Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poseł Krzysztof Lipiec
#1
Z racji lokalnej tematyki tego forum, chciałbym założyć wątek o naszym sejmowym reprezentancie - pośle Krzysztofie Lipcu Big Grin Ten człowiek robi dla naszego regionu tak wiele ( :lol: :lol: :lolSmile, że nie ma co się dziwić, że w plebiscycie "Echa Dnia" na "Człowieka Roku 2016 w powiecie starachowickim" plasuje się na pierwszym miejscu :lol:

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/pl...,t,id.html

I standard w systemie głosowania "Echa":
Cytat:Z jednego numeru można wysłać dowolną ilość SMS. Dla ułatwienia - zasady znajdują się w opisie każdego nominowanego. Drugi sposób głosowania - za pomocą klików na portalu echodnia.eu. Trzeci - za pośrednictwem Facebooka. Uwaga! 1 głos SMS to 10 punktów; 1 głos przez Facebook - 2 punkty; 1 głos przez echodnia.eu - 1 punkt.

To będzie zasłużona nagroda, niczym ta wręczona Jarosławowi Kaczyńskiemu przez tygodnik "wSieci" Smile
Odpowiedz
#2
i to jakie tempo! wczoraj był 700 głosów za drugą osobą, a dziś rano już 1500+, i wciąż rośnie szybko; bo przewaga musi być miażdżąca, nie wystarczy trochę; musi być długo długo nic za Nim
there's always the sun
Odpowiedz
#3
Mowa o tym pośle ziemi świętokrzyskiej Krzysztofie Lipcu który w tamtym roku głosował przeciwko poprawkom do budżetu państwa zwiększających finansowanie budowy drogi krajowej nr 42 Skarżysko-Kamienna - Starachowice? -_-
Odpowiedz
#4
Krzysiek ma już 12824 głosów (stan na 12:02) Smile
Odpowiedz
#5
Głosowanie zakończone dziś o 24.
Odpowiedz
#6
mam obawy, że głosy sms-owe tzw popularności nabite były za pieniądze z diety poselskiej, zatem za pieniądze podatników, ; czy to nie byłoby moralnie wątpliwe? w szczególności, że ta zaciekłość skierowana było przeciwko księdzu..
there's always the sun
Odpowiedz
#7
Stąd plebiscyty "Echa Dnia" są g... warte Wink Bo dlaczego jeden SMS jest wart więcej niż zwykły głos oddany za pośrednictwem komputera? Ano dla wydawcy z pewnością - bo potencjalny zwycięzca sam nabije im kabzę.
Odpowiedz
#8
no raczej na p. Lipca nie głosowali świętokrzyscy samorządowcy PiS ... http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wi...,11719888/
Odpowiedz
#9
GrzesiekM napisał(a):no raczej na p. Lipca nie głosowali świętokrzyscy samorządowcy PiS ... http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wi...,11719888/
Wszyscy o tej dwukadencyjności proponowanej przez PiS... a znając tą partię i jej pazerność na władzę, to w ustawie faktycznie będzie taki zapis - żeby wszyscy o tym mówili.
Ale wraz ze zmianą ustawy o ordynacji wyborczej PiS tam przemyci artykuły które pozwolą na dowolne kształtowanie okręgów wyborczych np. przez wojewodów (którzy są z nadania rządu przecież) w taki sposób, żeby nowe okręgi już "pomagały" partii rządzącej.
Odpowiedz
#10
Jesion napisał(a):
GrzesiekM napisał(a):no raczej na p. Lipca nie głosowali świętokrzyscy samorządowcy PiS ... http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wi...,11719888/
Wszyscy o tej dwukadencyjności proponowanej przez PiS... a znając tą partię i jej pazerność na władzę, to w ustawie faktycznie będzie taki zapis - żeby wszyscy o tym mówili.
Ale wraz ze zmianą ustawy o ordynacji wyborczej PiS tam przemyci artykuły które pozwolą na dowolne kształtowanie okręgów wyborczych np. przez wojewodów (którzy są z nadania rządu przecież) w taki sposób, żeby nowe okręgi już "pomagały" partii rządzącej.
1. No tak w końcu rządzili już 8 lat. PiS to etatatyśći. Zero zdziwienia.
A gdybyś znał polityczne poglądy na państwo J.Kaczyńskiego to wiedział byś bez zdziwienia, że najważniejsze instytucje mają być zależne od centrali. Pisz, że to faszyzm i kaczyzm Wink
Nie oceniam, pisze jaki ma pogląd na politykę i państwo.
2. No tak, Ty już wiesz co zrobią :lol:

A może któryś z szanownych ekspertów odniesie się do samego pomysłu dwukadencyjności ?

To że PiS chce przejąć samorządy jest jasne. Teraz rządzą nimi PO-PSL Szczególnie Ci drudzy. Mam podać nazwiska w miieście w instytucjach ?
Śmiać mi się chce. Tych z PO-PSL zamieni się na PiS. Ot co. Może przy okazji faktycznie cos się uda dobrego zrobić, przy skowycie kompletnie durnej opozycji.
Odpowiedz
#11
A Pan poseł.....
No cóż poza doniesienie do CBA w sprawie stadionu chyba niczym więcej się nie wyróżnił. Dobrym.

Proponuje obserwować nasza sceny polityczną. Trzęsie radą miejska. Zobaczycie kto następny.... Wink bo symptomy już widać.
Odpowiedz
#12
ABCDE napisał(a):A gdybyś znał polityczne poglądy na państwo J.Kaczyńskiego to wiedział byś bez zdziwienia, że najważniejsze instytucje mają być zależne od centrali.
Ale czy ja się dziwię? Wiem, że Prezes Kaczyński marzy o centralizacji Państwa i najchętniej systemie prezydenckim. Ameryki przede mną nie odkryłeś.

ABCDE napisał(a):No tak, Ty już wiesz co zrobią
Przecież Prezes mówił o "korektach" okręgów wyborczych w wywiadzie.
http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/...owymi.html

Ponadto, Prezes Kaczyński chce wprowadzenia rewolucyjnych zmian w wyglądzie urn wyborczych - mają być przezroczyste. Szkoda tylko że przezroczyste urny wyborcze.... już obowiązują od wakacji Big Grin

ABCDE napisał(a):A może któryś z szanownych ekspertów odniesie się do samego pomysłu dwukadencyjności ?
Świetny pomysł, wprowadźmy taki sam dla radnych, posłów i senatorów, marszałków wojewódzkich, wojewodów i dyrektorów wszystkich instytucji centralnych. Jak wszyscy - to wszyscy.
Szkoda tylko będzie tych ludzi, którzy na prawdę są dobrzy i się sprawdzają.
Od 1998 roku Wejcherowem rządzi Krzysztof Hildebrandt, od 2002 roku Inowrocławiiem Ryszard Brejza, ostatnio bardzo głośno jest o Wadimie Tyszkiewiczu - Prezydencie Nowej Soli, miasto ma też bardzo dobre perspektywy.
Nie widzę przeszkód, żeby ci ludzie musieli rezygnować ze swoich stanowisk bo kilku posłów w Warszawie wpadło na taki pomysł.
Ze swojego doświadczenia - abstrahując od pomysłu Prezesa Kaczyńskiego - kiedyś miałem okazję poznać marszałek woj. lubuskiego panią Elżbietę Polak. Jest wojewodą lubuskim od 2010 roku i chyba jednym z najlepszych ludzi na tym stanowisku. Jest waleczna i wie czego chce, krótko trzyma swoich współpracowników i ma ogromny autorytet tak u nich jak i swoich oponentów. Widać, że jest człowiekiem z powołaniem dla służby swojemu regionowi.
Domyślam się, że takich "pań Polak" jest więcej... jako burmistrzów/prezydentów/wójtów i szkoda byłoby z nich rezygnować.
A patologie zawsze będą... niektórzy sodówka nawet po roku (z czteroletniej kadencji) już uderza do głowy patrz: Bartłomiej Misiewicz.
Odpowiedz
#13
Szeregowy prezes będąc ostatnio w Kielcach dał sygnał do końca współpracy z PSL, to i nasz lokalny poseł musi się wykazać:
https://www.facebook.com/ScyzorykSieOtwi...=3&theater
Choć gdyby tylko pan Lipiec poświęcił trochę czasu na poznanie tradycji regionu który reprezentuje, a w szczególności co wg legend odbywało się na Łysej Górze w czasach słowiańskich, to może nie plótłby takich bzdur.
Odpowiedz
#14
Dla przypomnienia panu Lipcowi - czarownica to logo promocyjne naszego województwa.
A "Sabat Czarownic" jest jednym z najbardziej popularnych brandów naszego regionu który kojarzy spora część Polaków.
Odpowiedz
#15
No to jednak poseł Lipiec być może coś zrobi dla naszego miasta- przybliży je do WarszawySmile))
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262...szawy.html
"Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec jednym z pomysłodawców ustawy o zmianie ustroju miasta stołecznego Warszawy."
Odpowiedz
#16
Projekt "Metropolii Warszawskiej" podpisało ... AŻ DWOJE POSŁÓW - WARSZAWIAKÓW !!!

Mieszkańcy 32 gmin... ponad 2mln ludzi mają się poddać procederowi, czy tego chcą, czy nie .... http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowars...e-pod.html
Odpowiedz
#17
GrzesiekM napisał(a):Projekt "Metropolii Warszawskiej" podpisało ... AŻ DWOJE POSŁÓW - WARSZAWIAKÓW !!!
Nie dziwie się, skoro ten projekt jest zabójczy dla budżetu miasta w części środków na inwestycje. W razie powiększania miasta Warszawa nie doczekałaby się końca budowy II linii metra, bo byłyby "ważniejsze potrzeby" tj. chodniki w Ząbkach, ulice pośród domków jednorodzinnych w Błoniu, czy kanalizacja w Ożarowie i wymiany pieców w Otwocku.

Projekt przeczytałem od deski do deski. To że jest pisany na kolanie - to wiadomo - do tego już nas rządy PiSu przyzwyczaiły. To, że jest przepychany jako "projekt poselski" czyli projekt który nie musi być konsultowany społecznie - to też oczywiste, do tego ekipa PiS też nas przyzwyczaiła.
Ale jakież moje zdziwienie było, kiedy sie okazało że w ustawie nie ma przepisów regulujących pracę organów gminy Warszawa:
- burmistrza Warszawy (który władałby Warszawą ale byłby wybierany przez 1,8 mln Warszawiaków i 800 tys. mieszkańców gmin ościennych - to tak jakby prezydenta Starachowic wybierali mieszkańcy Rzepina, Radkowic i Osin.
- rady gminy Warszawa.
Nie ma ani słowa o kompetencjach burmistrza i rady gminy Warszawa co do rad dzielnic i burmistrzów dzielnic. Nie ma ani słowa o ich wyborze.
Ponadto, równość wyborów do rady "wielkiego" Miasta Stołecznego Warszawy byłaby rażąco naruszona, 250 tys. mieszkańców Mokotowa wybierałoby 1 radnego oraz 10 tys. mieszkańców Ożarowa wybierałoby również 1 radnego.
1 800 000 mieszkańców Warszawy reprezentowane byłoby przez 18 radnych, 800 000 mieszkańców "wianuszka" reprezentowałoby 32 radnych. Tu nawet zasada podwójnej większości nie pomoże, taka rada byłaby kompletnie niedecyzyjna.
Ustawa jest tak ułomna, że aż się dziwie że Jacek Sasin podpisując się pod tak się skompromitował.
Na szczęście "władza która miała słuchać ludzi" w postaci właśnie Jacka Sasina, została wygwizdana na spotkaniu z mieszkańcami... Ożarowa bodaj.

Dziś Rada Warszawy zdecydowała o referendum w sprawie poszerzania granic miasta. Dziwne, że "przeciw" głosowali radni z partii która miała "słuchać zwykłych ludzi" - Prawa i Sprawiedliwości.
Odpowiedz
#18
I to nie prawda że nasz kochany poseł nic nie robi dla Starachowic......... a nie, przepraszam, to KielceSad
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wi...,11758004/
Odpowiedz
#19
Niektórzy jednak z naszego posła są bardzo zadowoleni Tongue http://szklokontaktowe.tvn24.pl/piosenka...l#autoplay
Odpowiedz
#20
Choroba psychiczna dosiega coraz wieksze rzesze obywateli - zaczynajac od pana z kotkiem zamieszkalego przy Nowogrodzkiej, po szefa MON-u, robi sie coraz "ciekawiej" .....
Odpowiedz
#21
To już przechodzi ludzkie pojęcie ...
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
#22
A co poseł Krzysztof Lipiec zrobił dla naszego miasta czy regionu, żeby mu takie pochwały prezentować ?
Odpowiedz
#23
Nie słyszałeś? "Na medal się spisuje". A to dobre. Big Grin
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
#24
Nie wierzę. Co za głupota i tępota tych ludzi. Współczuję, jak można być tak naiwnym i zaślepionym?
Odpowiedz
#25
majkel napisał(a):Niektórzy jednak z naszego posła są bardzo zadowoleni Tongue http://szklokontaktowe.tvn24.pl/piosenka...l#autoplay
Cóż. Wolność artystyczna.
Jedni współżyją z figurkami świętych, inni czczą nierobów i pachołków do głosowania.
Taki kraj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości