Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo i Sprawiedliwość największym zagrożeniem dla Polski
Jaycob, za to ten dziennikarzyna co przeszedł z TV Trwam do Telewizji Polskiej aż kipi rzetelnością. I oczywiście niezależnością. Bądź konsekwentny z tym co piszesz.
Odpowiedz
Star266 mnie to się wydaje że to Ty szczujesz na Tuska. Oj klienta to ze mnie mieć nigdy nie będziesz.

PiS oczywiście nie wybrał się sam ale jakoś tak się teraz dzieje że wielu pragnących zmian a głosujących za zmianą nie ma ochoty się do tego przyznać.

Jak dać miejsca pracy dziennikarzom kształconym u o. Rydzyka, ano wywalić w czambuł obecny skład TVP. Może to się gawiedzi podoba nie bowiem dobrego powodu by mojemu sąsiadowi wiodło się lepiej niż mnie.

Wywala się więc ludzi z 30 letnim stażem nawet tych nie podpadniętych sugerując że nie wpisali się w nową koncepcję.
Odpowiedz
jaycob napisał(a):Wyniki DEMOKRATYCZNYCH wyborów pokazały, ze Polacy chcieli zmiany.
A, no fakt. W końcu wybory były demokratyczne, ponieważ wygrało PiS. Gdyby wygrała PO, Nowoczesna albo Kukiz, znów wybory byłby sfałszowane, czyż nie? Smile

Nie wiem jak Ty, ale ja większych zmian nie widzę. Nie ma obiecanej wyższej kwoty wolnej od podatku, nie ma obniżenia wieku emerytalnego, nie ma obniżki VAT, nie ma 500zł na każde dziecko, nie ma darmowych leków po 75 roku życia.
Andrzej Duda i Beata Szydło o tym trąbili przez całe dwie kampanie.

christos132 napisał(a):agencja wystawiala rating np. dla Lehman Brothers, Fanny Mae, zaplacila rowniez kare wyznaczona przez rzad USA.
I cóż że zapłaciła? Inwestorów to w ogóle nie obchodzi. Prawda jest taka, że przez politykę partii rządzącej - nie do końca umocowaną prawnie (co po części przyznał sam Prezydent Duda), trafiliśmy do koszyka krajów "gorszego sortu" - cytując klasyka.
Jak domniemam gdyby ranking podwyższyła, chóralnie obwieszczałbyś sukces "dobrej zmiany" PiS.

Prober napisał(a):Wywala się więc ludzi z 30 letnim stażem nawet tych nie podpadniętych sugerując że nie wpisali się w nową koncepcję.
To samo się dzieje w administracji państwowej.
Ludzie pracujący w ministerstwach od lat, wspinający się sukcesywnie po szczeblach swoich urzędów, eksperci w swoich dziedzinach, w których to zainwestowano duże pieniądze - wysyłano na szkolenia, kursy - ludzi z doświadczeniem i wiedzą miękką jak i twardą zostaną wyrzuceni najpewniej albo zdegradowani, co większość odrzuci.
Jestem ciekaw, kim będą nowi dyrektorzy generalni, ich zastępcy, dyrektorzy departamentów i ich zastępcy i z jaką partią polityczną będą związani Smile

christos132 napisał(a):Lebrze (...) jak ty, pelikanie.
Na Boga Smile Kulturalniej nie można? Żal Ci ściska tą część ciała gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, że "dobra zmiana" to tylko puste hasło? Raczej nie głosowałeś przecież na PiS, to o co się burzysz?
Swoją drogą to fenomenalne jak żonglujecie ornitologicznymi wyzwiskami, były lemingi... teraz pelikany.
Znamienne, że Was - wyborców Korwina, PiS, Kukiza, nikt na tym forum nie wyzywa Wink Tylko robicie to Wy i to "anonimowo" bo jakoś na innych portalach społecznościowych pełna kulturka Wink
Odpowiedz
Według ministra finansów czy wicepremiera obecnego rządu sytuacja gospodarcza Polski jest stabilna a obniżenie ratingu to tylko i wyłącznie kwestie polityczne. A jeszcze nie tak dawno temu słyszeliśmy w jakiej to ruinie jest państwo i jego budżet Tongue
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Każdy kij ma dwa końce. Twój kolega importuje coś z Francji.A czyjś inny kolega exportuje do Francji. Jeden płacze,drugi zaciera ręce. Z tym ,że na import jesteśmy zmuszeni ale to export jest ważniejszy (w skrócie myślowym).

Poza tym pomyśl,gdzie pojadą turyści z Europy skoro za swoje eurasy w Polsce będę mieli jak w raju .
No właśnie.Przecież polskie produkty potaniały o jakieś 20%. A amerykanom nawet o 30. Pewnie będą walić do nas drzwiami i oknami. Tylko czy na tym zyskał Kowalski? Kowalski drożej zapłaci za towary importowane i wyjazdy zagraniczne. Produkty krajowe też podrożeją ze względu na importowany wkład. I tym sposobem skończy się ta mordująca produkcję deflacja.
Odpowiedz
Peter napisał(a):Jaycob, za to ten dziennikarzyna co przeszedł z TV Trwam do Telewizji Polskiej aż kipi rzetelnością. I oczywiście niezależnością
Lubie sarkazm i ironie Smile Trudno się z tobą nie zgodzić.Szczerze, nie podoba mi się to, ze pozbywa się dziennikarzy którym zarzuca się brak rzetelności. Zatrudniając jednocześnie osobę, ze stacji próbującej udawać, stacje o charakterze religijnym,a będące w rzeczywistości tuba propagandowa środowisk skrajnie prawicowych. Jest to czysta hipokryzja.I jest mi trochę nie w smak, ze wychodzę na obrońce PISu, bo nie jestem ich zwolennikiem.Denerwuje mnie tylko ta histeria, która zapanowała bo wyborach.Nowych rzad, nowa miotła, a ona zawsze robi swoje,wstrzymajmy się jeszcze z ocenami, zachowajmy zimne głowę.Wiem, to trudne bo w naszym społeczeństwie nagle nastąpił wysyp,politologów,strażników demokracji oraz ekspertów w temacie trybunału konstytucyjnego.W takiej sytuacji ciężko o chłodna i pozbawiona emocji ocenę

Prober napisał(a):Star266 mnie to się wydaje że to Ty szczujesz na Tuska. Oj klienta to ze mnie mieć nigdy nie będziesz.
czy tylko mnie to bawi Big Grin?

Jesion napisał(a):
jaycob napisał(a):Wyniki DEMOKRATYCZNYCH wyborów pokazały, ze Polacy chcieli zmiany.
A, no fakt. W końcu wybory były demokratyczne, ponieważ wygrało PiS. Gdyby wygrała PO, Nowoczesna albo Kukiz, znów wybory byłby sfałszowane, czyż nie? Smile

Nie,nie byłyby.
Odpowiedz
Jaycob, dobrze, że zrozumiałeś ironię i sarkazm, bo większość niestety by mnie zaraz zjadło, i nawrzucało, że pełowiec jestem.
W kwestii samej oceny nowego rządu - zgadza się, zbyt mało wody w Wiśle przepłynęło by już oceniać PiS. Ale akcje typu zmiana na lepsze - kończące się zmianą na swojego to fakty. Tak jak głośno PiS krzyczał na PO i PSL, że wszędzie mają swoich ludzi - tak samo robi to teraz. Na czele z TVP i panem Kurskim. Korytko się nie zmieniło, tylko świnie przy nim. No i pół roku temu jeszcze słyszeliśmy z ust polityków PiS, że Polska jest w ruinie, gospodarka w fatalnym stanie etc. Teraz po zmianie ratingu (nota bene czy słusznym czy też to była zwykła zagrywka polityczna, to temat na inny wieczór) nagle okazuje się, że wg PiS PKB będzie rosnąć 4% a gospodarka ma się bardzo dobrze. Cuda na kiju. W kwestii głównych obietnic wyborczych jak na razie udało się zrealizować podatek bankowy, który nota bene zapłaci ostatni najsłabszy element w ogniwie podatkowym - tj. my wszyscy - klienci banków. Reszta spraw jest albo w konsultacji (500+), albo gdzieś leży, utknęła, (wiek emerytalny) albo zaraz okaże się niezgodna z Konstytucją - czytaj pomoc dla frankowców. O darmowych lekach dla ludzi starszych to nawet nie chce się pisać bo to mżonka. Natomiast chodzą słuchy, że mają być obcinki pieniędzy na budowę dróg.
Odpowiedz
Wolę się teraz przyznać niż mieliby to "życzliwi" później wyciągnąć- z racji tego że w dzieciństwie razem z dziadkami odwiedziłem ZSRR, Czechosłowacką Republikę Socjalistyczną i Węgierską Republikę Ludową, to oczywiste jest że współpracowałem, a pewnie nadal współpracuję z wywiadami wyżej wymienionych krajówSmile)) http://niezalezna.pl/75194-petru-wychowa...iek-cienia
Odpowiedz
ori napisał(a):Wolę się teraz przyznać niż mieliby to "życzliwi" później wyciągnąć- z racji tego że w dzieciństwie razem z dziadkami odwiedziłem ZSRR, Czechosłowacką Republikę Socjalistyczną i Węgierską Republikę Ludową, to oczywiste jest że współpracowałem, a pewnie nadal współpracuję z wywiadami wyżej wymienionych krajówSmile)) http://niezalezna.pl/75194-petru-wychowa...iek-cienia

Widać ze się starają i to mocno. Głupi lud to kupi.
Odpowiedz
Skoro tak, to proszę bardzo:
Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …
1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
We wszystkich informacjach w/w jest na pewno sporo prawdy. To daje nam odpowiedź kto nami rządzi i kogo naród wybrał.
Odpowiedz
Dla mnie to KOD i Nowoczesna (przy wsparciu PO i PSL)jest zagrozeniem dla demokracji i suwerenności Polski. Szmalcowniki ostatnio oświadczyli ze będą donosić na Polske aby tylko obalić ten rząd. Nie ma to jak się sprzedać za eurosrebniki. Toz to Pan Miller nawet skrytykował takie zdradzieckie zachowanie. Ostatnio czytałem wywiad z posłem Piotrem Liroy Marzec i musze przyznać ze jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem. Artykuł o legalizacji leczniczej marihuany.
Odpowiedz
pepsi napisał(a):ostatnio oświadczyli ze będą donosić na Polske aby tylko obalić ten rząd
A przepraszam, a jak PiS i Solidarność domagały się "obalenia rządu" ubraną w formułkę "dymisji" to wszystko było ok?
Kali ukraść krowę dobrze, ale Kaliemu ukraść krowę to źle? Smile
To się nazywa demokracja - coś, czego wydaje mi się prawilni "prawdziwi Polacy" nie umieją pojąć.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
pepsi napisał(a):ostatnio oświadczyli ze będą donosić na Polske aby tylko obalić ten rząd
A przepraszam, a jak PiS i Solidarność domagały się "obalenia rządu" ubraną w formułkę "dymisji" to wszystko było ok?
Kali ukraść krowę dobrze, ale Kaliemu ukraść krowę to źle? Smile
To się nazywa demokracja - coś, czego wydaje mi się prawilni "prawdziwi Polacy" nie umieją pojąć.
Szkoda, ze widzisz "grzechy" tylko jednej strony
Odpowiedz
Pepsi, natomiast bardzo demokratyczne i suwerenne jest to, że wszędzie PiS wsadza swoich ludzi, gdzie jedynym kryterium wyboru jest przynależność partyjna. To się nazywa właśnie ta dobra zmiana. P.S. Właśnie pani szydło zdymisjonowała prezesa UOKiK a kilka godzin wcześniej złote dziecko PiSu zostało namaszczone na prezesa PZU. Biorą wszystko. Poprzednim partiom też można wiele pod tym samym kątem zarzucić, ale nie na pewno w takim stopniu jak robi to teraz PiS.
Odpowiedz
jaycob napisał(a):Szkoda, ze widzisz "grzechy" tylko jednej strony
Jednej strony? Broń Boże.

Ale po prostu nie widzę w demonstracjach KOD, podobnie jak nie widziałem w demonstracjach w obronie TVTrwam nic co mogłoby być jakimś wielkim zagrożeniem, ja żadnych "szmalcowników" - cytując użytkownika powyżej - nie widzę.
Takie demonstracje jak te KODu, to po prostu dowód tego, że mamy demokrację.
I wydaje mi się, że ta legitymacja w postaci 5mln głosów którą otrzymał PiS, nie daje mu mandatu do nazywania ludzi którzy na PiS nie głosowali "gorszym sortem" albo "komunistami i złodziejami".
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ale po prostu nie widzę w demonstracjach KOD, podobnie jak nie widziałem w demonstracjach w obronie TV Trwam nic co mogłoby być jakimś wielkim zagrożeniem
Po 1. demonstracje w obronie TV Trwam, miały na celu zagwarantowania tej TV miejsca na multipleksie.
Po 2. demonstracje KOD to zupełnie coś innego. KOD jawnie opowiada się za interwencją UE w sprawy Polski. Ciekawe czy nie zaczną nawoływać do rozwiązania siłowego?

Nie porównuj jednego z drugim, bo wystawiasz mierną ocenę własnemu intelektowi.

Jesion napisał(a):I wydaje mi się, że ta legitymacja w postaci 5mln głosów którą otrzymał PiS, nie daje mu mandatu do nazywania ludzi którzy na PiS nie głosowali "gorszym sortem" albo "komunistami i złodziejami".
Po 3. PIS mimo, że średnio mi się to podoba MA MANDAT DO SPRAWOWANIA DEMOKRATYCZNYCH RZĄDÓW.
Po 4. PIS, zresztą jak każdy inny może sobie mówić o kim chce "gorszy sort", bo to tylko opinia, mało elegancja i wolałbym, żeby się powstrzymywali, ale mogą.
Po 5. Co do komunistów i złodziei to się zgadzam, choć ja bym to rozwinął na socjalistów, marksistów, genderystów i całej gamy odcieni czerwonej hołoty, która opanowała w 100% niegdyś szczytną ideę Europy bez granic. Dziś to EUROKOŁCHOZ!

Jesion napisał(a):Broń Boże.
Przed czym ma Cię Bóg obronić? Samym sobą? Przecież, Ty jesteś przeciw wszystkiemu co możemy nazywać cywilizacją łacińską, która wyrosła między innymi na Kościele Rzymsko Katolickim, który Syn Boży założył i trwa tak już 2000 lat mimo różnych turbulencji.
Fides et ratio
Odpowiedz
KillFrenzy równie dobrze mogę spytać kiedy PiS zacznie nawoływać do rozwiązania problemu nieposłusznej opozycji przy użyciu siły. Co do interwencji UE, to jest to wspólnota skupiona wokół pewnych wartości, wstępując do niej zgodziliśmy się przestrzegać tych wartości więc nie dziwi mnie interwencja UE. I muszę Cie zmartwić, odchodząc od bieżącej sytuacji, jest jeszcze parę innych organizacji międzynarodowych, które mogą się mieszać w nasze sprawy.
Co do prawa do mówienia co się chce, jest różnica pomiędzy wypowiedzią jakiegoś pana Mietka a przedstawicielami rządzącej partii. Historia zna przypadki kiedy to słowne "odczłowieczanie" przeciwników prowadziło do niewesołych następstw.
Cieszę się że pisząc o cywilizacji łacińskiej i Kościele Katolickim dodałeś "między innymi" bo zakładam że pamiętasz min. o Platonie, Arystotelesie, Homerze, Pitagorasie,Cyceronie, Juliuszu Cezarze i paru innych osobach które z pewnością nie były katolikami, a których wkład w naszą cywilizacje jest znaczący.
I taki offtop, ciekawe jakie rozmowy prowadzili nasi przodkowie, jakieś 10 wieków temu, kiedy to nie dość że podbili ich jacyś Polanie to siłą narzucano im chrześcijaństwoSmile
Odpowiedz
ori napisał(a):KillFrenzy równie dobrze mogę spytać kiedy PiS zacznie nawoływać do rozwiązania problemu nieposłusznej opozycji przy użyciu siły.
Oczywiście można o to spytać, problem w tym, że PIS nie ma takiego potencjału politycznego w UE, czy w ogóle na zewnątrz kraju jak PO, Nowoczesna i ten cały KOD. Stąd też nie obawiam się o takie rozwiązanie. Natomiast PO, Nowoczesna i KOD ma takie możliwości. Poza tym PO jawnie szantażuje Rząd w sprawie rezolucji, Petru jest jednoznacznie za sankcjami dla Polski.
ori napisał(a):Co do interwencji UE, to jest to wspólnota skupiona wokół pewnych wartości, wstępując do niej zgodziliśmy się przestrzegać tych wartości więc nie dziwi mnie interwencja UE.
Po 1. Co znaczy "pewne wartości"? Proszę wymienić dokładnie jakie to wartości i podać przykłady przestrzegania w stosunku UE - Polska.
Po 2. Kto wstępował i na co się godził dokładnie? Bo ja znam 2 ważne wydarzenia dotyczące jakiegoś wstępowania do UE:
1. Referendum akcesyjne z 2003 roku, wtedy nikt nic nie mówił o UE w obecnym kształcie. Generalnie ludzie w Polsce rozumieli akcesję do UE jako wolne granice, możliwość podróżowania i przepływu towarów. Obecnie oczywiście to został, ale jakim kosztem? Cała biurokracja UE niszczy Europę od środka. UE się rozpadnie pytanie, tylko kiedy i z jak wielkim hukiem.
2. Ratyfikacja traktatu lizbońskiego. To wydarzenie, nie było poparte żadnym referendum. Traktat lizboński w rezultacie zamienił kraje suwerenne na coś w rodzaju landów, województw w UE. Co ciekawe to ś.p. Lech Kaczyński ratyfikował i w zasadzie można powiedzieć, że tym czynem zapisał się w historii Polski na wielki, jestem skłonny twierdzić, że to zła decyzja była.
Po 3. Mnie też nie dziwi interwencja UE w sprawy Polski. Po prostu czerwona unijna hołota broni swoich interesów, a czerwona polska hołota kwiczy bo im się koryto od ryja siłą amputuje.
ori napisał(a):I muszę Cie zmartwić, odchodząc od bieżącej sytuacji, jest jeszcze parę innych organizacji międzynarodowych, które mogą się mieszać w nasze sprawy.
Jakie to inne organizacje mogą się mieszać w sprawy Polski w taki sposób jak to robi UE, proszę o jednoznaczne przykłady?
ori napisał(a):Historia zna przypadki kiedy to słowne "odczłowieczanie" przeciwników prowadziło do niewesołych następstw.
Tak? A co dokładnie masz na myśli, bo szczerze nie kojarzy mi się "odczłowieczanie".
ori napisał(a):Cieszę się że pisząc o cywilizacji łacińskiej i Kościele Katolickim dodałeś "między innymi" bo zakładam że pamiętasz min. o Platonie, Arystotelesie, Homerze, Pitagorasie,Cyceronie, Juliuszu Cezarze i paru innych osobach które z pewnością nie były katolikami, a których wkład w naszą cywilizacje jest znaczący.
To stwierdzenie ma mnie zaszufladkować jako ciemnego katola?
Zakładasz, że umniejszam albo całkiem pomijam wpływ pozostałych 2 fundamentów mojej cywilizacji mianowicie: greckiego i rzymskiego poza 3-cim chrześcijańskim?
ori napisał(a):I taki offtop, ciekawe jakie rozmowy prowadzili nasi przodkowie, jakieś 10 wieków temu, kiedy to nie dość że podbili ich jacyś Polanie to siłą narzucano im chrześcijaństwoSmile
Siłą nam narzucono chrześcijaństwo?
Masz na to dowody, jednoznaczne, potwierdzające, że Mieszka Igo siłą zmuszono do przyjęcia chrześcijaństwa?
Kto dokładnie naszych przodków zmusił do tego chrześcijaństwa?
Wiesz kiedy w poszczególnych częściach Europy krystalizowały się aspiracje narodowościowe i z czego one wynikały? Np. Polaków, Francuzów, Anglików, Niemców i innych?
Fides et ratio
Odpowiedz
killFrenzy napisał(a):Siłą nam narzucono chrześcijaństwo?
Masz na to dowody, jednoznaczne, potwierdzające, że Mieszka Igo siłą zmuszono do przyjęcia chrześcijaństwa?

...żeby nie uciekać się do wykładu tematycznego, postaram posłużyć się czymś przystępnym ...
1. http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyku...al-wyjscia
2. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie...ski/b9hjq0

warto przeczytać ...do końca!
Odpowiedz
killFrenzy napisał(a):Co znaczy "pewne wartości"? Proszę wymienić dokładnie jakie to wartości i podać przykłady przestrzegania w stosunku UE - Polska.
Pozwolę sobie zacytować za art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej: "Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn."
killFrenzy napisał(a):Kto wstępował i na co się godził dokładnie?
Dobrze pamiętam że przy okazji referendum akcesyjnego dość dokładnie omawiano sprawę "na co się godzimy".
killFrenzy napisał(a):Jakie to inne organizacje mogą się mieszać w sprawy Polski w taki sposób jak to robi UE, proszę o jednoznaczne przykłady?
Proszę bardzo, parę przykładów, tylko zaznaczę, że użyłem całkowicie hipotetycznych sytuacji. Załóżmy że nasz rząd zdecydował całkowicie zmienić regulacje dotyczące lotnictwa, że np. pilotem samolotów rejsowych może zostać każdy chętny bez przeszkolenia. Z pewnością zwróciło by to uwagę Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, która pewnie poprosiłaby o wyjaśnienia,a w końcu skończyło by się jakimiś sankcjami. Gdybyśmy rozpoczęli program jądrowy, który mógłby sugerować nie tylko pokojowe zastosowanie to na celownik wzięła by nas Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Rozpoczęcie wielkiej rozbudowy sił zbrojnych, złamało by Traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie i ściągnęło by zainteresowanie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i pewnie ONZ-tu.
killFrenzy napisał(a):Siłą nam narzucono chrześcijaństwo?
Uściślę, pisząc "nasi przodkowie" miałem na myśli tych którzy mieszkali w tamtych czasach na terenie obecnego naszego regionu. Podejrzewam że, tu zakładam że byli to Wiślanie, nie skakali z radości po podboju dokonanym przez władcę Polan. Oczywiście że Mieszko przyjął chrześcijaństwo, bo mu się to opłacało ale czy wszyscy, zwykli ludzie równie ochoczo nawracali się na nową wiarę? Czy opornych zostawiano w spokoju, pozwalając czcić starych bogów?
Odpowiedz
Chrześcijanie przez setki lat nawracali mieczem "niewiernych", z ich rąk przez stulecia zginęło miliony ludzi w imię "boga".
Odpowiedz
killFrenzy napisał(a):Nie porównuj jednego z drugim, bo wystawiasz mierną ocenę własnemu intelektowi.
To nie tyle porównanie, co odwołanie do demonstracji o podobnej skali i charakterze - na monifestacjach KODu mówi się o "zagrożeniu demokracji" na tej w obronie TVTrwam jawnie mówiono, że żyjemy w "kondominium rosyjsko-niemieckim" a rządzą nami agenci.
Nie dostrzegając tych podobieństw wystawiasz słabą ocenę swojej spostrzegawczości.

killFrenzy napisał(a):Po 3. PIS mimo, że średnio mi się to podoba MA MANDAT DO SPRAWOWANIA DEMOKRATYCZNYCH RZĄDÓW.
Oczywiście, że ma. Z tym, że władza wybrana demokratycznie też musi działać w ramach prawa. Nie może - jak to teraz się dzieje - uzasadniać "zmian", albo interpretować czy też ignorować obowiązujące prawo uzasadniając to tym, że "Polacy wybrali nasz program" - jak to mówiła Szydło w PE, Polacy łamania prawa nie wybrali..
Ludzie wybrali PiS za którym miało iść obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, uproszczony system podatkowy, 500zł na każde dziecko.
PiS wygrało wybory socjalnymi obietnicami, a nie obietnicami obsadzania wszystkich wszędzie swoimi ludźmi, czy też łamania konstytucyjnych organów władzy.

killFrenzy napisał(a):Co do komunistów i złodziei to się zgadzam, choć ja bym to rozwinął na socjalistów, marksistów, genderystów
Co do socjalistów - dostrzegam pewną sprzeczność. Jak rozumiem - łagodnie rzecz ujmując - nie lubisz. Ale najbardziej socjalistyczną partię w Polsce, czyli Prawo i Sprawiedliwość popierasz. To się chyba nazywa paradoks.
Co do genderystów, wytłumaczysz może mnie i reszcie użytkowników kim są ów genderyści?
I cytując Ciebie - proszę o jednoznaczne przykłady.

Gdybym nie był przyzwyczajony do tych fantastycznych, niczym nie popartych tez o moich poglądach i sympatiach to bym poprosił Cię o wskazanie chociaż jednej wypowiedzi po której można sądzić że jestem - cytuję:
killFrenzy napisał(a):przeciw wszystkiemu co możemy nazywać cywilizacją łacińską, która wyrosła między innymi na Kościele Rzymsko Katolickim
Ale zrobię wyjątek i pomimo tego mojego przyzwyczajenia o takie uzasadnienie Twojej tezy poproszę Smile

killFrenzy napisał(a):Tak? A co dokładnie masz na myśli, bo szczerze nie kojarzy mi się "odczłowieczanie".
Wystawiasz słabą notę swojej wiedzy historycznej.
Untermensch. Weź sobie poczytaj o tym i się trochę doucz.
Odpowiedz
Wow wlasnie sa demonstracje KODu, powiem tak, trzeba byc debilem zeby wierzyc w to co krzycza np o inwigilacji internetu, przeciez to PO chcialo podpisac ACTA, czyli inwigilacje I cenzure netu. Krzycza o wolnych mediach, przeciez to PO podsluchiwalo nielegalnie dziennikarzy krytycznych PO. Naprawde trzeba miec tupet, az mam ochote przylac z liscia jakiemus KODowcowi. Ok, rozumiem wyborcow PO, ale ludzi popierajacych KOD nie potrafie.
Odpowiedz
ori napisał(a):Pozwolę sobie zacytować za art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej: "Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn."
Przepiękna definicja, z tym że to nie żadna nowość, bo te wartości to wartości cywilizacji łacińskiej. Poza tym, nawiązując już do definicji, to w jaki sposób UE szanuje Polskę?
Skoro dziś "powiedzmy" ma rację ta UE i "słusznie" zadaje pytania, to dlaczego podczas rządów PO nawet nie pierdnęła na temat łamania prawa przez rząd PO w wielu aspektach?
Mi "dzisiejszy" przykład jednoznacznie pokazuje, czym ta UE się stała, mianowicie jest to kółko wzajemnej adoracji, które dba o partykularne interesy swoich ludzi a resztę ma głęboko w du.pie.

ori napisał(a):Dobrze pamiętam że przy okazji referendum akcesyjnego dość dokładnie omawiano sprawę "na co się godzimy".
Co to znaczy "na co się godzimy"? Możesz precyzyjnie wymienić? Bo ja uważam, że godziliśmy się na wolne granice, wolny przepływ ludzi, towarów i ewentualnie kiedyś przyjęcie EURO, nic poza tym. Uważam, że za tym czym UE się stała w 2003 roku nie zagłosował.

ori napisał(a):Proszę bardzo, parę przykładów, tylko zaznaczę, że użyłem całkowicie hipotetycznych sytuacji. Załóżmy że nasz rząd zdecydował całkowicie zmienić regulacje dotyczące lotnictwa, że np. pilotem samolotów rejsowych może zostać każdy chętny bez przeszkolenia. Z pewnością zwróciło by to uwagę Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, która pewnie poprosiłaby o wyjaśnienia,a w końcu skończyło by się jakimiś sankcjami. Gdybyśmy rozpoczęli program jądrowy, który mógłby sugerować nie tylko pokojowe zastosowanie to na celownik wzięła by nas Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Rozpoczęcie wielkiej rozbudowy sił zbrojnych, złamało by Traktat o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie i ściągnęło by zainteresowanie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i pewnie ONZ-tu.
No bardzo hipotetyczne te sytuacje. :/
Po 1. Odnośnie tego lotnictwa. Problem polega na tym, że istnieje coś takiego jak przestrzeń powietrzna, która zawsze do kogoś należy. Gdy pojawia się jakiś dziwny obiekt (powiedzmy pilot bez licencji) to właściciel przestrzeni ma prawo takiego delikwenta nie wpuścić w swoją przestrzeń. Uzgodnienia między narodowe to kompromis w celu wymiany ludzi, towarów, usług. Każdy przewoźnik, przestrzega reguł i spełnia warunki. Jeżeli Polska miałaby jakieś fanaberie w tej dziedzinie, ok ale w swojej przestrzeni. To sytuacja WIN WIN.
Po 2. Odnośnie broni jądrowej. Tu sytuacja nie jest jasna według mnie, bo niby dlaczego są tacy którzy mogą mieć a innym nie wolno prowadzić badań, choćby w celu wyprodukowania broni jądrowej? Sama organizacja nie wiele może, ale jej opinie są pomocnie dzisiejszym silnym państwom w wywieraniu presji na inne kraje, narody.
Po 3. Traktat o o militariach w Europie, to też dość specyficzna kwestia podobna jak wyżej, mianowicie słabym nie wolno aby nigdy nie stali się silniejsi, bo wtedy mogliby chcieć stać się podmiotem, a nie przedmiotem w polityce. Poza tym traktat to nie organizacja.

O ile 1 przykład jest nietrafiony według mnie, to pozostałe 2 potwierdzają moją tezę, że są "kółka wzajemnej adoracji", którym ewidentnie zależy na tym aby słabi byli słabi, a oni sami pozostawali mocni.

ori napisał(a):Uściślę, pisząc "nasi przodkowie" miałem na myśli tych którzy mieszkali w tamtych czasach na terenie obecnego naszego regionu. Podejrzewam że, tu zakładam że byli to Wiślanie, nie skakali z radości po podboju dokonanym przez władcę Polan.
Może z radości nie skakali, a może czekali na silnego władcę, który połączy ludy słowiańskie z tamtych ziem i okresu? Widzisz problem jest trochę taki, że nie ma jednoznacznych dowodów na "chrzczenie mieczem".

ori napisał(a):Oczywiście że Mieszko przyjął chrześcijaństwo, bo mu się to opłacało ale czy wszyscy, zwykli ludzie równie ochoczo nawracali się na nową wiarę?
No właśnie Mieszkowi się pewnie opłacało, a zwykli ludzie to już nie wiemy, patrząc jednak na rozwój cywilizacyjny, w takim uproszczeniu od plemienia do narodu, to chyba ogólnie na plus. Poza tym, patrząc na dzieje dynastii Piastów mimo wielu burzliwych ekscesów, to jednak naród rozwijał się w duchu chrześcijaństwa.\
Naprawdę uważasz, że można było ludzi ciągle mieczem zmuszać do chrześcijaństwa i przetrwać 1050 lat?

ori napisał(a):Czy opornych zostawiano w spokoju, pozwalając czcić starych bogów?
Akurat nasza kultura polska i tradycja wydaje mi się pokazuje, że nie byliśmy chyba zbyt gorliwi w "tępieniu" "innowierców", mam na myśli na przykład reformację, wtedy zachodnia Europa wrzała od herezji, a w Rzeczpospolitej właśnie ci kalwini, luteranie często znajdowali schronienie, co ciekawe równocześnie umniejszając na przykład znaczenie choćby jezuitów. Taki nasz ks. Piotr Skarga, wydaje się że by był słuchany zbytnio przez władców Smile
Drugi przykład "Dziady II" A.Mickiewicza to przecież obraz pogańskich obrzędów, które przetrwały wieki od chrztu Polski.
Czy uważasz, że Mickiewicz napisałby w/w dzieło gdyby Piastowie skutecznie mieczem wycieli pogaństwo z ziem Polskich?

Jesion napisał(a):To nie tyle porównanie, co odwołanie do demonstracji o podobnej skali i charakterze - na monifestacjach KODu mówi się o "zagrożeniu demokracji" na tej w obronie TVTrwam jawnie mówiono, że żyjemy w "kondominium rosyjsko-niemieckim" a rządzą nami agenci.

Teraz to nie rozumiem, demonstracje zawsze mają taki sam charakter, mianowicie demonstranci się czegoś domagają.
To jeżeli nie porównujesz jednego do drugiego, to zgadzam się obie mają charakter demonstracji.

Będąc ścisłym, gdzie na demonstracjach w obronie TV Trwam pojawiały się hasła "kondominium rosyjsko-niemieckie"? Masz na to jakiś link do filmiku z YT?
Bo ja znam to powiedzenie, które dokładnie brzmi "kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym" i jest to autorski tekst Grzegorza Brauna, który powstał nieco później.
Chyba się pomyliłeś. Albo próbujesz tu fakty przeinaczać, pytanie po co?

Jesion napisał(a):Oczywiście, że ma. Z tym, że władza wybrana demokratycznie też musi działać w ramach prawa. Nie może - jak to teraz się dzieje - uzasadniać "zmian", albo interpretować czy też ignorować obowiązujące prawo uzasadniając to tym, że "Polacy wybrali nasz program" - jak to mówiła Szydło w PE, Polacy łamania prawa nie wybrali..
Masz tupet trzeba przyznać. Smile Chłopie, przez 8 lat jak rządziło PO-PSL to na tym forum broniłeś często kontrowersyjnych decyzji rządu.
Wybacz, ale dla mnie jesteś niewiarygodny. Nie popieram działań PIS, może i przyniosą skutki fatalne, ale błagam na Miłość Boską, cała ta dzisiejsza opozycja to banda łgarzy o obłudników. Po prostu zapomniały wołki jak cielątkami były, tyle w tym temacie.

Jesion napisał(a):Ludzie wybrali PiS za którym miało iść obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, uproszczony system podatkowy, 500zł na każde dziecko.
Tego nie komentuję, jak wiesz jestem przeciwny socjalowi w każdej możliwej odsłonie.

Jesion napisał(a):PiS wygrało wybory socjalnymi obietnicami, a nie obietnicami obsadzania wszystkich wszędzie swoimi ludźmi, czy też łamania konstytucyjnych organów władzy.
No przepraszam, jak PO łamało zasady TK to gdzie Ty byłeś? Poza tym jesteś gość inteligentny i doskonale wiesz, że jak sobie PIS nie poukłada choćby TK po swojemu trochę to nic z tych socjalnych obietnic nie zrobią, a to znowuż będzie wodą na młyn dla opozycji, która zdwoi piski i jęki w celu ogłoszenia przedterminowych wyborów. Umówmy się i Ty i ja to wiemy, że teraz rozgrywa się gra jakby tu ten PIS z siodła wysadzić.
Różnica jest tylko taka, że ja nie używam frazesów tak pięknie wypowiadanych przez opozycję. Pytanie czy Ty używasz?
Może masz w tym interes?

Jesion napisał(a):Co do socjalistów - dostrzegam pewną sprzeczność. Jak rozumiem - łagodnie rzecz ujmując - nie lubisz. Ale najbardziej socjalistyczną partię w Polsce, czyli Prawo i Sprawiedliwość popierasz. To się chyba nazywa paradoks.
Masz rację delikatnie mówiąc nie lubię socjalistów, jestem też świadom, że PIS to socjaliści na dodatek narodowi, nie głosowałem i głosować nie zamierza.
Nie popieram działań rządu, ale bronić będę ich prawa do rządzenia ponieważ zdecydowanie większym zagrożeniem dla Polski według mnie jest socjaldemokracja (PO PSL ZLEW, Nowoczesna), która przegrała ostatnie wybory a mimo wszystko namnożyło się ich jak grzybów po deszczu w dzisiejszej opozycji.

Jesion napisał(a):Co do genderystów, wytłumaczysz może mnie i reszcie użytkowników kim są ów genderyści?
I cytując Ciebie - proszę o jednoznaczne przykłady.
Proszę uprzejmie.
Mogę studiować na przykład politologię, socjologię, wtedy jestem politologiem, socjologiem.
Analogicznie są studia gender i ja takiego absolwenta nazywam genderysta Smile
Drugi przykład:
człowiek reprezentujący komunizm na przykład to komunista, stąd człowiek reprezentujący gender, to genderysta.
Chodzi mi o pojęcie gender nie słowo z języka angielskiego.

Widzisz mam 2 małe córki, nie chciałbym aby kiedyś w polskim przedszkolu czy szkole jedna z moich córek była uczona technik masturbacji w wielu kilku lat. Wiemy o tym, że na zachodzie takie rzeczy się działy i dzieją. Za takie praktyki są odpowiedzialni według mnie genderyści.

Jesion napisał(a):Gdybym nie był przyzwyczajony do tych fantastycznych, niczym nie popartych tez o moich poglądach i sympatiach to bym poprosił Cię o wskazanie chociaż jednej wypowiedzi po której można sądzić że jestem - cytuję:
Dla mnie sprawa jest jasna, skoro popierasz, w jakiś sposób się identyfikujesz z środowiskami proeuropojskimi, które według mnie właśnie są przeciwne temu wszystkiemu co nazywamy wartościami cywilizacji łacińskiej.
Myślę, że jak by poszperać w Twoich postach to by się coś znalazło, ale wybacz pasuję na tej linii, nie zamierza się zagłębiać w Twoją zapewne zacną twórczość na tym forum.
Stąd też wycofuję oskarżenie, i szczerze przepraszam, masz chyba rację, trochę mógł mnie ponieść fanatyzm Smile Choć nie uważam się fanatyka Smile

Jesion napisał(a):Wystawiasz słabą notę swojej wiedzy historycznej.
Untermensch. Weź sobie poczytaj o tym i się trochę doucz.
Dziękuję za doprecyzowanie, przepraszam za braki wiedzy, obiecuję poprawię.

Na koniec trochę długi post, więc sorki Smile
Fides et ratio
Odpowiedz
Jesion napisał(a):PiS wygrało wybory socjalnymi obietnicami
Czy sztandarowym hasłem PO nie było obniżenie podatków ??
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości