Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy Prawa i Sprawiedliwości
Zapraszam wszystkich do dyskusji tutaj na temat Rządu Prawa i Sprawiedliwości. Smile
Odpowiedz
Jeśli oczekujesz komentarzy, to może pierwszy się o jakiś pokusisz?
Odpowiedz
Oskar może przeniesiesz kilka ostatnich wpisów z wątku PO i będzie można ciągnąc ?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Bardzo adekwatny temat Smile
Bo coś czuję, że temat "Rząd Beaty Szydło" za jakiś czas może stać się nieaktualny i trzeba będzie zmienić na "Rząd Piotra Glińskiego" lub "Drugi rząd Jarosława Kaczyńskiego".
Odpowiedz
Wydaje mi się, że czas temat zmienić na pis i duda największym zagrożeniem dla Polski.
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
Let the sh*tstorm begin... Wink
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
mamut napisał(a):Wydaje mi się, że czas temat zmienić na pis i duda największym zagrożeniem dla Polski.

zdecydowanie do tej pory myślałem ze takie rzeczy tylko w Rosji.
Wczoraj zacząłem się śmiać z mojej żony, która od dawna głosuje na PiS ale nawet to ją nie wnerwiło, bo maja dać 500zł na dziecko Smile. takie jest podejście PISu za pieniądze z budżetu kupią wolność dla przestępców w swoich szeregach.

Jesion ty też powinieneś śmiać się głośno z gości, którzy szydzili z ciebie kilka postów wcześniej.

Wcześniej pisałem że Duda w czasie kampanii kompromituje urząd prezydenta czy ktoś się jeszcze z tym nie zgodzi?
Przypomnijmy że Kaczyński ułaskawił wspólnika Dubienieckiego, też w trybie nadzwyczajnym widać nikomu z "rodziny" nic złego stać się nie może.
Gratuluje wyboru Polsko.

ps. czy ktoś mi może wytłumaczyć jak można ułaskawić ciągle jeszcze człowieka wolnego, który się odwołał od wyroku?
Bo jeśli Duda ułaskawił przestępcę to dlaczego jest jeszcze posłem?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):zdecydowanie do tej pory myślałem ze takie rzeczy tylko w Rosji.
Prezydent Wałęsa - uniewinnienie gościa z Pruszkowa.
Prezydent Kwaśniewski - Z.Sobota zamieszany w aferę starachowicką.
Prezydent Kaczyński - wspólnik Dubienieckiego.
olek2601 napisał(a):Wcześniej pisałem że Duda w czasie kampanii kompromituje urząd prezydenta czy ktoś się jeszcze z tym nie zgodzi?
Za dotychczasową prezydenturę, pomijając decyzję o ułaskawieniu, oczywiście, że się nie wstydzę.

Podsumowując, jako wyborca prezydenta Dudy czuję się zażenowany sposobem rozwiązania tej sprawy.
Ale nie ukrywam, że się spodziewałem takiego posunięcia. Kiedy powołano Kamińskiego na ministra koordynatora ds.służb specjalnych można było się spodziewać, że będzie ułaskawienie bo inaczej minister nie miał by dostępu do tajemnic.

To decyzja kontrowersyjna dlatego, że środowisko to miało być przykładem, wyróżniać się na tle poprzedników.
Nawet jeśli - co było ewidentnie widać w uzasadnieniu wyroku - wyrok na Kamińskiego był motywowany polityczną rozgrywką i zrobiono to idealnie w punkt przed wyborami, to Kamiński i PiS czując, że jest on niewinny mogli poczekać na wyrok prawomocny, a na ten czas powołać na stanowisko ministra koordynatora, kogoś innego.
I to byłby przykład wyższych standardów.

PO biło po łapkach PiS tym wyrokiem w kampanii, a to że on był politycznie motywowany to jestem pewien na miliard procent.
I jestem przekonany, że ten wyrok by się nie utrzymał. W dwóch sprawach urzędników CBA w tej sprawie uniewinniono, komisja sejmowa również nie dopatrzyła się haniebnego łamania prawa.

Ale spokojnie, zrobiono to teraz bo za miesiąc nikt o tym nie będzie pamiętał. Tak jak nikt nie pamięta kontrowersyjnych ułaskawień poprzedników.
Niesmak jednak pozostanie.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Prezydent Wałęsa - uniewinnienie gościa z Pruszkowa.
Prezydent Kwaśniewski - Z.Sobota zamieszany w aferę starachowicką.
Prezydent Kaczyński - wspólnik Dubienieckiego.

Widać że tylko Komorowski przestępców traktował jak należy Smile
A tak poważnie, myślałem że obecna władza wyciągnie jakieś wnioski z poprzednich lat, bo prosty lud ma już dość buty na szczeblach władzy, jak widać nie. PiS i Duda ma start przerażający, najpierw Duda blokuje działanie TK a teraz to, rzeczywiście żyjemy w innej Polsce.
Nie uważam działań CBA w czasach PiSu na zgodnych z prawem. Wiadomo jest jak postępowali, jak manipulowali ludźmi, jak zbierali dowody. Mówił o tym i Lepper i Giertych.

Al jest tak jak piszesz za kilka miesięcy ludzie zapomną, zobaczą na kontach pieniądze i wszystko będzie cacy jak w Rosji, byle tylko kasa na koncie się zgadzała.
Odpowiedz
No cóż wybory już za nami i PIS może w końcu pokazać swoją prawdziwą twarz. Zresztą dzięki tak zdecydowanej wygranej w wyborach nie muszą nawet stwarzać pozorów demokracji. Jak to kiedyś ktoś powiedział "Ciemny lud wszystko kupi". Jeszcze ciekawy fragment debaty w sejmie pokazujący hipokryzję i zakłamanie obecnie nam rządzących https://www.youtube.com/watch?v=uFqob8Z81us.
Odpowiedz
A tu kolejny dowód na "odnowę moralną" pis-u, nowy przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka. DOBRA ZMIANA

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci...CzolkaIImg
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
Miałem już nie odpowiedzieć, bo mnie we mnie ta decyzja prezydenta Dudy budzi spory niesmak, ale warto spojrzeć szerzej na całą tą sprawę.

olek2601 napisał(a):PiS i Duda ma start przerażający, najpierw Duda blokuje działanie TK a teraz to, rzeczywiście żyjemy w innej Polsce.
Bądzmy uczciwi. W maju to PO zrobiło skok na TK powołując wbrew dotychczasowym zwyczajom sędziów których już nowy rząd powinien powołać.
olek2601 napisał(a):Nie uważam działań CBA w czasach PiSu na zgodnych z prawem. Wiadomo jest jak postępowali, jak manipulowali ludźmi, jak zbierali dowody. Mówił o tym i Lepper i Giertych.
Ty uważasz tak, ja mogę inaczej, a ktoś jeszcze inaczej, a prawda może być zupełnie gdzie indziej. To tylko nasze opinie, nie mamy wiedzy!
Skoro Lepper i Giertych opowiadali tak szeroko, to dlaczego nikt nie skazał ludzi z CBA prawomocnymi wyrokami? No, dowody przecież musieli mieć obaj Panowie, a władza nie była przychylna PiS, więc był dobry klimat.

A teraz spójrzmy szerzej na całą sprawę, bo wynika on bezpośrednio z konfliktu na linii PO-PiS:

- Wyrok skazujący Kamińskiego zapadł pod koniec marca 2015 roku, a więc na początku kampanii prezydenckiej.
Co ciekawe, uzasadnienie do tego wyroku, zamiast jak przewiduje Kodeks postępowania karnego, pojawić się po 14 dniach, został opublikowany na 12 dni przed wyborami parlamentarnymi. Nie wiadomo, co spowodowało złamanie procedur przez sędziego Wojciecha Łączewskiego prowadzącego sprawę.
Wówczas nikt nie lamentował, że sędzia łamie przepisy Kodeksu.

- Sędzia po skazaniu byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego został delegowany do sądu okręgowego, czyli otrzymał awans. Trafił do X Wydziału Karnego Odwoławczego, który rozpatrywałby apelację Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i pozostałych dyrektorów CBA. Trudno nie odnieść wrażenia, że sędzia Łączewski miał za zadanie dokończyć sprawę Kamińskiego z wiadomym skutkiem.

- W czerwcu 2014 roku Sejm nie uchylił Kamińskiego immunitetu. Dziwne nie, taki rzekomo zbrodniarz....
Kamiński na tajnym posiedzeniu wygłosił przemówienie w Sejmie, musiało być więc przekonujące skoro Sejm mu nie sprzyjający nie odebrał mu immunitetu.

- Dotychczas w tej sprawie CBA padły dwa nie skazujące nikogo wyroki

- Przypominam także słynne już taśmy, na których został nagrany ś.p. Jan Kulczyk na których skarżył się, że gdyby Donald Tusk wcześniej wyciął Kamińskiego, nie ujawniłby on afer rządu PO - cytuję ''Ale tutaj trochę niepotrzebnie Donald chciał być ponad tym wszystkim i nie wyciął Kamińskiego. Przecież nie byłoby tych następnych afer ''.

Podsumowując, mam niesmak. Natomiast jestem przekonany na milion procent, że to była sprawa czysto polityczna. Za długo już obserwuję w Polsce politykę i to co się dzieje, żeby w to nie wierzyć.
Gdyby rzeczywiście CBA prowadziło jakieś zamordystyczne akcje, nie wiadomo jak łamało prawo to myślisz, że przez 8 lat rządów PO-PSL Ci ludzie nie dostali by już wyroków ?
Zgadnij co się mówi, że kto nagrał polityków rządu i biznesmenów... ja nie wierzę w przypadki. Jeżeli ktoś taki jak ś.p. Kulczyk jasno mówi o wycięciu Kamińskiego, to dla mnie nie ma lepszej argumentacji, że chciano go ''uwalić''.

Jestem pewien, że nagonka na Kamińskiego będzie ogromna dopiero kiedy CBA przejrzy wiele spraw. O dziwo, w ostatnich dwóch miesiącach CBA wykazywało nadzwyczajną skuteczność, co rusz kogoś zatrzymywali. Nagłe ożywienie działalności.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Oskar może przeniesiesz kilka ostatnich wpisów z wątku PO i będzie można ciągnąc ?

Przeniesione. Smile
I życzę wam miłej dyskusji. Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):- Wyrok skazujący Kamińskiego zapadł pod koniec marca 2015 roku, a więc na początku kampanii prezydenckiej. Co ciekawe, uzasadnienie do tego wyroku, zamiast jak przewiduje Kodeks postępowania karnego, pojawić się po 14 dniach, został opublikowany na 12 dni przed wyborami parlamentarnymi. Nie wiadomo, co spowodowało złamanie procedur przez sędziego Wojciecha Łączewskiego prowadzącego sprawę. Wówczas nikt nie lamentował, że sędzia łamie przepisy Kodeksu.
http://wyborcza.pl/1,75478,19013671,sad-...upcji.html
tu jest wytłumaczenie.
Odpowiedz
heh, jak pisałem wcześniej w innym temacie, ze PiS to taka sama sitwa jak Po to wielu nie wierzyło. Raptem kilka dni i już pokazują co potrafią. Tak tak, zaraz ktoś napisze, że dopiero zaczęli rządzić - dajmy się wykazać. Niestety prawda jest taka, że PiS to takie samo szambo u władzy jak wcześniej PO. BTW, gdzie jest troll Alwaysdrunk - zgarnął hajs za trollowanie od PiS podczas kampanii i zniknął?
Odpowiedz
@Peter, ale coś więcej może ? Co pokazują, napisz o co Ci chodzi, będzie łatwiej dyskutować.

Wiesz, ja ślepy nie jestem. Dla mnie cały ten PO-PiS jest siebie wart, natomiast dostrzegam jednak różnice w obu obozach politycznych, nawet przy wadach PiS które mnie rażą. Dlatego właśnie byłem zwolennikiem ich samodzielnych rządów - albo wprowadzą narzędzia które umożliwią im zmiany w Polsce według ich pomysłu, ale upadną z kretesem.

Ja nie widzę zamordyzmu o którym krzyczy wyborcza i to środowisko. Większość argumentów podnoszonych przez to środowisko, atakujących PiS za obecne decyzje, można obalić w minutę. A nawet jeśli nie obalić to zapytać, a gdzie byliście kiedy PO-PSL, SLD robiło dokładnie to samo ?!

Krzyczą coś o zamachu na TK, tak ? proszę....
http://i67.tinypic.com/mt2nix.png

Oraz, rzekomy ''zamach nocny na służby.... Dezinformacja i krzyk niektórych polityków a rzeczywistość:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-zbign...zle/s3jt15

Ja nie będę bronił PiS, ale nie będę też krzyczał o zamachu na demokrację, bo to totalna bzdura!
PiS robi porządku w instytucjach państwowych, dokładnie tak jak robiła to każda partia/koalicja po wygranych wyborach.
Napiszę więcej, bardzo dobrze ! Niech robią, zmienią wszystko po swojemu, według własnej wizji - oczywiście, bez przesady. Jeżeli chcą zmian instytucjonalnych w Polsce, inaczej się nie da.
Pózniej będzie ich za co rozliczać ! Mają wszystko, samodzielną większość, w razie beznadziejnych rządów nie będzie litości w ocenie przez naród.

No, a na razie czekam spokojnie aż minie pierwsze 100 dni. Aż powymieniają kadry, przewietrzą korytarze w ministerstwach, spółkach itp. a zacznie się realne rządzenie. Ustawy podatkowe, budżet etc. etc.
Odpowiedz
budżet to dawno uchwalony, PIS najwyżej zrobi to co każdy rząd, zadłuży nas jeszcze bardziej.
Odpowiedz
@abcde, pozwolisz, że naszą rozmowę o Prawie i Sprawiedliwości będę kontynuował tutaj.

abcde napisał(a):Przede wszystkim, proszę napisz na jakiej podstawie wysnułeś to nie prawdziwe stwierdzenie, że PiS jest partią narodowo - socjalistyczną (już tak używając wielkiego uogólnienia) ?
Taką tezę wysuwan ma podstawie obietnic przedwyborczych, oraz tego co ta partia przez ostatnie pięć lat (od kwietnia 2010 roku najjaskrawiej) robi. Potwierdzeniem słuszności takiego mojego twierdzenia było expose Premier Szydło i prezesa Kaczyńskiego.

abcde napisał(a):Ty przywództwo Kaczyńskiego stawiasz w charakterze wodzowskim i negatywnym (...) Dziś to on jest człowiekiem o którym można szczerze przyznać, że od początku do końca swojej drogi politycznej szedł swoją drogą, nawet kosztem stanowisk, i bez względu na ocenę tej drogi. Jak widać, okazała się skuteczna.
Oczywiście, że oceniam to negatywnie. Abstrahując od poglądów Kaczyńskiego, z którymi w większości się nie zgadzam, uważam go za jednego z największych szkodników życia społeczno-politycznego naszego kraju. Człowieka który wraz ze swoimi współpracownikami oraz o. Rydzykiem i jego mediami, umiejętnie od pięciu lat podjudzał negatywne emocje w społeczeństwie. Negatywny przekaz którym zbudował swój żelazny elektorat, elektorat fanatyków którym wmówił, że polskość to katolickość, że patriotyzm to prawica, a tym samym, że polskość i patriotyzm to Prawo i Sprawiedliwość.
Zbudował swoje poparcie na podejrzeniach, oszczerstwach i niedomówieniach, na dewocjonalnych wiecach i egzorcyzmach. Perfidnie wykorzystywał do tego wiarę, nazywając to "polskością" a zarzuty wobec takiego uprawiania polityki "atakiem na wiarę i polskość".

abcde napisał(a):a w kwestiach gospodarczych? Dla Ciebie socjaliści?
Cóż, co do kwestii gospodarczych to się przekonamy. Bo z jednej strony te socjalne obietnice i socjalne expose Premier Szydło, a z drugiej wicepremier Morawiecki i pamięć o dobrych gospodarczo 2 letnich rządach.
Myślę, że wdało się tu nieporozumienie, bo Ty uważasz, że ja krytykuje program gospodarczy, a ja po prostu staram się pokazać, że Polacy wybrali socjalne obietnice rodem wyciągnięte z państwa opiekuńczego.
@abcde, a co do proeuropejskości. Ja w PiS nie cierpię tego wyświęcania pod niebiosa sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, bo ta partia upatruje właśnie w Stanach gwarancję naszego bezpieczeństwa. Ja uważam, że bezpieczna Polska, to Polska proeuropejska, nastawiona na głęboką integrację gospodarczą w tym integrację monetarną, militarną i polityczną z państwami europejskimi. PiS neguje wprowadzenie euro w ogóle, nasi nowi ministrowie wypominają naszym europejskim partnerom wrzesień'39 a Niemcom zburzenie Warszawy - to nie jest dla mnie postawa proeuropejska.

@abcde, jak Ci się podoba pierwszy, niecały tydzień rządów PiS? Kolegi @alwaysdrunk chyba nie mam szansy już zapytać, bo kasę od PiS za trollowanie wziął i chyba zniknął.
Dziwi mnie, że masz takie podejście "dobrze niech robią po swojemu". Zastanawia mnie, czy mówiłbyś tak samo gdyby to samo robiła Nowoczesna, Lewica, albo Partia Razem.
Odpowiedz
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/karolina-...nfo/6qr1hn

"TVP Info - wiesz więcej". No chyba, że akurat program prowadzi redaktor-prokurator Lewacka, wtedy nie dowiesz się nic poza tym co pani uzna za stosowne...

Oczywiście towarzysz Lis nie mógł obok tematu przejść obojętnie:
https://twitter.com/lis_tomasz

Czyli powtórka z lat 2005-2007. Naprawdę ktoś się jeszcze da na to nabrać?
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
Ja się zastanawiam... jak wyborcy PiS, wyznawcy "dobrej zmiany" zapatrują się na tygodniowe rządy ich partii. Między innymi na:
- błyskawiczne ułaskawienie Mariusza Kamińskiego, który nawet nie został prawomocnie skazany i o ułaskawienie nie prosił
- nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym
- błyskawiczne odwołanie szefów prawie wszystkich służb (za wyjątkiem szefa CBA, któremu "podziękowano" chyba dziś)
- sprawę sejmowej komisji ds. służb specjalnych i zniesienie rotacyjności przewodniczącego
- usiłowanie wywierania nacisków na wolność artystyczną (żeby nie powiedzieć usiłowanie zastosowania cenzury prewencyjnej) przez wicepremiera Glińskiego.

Przed wyborami obserwowaliśmy na forum bardzo wzmożoną aktywność niektórych użytkowników - np. alwaysdrunk. Gdzie teraz są Ci orędownicy zmiany? I czy tak ta zmiana miała wyglądać?
Odpowiedz
Jesion zapomniałeś jeszcze dodać - podejście PiS u do katastrofy smoleńskiej. Widać że jarek mając pietra o swoją dupę rozkazał żeby katastrofę wyjaśniali eksperci Maciarewicza. To jest dopiero szczyt hipokryzji.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ja się zastanawiam... jak wyborcy PiS, wyznawcy "dobrej zmiany" zapatrują się na tygodniowe rządy ich partii. Między innymi na:
- błyskawiczne ułaskawienie Mariusza Kamińskiego, który nawet nie został prawomocnie skazany i o ułaskawienie nie prosił
- nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym
- błyskawiczne odwołanie szefów prawie wszystkich służb (za wyjątkiem szefa CBA, któremu "podziękowano" chyba dziś)
- sprawę sejmowej komisji ds. służb specjalnych i zniesienie rotacyjności przewodniczącego
- usiłowanie wywierania nacisków na wolność artystyczną (żeby nie powiedzieć usiłowanie zastosowania cenzury prewencyjnej) przez wicepremiera Glińskiego.
Cóż, wyznawcą nie jestem, ale byłem za tym żeby PiS zdobył samodzielną większość. Bo uważałem, że nie potrzebne nam są koalicje przeciwko komuś. Odpowiadając po kolei :

- Na temat ułaskawienia Mariusza Kamińskiego wypowiedziałem się już w którymś z powyższych postów. Budzi to we mnie niesmak, ale im więcej czytam o szczegółach całej tej sprawy, począwszy od utraty władzy przez PiS w 2007r. i próbach zniszczenia Kamińskiego, tym bardziej przekonuję się, że prezydent Duda zrobił dobrze.
Widzisz, to są rzeczy o których my w większości nie mamy pojęcia, bo to sprawy niejawne. Dzięki temu politycy mogą społeczeństwem manipulować. Z tego co ja czytam to Kamińskiego wszyscy krętacze polityczno - biznesowi boją się jak ognia, i robiono wszystko żeby go tylko ''wyautować'' z życia publicznego.

- O Trybunale także już pisałem powyżej w jednym z wpisów. Załączyłem także grafikę, żeby pokazać jaki to rzekomy zamach ma miejsce. Hipokryzja.
Z tego co czytam prawdopodobny jest kompromis, czyli prezydent Duda podpisze nominacje trzem mianowanym już sędziom, a dwóch wybierze nowy Sejm. I to by było uczciwe, bo rząd PO-PSL nie popisało się w maju/czerwcu łamiąc w tej kwestii standardy i powołując całą piątkę sędziów.
Przecież, o dziwo, nawet Wyborcza pisała w czerwcu że rząd PO-PSL robi skok na TK. Uchwalili wtedy ustawę o Trybunale Konstytucyjnym dała posłom PO możliwość wyboru pięciu nowych sędziów TK, których kadencje kończyły się w tym roku (6 listopada skończyła się kadencja trojga sędziów Trybunału, a 2 i 8 grudnia kończy się dwojga następnych).
Czyli wtedy @Jesion to nie był skok na TK, a dziś już jest? Co do ''skoku'' to spójrz na załączoną wcześniej przez mnie grafikę, i zobacz kto powoływał obecny skład TK.

- Szefowie służb sami złożyli rezygnację. Oczywiście, nie czarujmy się, gdyby tego nie zrobili zostali by zwolnieni. Każdy wymienia szefów na tych z którymi chce współpracować, tak samo będzie w innych państwowych instytucjach.

- Poczytaj lepiej jak wyglądała ta niby rotacja przewodniczącego sejmowej komisji. Ale, żeby nie było, uważam, że PiS powinien pokazać klasę, ta rotacja powinna za ich rządów mieć status rzeczywisty w nie być fikcją jak do tej pory. Niestety, postanowili po swojemu.

- Jestem zagorzałym przeciwnikiem sytuacji kiedy ktokolwiek z PiS wyskakiwał z morałami i mówił ludziom jak mają żyć, samemu nie będąc wzorem na naśladowania. Tych, chorych zresztą, zapędów nigdy nie będę popierał.
Natomiast dyskusja o tej sztuce jest ciekawa, bo wiesz... jeżeli teatr dotowany jest z pieniędzy publicznych, to ja jakoś nie widzę tej sztuki wyższej w tym, że nie sceny erotyczne, a pornograficzne są opłacane z budżetu.
Nic nikomu do tego, jeżeli robią to teatry prywatne, i nie łamią prawa, ale czy za publiczne pieniądze dotować takie sztuki, no nie wiem, budzi trochę niesmak, ale być może nie rozumiem artystów Wink
Jesion napisał(a):@abcde, a co do proeuropejskości. Ja w PiS nie cierpię tego wyświęcania pod niebiosa sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, bo ta partia upatruje właśnie w Stanach gwarancję naszego bezpieczeństwa. Ja uważam, że bezpieczna Polska, to Polska proeuropejska, nastawiona na głęboką integrację gospodarczą w tym integrację monetarną, militarną i polityczną z państwami europejskimi.
@Jesion, nie wiem czy to aż wyświęcanie, ale wiem jedno - Polska zawsze miała z tym problem. Niestety, takie a nie inne położenie ma tu swoje znaczenie.
Czy myślisz, że Niemcy będą umierać za Warszawę? Nie stwierdzę od razu, że Amerykanie tak, ale umówmy się, rzeczywistym gwarantem bezpieczeństwa Polski, wynikającej także z obecności w NATO, jest USA. Niemcy mają swoje stałe bazy i nie kwapią się by je przeniesiono także do Polski.
Także myślę, że realna polityka nie klękanie przed USA będzie miała miejsce jeśli chodzi o ten rząd.
P.S. Co do USA, chciałbym tylko przypomnieć, że to poprzedni rząd był zdecydowany na ofertę amerykańskiej obrony przeciw powietrznej Patriot. Wybrali to poza jakimikolwiek przetargami itp. Kiedy negocjatorzy pojechali do USA dogadywać szczegóły cena skoczyła dwukrotnie. Dziś minister Macierewicz ma ból głowy co z tym zrobić, a wcale oferta USA jak się okazuje, nie jest najlepsza. Szczegóły doczytasz jeśli masz ochotę, polecam najnowszy numer Wprost i artykuł ''Trupy w szafie MON''.

Podsumowując, musiałbym Cię oszukać gdybym napisał, że we wszystko ślepo wierzę co robi nowy rząd, ale nie uważam też, by miał miejsce zamach na demokrację, jakiś nocny przewrót.
Właściwie to obecna władza nie robi szczególnie więcej niż jakikolwiek poprzedni rząd. Różnica jest jedna, PiS dokonuje zmian instytucjonalnych. Owszem, nagięto pewne standardy, jednak czy prawne to się okaże. Na pewno te zmiany uderzą w interesy różnych grup, i to one powinny się obawiać, a nie Ty czy ja.
Nie powinieneś się obawiać, bo jeżeli PiS faktycznie zapędzi się za daleko to nacisk będzie tak duży, że długo rząd nie wytrzyma.
@Jesion, mniej czytania strony Sokzburaka a więcej szukania i czytania opinii tego jak jest na prawdę. Polecam.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Cóż, wyznawcą nie jestem
Musisz mi wybaczyć... Smile ja od momentu pojawienia się na forum, byłem dla Ciebie i innych przeciwników PO "lemingiem". Taki to urok opowiedzenia się "za" PiS w Twoim przypadku, a "przeciwko" PiS w moim Wink

@abcde, a jak w kontekście tego ułaskawienia Mariusza Kamińskiego brzmią słowa ówczesnego posła Andrzeja Dudy z 2011 roku:
Ułaskawia się osoby uznane przez sądy za winne. Ułaskawienie nie jest uniewinnieniem. Akt łaski nie zmienia wyroku sądu i nie podważa winy skazanego. A z kodeksu postępowania karnego wynika wprost, że skazany może zasługiwać na łaskę między innymi wtedy, gdy cieszy się nienaganną opinią środowiskową, i gdy doszło do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem
Zasadniczą tutaj kwestią jest to, że ułaskawia się osoby uznane za winne, a Mariusza Kamińskiego nie uznano za winnego (tzn. wyrok był nieprawomocny). Mówisz, o tym, że próbowano zniszczyć Mariusza Kamińskiego - to w takim razie dlaczego Donald Tusk aż do 2009 roku pozostawił go na stanowisku? Poza tym, nie słyszałeś uzasadnienia wyroku ws. metod jakimi posługiwała się CBA kiedy szefował jej Kamiński? Uważasz te metody za etyczne i dozwolone w XXI wieku w państwie prawa?

abcde napisał(a):O Trybunale także już pisałem powyżej w jednym z wpisów. Załączyłem także grafikę, żeby pokazać jaki to rzekomy zamach ma miejsce. Hipokryzja.
Znam tą grafikę, spokojnie. Z tym, że taki a nie inny skład Trybunału Konstytucyjnego jest wynikiem ośmioletnich rządów PO i po prostu prawo wyboru sędziów dawało jej możliwość obsadzenia TK sędziami związanymi z ich środowiskiem.
Ja nie mówię, że czerwcowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym przepchnięta przez PO nie jest skokiem na ten trybunał. Uważam, że jest mocno dyskusyjna, bo wchodziła w kompetencje kolejnej kadencji Sejmu.
Ale w tej sytuacji mój niepokój budzi to w jak ekspresowym tempie dokonano takich zmian. Zmian, które nie tylko paraliżują Trybunał, ale wplątują go w grę polityczną - przecież tą skargę nowej ustawy którą teraz złożyła PO, Trybunał będzie orzekał we własnej sprawie.
@abcde, hipokryzją jest to, że PiS miał być "odnową moralną" życia politycznego, "dobrą zmianą" i końcem "upartyjnienia" a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będzie.
Hipokryzją jest to, jak perfidnie kiedyś PO, a teraz PiS wykorzystują Trybunał Konstytucyjny do własnych celów politycznych. To jest tylko i wyłącznie dowodem, na przedmiotowe traktowanie TK, na to, że PO i PiS traktują Trybunał jak własne zaplecze polityczne, jak instrument nie kontrolny, ale jedno z narzędzi sprawowania władzy.
Hipokryzją jest to, że PiS zaskarżyło zmienioną przez PO ustawę, a później stosując podobne założenia napisało własną ustawę, a swoją własną ustawę zaskarżyła PO.

Hipokryzją jest też to, jak PiS potraktowała komisję ds. służb. W kontekście opinii prof. Pawłowicz oraz obecnej Premier sprzed 4 lat gdzie ceniły zasadę rotacyjności przewodniczącego, zaniechanie tej zasady jest kuriozalne.

Obawiam się, że przez najbliższe 4 lata, będziemy bardzo często słyszeć argument "jak PO tak robiła to nic nie mówiliście". Jeśli tak ma wyglądać "dobra zmiana" to ona ani dobrą, a ni zmianą nie jest.
Jeśli wierzysz w "dobrą zmianę" to Tobie, @alwaysdrunk i @BennyBenassi, serdecznie współczuje. Bo tak jak mówiłem przed wyborami - zmiana jest żadna.
To samo dno i pięć metrów mułu.

abcde napisał(a):Natomiast dyskusja o tej sztuce jest ciekawa, bo wiesz... jeżeli teatr dotowany jest z pieniędzy publicznych,
Bilety na to kontrowersyjne wydarzenie wyprzedały się aż do końca roku. Wątpię, żeby przedstawienie na siebie nie zarabiało.

abcde napisał(a):Także myślę, że realna polityka nie klękanie przed USA będzie miała miejsce jeśli chodzi o ten rząd.
A ja myślę, że łaskę Amerykanom, to będziemy robić właśnie teraz. Wątpię, żeby pan Macierewicz jakkolwiek zrezygnował z baterii Patriot, tak jak nie zerwie kontraktu na francuskie helikoptery - a zapowiadali to przed wyborami.

abcde napisał(a):ale nie uważam też, by miał miejsce zamach na demokrację, jakiś nocny przewrót. (...) @Jesion, mniej czytania strony Sokzburaka a więcej szukania i czytania opinii tego jak jest na prawdę. Polecam.
@abcde, a gdzieś napisałem o skoku na demokrację? Przewrocie?
Nie, po prostu jestem zaniepokojony już może nie szybkością nawet, ale stylem i zasięgiem zmian.
ps. Gdzieś tutaj cytowałem sokzburaka?

Jedyne co mnie faktycznie przeraża, to pan Kukiz w komisji ds. służb specjalnych, oraz słowa prof. Glińskiego w Minęła dwudziesta, o redaktor Katarzynie Lewickiej i całym TVPInfo.
Odpowiedz
Heh, prawda jest taka, że korytko teraz obstawiają Pisowcy tak jak robili to 8 lat temu PEOWcy. I nie są tutaj górą kompetencje tylko znajomości i układy, układziki. Nikt mi nie powie, że to dobra zmiana. Ludzie się dali nabrać na te wszystkie puste hasła i slogany z ust PiS. Na razie fakt - media trochę wyolbrzymiają niektóre sprawy, kosztem innych ważniejszych. Ale do czasu zmiany u steru w Telewizji Polskiej. Prywatne typu onet.pl czy TVN dalej będą ścierwem. Kwestia Trybunału - stołkami żonglują jedni i drudzy. To już urąga mocno kanonom dobrych praktyk.
Mnie ustawka na stołkach w ogóle nie dziwi to było przecież pewne. Tak samo jak Macierewicz i Gliński u steru. Inne akcje typu nowy wice minister kultury cham Kurski też w ogóle mnie nie zaskoczyły. Bardziej interesują mnie obietnice typu wiek emerytalny, 500 zł na dziecko, podatek bankowy i inne dziwne wynalazki przedstawiane podczas kampanii bez konkretnych cyfr, wyliczeń i planowanych efektów.
A najbardziej mi żal wyborców - czy ten naród jest tak głupi, że daje sobą tak pomiatać i manipulować? Wystarczyło kilka prostych trików z zakresu marketingu, psychologii i trollowania w Internecie i sporo społeczeństwa to łyknęło. Cieszę się, że PO już nie rządzi ale zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Odpowiedz
abcde napisał(a):natomiast dyskusja o tej sztuce jest ciekawa, bo wiesz... jeżeli teatr dotowany jest z pieniędzy publicznych, to ja jakoś nie widzę tej sztuki wyższej w tym, że nie sceny erotyczne, a pornograficzne są opłacane z budżetu.
Nic nikomu do tego, jeżeli robią to teatry prywatne, i nie łamią prawa, ale czy za publiczne pieniądze dotować takie sztuki, no nie wiem, budzi trochę niesmak, ale być może nie rozumiem artystów

A może są ludzie w kraju, którym nie przeszkadza pornografia i nic Tobie i ministrom do tego, że chcą to oglądać. Oni tak samo jak Ty płacą podatki więc są to też ich pieniądze. Dla jednego dotacje na taką sztukę budzą niesmak, a dla drugiego dotacje na kościół( w którym zresztą jeszcze lepsze "sztuki" się odbywają). Jeżeli się nie mylę to pornografia nie jest zakazana w naszym kraju, a pedofilia jest. I komu tu zabrać dotacje ?
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości