Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo i Sprawiedliwość największym zagrożeniem dla Polski
Najwiekszym zagrozeniem dla Polski sa takie pelikany jak @jesion.

Czesc i chwala mono etnicznej Polsce ! Tylko kraje mono etniczne przetrwaja muzulmanska inwazje sterowana przez NWO.

Slava !
Odpowiedz
jaycob napisał(a):
Jesion napisał(a):PiS wygrało wybory socjalnymi obietnicami
Czy sztandarowym hasłem PO nie było obniżenie podatków ??

PO wygrało wybory hasłami gospodarczymi, PiS natomiast społecznymi i socjalnymi. Kłamali jedni i drudzy w swoich obietnicach.
Odpowiedz
Zacznę od kwestii naszych przodków, mój offtop miał na celu lekkie rozluźnienie, pokazać że dawniej też ludzie mieli pewnie powody do poważnych dyskusji i nie chcę już dalej ciągnąć zagadnienia nie związanego z tematem tego wątku, choć zapowiadał się ciekawie.
killFrenzy napisał(a):Skoro dziś "powiedzmy" ma rację ta UE i "słusznie" zadaje pytania, to dlaczego podczas rządów PO nawet nie pierdnęła na temat łamania prawa przez rząd PO w wielu aspektach?
A w jakich to aspektach rząd Po-PSL łamał prawo tak żeby UE musiała interweniować? Będąc w UE to my też jesteśmy tym Twoim kółkiem wzajemnej adoracji dbającym o własne interesy.
killFrenzy napisał(a):No bardzo hipotetyczne te sytuacje.
Przepraszam bardzo za moja wyobraźnięSmile Chciałeś żebym podał przykłady organizacji międzynarodowych, które mogą się interesować sytuacją w Polsce, to Ci podałem. A najlepszą radę na "kółka wzajemnej adoracji" to stać się ich członkiem a do tego trzeba prowadzić politykę opartą na zdolności do kompromisu a nie na ciągłym wysuwaniu żądań i obrażaniu się. Przykład Japonii, która po II wś. była ewidentnie politycznie i gospodarczo słaba, a dzisiaj jest liczącym się państwem pokazuje że można przestać być słabym.
killFrenzy napisał(a):Dla mnie sprawa jest jasna, skoro popierasz, w jakiś sposób się identyfikujesz z środowiskami proeuropojskimi, które według mnie właśnie są przeciwne temu wszystkiemu co nazywamy wartościami cywilizacji łacińskiej.
I wcześniejsza odpowiedź na zacytowanie przeze mnie wartości na których opiera sie UE-
killFrenzy napisał(a):Przepiękna definicja, z tym że to nie żadna nowość, bo te wartości to wartości cywilizacji łacińskiej.
Czyli środowiska proeuropejskie opierają się również na wartościach cywilizacji łacińskiej, czy nie?
christos132 napisał(a):Czesc i chwala mono etnicznej Polsce ! Tylko kraje mono etniczne przetrwaja muzulmanska inwazje sterowana przez NWO.
A jak chcesz osiągnąć ta mono etniczną czystość? Każdy będzie musiał przedstawić drzewo genealogiczne do n-tego przodka wstecz, a może badania genetyczne?. Bo Ty oczywiście dokładnie się sprawdziłeś i jesteś 100% Polakiem, żeby nie było tak jak z jednym z wiceszefów węgierskiego Jobbiku, który odkrył że jest Żydem- http://wyborcza.pl/magazyn/1,136498,1536...iebie.html
Odpowiedz
killFrenzy napisał(a):Chłopie, przez 8 lat jak rządziło PO-PSL to na tym forum broniłeś często kontrowersyjnych decyzji rządu.
Których ja kontrowersyjnych decyzji rządu broniłem?
O ile dobrze pamiętam to chyba za taką można uznać podwyższenie wieku emerytalnego - tego będę bronił i teraz. Bo patrząc na piramidę wieku, oraz strukturę ekonomiczną naszej populacji innej możliwości nie widzę.
Poza tym, jestem przekonany, że gdyby nie zrobiłaby tego PO-PSL, to zrobiłby to PiS. Budżet nie jest "z gumy" - jak to ostatnio często słychać z rządu.

killFrenzy napisał(a):Poza tym jesteś gość inteligentny i doskonale wiesz, że jak sobie PIS nie poukłada choćby TK po swojemu trochę to nic z tych socjalnych obietnic nie zrobią, a to znowuż będzie wodą na młyn dla opozycji, która zdwoi piski i jęki w celu ogłoszenia przedterminowych wyborów.
Której niby z socjalnych obietnic nie zrobią?
500zł na każde dziecko miałby zablokować TK? Na jakiej podstawie? Gdzieś w Konstytucji jest zapis na który miałby się powołać TK? Nie sądzę.
Czy miałby może zablokować kwotę wolną od podatku? Paradoksalnie TK orzekł (wbrew interesom PO) że tak niska kwota wolna od podatku jest za niska, więc podwyżdzenie przez PiS kwoty wolnej od podatku, byłoby - a mam nadzieję że będzie - wykonaniem wyroku Trybunału.
@killFrenzy, jakie masz na myśli te socjalne obietnice? Bo ja żadnej nie widzę, która koliduje z Konstytucją RP.

killFrenzy napisał(a):Umówmy się i Ty i ja to wiemy, że teraz rozgrywa się gra jakby tu ten PIS z siodła wysadzić.
Oczywiście, że tak. Ale ja nie chciałbym wcale tego PiS wysadzać.
Zaraz po wyborach w 2011 roku napisałem, że obawiać się będę trzeciej z rzędu wygranej PO. Wybory wygrał PiS - i tak jak jestem przeciwny ich socjalistycznym obietnicom i jak nie cierpię tego pseudokatolickiego ducha tej partii - nie byłem zadowolony z ich wygranej. Ale mimo to miałem nadzieję na zmiany, na powiew świeżości i zmiany które z impetem zaczną być wprowadzane w porozumieniu z prezydentem.
Rozmawiając z moim kolegą po wyborach stwierdziliśmy, że być może obaj jesteśmy zbyt wrogo nastawieni do PiS. Ale niestety - ta nagonka na TK, media, służbę cywilną, za chwilę na prokuraturę... dowodzi ze my w cale nie jesteśmy wrogo nastawieni, tylko mieliśmy racje. Że ta partia to takie samo, albo i większe dno niż PO.

Co do gender - nigdzie, oprócz ultraprawicowych mediów wzmianki o nauczaniu masturbacji w przedszkolach nie ma.
Studia są, ale to są płatne podyplomówki.
Ja tutaj bym wyjął edukacje seksualną z pojęcia gender - bo mam wrażenie że jest z tym mylona. Kiedyś przeczytałem na Niezależnej.pl albo wpolityce.pl, że ludzie w Polsce są przeciwni edukacji seksualnej w szkołach.
Nie wiem, jak Ty, ale ja wolałbym, żeby moje dzieci w późniejszych klasach podstawówki, gimnazjum i liceum, były edukowane w tym zakresie - tak psychologicznego jak i fizycznego aspektu dojrzewania i seksu, przez ekspertów.
Wolałbym, żeby dowiedziały się czym są prezerwatywy, czym są tabletki antykoncepcyjne i jakie są ich skutki. Jakie jest ryzyko uprawiana seksu bez zabezpieczeń - czyli jakie są choroby przenoszone droga płciową.
Moje pokolenie, słyszało gdzieś na biologii o HIV i AIDS, ale jestem pewien że 90% nie rozróżnia jednego od drugiego i myśli że to problem homosekualistów i narkomanów. Nie wspomnę o HPV, HCV, kile, chlamydiozie i rzeżączce.

killFrenzy napisał(a):Stąd też wycofuję oskarżenie, i szczerze przepraszam, masz chyba rację, trochę mógł mnie ponieść fanatyzm

To świetnie. Bo jako człowiek wychowany przez obie babcie, w duchu chrześcijańskiej miłości i szacunku do bliźniego, nauczony wiary w Boga i chrześcijańskiego systemu wartości poczułem się dość nieswojo Wink Zapewniam Cię, że jako Polak, chrześcijanin i Europejczyk nie widzę sprzeczności na linii europejskie-chrześcijańskie. Przypominam, że jednym z największych zwolenników integracji europejskiej był św. Jan Paweł II.
Co nie oznacza, że z Kościołem Katolickim (a tym bardziej z Kościołem reprezentowanym przez o. Rydzyka i temu podobnych) się we wszystkim zgadzam.

christos132 napisał(a):Najwiekszym zagrozeniem dla Polski sa takie pelikany jak @jesion.
A coś mądrzejszego możesz napisać, czy tylko takie banialuki? Smile ...a i na poprzedni post mi nic nie odpisałęś Smile

ori napisał(a):
christos132 napisał(a):Czesc i chwala mono etnicznej Polsce ! Tylko kraje mono etniczne przetrwaja muzulmanska inwazje sterowana przez NWO.
Bo Ty oczywiście dokładnie się sprawdziłeś i jesteś 100% Polakiem, żeby nie było tak jak z jednym z wiceszefów węgierskiego Jobbiku, który odkrył że jest Żydem
Nie zdziwiłbym się Big Grin Najciemniej pod latarnią.
Odpowiedz
Ciemny to jestes ty pelikanie. Sprawdziłem do polowy XVIII wieku, czesc moich przodkow to Tatarzy, ktorzy osiedlili sie nad Wisla, a czesc ma pochodzenie niemieckie.
Odpowiedz
Christos132, jeśli dobrze rozumiem, to chcesz żeby Polska była krajem zamieszkiwanym tylko i wyłącznie przez osoby mogące się legitymować pochodzeniem tatarsko-niemieckim?Smile Bo z takim pochodzeniem to w czysto, słowiańskiej Polsce dla Ciebie nie byłoby przecież miejscaSmile
Odpowiedz
christos132 napisał(a):Ciemny to jestes ty pelikanie. Sprawdziłem do polowy XVIII wieku, czesc moich przodkow to Tatarzy, ktorzy osiedlili sie nad Wisla, a czesc ma pochodzenie niemieckie.
Post do Ciebie jest tutaj: http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=98916#p98916
Idąc Twoim tokiem rozumowania, to musisz się wyprowadzić albo do Mongolii albo do Niemiec ;] ...bo w mono etnicznej Polsce nie ma dla Ciebie miejsca Big Grin
Odpowiedz
Dwadzieścia milionów złotych kosztowało PIS poparcie przez pana Rydzyka. Oczywiście zapłacimy za to wszyscy. No i niewykluczone, że to jeszcze nie koniec zobowiązań wobec Rydzyka.
Odpowiedz
Żeby uzmysłowić ile to 20 mln zł, to taki przykład. Jeśli ktoś zarabia 3000 netto/mc, to na rok ma 36 000.

Rydzyk dostał w 1 dzień 20 mln, a osoba pracująca za 3000 netto/miesiąc żeby tyle zarobić będzie musiała pracować... ponad 555 lat Big Grin

Mam nadzieję, że christos"ukryta opcja niemiecka"132 dożyje 555 lat Big Grin Jeśli cyfry w jego nicku to wiek, to jeszcze zostało mu tylko 423 lata uczciwej pracy, żeby zarobić tyle co Rydzyk w 1 dzień Big Grin Gorzej jeśli zarabia mniej netto Big Grin
Odpowiedz
@majkel, @veget, zapomnieliście jeszcze o 10mln złotych na Fundusz Kościelny jakie PiS chciało przesunąć zabierając hospicjom.

Ja się tylko zastanawiam, z jakiej racji prywatna uczelnia z Torunia (wł. o. Rydzyka) miałaby dostać aż 20mln zł na realizację zadań. I jakie to zadania? I dlaczego nie dostają takich pieniędzy inne prywatne placówki naukowe?
[Obrazek: CZzit4oUsAA8Bg_.jpg:large]

Ja się pytam, gdzie są ci obrońcy "dobrej zmiany"? Jak wytłumaczą dzisiejsze "dobre zmiany" dla łódzkich hospicjów - którym chciano odebrać 10mnl złotych? Jak wytłumaczą przesunięcie tych pieniędzy z placówek które dbają o godne umieranie, na wsparcie kleru?

Dziś Ministerstwo Finansów nie wydało pozytywnej opinii o programie "500+" - sztandarowej obietnicy PiS - pisząc w uzasadnieniu że po prostu Państwa nie stać Big Grin W Wiadomościach TVP oczywiście to wszystko podano tak, że można myśleć że program ruszy 1 kwietnia xD

O tej większości parlamentarnej... to wolę już nie mówić. Były PZPR-owski prokurator jest przewodniczącym - o ironio - sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. A na jago komisji nawet PiS nie wie nad czym głosuje, to już drugie "powtarzanie" głosowania w tej kadencji bo było nie na rękę PiS.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...cz.html#MT

Św. pam. Prezydent Lech Kaczyński przewraca się w grobie, jak jego partia, jego wychowanek i brat używają sobie Polski.
Odpowiedz
veget napisał(a):Żeby uzmysłowić ile to 20 mln zł, to taki przykład. Jeśli ktoś zarabia 3000 netto/mc, to na rok ma 36 000.

Rydzyk dostał w 1 dzień 20 mln, a osoba pracująca za 3000 netto/miesiąc żeby tyle zarobić będzie musiała pracować... ponad 555 lat Big Grin

Mam nadzieję, że christos"ukryta opcja niemiecka"132 dożyje 555 lat Big Grin Jeśli cyfry w jego nicku to wiek, to jeszcze zostało mu tylko 423 lata uczciwej pracy, żeby zarobić tyle co Rydzyk w 1 dzień Big Grin Gorzej jeśli zarabia mniej netto Big Grin

Nie musisz się o mnie martwić gdyż, zarabiam zapewne kilkukrotnie więcej niż ty veget "odkryta opcjo wegetacyjna".

Slava Smile !
Odpowiedz
Obawiam się, że w PiS-ie aż tyle za posty nie płacą Big Grin Ale możesz zgłosić się o podwyżkę, potwierdzę, że się starasz Big Grin
Odpowiedz
Btw, mało spostrzegawczy jesteś, zarówno Po i PiS uważam za zaraze,ale jeśli tobie płaci Kaczor, cóż każdy sam wybiera sobie pracodawcę, mogę Ci tylko współczuć :-)
Odpowiedz
Dzisiaj w Radio Kielce słyszałem że posłowie PO zgłosili 3 poprawki do budżetu . Była tam miedzy innymi poprawka dotycząca budowy 42 . Okazało się że wszyscy posłowie PiS-u głosowali za odrzuceniem poprawki pomimo tego że rok wcześniej te same poprawki do budżetu zgłaszał PiS. Czy ktoś coś z tego rozumie , bo ja niestety nie.
Odpowiedz
"Dobra zmianA"

P.S.
To znaczy, że nasz poseł, lider "dobrej zmiany", również głosował przeciw budowie tej drogi?
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
Kiarb, czego tu nie rozumiesz? projekt budżetu gwarantuje również środki na jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, środki na dofinansowanie zadań restrukturyzacyjnych w sektorze górnictwa węgla kamiennego i na podniesienie wydatków na obronę narodową do wysokości 2 proc. PKB - to jest o blisko 3 mld zł więcej w stosunku do 2015. Polityka rozdawnictwa trwa. A drogi nowej prędko nie zobaczysz.
Odpowiedz
@mamut, wymien choc jedna rzecz, ktora przez wzystkie kadencje zrobil posel Krzysztof" Dobra zmiana" dla Starachowic....
Odpowiedz
christos132 napisał(a):@mamut, wymien choc jedna rzecz, ktora przez wzystkie kadencje zrobil posel Krzysztof" Dobra zmiana" dla Starachowic....

...istnieje, roztacza opiekuńczy parasol dobroci i miłosierdzia nad naszym miastem, świetliście przewodzi naszemu regionowi i wskazuje drogę do lepszego jutra ... to mało? A Ty o jakieś bezedety pytasz...
Odpowiedz
kiarb napisał(a):Dzisiaj w Radio Kielce słyszałem że posłowie PO zgłosili 3 poprawki do budżetu . Była tam miedzy innymi poprawka dotycząca budowy 42 . Okazało się że wszyscy posłowie PiS-u głosowali za odrzuceniem poprawki

Wszystko się zgadza.

Sprawozdanie z Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2016 (http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=194), druk nr 194 ([url]http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/7...le/194.pdf[/url]) wniosek mniejszości nr 46:

W części 77 - Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody o kwotę 20.000 tys. zł od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek... (dział 756) z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków w części 39 - Transport, drogi publiczne krajowe (rozdz. 60011) na budowę drogi 42 między Skarżyskiem, Starachowicami, Wąchockiem (obwodnica Wąchocka) (wydatki majątkowe).
– poseł Artur Gierada

Poseł Krzysztof Lipiec głosował przeciw.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.x...dDnia=1501
Głosowanie nr 128: nad przyjęciem 46. wniosku mniejszości: PRZECIW

To jest właśnie "dobra zmiana" wg PiS.

Czy może ktoś mnie upewnić, czy to jest to? Bo oczom nie wierzę, że Poseł Lipiec głosował przeciwko dodatkowym funduszom na budowę nowej DK 42 czyli obwodnicy Wąchocka - "okna na ns świat" Starachowic.
Odpowiedz
To jest zachowanie patologiczne, żeby mocniej nie nazwać, głosować przeciw swojej okolicy.Gdyby chodziło o budowę mauzoleum ojca dyrektora, jakiegoś krzyża pewnie by był za. Wstyd,wstyd,wstyd.
Odpowiedz
wy na prawdę liczyliscie na jakieś wsparcie ze strony tego pana? dla mnie tofenomen. ten pan nie zrobił nic dla miasta a u koryta jest juz bodajże 4 kadencję. w kwestii drogi to samo w Białymstoku. każdy liczył tam na budowę s19 na lublin no i co? środków nagle nie ma. a tam bastion pis jeszcze większy niż u nas
Odpowiedz
Oscar kiedyś wspominał iż jest spolecznikiem z powołania, może uda się do posła "dobra zmiana" vel "damy radę", co przez wszystkie kadencje zrobił dla swojego miasta, powiatu itp itd
Odpowiedz
Peter napisał(a):wy na prawdę liczyliscie na jakieś wsparcie ze strony tego pana?
Nie. Nie liczyłem na nic.
Ja od dawna wiem, że Prawo i Sprawiedliwość to grono hipokrytów ubranych w pseudokatolickie hasełka i patologicznie rozumiany patriotyzm i wolność.
W wykonaniu Posła Lipca "partiotyzm lokalny" nawet szwankuje.
Odpowiedz
Te poprawki działają w ten sposób, że poseł dostał sms - "wszystko przeciw". I leciało z automatu. Dla zasady. Zero merytoryki.
Odpowiedz
christos132 napisał(a):@mamut, wymien choc jedna rzecz, ktora przez wzystkie kadencje zrobil posel Krzysztof" Dobra zmiana" dla Starachowic....

A co Ci mam wymienić jak on nic nie zrobił. Według mnie jest zwykłym darmozjadem, który przejada publiczne pieniądze, a głupi ludzie na niego głosują bo "wielki" wodzu i łojciec dyrektor go namaścili. Ciemnota i brak samodzielnego myślenia.
P.S.
Łatwiej wymienić czego nie mamy przez posła "dobra zmiana" Lipca np. stadionu
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości