st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic
Wyniki wyborów do PE - komentarze - Wersja do druku

+- st-ce.pl - Forum Mieszkańców Starachowic (http://wirtualne.starachowice.pl)
+-- Dział: DYSKUSJE TEMATYCZNE (http://wirtualne.starachowice.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Sprawy z Polski i Świata (http://wirtualne.starachowice.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Wyniki wyborów do PE - komentarze (/showthread.php?tid=9463)

Strony: 1 2

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Oscar - 2014-05-26

Na prośbę Jesiona. Smile

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Jesion - 2014-05-26

Dziękuje Smile
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wynikami wczorajszych wyborów na stronie PKW - http://pe2014.pkw.gov.pl/pl

Arcyciekawe jest porównanie wyników na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie z tymi na Pomorzu gdańskim i szczecińskim.
W południowo-wschodniej Polsce (szczególnie w gminach wiejskich) totalnie wygrywa PiS, czasem druga jest SP lub PSL, PO zazwyczaj trzecia. SLD ma tam znikome poparcie.
Diametralnie inaczej jest na Pomorzu i w dużych miastach (tych mniejszych też, bo np. w Starachowicach wygrała PO). Tam niekiedy nawet blisko 60% głosujących oddaje głos na PO, zostawiając PiS w tyle ale SLD z wysokim bo np 12% poparciem.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Luks - 2014-05-26

Cóż tutaj komentować? Każdy się spodziewał tego co jest.
Dziwne tylko że ludzie nie uczą się na błędach i PO, PiS, SLD, PSL ma nadal takie poparcie. Chociaż z tych 4 partii moim zdaniem tylko SLD w miarę dobrze rokuje reszta wiadomo dno i metr mułu.

Cieszę się z wyniku KNP ! Nie wiem czy coś osiągną, ale potrzeba nam nowych pomysłów.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - abcde - 2014-05-26

@Jesion w jakim sensie arcyciekawe? PO wygrała w swoich matecznikach, PiS w swoich - poprawiając jednocześnie wyniki tam gdzie mają zazwyczaj mniej głosów.
PiS mimo, że nagle wyskoczył temat Ukrainy, mimo że wybory do PE zawsze były dla nich najtrudniejsze i pomimo rozbicia prawicowych głosów na NP,PRJG czy Solidarną Polskę, i tak zwyciężyło.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, ale i tak najciekawiej zapowiadają się wybory samorządowe i parlamentarne. Wtedy okaże się dopiero jak rzeczywiście rozkładają się siły.
Czeka nas gorący okres polityczny przez przez najbliższe1,5 roku. Wreszcie może coś się ruszy na tej naszej spolaryzowanej scenie.

Dla mnie osobiście arcyciekawy jest fakt, że więcej kobiet głosowało na Nową Prawicę niż na Twój Ruch Wink
Luks napisał(a):Chociaż z tych wszystkich partii moim zdaniem tylko SLD w miarę dobrze rokuje
Po czym wnosisz ?

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Luks - 2014-05-26

abcde napisał(a):po czym wnosisz?

Poprawiłem, bo nie ze wszystkich, ale z tych 4 partii jeśli miałbym wybierać wybrałbym SLD mimo wszystko najnormalniejsza (co nie znaczy że chciałbym ich u władzy) partia (bez Millera miałbym mniejsze opory na oddanie głosu). Oczywiście nie znaczy to, ze powinni rządzić bo nikt po za KNP się nie nadaje. Nie to żeby KNP zasługiwało na zwycięstwo, ale chodzi mi tylko o fakt że są nowi i mają ciekawe rozwiązania które mogą (nie muszą) się sprawdzić.

KNP zyskało dobry wynik dzięki JKM. Ale on z czasem będzie odchodził z polityki, najważniejsze to zaplecze jakie musi budować ta formacja.
Potencjał jest, ale żeby poprawiać wynik muszą umiejętnie balansować między wrzutkami JKM a rozsądkiem który cechuje Wiplera, Wilka czy Dziambora którzy wolą mówić o programie.
Tym bardziej, że być może kilku obecnych posłów zasiadających w Sejmie chce dołączyć. Czeka nas ciekawy okres polityczny w Polsce to jest pewne.
Luks napisał(a):ale chodzi mi tylko o fakt że są nowi i mają ciekawe rozwiązania które mogą (nie muszą) się sprawdzić.
Uważaj bo się tutaj narazisz, że chcesz całkowicie prywatnej służby zdrowia, że nie będzie za co chodnika wybudować i że kobiet nie szanujemy.

@Luks mnie się podoba obiektywizm naszych mediów, szczególnie pro rządowej tvn. Posłużę się cytatem z ich nagłówków:
1. TVN24, wczoraj godz.21, sondaże, różnica 1%: "PO znowu zwycięża!"
2. TVN24.pl, dzisiaj, oficjalne wyniki z większości okręgów, różnica 1%: "PiS przed PO, ale różnica minimalna."

Albo obrazek z TVP: http://i62.tinypic.com/6iuuy0.png
Najbardziej podoba mi się praca ludzi w Polsat News. Nie popierają ale i nie ganią Prawicy. Po prostu zapraszają, dyskutują.
Potrafią przycisnąć każdego z jakiekolwiek partii by nie był. A jak oglądałem w ostatnim tygodniu tvn, monikę olejnik czy kuzniara to odnoszę wrażenie, że ktoś im kupił i dał dyplom dziennikarza.

abcde napisał(a):@Jesion w jakim sensie arcyciekawe?
W takim, że obie partie "dzielą" się Polską na pół. Z socjologicznego punktu widzenia to ciekawe czemu gmina wiejska A w woj. podlaskim głosuje na PiS, a gmina wiejska B w woj. zachodniopomorskim na PO.

Luks napisał(a):Nie to żeby KNP zasługiwało na zwycięstwo, ale chodzi mi tylko o fakt że są nowi i mają ciekawe rozwiązania które mogą (nie muszą) się sprawdzić.
No właśnie. Rozwiązania ciekawe, odważne, nieszablonowe... łagodnie rzecz ujmując.
KNP to może być taki nowy Ruch Palikota z 2011 roku. Obie partie miały wyraźnych tylko liderów, obaj liderzy robili i mówili bardzo kontrowersyjne rzeczy, obaj szli z nastawieniem anty systemowym... ciekawe, czy KNP się utrzyma, czy utonie jak Twój Ruch/Ruch Palikota.

abcde napisał(a):@Luks mnie się podoba obiektywizm naszych mediów, szczególnie pro rządowej tvn. Posłużę się cytatem z ich nagłówków:
1. TVN24, wczoraj godz.21, sondaże, różnica 1%: "PO znowu zwycięża!"
2. TVN24.pl, dzisiaj, oficjalne wyniki z większości okręgów, różnica 1%: "PiS przed PO, ale różnica minimalna."
Big Grin
@abcde, możesz wyjaśnić co tu jest nieobiektywistycznego? Big Grin

Jesion napisał(a):KNP to może być taki nowy Ruch Palikota z 2011 roku. Obie partie miały wyraźnych tylko liderów, obaj liderzy robili i mówili bardzo kontrowersyjne rzeczy, obaj szli z nastawieniem anty systemowym... ciekawe, czy KNP się utrzyma, czy utonie jak Twój Ruch/Ruch Palikota.
Od jakiegoś już czas do KNP docierały sygnały od wolnorynkowych posłów TR, że czują się zawiedzeni i chętnie dołączą do KNP. Palikot przyciągał ludzi, ale ma bardzo słabe zaplecze mimo przyciągnięcia w ostatnim czasie głośnych nazwisk na listy do PE.
KNP wyraznie od wczoraj mówi, że nie chce powtórzyć scenariusza TR i nie chcą być taką partią anty. Chcą być po prostu alternatywą.
Mnie osobiście bardzo ciekawią przyszłe ruchy na naszej scenie. koalicje, przejścia posłów etc.
Jesion napisał(a):@abcde, możesz wyjaśnić co tu jest nieobiektywistycznego? Big Grin
różnica 1%: "PO znowu zwycięża!" vs różnica 1%: "PiS przed PO, ale różnica minimalna."
Dzisiaj mam taki dzień, że jestem w domu i od rana mnóstwo ludzi zwracało uwagę na takie rzeczy. Poza tym oglądałem do 3 w nocy wieczór wyborczy, i zupełnie na spokojnie muszę przyznać, że TVN nie ma nic wspólnego z obiektywnym medium.
Polsat News super, TVP Info też dawało radę i mieli świetnych gości a redaktorzy TVN w szczególności Pan Kuzniar do 1 w nocy pluł jadem strasznie. Oglądałem to.

abcde napisał(a):KNP wyraznie od wczoraj mówi, że nie chce powtórzyć scenariusza TR i nie chcą być taką partią anty. Chcą być po prostu alternatywą.
Taką alternatywą, że Pan JKM zgłosi na posiedzeniu europarlamentu wniosek o rozwiązanie Unii Europejskiej? Smile Śmieszna alternatywa.
W takim razie alternatywą dla podwyższania wieku emerytalnego będzie przymusowa śmierć ok 75 lat? Smile

abcde napisał(a):różnica 1%: "PO znowu zwycięża!" vs różnica 1%: "PiS przed PO, ale różnica minimalna."
W takim razie musisz równie krytycznie podejść do pro-pisowskiej (w takim wypadku) Telewizji Republika:
http://telewizjarepublika.pl/exit-polls-niewielka-przewaga-po,7295.html#.U4OUBHYhFOw - sondaż, "PO i PiS łeb w łeb", "Niewielka przewaga PO nad PiS"
http://telewizjarepublika.pl/dane-z-91-proc-komisji-pis-wygrywa-pkw-pelne-wyniki-wieczorem-lub-jutro,7313.html#.U4OUE3YhFOw - dane z 91% komisji "PiS wygrywa"

Ogłądałeś trzy wieczory wyborcze na raz? Gratuluje.
Oglądałeś tvn i pana Kuźniara? No współczuje Wink

Jesion napisał(a):Taką alternatywą, że Pan JKM zgłosi na posiedzeniu europarlamentu wniosek o rozwiązanie Unii Europejskiej? Smile Śmieszna alternatywa.
W takim razie alternatywą dla podwyższania wieku emerytalnego będzie przymusowa śmierć ok 75 lat? Smile
Nic głupszego od nazwania marchewki owocem na pewno nie wymyśli Wink
KNP to nie tylko JKM co mam nadzieję, udowodnią. Nie znasz ich ludzi to sobie trolujesz. Pożyjemy, zobaczymy jak będzie.
Jesion napisał(a):W takim razie musisz równie krytycznie podejść do pro-pisowskiej (w takim wypadku) Telewizji Republika
Niestety nie mam tego kanału ale jak widzę podają podobnie co TVN, ale to Cię nie powinno dziwić? TVN to ogromna stacja ogólnopolska, a Republika od początku wiadomo było, że sprzyja partii PiS.
Jesion napisał(a):Ogłądałeś trzy wieczory wyborcze na raz? Gratuluje.
Oglądałeś tvn i pana Kuźniara? No współczuje Wink
Jest takie urządzenie jak pilot na którym przełącza się kanały. Kojarzysz?
Tak, żeby móc się wypowiadać o kimś musiałem oglądać. Podobnie jak Olejnik. Jedni i drudzy sądząc po skandalicznym zachowaniu kupili dyplomy dziennikarskie na Stadionie Dziesięciolecia.
Na szczęście na wszystkich innych stacjach takich jak: Polsat News, Superstacja czy TVP Info było bardzo przyzwoicie.

Mamy oficjalne wyniki. Wygrywa PO przed PiS. Gratulacje.
http://www.tvp.info/15364886/pkw-oficjalnie-po-o-wlos-przed-pis

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Oscar - 2014-05-26

Dane z naszego okręgu
Prawo i Sprawiedliwość – uzyskało 3 mandaty
1)LEGUTKO Ryszard Antoni, na którego oddano 81 201 głosów;
2)DUDA Andrzej Sebastian, na którego oddano 97 996 głosów;
3)GOSIEWSKA Beata Barbara, na którą oddano 50 332 głosy.
Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke – uzyskała 1 mandat;
1)ŻÓŁTEK Stanisław Józef, na którego oddano 27 995 głosów.
Platforma Obywatelska RP – uzyskała 2 mandaty
1)GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, na którą oddano 125 738
2)WENTA Bogdan Brunon, na którego oddano 38 960 głosów.
Polskie Stronnictwo Ludowe – uzyskało 1 mandat
1)SIEKIERSKI Czesław Adam, na którego oddano 27 843 głosy.

(info http://pkw.gov.pl/g2/oryginal/2014_05/966be725a42d277a1cd313ba2af21e6f.pdf )

Wyniki wyborów do PE - komentarze - alwaysdrunk - 2014-05-27

Szkoda doświadczonego Sonika, który przegrał z Wentą.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - abcde - 2014-05-27

To fakt, szkoda go. Podobnie jak Olejniczaka z SLD bo dobrze sobie radził.
Mnie cieszy, że nie dostała się z naszego regionu Pani Senyszyn oraz Kamiński w Lublinie.
Ja osobiście bardzo szanuję Pana Saryusz-Wolski-ego. Ten facet na prawdę wykonał w strukturach unijnych mnóstwo pracy dla Polski, i wydaje się być rozsądny.

Bardzo podoba mi się też wpis prof. Gwiazdowskiego na temat przekazu medialnego: http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,dziwny-jest-ten-swiat,page,1,article,797.html

Taki przykład dlaczego uważam, że struktury UE wymagają rozsądnych decyzji:
Cyt. ''A europejscy podatnicy będą ponosić z tego powodu rocznie - koszty prawie 200 milionów euro rocznie'' - zródło: [url]http://www.rmf24.pl/raport-eurowybory-2014/glowna/news-miliony-euro-na-siedziby-parlamentu-europejskiego,nId,1431687#[/url]
I to jest skandaliczne marnotrawstwo biurokracji unijnej.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Luks - 2014-05-27

TVN jest nieobiektywny i bardzo atakował JKM. Nie twierdzę, że jest tubą PO ale na pewno są nastawieni bardziej na PO niż na inne partie. TVP też go bardzo atakował, Polsat miło mnie zaskoczył. Superstacja jest najbardziej przychylnie nastawiona do JKM, ale wcześniej tak było jesli chodzi o Palikota, tyle że Palikot zaprzepaścił szansę.

Co do JKM to raz że twierdzenie że JKM jest Palikotem prawicy to nadużycie. JKM jest człowiekiem o stałych poglądach i dość rozsądnym mimo że poglądy ma ekstremalne.
Kolejna sprawa to taka że KNP bez JKM wcale nie musi tracić, sądzę że wielu popiera tezy głoszone przez JKM ale nie jego samego. Tak jak ja wkurza mnie to że on tak mówi, ale daje się łatwo prowokować. Jak dać mu mówić samemu jest dużo lepiej. Pomysły na państwo samego KNP są więcej niż OK. Jeśli chodzi o dzisiejszą klasę polityczną nie ma nikogo innego wartego oddania głosu.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Jesion - 2014-05-27

A tymczasem wybory w Polsce mogły być sfałszowane:
http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,137162,16042817,PiS_nie_wierzy_w_swoja_przegrana__Brudzinski_pokazal_.html#BoxSlotIMT
No brak mi słów...

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Oscar - 2014-05-27

Jesion napisał(a):No brak mi słów.
Może ja się mylę, ale PiS chyba miał swoich delegatów w komisjach?Smile

Wczoraj wkradła się pomyłka, na stronie PKW przez moment widniał wynik PiS w którymś z okręgów aż 127%.
http://m.natemat.pl/8f72005d8ceb09e61a6ab3bceb176b8c,641,0,0,0.jpg
@Oscar, wyobrażasz sobie falę histerii i krzyku, gdyby taka pomyłka wystąpiła w stosunku do wyniku PO? Myślę, że w tedy byłyby postulaty o powtórzenie wyborów Big Grin

Oscar napisał(a):Może ja się mylę, ale PiS chyba miał swoich delegatów w komisjach?Smile
To by było chyba sprzeczne z ordynacją Wink

Jesion napisał(a):@Oscar, wyobrażasz sobie falę histerii i krzyku, gdyby taka pomyłka wystąpiła w stosunku do wyniku PO? Myślę, że w tedy byłyby postulaty o powtórzenie wyborów
Już nawet nie chce się zastanawiać. Smile
Jesion napisał(a):To by było chyba sprzeczne z ordynacją
Znaczy chodziło mi o to że komisje w składzie ma delegatów danych ugrupowań, jako członków komisji. Smile

Wyniki wyborów do PE - komentarze - Prober - 2014-05-27

Cytuję za Echem Dnia http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140525/EUROWYBORY/140529099
"Starachowice
Wygrywa Platforma Obywatelska - 30.77 procent (2 609 głosów) przed Prawem i Sprawiedliwością - 29.71 (2 519). Dalsze miejsca SLD – 14.46 (1 226), Nowa Prawica – 7.31 (620), Solidarna Polska - 5.51 (467), Polska Razem - 3.86 (327), PSL – 3.30 (280), Europa Plus Twój Ruch - 2.85 (242), Ruch Narodowy – 1.77 (150), Demokracja Bezpośrednia – 0.47 (40)
Frekwencja wyniosła 20.1 procent, głosowało 8 704 osób na 43 297 uprawnionych.
"
Na zielono, nadzieja ma kolor zielony Smile.

Wyniki wyborów do PE - komentarze - gallo88 - 2014-05-27

Jesion napisał(a):No brak mi słów...
Tak właśnie zauważyłem, że dziwnym trafem temat ten rozgrzebują dziś w internecie i rozpływają się nad nim głównie zwolennicy jedynie słusznej partii, żeby znowu wykpić PiS. Tymczasem zwykli ludzie przechodzą nad tym do porządku dziennego. No brak mi słów...

A tak serio to mniejsza o te 25000 głosów różnicy i 230000 nieważnych głosów, ale podanie oficjalnych wyników wyborów po przeszło 24 h od zakończenia głosowania to jest kpina z demokracji, która pokazuje ułomność tego systemu. Nie jest dla mnie niczym nadzwyczajnym, że ludzie w takich sytuacjach zaczynają szukać dziury w całym.

@gallo88, no nie wiem, wszystkie media inernetowe o tym piszą, w tym Telewizja Republika Smile

Luks napisał(a):TVN jest nieobiektywny i bardzo atakował JKM.
Co wyście się na ten tvn uparli?
Trwam przecież też jest ogólnopolska, a jest resztkami obiektywizmu.

Jesion napisał(a):wszystkie media inernetowe o tym piszą
Wskaż mi fragment, w którym napisałem coś na temat mediów.

Takie prawo demokracji, że można podważać wiarygodność PKW. Temat chwytliwy i media o tym mówią/piszą. A trolle rozgrzebują...

gallo88 napisał(a):podanie oficjalnych wyników wyborów po przeszło 24 h od zakończenia głosowania to jest kpina z demokracji, która pokazuje ułomność tego systemu. Nie jest dla mnie niczym nadzwyczajnym, że ludzie w takich sytuacjach zaczynają szukać dziury w całym.
Widziałeś jak wyglądała ta książeczka w której oddawaliśmy swoje głosy? U nas było 10 ugrupowań, łącznie było zarejestrowanych 12 komitetów Więc nie ma nic dziwnego w tym że trwało to tak długo.
A zachowanie PiSu to klasyczna gra na teorie spiskową. Smile I znowu próbują wmówić Polakom ze wybory zostały sfałszowane. A to jest wręcz przykre.

Oscar napisał(a):Widziałeś jak wyglądała ta książeczka w której oddawaliśmy swoje głosy?
Tak, widziałem, w przeciwieństwie do pozostałych przeszło 76% uprawnionych. Szkoda tylko tego papieru...
Oscar napisał(a):U nas było 10 ugrupowań, łącznie było zarejestrowanych 12 komitetów Więc nie ma nic dziwnego w tym że trwało to tak długo.
Rozumiem, że w pozostałych krajach UE w wyborach w każdym okręgu startowało 5 kandydatów, zmieścieli ich na jednej kartce i dzięki temu dało radę to wszystko szybciej policzyć? Oskar, proszę Cię... Jeszcze w międzyczasie najbardziej rozbawiło mnie tłumaczenie tej zwłoki ulewą nad Warszawą. Kpina.
Oscar napisał(a):A zachowanie PiSu to klasyczna gra na teorie spiskową. Smile I znowu próbują wmówić Polakom ze wybory zostały sfałszowane. A to jest wręcz przykre.
Tak jak napisałem wcześniej, nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. O 5:30 rano w poniedziałek znane były wyniki z 91% komisji, oficjalne wyniki dopiero po prawie 16 godzinach. Jako ostatni kraj w Unii Europejskiej.

Być może rzeczywiście zbędna ta szopka, wyników nie można nazwać ani triumfem Platformy, ani porażką PiSu. Nie nasuwa mi się inne określenie niż "remis", oddaje to też liczba eurodeputowanych z obu tych partii.