st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic

Pełna wersja: Strona internetowa UM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzis obejrzalem strony internetowe Urzedow Miast wszystkich trzech miast nad Kamienna i z przykroscia stwierdzam, ze strona glowna z naszego miasta w porownaniu ze Skarzyskiem i Ostrowcem jest na poziomie gazetki szkolnej. Chodzi glownie o informacje na temat ostatniej tragedii pod Smolenskiem i w ogole o szate graficzna.
Wydaje mi sie, ze pan prezydent nie zaglada na te strone a wypadaloby od czasu do czasu.
LMAO, przecież to strony Urzędu Miasta, a nie portal z aktualnościami ze świata. Co on ma w ogóle wspólnego z tragedią pod Smoleńskime?
Skarżysko to mnie przeraża. Mają stronę postawioną na joomla i z tego co widzę to dziurawa.
jappko napisał(a):LMAO, przecież to strony Urzędu Miasta, a nie portal z aktualnościami ze świata. Co on ma w ogóle wspólnego z tragedią pod Smoleńskime?
Co ma? Właśnie ma... To jest jednostka Państwowa. Zajrzyj na większość stron Urzędów w Polsce. Każda coś nadmienia a u nas? Lipa...
A co maja do tego takie portale jak Nasza-Klasa czy allegro... A jednak...
nie ma co naszych tłumaczyć...
Przydało by sie by osoba zarzadzajaca strona choc "raz na czas" ja przeczytala i usunela to co nieaktualne ewentualnie uaktualnila to co sie zmienilo.
SarenG napisał(a):
jappko napisał(a):LMAO, przecież to strony Urzędu Miasta, a nie portal z aktualnościami ze świata. Co on ma w ogóle wspólnego z tragedią pod Smoleńskime?
Co ma? Właśnie ma... To jest jednostka Państwowa. Zajrzyj na większość stron Urzędów w Polsce. Każda coś nadmienia a u nas? Lipa...
A co maja do tego takie portale jak Nasza-Klasa czy allegro... A jednak...
nie ma co naszych tłumaczyć...
Czy mógłbyś pokazać mi ustawę, która nakazuje urzędom miejskim zmianę kolorystki strony www na czarno-biały? I po co na to nadmieniać? Przecież wszyscy wiedzą o tragedii, po co jeszcze strona UM ma mi o tym przypominać? Jej cel jest inny niż opłakiwanie zmarłych. Jeżeli jesteś urażony bo strona UM nie jest na czarno to dla mnie jest to paranoja.
Co mają do tego portale jak nasza-klasa i allegro? Może nie chcą się narażać na takie jednostki jak Ty? Jeżeli grozi im oburzenie ze strony części użytkowników to dalej będą uczestniczyć w tych czarnych-żałobach-online. Tym bardziej, że jeżeli już ktoś to zaczął to będzie się rozpowszechniać gdzie tylko da, bo to takie 'modne' dziś. Ludzie ogarnijcie się, nie róbcie medialnego halo z powodu czyjeś tragedii! Może niech zaczną jeszcze budynki Urzędów Miast malować na czarno na czas żałoby? To bo w końcu 'to jednostka Państwowa'.

Z żałoby na żałobę media przesadzają coraz bardziej, czarnego na coraz większą skalę. Co będzie potem? Telewizja czarnobiała? Telewizja czarnobiała z jedynie afroamerykańskami aktorami? Telewizja czarnobiała z afroamerykańskimi aktorami ze scenami kręconymi w nocy?
Tez zawsze uwazalem ze zaloba narodowa powinna byc oglaszana tylko w szczegolnych momentach dla kraju i wlasnie teraz jest taki szczegolny moment!
Strona UM jako lokalnej wladzy panstwowej powinna zostac zmieniona na czarno-biala w zwiazku z zaloba narodowa (az dziw ze nie zostala jeszcze zmieniona, wiedzac z jakiej opcji politycznej pochodzi prezydent naszego miasta).

Natomiast serwisy allegro itp przesadzaja z ta poprawnoscia polityczna. Jesli juz tak bardzo chca zamanifestowac swoj partiotyczny charakter wystarczy czarna wstazka przy nazwie, tak jak dzieje sie to m.in w TV. Przykladam niech bedzie np. http://otomoto.pl/
jappko napisał(a):Czy mógłbyś pokazać mi ustawę, która nakazuje urzędom miejskim zmianę kolorystki strony www na czarno-biały? I po co na to nadmieniać? Przecież wszyscy wiedzą o tragedii, po co jeszcze strona UM ma mi o tym przypominać? Jej cel jest inny niż opłakiwanie zmarłych. Jeżeli jesteś urażony bo strona UM nie jest na czarno to dla mnie jest to paranoja.
Co mają do tego portale jak nasza-klasa i allegro? Może nie chcą się narażać na takie jednostki jak Ty? Jeżeli grozi im oburzenie ze strony części użytkowników to dalej będą uczestniczyć w tych czarnych-żałobach-online. Tym bardziej, że jeżeli już ktoś to zaczął to będzie się rozpowszechniać gdzie tylko da, bo to takie 'modne' dziś.
Na razie to jesteśmy wszyscy narażeni na takiego jak Ty jeśli mamy się już wytykać. To tacy jak Ty są przeciwko żałobie narodowej w Tym mieście w którym jako jeden z nielicznych wszyscy w d... mieli dwie minuty niedzielnej ciszy.
Jeśli jesteś oburzony zachowaniem patriotów to pościągaj z słupów flagi i zobaczymy ilu ludzi Cię poprze. Nikt człowieku nie karze Ci zakładać przyciemnianych okularów a tym bardziej wypowiadać takich kretynizmów jak czarnobiała telewizja z murzynami. Notabene to też ludzie... rasisto...

Na patriotyzm i pamięć o zmarłych w katastrofach ustawy dla Ciebie nikt nie napisze.
Bo patriotą trzeba się urodzić i nim być.

jappko napisał(a):Ludzie ogarnijcie się, nie róbcie medialnego halo z powodu czyjeś tragedii! Może niech zaczną jeszcze budynki Urzędów Miast malować na czarno na czas żałoby? To bo w końcu 'to jednostka Państwowa'.
Czyjejś tragedii? Niby czyjej jak nie naszej... jeśli nie jesteś lub nie czujesz się polakiem to spadówa i nie wypowiadaj się w tym temacie.

A na marginesie na stronie ukazał się kir..

źródło: Wikipedia
Żałoba narodowa

W przypadku śmierci osoby ważnej dla danego społeczeństwa czy systemu społecznego lub zbiorowej tragicznej śmierci ogłasza się żałobę narodową. W takich sytuacjach również władze, instytucje publiczne, kulturalne oraz obywatele danego społeczeństwa także manifestują własną żałobę. Flagę państwową, opuszcza się na maszcie do połowy, lub zawiesza się na niej kir.
SarenG napisał(a):Na razie to jesteśmy wszyscy narażeni na takiego jak Ty jeśli mamy się już wytykać. To tacy jak Ty są przeciwko żałobie narodowej w Tym mieście w którym jako jeden z nielicznych wszyscy w d... mieli dwie minuty niedzielnej ciszy.
Widzę, że ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.. i to dość poważne. Nie szkodzi, wytłumaczę Ci.
W którym miejscu powiedziałem, że jestem przeciwko żałobie narodowej? Co do 2 minut ciszy, ciężko powiedzieć bo nie było mnie w mieście.
SarenG napisał(a):Jeśli jesteś oburzony zachowaniem patriotów to pościągaj z słupów flagi i zobaczymy ilu ludzi Cię poprze. Nikt człowieku nie karze Ci zakładać przyciemnianych okularów a tym bardziej wypowiadać takich kretynizmów jak czarnobiała telewizja z murzynami. Notabene to też ludzie... rasisto...
W którym miejscu powiedziałem, że jestem oburzony zachowaniem patriotów? Niestety, ale większość osób, w których rękach są portale informacyjne nie są patriotami tylko biznesmenami, ludźmi nastawionymi na zysk nie wartości patriotyczne. Nie wiem skąd u Ciebie takie pomysły, ale nie mam zamiaru ściągać polskich flag z słupów, właściwie to po co ktokolwiek miałby to robić? I gdybym miał je już nawet ściągać to po co miałbym szukać poparcia? Czyżbyś szukał zamachowców stanu w tym całym zamieszaniu? :>
Na jakiej podstawie obrażasz mnie i nazywasz rasistą? Czy tak robią patrioci i ludzie kulturalni? Obrażają innych?
SarenG napisał(a):Na patriotyzm i pamięć o zmarłych w katastrofach ustawy dla Ciebie nikt nie napisze.
Nie oczekuję, że ktoś napiszę dla mnie ustawę. Nawet o to nie prosiłem.
SarenG napisał(a):Bo patriotą trzeba się urodzić i nim być.
Czy to jest Twoje motto? Bo jeśli tak to trochę odbiega od rzeczywistości. Patriota to według Słownika Języka Polskiego osoba przywiązania do swojej ojczyzny, kochająca ją i naród, jednocześnie łącząca te uczucia z szacunkiem dla innych narodów. Zgodnie z tą definicją patriotą wcale nie trzeba się urodzić i wcale nie trzeba nim być. Może pomyliło Ci się z jakimś innym terminem? Czy nie warto byłoby popracować nad zmianą dewizy życiowej na jakąś bardziej poprawną?
SarenG napisał(a):Czyjejś tragedii? Niby czyjej jak nie naszej... jeśli nie jesteś lub nie czujesz się polakiem to [...]
Nazwy mieszkańców Państw piszemy wielką literą, nie inaczej jest w przypadku Polski, mieszkańców tego kraju piszemy z wielkiej litery. Czy taki wielki patriota jak Ty o tym nie wie?
SarenG napisał(a):spadówa i nie wypowiadaj się w tym temacie.
Najwyraźniej kultura osobista nie jest Twoją domeną Sad
jappko napisał(a):Widzę, że ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.. i to dość poważne. Nie szkodzi, wytłumaczę Ci.
W którym miejscu powiedziałem, że jestem przeciwko żałobie narodowej? Co do 2 minut ciszy, ciężko powiedzieć bo nie było mnie w mieście.
Proste jeśli to dla Ciebie paranoja zaczernianie stron to nie widzisz najwyraźniej w tym żadnego sensu.
jappko napisał(a):W którym miejscu powiedziałem, że jestem oburzony zachowaniem patriotów? Niestety, ale większość osób, w których rękach są portale informacyjne nie są patriotami tylko biznesmenami, ludźmi nastawionymi na zysk nie wartości patriotyczne. Nie wiem skąd u Ciebie takie pomysły, ale nie mam zamiaru ściągać polskich flag z słupów, właściwie to po co ktokolwiek miałby to robić? I gdybym miał je już nawet ściągać to po co miałbym szukać poparcia? Czyżbyś szukał zamachowców stanu w tym całym zamieszaniu? :>
Na jakiej podstawie obrażasz mnie i nazywasz rasistą? Czy tak robią patrioci i ludzie kulturalni? Obrażają innych?
Jeśli uważasz że zaczernianie stron lub umieszczanie na nich symboliki żałobnej jest medialnym halo to jest to dla mnie oburzeniem i tego sie nie wyprzesz... A po drugie po co mieszasz murzynów do tego przeszkadzają Ci widocznie bo to że wykorzystałeś ich do tak głupiego przykładu można było by podpiąć pod rasizm. Po drugie co ma patriotyzm z kulturalnością. Są mnie lub bardziej kulturalni patrioci. "Mam czarny pas w poniżaniu" (JOB) i wcale nie czuje by to pomniejszało mój szacunek do mojej ojczyzny.
jappko napisał(a):Ludzie ogarnijcie się, nie róbcie medialnego halo z powodu czyjeś tragedii! Może niech zaczną jeszcze budynki Urzędów Miast malować na czarno na czas żałoby? To bo w końcu 'to jednostka Państwowa'.
jappko napisał(a):Nie oczekuję, że ktoś napiszę dla mnie ustawę. Nawet o to nie prosiłem.
To czemu chcesz ode mnie by Ci dać ustawę? Nie tylko ja stwierdziłem że tak powinno być to zrobione.
Spójrz teraz na stronę UM

jappko napisał(a):Czy to jest Twoje motto? Bo jeśli tak to trochę odbiega od rzeczywistości. Patriota to według Słownika Języka Polskiego osoba przywiązania do swojej ojczyzny, kochająca ją i naród, jednocześnie łącząca te uczucia z szacunkiem dla innych narodów. Zgodnie z tą definicją patriotą wcale nie trzeba się urodzić i wcale nie trzeba nim być. Może pomyliło Ci się z jakimś innym terminem? Czy nie warto byłoby popracować nad zmianą dewizy życiowej na jakąś bardziej poprawną?
To słabo interpretujesz to co czytasz... Przywiązanie do ojczyzny i miłość do niej i narodu nie wysysa się z mlekiem matki. Tego uczono Cie w szkole ale widocznie rzucałeś nań kamieniami. Najprostszym przykładem braku patriotyzmu u ludzi mających się za patriotów jest zamykanie przez tych patriotów naszych rodzimych firm i zakładów. Notabene Ci się nazywają sami patriotami. Nie trzeba nim być.. no jasne że nie trzeba widocznie nim nie jesteś... A może przystałoby nim zostać a nie proponować innym zmieniać dewizy.. bo mnie jest z tą dobrze. Widocznie To Twoja osobista tragedia i musisz z nią żyć.
jappko napisał(a):Nazwy mieszkańców Państw piszemy wielką literą, nie inaczej jest w przypadku Polski, mieszkańców tego kraju piszemy z wielkiej litery. Czy taki wielki patriota jak Ty o tym nie wie?
Człowieku czym się Ty bronisz? Dyslektyk a Patriota to bardzo rozbieżne terminy, nawet nie ten sam Tom słownika... Tobie się chyba pomieszały terminy przyjacielu.
jappko napisał(a):
SarenG napisał(a):spadówa i nie wypowiadaj się w tym temacie.
Najwyraźniej kultura osobista nie jest Twoją domeną Sad
Nie mam szacunku dla ludzi którzy próbują za wszelką cenę skrytykować poczucie pewnych wartości. Jeśli społeczeństwo chce coś okazać to okazuje. Jeśli robi to większość to jest dla Ciebie medialne coś.... i nie uważam że zaczernianie stron przynosi dochód i zysk finansowy bo wcale nie uatrakcyjnia to witryn i jeśli większość portali tak wygląda to wcale jakoś nie przyciąga to większej uwagi.
SarenG napisał(a):Jeśli uważasz że zaczernianie stron lub umieszczanie na nich symboliki żałobnej jest medialnym halo to jest to dla mnie oburzeniem i tego sie nie wyprzesz... A po drugie po co mieszasz murzynów do tego przeszkadzają Ci widocznie bo to że wykorzystałeś ich do tak głupiego przykładu.
Oczywiście, że jest medialnym halo, zapoczątkowanym za Lecha jeszcze. 10 razy żałoba narodowa przez ostatnie 2 lata? Nie mam czego się wypierać, bo jest to zwykłe przegięcie. Codziennie w samej Afryce ginie około 16 tys. dzieci z powodu głodu, AIDS i malarii. To jest nasza tragedia. Coś czemu można zapobiec masz codziennie głęboko w dupie. A jak nagle media karmią Cię czarną kolorystką to z niedoszłego informatyka zamieniasz się z żałobnika-patriotę. W dodatku obrońcę czarnoskórych. Murzyn jest słowem nacechowanym negatywnie i takiego nie używam. Ty mimo wszystko nie dość, że stwierdziłeś, że jestem RASISTĄ, to teraz jeszcze wysuwasz nie bardziej inteligentne wnioski, że pewnie mi przeszkadzają. Włącz myślenie.
SarenG napisał(a):To słabo interpretujesz to co czytasz... Przywiązanie do ojczyzny i miłość do niej i narodu nie wysysa się z mlekiem matki. Tego uczono Cie w szkole ale widocznie rzucałeś nań kamieniami.
Słabo interpretuje to co czytam? Na jakiej podstawie? Bronisz się bez argumentów i pogłębiasz się w swojej co post to nowych teoriach. Ostatnio napisałeś, że patriotą trzeba się urodzić, teraz za to, patriotyzmu nie można wyssać z mlekiem matki.
SarenG napisał(a):Najprostszym przykładem braku patriotyzmu u ludzi mających się za patriotów jest zamykanie przez tych patriotów naszych rodzimych firm i zakładów. Notabene Ci się nazywają sami patriotami.
Proponuję założyć wątek: "Złote myśli st-ce.pl", jesteś moim liderem Big Grin
SarenG napisał(a):Nie mam szacunku dla ludzi którzy próbują za wszelką cenę skrytykować poczucie pewnych wartości. Jeśli społeczeństwo chce coś okazać to okazuje. Jeśli robi to większość to jest dla Ciebie medialne coś.... i nie uważam że zaczernianie stron przynosi dochód i zysk finansowy bo wcale nie uatrakcyjnia to witryn i jeśli większość portali tak wygląda to wcale jakoś nie przyciąga to większej uwagi.
Zaczernianie stron jest pracą do zrobienia, praca do zrobienia jest kosztem. Informatyk, który to robi jest kosztem. UM są setki, setki innych stron, setki kosztów. To tylko 'zaczernianie' do tego dochodzą dni wolne od pracy, flagi, czarne wstążki, SMS do księgi kondolencyjnej, etc, etc. Na sam pogrzeb osób zmarłych zostało wydane 20 milionów złotych, SAM POGRZEB do cholery daje to 208 tys zł na jedną osobę. Wiesz ile ludzkich istnień można ocalić za 20 milionów złotych? Wiesz ile to pożywienia, lekarstw i wody dla Sudanu, Etiopii lub Somalii? Wiesz jakie to wsparcie dla domów dziecka w Polsce? To wyobraź sobie, że cała ta żałoba kosztuje dziesiątki razy więcej. A zamiast ratować ludzi, wydajemy na umarłych.
"Żałoba narodowa (jak i każda inna) jest momentem do refleksji i ta strona właśnie pod wpływem pewnych refleksji powstała. Refleksji bardziej wywołanych pewnymi postawami i zjawiskami po tragicznej katastrofie prezydenta Lecha Kaczyńskiego niż nią samą.
O zachowaniu się polityków cudownie zapadłych na amnezję nawet nie będę wspominał. Jestem zwykłym człowiekiem, mam własny rozum i na codzień mam więcej styczności z innymi normalnymi ludźmi. To właśnie postawa i zachowanie wielu z nich zarówno z osobna, jak i razem w postaci społeczeństwa skłoniło mnie do podzielenia się swoimi refleksjami.
Nie jestem najbardziej emocjonalnym człowiekiem jaki chodził po świecie, to prawda. Niektórzy nawet twierdzą, że wszystko po mnie spływa jak po kaczce (może powiedzenie trochę nie na miejscu). Przyjąłem tę katastrofę do wiadomości, jakieś swoje przemyślenia mam. I tyle. Koniec. Nie zginął mi tam ojciec, żebym lamentował, nie znałem osobiście żadnej z tych osób, żebym miał się zwalniać z pracy bo nie mogę normalnie funkcjonować. Jestem też w stanie zrozumieć, że wiele osób odbiera to bardziej emocjonalnie - przejmują się tym wydarzeniem, podejmują jakieś kroki z własnej inicjatywy, z potrzeby serca, z szacunku dla ofiar. Nic mi do tego, nic potępiam, a nawet pochwalam… ale do czas. Jest granica, kiedy zaczyna się z tego wszystkiego robić szopkę i w przypadku tej tragedii granica ta została przekroczona już dawno.
Żałoba powinna być czasem wyciszenia, przemyśleń i przede wszystkim spokoju. Co ma wspólnego z żałobą to wszystko, co robicie wy wielcy mędrcy i moraliści? Wklejacie flagi na Naszą Klasę, wpisujecie świeczki na Facebooku. Ze śmierci prezydenta robiony jest spektakl niczym reality show - zwykła popkulturowa impreza (żal mi tych, którzy szczerze to przeżywają, a muszą uczestniczyć w tym na zasadach podyktowanych próżnym społeczeństwem). Stacje telewizyjne nadają na żywo transmisję z przewozu trumny; w czasie gdy leciała już do Polski same urywki z niosącymi ją rosyjskimi żołnierzami puszczane były niczym spoty reklamowe; dla bardziej wciągniętych widzów nawet udostępniono w internecie nagranie ze składania ciała zmarłego prezydenta do trumny. Prawda (dość ironiczna) jest taka, że do takiej rangi samą instytucję żałoby narodowej sprowadził właśnie Lech Kaczyński, który z czegoś nadzwyczajnego, z okresu, który dla kraju faktycznie powinien być szczególny, zrobił codzienność, chociaż to nie jego wina, że tak wygląda u nas teraz podejście do tego tematu - o wiele większą winę ponoszą media, które tak ochoczo przyjmują sobie wydarzenia tragiczne (im tragiczniejsze, tym lepiej) na tematy przewodnie. Jakby w weekend człowiek doleciał na Marsa to byśmy się o tym dowiedzieli z demotywatorów.
W przekonaniu utwierdziła mnie dyskusja na forum pewno portalu. Redaktor umieścił artykuł o pewnym klubie w Szczecinie, który został otwarty mimo żałoby (nota bene w Szczecinie poza kilkoma wyjątkami niemal wszystkie lokale były otwarte, ale ten jeden akurat miał pecha). Na forum od razu posypały się wypowiedzi wielkich patriotów (przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, na głębię tych wypowiedzi, na bijące z nich smutek i żal, oraz zmuszające do refleksji pointy):
* CHAMY BURAKI PROSTAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* buraki chamy nie macie szacunku dla Polków którzy zgineli!!!!!!!!!!!!!tylko pieniądze widzicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
* Miłej zabawy-ĆWOKI !
* Wstyd! Wstyd! Wstyd! Kanalie!!!
* ZNIECZULICA ZAMKNĄĆ ICH KLUB NA ZAWSZE NIE POTRAFIĄ USZANOWAĆ ŻAŁOBY CIEKAWE JAK BY SIĘ CZULI JAK BY TO ICH DOTYCZYŁO BEZPOŚREDNIO ........BRAK SŁÓW
* SKANDAL I TYLE!!!!
* Bo to widać, że nie Polak ma ten klub. Ja do takiego klubu nie przyjde więcej. A dla takich buraków won!!!
* Brak słów dla tępego buractwa, oby was piekło pochłonęło parszywe gnidy bez sumień!

Ilość wykrzykników oryginalna. To tylko pierwsza strona - myślę, że skopiowanie kolejnych nie godzi się w tej tematyce. Pomijam styl wypowiedzi i formę, ale jestem w stanie się założyć, że połowa z tych najgłośniej krzyczących, to bezmózgie dresy na codzień dziesionujące dzieci z komórek, albo dla zabawy robiące sobie ustawki w lesie. Ale to ja i mi podobni jesteśmy ograniczeni, to my jesteśmy dziecinni. Bo żyjemy po swojemu. Bo kierujemy się własnym rozumem i systemem wartości, a nie logiką pędzącego bezmyślnie ze zniczami tłumu. Co ma na przykład żałoba narodowa do zamykania supermarketów?! Nie żeby mnie to bezpośrednio dotykało, bo na zakupy szczególnie w takie miejsca nie jeżdżę, ale co to do cholery ma wspólnego? Określenie, że zakupy w centrach handlowych są nowoczesną rozrywką nie są aż tak dosłowne, nie zabraniajmy ludziom zakupów spożywczych, co ma głodowanie do żałoby narodowej. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, to zwykły szpan - przez najbliższe kilka dni żałoba nie będzie ważna, ona będzie po prostu modna!
Nie mówię, że to czas radosny i temat do żartów [...], ale dlaczego mam robić coś tak jak wszyscy? Co to znaczy w ogóle, że coś wypada? Jak oddychanie będzie niekulturalne, to też ciemna masa przestanie oddychać? Jak to nie zachwyca, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem, że go zachwyca. - ja mam własny rozum i nie uważam, żeby postępowanie inaczej od głupca było oznaką ograniczenia."
tekst Rafała Wrzeszcza, pod którym podpisuje się pełną zgodnością mojej opinii. ŹRÓDŁO

Trudno mi jest dyskutować z ciemną masą, a boję się, że jest już po granicy w której zszedłem do Twojego poziomu. Będzie lepiej, jeżeli będziesz przeżywał to po swojemu, a ja po swojemu. Najlepsze co zrobisz to to, że pozwolisz robić innym to co chcą robić a nie wymagać od nich obchodzenia medialnego telenoweli, która kiedyś miała być żałobą.
Człowieku kiedy Ty sie urodziłeś nie wiedziałeś że media karmią się wszystkim a już TVN opublikuje wszystko co mogło by zainteresować potencjalnego debila.

Raz piszesz ze to czyjaś tragedia a raz że nasza zdecyduj się.

Informatyk to koszt... Człowieku informatycy zatrudniani w firmach robią coś za co im się płaci, czy zaczernią stronę w ramach obowiązków czy nie to żaden koszt, nie ośmieszaj się. Gdyby wszyscy tak myśleli jak TY nikt by tego nie robił a jednak.

Co do mojej przeszłości pracy w tym zawodzie praktyki i umiejętności to człowieku nie Tobie to oceniać a wiem jedno że jeszcze Ci naprawdę daleko.
Uruchom szare komórki o ile jeszcze je masz i naucz się że murzyn to karnacja skóry i nie jest nacechowane negatywnie, jedynie przez rasistów czyli przez Ciebie i nie boje się użyć takiego stwierdzenia ponieważ człowiek który wytyka w jakimś celu Tych ludzi wpada do jednego worka.
I znów przekręcasz moje słowa, co ma urodzenie do przysłowiowego wyssania z mlekiem matki... [shit]
Co do Tych złotych myśli Twoich bo nie chcę sie rozpisywać bo to zal.pl założyć to może wątek Rasiści w Starachowicach.

Twoje podejście jest dziwne, raz słuszne a raz paradoksalne. Tesli tak uważasz, iż pogrzeb tych ludzi to takie zbędne koszta to idź i ratuj budżet. Może Ci się to uda. Nikt Etiopczykom i Somalijczykom nie każe się bzykać jak niewyżytej zwierzynie, nie zauważyłeś że problem tam tkwi w większości w przeludnieniu, śmierci głodowej i chorobom przenoszonym drogą płciową? Najprościej jest narobić dzieci a później je zagładzać. Nie uważam by reperowanie cudzego bo TO JEST CUDZE nieszczęście miało by sie odbywać za nasze pieniądze z tytułu CUDZEJ głupoty lub nieudolności. To nie jest pomoc ofiarom klęski żywiołowej. Tu zginęli Polacy i to jest NASZE NIESZCZĘŚCIE.

To zachowanie które opisałeś niżej jest popadnięciem w skrajność, bo zaczernianie stron ma sie nijak do wyzwisk jakie podają pseudopatrioci. Dalej nie skomentuje bo zaraz coś przekręcisz i doczepisz do tematu żałoby bezdomnych z Dworca Centralnego.

Po drugie czemu się czepiasz tematu zamykania supermarketów w dzień uczczenia tragedii? nikt nie zamyka ich na cały okres żałoby narodowej. Dla mnie jest masę większych absurdów w Państwie polskim (choćby uznawanie alkoholików za inwalidów i przyznawanie im rent z tytułu pomocy socjalnej lub wysokość opłaty OC proporcjonalnie rosnąca do pojemności silnika pojazdu - to są paranoje i zbednie wydawana kasa), jednakże to My wybraliśmy sobie taki rząd i nikt inny jak my jesteśmy odpowiedzialni za podejmowane przez nich decyzje. Jeśli nie byleś na wyborach to tylko możesz mieć teraz do siebie pretensje jeśli Ci coś nie pasuje. Może lepszy byłby rząd który ściągnął by ofiary tej katastrofy po cichu jak to się robiło kiedyś i nie było by tematu o kosztach a wysłał by 20mln zł dla Somalijczyków. Ale Tych ludzi trzeba godnie (może nie koniecznie na Wawelu) pochować z zachowaniem szacunku dla człowieka oraz statutu oraz wagi państwowej.
Co do szopki jaką zrobiono z Wawelem się zgodzę, ale podobno przysłowia oraz zwyczaje są mądrością narodu a zwyczaj żałoby i koloru czarnego tkwi w naszej kulturze od wieków. To nie jest noszenie dresu, skór, ćwieków, czy irokeza na głowie bo subkultury są dla mnie kopiowaniem czyjegoś zachowania bo nikt się z tym nie urodził. To symbolika i w pewnym sensie okazanie szacunku tym osobom. Okazywanie własnych odczuć typu bunt, rozżalenie czy przynależność do grup tego tupu nijak się ma do żałoby narodowej.
Wybacz, ale czuję się, jakbym rozmawiałem z osiedlowym żulem, który tylko zamiast 'prezesie' powtarza na okrągło człowieku.

Co do informatyka - pojęcie kosztu alternatywnego jest dla Ciebie pewnie czarną magią, nie masz pojęcia o przepływie pieniądza i nie rozróżniasz w tym wszystkim kosztu bezpośredniego od pośredniego, przestać zatem pdolić, że to nie jest koszt, bo nie masz o tym bladego pojęcia.

Murzyn jest słowem nacechowanym negatywnie czy Ci się to podoba czy nie, wiec proszę po raz kolejny - przestań pdolić skoro nie masz pojęcia.

Moje nieszczęście jest takie samo jak ofiar pod Smoleńskiem. Nie uważam, że ludzie, którzy giną codziennie w Afryce są gorsi od Kaczyńskiego i tak samo zasługują na życie. Jeżeli Ty nazywasz ich 'zwierzyną' i twierdzisz, że nie zasługują na życie bo to jest ich wina, to nie nazwałbym Cię człowiekiem tylko psychopatą.

Największą paranoją w tym wszystkim jest to, że wyzywasz mnie od rasistów, bez żadnych podstaw do tego. Mało tego, musisz to podkreślić, że jak to się wyrażasz 'przeszkadzają mi murzyni'. To naprawdę przykre, że Twoim największym argumentem jest obrażanie drugiej osoby. W dodatku z powodu problemów z interpretacją tekstu.

Zatem 'człowieku', 'żal.pl', 'spadówa' to teksty, które idealnie oddają klimat Twojej warstwy społecznej. Jeżeli jesteś zagorzałym patriotą, wolną ręką spoglądającym 20 na milionów na pogrzeb, mających tak naprawdę w dupie tragedię ludzką, nazywasz mieszkańców Afryki zwierzyną a mnie rasistą [sic!] i rajcującym się całym tym przedstawieniem to ok, ale ja co bym nie powiedział to i tak niczego u Ciebie nie zmienię. Z poza masy jest łatwiej zobaczyć jak się zachowujecie, a Twój klasa jest najbardziej podatna na tego typu zagrywki przez media.

Powodzenia w stawianiu świeczek online, kupowania tasiemek na n-k, składania kondolencji na fotka.pl czy zmienianiu layoutów na czarno-białe. W sumie to nawet Cię rozumiem, możesz w takim momencie się wybić ze swojego szarego świata i pokazać na forum resztkami swoich myślących komórek, że reprezentujesz jakieś wartości. Gratuluję.
jappko napisał(a):Wybacz, ale czuję się, jakbym rozmawiałem z osiedlowym żulem, który tylko zamiast 'prezesie' powtarza na okrągło człowieku.
Jeszcze Cię mam za człowieka a to zaszczyt bo ciężko nazywać kogoś tego pokroju człowiekiem który nie ma szacunku dla własnych rodaków a jedynie ważne jest dla niego to ile kasy poszło na pogrzeb rodaków. Najlepiej liczyć i przeliczać kasę na ważny cel. Czep się kampanii wyborczych na które idą nasze podatki a sumy nie wymierne. Nie wiem co tak Ci się nagle żal zrobiło umierających głodem Murzynów w Somalii skoro sami są wg Ciebie nacechowani negatywnie. A skoro są tak nacechowanie niech wszystko co sie wiąże z nimi bedzie upodlone. To Twoje podejście. Moje gratulacje.
jappko napisał(a):Murzyn jest słowem nacechowanym negatywnie czy Ci się to podoba czy nie, wiec proszę po raz kolejny - przestań pdolić skoro nie masz pojęcia.
jappko napisał(a):Co do informatyka - pojęcie kosztu alternatywnego jest dla Ciebie pewnie czarną magią, nie masz pojęcia o przepływie pieniądza i nie rozróżniasz w tym wszystkim kosztu bezpośredniego od pośredniego, przestać zatem pdolić, że to nie jest koszt, bo nie masz o tym bladego pojęcia.
Prezesie... lol właśnie ja mam wrażenie że z żulem rozmawiam bo to oni zwykle zwracają się: Szefuńciu, kierowniku lub prezesie...
Jeśli jesteś tak doskonałym ekonomistą to chyba powinieneś być świadomy, że informatyk w urzędzie, firmie lub spółce to zwykle nie akordowiec tylko etatowiec. Dlatego pojęcie kosztu alternatywnego do tego zawodu pasuje jak świni siodło. Dobry informatyk ma czas na wszystko. Ale moim kosztem alternatywnym jest to iż zamiast siedzieć i konwersować z nabuzowanym na 'murzynów' teoretyka który wie że gdzieś dzwoni tylko nie bardzo wie w którym kościele, mógłbym klikać na reklamy w internecie i zarobić na przysłowiową ramkę fajek.

jappko napisał(a):Moje nieszczęście jest takie samo jak ofiar pod Smoleńskiem. Nie uważam, że ludzie, którzy giną codziennie w Afryce są gorsi od Kaczyńskiego i tak samo zasługują na życie. Jeżeli Ty nazywasz ich 'zwierzyną' i twierdzisz, że nie zasługują na życie bo to jest ich wina, to nie nazwałbym Cię człowiekiem tylko psychopatą.
Ponownie zmieniasz moje słowa. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Jeśli tego od Ciebie nie wymagano.
Napisałem że największą przyczyną umierania ludzi w Etiopi i Somalii jest głód i choroby. A zezwierzęceniem nazwałem robienie dzieci na potęgę bez ponoszenia odpowiedzialności za ich dalszy los. Tępotą nazwę to jak czytasz a potem o co mnie oskarżasz. Ta prawie setka ludzi nie była świadoma że ich samolot spadnie i zgina wszyscy, jechali w szczytnym celu by oddać hołd ofiarom okrutnej zbrodni. Wiec nie porównuj mnożących się świadomie i nieodpowiedzialnie Afrykańczyków którzy sami są winni plagom chorób w ich otoczeniu, narażających swoje zbyt liczne potomstwo na głód, do ludzi ginących w katastrofie lotniczej.

jappko napisał(a):Zatem 'człowieku', 'żal.pl', 'spadówa' to teksty, które idealnie oddają klimat Twojej warstwy społecznej. Jeżeli jesteś zagorzałym patriotą, wolną ręką spoglądającym 20 na milionów na pogrzeb, mających tak naprawdę w dupie tragedię ludzką, nazywasz mieszkańców Afryki zwierzyną a mnie rasistą [sic!] i rajcującym się całym tym przedstawieniem to ok, ale ja co bym nie powiedział to i tak niczego u Ciebie nie zmienię. Z poza masy jest łatwiej zobaczyć jak się zachowujecie, a Twój klasa jest najbardziej podatna na tego typu zagrywki przez media.

Powodzenia w stawianiu świeczek online, kupowania tasiemek na n-k, składania kondolencji na fotka.pl czy zmienianiu layoutów na czarno-białe. W sumie to nawet Cię rozumiem, możesz w takim momencie się wybić ze swojego szarego świata i pokazać na forum resztkami swoich myślących komórek, że reprezentujesz jakieś wartości. Gratuluję.
Tragedia ludzką jest popieranie zachowań tych mieszkańców Afryki. Cały świat będzie nam pomagał a my sobie będziemy żyć i robić to samo dalej. Jeśli kogoś nauczysz że będziesz naprawiać ciągle błędy jego postępowania, nigdy go nie nauczysz by więcej ich nie popełniał. To samo tyczy się wcześniej wspomnianej przeze mnie pomocy socjalnej dla alkoholików. Dlaczego ja mam swoje pieniądze z podatków przeznaczać na ich alkohol. Jeśli każdego żula uznamy za niepełnosprawnego i damy mu rentę to Ty będziesz pracował i dostawał kasę a on będzie codziennie przepijał część twojego dochodu. Rozumiem wszystko pomóc tym ludziom raz, dwa, pięć ale nie w nieskończoność. Tak wiec wolę wydać część własnego dochodu by kupić świeczkę i kupić wachę by jechać do miasta X w którym pochowają tych ludzi niż wysłać tą kasę na konto głodujących z Afryki którzy w tym momencie dorabiają kolejnego niewinnego brzdąca nieproszącego się na świat w którym z góry nie ma szans na przeżycie.
Gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty na pewno nikt na ten pogrzeb by nie przyjechał i choć zawsze uważałem naszego prezydenta za zupełnie nie pasującego osobnika na tym stanowisku uważam iż z racji jaką pełnił funkcje należy mu się pogrzeb na miarę głowy państwa.

Koniec i kropka bo mowa o stronie UM a nie o głodujących w Somalii a ja wolę poklikać w banery niż tracić czas na wymianę poglądów z Tobą. A jeśli chcesz zrobić coś pozytywnego to nie trać czasu na głupie wywody tylko skocz do sklepu i wyślij paczke gumek do Somalii bedzie to strata ale nadzwyczajna panie ekonomisto Smile
SarenG napisał(a):skoro sami są wg Ciebie nacechowani negatywnie.
fail, tam chodzi o słowo 'murzyn' a nie o ludzi, samo słowo jest nacechowane negatywnie i to jest fakt, ja z czytania ze zrozumieniem nie błyszczę ale widzę że nie jest ze mną tak źle :lol:
Co widzisz takiego w słowie murzyn?
Dla mnie to tylko kolor skóry...
To niby że czarny to gorszy?
jakiś Ty głupi.
głupi to jest pies bo na ludzi szczeka nie wiedziałem że na forum można tak gówniarzu
Kopex napisał(a):jakiś Ty głupi.
Tydzień odpoczynku.
W związku z tym, że tsunami w Japonii uszkodziło fabrykę kamer majace wystartować na stronie 22-go lipca, wystartują 15-go sierpnia. Big Grin:lol: Jak to mówi panna Mania: jaja nie do wytrzymania. :lol:Cool
ktoś wie o co chodzi?
Chodzi o kamery internetowe z których widok miał być dostępny na stronie starachowice.eu
Powód wzięty z horroru. Bez przesady nie tylko jedna fabryka kamer istnieje na świecie.
Nie ma co się tak niecierpliwić. Chodzi przecież tylko o jedną kamerę. Smile
Tu chodzi o traktowanie ludzi. Co to za bzdurne tłumaczeni z tym tsunami ? Tsunami zniszczyło piekarnię, a chleb jakoś jest.
Stron: 1 2