st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic

Pełna wersja: Modernizacja Rynku i okolicznych uliczek-jest szansa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Kryteria wyboru projektów do finansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego przyjął w środę jego komitet monitorujący.
- To, że jako ostatnie województwo mieliśmy zatwierdzony RPO, nie powoduje, że jesteśmy na końcu w jego wdrażaniu. Niektóre województwa jeszcze nie mają przyjętych kryteriów - powiedział marszałek województwa Adam Jarubas, który jest z urzędu przewodniczącym komitetu. Dodał, że został już przyjęty harmonogram przyjmowania wniosków o dofinansowanie. I tak: w kwietniu ruszy nabór na inwestycje drogowe, w maju o wsparcie będą mogli się ubiegać przedsiębiorcy. - Na koniec roku planujemy przyjmowanie wniosków na rewitalizację miast i gmin. Czekamy jeszcze z ochroną zdrowia, bo są zapowiedzi zmian w tej dziedzinie - stwierdził marszałek .

[Obrazek: m4089853.gif]

No tu pole do popisu dla naszego prezydenta.

Guest

O rewitalizacji to był kiedyś sporządzone specjalne opracowania.

Jeśli chodzi o rewitalizację to tematów w mieście jest sporo:

- strefa ekonomiczna (na szczęście jest na to zaklepana kasa), ale można przygotowywać inne tereny
- Rynek - wiadomo wygląd i sprawa komunikacji,,
- Park i Szlakowisko - koncepcja niby jest,
- Wielki Piec - jest dotacja ale zapewne mała,
- wąskotorówka - brakuje toru żeby się połączyć z Iłżą - coś cicho ostatnio o odbudowie,
- obiekty sportowe przy stadionie - czytałem ostatnio o bieżni,
- rewitalizacje osiedli (docieplenia i elewacje).

Może zróbcie ankietę (ale z możliwością np. 2 zaznaczeń).
Własnie sam sporządziłes punkty do ankiety Wink
Dublowane tematy winno się chyba usuwać

Guest

Dlatego ten drugi został zamknięty i przesunięty do śmietnika już parę godzin temu.
Byłem dziś w rynku na lodach z żoną, siedzieliśmy na ławeczkach w rynku i aż normalnie mi się chciało żygać taki wstrętny ten rynek.
Cytat:Byłem dziś w rynku na lodach z żoną, siedzieliśmy na ławeczkach w rynku i aż normalnie mi się chciało żygać taki wstrętny ten rynek.

Mogliby się ruszyć... To racja tylko plany, plany, plany i obietnice :/
No cóż rynek albo jego zmiany nie powstaną tak od zaraz. Na to jest potrzebna kasa czego nie ma urząd miasta. Smile Muszą czekać na przyznanie pieniędzy z unii dla tego czekamy. Smile
Też się uśmiechnę o jakieś info jak sie do um'u przejdęSmile
Problem nie polega z tego co wiem na braku kasy, problemem są ludzie mający własne sklepy w rynku którzy prowadzą je od lat i niewyobrażają sobie tego że w rynku zostanie zamknięty ruch drogowy.To by było dla nich samobujstwo gdyż po pierwsze nie mieli by jak przywozić towaru, po drugie kto by przychodził specjalnie do rynku kupić farbe malarską i nieść ją przez cały rynek a tak jak jest teraz to elegancko podjeżdzasz samochodem pakujesz to co chcesz i odjeżdzasz, po trzecie puki jest bezrobocie w starachowicach i ludzie wiążą ledwie co koniec z końcem po co mieli by specjalnie przychodzić do rynku na kawe do restauracji skoro mogą się jej napić w domu za grosze. Po czwarte komu zacharowanemu robotnikowi czy to z MANA, Odlewni czy innej firmie w której pracuje się fizycznie, a takie chcem zauważyć są prawie wszystkie w starachowicach będzie się chciało przyjść do rynku by zjeś np.lody lub zjeść coś wytrawnego. Odpowiedz jest prosta NIKOMU.

Guest

Stary ale blysnalesTongue co ma praca fizyczna do zakupow w Rynku ??Jestes troszke ograniczony umyslowo mi sie zdaje !
Czy Ty myslisz iz ktos pracuje fizycznie jest gorszy od np.pracownika banku - ja uwazam iz nie !!!
Moim zdaniem w Rynku nic ciekawego kupic nie mozna i powinno sie go zamknac!

ps. przyjacielu popracuj nad slownictwem bo pisze sie chcę , a nie chcem :/
Cytat:Problem nie polega z tego co wiem na braku kasy, problemem są ludzie mający własne sklepy w rynku którzy prowadzą je od lat i niewyobrażają sobie tego że w rynku zostanie zamknięty ruch drogowy.To by było dla nich samobujstwo gdyż po pierwsze nie mieli by jak przywozić towaru, po drugie kto by przychodził specjalnie do rynku kupić farbe malarską i nieść ją przez cały rynek a tak jak jest teraz to elegancko podjeżdzasz samochodem pakujesz to co chcesz i odjeżdzasz, po trzecie puki jest bezrobocie w starachowicach i ludzie wiążą ledwie co koniec z końcem po co mieli by specjalnie przychodzić do rynku na kawe do restauracji skoro mogą się jej napić w domu za grosze. Po czwarte komu zacharowanemu robotnikowi czy to z MANA, Odlewni czy innej firmie w której pracuje się fizycznie, a takie chcem zauważyć są prawie wszystkie w starachowicach będzie się chciało przyjść do rynku by zjeś np.lody lub zjeść coś wytrawnego. Odpowiedz jest prosta NIKOMU.

Z Rolleyes al mi takich ludzi jak
Zgadzam się. Zauważcie, że w większych miastach czy też wielkich rynki funkcjonują normalnie mimo, że są pozamykane, np. Wrocław czy w Kielcach (Sienkiewicza). Rynek czy ulica jest zamknięta, skepy są i prosperują bardzo dobrze, więc ja tu problemu nie wiedzę. Mając ładny rynek miasto zyskuje, staje się bardziej przyjazne.. Może kiedyś te Starachowice będą jakoś wyglądały, prosperowały i kto wie czy nie będzie więcej miejsc pracy. Ja mam cichą nadzieję. Smile
ja niemówie że nie powinno się zamknąć rynku chodzi mi oto że wszyscy którzy mają swoje interesy w rynku nie dadzą się i niepozwolą zamknąć rynku.Przykładem jest spotkanie z prezydentem miasta wszystkich właścicieli przesiębiorst które prosperują na terenie rynku za przeprszeniem chcieli mu ukręcić łeb na tym spotkaniu. Bernatowicz wyszedł ze spotkania i powiedział że z chołotą nie będzie rozmawiał.

Guest

Kolego idz do Rynku do ksiegarni i kup 2 ksiazki :

1) Gramatyka jezyka polskiego
2) Ortografia jezyka polskiego

Polecam
kolego aloneinthedark nie musze iść do rynku bo w nim mieszkam i wiem o wiele więcej niż ci się wydaje :-P

Guest

To odwiedz ksiegarnie po 2 publikacje , ktore Ci polecilem i zmien podpis pod avatarem dla jasnosci :-)
aloneinthedark zachowaj swe uszczypliuwe wypowiedzi dla siebie a panu moderatora prosze niedopuszczać do najeżdzania na innych użytkowników tego forum. Takie zachowanie nic nowego nie wpowadza do tematu a jest tylko zwykłym spamem.
Proszę o merytoryczny poziom dyskusji. Wracając do tematu, w mieście musi być punkt reprezentacyjny bo aż wstyd, że nie ma choćby z rodziną lub gośćmi gdzie wyjść. A zawsze można znaleźć rozwiązanie, iż ruch ograniczamy a nie zamykamy całkowicie, tak jak jest w Kielcach czy też w Ostrowcu Św.
Nareszcie ktoś gada z sensem i masz 100% racji np.przyjeżdza dajmy na to delegacja z MANA i proszą by oprowadzić ich po mieście i wtedy robi się problem. Trzeba im grzecznie odmówić i rwać kawał drogi do kielc żeby napić się w kulturalnej, eleganckiej restauracji kawy. W starachowicach nie ma takiego miejsca by móc to zrobić. Z pewnością rynek musi być zmodernizowany bo obecnie albo są ławki zarzygane, albo po minucie siedzenia na nich zaczynają mrówki chodzić po nogach.
Witam, może dołożę swoje trzy grosze. Otóż kilka miesięcy temu , a może więcej byliśmy całą rodzinką na spacerze, spotkaliśmy znajomych na wysokości sklepu "U Jacka" . rozmawialiśmy o planach jakie maiły zajść w związku ze mianą wyglądu naszego rynku w Starachowicach, w bezczelny sposób wtrącił się do naszej rozmowy jakiś tutejszy że nam się w głowie po przewracało i tylko z tytułu wychowania i aby dzieciom nie złych treści nie sprzedawać hamowaliśmy się wulgaryzmami. Teksty które usłyszeliśmy dały tylko do myślenia że w naszym mieście liczy się tylko wygodnictwo pieniądz , a wizerunek miasta w przypadku tego człowieka to coś dla niego obcego. Dzięki takim osobom jak ten przypadkowy gość zmiana wyglądu modernizacja rynku to tylko marzenie. Chciałbym się mylić.

Guest

Sebaszczyn szefostwo MANa czy innych firm maja w dupie jak wygladaja Starachowice , dla nich liczy sie tania sila robocz , moim zdaniem z rynkiem nalezy cos zrobic , cos pozytwynego , tak samo jak i ze wstretnymi okolicami Dworca Zachodniego:/
jak dla mnie mogli by zrobić coś na wzór ulicy staszica, ławeczki, uliczka byłoby bardzo fajnie.
Mieszkam w samym rynku i szlak mnie trafia widząc co się dzieje, nie ma tutaj nic żadnego fajnego miejsca w którym by można się zabawić. Wydaje mi się nieraz że sam Bóg zapomniał o tym miejscu.Jest to rynek tu powinno być centrum a nie totalne zadupie które pustoszeje po godzinie 16. Całe starachowice się zmieniają cóż że powoli ale coś się dzieje, a tu nic żadnych prac od lat nie widziałem. Jedyne co się zmieniło to totalny brak meneli co wcześniej było plagą.
Zgadzam się z Wami. Apropo działalności mieszkańców rynku to oni daliby sobie radę, tak jak w innych miastach. Nasz rynek straszy. Ludzie tylko narzekają, ale gdyby zobaczyli, że coś się zmienia i zaczyna wyglądać przyzwoicie to jestem przekonana, że zmieniliby zdanie od razu i byliby zadowoleni.. Wcześniej w niektórych miejscach było tragicznie, a teraz te małe skwerki dodają trochę uroku miastu i ludzie są zadowoleni z nich. A co mnie zdzwiło nikt ławek nie znieszczył nawet w najmniejszym stopniu. Są potrzebne zmiany nie tylko w rynku.
Nie zniszczyli, bo się boją. Przy każdym skwerku kamera stoi.
Stron: 1 2 3 4 5