st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic

Pełna wersja: Rosyjskie embargo-wieprzowina, jabłka itp
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W związku z embargiem Rosji na polskie produkty m.in : wieprzowinę i jabłka proponuję w każdym gospodarskie zwiększyć w miarę możliwości konsumpcję wieprzowiny i koniecznie minimum jedno jabłko/osobę/dziennie.

Zróbmy na złóść Putinowi. Proponuję nagłośnić akcję ogólnookrajowo. I tak każdy,zwykły człowiek może zadziałać na arenie międzynarodowej.

PS. Nie wiem ile w tym prawdy ale podobnież constar już odczuwa sankcje rosyjskie.
Trzeba było Wladimira nie wk...wiać mieszaniem się w wewnętrzne sprawy "Banderowców".
@Star 266, dobra inicjatywa. Rząd z taką powinien wyjść Wink a przynajmniej minister rolnictwa.
I niech Putinowi to embargo i wojna bokiem wyjdzie!
A jest coraz słabiej... Big Grin http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,1585...dzie_.html
W środę wieczorem USA ogłosiły, że mają największe rezerwy ropy naftowej od 1982 r., a wczoraj na giełdach w Londynie i Nowym Jorku cena ropy naftowej spadła o ponad 1 dol. za baryłkę. Londyńska wyższa cena dziś to 109 dol. Tymczasem według agencji S&P's tegoroczny budżet Rosji będzie zbilansowany tylko wtedy, kiedy średnia roczna cena ropy wyniesie 110 dol. za baryłkę. Spadek cen ropy na świecie oznacza więc spotęgowanie problemów finansowych Rosji.

abcde

Star 266 napisał(a):W związku z embargiem Rosji na polskie produkty m.in : wieprzowinę i jabłka proponuję w każdym gospodarskie zwiększyć w miarę możliwości konsumpcję wieprzowiny i koniecznie minimum jedno jabłko/osobę/dziennie.

Zróbmy na złóść Putinowi. Proponuję nagłośnić akcję ogólnookrajowo. I tak każdy,zwykły człowiek może zadziałać na arenie międzynarodowej.
Nie no ja Cię proszę.. przecież jesteś poważnym człowiekiem, który na dodatek studiował ekonomię. Co to Waść ogłaszasz, nowy plan 5 letni by młodzież i dorośli przymusowo zwiększyli spożywanie wieprzowiny i jabłek ?
A jak nie lubię jednego i drugiego? Bądzmy poważni, na prawdę. Chcesz dobrze, ale to chyba nie tak...
Jesion napisał(a):@Star 266, dobra inicjatywa. Rząd z taką powinien wyjść Wink a przynajmniej minister rolnictwa.
I niech Putinowi to embargo i wojna bokiem wyjdzie!
He he he Smile Zwiększmy ustawą spożycie w/w produktów!
Zobacz jak Twój wpis ma się do realiów geopolityki - Na pewno mu wyjdzie tak jak mu wychodzą bokiem sankcje nałożone przez UE i USA i które teraz zostaną jeszcze zaostrzone! A Putin już zabiera ciężki sprzęt i żołnierzy działających na terenie Ukrainy, tylko kurz za nimi widać. Przestraszyli się nowej dyrektywy premiera i ministra rolnictwa - ''Polacy masowo spożywajcie wieprzowinę i jabłka''.
Granice absurdu przekroczone. Choć odczytuję to raczej w kategoriach humorystycznych, bez podtekstów Smile Ot, wesoła twórczość której nie ma co brać na poważnie.
P.S. Panowie, rząd i minister rolnictwa mogą po prostu zachęcić, co i tak spotkało by się z mizernym skutkiem. Rynek spożycia danych produktów - jeden rośnie, drugi maleje - wzrost wewnętrznego spożycia nie jest w stanie zminimalizować strat wynikających z możliwości sprzedaży na rynku Rosyjskim.
Chce się napisać ''Miej proporcję Waćpan''
abcde napisał(a):He he he smile Zwiększmy ustawą spożycie w/w produktów!
Zobacz jak Twój wpis ma się do realiów geopolityki
Ja tam pewnie nijak się nie znam (w porównaniu do Ciebie) na geopolityce.
Ale... zważając na to jak spada moskiewska giełda i jak tanieje rubel, oraz ropa; oraz czytając prognozy PKB dla Rosji, to chyba tam im do śmiechu nie jest Smile
http://www.wprost.pl/ar/439974/Od-poczat...ie-koniec/

@abcde, nie mam zamiaru już wchodzić z Tobą dyskusje w temacie mięsa... napisałem to pół żartem, a Ty uważasz, że ja się domagam dyrektywy (?) Premiera.
A pro po... Premier to wydaje postanowienia i rozporządzenia, nie dyrektywy. Skoro jesteśmy tak śmiertelnie poważni.

abcde

Jesion, ale ja to pisałem żartem. Mówiąc wprost śmiejąc się - nasze spożycie wieprzowiny i jabłek wyjdzie Putinowi bokiem Wink
To wcale nie jest śmieszne.Śmieszna może być conajwyżej skala bojkotu. Nic tak nie wkurza dyktatorów,premierów,prezydentów jak zmniejszone wpływy do kasy.

Polski rolnik wpada w depresję za każdym raze pół godziny po tym jak Putin ogłasza embargo.

Putin by ustąpił ze stanowiska w minutę po tym jak nie mógłby sprzedać ropy i gazu. Gdyby taki scenariusz był możliwy ...........

PS. Kontyngentu wojskowego nie wyślemy ale możemy bojkotować produkty i substydiować spożycie towarów których nie możemy wyeksportować. To może zrobić każdy. Taki mały gest solidarności. Ale powielony w miastach,krajach ..... :-).
już Litwa nam się odpłaciła za nasze wstawiennictwo , przyjdzie czas że i Ukraina nam odpłaci.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,A...rc01=6a4c8

Pierwszy na to wpadłem. I uważam ,że powinniśmy pójść daleko dalej. Nie kupować nic co jest z Rosji wraz z szerokim omijaniem Lukoila.

Bocassa

Wez przestan.

Jestesmy zbyt malym krajem aby przyslowiowo "fikac" takiemu krajowi jak Rosja, ktora raz , ze jest wielkim mocarstwem , po dwa powinna byc naszym jeszcze wiekszym partnerem handlowym niz jest dotychczas, bo to ogromny i chlonny rynek zbytu.Za mocarstwowe wizje Sikorskiego i rudego i tak zaplaci cene wielu zwyklych szarych ludzi jak to mialo miejsce w 1998 podczas tzw. kryzysu rosyjskiego.

Za wymachiwanie szabelka w strone Rosji na miejscu Putina, takie bym dopierdzielil sankcje, ze wiele polskich firm mialoby ogromne problemy z zachowaniem plynnosci finansowej , a wiele zwineloby zagle.

Trzeba mierzyc sily na zamiary .
Ja na Twoim miejscu wziąłbym karabin i pojechał walczyć za putina. Tam Ci będzie lepiej

abcde

Jak tak widzę wpisy ludzi obalających Putina jedzeniem jabłek to trochę żałuję, że w naszej wódce nie ma pestycydów...
Ależ pięknie byśmy całym narodem obalali dyktatora jednocześnie wspomagając rodzimy przemysł spirytusowy.

Politycy swoimi działaniami doprowadzili do embargo na jabłka.
Ci sami goście bez żenady namawiają Polaków "żryjcie jabłka, wesprzecie polskich sadowników'' - rewelacja!

Bocassa napisał(a):Za mocarstwowe wizje Sikorskiego i rudego i tak zaplaci cene wielu zwyklych szarych ludzi jak to mialo miejsce w 1998 podczas tzw. kryzysu rosyjskiego.

Za wymachiwanie szabelka w strone Rosji na miejscu Putina, takie bym dopierdzielil sankcje, ze wiele polskich firm mialoby ogromne problemy z zachowaniem plynnosci finansowej , a wiele zwineloby zagle..
A przypomina Ci się sytuacja z rządem Kaczyńskiego i embargiem na mięso nałożonym przez Rosję? Kto wtedy najgłośniej krzyczał, że polski rząd macha szabelką w relacjach z Rosją?
Tylko, że Ci pierwsi znali Rosję Putina i wiedzieli co potrafi - pokazał po latach na Ukrainie- a Ci drudzy nam wmawiali, że oni są lepsi bo oni to by tak nie rozmawiali z Rosją. I to Ci pierwsi cały spór przenieśli na arenę międzynarodową gdzie uzyskaliśmy silne wsparcie polityków i dyplomatów z UE.
Dziś wszystko widać jak na dłoni, gdzie są dziś Ci którzy krzyczeli, że rząd PiS macha szabelką ?? Dlaczego wtedy politycy PO-PSL nie namawiali Polaków żebyśmy jedli 4 kotlety schabowe w tygodniu więcej ??
Szlag człowieka trafia kiedy widzi obłudę tych ludzi, którzy papkę z mózgów robią Polakom, a wielu z nich mając krótką pamięć to łyka.

A minister rolnictwa Sawicki śmiało stwierdza cyt. „wystarczy zjeść 4,5 kg jabłek więcej np. zamiast bananów i cytrusów i już mamy problem rozwiązany”.
Ok, ja lubię jabłka ale nikt nie będzie mi mówił co mam jeść, ile jeść i czego. To durni politycy niech odpowiadają za to, że nie potrafią z Rosją prowadzić normalnej polityki, choć twierdzili, że potrafią.
abcde napisał(a):Ok, ja lubię jabłka ale nikt nie będzie mi mówił co mam jeść, ile jeść i czego
Ale nikt Ci nie mówi. Smile Jak je lubisz to je jedz tyle ile chceszSmile Zwróć czasem tylko uwagę skąd jest produkt, czy z Polski czy importowane (bo i takie jabłka są w Polsce) i przyczynisz się do pomocy sadownikom. Smile To się nazywa solidarność. Smile A jeśli nie chcesz to nie musisz. Smile Ja lubię jabłka, do tego to dobre źródło witamin A, C, z grupy B, błonnika, potasu, magnezu, wapń, żelazo i jeszcze pare innych więc warto się skusić i je zjeść. Smile

abcde

@Oscar ale ja lubię jabłka, jadłem ich od dzieciństwa dużo bo miałem rodzinę z dużym gospodarstwem na wsi i miałem pod dostatek. I nadal jem ich dużo, koniecznie polskich jabłek bez względu na to czy embargo będzie czy nie.

Ale mowa tu o polityce... to namawianie polityków to zaciemnianie całej sytuacji. Kiedy mieliśmy embargo na mięso Ci politycy z PO krzyczeli, że rząd PiS mach szabelką - choć to ten rząd wprowadził sprawę na arenę międzynarodową, kiedy mamy embargo na owoce to Ci sami politycy nie mówią nic, tylko namawiają do jedzenia jabłek. W tym jest sedno. Obłuda i brak logiki a przecież to ich polityka doprowadziła do fatalnych relacji z Rosją.
Gdzie są więc dziś Ci którzy krzyczeli, że to rząd PiS macha szabelką ?? Gdzie Ci politycy, ich sympatycy i usłużne media ??
Dziś to rząd PO-PSL macha szabelką i doprowadza do fatalnych relacji z Rosją. Niestety, po latach widać jak na dłoni kto miał rację w ocenie Rosji Putina i jego polityki. To jest sedno sprawy, a nie akcja ''jedz jabłka''.
Pozdrawiam.

Bocassa

@abcde, zgadzam się z Tobą w 100% !
abcde napisał(a):Obłuda i brak logiki a przecież to ich polityka doprowadziła do fatalnych relacji z Rosją.
Ale tutaj widzisz omijasz też sprawę PiS który bardzo głośno krzyczał przed embargiem aby zająć się sprawą Ukrainy, czy aby nałożyć sankcje na Rosje.
http://www.tvp.info/14234444/prezes-pis-...obec-rosji
http://natemat.pl/110677,jaroslaw-kaczyn...olegliwego
http://www.wprost.pl/ar/460549/Poslowie-...arczajace/

abcde

@Oscar, nie do końca chyba rozumiesz. Wyjaśniam, bo chcę być dobrze zrozumiany...
PiS od lat prezentuję tą samą linię - twardo wobec Rosji. Rządząc efektem było embargo na mięso. Rząd Kaczyńskiego sprawę przeniósł na arenę międzynarodową, nikt nikogo nie namawiał by jeść 4 schabowe w tygodniu więcej.
Politycy PO krytykowali ówczesny rząd, zarzucając mu iż macha szabelką, i że gdyby rządzili oni to relacje z Rosją były by zgoła odmienne.
Dziś to oni rządzą - relacje z Rosją są najgorsze od 90r. a Ci politycy namawiają nas do jedzenia jabłek. Wnioski wyciągnij sam - jeśli potrafisz, jako członek PO.

@Oscar, na prawdę - trzeba być skrajnym idiotą by nie rozumieć tej polityki. I nie twierdzę, że nim jesteś ale mocno się zastanów, bo ja pamiętam co było w 2005r. przy aferze mięsnej i pamiętam słowa premiera Tuska.

P.S. To nie PiS dziś rządzi. Ich linia jest znana od lat. PO bujało nas, że są w stanie zmienić nasze relacje.
A dziś niezbite fakty pokazują, że to PiS miało rację iż Rosja Putina jest krajem o dążeniach imperialnych.
abcde napisał(a):Politycy PO krytykowali ówczesny rząd, zarzucając mu iż macha szabelką, i że gdyby rządzili oni to relacje z Rosją były by zgoła odmienne.
I jak widać była zgoła odmienna, bo od momentu kiedy rządzi PO, to o ile dobrze pamiętam to pierwsze embargo. Tym bardziej nie wynikające ze stricte naszych działań wobec Rosji a unijnego embarga. Smile
Masz prawo mieć inne zdanie, tylko czy nazywanie kogoś idiotą dlatego że inaczej zapatruje się na sytuacje jest u Ciebie normalnym stanem? Dla mnie to coś chorego, ale rozumiem każdy ma różne sytuacje, nerwy, stres.
To tyle z mojej stronySmile I jednocześnie zachęcam Cię abyś zjadł trochę jabłek. Flawonoidy z jabłek są bardzo dobre na zdrowie.Smile

abcde

To co piszesz to właśnie rozmywanie tematu. Jeśli tego ktoś nie widzi (polityki ówczesnego rządu i obecnego) to jeśli to nie skrajny idiotyzm, to po prostu brak rozsądku. Tak lepiej ?

Aha, czyli jak Kaczyński pojechał na Majdan to machanie szabelką, jak Tusk i Sikorski realnie angażują się w ten konflikt to... unijne embargo. ŻELAZNA LOGIKA !
@Oscar, o nie! Nie żadne unijne embargo, tylko przede wszystkim pierwszoplanowa rola premiera Tuska i ministra Sikorskiego w sporze na Ukrainie. Jakoś inne unijne państwa tak nie dostają po nosie.
Nie rozmywajmy sprawy co próbują robić ludzie PO.

Odwróćmy sytuację, czysto hipotetycznie... mamy rząd PiS, minister spraw zagranicznych oraz sam premier angażują się w konflikt na Ukrainie. Dostajemy embargo. Co się dzieje - politycy PO, ich sympatycy oraz sprzyjające media krzyczą, że rząd PiS macha szabelką, że nie potrafi ułożyć sobie relacji z Rosją oraz Putinem.
Jestem o tym święcie przekonany, ponieważ doskonale pamiętam rolę polityków PO podczas rządów PiS i embarga na mięso. Skakali przed kamerami telewizyjnymi jak małpy i przekonywali Polaków, że ONI to by do takiej sytuacji nie dopuścili, że ONI wiedzą jak prowadzić politykę z Rosją Putina.
Tymczasem ONI zostali wybrani, i .... mamy najgorsze relacje z Rosją od upadku komunizmu. Że o innych państwach nie wspomnę.
Oceniajmy to rzetelnie i realnie. I pomimo mojej szczerej niechęci do PO staram się to tak oceniać. Bo doskonale pamiętam zachowanie, słowa czołowych polityków PO w 2005r.

P.S. @Oscar, chcę żebyś też wiedział, że szanuję Twoje zdanie w tej kwestii. Jesteś aktywnym członkiem PO, a to normalne, że człowiek będący w jakimś środowisku nie będzie negatywnie o nim się wypowiadał.
Jak to się mówi... w swoje gniazdo się nie s*** Smile
Ale jednak akurat w tym temacie ważne jest by pamiętać co politycy PO mówili kiedyś o embargo na mięso i relacjach z Rosją a co mówią dziś i jak realizują swoją politykę.

EDIT: włączyłem sobie właśnie TVN - prowadzący program na wizji jedzą sobie jabłka. Ten kretynizm polski mnie zadziwia.
Czy w 2005r. na wizji robili schabowe ??
abcde napisał(a):Aha, czyli jak Kaczyński pojechał na Majdan to machanie szabelką, jak Tusk i Sikorski realnie angażują się w ten konflikt to... unijne embargo. ŻELAZNA LOGIKA !
Wypaczasz rzeczywistość. A ja chce Ci pokazać ze obie największe partie były w tym przypadku za sankcjami i im się nie dziwie, sprawa krymu, sprawa zestrzelonego samolotu i śmierć wszystkich pasażerów. Takie rzeczy nie mogą się dziać. Dlatego i Polska zabiegała za sankcjami, ale to był głos całej Unii. A nam się oberwało to też zgodnie z zapowiedziami Ministra Rolnictwa będziemy starali się o dopłaty za straty. Smile
abcde napisał(a):P.S. @Oscar, chcę żebyś też wiedział, że szanuję Twoje zdanie w tej kwestii. Jesteś aktywnym członkiem PO, a to normalne, że człowiek będący w jakimś środowisku nie będzie negatywnie o nim się wypowiadał.
Jak to się mówi... w swoje gniazdo się nie s***
Najgorsze jest to że Tobie się coś wydaje i od razu z tym paplasz, ale nie masz zielonego pojęcia jak wyglądaj realia. Wielokrotnie jak czytałem Twoje wypowiedzi na temat tego co się dzieje w Lokalnym PO i na około niego to aż mnie skręcało aby wyprostować Twoje błędy. Piszesz ze jestem aktywnym członkiem i nie zamierzam srać do swojego gniazda, ale Ty nie wiesz czy ja nadal jestem tym członkiem albo jak długo nim będę, bo znając życie mnie również z PO wywalą. Druga sprawa, ostatnio krytykowałem sprawę beznadziejnej zmiany w prawie dotyczącym inwalidów która zrobiło PO, nawet zabrałeś zdanie w tym temacie, tu widzę Pamięć wybiórczą stosujesz.
Więc przyjmij to do wiadomości, jeśli coś uważam to są to moje prywatne przekonania.
abcde napisał(a):Ale jednak akurat w tym temacie ważne jest by pamiętać co politycy PO mówili kiedyś o embargo na mięso i relacjach z Rosją a co mówią dziś i jak realizują swoją politykę.

EDIT: włączyłem sobie właśnie TVN - prowadzący program na wizji jedzą sobie jabłka. Ten kretynizm polski mnie zadziwia.
Czy w 2005r. na wizji robili schabowe ??
Rozumiem że kochasz znajdować przyczynę do napiętnowania PO, tylko że wtedy Twoje argumenty przestają być rzetelne. I taka jest prawda zastanów się nad tym.
A co do akcji pewnie gdyby ktoś w 2005r wpadł na pomysł to podłapaliby go Polacy, teraz podłapali go wszyscySmile Nawet ja właśnie zamierzam zjeść jabłko.Smile I Tobie też życzę abyś sobie zjadł 1 czy 2 dzisiaj.Smile Smacznego :>
jak czytam te idiotyzmy o jedzeniu jabłek na złość Putinowi to ogarnia mnie przerażenie. Za II RP na czołgi szliśmy z szabelkami , teraz z jabłkami. Postęp jak widać ogromny. ABCD pisze o imperialnej polityce Putina zapominając albo udając że nie kuma że Putin się broni przed imperialną polityką UE. To Unia wyjmuje(kupuje) ze strefy wpływów Rosji kolejne terytoria , a Putin próbuje jej w tym przeszkodzić. I jeżeli unia dalej będzie prowadzila tak ekspansywną politykę to niechybnie doprowadzi do konfliktu zbrojnego.
no tak Putin próbuje przeszkodzić Unii w prowadzeniu imperialnej polityki. Jaki ten Putin dobry, niech z rozpędu zestrzeli jeszcze kilka Chińskich i Amerykańskich samolotów cywilnych -wszak państwa te też prowadzą politykę imperialną i najedzie jeszcze kilka mniejszych państewek w obawie przed UE. Putin się tylko broni jak Stalin 17 IX 39r. przed chcącą doprowadzić do konfliktu zbrojnego Unią.
Bocassa napisał(a):Jestesmy zbyt malym krajem aby przyslowiowo "fikac" takiemu krajowi jak Rosja, ktora raz , ze jest wielkim mocarstwem , po dwa powinna byc naszym jeszcze wiekszym partnerem handlowym niz jest dotychczas, bo to ogromny i chlonny rynek zbytu.
Wszystko okej... ale mogłoby tak być, gdyby jej polityka była godna "świata zachodniego" ze standardami demokratycznymi w praktyce a nie na papierze, gdyby nie jej zimnowojenne i mocarstwowe zamiary.

kiarb napisał(a):już Litwa nam się odpłaciła za nasze wstawiennictwo
tzn?

kiarb napisał(a):ABCD pisze o imperialnej polityce Putina zapominając albo udając że nie kuma że Putin się broni przed imperialną polityką UE. To Unia wyjmuje(kupuje) ze strefy wpływów Rosji kolejne terytoria , a Putin próbuje jej w tym przeszkodzić. I jeżeli unia dalej będzie prowadzila tak ekspansywną politykę to niechybnie doprowadzi do konfliktu zbrojnego.
@Kirab, przyzwyczaiłeś już nas wszystkich, że żyjesz jeszcze w epoce zimnej wojny, w ustroju słusznie minionym... w sumie dobrze byłoby Ci w dzisiejszej Rosji. Ale czasy "stref wpływów" z Jałty i Teheranu się dawno skończyły. Ukraina wybrała swoją drogę ku szeroko rozumianej Europie, a nie ku Moskwie. Więc nie mów... że tu Unia prowadzi imperialną politykę, bo Unia jest totalnie bezczynna i niedołężna ws. konfliktu na Ukrainie.

@abcde, trochę nie rozumiem Twojej logiki... z tymi jabłkami, wieprzowiną, PO i PiS.
Piszesz tak, jakbyś nie wiedział, nie zdawał sobie sprawy... że embargo na owoce (nie tylko jabłka) to tylko i wyłącznie efekt polskiej polityki i polskiego stanowiska w UE ws. Rosji.
Dobrze wiesz, że jaki ten rząd by nie był, to embargo by było.

Masz pretensje, że w 2005 roku PO krzyczała o wieprzowinie i machaniu szabelką.
PiS teraz też krzyczy, że rząd nie zrobił nic na wypadek - tak czy inaczej przewidywalnego - embarga. Faktycznie, nie zrobił, bo można było szukać nowych rynków zbytu już wcześniej, albo wymusić na UE decyzje w której embargo na polskie owoce będzie równało się z wstrzymaniem eksportu jakichkolwiek owoców ze Wspólnoty do Rosji.

Konflikt na Ukrainie, ta - szczerze mówiąc wojna - pokazuje że organizacje międzynarodowe, światowa polityka... nic się nie różnią od tej na początku XX wieku. Wtedy Liga Narodów też była bezczynna, tak jak teraz ONZ. UE kompletnie sobie nie radzi z polityką wobec Rosji, bo liczą się partykularne interesy poszczególnych krajów. Trochę tylko się ruszyło po zestrzeleniu samoloty MalaysiaAirlines.
My mówimy o Ukrainie, a patrząc trochę dalej... w Izraelu również trwa wojna, w Syrii podobnie.
Świat, ONZ, nie mają żadnych narzędzi i pomysłów na zażegnanie konfliktów gdzie cierpią dziesiątki tysięcy osób.

A my w Polsce, mamy polityka... który broni " jego ekscelencję Władimira Władimirowicza Putina", który jak wierny pies broni swojego Pana. Że powrót Krymu do Rosji jest "naturalny", że Ukraina to "świat rosyjski"... nie pozostaje mi nic innego tylko pogratulować wszystkim wyborcom pana Mikke swojego wyboru.
Jesion napisał(a):Ukraina wybrała swoją drogę ku szeroko rozumianej Europie, a nie ku Moskwie. Więc nie mów... że tu Unia prowadzi imperialną politykę, bo Unia jest totalnie bezczynna i niedołężna ws. konfliktu na Ukrainie.
Majdan to jeszcze nie Ukraina. A kto popierał Majdan jak nie politycy unijni z Polskimi na czele? A słyszałeś coś o "partnerstwie wschodnim" z inicjatywy Polski?
kiarb napisał(a):Majdan to jeszcze nie Ukraina.
Donbas to też nie cała Ukraina.

@kirab, jeśli kibicujesz panu Putinowi, kibicuj. Głosuj na "adwokata Putina na Polskę" - pana Mikke.
Głoście razem jedyną prawdę, o imperialnej UE i Putinowi który się broni.
Stron: 1 2 3