Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy Prawa i Sprawiedliwości
kiarb napisał(a):zarówno rzady pisu jak i po to jedna wielka improwizacja. Komuna oddała władzę amatorom którzy nie mieli i nie mają pojęcia o ekonomii i gospodarce. Ich miejsce to piaskownica.

Absolutna racja @kiarb.

Ostatnio Polska stała się przedmiotem zainteresowania: Europejska Partia Ludowa, Socjaliści i Liberałowie chcą, by na najbliższej sesji PE podniesiony został temat sytuacji w Polsce w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce po objęciu rządów przez PiS - wynika z informacji PAP z PE. To histeria - uważa PiS.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-trzy...ign=chrome
Odpowiedz
Ja glosowalem na PIS I nie ukrywam sie z tym. Popieram zmiany w TK. Aby ocenic dzialania rzadu to proponuje poczekac z rok, a nie szczekac. Teraz poczekajmy na skutki.
Odpowiedz
Agata Wojtyszek, wicestarosta starachowicka, była dyrektor szkoły nr 10, została wojewodą świętokrzyską.
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
gallo88 napisał(a):została wojewodą świętokrzyską.
I dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieje że będzie dobrą wojewodą. Smile
Odpowiedz
Była wojewodą radna z Buska, będzie radna ze Starachowic. Życzymy sukcesów - to także element promocji miasta.
Odpowiedz
pepsi napisał(a):Ja glosowalem na PIS I nie ukrywam sie z tym. Popieram zmiany w TK. Aby ocenic dzialania rzadu to proponuje poczekac z rok, a nie szczekac. Teraz poczekajmy na skutki.

A ja nie wiem czy coś się zmieni na lepsze ale wiem ,że ostatnie kilka lat nie działo się dobrze. Nie głosowałem tyle za co raczej przeciew. I nurtuje mnie pytanie na kogo głosować w następnych wyborach ??? Ciekawe jaka będzie sytuacja za 4 lata.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Pomijając kwestie TK bo w niej już się wypowiedziałem.... Już z utęsknieniem oczekuję kiedy wrzawa medialna mediów, których właścicielem jest kapitał niemiecki podniesie jeszcze większą wrzawę o rzekomym zamachu na media w Polsce.
Oczywiście, zamach to taki, że nowy rząd pragnie by odzyskać część wpływów.
Redaktor Lis już płacze w jakiejś niemieckiej telewizji. Oczekuję na dalszą część spektaklu. Bo przecież wiadomym jest, że kto ma media ten ma władzę. Oby tylko nie zrobili z TVP większego folwarku niż do tej pory.

P.S. Z prywatnych stacji informacyjnych najbardziej lubię Polsat News. Dziennikarze tej stacji znają się na robocie, mimo że mają przecież różne poglądy. Jednak nimi nie emanują na wizji jak w konkurencyjnej stacji prywatnej.
Odpowiedz
abcde napisał(a):No chyba, że uważasz, że jesteśmy państwem prawa, mamy świetny i przejrzysty system prawny, wymiar sprawiedliwości oraz apolityczny TK, to faktycznie, Ciebie ta dyskusja nie powinna interesować.
Nie. Nie jesteśmy państwem prawa.
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Konstytucję RP złamano już chyba trzy razy - wybierając dwóch sędziów niezgodnie z Konstytucją, wybierając kolejnych "unieważniając" tych wybranych (ale o tym orzeknie jutro Trybunał Konstytucyjny) oraz Konstytucję złamał Prezydent Duda nie odbierając od wybranych wcześniej ślubowania, tym samym wychodząc poza swoje kompetencje, ponadto Prezydent Duda nie wywiązuje się właśnie z wydanego ostatecznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającego że powinien odebrać niezwłocznie ślubowanie od sędziów wybranych legalnie.
Oczywiście orzeczenie TK stwierdzające o legalności wyboru trzech sędziów nie pojawi się w Dzienniku Ustaw, co będzie kolejnym złamaniem prawa - złamaniem art. 190 ust. 1 i 2 Konstytucji Rzeczpospolitej.

abcde napisał(a):P.S. Kto jest suwerenem ?
Wiem. W obecnej Konstytucji to jest Naród, a nie Prezes Kaczyński i jego Zakon.

abcde napisał(a):P.S. Co to znaczy xD ? bo ja nie z pokolenia gimbusów czy jak to się nazywa.
Ja już dawno gimnazjum skończyłem @abcde Smile
Wg. słownika miejskiego xD ozancza śmiech z czegoś tak dziwnego, że aż śmiesznego.

abcde napisał(a):Znów mnie irytujesz, proszę podaj przykład kiedy Ciebie zwyzywałem?! Piszesz nie prawdę kolego Jesion.
Już nie będę Ci wypominał porównań do ptaków, zwierząt hodowlanych i innych niezwierzęcych epitetów Smile

gallo88 napisał(a):Agata Wojtyszek, wicestarosta starachowicka, była dyrektor szkoły nr 10, została wojewodą świętokrzyską.
To jest bardzo dobra wiadomość nie tylko dla naszego miasta ale i całej północnej części województwa. Miejmy nadzieję, że Pani Wojtyszek będzie dobrym ambasadorem Starachowic w Kielcach Smile

abcde napisał(a):Już z utęsknieniem oczekuję kiedy wrzawa medialna mediów, których właścicielem jest kapitał niemiecki podniesie jeszcze większą wrzawę o rzekomym zamachu na media w Polsce.
@abcde, właścicielem Agory SA jest kapitał polski - coś to zmieniło? Nic. Przez narodowych konserwatystów to jest najbardziej znienawidzone medium w Polsce (obok TVN, który do niedawna też był w całości polskim kapitałem).
A o które media chodzi? O Bauer, Eurozet czy AxelSpringer?
Prawda jest taka - że wg. PiS każde medium będzie złe, które będzie mówiło krytycznie o ich rządach. Teraz przecież najbardziej opiniotwórczym medium będzie koncern medialny o. Rydzyka, Fronda, Niezależna i wSieci.

A pro po mediów:
https://www.youtube.com/watch?v=abXCj_qJSGw
Wymiotować mi się chciało jak tego wychwalania "najprzewielebniejszych" przez rzecznik polskiego rządu pierwszy raz słuchałem.
Odpowiedz
W końcu szef Biura Prasowego Pałacu Prezydenckiego Marek Magierowski otwarcie wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Wink

"Nic strasznego się w Polsce nie dzieje. Nie ma powodu, żeby Europarlament zaczął teraz debatować nad sytuacją w Polsce. Tak jak nie debatował wtedy, kiedy podczas rządów poprzedniej koalicji także dochodziło do łamania prawa, do łamania obyczajów politycznych, także po części do łamania zasad wolności słowa . Nie przypominam sobie, żeby wtedy takie głosy się podnosiły i żeby Parlament Europejski lamentował nad sytuacją w Polsce."

Potem tłumaczył się, że się przejęzyczył ale jest takie powiedzenie "Polityk wtedy mówi prawdę, jak się pomyli"
Póki co jest jeszcze śmiesznie ale obawiam się, że będzie coraz gorzej.
No nic sami wybraliśmy sobie taki los i jak to mówi przysłowie mądry Polak po szkodzie :/
Odpowiedz
majkel napisał(a):Nic strasznego się w Polsce nie dzieje. Nie ma powodu, żeby Europarlament zaczął teraz debatować nad sytuacją w Polsce. Tak jak nie debatował wtedy, kiedy podczas rządów poprzedniej koalicji także dochodziło do łamania prawa, do łamania obyczajów politycznych, także po części do łamania zasad wolności słowa. Nie przypominam sobie, żeby wtedy takie głosy się podnosiły i żeby Parlament Europejski lamentował nad sytuacją w Polsce." - powiedział Szef Biura Prasowego Pałacu Prezydenckiego
Dziwne.
Przecież to europosłowie PiS - Ziobro, Legutko i Duda donosili chyba najwięcej i domagali się debaty w Parlamencie Europejskim nad sytuacją w Polsce - a to w przypadku wyborów samorządowych, a innym razem nad jakimiś wyimaginowanymi problemami. Bo o co chodziło w debacie w PE, przed rozpoczęciem naszej prezydencji w UE?

Hipokryzja - powinna być częścią nazwy Prawo i Sprawiedliwość.
------------

Dzieje się! Smile
Obecny poseł PiS, były prokurator PRL, były członek PZPR, ten który wybronił księdza molestującego seksualnie dzieci nazywając dotykanie dzieci w strefy intymne "terapełtycznymi zdolnościami księdza" wczoraj wypowiedział się o zasadach demokracji.
http://szklokontaktowe.tvn24.pl/stanisla...01123.html
Ja wiem, że to ten szmatławiec tefałen, ale słów posła PiS raczej nie "zmanipulowano" Big Grin Polecam obejrzeć od 1:30, kiedy poseł mówi, że manifestacje to działalność "antydemokratyczna".
Odpowiedz
Ano dzieje się: Jeśli dla wyborców PiS (nie obrażając wyborców) odpowiedzią na łamanie prawa przez PO-PSL jest bezprawie to gratuluję wybrali dobrze.

Na pieniądze per saldo nie liczcie, bo jeśli nawet będzie po 500+ i wyższa kwota wolna od podatków, czy niższy wiek emerytalny to rozliczenie per saldo może być ujemne a to poprzez wzrost cen produktów i usług, wyższe koszty obsługi bankowej lub niska emerytura. A na terenie gmin wyższe (być może) koszty wody, ciepła i biletów bo na opiekę socjalną i szkolnictwo pieniądze być muszą (tą sytuację spowoduje spadek wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych).

Projektów ustaw jak nie było tak nie ma, ale igrzyska trwają.
Odpowiedz
Prober napisał(a):Jeśli dla wyborców PiS (nie obrażając wyborców) odpowiedzią na łamanie prawa przez PO-PSL jest bezprawie to gratuluję wybrali dobrze.
Tylko jakoś Ci wyborcy i obrońcy PiS z forum zniknęli.

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/312099...yjnym.html
Wydaje mi się, że Trybunał bardzo dobitnie ocenił nowelę ustawy o TK autorstwa PiS.
Za niekonstytucyjne uznano:
- 30-dniowy termin na złożenie przez sędziego TK ślubowania wobec prezydenta RP;
- przepis nowelizacji, zezwalający Sejmowi na ponowny wybór tych sędziów TK, których kadencja wygasła 6 listopada;
- wygaszenie kadencji obecnego prezesa i wiceprezesa TK;
- zapis, że złożenie ślubowania przed prezydentem zaczyna kadencję sędziego TK;
- możliwość dwukrotnego powołania na prezesa TK;
Za zgodny z konstytucją uznano jedynie tryb uchwalania nowelizacji.

Nie oczekuję, że powyższe orzeczenie zostanie opublikowane bez zbędnej zwłoki- jak mówi Konstytucja RP - w Dzienniku Ustaw. Bo podobnie jak poprzednie orzeczenie Trybunału jest dla całej ekipy PiS w tym upartyjnionego Prezydenta miażdżące.
Więc Konstytucja RP zostanie złamana po raz kolejny.

Od siebie dodam, że do Prezydenta Dudy podchodziłem z dużą rezerwą, ale należytym szacunkiem. Pomimo że na niego nie głosowałem, dałem mu ogromny kredyt zaufania, a patrząc na Pierwszą Damę dodałem jeszcze mnóstwo sympatii.
Niestety, Prezydent okazał się partyjnym notariuszem pomysłów Prezesa Kaczyńskiego. Okazał się działać wbrew prawu, niezgodnie z Konstytucją i wykraczając poza swoje kompetencje.
Prezydent mówił, że Lech Kaczyński będzie jego mentorem. Ducha zmarłego Prezydenta nie widzę, bo tamten miał ogromny szacunek do prawa i samego Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Duda jedyne do czego ma szacunek to osoba Prezesa jego partii. A św. pam. Prezydent Kaczyński się w grobie przewraca.

Przy okazji dzisiejszego wyroku dowiedzieliśmy się, kto będzie następną ofiarą PiSowskiego walca i będzie musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem Wink
Odpowiedz
Może naród zrozumiał co zrobił ?

Pada też pytanie :

[Obrazek: 12360411_10153823584866683_3397536218794...e=56E17917]
Odpowiedz
@Jesion, nie ! Nie jesteśmy państwem prawa dlatego, że obecna ekipa rządząca je nagina. My nigdy po 89r. tym państwem nie byliśmy i widzę, że długa droga przed nami. Dziś można zniszczyć każdego człowieka w momencie. Prokuratorzy, komornicy, urzędnicy etc. etc. mają niczym nie ograniczoną władzę (choć teoretycznie rzecz jasna jest inaczej), i w większości nie odpowiadają za swoje czyny. To państwo i jego system prawny w połączeniu z wymiarem sprawiedliwości nie służy i nie stoi, tak jak powinno na straży interesów przeciętnego Kowalskiego. Temat rzeka, przykładów są tysiące !

Gdybym miał pewność, że ekipa PiS stosując ten swój przysłowiowy walec obecnie, przywróci państwo obywatelom popierał bym całym sercem wszelkie zmiany, w myśl słów które w Sejmie wypowiedział poseł Kornel Morawiecki. Ale tej pewności nie mam! O czym pisałem w kilku postach powyżej. A kiedy widzę twarzyczkę posła Piotrowicza i jego mętne tłumaczenia, kiedy widzę Panią Beatę Kempę która na 24 urodzinach Radia Maryja mało nie klęka i nie modli się do samego ojca dyrektora to mnie krew zalewa i szlag jasny trafia jednocześnie...
Ale nawet takich durni byłbym w stanie znieść, wszędzie są oszołomy, gdyby była ta pewność przywrócenia państwa obywatelom, oraz pewność zmian w systemie prawnym czy wymiarze sprawiedliwości. Tli się jakaś iskierka, ale nie chce mi się wierzyć, by tak mogło się zadziać.

Cały PO-PiS najchętniej wsadził bym do świątecznego wora i niech mikołaj ich zabierze ze sobą gdzie tam ma swoją siedzibę Smile
I choć do pewnych pomysłów polityków takich jak Adrian Zandberg, dość mi daleko, to liczę na to, że - co podkreślałem to niejednokrotnie tutaj - niedawne wybory są początkiem zmian na polskiej scenie politycznej.
Początkiem tych zmian raczej (czas pokaże) nie jest Ryszard Petru, bo to widać już, że człowiek który skupia w okół siebie ludzi związanych ze środowiskiem PO i przewijają się tam nazwiska (szczególnie jedno) które było zaangażowane w fundację Pro Civili. Prędzej czy pózniej pójdzie pod rękę z PO.

Dla ciekawskich można poczytać sobie - http://ppiop.rcl.gov.pl/?r=orzeczenia%2Findex

P.S. @Jesion
1. Fakt, gdzieś zaginął @Alwaysdrunk. Poza nim, nikt tak perfidnie nie promował chyba PiS. Szkoda, że go nie ma, nie powinien się wstydzić swoich wyborów.
2. W kwestii mediów, chodzi głównie o te regionalne. Pomysł rząd PiS ma na to, nawet nie jest zły, choć to dopiero wstępne założenia. Wzorowane na rozwiązaniach... niemieckich Wink
3. Na PW odpiszę do weekendu.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Prokuratorzy, komornicy, urzędnicy etc. etc. mają niczym nie ograniczoną władzę (choć teoretycznie rzecz jasna jest inaczej), i w większości nie odpowiadają za swoje czyny.
To jest jedna kwestia. Dodałbym jeszcze do tej listy Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobrę.
Drugą jest to, jak prawo konstytucyjne łamane jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Prezydenta RP.

abcde napisał(a):Gdybym miał pewność, że ekipa PiS stosując ten swój przysłowiowy walec obecnie, przywróci państwo obywatelom popierał by całym sercem wszelkie zmiany, w myśl słów które w Sejmie wypowiedział poseł Kornel Morawiecki.
Jeszcze chwila i będziesz sympatyzował z Kukiz'15.
@abcde, to o czym mówią politycy Kukiz'15 a to co będą robić... to inna kwestia. Na razie hasła "przywrócić państwo obywatelom" czy "koniec z partiokracją" to tylko hasła... które nie niosą za sobą żadnej wartości dodanej, żadnego realnego pomysłu ani propozycji. No chyba, że wszystkie te hasła sprowadzamy do JOW i referendów, tym samym kończymy z demokracją parlamentarną, a rozpoczynamy ustrój plebiscytowy.

abcde napisał(a):A kiedy widzę twarzyczkę posła Piotrowicza i jego mętne tłumaczenia, kiedy widzę Panią Beatę Kempę która na 24 urodzinach Radia Maryja mało nie klęka i nie modli się do samego ojca dyrektora to mnie krew zalewa i szlag jasny trafia jednocześnie...
Ale czego Ty się spodziewałeś? PiS zaciągnął u o. Rydzyka ogromny dług wdzięczności. Które inne medium sączyło więcej jadu nienawiści w stosunku do Prezydenta Komorowskiego jak nie "katolicki głos w Twoim domu" - Radio Maryja i TV Trwam?
@abcde, ja od lat powtarzam, że hipokryzja w wydaniu polityków PiS - mam na myśli tutaj przypadek posła Piotrowicza - nie ma sobie równych.

Ja się zastanawiam, jak bardzo niezgodne z Konstytucją RP są przygotowane przez PiS ustawy, skoro tak bardzo PiSowi zależy na sponiewieraniu Trybunału Konstytucyjnego. Zastanawiam się dlaczego, po trupach w postaci Konstytucji RP i urzędu Prezydenta RP idą tak bezwzględnie po władzę niczym nie ograniczoną.
PiS i sam Prezydent podkreśla, że mają mandat społeczeństwa, szkoda tylko że nie zważają na ramy prawne w jakich mogą się z tym swoim mandatem poruszać.

abcde napisał(a):1. Fakt, gdzieś zaginął @Alwaysdrunk. Poza nim, nikt tak perfidnie nie promował chyba PiS. Szkoda, że go nie ma, nie powinien się wstydzić swoich wyborów.
No nie wiem... on jest pewnie dumny, że właśnie przyszła "dobra zmiana". Ciekawe ile wziął za tą kampanię w Internecie?
Odpowiedz
Jesion napisał(a):No chyba, że wszystkie te hasła sprowadzamy do JOW i referendów, tym samym kończymy z demokracją parlamentarną, a rozpoczynamy ustrój plebiscytowy.
Aż się zarejestrowałem: gorąco przed tym przestrzegam, bo w przypadku wszelkich plebiscytów udział biorą w nich Ci, którzy są w stanie się zorganizować, zwykle osoby zacietrzewione.

Prosty przykład: wyobraźcie sobie co by było, gdyby w Polsce przeprowadzić referendum w sprawie czy szczepienia mają być obowiązkowe. Ruchy antyszczepionkowe byłyby w pełnym natarciu, a ta rozsądniejsza reszta ludzkości by to mówiąc kolokwialnie olała, bo po prostu wiedzą, że jednak szczepienia są potrzebne. Wynik referendum byłby taki, że spokojnie antyszczepionkowcy by wygrali, a na koniec ta zmiana wpłynęłaby także na wszystkich pozostałych, którzy temat zignorowali.

To prosta droga do targania krajem przez małe grupy wysoce zawścieczonych ludzi, o skrajnych poglądach.

A co do rządów PiS to: jeśli komuś nie pasowała ciepła woda w kranie i zagłosował na PiS, to teraz leje mu się wrzątek po jajkach. Trybunał Konstytucyjny jest rozmontowany, Ziobro otwarcie mówi, że jego decyzje są bez znaczenia, bo tam są ludzie z partii (ale jak będą ludzie z jego partii, to wtedy będzie szacowna instytucja). Żaden inny rząd nigdy wcześniej nie podniósł ręki na TK (nie licząc końcówki PO - dwójka zbędnych ludzi), niezależnie kto w nim zasiadał i jaką miał przynależność (jak PO zaczynało rządzić, to przecież nie byli to ludzie z PO). Sejm poprzedniej kadencji miał prawo wybrać 3 ludzi, ale to nie jest w smak PiS-owi, bo wybrani na końcu będą tam najdłużej.

Wyroki TK nie są publikowane w Dzienniku Ustaw, ale jednocześnie nie ma problemu, by inne ustawy wprowadzane na szybko publikować z dnia na dzień (i co ciekawe, te nowe ustawy tak pośpiesznie wprowadzane to nie jest w zasadzie nic z zapowiadanych, bo te okazuje się nagle, że wymagają w ogóle bardzo szerokich konsultacji społecznych, że trzeba porozmawiać z różnymi grupami, itp. itd.).

Co do tych zapowiadanych to choćby na gruncie naszym starachowickim mamy np. Gimnazjum nr. 2 na Iłżeckiej, które jest samym Gimnazjum. Jeśli wejdzie likwidacja gimnazjów, to co będzie z takimi placówkami i nauczycielami? Była tam kiedyś SP5, tylko czy jeśli istniejące teraz podstawówki radzą sobie z ilością uczniów, to uda się tam odpalić znów SP5? Wątpię. Nie wspominając o tym, że zmiana oznacza w zasadzie przerobienie podręczników, aby zmienić rozkład programu na lata szkolne, czyli podręczniki pójdą do kosza, będzie trzeba mieć nowe, wydawcy zacierają ręce, rodzice zapłacą. Dodatkowo jest grudzień, czasu mało, aby zdążyć ze zmianami do września w przyszłym roku.

500 zł na dziecko jest świetnie skomentowane tu: http://www.cda.pl/video/52787985 (link nie z YouTube, bo tam już znalazły się bojówki PiS, które nazgłaszały ten film i go usunięto)

Pięknie prowadzona jest reforma medialna - zaraz wszyscy będą płacić opłatę audiowizualną po 10 zł/miesiąc, nawet jeśli TVP nie oglądają - 120 zł rocznie wyparuje każdemu z kieszeni, taki cichutki podatek. Jak wynika z przecieków - także od firm, fundacji - wszystkiego. Masz DG? Zapłacisz drugi raz Big Grin Dodatkowo aby nie męczyć się z wymienianiem ekipy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wymyślono obejście - będzie Rada Mediów Narodowych, która w zasadzie przejmie wszystkie kompetencje KRRiT, sprawiając że tamci nie będą mieli nic do powiedzenia, więc i nie trzeba będzie ich ani wymieniać, ani odwoływać. Przy okazji - dodatkowe stołki.

Reforma medialna jest zapowiadana jeszcze na styczeń. Niezłe tempo zważywszy, że inne sztandarowe projekty wymagają licznych konsultacji i w związku z tym co rusz słyszy się o przekładaniu kolejnych. Widać są sprawy pilniejsze i nie wymagające szerokich konsultacji społecznych, nie ma potrzeby dyskutować nad tym, aby wyjąć każdemu z kieszeni 120 zł na TVP Big Grin Macie się zrzucić i nie pyskować Big Grin Chodzą słuchy, że Kurski będzie prezesem TVP.

Mistrzostwem była dzisiejsza informacja o cofaniu reformy emerytalnej. Kto głosował na PiS licząc, że będzie mógł jednak pójść na emeryturę wcześniej temu właśnie PiS zaśmiał się prosto w twarz. W RMF-ie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział, że tak - owszem będzie można, ale kto skorzysta, ten dostanie 10-30 procent mniej pieniędzy. Czyli można, ale jak ktoś pójdzie, to zdechnie z głodu Big Grin A więc jednak nie można. Ale obietnica spełniona Big Grin

Na takiej zasadzie to mogli nawet zrobić, żeby umożliwić przejście na emeryturę od 30 roku życia Big Grin Tylko dodając małym druczkiem, że kto się zdecyduje, to dostanie złotówkę na miesiąc Big Grin Ale co - dałoby się przejść od 30 lat na emeryturę? No dałoby się Big Grin Premier Beata Szydło nawet tego nie zdementowała, czy nie próbowała coś naobiecywać, tylko stwierdziła, że jak jeździła po kraju, to ludzie ją o to prosili. Coś mi się zdaje, że jeśli ją prosili, to nie o to, żeby jednocześnie dostać mniej pieniędzy, bo to nie będzie żaden wybór, jeśli ktoś będzie miał już małe świadczenie i jeszcze odetną mu 30 procent. Ale obietnica spełniona Big Grin

To mniej więcej tak: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Odpowiedź brzmi: Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.

Co do osób typu @Alwaysdrunk to polecam zwrócić uwagę na coś ciekawego w komentarzach na portalach. Poszukajcie newsów sprzed wyborów i zerknijcie komentarze. Jest ogrom pisanych za PiS-em oraz popierające PiS miały zawsze dużo pozytywnych głosów. Dosłownie moment po wyborach nagle pod newsami się to uspokoiło, było to szczególnie widoczne np. na Onecie, który nigdy proPIS-owski nie był. Nie wierzę, że to nie była zorganizowana akcja. PiS wygrał dzięki Internetowi i umiejętnemu wzbudzaniu wzburzenia, ale widać to przerwali i powoli ludzie budzą się z tej totalnej hipnozy.
Odpowiedz
Być może się mylę ale mam takie wrażenie, że to przedstawienie skończy się z wielkim hukiem w atmosferze skandalu międzynarodowego.

Większość obietnic wyborczych to puste hasła przygotowane na okres kampanii ale bez oparcia w realiach ekonomicznych co widać słychać i czuć Smile. Jak by się PiS do tych pseudo reform nie zabrał kołdra jest krótka. I nie jest prawdą jakoby projekty reform z wyliczeniem skutków dla finansów publicznych były gotowe. Trwa improwizacja.

Jedno jest pewne, głodni są władzy a gotowi na każde świństwo byle ją w pełni zdobyć.
----
Na koniec dodam: ludzie którzy współrządzą w imieniu Kaczyńskiego
Macierewicz - specjalista od mgły i robienia wody z mózgu, Kamiński - intronizowany przestępca, Ziobro - minister sprawiedliwości, który ostatnio mówi że wyrok sądu to jedynie subiektywna opinia. Miało ich nie być, stoją na świecznikach.
Odpowiedz
ale to, to już chyba przesada... http://wpolityce.pl/smolensk/274588-smol...owej-brawo
Odpowiedz
To by oznaczało że miesięcznica staje się uroczystością państwową Smile . Nie wyobrażam sobie żeby na prywatne spotkania jakiejkolwiek grupy przychodziła asysta wojskowa... nieodpłatnie.
Odpowiedz
Ależ czegoś my się spodziewali więcej po panu Macierewiczu?
Już była broń nuklearna, już był 20letni doradca, teraz przyszedł czas na Smoleńsk, tak skrzętnie ukrywany przez ostatnie miesiące kampanii wyborczej.
Ta martyrologiczno-pseudochrześcijańska opowieść o Smoleńsku jest przecież mitem założycielskim 4RP.

@veget, pod Twoim postem mogę się podpisać obiema rękami Wink

Mam coś na poprawę humoru Big Grin
[Obrazek: 11045484_1703015659932455_65520147708576...e=56D6AAA6]

...i coś czuję, że przez najbliższe 4 lata satyra polityczna będzie strasznie popularna! Big Grin
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Jeszcze chwila i będziesz sympatyzował z Kukiz'15.
@abcde, to o czym mówią politycy Kukiz'15 a to co będą robić... to inna kwestia. Na razie hasła "przywrócić państwo obywatelom" czy "koniec z partiokracją" to tylko hasła... które nie niosą za sobą żadnej wartości dodanej, żadnego realnego pomysłu ani propozycji.
To, że konkretne hasło, głoszone przez konkretną grupę posłów jest godne uwagi i przyjrzenia się, nie oznacza od razu, że będę z kimkolwiek sympatyzował. Mnie nie przekonuje przywiązanie do jakiejkolwiek partii, od zawsze to podkreślam.

A teraz najlepsze. Znaj proporcyje, mocium Panie!
Jesion napisał(a):Już była broń nuklearna
Ehh..... Rozumiem, że krytyka jest dość łatwa, ale warto doczytać.
Mówi Ci coś program Nuclear Sharing ? Uczestnictwo w tym programie i posiadanie broni atomowej to dwie diametralnie różne rzeczy, z głupoty lub premedytacji teraz mylone przez komentatorów.
Ośrodki analityczne na Zachodzie, wskazywały na deficyt zdolności odstraszania nuklearnego NATO na jego wschodniej flance.
W porozumieniu, które reguluje udostępnianie przez USA broni jądrowej sojusznikom (bo na tym ten program polega w istocie), uczestniczy obecnie m.in. Belgia, Holandia, Niemcy, Turcja i Włochy, a wcześniej także Grecja i Kanada.

Polskie F16 brały już udział (i to nie za tych rządów) w ćwiczeniach wraz z maszynami państw NATO, przystosowanymi do przenoszenia takiej broni. To co innego niż uczestnictwo w programie Nuclear Sharing. Jak na razie żaden F-16 PSP nie został przystosowany do przenoszenia bomb B-61 oraz żaden z pilotów nie przeszedł szkolenia w zakresie zrzutu tych bomb.
Całą aferę wywołał fakt, że władze państwa Polskiego rozważają (!) ewentualną możliwość przystąpienia do tego programu, w jakiejś formule.
I tu trzeba być ostrożnym, nie machać głupio szabelką.
Jesion napisał(a):był 20letni doradca
Był ale już nie jest. Wcześniej był asystentem, a potem – wiceszefem jego biura poselskiego i sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10, z którego startował do Sejmu minister Macierewicz.
I znów pytanie - A gdzie byłeś kiedy minister MSW, Sienkiewicz zatrudniał jako doradców 21 latka i 23 latka ? Takich pracowników gdzie indzie było więcej. Wtedy nie przeszkadzało, dziś przeszkadza. Ok, rozumiem. Albo znów.... mało się pisało, to nie wiedziałeś. Dziś zatrudnienie 20 latka w MON urasta do rangi wydarzenia co najmniej ważnego...
Jesion napisał(a):Ta martyrologiczno-pseudochrześcijańska opowieść o Smoleńsku jest przecież mitem założycielskim 4RP.
To katastrofa w Smoleńsku miała miejsce w 2005r. ? Idea IV RP powstała jakoś wtedy, prawda ?
Natomiast faktycznie, ja również oceniam negatywnie tego typu budowanie poparcia, które niejednokrotnie opisałeś. Cóż, skoro jest zapotrzebowanie... to głupotą byłoby nie wykorzystanie tego przez jakąkolwiek partię polityczną.

O TK już pisałem. Jak dla mnie, red.Lisicki trafił w punkt. Dla mnie ten wpis oddaje istotę rzeczy - http://lisicki.dorzeczy.pl/id,7672/Boj-z...grany.html
Mam nadzieję, że cały spór wywoła dyskusję o sensie istnienia TK, ewentualnie o sposobie powoływania sędziów, czy o samej Konstytucji. Obawiam się, że PiS realnych zmian może nie chcieć, a po prostu będą to zmiany - wszystko na to wskazuje - mające im zapewnić taką samą kontrolę nad TK jaką miała koalicja PO-PSL wraz z SLD.
Czyli psucia instytucji państwa ciąg dalszy, odcinek kolejny... zapewne nie ostatni.
Odpowiedz
@abcde, na prawde nie musisz mi tłumaczyć nic o broni nuklearnej jak jakiemuś pierwszoklasiście Wink
Wiem w jakich ramach miałoby się to odbywać. Chciałem tylko zwrócić uwagę na nieodpowiedzialność ministra Macierewicza.

abcde napisał(a):To katastrofa w Smoleńsku miała miejsce w 2005r. ? Idea IV RP powstała jakoś wtedy, prawda ?
Oczywiście, że nie.
Ale po prostu 4RP od 2010 roku nabrała zupełnie nowego znaczenia. To już nie wizja lepszego państwa, ale wizja sekty prełdokatolico-narodowej.

abcde napisał(a):Obawiam się, że PiS realnych zmian może nie chcieć, a po prostu będą to zmiany - wszystko na to wskazuje - mające im zapewnić taką samą kontrolę nad TK jaką miała koalicja PO-PSL wraz z SLD.
Ale przecież Ty chciałeś te zmiany, powinieneś być teraz zadowolony.

Myślę, że na razie możemy skończyć ten wątek. Ewentualnie rozmawiać tutaj o merytorycznych kwestiach rządzenia których ja bynajmniej jeszcze niw widzę.
A do dyskusji nad Polską wg. PiS zapraszam do nowego wątku: http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=98326#p98326
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@abcde, na prawde nie musisz mi tłumaczyć nic o broni nuklearnej jak jakiemuś pierwszoklasiście Wink
Wiem w jakich ramach miałoby się to odbywać. Chciałem tylko zwrócić uwagę na nieodpowiedzialność ministra Macierewicza.
Czytając niektóre (!) wpisy mam wrażenie, że trzeba tłumaczyć, bo urastają do rangi ważnego problemu, a nimi nie są.
Na razie w działalności ministra Macierewicza nie zauważyłem nieodpowiedzialności.
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):Obawiam się, że PiS realnych zmian może nie chcieć, a po prostu będą to zmiany - wszystko na to wskazuje - mające im zapewnić taką samą kontrolę nad TK jaką miała koalicja PO-PSL wraz z SLD.
Ale przecież Ty chciałeś te zmiany, powinieneś być teraz zadowolony.
Dokładnie to o czym piszę powyżej....
@Jesion, napisz mi proszę, inteligentnym facetem jesteś, czy na prawdę wciąż nie rozumiesz co pisałem kilka postów wcześniej, kiedy - miałem taką nadzieję - ostatni raz tłumaczyłem to ?
Powtórzę krótko : Uważałem, patrząc na to co się dzieje, że PiS powinno móc rządzić samodzielnie, co nie oznacza, że chciałem takiej akurat zmiany bo gdyby tak było, oddałbym głos na przykład na posła Lipca albo tą Panią którą ''rzycili'' na odcinek świętokrzyski.
Czy to na prawdę jest takie trudne do zrozumienia....
Jesion napisał(a):Myślę, że na razie możemy skończyć ten wątek. Ewentualnie rozmawiać tutaj o merytorycznych kwestiach rządzenia których ja bynajmniej jeszcze niw widzę.
No, dlaczego mnie to nie dziwi? Wink
Skąd byś mógł wiedzieć, przecież dziś w mediach głównie przewija się kwestia TK. A jest już o czym dyskutować, oj jest.
Odpowiedz
Nie ważne w jaki sposób , ważne w jakim celu. Jeśli w kraju będzie lepiej się działo to naprawdę styl mnie nie obchodzi.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
abcde napisał(a):Na razie w działalności ministra Macierewicza nie zauważyłem nieodpowiedzialności.
Zatem czas zmienić okulary. Tylko dwie akcje: Tomasz Szatkowski o broni atomowej (no najwyżej jeśli uznamy, że Macierewicz nie jest w stanie kontrolować swoich ludzi i tego co mówią) oraz nieco wcześniej o nieistniejącym kontrakcie na Patrioty, który w rzeczy samej nie istnieje, za to całkiem skutecznie podkopał w ten sposób pozycję Polski w rozmowach - jako kraju chaotycznego i nieprzewidywalnego, którego partnerzy dowiadują się o różnych sprawach zamiast w rozmowach - z konferencji prasowych w mediach. MON to odpowiedzialne stanowisko wymagające ostrożności w paplaniu, żeby sobie nie podstawić nogi.

Zwłaszcza jeśli Rosja jest obok, USA na drugiej półkuli, a my nie mamy ropy naftowej, żeby USA miało interes Nam pomagać w sytuacji podbramkowej.
abcde napisał(a):Czy to na prawdę jest takie trudne do zrozumienia....
Trudno sądzić inaczej, jeśli piszesz, że nie popierasz PiS, a akapit wcześniej nie dostrzegasz skrajnej nieodpowiedzialności w działaniu Macierewicza.
abcde napisał(a):A jest już o czym dyskutować, oj jest.
Oj jest, jest, szkoda tylko że nie ma z kim, bo na mój post słowem nie odpowiedziałeś a tak tak wiele na różne tematy padło konkretów. Uproszczę może - czy jest choć jedno działanie aktualnej władzy (nie obietnica, tylko coś, co już zaczęto realizować/zrealizowano), które nie jest negatywne? Bo nie widzę póki co takiego, za to tych negatywnych, dziwnych, nienormalnych - nie brakuje.
Star 266 napisał(a):Nie ważne w jaki sposób , ważne w jakim celu.
Tak! Cel uświęca środki. Jeśli np. obecna władza uzna, że należy kogoś uciszyć i odstrzeli, to @Star 266 to popiera. Styl go nie obchodzi, wszystkie chwyty dozwolone! Big Grin Hmmm... jakoś to znajomo brzmi.
PS: Dobrze pamiętam, że masz stację paliw? Szykuj 120 zł/rok na nowy krypto-podatek na TVP (nawet jeśli nie masz TV). Będziesz miał lepiej, jak Ci się ulotni z portfela Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości