Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trump czy Clinton
Jakie są wasze przeczucia co do wyników ? Kto wygra i dlaczego ?
Jakie są "za" a jakie "przeciw" za każdym z kandydatów ?
Odpowiedz
przeczucia to nie mam, no bo trzeba się opierać na czymś rzeczywistym więc zgodnie z przewidywaniami obstawiam Clinton (jednak ostatnio ostro płynie bo codziennie coś wypływa, więc mogę się pomylić)
+stabilność i przewidywalność
-cała reszta

Trump
+ktoś nowy i nieumoczony (przynajmniej w polityce)
-cała reszta

Uważam, że nie ma się z czego cieszyć i na cokolwiek liczyć. Kandydaci to dramat i jedno gorsze od drugiego.

Jeśli wygra Trump to jest ogromna szansa, że zostanie odpowiednio pouczony i będzie się zachowywał jak każdy poprzedni prezydent.
Odpowiedz
Jak u nas się mówi, że nie ma na kogo głosować lub głosuje się nie za tylko przeciw to w USA to naprawdę tragedia. Napawają mnie odrazą te wybory w USA. Optymistyczne jest to, że trudne wybory nie jest tylko nasza domena. Gorzej ,że my jesteśmy światowym kopciuszkiem inaczej niż USA. I tam siupy mogą mieć tragiczne następstwa dla stabilności świata.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Jak u nas się mówi, że nie ma na kogo głosować lub głosuje się nie za tylko przeciw to w USA to naprawdę tragedia. (...) I tam siupy mogą mieć tragiczne następstwa dla stabilności świata
Nie rozumiem. Piszesz że nie ma na kogo głosować, a za chwile dodajesz o "tragicznych następstwach dla stabilności świata".
Oczywiste jest kto takie następstwa za sobą może przynieść i chyba to nie jest Hilary Clinton.

Moim zdaniem... te wybory w Stanach Zjednoczonych są bardzo podobne do tych u nas sprzed roku.
Amerykanie mają do wyboru - przewidywalną, umiarkowaną, znającą układy i układziki na szczytach władzy Hilary Clinton - coś jak Bronisław Komorowski, oraz - populistę, świetnego mówcę, politycznego świeżaka obiecującego złote góry i "wielkość Narodu" Donalda Trumpa - coś jak Andrzeja Duę.

Do mnie populizm jakoś nie przemawia, bo jest podszyty kłamstwem.
Odpowiedz
@ Jesion

A co to wybór? Kobieta ,która nie ma nic do udowodnienia. Chce być prezydentem wyłącznie po to by być prezydentem i jakiś za przeproszeniem pojeb który nie wiadomo jakim cudem doszedł do fortuny. A USA to MOCARSTWO, które wpływa na niemal każdy kraj na Ziemi. Nic dobrego z tego wyniknąć nie może, chyba tylko oprócz przewagi innych światowych mocarstw.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Od niepamiętnych czasów nasze media nakręcają się wyborami w USA.Tak było za komuny i tak jest teraz. Zawsze wśród kandydatów byli tacy , którym życzyliśmy powodzenia bo niby coś na tym skorzystamy. Jak dotąd czy jest taki czy siaki prezydent USA my stoimy w kolejce po wizy i jakoś nic nam jeszcze amerykanie nie dali za darmo i nie dadzą. A Światem póki co rządzi USA i Rosja .
Odpowiedz
Nie tylko nasze, ale w ogóle światowe. To, co się dzieje za oceanem ma dość duży wpływ na losy świata - w końcu USA to największe mocarstwo zachodu.

O 5:18 największe szansę na zwycięstwo ma Trump.
Odpowiedz
Śmiałbym się gdyby nie to że sprawa jest śmiertelnie poważna. Ja już wcześniej nadziei nie miałem bo i kandydaci byli marni. Wygrał zwyczajny klaun.

Ciekawe czy Ameryka teraz jeszcze martwi się naszą demokracją czy ma swoje problemy którymi może się zająć ?
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Śmiałbym się gdyby nie to że sprawa jest śmiertelnie poważna.
Oj już nie przesadzajmy.
Co innego Trump przed wyborami, co innego po wyborach. Jak każdy polityk spuści z tonu, przestanie paplać od rzeczy np. o murze na granicy z Meksykiem.

Śmiać mi się chce, jak patrzę na facebooka i prawilnych znajomych oraz na prawilne strony. Podniecają się tym Trumpem jak nastolatki Dżastinem Biberem, tymczasem Trump nas, jako Polaków najchętniej zostawiłby na łasce i niełasce Władimira Putina.
Żałosne Big Grin
Myślę, że polski rząd i Prezydent Andrzej może mieć z Trumpem pewien problem.
Odpowiedz
A mi się wydaje że trump ma gdzieś Polskę. Clinton też by nas miała gdzieś.
Odpowiedz
Peter napisał(a):A mi się wydaje że trump ma gdzieś Polskę. Clinton też by nas miała gdzieś.

Roztropnie prawisz. A no na świecie albo się jest siłą i się z Tobą liczą albo tak jak powyżej. I sami jesteśmy sobie winni. Nikt nam prezentów robił nie będzie.
Odpowiedz
Peter napisał(a):A mi się wydaje że trump ma gdzieś Polskę. Clinton też by nas miała gdzieś.
Trochę w tym prawdy jest. Ale wydaje się oczywiste, że dla polskiej racji stanu lepsza byłaby ostrożnie nastawiona (ładnie mówiąc) do Putina Clinton niż miłujący go Trump.
Odpowiedz
Nie wiem jakie byly programy wyborcze obu stron ale slyszalem ze Trump ma ostro jechac z czarnuchami [czyt. afro amerykanie] wiec plus dla niego, a co do tych wyborow czy jedno czy drugie by wygralo - juz wiemy kto - nie sadze zeby mialo to jakiekolwiek znaczenie dla polski, w ogole czemu oglądamy sie na jakaś ameryke i ich wybory zamiast zajmowac sie swoja polityka i kasowac swinie przy korycie? moze gdyby kulczyk [św. P czy nie ? ] startowal w wyborach to by sie cos zmienilo ??
Ten post to jeden z najbardziej elokwentnych postów na tym forum. Zastanów się 10x zanim się do niego odwołasz...

http://www.otwartapestka.info
Odpowiedz
priest, jeśli uważasz że stan największej gospodarki na świecie i polityka naszego największego sojusznika, nie ma żadnego znaczenia dla Polski, to gratuluje rozeznania. Z ciekawości- co ci zrobili Czarni, że ich nie lubisz? A gdyby Kulczyk startował w wyborach i je wygrał to pewnie zmieniłoby się to, że cieszyliby się najbogatsi. I tak może przed opublikowaniem posta, przeczytaj go z raz i użyj autokorekty.
Odpowiedz
Może i wpływ ma ale na pewno my na to nie mamy wpływu. jak będą stany chciały nas w czymś orżnąć ( setki razy to robili i robią od wizy zaczynając poprzez offsety na F16 po nowe śmigłowce kończąc ) to zrobią to niezależnie kto jest u steru. czy trump się zbliży do Rosji? tak pokazują to media. jak będzie nie wiadomo. mamy większe problemy jako przeciętni kowalscy.l w tym kraju.
Odpowiedz
ori, a czy ty myslisz ze nam cokolwiek pomoga stany ? teraz to juz w ogole wyloza na nas laske prezesa i nie ma co sie na nich ogladac tak jak wyzej napisalem, a zajac sie tym co dzieje sie na naszym podworku, pomijajac to cale wdupewłażenie ameryce w polityce. mi czarni nic nie zrobili ale nie mam szacunku do wiekszosci ze wzgledu na to jak sie zachowuja, nie przegladasz internetu?
Ten post to jeden z najbardziej elokwentnych postów na tym forum. Zastanów się 10x zanim się do niego odwołasz...

http://www.otwartapestka.info
Odpowiedz
Priest napisał(a):Nie wiem jakie byly programy wyborcze obu stron ale slyszalem ze Trump ma ostro jechac z czarnuchami [czyt. afro amerykanie] wiec plus dla niego
A co z nimi zrobi? Pozamyka w obozach? Odbierze prawa wyborcze? Deportuje do losowo wybranych krajów Czarnej Afryki? xD

Priest napisał(a):a co do tych wyborow czy jedno czy drugie by wygralo - juz wiemy kto - nie sadze zeby mialo to jakiekolwiek znaczenie dla polski
Cóż, jeśli Prezydent-elekt Trump otacza się ludźmi dla których Estonia to przedmieścia Sankt Petersburga (Rosja), źródło: https://www.wprost.pl/swiat/10016115/Est...-NATO.html ...nie zdziwię się, jeśli Polska to dla Trumpa i jego otoczenia jakaś zbuntowana kolonia Rosji.

Priest napisał(a):mi czarni nic nie zrobili ale nie mam szacunku do wiekszosci ze wzgledu na to jak sie zachowuja, nie przegladasz internetu?
Rozumiem, że jesteś niewierzący?
Przepraszam, a jak się zachowują? Ja właśnie przeglądam Internet i o ile dobrze widzę to:
- biały, Polak, ksiądz katolicki jest oskarżony o molestowanie seksualne chłopców: http://www.tvn24.pl/katowice,51/czestoch...81338.html
- biały, Polak (najprawdopodobniej wychowany w duchu katolicyzmu) jest oskarżony o brutalne zabójstwo: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...71282.html
- biały, Polak, (najpewniej wychowany w wierze katolickiej) zgwałcił 10-latkę: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosc...,10354760/
@Priest, serio większa zawartość melaniny w skórze ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie w postrzeganiu człowieka i warunkuje czy masz do niego szacunek, czy nie?
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Amerykanie mają do wyboru - przewidywalną, umiarkowaną, znającą układy i układziki na szczytach władzy Hilary Clinton - coś jak Bronisław Komorowski, oraz - populistę, świetnego mówcę, politycznego świeżaka obiecującego złote góry i "wielkość Narodu" Donalda Trumpa - coś jak Andrzeja Duę.
Naczytałeś się medialnych rozterek przed wyborami i wypisywałeś te durnoty. Jak to teraz wygląda ? Big Grin Tak samo jak w tematach o polskiej polityce, jak zawsze, słaboooo Big Grin
Ten niby świeżak Donald Trump to coś najlepszego co mogło się przydarzyć Ameryce (biorąc pod uwagę, że był tylko wybór między nim a nie mogącą nic nowego wnieść Hilary Clinton), i już to widać. Podobnie jest z prezydentem Dudą. Pomijając aspekt wewnętrznej polityki, prowadzi on doskonałą politykę zagraniczną, także w sferze gospodarczej. W porównaniu do poprzednika to jest przepaść na korzyść obecnego prezydenta.
Lepiej więc, że stało się jak się stało i w obu przypadkach mamy prezydentów którzy wnoszą dużo nowego do polityki w obu krajach i, że nie wygrali kandydaci przewidywalni (cokolwiek to znaczy) i śpiący całe kadencje. Liczę mocno na prezydenta Trumpa szczególnie w kontekście interesów z Polską (min.dostęp do technologii do których dostęp miał do tej pory co najwyżej Izrael. Już to się udało w kontekście rakiet, które mamy na stanie jedyni obok USA i Izraela), a szczególnie liczę na to iż państwa NATO ruszą swoje cztery litery i przestaną się rozbrajać i zaczną inwestować w armie.
Jesion napisał(a):Co innego Trump przed wyborami, co innego po wyborach. Jak każdy polityk spuści z tonu, przestanie paplać od rzeczy np. o murze na granicy z Meksykiem.
Jedyne (!) normalne, rzeczowe i rozsądne zdanie na temat prezydenta Trumpa ze wszystkich postów w tym temacie.
Jesion napisał(a):tymczasem Trump nas, jako Polaków najchętniej zostawiłby na łasce i niełasce Władimira Putina.
Proszę bardzo jaka rzetelna analiza przed wyborcza, stratega myśli politycznej, geopolityki Jesiona. Płaczę ze śmiechu.
Skąd Ty to wiesz, proszę napisz! Gdzieś to znowu wyczytał? W polskojęzycznym Newsweeku czy gdzie tam jeszcze?
Wyjaśnił Cię brutalnie prezydent w czwartek.
Jesion napisał(a):Ale wydaje się oczywiste, że dla polskiej racji stanu lepsza byłaby ostrożnie nastawiona (ładnie mówiąc) do Putina Clinton niż miłujący go Trump.
No nie! I jeszcze coś o polskiej racji stanu... Wydawać to się mogło takim tuzom jak Ty, ślepo płynącym z nurtem poprawności politycznej i nie tylko.
Polską racją stanu jest to by prezydentem USA był republikanin. Jeżeli nie rozumiesz dlaczego, nie znając kontekstu historycznego chociażby, nie mamy nawet o czym pisać.
Miłujący? Znów, skąd to wiesz? W CNN obejrzałeś czy gdzie tam jeszcze, strategu?
Już "ostrożnie nastawiony" do Putina, ogłaszający reset z Rosją, prezydent Obama udowodnił kto kogo miłuje. Jakież było zdziwienie, kiedy okazało się, że z tym człowiekiem się nie da na takich zasadach.
Jesion napisał(a):Żałosne Big Grin
Lepiej bym tego nie ujął! Poważnie.
Myślę sobie, pisząc bez uszczypliwości, że na prawdę powinieneś rozmawiać o czymś na czym się znasz. Oczywiście nie mam prawa Ci nic nakazywać, ale na prawdę czyta się te wypowiedzi z dużym uśmiechem na ustach. Myślę, że jest jeden duży problem, Twoje poglądy i ideologia przesłaniają Ci możliwości trzezwej oceny tego co się się dzieje w Polsce, Europie i na świecie, w tym także jeśli chodzi o prezydenta USA.
Ja o informatyce nie dyskutuję bo nie wiele o niej wiem, natomiast często objawiającą się cechą części Polaków jest to, że coś im się wydaje i mędrkują, pisząc popadają w ton nieomylności i słuszności swoich tez, które wysnuwają nie wiadomo na podstawie jakich argumentów, prawdopodobnie medialnych...

A jeśli chodzi o wizytę Trumpa w Polsce, Niemczech. Irytują mnie obrazki TVP szczególnie, ale i innych i pompowanie balonika. Amerykanie dobrze wiedzą, że nam wystarczy dużo opowiadać i jesteśmy ugotowani. Grunt został zrobiony, jest bardzo dobra atmosfera, teraz trzeba przekuwać to na interesy. Mamy przychylną ekipę w Białym Domu, trzeba to wykorzystać. Oczekuję konkretów w przyszłości, a mniej słów.
Odpowiedz
P.S. Dziką przyjemność sprawia mi skowyt tych wszystkich chorych na poprawność polityczną polityków, media którzy wyli, wyją i wyć będą jaki to niedobry prezydent z tego Trumpa.
Poseł Szczerba z PO pisał, że miejsce prezydenta Trumpa jest na śmietniku. Ciekawe jak się czuł w czwartek, wśród posłów na Placu Krasińskiego nie było go widać, bidulka Big Grin
Karawana jedzie do przodu, i to jest najważniejsze Wink
Odpowiedz
Dla Jesiona nie ma już ratunku...
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
@abcde, wyżaliłeś się i świetnie.
Prezydent Trump był, faktycznie miał nawet przyjemne dla ucha przemówienie. Ale coś z tego wynika? Jedynie tyle: chcecie być bezpieczni, musicie płacić (zamawiać sprzęt w amerykańskich firmach zbrojeniowych).

Podtrzymuje swoje zdanie o Prezydencie Trumpie sprzed wyborów. Jest on negatywnie nastawiony do integracji europejskiej, zapewne wolałby żebyśmy byli tutaj krajami które szykują się na wojnę, kumując u niego helikoptery, rakiety i samoloty.

@BennyBenassi xD weź Ty lepiej Konstytucję poczytaj. Albo wróć do swojego bloga Smile
Odpowiedz
O wrócił cymbał, i pisze że się żale. Boże Święty nadaremno nie powinienem wzywać twego imienia ale zrób coś z tym idiotą. Niech się tacy nie rodzą a Ci którzy żyją niech zamilkną na wieki.
Baranie, po stokroć baranie! Nie żale się a wypubktowalem Twój debilizm.
Czasem się zastanawiam czy Tobie ktoś pisze te durnoty czy Ty tak sam z siebie. Cymbale po stokroć cymbale, nie odpowiedziałeś nawet na jedno pytanie.
Proszę zlituj się nade mną i bądź idiotą gdzie indziej. Proszę!
@Benny sam widzisz co jest grane. Że też po męska mu w pysk nie dałeś a chyba go znasz. Choć takich jak on to tylko z tzw.liścia, wiadomo dlaczego.
Kim Ty jesionkowy jesteś, ktoś Cię skrzywdził w dzieciństwie, koledzy Ci dokuczali? Chłopie zrób coś z sobą. Możemy się różnić ale przestań być w postach tak ciężkim kretynem.

Szkoda czasu na Ciebie. Płyń.

P.S. Dziką satysfakcję sprawia mi Twój duny skowyt, leszczu kolorowy. I choć uważam, że PiS robi bardzo źle bo nie na tym powinna polegać potrzebna reforma, to przyjemność mi sprawia skowyt Twój. Gdzie byłeś baranie przez ostatnie lata ?!

P.S. Oby PiS się wział teraz za klikę lekarzy. Sam doświadczyłem także w sadzie, co to za mafia.
Odpowiedz
@abcde, miło się czyta te Twoje posty. Są - mówiąc parlamentarnym językiem - bogate w soczysty język. Cóż, kontynuuj. Obiecuję - nie będę ich zgłaszał, bo pomyślisz że czuję się obrażony. Wręcz przeciwnie.

ABCDE napisał(a):Cymbale po stokroć cymbale, nie odpowiedziałeś nawet na jedno pytanie.
Na jakie pytanie? W większości w Twoim poscie są pytania retoryczne, na które sam znasz odpowiedź Smile

ABCDE napisał(a):Kim Ty jesionkowy jesteś, ktoś Cię skrzywdził w dzieciństwie, koledzy Ci dokuczali? Chłopie zrób coś z sobą. Możemy się różnić ale przestań być w postach tak ciężkim kretynem.
W dzieciństwie nikt mnie nie skrzywdził, nie doświadczyłem też jakiegoś specjalnego dokuczania. Nie muszę też nic ze sobą robić, mam świetną pracę, poukładane życie prywatne Smile na prawdę, jest mi ze sobą bardzo dobrze Smile

ABCDE napisał(a):P.S. Dziką satysfakcję sprawia mi Twój duny skowyt, leszczu kolorowy. I choć uważam, że PiS robi bardzo źle bo nie na tym powinna polegać potrzebna reforma, to przyjemność mi sprawia skowyt Twój. Gdzie byłeś baranie przez ostatnie lata ?!
Skowyt? xD
Na boga, @abcde, wiem że jak lew będziesz bronił "dojnej zmiany" i jestem Twoim "wrogiem nr 1" na tym forum bo OŚMIELAM się mieć odmienne zdanie od jaśnie oświeconego Ciebie, ale daj spokój z tymi inwektywami Smile

ABCDE napisał(a):@Benny sam widzisz co jest grane. Że też po męska mu w pysk nie dałeś a chyba go znasz. Choć takich jak on to tylko z tzw.liścia, wiadomo dlaczego.
xD Big Grin
Nie mogę, @abcde nie kompromituj się Big Grin
Za co niby miałbym od użytkowników forum dostawać "po pysku" xD Ty się w ogóle słyszysz?

@abcde, wiem że jesteś osobą despotyczną, ale na boga.... nie widzisz że przesadzasz?
Mnie to osobiście zwisają te Twoje inwektywy w moim kierunku, bo gdybym się przejmował tym co każdy mówi... to bym teraz nie pracował tam gdzie pracuje, nie mieszkał w mieście moich marzeń, nie miał wspaniałych znajomych, tylko siedział na kasie w Biedronce i mieszkał jak jakaś ofiara losu z rodzicami.
Jeśli na prawdę uważasz, że takie - kompletnie nie na temat - posty, którymi mnie szczujesz robią na mnie wrażenie, to jesteś w błędzie. Ale je sobie pisz, jeśli Ci lżej - proszę bardzo Smile tylko miej na uwadze, że dla mnie Twoja krytyka jest niczym ważnym.
Tylko pomyśl jak zabijasz nimi społeczność forum, jakie zdanie wyrabiają o Tobie czytający. Komu się chce czytać idioto, leszczu, skowyt, durniu, cymbale, baranie i debilu.
Poza tym, gdybym był wszystkim tym kim piszesz... obawiam się że nie siedziałbym tu gdzie siedzę.

Jeszcze jedno - jeśli chcesz mnie powyzywać, to chociaż zrób to w priv a nie zaśmiecaj forum. W wiadomości prywatnej chętnie wysłucham wszystkich inwektyw pod moim adresem, a forum będzie zdrowsze.

Swoją drogą - pamiętaj, że jeśli się nie ma argumentów, sięga się po inwektywy i życie prywatne drugiej strony.
Odpowiedz
Byłbym w stanie z częścią się zgodzić gdyby nie fakt, że... kto sieje wiatr ten zbiera burzę!
Czasem trzeba się dostosować i nie oczekuj pięknych słówek choć przyznaję, że taki sposób dyskusji mi jednak nie odpowiada.

Raz, że nawypisywałeś tu tyle bzdur, które z trudem ale skomentował em a które zostały nazwane przez Ciebie żalem.
Dwa, nigdy Ci nie zapomnę tego jak napisałeś o swoim narodzie, że są idiotami. Dodaj jeszcze jak jeden z użytkowników, że Żydów z okupantem mordowaliśmy bo po Was dwóch wszystkiego się spodziewam. Nawet tego, że to sam J.K. robił Wink
Trzy, nie graj świętoszka. Dostajesz to co sam dajesz.

A tymczasem w USA zgodnie przegłosowano kolejne sankcje min.na Rosję.
Prezydent Trump je podpisał. Teraz zobaczymy czy skutecznie zostaną wprowadzone.
UE (czyt.Niemcy) muszą coś zrobić. A więc zacznie się kolejny teatrzyk pod tytułem obrona demokracji w Polsce Wink

Życzę wielu trafnych diagnoz politycznych ( jak w tym temacie wyżej Wink ) i udanych wakacji!

P.S. Nie bardzo rozumiem ten tekst o kasie w Biedronce. Rozumiem, że to nie jest szczyt marzeń ale nawet z tego jednego zdania bije z Ciebie pogarda. Zachłysnąłeś się Warszawką najwidoczniej.

I to tyle. Bo tak po prawdzie już tylko za sam tekst o Polakach = idiotach powinieneś być zlekceważony.
Odpowiedz
ABCDE napisał(a):Byłbym w stanie z częścią się zgodzić gdyby nie fakt, że... kto sieje wiatr ten zbiera burzę!
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek napisał post w którym do jakiegokolwiek użytkownika forum zrwacał się per:
ABCDE napisał(a):idioto, leszczu, skowyt, durniu, cymbale, baranie i debilu.

ABCDE napisał(a):Dwa, nigdy Ci nie zapomnę tego jak napisałeś o swoim narodzie, że są idiotami.
Tobie to przeszkadza? Faktycznie, może zabrakło tam "pożyteczni".
Faktycznie, Polacy to w większości ciemny lud (jak mówił Jacek Kurski - PiS), to komuniści, złodzieje i zdradzieckie mordy, to element animalny i część najgorszego sortu (jak mówił Jarosław Kaczyński - PiS), w końcu Polacy to przecież stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy, oczadzeni i pożyteczni idioci (jak mówił sen. Waldemar Bonkowski - PiS).

ABCDE napisał(a):Dodaj jeszcze jak jeden z użytkowników, że Żydów
@ABCDE, nie wiem co Ty masz z tymi Żydami, domyślam się jakieś antysemickie ciągoty. Ale na Boga, daj im spokój. Wysmarowałeś kiedyś posta na połowę wątku o Żydach, lata temu kłóciłeś się o to że na wikipedii nie można o Wierzbniku napisać że zamieszkiwało go "wielu Żydów" - chodź mówią tak wszelkie źródła, dostrzegam naprawdę niezdrową obsesje.
W ogóle co Ty z tymi mordami Żydów? Byli Polacy którzy ich ratowali, dawali schronienie ryzykując własnym życiem i byli tacy którzy ich zamordowali, żywcem spalając w stodole.
Jedwabne jest jak polski udział w rozbiorze Czechosłowacji - nie może świadczyć o losie całego narodu, im szybciej to zrozumiesz tym może łatwiej się pogodzisz z tym, że nie jesteś członkiem jakiegoś "Chrystusa narodów".

ABCDE napisał(a):Życzę wielu trafnych diagnoz politycznych ( jak w tym temacie wyżej
Wiesz, dla Ciebie onegdaj poseł Przemysłąw Wipler był "nadzieją PiS", później nie mogłeś się go nachwalić, jaki to skrupulatny, elokwentny.
Poseł Wipler skończył na bójce z policjantami w warszawskiej imprezowni xD Big Grin więc proszę, popatrz na swoje "prognozy" xD

ABCDE napisał(a):P.S. Nie bardzo rozumiem ten tekst o kasie w Biedronce. Rozumiem, że to nie jest szczyt marzeń ale nawet z tego jednego zdania bije z Ciebie pogarda. Zachłysnąłeś się Warszawką najwidoczniej.
Dorabiasz sobie ideologię.
Tak, nie jest to szczyt marzeń. Ale broń boże nie mam pogardy dla osób które pracują w sklepach, sam w takich pracowałem na studiach. I wiem co to znaczy pogarda, bo ze mnie mój kolega się wyśmiewał - swoją drogą w kwestiach politycznych byście się idealnie dogadali Smile

ABCDE napisał(a):I to tyle. Bo tak po prawdzie już tylko za sam tekst o Polakach = idiotach powinieneś być zlekceważony.
Szkoda, że mówiący o "ciemnym ludzie" Kurski, o "pozytecznych idiotach" Bonkowski, nie są i bie będą zlekceważeni przez Partię-matkę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości