st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic

Pełna wersja: Prezydent Bernatowicz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Ostatnie posunięcia pana prezydenta świadczy o zmianie koncepcji działania , już nie mówi się o wielkich inwestycjach w n mieście a o małych które cieszą mieszkańców . Myślę , że jak jeszcze zostanie wybudowana galeria wówczas pan Bernatowicz odniesie sukces . Igrzyska które organizuje podczas wakacji prezydent też jest pociągnięciem wyborczym . Uważam że są to bardzo słuszne i idące w dobrym kierunku rozwiązania . Trzymam kciuki .
Cytat:NIe che obrazac pana Sendeciego ale czemu on jest takim kretynem .Naprawde czy wladze miasta nie maja nic lepszego do roboty niz zmiana nazwy ulic??.Z początku bylem dobrej mysli co do prezydenta(myslalem czlowiek wyksztalcony moze cos ruszy)a tu jednak nic nie ruszyl, połowa kadencji a on jedyne co zrobil to 2 ronda wyremontowal i zamontowal pare koszy na smieci.Przeciez obiecywal galerie handlowa,basen, stadion,skate park i wiele innych rzeczy ktorych nie chce juz mi sie wymieniac.Jestem juz na 100% pewien ze na najblizsze wybory(jak bede mial juz prawa wyborcze)napewno nie zaglosuje na ta wlasnie osoba , gdyz stracila cale moje zaufanie ktore miala.A tak z innej strony jak moglem myslec ze cos zrobi skoro jest slugusem Lipca i czlonkiem PIS.

Karol91 opinie na temat pana Sendeckiego zostaw dla siebie albo wypowiedz się nie używając takich słów. Zmiany ulic to kwestia sporna, ale jesteś jeszcze za młody by zrozumieć, że niektórzy widząc nazwy ulic komuchów w naszym mieście dostają ciarek i krew chce ich zalać za taką niesprawiedliwość. Zawsze podczas kampanii wyborczych kandydaci obiecują wiele nierealnych rzeczy, a ludzie to łykają. Zresztą mamy władzę taką jaką sobie sami wybraliśmy. Demokracja jednym słowem ;-) A skoro tak Ci źle w Starachowicach to ucz się pilnie by dostać się na studia na dobrą uczelnie do dużego miasta.
Cytat:Ostatnie posunięcia pana prezydenta świadczy o zmianie koncepcji działania , już nie mówi się o wielkich inwestycjach w n mieście a o małych które cieszą mieszkańców . Myślę , że jak jeszcze zostanie wybudowana galeria wówczas pan Bernatowicz odniesie sukces . Igrzyska które organizuje podczas wakacji prezydent też jest pociągnięciem wyborczym . Uważam że są to bardzo słuszne i idące w dobrym kierunku rozwiązania . Trzymam kciuki .

Ale zauważ roberttof, że to są zabiegi kosmetyczne 2,3 ligi. Wielkie inwestycje i nierozwiązane sprawy wciąż czekają.
Na wielkie inwestycje potrzeba olbrzymich pieniędzy i doskonale wszyscy o tym wiemy.
Zaczyna iść wszystko w dobrą stronę.Budowa deptaka na Majówce to już spore przedsiewzięcie i pochłaniające znaczną część funduszy.Przesądzona jest już sprawa budowy galerii dla handlowców z Manhattanu,tak samo budowy Galerii handlowej na Łąkach.
Pozostaje jeszcze kwestia wyglądu Rynku (nad tym prace trwają przy pomocy architektów ze Stowarzyszenia Polskich Architektów,ale jest to inwestycja która pochłonęła by ogromną ilość funduszy,których jeśli nie pozyskamy z UE to miasto samo z budżetu nie da rady przebudować Rynku),dlatego wszystko jest przygotowywane tej kwestii i planowane na miarę możliwości naszego miasta.Nie jest tak,że temat umarł jakby niektórym mogło się wydawać.
Oprócz tego przeraża mnie widok dworca (o ile można go tak nazwać) na Dolnych.Teren przeszedł w ręce PKS a ten zamiast działać wdaje się w wojnę z MZK.Miasto powinno większy nacisk położyć w tym momencie na PKS.
Nie można powiedzieć,że w mieście nic się nie zaczęło dziać,bo jednak coś ruszyło.Mimo wszystko jestem optymistą.
Myślę , że prezydent doszedł do wniosku czas działać małymi krokami .
Cytat:Myślę , że prezydent doszedł do wniosku czas działać małymi krokami .
Szkoda że dopiero teraz...
Cytat:
Cytat:Myślę , że prezydent doszedł do wniosku czas działać małymi krokami .
Szkoda że dopiero teraz...

Lepiej późno niż wcale ;-) Teraz samorządy mają ogromne możliwości pozyskiwania pieniędzy z Unii Europejskiej na rozwój. Szkoda, że tak mało środków nasza gmina "wyciągnęła" od Unii. Przecież wnioski można tworzyć i składać praktycznie ile się da. Szkoda, że budowa basenu przejdzie nam prawdopodobnie koło nosa. Przydałby się także rozwój SSE.
Podejrzewam że do końca kadencji (pierwszej i ostatniej) niewiele się zmieni...
Czemu piszę że pierwszej i ostatniej kadencji ? Bo nie wierzę że społeczeństwo Starachowic wybierze pana Bernatowicza na kolejne 4 lata.
Cytat:Podejrzewam że do końca kadencji (pierwszej i ostatniej) niewiele się zmieni...
Czemu piszę że pierwszej i ostatniej kadencji ? Bo nie wierzę że społeczeństwo Starachowic wybierze pana Bernatowicza na kolejne 4 lata.

Żebyś się nie zdziwił. Nie zapominaj, że nasze miasto, głównie starsi ludzie to w większości elektorat PIS. A młodzi albo wyjechali albo mają gdzieś całe wybory. Nie ważne czy lokalne czy parlamentarne. I część społeczeństwa również bojkotuje ten piękny demokratyczny przywilej.
Naprawdę dziwnie się czyta Wasze posty.
Czy Wy nie widzicie,że w mieście coś się zmienia ? to dopiero początek.jest wiele mniejszych inwestycji które się zakończyły bądz trwają.Te większe w tym i następnym roku się rozpoczną.Pokażcie mi prezydenta Starachowic który zrobił więcej niż obecny prezydent zrobi przez swoją kadencję,która jeszcze trochę potrwa.
Ludzie dyskutujmy na jakimś poziomie i przede wszystkim o konkretach.A nie o tym,że prezydent został wybrany z PiS który zresztą jesli wiecie za nim nie przepada.
Myślę,że ten człowiek sam się obroni tym co zrobi przez okres swojej kadencji i ludzie to dostrzegą.
Cytat:
Cytat:Myślę , że prezydent doszedł do wniosku czas działać małymi krokami .
Szkoda że dopiero teraz...
Wiesz jak działa samorząd ? dowiedz się a podyskutujemy.Co Wy uważacie,że jest nowy prezydent i w rok odmieni miasto ? On też jest zależny od radnych,budżetu.I tak sporo zaczyna się dziać bo myślałem,że dłużej to wszystko potrwa.
Cytat:Teraz samorządy mają ogromne możliwości pozyskiwania pieniędzy z Unii Europejskiej na rozwój. Szkoda, że tak mało środków nasza gmina "wyciągnęła" od Unii. Przecież wnioski można tworzyć i składać praktycznie ile się da. Szkoda, że budowa basenu przejdzie nam prawdopodobnie koło nosa. Przydałby się także rozwój SSE.
Skąd wiesz ile i czy wyciągnie ? Nie wiesz,że wiele projektów które normalnie by przeszły zostaje jeszcze skreślonych tu u nas,w Polsce ? nie wszystkim się nalezy według niektórych polityków.Jeśli wiesz jak to działa to zrozumiesz.
Co do basenu to przyznam Ci Peter rację,sprawa jakby ucichła i sam nie wiem co dalej w tej kwestii.
Co do SSE.Miasto pozyskało pieniądze i przygotuje niebawem teren po byłych zakładach drzewnych pod inwestycję.Będzie to piękny kawał ziemi ze wszystkimi mediami,jeśli można tak to ująć.
Wielkich firm tu się nie spodziewaj,bo nie mamy dobrego dojazdu i korzystnego położenia,a także odpowiednio dużo terenu.Powiedziałbym nawet,że nie mamy go w ogóle jeśli mowa o potencjalnych wielkich inwestorach.
Widzimy widzimy . Ba powiem więcej my więcej widzimy niż wy.Tu skwerek tam chodnik , a tu i ówdzie trawa i chwasty po pachy. Nowe jest zawsze piękne , lecz myślę że o gospodarzu świadczy również i to jak dba o trawniki , żywopłoty i klomby kwiatowe. Proponuję Panu Prezydentowi"wielkiemu zwolennikowi zielonych inwestycji " by przeszedł się chociaż raz w tygodniu do pracy pieszo .Co prawda nie mam pojęcia gdzie mieszka Pan Prezydent , ale proponuję trasę przez park dalej okolice dworca zachodniego , dokładne zlustrowanie wjazdu do Starachowic przy Pasterniku i dalej lewą stroną Al. Wyzwolenia do huty przez tunel do ul. Marszałka Piłsudskiego i dalej dowolną trasą po mieście.
Cytat:Skąd wiesz ile i czy wyciągnie ? Nie wiesz,że wiele projektów które normalnie by przeszły zostaje jeszcze skreślonych tu u nas,w Polsce ? nie wszystkim się nalezy według niektórych polityków.Jeśli wiesz jak to działa to zrozumiesz.

Wiem jak to działa, bo sam staram się o pieniądze z UE, jednakże mało słychać w naszym mieście o projektach unijnych na szeroką skalę.

Beka, pan prezydent mieszka na osiedlu Południe, więc jakby skrótami poszedł do pracy to by zahaczył o okolicę Dworca Zachodniego oraz tereny przyległe do Zalewu. Z górki z Moniuszki i potem Radomską ku górze ;-) dla zdrowia ;-)
Moi drodzy,

Tak trochę z innej beczki - możecie powiedzieć, że się czepiam, albo jestem niedoinformowany, ale wydaje mi się, ze Świeto Niepodległości Polski wypada 11 listopada - jeśli się mylę niech mnie ktoś oświeci...

A tu powód mojej rozterki:

http://um.starachowice.pl/news.php?st_id=562

Pozdrawiam,
B.

Guest

Dla mnie ktoś kto to pisał nie ma pojęcia o podstawach maszynopisanie /wiem tekst był pisany na komputerze ale zasady obowiązują te same/. Kto to widział tak rozstrzelone akapity. Źle stawiane przecinki, znaki interpunkcyjne, pozostawienie spójnika "i" na końcu wiersza itp. A może pomyśleli, że jak piszą do ambasadora obcego kraju to te rzeczy nie są ważne? Są jak najbardziej tak samo jak treść merytoryczna. Sekretariat Pana Prezydenta "pała" z przedmiotu na okres.

Guest

Cytat:Czy Wy nie widzicie,że w mieście coś się zmienia ? to dopiero początek.jest wiele mniejszych inwestycji które się zakończyły bądz trwają.Te większe w tym i następnym roku się rozpoczną.Pokażcie mi prezydenta Starachowic który zrobił więcej niż obecny prezydent zrobi przez swoją kadencję,która jeszcze trochę potrwa.

Z czego ~40%-60% tych inwestycji została zaplanowana przez Kwietnia.
Przygotowanie inwestycji, pozwoleń, badań, planów trwa przy obecnym prawie więcej niż kadencja prezydenta.
Dlatego sejm chce wprowadzić specjalne ustawy na euro, żeby pchnąć inwestycje związane z nim.
Bo się nie wyrobimy przez głupie papierki.

Poza tym jest druga sprawa, oddłużenie miasta, i tu trzeba podziękować Prezydentowi Kwietniowi.
Za to, że zaciskając pasa wyprowadził miasto na prostą.
Chyba tylko jego jedyne osiągnięcie w kadencji.No może jeszcze kanalizacja oś.Południa.Choć nie do końca nazwał bym tą inwestycję sukcesem stu procentowym,ale niech będzie.
Sam styl rządzenia,całokształt kadencji zdecydowanie na minus.
Ale o minusach kadencji nawet nie wspominam bo to nie miejsce,a myślę że takie porównania mamy już za sobą i na tym na czym możemy się skupić to kadencja obecnego prezydenta.
Proszę zwrócić uwagę na Ostrowiec , któremu tyle zazdrościmy . Tam władza dłuży czas była pod jedna kontrolą i coś osiągnięto . W Starachowicach od 1990 roku brak jest gospodarza i pomijając sympatie polityczne trzymam kciuki za pana Bernatowicza . Wówczas w mieście w 2 kadencji obecnego prezydenta będą same sukcesy . Tak jak w Ostrowcu , Brodach , Pawłowie .
Cytat: Wówczas w mieście w 2 kadencji obecnego prezydenta
Boje się że to nie przejdzie.

Guest

Cytat:Proszę zwrócić uwagę na Ostrowiec , któremu tyle zazdrościmy . Tam władza dłuży czas była pod jedna kontrolą i coś osiągnięto . W Starachowicach od 1990 roku brak jest gospodarza i pomijając sympatie polityczne trzymam kciuki za pana Bernatowicza . Wówczas w mieście w 2 kadencji obecnego prezydenta będą same sukcesy . Tak jak w Ostrowcu , Brodach , Pawłowie .
Co to za bzdura. Obecny prezydent swoją kadencję pełni od 2 lat. Jego poprzednik był przez dwie pełne kadencje i reprezentuje inną opcję polityczną. W Brodach wójta już nie ma, bo ma prawomocny wyrok za korupcję lub inne przekręty.Jedynym dobrym przykładem jest Pawłów gdzie wójt Gierada jest rewelacyjnym gospodarzem i menadżerem.
Wbrew pozorom to wcale nie musi i uważam,że nie jest bzdura.
Z prostego powodu.Ciągłość planów i ich realizacja.Cóż z tego,że teraz zostanie coś zaplanowane jak powiedzmy przyjdzie po wyborach inny prezydent i postanowi przystopować z pewnymi planowanymi do tej pory inwestycjami.
A to,że poprzednik obecnego prezydenta pełnił swoją funkcję przez 2 kadencje a powiedzmy sobie szczerze,jak na ten okres zrobił bardzo nie wiele to nie świadczy o tym,że to co pisał Roberttof to bzdura tylko powiedzmy sobie wprost nie skuteczność poprzednika,który umie na łamach lokalnego Tygodnika krytykować,a sam nie wiele miał do powiedzenia w czasie swojej pracy.Cóż te studia zaoczne na prywatnej uczelni zrobiły z tego człowieka,teraz taki światowiec,wiedzący co i jak trzeba robić by miasto rosło nam w oczach.To jest dopiero bzdura.Swój czas człowiek miał i uważam,ze go zaprzepaścił więc na jego miejscu potulnie przyglądał bym się działalności obecnego szefa miasta.Chyba,że i jemu i miejscowym czerwonym marzy się powrót do władzy.Oby marzenie się nie spełniło.Tego życzę miastu i przede wszystkim mieszkańcom bo nie udolność poprzedników raziła.
P.S. Prezydent nie jest nim jeszcze 2 lata ;-)

Guest

Widzę, że ty w ogóle mnie nie zrozumiałeś. Bzdurą jest to co pisał Roberttof na temat władz Ostrowca. Ja napisałem , że dzisiejszy prezydent tego miasta pełni swą funkcję od 2 lat tak samo zresztą jak nasz. Poprzednik prezydenta Ostrowca był z innej opcji politycznej niż obecny. Roberttof daje to miast jako przykład do naśladowania. Ty zaś odebrałeś moją wypowiedź do naszego prezydenta.
Racja.W takim razie przepraszam,że nie w temacie,
Proszę sprawdzić ilu włodarzy miało Starachowice od 1990 r a Ostrowiec itp .

Guest

Po co to sprawdzać? Jaki to ma związek z niniejszym tematem?

Guest

O wykluczenie z PiS-u prezydenta Starachowic Wojciecha Bernatowicza wystąpił zarząd miejski tej partii. Działacze związani z posłem Krzysztofem Lipcem zarzucają mu m.in., że jawnie współpracuje z PO.

(...)Zarząd miejski postanowił wystąpić do zarządu okręgowego PiS-u z dwoma wnioskami. W pierwszym zwraca się o stwierdzenie "braku możliwości sprawowania funkcji członka zarządu miejskiego" przez Bernatowicza z powodu jego "notorycznie nieusprawiedliwionej nieobecności" na posiedzeniach zarządu. W drugim występuje o skreślenie go z listy członków PiS-u. W uzasadnieniu czytamy, że działania Bernatowicza jako prezydenta miasta są niezgodne z założeniami ideowymi, programem i statutem partii, co m.in. objawia się jawną współpracą "z naszymi politycznymi przeciwnikami, ze szkodą dla naszego ugrupowania oraz jego członków i sympatyków".

(...)Przypomnijmy, że pod koniec września Lipiec wystąpił do minister Julii Pitery, pełnomocniczki rządu ds. zwalczania korupcji, o zajęcie się sprawą finansowania tej inwestycji. Zlecenie na opracowanie za 45 tys. zł programu funkcjonalno-użytkowego obiektu otrzymała firma Jarosława Bąchorka, społecznego asystenta wiceministra sportu i posła PO Zbigniewa Pacelta, który obiecał finansowe wsparcie. Lipiec widzi w tym aferę. Prezydent Bernatowicz zapewnił, że wybrano najkorzystniejszą ofertę, a wystąpienie posła określił mianem pomówienia. Mało tego - w wypowiedzi dla "Gazety" postawił Pacelta w jednym szeregu z byłym wicepremierem Przemysławem Gosiewskim - jako ludzi, którzy chcą pomagać. Jak twierdzi Lipiec, kilka dni później Bernatowicz krytykował go za wystąpienie do minister Pitery także na konferencji prasowej, razem ze swoim zastępcą Tomaszem Capałą z PO.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...iS_u_.html
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19