Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz używania petard
W wielu miastach Polski jest zakaz odpalania petard i fajerwerków. Za złamanie zakazu obowiązuje kara grzywny. Zakaz nie obejmuje jedynie 31 grudnia. Ja to popieram. Ale przed chwilką, pomiędzy blokami na Granicznej przez 15 minut trwała kanonada. Czy nie można by i u nas wprowadzić takiego zakazu ? Słyszę co dzieje się u sąsiadki, z Jej psem. Żal mi bardzo wszystkich zwierzaków, bo wiem że większość z nich bardzo boi się takich wystrzałów i niejeden przypłacił to życiem
Odpowiedz
Taki zakaz chyba obowiązuje ? Myślę że trudno było by złapać winnych. Ciekawe jak inne miasta sobie z tym radzą.
Odpowiedz
własnie przed chwilą skończyła się kolejna kanonada na placu przy Granicznej Sad Łapy powinno poobrywać takim debilom
Odpowiedz
A mi przeszkadzają psy szczekające, robiące kupe gdzie popadnie, biegające bez kagańca. Może zakazać posiadania psów ?
Odpowiedz
LuCzadoreQ napisał(a):Może zakazać posiadania psów ?

Jak najbardziej za!
Odpowiedz
Krystyna9 napisał(a):( Łapy powinno poobrywać takim debilom

A tobie łeb, co byś nie pisała takich bredni.
Odpowiedz
widzę, że forum zeszło na psy. Czy jest tu jeszcze jakiś moderator ?
Odpowiedz
Ludzie !!! czy wy naprawdę nie potraficie dyskutować w kulturalny sposób ??
Odpowiedz
LuCzadoreQ napisał(a):A mi przeszkadzają psy szczekające, robiące kupe gdzie popadnie, biegające bez kagańca. Może zakazać posiadania psów ?
Czy psie odchody zakłócają ciszę nocną? Czy prowokują inne zwierzęta (które się boją) do zakłócania tej ciszy? Czy są niebezpieczne porównując je do środków pirotechnicznych używanych w nieodpowiedni sposób przez małoletnich?
Odpowiedz
i dzisiaj zaś już była kanonada. A kamer na Granicznej nie brakuje. I co ?
Odpowiedz
Setki psów znów dziś nas.rało na chodniki,trawniki,do piaskownic a ich właścicieli uważają iż problemu nie ma,że to normalne....
Odpowiedz
ayrton napisał(a):Setki psów znów dziś nas.rało na chodniki,trawniki,do piaskownic a ich właścicieli uważają iż problemu nie ma,że to normalne....
chyba ci się wątki pomyliły ? Załóż temat o psach, że nie ma miejsca w mieście, gdzie można z psem wyjść. Że nie ma torebek i koszy na ich odchody, aby właściciel mógł posprzątać po swoim pupilu.
Odpowiedz
Robisz wielkie halo o to iż przez kilka dni ktoś sobie postrzela. Psy syfią cały rok. Ty sobie chyba kpisz,sugerując iż miasto powinno finansować sprzęt do sprzątania po 4nogach- to właściciel powinien być zaopatrzony w sprzęt do sprzątania po swoim pupilu. Robisz ze sprawy mało istotnej wielkie halo. Psie kupy,o to jest poważny problem ;-)
Odpowiedz
widzę, że czytanie ze zrozumieniem to nie dla ciebie.
Odpowiedz
Nie wiem jak to jest e innych miastach ale w Częstochowie prawie na każdym osiedlu jest kosz z torebkami na psie odchody. I to miasto finansuje utrzymanie tej "infrastruktury" z ppdattku za posiadanie pupila.
Odpowiedz
Krystyna9 napisał(a):chyba ci się wątki pomyliły ? Załóż temat o psach, że nie ma miejsca w mieście, gdzie można z psem wyjść. Że nie ma torebek i koszy na ich odchody, aby właściciel mógł posprzątać po swoim pupilu.

ayrton napisał(a):Robisz wielkie halo o to iż przez kilka dni ktoś sobie postrzela. Psy syfią cały rok. Ty sobie chyba kpisz,sugerując iż miasto powinno finansować sprzęt do sprzątania po 4nogach- to właściciel powinien być zaopatrzony w sprzęt do sprzątania po swoim pupilu. Robisz ze sprawy mało istotnej wielkie halo. Psie kupy,o to jest poważny problem ;-)

lopez35 napisał(a):Nie wiem jak to jest e innych miastach ale w Częstochowie prawie na każdym osiedlu jest kosz z torebkami na psie odchody. I to miasto finansuje utrzymanie tej "infrastruktury" z ppdattku za posiadanie pupila.

Potwierdzam, w Warszawie też są takie kosze wraz z torebkami i ludzie z tego korzystają. Ayrton polecam przejechać się gdzieś poza grajdołek starachowicki.

Co do petard - masakra. Pies mocno wariuje. Tylko 31 grudnia można używać petard. Nie ma kto jednak tego egzekwować z racji cyklicznej likwidacji Straży Miejskiej.
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
Zdecydujmy - gówna czy fajerwerki
Odpowiedz
Benny, często jestem w Warszawie, nawet 4 razy w tygodniu, taka praca,a nasz grajdolek lubię i tyle, tu mam wszystko co dla mnie ważne i wkurza mnie jak jakaś baba marudzi iż ktoś sobie postrzela 2-3 dni.Tez mamy psa, jak mam czas idąc z nim tj. Biegnąc za nim mam rękawiczki i inne pierdoły, jak narznie koło komendy to zbieram, pakuje w worek i do najbliższego kosza. A mój pies, w zasadzie partnerki dużo nie waży jakieś 65-70 kg Smile
Odpowiedz
a mnie wkurza durne gadanie . Oby i tobie strzelali tuż pod oknami kilka razy dziennie przez tydzień. I to nie jedna petarda, tylko te wielostrzałowe ustawione kilka , jedna obok drugiej. Ciekawe jak długo byś podziwiał ? Szczególnie jak oglądasz np. coś interesującego w tv
Odpowiedz
Nam też strzelają pod oknami, cóż poradzić,trzeba przetrwać. O dziwo nasz kaukaz - Reksio wcale się tym nie przejmuje:-)
Odpowiedz
No to gdzie te patrole obywatelskie i SM?
Odpowiedz
Po prostu szkoda tych petard. Godz. 21:00, a na dworze już strzelają całe salwy fajerwerków. Gdyby wszystkich użyć jednocześnie o północy, efekt byłby lepszy Smile
Odpowiedz
u mnie pod samym blokiem to wala tak od 17-ej. Ze dwa razy to ja mało na zawał nie zeszłam tak walnęło. I co tu dziwić się zwierzakom
Odpowiedz
Jej, ludzie... co Wam sie porobiło? Nawet temat petard jest dobry na rzucanie się błotem?

Rezygnować z petard w sylwestra to jak rezygnować z opłatka w Wigilię.
Chociaż rozumiem właścicieli psów, bo sam miałem okazje kilka takich imprez spędzać z psem pod nogami.... trzeba jakoś to przecierpieć.
I podobnie jak @Krystyna9, nie rozumiem salw petard o 17:00, czy w godzinach jakie zupełnie nie pasują do zabawy sylwestrowej.
Jak to mówią... świzdu gwizdu, dwieście złotych poszło w piz*u Big Grin
Odpowiedz
Aż się zalogowałem bo to jest HIT Big Grin

Jesion napisał(a):Rezygnować z petard w sylwestra to jak rezygnować z opłatka w Wigilię.
Aha. Rozumiecie Państwo katolicy !
A zaraz mamy święto sześciu króli...

P.S. U znajomych zaobserwowałem, że piesek kompletnie nic sobie nie robił z faktu strzelania petard. Nawet o północy. Choć to młodziutki pies. Aż się zdziwiłem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości