Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy Prawa i Sprawiedliwości
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):Wy, czyli kto ? (...)
To gazeta która ma tyle wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem co ja z islamem, jeżeli tego nigdy nie widziałeś to mi przykro.
Wy - wyborcy PiS.
@abcde, ja takie samo zdanie mam o portalach Fronda, Niezależna i całym imperium o. Rydzyka. Ale czy używam takich epitetów?
Ale ja przecież nie zagłosowałem na przedstawiciela PiS! Oddałem głos na przedstawiciela Nowoczesnej.
Zapomniałem tylko, żeby zdjęcie zrobić to byś wiedział na pewno, że na PiS nie zagłosowałem Wink
P.S. A czy ja używam? Napisałem Ci przecież, że osobiście GW nazywam szmatławcem z ul.Czerskiej, ale czy piszę o tym? No przecież nie. To po prostu moje zdanie, ale nie piszę o tym. Ty na prawdę nie rozumiesz słowa pisanego ?
Jesion napisał(a):Nowi, PiSowscy sędziowie, nie będą wybierani podobnie do PO-PLS-SLD-owscy sędziowie Smile
Zamach stanu! Wink
Jesion napisał(a):@abcde, to ja nie widzę tej "dobrej zmiany" jaką PiS miało być. Ja widzę te same, albo nawet gorsze metody i partyjniactwo jak za PO, usprawiedliwione jedynie tym, że "PO też tak robiła" albo "PO to popsuła a my naprawiamy".
Obawiam się, że tak będą wyglądały następne 4 lata.
Obawiam się, że możesz się poczuć oszukany Wink
A czy ja napisałem, że widzę ?
Ja po prostu nie uważam, że w Polsce mamy do czynienia z zamachem stanu. Krytycznie oceniam pewne posunięcia, tak rządu i jak i prezydenta Dudy. Uważam, że to nie tak powinno wyglądać, że nie na tym miała polegać ta zmiana.
Ale z drugiej strony spodziewałem się tego, że nowe władze będą robiły to samo używając argumentacji, że PO coś psuła a my naprawiamy. Nie kupuję tego, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że zrobiono nocny zamach stanu, a takie mam wrażenie czytając co piszesz.

To się obawiaj, ja na razie obserwuję i czekam na efekty. Bądz pewny, że jeżeli rząd PiS będzie kiepski to pierwszy będę tutaj o tym pisał.
Odpowiedz
abcde napisał(a):A czy ja napisałem, że widzę ?
Ja po prostu nie uważam, że w Polsce mamy do czynienia z zamachem stanu. Krytycznie oceniam pewne posunięcia, tak rządu i jak i prezydenta Dudy. Uważam, że to nie tak powinno wyglądać, że nie na tym miała polegać ta zmiana.
Ale z drugiej strony spodziewałem się tego, że nowe władze będą robiły to samo używając argumentacji, że PO coś psuła a my naprawiamy. Nie kupuję tego, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że zrobiono nocny zamach stanu, a takie mam wrażenie czytając co piszesz.

To się obawiaj, ja na razie obserwuję i czekam na efekty. Bądz pewny, że jeżeli rząd PiS będzie kiepski to pierwszy będę tutaj o tym pisał.
To znaczy co się musi stać byś o nim krytycznie napisał? Dalszy podział społeczeństwa , deptanie wszelkich autorytetów i buta od pierwszego dnia sprawowania władzy to oczywiście mało. Trzeba chyba wojny domowej lub całkowitego demontażu instytucji stojących na straży demokracji by część elektoratu PiS otworzyła oczy . Zresztą przecież to i tak będzie wina Tuska.
Odpowiedz
Jakich autorytetów? Lisa i Michnika?
Ja przynajmniej nie słyszałem, żeby ktokolwiek z przedstawicieli rządu czy prezydenta ''deptał'' lub wypowiadał się w zły sposób o kimś kogo uważa się za autorytet. Może tak było, więc napisz, bo ja przyznaję nic nie wiem na ten temat.

Co się musi stać bym napisał, że jestem zawiedziony rządem? Jeżeli rząd przeprowadził by jakieś szkodliwe społeczne reformy, na przykład cofnięcie wieku emerytalnego.
Podkreślam to za każdym razem, budziły niesmak niektóre posunięcia, ale pisanie i mówienie o zamachu stanu, o demontażu instytucji jest śmieszne. Ba, jest żałosne.
Odpowiedz
Mówienie o stronniczości sędziów TK to jest deptanie jego autorytetu. Wobec tego kto może stawić czoła oszołomstwu PiS-u? Kto według PiS-u jest takim autorytetem by prezes uznał jego stanowisko za ważne?
Odpowiedz
kiarb napisał(a):Mówienie o stronniczości sędziów TK to jest deptanie jego autorytetu.

Żartujesz sobie? To zwykłe"pierdzielenie" jak niezawisłość sądów.
Sam TK wystarczająco podeptał sój autorytet. Zostały już nawet wypisane wszystkie ich orzeczenia wraz z opisem. Daj spokój nie lubię PiSu, ale Ty masz jakieś skrzywienie na ich punkcie.
Odpowiedz
pamietacie ten film

https://www.youtube.com/watch?v=KgJw2PIgBzk

Ciekawe czy ktoś za kilka lat będziemy mieli cześć drugą z wczorajszymi wydarzeniami?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
abcde napisał(a):
Jesion napisał(a):Nowi, PiSowscy sędziowie, nie będą wybierani podobnie do PO-PLS-SLD-owscy sędziowie
Zamach stanu!
To już nie nam oceniać, ale patrząc na pośpiech Prezydenta Wszystkich Polaków Andrzeja Dudę i poprzedzający jego działania chaos w Sejmie, PiS faktycznie się boi, że te jego zmiany są niezgodne z prawem.

@abcde, a tak na poważnie, dowiedziałeś się już na jakiej podstawie wybrano tych nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego?
Z podpowiedzią przychodzi Poseł Kamila Gasiuk-Pihowcz: http://videosejm.pl/video/1746-posel-kam...-2015-roku

@abcde, jak Ci się podobają "dobre zmiany"? Gdzie są "szuflady pełne ustaw" i niebieska teczka z "ustawami na pierwsze 100dni rządu"?
Oglądałeś dziś transmisję rozprawy z Trybunału Konstytucyjnego? Jak Ci się podobała odpowiedź przedstawiciela PiS na pytanie "na jakiej podstawie opublikowano uchwały o wyborze nowych sędziów w Monitorze Polskim", przedstawiciel PiS odpowiedział "nie wiem".
Może Ty wiesz, kto dał Prezydentowi "wszystkich Polaków" nową prerogatywę - orzekania o niezgodności z prawem wyboru sędziów TK, tych wybranych przez PO?
Jak Ci się podoba nocne zaprzysiężenie nowych sędziów przez Prezydenta "wszystkich Polaków".

@alwaysdrunk, gdzie zniknąłeś? Czyżbyś dostał jakąś intratną posadkę w PiS za perfekcyjną kampanię PiS na naszym forum?
Odpowiedz
@Jesion, pytasz mnie ponownie o coś na co odpowiadałem. Moje zdanie w kwestii TK już wypowiedziałem w poprzednich postach. Ale żeby wybrzmiało to dosadnie raz jeszcze - uważam, że trzech sędziów wybranych w poprzedniej kadencji Sejmu powinno już pracować. Natomiast dwóch sędziów powinien powołać nowy Sejm.

Co ciekawe, pogrzebałem wczoraj póznym wieczorem i wyczytałem, że w samym PiS większość optowała za takim rozwiązaniem o którym piszę wyżej. Podobno premier Szydło wraz z prezydentem Dudą także.
Niestety, głos najważniejszy ma komitet polityczny, czyli tzw. zakon PC na czele z J.Kaczyńskim.
Prezydent Duda miał okazję zachować się jak trzeba czyli w rzeczywistości iść na wojnę, prezes PiS postawił go w okropnej sytuacji, niestety postąpił tak jak od niego oczekiwał tego prezes. Szkoda, jako że na niego głosowałem jestem pierwszą decyzją zawiedziony.

@Jesion, ale gdzie byłeś kiedy TK wydawał wyroki zgodne z linią rządu PO-PSL? Gdzie byłeś kiedy w 2012 roku uznał " waloryzację kwotową " za zgodną z Konstytucją , chociaż była nie zgodna z prawem nabytym ? Gdzie byłeś kiedy ''klepnęli'' przesunięcie pieniędzy Polaków z OFE do bankruta ZUS ? Gdzie byłeś w czerwcu tego roku kiedy koalicja w Sejmie łamał prawo i Konstytucję przepychając łamiącą prawo ustawę o TK ? Oraz gdzie byłeś kiedy wydawano jeszcze kilka wyroków które sankcjonowały posunięcia rządu PO-PSL ?

Irytującym rozmówcą jesteś. Masz ten swój anty-pisowski świat i patrzysz tylko na to. Starasz się być niby obiektywny, ale to Ci nie wychodzi. Domyślam się czemu wtedy milczałeś kiedy upolityczniony TK wydawał wyroki zgodne z posunięciami rządu PO-PSL - główne media sprzyjające środowisku PO-PSL-SLD szybko zapominały o sprawach, nie ''krzyczała'' wyborcza z A.Michnikiem na czele, więc skąd mogłeś wiedzieć co wyczynia rząd do spółki z TK ?! Bo innego wytłumaczenia nie widzę...

Rząd pracuje, ale o tym nie wiesz bo wszyscy mówią i piszą o TK. Musisz doczytać.

Podsumowując, PiS idzie jak walec. To dobrze, politycznie wręcz doskonale, bo w kilka miesięcy przeprowadzą najważniejsze i najbardziej budzące emocje zmiany, by potem móc rządzić według własnego planu, a wszyscy wiemy, że w Polsce ludzie widząc efekty zmian (jeśli nastąpią), szybko zapomną o tym zamieszaniu z początku rządów.
Sama Konstytucja, według mnie, także powinna w końcu ulec zmianie. Moje zdanie na ten temat dokładnie oddają słowa Stefana Kisielewskiego na temat TK (wystarczy poszukać). I ja się pod tymi słowami podpisuję.
Obawiam się tylko, że jedynym klubem w Sejmie który chce realnych zmian w Konstytucji jest klub Kukiz15 natomiast czy PiS będzie chciało ją zmieniać w ten sposób by służyła narodowi a nie grupom interesów, to już mam obawy. Raczej chcą by teraz służyła tym zmianom które rząd PiS będzie chciał przeprowadzić. Ale tego nie wiem....

@Luks, podpisuję się pod Twoim tokiem myślenia. Zresztą nie pierwszy raz Smile
Długi, ale bardzo ciekawy artykuł o apolityczności TK w Polsce. Warto go przeczytać bo jest rzetelny. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia...yczny.html

TK był tak apolityczny jak cały wymiar sprawiedliwości w Polsce, czego przykład dał sędzia Milewski/Mielewski (nie pamiętam), którego nagrał dziennikarz w prowokacji powołując się na pracownika KPRM, gdzie sędzia ten jasno wyraził się iż w zainteresowanej sprawie karnej orzekał będzie zaufany (!) skład sędziowski.
System prawny, TK oraz cały wymiar sprawiedliwości w Polsce należy bardzo mocno zreformować. To jest wręcz konieczne. Nie jestem pewien czy rząd PiS będzie w stanie to zrobić, natomiast wiem jedno, grupy interesów zainteresowane brakiem zmian, będą wielką siłą ogłupiającą Polaków, za pomocą mediów.
Odpowiedz
A zapomniał bym, był także podobno pomysł o którym mówiono w kuluarach by przyjąć ślubowania od 3 posłów, 2 powołać nowych, a odpowiedzialnych za powołanie 5 posłów postawić przed Trybunałem Stanu bo pewnym było, że poprzedni Sejm złamał prawo w czerwcu tego roku kiedy zmieniał ustawę o TK pozwalającą wybrać nową piątkę sędziów do TK.
Tym sposobem PiS wykończył by konkurencję polityczną z PO. Wybrano chyba inaczej i sami siebie na to narazili w przyszłości.
Odpowiedz
Luks napisał(a):Daj spokój nie lubię PiSu, ale Ty masz jakieś skrzywienie na ich punkcie.

Czy mam skrzywienie? Nie ja się tylko krzywię się na widok Maciarewicza , Kamińskiego , Kaczyńskiego i wielu dupolizów , którzy by się przy podobać wodzowi zrobią wszystko nawet wbrew swoim przekonaniom. Zobaczysz co dzisiaj powie Pan Prezydent . Po nocnym zaprzysiężeniu sędziów nie mam wątpliwości , że podepcze orzeczenie TK . Od tego może i Ty się skrzywisz.
Odpowiedz
abcde napisał(a):A zapomniał bym, był także podobno pomysł o którym mówiono w kuluarach by przyjąć ślubowania od 3 posłów, 2 powołać nowych, a odpowiedzialnych za powołanie 5 posłów postawić przed Trybunałem Stanu bo pewnym było, że poprzedni Sejm złamał prawo w czerwcu tego roku kiedy zmieniał ustawę o TK pozwalającą wybrać nową piątkę sędziów do TK.
Tym sposobem PiS wykończył by konkurencję polityczną z PO. Wybrano chyba inaczej i sami siebie na to narazili w przyszłości.
Ciekawe pomysły mają tępe łby pisowskie. Stawiać przed TS posłów za głosowanie w sejmie. Większej głupoty świat nie słyszał.
Odpowiedz
@adcde świetnie się wpisuje w poczet wszystkowiedzących idiotów polskich. Wal tak dalej chłopie w końcu idole przy władzy.

Kogo by dziś nie zapytał, to on na PiS nie glosował. Głosowały krasnoludki, a wstyd na całą Europę wlączając w to BantuStan
Odpowiedz
Ustalmy sobie coś od razu...

1. To Ty @Prober, jak zwykle w swoim stylu - po chamsku.
2. Gdybyś czytał całą dyskusję to byś znał moje zdanie - wcale tak nie popieram tego co się dzieje, jak Ci się wydaje. Co wyjaśniłem @Jesion-owi powyżej.
3. Przed wyborami pisałem tutaj, że nie będę głosował na przedstawiciela PiS i tak zrobiłem, a nie że po wyborach nagle zmieniam zdanie.
Wiem, ciężko Ci pojąć w główce, że można głosować na przedstawiciela Nowoczesnej z Kielc, mimo iż pisało się na forum, że według mnie, PiS powinien stworzyć samodzielny rząd by nie tworzyła się śmieszna koalicja anty PiS. Widać, wciąż ciężko pewne rzeczy Ci ogarnąć.
''Styl działań PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego może zrazić część centrowych wyborców tej partii, ale nie będzie to liczba na tyle duża, by w najbliższym czasie doprowadzić do zmiany politycznej - powiedziała dr Renata Mieńkowska-Norkiene. - Do znacznego spadku poparcia dla PiS może dojść tylko w jednym przypadku - gdyby doszło do niekorzystnych zmian o charakterze gospodarczym - oceniła politolog z UW. Jak dodała, opozycja przez najbliższe cztery lata będzie zbyt słaba, by wpływać na wydarzenia na forum Sejmu.'' - [url]http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie...nym/e7s15v[/url]

Ale czy Ty to co powyżej zrozumiesz, powątpiewam. Zawsze miałem centrowe poglądy, w prawym kierunku, co nie znaczy pisowskim. Przeczytaj, zrozum i zapamiętaj jeśli potrafisz, a idoli mi nie szukaj.

@Kiarb nie wiem czy tak było na 100%. To są przecieki od posłów do dziennikarza pewnego. Prawdą jest, że masz fobię anty PiS i nie ściemniaj, że nie zrozumiałeś co tam wyżej pisałem. Ktoś przebąknął z posłów, że tak można by było zrobić, bo przecież ustawa rządu PO-PSL była złamaniem prawa i Konstytucji. Nie, że wszystkich posłów przed TK, myśl.
---------------------------
@Prober, już Ci to kiedyś pisałem. Obrażaj i ubliżaj mi dalej, a poniesiesz konsekwencje tego. Także prawne. Nie pozwolę sobie, żeby sfrustrowany sytuacją polityczną, nie rozumiejący zasad demokracji w której to społeczeństwo wybrało taki a nie inny rząd, mnie obrażał i ubliżał na forum, sączył jad tylko dlatego, że nie rozumie słowa pisanego i że ma odmienne zdanie. Masz jakieś zapędy chłopie, ponosi Cię.
Robiłeś to już nie raz, prosiłem i pisałem, żebyś odpuścił. Przyjąłem Twoje zasady i również nie byłem miły. Po ostatnim zszedłeś z tonu, natomiast dziś znów się pojawiłeś, i głosisz osądy, nie rozumiejąc tego co się pisze.
Odpuść. Ostatnio dałem sobie spokój, tym razem jeżeli jeszcze raz zrobisz to samo, nie odpuszczę Ci. Nie jesteś anonimowy.
Zrozumiałeś, potrafisz normalnie ?
Odpowiedz
A już typowo w temacie...

@Jesion (bo głównie z Tobą dyskutujemy sobie), oglądałem wystąpienie o godz.20 prezydenta Dudy.
Jak pisałem, mógł się zachować jak prezydent. A zachował się jak pupilek prezesa. Jest mi przykro bo na niego oddałem głos w wyborach prezydenckich.
Wymiękł, mógł się postawić i postąpić godnie a przestraszył się, że za 5 lat będzie politycznie skończony w PiS.

Nie kupuję tego co robi PiS. Gdyby prezydent Duda przyjął ślubowanie od trzech wybranych przez poprzedni Sejm sędziów, a PiS w Sejmie wybrał by dwóch, to mieli by wielki sukces PR-owy i polityczny, patrząc w kontekście dzisiejszego wyroku TK w sprawie ustawy rządu PO-PSL z tego roku. Mogli by dobić tym PO, ale wybrali metodę walca....

PiS chce zmiany w ustawie o Konstytucji. Tylko pewnie tak ją zmieni, że to oni będą mieć wpływ na TK tak jak poprzednie miały. To żadna zmiana.
Do mnie przemawia propozycja Kukiz15 o zmianie samej Konstytucji i ustawy o TK tak by ograniczać wpływ polityków.
Na to PiS nie pójdzie pewnie. Mnie to nie dziwi, zmienią wszystko łącznie z instytucjami państwowymi na swoją modłę, tak jak zrobiła PO. Bo jak ktoś mi napisze, że TK za rządu PO-PSL był apolityczny to wybuchnę śmiechem.

Podsumowując mam dość PO-PiS-owego bagna. Chciałem by PiS stworzył rząd, i nie wypieram się ! Bo taka była sytuacja polityczna. I ok, niech działają. Ale pisałem także, iż te wybory parlamentarne - mam nadzieję - będą początkiem zmian na scenie politycznej. Pojawiają się młodzi, coraz więcej stowarzyszeń, partii.
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Kiarb nie wiem czy tak było na 100%. To są przecieki od posłów do dziennikarza pewnego. Prawdą jest, że masz fobię anty PiS i nie ściemniaj, że nie zrozumiałeś co tam wyżej pisałem. Ktoś przebąknął z posłów, że tak można by było zrobić, bo przecież ustawa rządu PO-PSL była złamaniem prawa i Konstytucji. Nie, że wszystkich posłów przed TK, myśl.
Zdaje się że mylisz pojęcia lub udajesz głupiego. Czy jakaś ustawa nawet najgłupsza jest łamaniem Konstytucji? Może być tylko niezgodna z Konstytucją. Gdyby za wszystkie ustawy niezgodne z Konstytucją stawiano jej twórców przed TS to dzisiaj nie miał by kto zasiadać w sejmie. A to, że nie znoszę ciemnoty i zacofania jakie prezentują posłowie i sympatycy pisu jest znane wszystkim forumowiczom i wcale się tego nie zamierzam wypierać.
Odpowiedz
Krytyka jest dobra kiedy jest konstruktywna.
Mnie osobiście nie podoba się to, że posłowie PiS chcą niektórym mówić jak żyć - przykład? zakończenie programu in vitro, gdzie państwo pomagało Polakom chcącym mieć dziecko. PiS się wycofuje.
Podejścia światopoglądowego w tej partii wręcz nie znoszę! Do spółki z oj.Rydzykiem i częścią instytucji KK w Polsce.
Ale nie oznacza to od razu, że mam mieć tak skrajne oceny jak Ty. To tak jakby rząd PO-PSL obwiniać za wszystko co złe, nie dostrzegając niczego dobrego.

Ciekaw jestem co napiszesz, jeśli rządowi PiS uda się w kwestiach gospodarczych, społecznych. Kiedy, jak w 2005-07 wskazniki będą rosły, a zmiany będą korzystne.

P.S. Oczywiście chodzi o niezgodność z Konstytucją, mój błąd bo chyba pisałem o złamaniu Konstytucji.
Ale widzisz to pokazuje z jakim my państwem prawa mamy do czynienia. Posłowie mogą pod swoje chore wizję zmieniać prawo, pisać ustawy na nowo, narobić szkód by pózniej TK orzekł, że to najwyżej jest nie konstytucyjne. To zajmuje mnóstwo czasu, można narobić wiele szkód, a pózniej takiemu posłowi nie można zrobić nic, mimo że działał z premedytacją.
Koalicja PO-PSL w Sejmie zmieniła ustawę o TK w czerwcu tego roku, po pół roku TK orzekł nie zgodność w części. I co ? I nic, wszystko cacy, tak ? A przecież to było celowe działanie - zmiana samej ustawy by, a jakże, w świetle prawa móc wprowadzić swoich posłów do TK. Czyli działali celowo i z premedytacją, mając przecież przeświadczenie, że nie powinni tego robić. No i nic nie można nikomu zrobić, nie ma żadnej odpowiedzialności w polskim Sejmie.
Odpowiedz
Zazdroszczę innym krajom ....... normalności. U nas było bez sensu , jest bez sensu i nie bardzo widać sens na przyszłość.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Jesion, ale gdzie byłeś kiedy TK wydawał wyroki zgodne z linią rządu PO-PSL?
Które to były takie? A może po prostu te sprawy były zgodne z Konstytucją i jej w żaden sposób nie naruszały?
Odpowiedz
Nie chce mi się już dyskutować skoro takie pytanie zadajesz. Dyskutujcie sobie, narzekajcie a oni i tak zrobią co będą chcieli, tak samo jak każdy poprzedni rząd.
Pisałem już powyżej, do tego blokada do zawodów prawniczych (mimo, że nie powinien tego roztrzygać), lustracja. Jest tego kilka pozycji.

Czas rozpocząć w Polsce dyskusję o systemie prawnym, o wymiarze sprawiedliwości, także o TK. Bo dziś politycy mogą wszystko.
Potrzebna jest debata bo to nie jest normalne, że prezes obecnego TK przychodzi sobie na posiedzenie Sejmu, i dyskutuje z posłami PO o tym co zrobić, albo kiedy prezes TK idzie do telewizji i mówi (o wczorajszym) wyroku i jaki on będzie... No ludzie....

TK był, jest i na razie pozostanie upolityczniony ! Jeśli ktoś dziś ''krzyczy'' o zamachu na niego, gdzie był przez wszystkie lata ??
To jest jakaś paranoja ludzi którzy sami upolityczniali, dziś ''walczą'' o jego niezawisłość. Powtarzam, zle się stało, powinno przyjąć się ślubowanie od trzech, powołać dwóch. I po sprawie. Ale znów politycy wiedzą lepiej.
Czas to w końcu rozwiązać.

Tyle z mojej strony. Nie chce mi się już o tym wszystkim pisać, powtarzać swoje zdanie lub tłumaczyć jakie ono jest. Na wszelkie Twoje pytania odpowiedziałem więc je znasz. Pozdrawiam Cię Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):Prezydent Duda miał okazję zachować się jak trzeba czyli w rzeczywistości iść na wojnę, prezes PiS postawił go w okropnej sytuacji, niestety postąpił tak jak od niego oczekiwał tego prezes. Szkoda, jako że na niego głosowałem jestem pierwszą decyzją zawiedziony.
Z niekrytą satysfakcją przeczytałem te słowa. Bo to mnie wmawiano, że mnie "dyma" PO jak chce Smile
@abcde, no cóż... Andrzej Duda Cię oszukał. Jestem przekonany, że trio Duda-Szydło-Kaczyński, oszukali też te prawie 6 mln Polaków, którzy oddali na nich głos.

abcde napisał(a):Gdzie byłeś kiedy w 2012 roku uznał " waloryzację kwotową " za zgodną z Konstytucją
Coś chyba Ci się wszystko pomyliło... rząd z poparciem PiS był za tym pomysłem a Trybunał uznał go za niezgodny z Konstytucją. Więc gdzie tutaj "orzekanie zgodnie z linią rządu"?

abcde napisał(a):Gdzie byłeś kiedy ''klepnęli'' przesunięcie pieniędzy Polaków z OFE do bankruta ZUS ?
Jak dziś pamiętam, że na tym forum się zgodziliśmy chyba wszyscy, że to jest nieuczciwe rozmontowywanie systemu emerytalnego czyt. kradzież.
Ale w kontekście wyroku TK, ja już widzę jakbyś Ty i inny zwolennicy PiS podnosili lament jak to TK rzuca kłody pod nogi nowemu rządowi Premier Szydło. Jak to każe oddawać pieniądze które PO ukradła, jak to "specjalnie i z premedytacją PO-wscy sędziowie związali ręce rządowi". Ja już to widzę.
TK uratował budżet i nowy rząd przed katastrofą, a moralnie uratował PO-PSL.

abcde napisał(a):Gdzie byłeś w czerwcu tego roku kiedy koalicja w Sejmie łamał prawo i Konstytucję przepychając łamiącą prawo ustawę o TK ?
Przeczytałem taki święcący się na czerwono artykuł na gazeta.pl i gdzieś w gazetach "PO robi skok na Trybunał", przeczytałem też słowa o łamaniu Konstytucji i tym że PiS złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Pamiętam też słowa Prezydenta elekta o tym że "nie należy przeprowadzać istotnych reform" - uznałem to za fanaberię Prezydenta. Władza, jaka by nie była ma mandat do jej sprawowania, a tym samym stanowienia prawa.
Nadmienić tu należny fakt, że naruszono prawo tylko wybierając niezgodnie z Konstytucją 2 sędziów w tedy... teraz - jak orzekł wczoraj Trybunał Konstytucyjny Prezydent Duda złamał Konstytucję nie wywiązując się ze swoich obowiązków do których należało niezwłoczne odebranie przysięgi od sędziów TK wybranych przez poprzedni Sejm, mimo że sie z nimi nie zgadzał.
Nie przypominam sobie, żeby Prezydent Kaczyński, Kwaśniewski, Wałęsa albo Komorowski postępowali w podobny sposób - samemu uznając że coś jest niekonstytucyjne, a tym samym wchodząc w kompetencję Trybunału.

abcde napisał(a):Obawiam się tylko, że jedynym klubem w Sejmie który chce realnych zmian w Konstytucji jest klub Kukiz15
A ja się obawiam, że Kukiz'15 to chce zmian TK... ale zmian które polegałyby na tym, że wybieralibyśmy sędziów TK - My, Naród Big Grin obawiam się że w okręgach jednomandatowych xD

Prober napisał(a):Kogo by dziś nie zapytał, to on na PiS nie glosował. Głosowały krasnoludki, a wstyd na całą Europę wlączając w to BantuStan
Też tak mam.... nikt na PiS nie głosował... a głosowali na PO, Nowoczesną, na Kukiza, na Lewicę... ale na PiS?! Nikt.
No za wyjątkiem jednego kolegi... ale czymże jest on jeden z około 20 osób :|

abcde napisał(a):@Prober, już Ci to kiedyś pisałem. Obrażaj i ubliżaj mi dalej, a poniesiesz konsekwencje tego. Także prawne. Nie pozwolę sobie, żeby sfrustrowany sytuacją polityczną, nie rozumiejący zasad demokracji w której to społeczeństwo wybrało taki a nie inny rząd, mnie obrażał i ubliżał na forum, sączył jad tylko dlatego, że nie rozumie słowa pisanego i że ma odmienne zdanie. Masz jakieś zapędy chłopie, ponosi Cię.
Robiłeś to już nie raz, prosiłem i pisałem, żebyś odpuścił. Przyjąłem Twoje zasady i również nie byłem miły. Po ostatnim zszedłeś z tonu, natomiast dziś znów się pojawiłeś, i głosisz osądy, nie rozumiejąc tego co się pisze.
Odpuść. Ostatnio dałem sobie spokój, tym razem jeżeli jeszcze raz zrobisz to samo, nie odpuszczę Ci. Nie jesteś anonimowy.
Zrozumiałeś, potrafisz normalnie ?
@abcde, skąd taka zmiana? Przecież to Ty tutaj wiodłeś prym w kwestii obrażania innych. Wyzywałeś mnie, kiraba i chyba jeszcze kogoś.
Fajnie gdybyś sam się do tych zasad stosował.
A Prober po prostu idealnie się wpisuje w narrację jaką głosił za rządów Platformy... PiS Smile

abcde napisał(a):Nie chce mi się już dyskutować skoro takie pytanie zadajesz.
Tamten pos przez przypadek mi sie wysłał Wink
Odpowiedz
Ostatni raz to zrobię, na prawdę. Bo widzę, że nadal do Ciebie to nie dociera co piszę. A chcę mieć jasną sytuację w zrozumieniu się.

Jesion napisał(a):@abcde, no cóż... Andrzej Duda Cię oszukał. Jestem przekonany, że trio Duda-Szydło-Kaczyński, oszukali też te prawie 6 mln Polaków, którzy oddali na nich głos.
Spokojnie Jesion. Tak, czuję się zażenowany, że prezydent Duda tak zrobił, bo oddałem na niego głos !
Nie czuję się oszukany tym co robi rząd PiS bo po pierwsze oddałem głos na przedstawiciela Nowoczesnej z Kielc, po drugie byłem pewien, że pierwsze 2-3 miesiące zrobią walec i zmiotą wszystko co związane z PO-PSL i SLD.
Ale... spokojnie, aż tak ufny nie jestem. Na razie podpadł mi tą decyzją bardzo. Nie wiem czy będzie w stanie się zrehabilitować jako, że jestem jego wyborcą.
A rządowi pozwól zacząć w ogóle rządzić i dopiero oceniaj. Za wcześnie na to, choć przyznaję są irytujący - koniec in vitro, światopogląd i kilka innych - dlatego nie zdecydowałem się postawić ''X''.
Jesion napisał(a):Ale w kontekście wyroku TK, ja już widzę jakbyś Ty i inny zwolennicy PiS podnosili lament jak to TK rzuca kłody pod nogi nowemu rządowi Premier Szydło.
Musiałem to zacytować i jeszcze raz, tak żebyś w końcu zrozumiał Ty ale i niejaki sfrustrowany sytuacją polityczną Prober, zrozumieli raz na zawsze.

Jak to ja i inni zwolennicy PiS ? Czy Ty naprawdę nie rozumiesz co się do Ciebie pisze od wielu miesięcy ? Ręce opadają.
Podkreślałem to przecież i przed wyborami i teraz piszę to samo, nic się nie zmieniło, są na to tutaj moje posty, sprawdz (!).
Powtarzam Ci - mam poglądy centrowe skierowane na prawą stronę, co nie koniecznie oznacza pisowską.
Pisałem to już, w związku z moimi poglądami oraz co najważniejsze (!) z moją osobistą realną oceną sytuacji przed wyborczej optowałem za tym by PiS udało się zdobyć mandat do samodzielnego sprawowania władzy. Bo wychodziłem z założenie, że żadne egzotyczne koalicje anty, są nam w Polsce nie potrzebne! Jednocześnie podkreślałem, ze nie oznacza to iż oddam głos na przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy.
Wahałem się do końca, i idąc tym tokiem myślenia, że chcę głosować głównie na człowieka, uznałem, że oddam głos na człowieka który już się dorobił, i nie chce iść do Sejmu by tam się dorabiać, i ma mądre podejście jako przedsiębiorca.
Czy już to rozumiesz, czy nadal to za trudne ? Jednocześnie zawsze podkreślałem, że gdybym miał zagłosować na przedstawiciela ZP to bym to tutaj przyznał, bo w przeciwieństwie do wielu nie boję się napisać na kogo głosowałem, tak jak nie bałem się przyznać, że w 2007r. dałem się uwieść PO.
Jesion napisał(a):A ja się obawiam, że Kukiz'15 to chce zmian TK... ale zmian które polegałyby na tym, że wybieralibyśmy sędziów TK - My, Naród Big Grin obawiam się że w okręgach jednomandatowych xD
Poczekaj aż zaproponują projekt i dopiero oceniaj. Bo pomimo wszystko to jedyni ludzie którzy w przeciwieństwie do psujących państwo PO-PiS-u chcą apolitycznego TK. Zgłoszą gotowy projekt, będzie można zacząć dyskutować. Może nie będzie idealne, ale będzie przynajmniej od czego zacząć dyskusję.
No chyba, że uważasz, że jesteśmy państwem prawa, mamy świetny i przejrzysty system prawny, wymiar sprawiedliwości oraz apolityczny TK, to faktycznie, Ciebie ta dyskusja nie powinna interesować.
P.S. Kto jest suwerenem ?
P.S. Co to znaczy xD ? bo ja nie z pokolenia gimbusów czy jak to się nazywa.
Jesion napisał(a):Też tak mam.... nikt na PiS nie głosował... a głosowali na PO, Nowoczesną, na Kukiza, na Lewicę... ale na PiS?! Nikt.
No za wyjątkiem jednego kolegi... ale czymże jest on jeden z około 20 osób :|
No to nie wiem Panowie w jakim towarzystwie się obracacie. Wśród moich znajomych nie słyszę by ktokolwiek wstydził się swoich wyborów.
Koleżanka, typowa pisówa jak ją nazywam - przyznaje, że głosowała i też się wkurza ale daje im szansę, inni którzy głosowali na PiS mają też dziś różne zdanie, ale żaden się nie wyrzekł.
Inny nie znosi PiS, głosował na ZLew. więc się irytuje co się dzieje choć jednocześnie popiera z pewnych względów zapowiedzi ministra MSW Błaszczaka.
Ci którzy głosowali na Nowoczesną są na razie dumni.
Ci co na PO nadal nie chętnie to przyznają, brak im argumentów, podnieśli uszy trochę bo ich antypis, jak twierdzą, właśnie się sprawdza Wink Także jak tak myślę, to przez ostatnie tygodnie nie spotkałem się by ktoś się wyparł swojego głosu.
Jesion napisał(a):@abcde, skąd taka zmiana? Przecież to Ty tutaj wiodłeś prym w kwestii obrażania innych. Wyzywałeś mnie, kiraba i chyba jeszcze kogoś.
Fajnie gdybyś sam się do tych zasad stosował.
A Prober po prostu idealnie się wpisuje w narrację jaką głosił za rządów Platformy... PiS Smile
To chyba słabo czytywałeś. To, że miałem 3-4 wybryki i 2 bany nie znaczy, że wiodłem prym Wink
Znów mnie irytujesz, proszę podaj przykład kiedy Ciebie zwyzywałem?! Piszesz nie prawdę kolego Jesion. Chodzi o czerwonego gdzie na końcu padł znak zapytania ? I to kilka lat temu? Daj spokój...
Ostro było z mojej strony z użytkownikiem Kiarb który jak widzę mocno spuścił z tonu i użytkownikiem Prober, który nie wpisuje się w żadną narrację, bo jedyną jego narracją i sposobem, jest to by niby w inteligentny sposób, obrażać innych, ewentualnie ich wybory i poglądy. Pisał żeby iść głosować na Nowoczesną. Dałem się namówić Wink Gorzej jak Pan Ryszard Petru okaże się PObis to cóż wtedy Prober pocznie. Tak widzę jego całą tą narrację.
Z jego narracją jest jak z jego wyborami politycznymi. Prezydent Komorowski też miał wygrać w pierwszej turze, pewniak Wink
P.S. Mam zamiar. Oscar napisał do mnie prośbę, a ja się dostosowałem do niej i bez względu na poziom wypowiedzi innych, nie mam zamiaru (jak miało to miejsce kilkukrotnie) odpowiadać na tym samym poziomie lub ostrzej. Stąd moja delikatna wypowiedz na wpis sfrustrowanego, niejakiego Probera Smile
P.S. Kiarb, nie Kirab.

Nooo... mam nadzieję, że wszystko jasne. Co mogłem wyjśniałem. Obym za miesiąc znów nie przeczytał czegoś o swoich poglądach,wyborach co nie jest prawdą. Udanego weekendu Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):Ostro było z mojej strony z użytkownikiem Kiarb który jak widzę mocno spuścił z tonu i
Śmiechu warte . Ja spuściłem z tonu. Ostro było dopóty , dopóki Oscar nie pogonił ci kota . Dał banem po tyłku i przywróciło ci poprawną polską mowę.
Odpowiedz
Przemówił ten który bana nigdy nie dostał Wink

No przecież o tym napisałem w tym samym poście którego zdanie cytujesz.
Wiesz, ja zdania swojego nie zmieniłem na temat Twoich wpisów, a które wyrobiłem sobie przez wiele miesięcy czytania Twoich postów i poglądów jakie prezentujesz, nie szanując przy tym poglądów innych. Po prostu nie będę go wyrażał bez względu na to jak traktujesz forumowiczów tutaj. Teraz spuściłeś z tonu, ale większość postów to był jeden wielki, jak to się dziś modnie nazywa, hejt. Mnie się zdarzyło wobec Ciebie i Prober-a, czego bardzo żałuję, ale daleko mi do Twoich jednozdaniowych, chamskich ''wrzutek'' które uskuteczniałeś miesiącami.

Na prawdę będziemy ciągnąć temat o moim banie oraz zdjęciu go, prośbie Oscara wysłanej do mnie na PW do której postanowiłem się dostosować ?

Myślę, że spokojna dyskusja o rządzie PiS jest lepsza.
Odpowiedz
No to wróćmy do meritum.

To fajny artykuł o PO-PiS-owym psuciu państwowych instytucji i opowiadania bajek dla własnych potrzeb politycznych - http://www.rp.pl/Analizy/151209627-Wojna...mstwa.html
Odpowiedz
zarówno rzady pisu jak i po to jedna wielka improwizacja. Komuna oddała władzę amatorom którzy nie mieli i nie mają pojęcia o ekonomii i gospodarce. Ich miejsce to piaskownica.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości