st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic
Rządy PO-PSL - Wersja do druku

+- st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic (http://wirtualne.starachowice.pl)
+-- Dział: DYSKUSJE TEMATYCZNE (http://wirtualne.starachowice.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Sprawy z Polski i Świata (http://wirtualne.starachowice.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Rządy PO-PSL (/showthread.php?tid=319)

Rządy PO-PSL - majkel - 2007-10-21

Wspaniały wynik wyborów :-) . Przed chwilą się dowiedziałem, że głosując na PO akceptuję morderców Popiełuszki. Kaczyński sięgnął już dna. Mam nadzieję, że wynik PO pozwoli im stworzyć samodzielnie rząd. A jak nie to te kilkanaście głosów przewagi da im koalicja z PSL. A 21.10.2007 zapamiętam jako koniec IV RP :-)

someone--->zmiana tematu

Rządy PO-PSL - Casper - 2007-10-21

no i sie stało...PO doszło do włądzy... niestety wróciła koomuna... nie zapominajmy że główni członkowie PO to władze komunistyuczne... chcieliscie to macie

Rządy PO-PSL - Guest - 2007-10-21

PBS dla TVN (godz. 23:59)

PO - 43,6%
PiS - 31,1%
Lid - 12,6%
PSL - 8,1%

Wyniki w Świętokrzyskim:

[Obrazek: wyborypn4.th.jpg]
[Obrazek: wybory1xq1.th.jpg]

Rządy PO-PSL - Rafał Dobrowolski - 2007-10-21

Cytat: nie zapominajmy że główni członkowie PO to władze komunistyuczne... chcieliscie to macie

A kogo masz na myśli? Bo chyba nie myślisz o Wassermannie? Jasińskim itp....

Rządy PO-PSL - Haku - 2007-10-21

Nie orientuje się ktoś, dlaczego na tych zestawieniach:
[Obrazek: wybory1xq1.th.jpg]
w każdym mieście występuje Gosiewski, na dodatek z różnych partii?

Rządy PO-PSL - oklasky - 2007-10-22

Dobrze sie stało, że wygrała PO, poprzednia władza była beznadziejna :/. Miejmy nadzieję, że ta będzie lepsza.

Rządy PO-PSL - dj_ip - 2007-10-22

Cytat:Nie orientuje się ktoś, dlaczego na tych zestawieniach:

w każdym mieście występuje Gosiewski, na dodatek z różnych partii?

Te twarze na dole tylko prezentują ilość głosów na poszczególnych kandydatów i nie mają nic wspólnego z słupkami powyżej.

Rządy PO-PSL - Młody - 2007-10-22

21 października 2007 - Od dziś ten dzień powinien być świętem narodowym ;-) jako upadek IV RP :-)
Ciekawe jak będzie się nam żyło za rządów PO-PSL bo chyba taka koalicja powstanie...

Rządy PO-PSL - Messi - 2007-10-22

No a dzisiaj jak wyjrzałeś rano przez okno nie zauważyłeś różnicy :?: ja wyglądając poczułem się jak w Irlandii.Czyli obiecany cud chyba nastąpi.Zaczęli od pogody ;-)
A na poważnie.Duża przewaga PO mnie zaskoczyła.Ale w naszym województwie to PiS zwycięzył.Ciekawe.
Strasznie się ciesze,że Samoobrona dostała wręcz katastrofalny wynik i widać,że duża część rolników i nie tylko głosowała na PSL.Cieszy mnie także słaby wynik LiD-u choć nie ukrywam,że jak dla mnie jeszcze lepszym wynikiem byłby ten,gdyby to PSL zdobyło tyle punktów procentowych i mandatów co LiD czyli jak narazie 52 posłów.A PSL obecnie 36.Cieszyć może również to,że PO i PiS zdominowały dosłownie Senat i tam LiD został zmarginalizowany.Oby tylko między PO i PiS w Senacie trwała współpraca a nie kłótnie.
A do Was pytanie forumowicze.Czy wszyscy z Was,głosujących zachowaliście lokalny patriotyzm i głosowaliście na przedstawicieli naszego miasta :?: Ja przyznam szczerze,że nie oddałem głosu na osobę ze Starachowic w tych wyborach.

Rządy PO-PSL - saymon_k - 2007-10-22

Wybory > Podajemy nazwiska nowych świętokrzyskich parlamentarzystów

Znamy już nowych świętokrzyskich posłów na podstawie pełnych wyników głosowania w województwie świętokrzyskim, po przeliczeniu głosów na mandaty metodą d`Hondta

PiS – 7 mandatów
Przemysław Gosiewski, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec, Andrzej Bętkowski, Marek Kwitek, Waldemar Wrona

PO – 5 mandatów
Konstanty Miodowicz, Krzysztof Grzegorek, Zbigniew Pacelt, Artur Gierada, Marzena Okła – Drewnowicz

PSL – 2 mandaty
Mirosław Pawlak, Andrzej Pałys

LID – 2 mandaty
Sławomir Kopyciński, Henryk Milcarz

Do senatu dostali się:

Banaś Grzegorz - Prawo i Sprawiedliwość – 177 432
Massalski Adam - Prawo i Sprawiedliwość – 134 185
Okła Michał - Platforma Obywatelska – 136 787

źródło: http://echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071022/WYBORY02/71022088/-1/swietokrzyskie

Rządy PO-PSL - olek2601 - 2007-10-22

Cytat:Ale w naszym województwie to PiS zwycięzył
Swiętokrzyskie zawsze niestety było trochę w tyle. Pamiętam jek dużo głosów uzyskiwał tu Kwachu w czasie wyborów i SLD. Teraz ludzie przerzucili się na PiS bo, w naszym województwie jest duży procent rolników, ludzi starszych, słabo wykształconych a to oni właśnie stanowią elektorat PiS. Oprócz tego Gosio nie ma sobie równych co do kampanii i propagandy. Dostałem ulotkę np. że wspierał budowę stadionu w Kielcach ( ciekawe jak i kto nie wspierał).
Ale najważniejsze że wreszcie uporaliliśmy się z Kaczyzmem. Mam nadzieję że PO z PSL utworzą dobrą koalicję ale jaki rząd byłby gorszy od tego?
Też cieszy mnie taki wynik Leppera i Giertycha mam nadzieję że to ich polityczny koniecc.
Cytat:A do Was pytanie forumowicze.Czy wszyscy z Was,głosujących zachowaliście lokalny patriotyzm i głosowaliście na przedstawicieli naszego miasta Ja przyznam szczerze,że nie oddałem głosu na osobę ze Starachowic w tych wyborach.
Ja też niestety nie oddałem głosy na kandydatów ze starachowic, bo tak jak już kiedyś pisałem na listach zawsze te same "gęby" i a jak dla mnie starachowicka polityka potrzebuje swieżej krwi.
Właśnie przeczytałem że brak prezydent chce wybierać min. MSW, MSZ i koordynatora służb specjalnych - Kaczory chyba nigdy nie pogodzą sięz porażką.

WYKSZTAŁCIUCHY GÓRĄ!!!! :lol:

Rządy PO-PSL - Guest - 2007-10-22

Cytat:No a dzisiaj jak wyjrzałeś rano przez okno nie zauważyłeś różnicy :?: ja wyglądając poczułem się jak w Irlandii.Czyli obiecany cud chyba nastąpi.Zaczęli od pogody

No właśnie ciekaw jestem kiedy ta Irlandia będzie w Polsce, i najważniejsze dla kogo? Ciekaw jestem tych mniejszych podatków, i większych pensji ( chyba zrezygnuje z emerytur ) Oj bardzo ciekaw jestem tej władzy, obym sie by mylił, ale czarno to widzę... Skoro przez 17 lat nie potrafili Polski postawić na nogi, to nagle w 5 lat zrobią Irlandię? ;|

olek2601 mam podobne zdanie co do polityków z naszego miasta co Ty.A patrząc na wyniki które wrzucił nam Saymon_k widzę,że i do Sejmu i do Senatu osoby na które głosowałem dostały się.

Cytat:Ale najważniejsze że wreszcie uporaliliśmy się z Kaczyzmem.

Pamiętaj ,że Donald to też kaczor.Smile

Cytat:Mam nadzieję że PO z PSL utworzą dobrą koalicję ale jaki rząd byłby gorszy od tego?

Nie trudno zauważyć, patrząc na scenę polityczną, że to jedna z najrozsądniejszych opcji. Najlepszą byłaby PO + trochę lepszego PiSu. PO z PSL już się "sprawdza" w sejmikach. NP. bsadzanie stołków - no cóż przywilej władzy (ale nie pisu kiedy był u władzy)

Cytat:Też cieszy mnie taki wynik Leppera i Giertycha mam nadzieję że to ich polityczny koniecc.

Podziękuj KACZYZMOWI że ich utrupił.

Cytat:A do Was pytanie forumowicze.Czy wszyscy z Was,głosujących zachowaliście lokalny patriotyzm i głosowaliście na przedstawicieli naszego miasta Ja przyznam szczerze,że nie oddałem głosu na osobę ze Starachowic w tych wyborach.

I dlatego widać, ze starachowicka PO nie wystawiła NIKOGO, godnego reprezentowania. Walendzik przepadł z kretesem, mimo że dostał więcej głosów niż Lipiec. Słabe przywódców ma świętokrzyska PO i to źle świadczy o reprezentowaniu naszego regionu.

Co ciekawe, taki Gosiewski dostał więcej głosów niż wszyscy świętokrzyscy nowi parlamentarzyści z PO. BA NAWET WIĘCEJ NIŻ WSZYSCY KANDYDACI (jeśli Echo się nie pomyliło).
A pewien Waldek Wrona został posłem z list PiSu Smile

Pozostaje pogratulować zwycięzcom, i czekać na tak oczekiwaną naprawę Rzeczypospolitej.

saymon_k dzięki za wyniki nie miałem czasu szukac w necie a tu masz są na forum.

Z tego co widzę w parlamencie będą dwie osoby na które głowowałem, mam nadzieję że sobie poradzą.
Kopex dobrze napisaleś trudno będzie w ciągu jednej kadencji zrobić to co w np. w Irlandii dokonywało sie przez 20 lat. Większość programu PO prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana ale właśnie na tym polega kiełbasa wyborcza. 2 lata temu PiS również wiele obiecywał a jak wyszło wszyscy wiemy. Najważniejsze jest aby nowy Rząd zajął sie naszą gospodarką i wykorzystał cały mechanizm który ją napędza, żeby nie przegapili szansy, którą mamy. Jeżali to zrobią płace będą musiały wzrosnąć.

Cytat:Co ciekawe, taki Gosiewski dostał więcej głosów niż wszyscy świętokrzyscy nowi parlamentarzyści z PO. BA NAWET WIĘCEJ NIŻ WSZYSCY KANDYDACI (jeśli Echo się nie pomyliło).

Gosio dostał najwięcej głosów bo był v-ce premierem i za nasze pieniądze robił sobie kampanie wyborczą począwszy od 2005 roku. Jak inaczej można nazwać dowrzec we Włoszczowie. Poza tym Po jest w naszym regionie bardzo słaba, brak jej wyrazistości jak np. Gosiweskiemu.

Cytat:. Najlepszą byłaby PO + trochę lepszego PiSu. PO z PSL już się "sprawdza" w sejmikach. NP. bsadzanie stołków - no cóż przywilej władzy (ale nie pisu kiedy był u władzy)

Kiedyś tak myślałem ale teraz po wypowiedziach Jarka K oskarżającego wszystkich o wszystko zmieniłem zdanie. Jeżeli nawet lepsza część PiSu nie może dojść do głosu w swojej partii ( patrz list Marcinkiewicza do byłego Premiera) to chyba nie ma sensu brać takich osób podporządkowanych jendemu właściwemu władcy do żadnej demokratycznej koalicji bo będą tylko baranami słuchającymi przywódcy stada..Obsadzanie stołków- każdy tak robi, z tym że PiS szedł do wyborów z hasłami odpolityczniania różnych stanowisk i obsadzanie ich fachowcami z kompetencjami więc więcej kłamali w swoich przedwyborczych obietnicach niż nawet SLD w 2001r i to im mam właśnie za złe no może jeszcze tanie państwo i ojca dyrektora.

Rządy PO-PSL - Rafał Dobrowolski - 2007-10-22

Szkoda tylko,ze nie mamy posła który będzie miał realny wpływ na władze.
Ale i tak w samych Starachowicach nie było źle. PO uzyskała bardzo dobry wynik na tle całego województwa Świętokrzyskiego.
Dziekuje za udziałw wyborach i POzdrawiam
Dobrowolski Rafał

Cytat:Gosio dostał najwięcej głosów bo był v-ce premierem i za nasze pieniądze robił sobie kampanie wyborczą począwszy od 2005 roku. Jak inaczej można nazwać dowrzec we Włoszczowie. Poza tym Po jest w naszym regionie bardzo słaba, brak jej wyrazistości jak np. Gosiweskiemu.

Nie zauważyłeś, że kampania wyborcza (w związku z tym i antykampania) się skończyła?
Człowieku, KAŻDY U WŁADZY chcąc nie chcąc pracuje na swój następny wynik wyborczy. I akurat Gosio czy też Gosiu wśród ćwierćintligentów zwany Edgarem, a u debili karłem, zapracował sobie na ten wynik pozytywnym działaniem na rzecz Świętokrzyskiego.
Wśród niby-mądrych i tępych pismaków Włoszczowa brana jest za kuriozum, rzecz w tym że to kuriozum spotykane jest na zachodzie, gdzie przed strachem rządów PISU wyemigrowali Polacy.
Trafną diagnozę masz tu: http://krzysztofleski.salon24.pl/32690,index.html Są dziedziny w państwie, na których nie wolno zarabiać, trzeba czasem dokładać (np wyrównując dysproporcje społeczne)

Cytat:PiS szedł do wyborów z hasłami odpolityczniania różnych stanowisk i obsadzanie ich fachowcami z kompetencjami więc więcej kłamali

Co wybory, każdy tak głosi... więc nie ośmieszaj się, że tylko PiS.

Cytat:Ale i tak w samych Starachowicach nie było źle. PO uzyskała bardzo dobry wynik na tle całego województwa Świętokrzyskiego.ł
Najgorszy z trójmiasta nad kamienną. Jest nad czym pracować.

Cytat:Gosio dostał najwięcej głosów bo był v-ce premierem i za nasze pieniądze robił sobie kampanie wyborczą począwszy od 2005 roku. Jak inaczej można nazwać dowrzec we Włoszczowie.
NIE dworzec a peron,a to kolosalna wbrew pozorom różnica.Mam takie pytanie do Ciebie.Mianowicie czy swoją wiedzę o Włoszczowie czerpiesz z obserwacji czy jak większość dla których to był idealny prezent by się ponasmiewać,z mediów :?: Widzisz,ja byłem na tym peronie 3 razy od kiedy powstał.Mam także znajomego w tym miasteczku który korzysta z tego peronu.I nie jest w tym osamotniony.

Rządy PO-PSL - Kupsko - 2007-10-22

to nie zmienia faktu, że ten peron jest prawdopodobnie nierentowny.

co nie zmienia faktu że:

- większość kursów kolei jest nierentownych (również przez starachowice - dopłacają wojewódzwa)
- mzk są nie rentowne
- szpital jest nie rentowny
- podstawowa czy średnia oświata jest nie rentowna
itd itp...

rozlicz jeszcze MOPS i DPSy.

Czy ty, kupsko nie urwaleś się z choinki? Albo odkleiłeś się z du...? taki peron ma prawo być nie rentowny. Ma służyć ludziom. To nie tak jak w "twojej" spekulanckiej branży nieruchomości.

Rządy PO-PSL - olek2601 - 2007-10-23

Cytat:taki peron ma prawo być nie rentowny. Ma służyć ludziom

a jakiej liczbie ludzi on służy? Ten preon mógłby służyć ludziom gdyby korzystało z niego 100-200 ludzi dziennie a nie 2 czy 3. Komu on służy. Przecież z tego preonu korzystaja tylko ludzie jadacy expresem do W-wy i Krakowa. Policz jakie koszty poniósł budżet państwa, jakie gmina i jeszcze kolej musiała się do tego dołozyć choć wszędzie mówili że przy kilku miliardach długów woleliby nie wydawac na zachcianki Gosiewskiego pieniędzy. Ten peron słuzyłby ludziom np w Skarżysku, bo tam codziennie z dworca korzysta kilkaset osób a nie garstka jak we Włoszczowie. Dworce PKS, PKP czy lotniska nie są po to żeby przynosiły straty ale żeby na siebie zarabiały. Ogłaszając przetarg na budowę dworca czy lotnista najpierw sprawdza się sens jego wybudowania, jego rentowność (tak jak ma to miejsce z lotniskiem pod Kielcami).

Przeczytałem ten artykuł ale zauważ że Polska nie ma co porównywać się z Wielką Brytanią czy Francją. Gdyby w Polsca standard życia był taki jak tam to OK możemy ponosić straty gdzie chcemy ale dal Polski strata kilku milionów znaczy o wiele więcej niż dla Anglii czy Niemiec.

Cytat:większość kursów kolei jest nierentownych (również przez starachowice - dopłacają wojewódzwa)
- mzk są nie rentowne
- szpital jest nie rentowny
- podstawowa czy średnia oświata jest nie rentowna

Jest nierentownych jak większość molochów pozostałych po PRL ale normalnym jest takie wydawanie pieniędzy żeby to zmienić, takie inwestowanie żeby za kilka lat instytucje te stały sie jednak rentowne. Więc jak myślisz kiedy peron we Włoszczowie stanie się rentowny?

Cytat:zapracował sobie na ten wynik pozytywnym działaniem na rzecz Świętokrzyskiego

Wymien więc co konkretnie zrobił Gosiewski zrobił dla województwa. Tylko bez takich bredni jak wspieranie budowy stadionu w Kielcach czy obwodnicy Skarżyska.

enzo nigdy nie byłem na peronie we Włoszczowie i wybudowanie tego preonu jest dla mnie typowym marnotrawieniem pieniedzy przez prominentow tylko dlatego ze chcieli sie jakos promowac, a to że ktoś od czasu do czasu wsiadzie we Włoszczowie na express do Krakowa nie zmienia faktu że ponad miloin złotych wyrzucono w błoto.

Cytat:Co wybory, każdy tak głosi... więc nie ośmieszaj się, że tylko PiS.

Tylko że PiS przedstawia się jako partia "odnowy moralnej", "prawej i sprawiedliwej", bez skazy a nie jako zwykła partia więc można oczekiwać od niej czegoś więcej.

Rządy PO-PSL - Guest - 2007-10-23

Cytat:a jakiej liczbie ludzi on służy? Ten preon mógłby służyć ludziom gdyby korzystało z niego 100-200 ludzi dziennie a nie 2 czy 3. Komu on służy. Przecież z tego preonu korzystaja tylko ludzie jadacy expresem do W-wy i Krakowa.
Wystarczającej. To nie jest linia lokalna. Ma funkcjonować "przy okazji" dla lokalnej społeczności.

Cytat:Policz jakie koszty poniósł budżet państwa, jakie gmina i jeszcze kolej musiała się do tego dołozyć choć wszędzie mówili że przy kilku miliardach długów woleliby nie wydawac na zachcianki Gosiewskiego pieniędzy.
Jeśli uważasz, że wszystko co robi Skarb Państwa dla swoich obywateli ma byś rentowne i się zwracać, to nie ma co sie spierać.

Cytat:Ten peron słuzyłby ludziom np w Skarżysku, bo tam codziennie z dworca korzysta kilkaset osób a nie garstka jak we Włoszczowie.

A ile pociągów zatrzymuje się w Skarżysku? Dajże spokój, a Krakowiak czy Warszawiak powie, po co peron w Skarżysku, przecież u nas korzystają z peronu tysiące. U nas trzeba inwestować, bo peron zwróci się dziesięciokrotnie.

Cytat:Dworce PKS, PKP czy lotniska nie są po to żeby przynosiły straty ale żeby na siebie zarabiały. Ogłaszając przetarg na budowę dworca czy lotnista najpierw sprawdza się sens jego wybudowania, jego rentowność (tak jak ma to miejsce z lotniskiem pod Kielcami).

Myślisz, że pksy nie są dotowane? Nie wiem za ile brać studencka jeździłaby do Kielc czy Radomia...
Kolej może zarabiać, i powinna. A dotacje na takie inwestycje jak perony w miastach powiatowych też muszą się znaleźć.

Cytat:Przeczytałem ten artykuł ale zauważ że Polska nie ma co porównywać się z Wielką Brytanią czy Francją. Gdyby w Polsca standard życia był taki jak tam to OK możemy ponosić straty gdzie chcemy ale dal Polski strata kilku milionów znaczy o wiele więcej niż dla Anglii czy Niemiec.

Jako, że to są bogatsze kraje, to znaczy, że tracą więcej. Proporcjonalnie tak samo Smile
To już norma, że w Polsce, jak się poda przykład na to, że coś tam mogą zrobić, to my już nie - za biedni. Bierzmy przykłady z trzeciego świata.

Cytat:Jest nierentownych jak większość molochów pozostałych po PRL ale normalnym jest takie wydawanie pieniędzy żeby to zmienić, takie inwestowanie żeby za kilka lat instytucje te stały sie jednak rentowne. Więc jak myślisz kiedy peron we Włoszczowie stanie się rentowny?

Za mniej więcej tyle co starachowickie mzk, publiczne szpitale i o wiele szybciej niż podstawówki (tak to te molochy po PRL).

Wymien więc co konkretnie zrobił Gosiewski zrobił dla województwa. Tylko bez takich bredni jak wspieranie budowy stadionu w Kielcach czy obwodnicy Skarżyska.[/quote]

Jak wymienię, napiszesz że to brednie. Jak z peronem. Więc, po co dyskutować? Nic nie zrobił. Głupi lud na niego głosował i tyle.

Cytat:Tylko że PiS przedstawia się jako partia "odnowy moralnej", "prawej i sprawiedliwej", bez skazy a nie jako zwykła partia więc można oczekiwać od niej czegoś więcej.
I dlatego od PO czy LiDu należy oczekiwać mniej?

Rządy PO-PSL - Messi - 2007-10-23

Widzisz Tomekk potrafisz racjonalnie ocenic pewne sprawy.Głównie mówię tutaj o Gosiewskim.Niestety wielu sobie ubzdurało,że nic nie zrobił dla naszego województwa,a jedyne co potrafi to przecinac wstęgi itp.
Mnie się nawet tłumaczyc nie chce,bo nie warto.Najlepsze jest to,że min.w Kielcach Gosiewski potrafił współpracowac także z ludzmi z innych partii lub z innymi sympatiami politycznymi niż partia do której on należał.Tego też krytykujący nie wiedzą pewnie.Szkoda,że tak wielu podchodzi do sprawy.Uważam,że nie ważna jest przynależnośc partyjna a to co ktoś robi,pomaga by województwo dostawało jeszcze więcej funduszy na inwestycje zasługuje na pochwałę właśnie bez względu na to z jakiej jest partii.