Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizjoterapeuta
Witam. Czy u nas znajdę jakiegoś dobrego fizjoterapeute ? Czy trzeba szukać kogoś w okolicy Kielc ?
Szukam kogoś przetestowanego i sprawdzonego który specjalizuje się w bólach mięsni/stawów.
Odpowiedz
Witaj.
Spędziłem na rehabilitacji wiele miesięcy także myślę, że uda mi się kogoś Ci polecić. Wprawdzie obecnie jeżdżę już tylko raz na jakiś czas do fizjoterapeuty/osteopaty do stolicy ale cały czas mam kontakt z naszymi fizjo. Napisze priv ok.13 napiszesz jaki uraz itp. i coś wymyślimy na pewno.
Odpowiedz
Koledze bardzo pomógł Dariusz Serafin. Zlikwidował mu przepukline kręgosłupa. Ja lecze się na wypuklinę już ponad pół roku i nadal od czasu do czasu odczuwam ból. W tym miesiącu zaczynam zabiegi właśnie u niego. Jak chcesz to ci zdam relacje.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Koledze bardzo pomógł Dariusz Serafin. Zlikwidował mu przepukline kręgosłupa....

Można całkowicie wyleczyć przepuklinę kręgosłupa bez operacji ?
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Też poleciłem Pana Darka.
@Olek to na całe szczęście kolega chyba musiał mieć nie dużą tą przepuklinę i bez ucisków na rdzeń czy korzenie nerwowe. Dobrze, że się udało ale będzie musiał regularnie już to kontrolować, ale pewnie Pan Dariusz wszystko powiedział.

A jak się leczysz na tą wypuklinę ? Zabiegami u Pana Dariusza ?
Generalnie to wszystko jest temat rzeka. Gdybyśmy jako pacjenci w Polsce mieli zdecydowanie lepszy dostęp do rehabilitacji i dobrych fizjoterapeutów bardzo duży procent operacji w ogóle by się nie odbyło lub przesunęło w czasie.
Lekarze też dobre ananaski, choć w ostatnim czasie zauważyłem, że i oni zmieniają podejście. Bo tak to standardowo - leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, jakiś rezonans, z czasem krojenie. Takie to niektórych z nich ''leczenie''.
Boli kolano? rtg i rezonans ok, no to cyk blokade i zapraszam za 2 miesiące. Trzeba mądrego lekarza który nie leci tylko na pieniądze by powiedział nie mającemu zielonego pojęcia pacjentowi, że jak np.boli to kolano a nie widać zmian lub przyczyn tego bólu to przyczyna może leżeć gdzie indziej a ból w kolanie to tylko tego objaw.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):
olek2601 napisał(a):Koledze bardzo pomógł Dariusz Serafin. Zlikwidował mu przepukline kręgosłupa....

Można całkowicie wyleczyć przepuklinę kręgosłupa bez operacji ?
Nigdy jej raczej nie cofniesz, ale można obejść się bez ingerencji chirurga albo przynajmniej odłożyć na długie lata.
Wymaga to niestety na początku ciągłej rehabilitacji, pózniej kontrolnej i jednocześnie wzmacniania mięśni etc. etc. A to wszystko wiąże się z dużymi kosztami ! Dlatego niektórzy nie mając wyboru wolą iść pod nóż albo faszerują się nie działającymi lekami nzlp a tak chętnie przepisywanymi.

W ogóle fizjoterapia, chiropraktyka czy osteopatia to są wspaniałe tematy i w większości wspaniali ludzi którzy tym się zajmują. I coraz ich w Polsce więcej, takich osób. Ci ludzie pomagają realnie czego o lekarzach nie zawsze można powiedzieć.
Odpowiedz
Do tej pory na wypuklinę brałem tylko prochy plus ćwiczenia w domu i basen. Postanowiłem wybrać się do terapeuty bo wydaje mi się że efekty są ale nie takie jak się spodziewałem. Mam nadzieję że dobry fachowiec wdroży jakuś plan, który mi pomoże
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Zapomnij o prochach i lekarzach którzy je przepisują. Szkoda zdrowia i pieniążków na takich. Te lepiej przeznaczyć na kogoś takiego jak Pan Dariusz (to nie reklama, ale lepszego człowieka tutaj nie znam), do tego jak piszesz trzeba w domciu walczyć, basen no i jednak uważać co się je bo wszystko składa się na całość.
Szkoda mi ludzi którzy ufają lekarzom którzy tylko przepisują nic nie leczące prochy, chcą kłaść na stół. Zamiast na to warto zainwestować w siebie, by ktoś nas poustawiał i poradził jak dalej dbać o siebie.
@Olek a byłeś już u Pana Darka ?
Odpowiedz
Jeszcze nie w przyszłym tygodniu mam 2 zabiegi, następne pewnie już w marcu. Na samych prochach i ćwiczeniach w domu nie jest źle ale może być lepiej. Kiedyś udało mi sie porozmawiać na ten temat z Michałem Karnowskim jak dla mie karykatura kulturysty ale wiedze ma ogromną. To właśnie on podpowiedział mi kilka ćwiczeń, rad jak wzmacniać kręgosłup jak już nic nie boli
Odpowiedz
Regularnie bierzesz jakieś leki ? Przeciwbólowe, przeciwzapalne ?
Odpowiedz
Od 5 miesięcy, ale żadnych przeciwbólowych czy przeciwzapalnych. Biorę leki wspomagające renenerację nerwów i wzmacniające odbudowę. Jedynym cięższym lekiem jest tolperis ale ten biorę od 2 mięsięcy. Po lekach i domowych ćwiczeniach jest lepiej jak dołożę do tego zabiegi mam nadzieję że będzie super
Odpowiedz
Ja jak się dowiedziałem, że mam przepuklinę w kręgosłupie to myślałem, że to koniec, umarł w butach. Widzę, że to jednak częstsza przypadłość Big Grin
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
Smile Coś Ty sama przepuklina bez ucisków na rdzeń czy korzenie nerwowe to żaden wyrok choć dla medycyny akademickiej często = stół. A można sobie poradzić inaczej.
Jakiś fizjo był u Ciebie, dbasz o to ? Bo jak odpuścisz to będzie postępować.
A przepuklina to prawie plaga i to u coraz młodszych.
Odpowiedz
Wiele ludzi żyje z przepukliną nawet o tym nie wiedząc. Mój ojciec o przepuklinie diwiedzuał się w wieku 60 lat a lakarz przypuszczał że miał ją już kilkanaście lst wcześniej. Jeżeli nic cie nie boli to nawet nie wiesz że możesz coś mieć
Odpowiedz
Tak, jest regularnie fizjoterapeuta, tak z 3 razy miesięcznie. + 2 cykle w roku po 10 zabiegów (laser, magentronic i ćwiczenia albo masaż, w zależności jak z kolejkami). Oprócz tego dostosowanie miejsca pracy i ogólnie zycia. Nie będe ukrywał że mam bóle, szczególnie jak "wiszą chmury".

Z chęcią możemy się policytować Smile Ja mam w odcinku szyjnym. Według rezonansu C4/C5 3,1 mm, C5/C6 - 3,4 mm oraz C6/C7 2,2 mm. Zmiany zwężają przednią rezerwę płynową rdzenia szyjnego, uciskają worek oponowy, modelują i uciskają przednią powierzchnię rdzenia szyjnego. Jest trochę tego. Typowe zmiany dla wypadku komunikacyjnego, choć u mnie trochę inna przyczyna. Jak tam u Was? Smile
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
Spróbuj udać się do Pana Dariusza. Już Ci się zaczyna robić nieciekawie choć jeszcze kawałek drogi przed Tobą by naprawdę uprzykrzało Ci to życie. Jeśli tylko tyle z opisu to jeszcze nie masz tragedii Smile
Odpowiedz
Fakt: To prawda, że wiele osób posiada wypukliny/przepukliny nie zdając sobie z tego sprawy (i niech tak zostanie Smile )
Fakt: Przepukliny nie da się wyleczyć/zlikwidować (no chyba, że operacyjnie - ale to zupełnie inna bajka)

Etapy choroby krążka międzykręgowego (dyskopatii):
Krążek międzykręgowy (zwany potocznie dyskiem) to mocno uwodniona tkanka łączna, otoczona tzw. pierścieniem włóknistym. W jego centrum znajduje się jądro miażdżyste (i to ono jest przyczyną utrapień związanych z chorobą krążka międzykręgowego - dyskopatią).Na skutek wielu czynników: skłonności genetycznych, przeciążeń, urazów, zmian zwyrodnieniowych dochodzi do rozwarstwienia pierścienia włóknistego, przesunięcia zawartości jądra miażdżystego i odkształcenia zmienionych strukturalnie warstw pierścienia (wypuklina). Jeśli nastąpi pęknięcie/rozerwanie wszystkich warstw pierścienia i wydostania się części jądra miażdżystego na zewnątrz - dochodzi do przepukliny. Dalszą konsekwencją nieleczonej przepukliny jest sekwestracja, czyli wylanie się zawartości jądra do kanału kręgowego (nie życzę nikomu - wtedy jedynym ratunkiem jest ingerencja chirurgiczna). Akurat w przypadku wypuklin/przepuklin wielkość nie ma znaczenia ( Tongue ) Są przepukliny kilkunastomilimetrowe, które nie powodują żadnych dolegliwości bólowych. A są i takie, 2-3 mm, które odbierają chęć do życia. Wszystko zależy od umiejscowienia: jeśli choćby najmniejsza przepuklina (centralna)modeluje worek oponowy (uciska struktury rdzenia kręgowego), lub jeśli uciska któryś z korzeni nerwowych (lateralna) - daje objawy bólowe. Jeśli problem dotyczy lędżwiowego odcinka kręgosłupa, ból może promieniować do którejś z kończyn dolnych (w zależności od zajętego chorobowo segmentu: pośladka, tylnej, zewnętrznej powierzchni uda, podudzia, a nawet do stopy).

Objawy dyskopatii można skutecznie leczyć! Ważne tylko aby powierzyć swoje zdrowie wykwalifikowanemu,doświadczonemu terapeucie. Jeśli "fachowiec" zawyrokuje, że objawy wskazują na "wypadnięcie" dysku/kręgu lub że wepchnie przepuklinę z powrotem na miejsce- należy takowego omijać szeroookim łukiem... Po skutecznej terapii (poprzedzonej wnikliwą diagnostyką) należy odpowiednio zadbać o kręgosłup: wyeliminować - na ile to możliwe - przyczyny pojawienia się dolegliwości; warto też zadbać o stałą, systematyczną i "mądrą"aktywność ruchową... Czego wszystkim cierpiącym życzę... Smile
Odpowiedz
ABCDE napisał(a):Też poleciłem Pana Darka.
ABCDE napisał(a):Szkoda zdrowia i pieniążków na takich. Te lepiej przeznaczyć na kogoś takiego jak Pan Dariusz
ABCDE napisał(a):Spróbuj udać się do Pana Dariusza
Ty chyba w reklamie pracujesz, albo w autoreklamie Big Grin
Tak na marginesie, przepuklinę można wyleczyć tylko operacyjnie
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
Kto Ci to powiedział ? Chyba doktor Sarna hehe tylko a to dobre Smile
Przepukline nie tyle da się wyleczyć ale da się bez operacji. Pracowałem z jednym z najlepszych fizjo w Polsce , z Pruszkowa,nad swoją przepuklina w lędźwiowym choć lekarze oczywiście na stół chcieli. Jakoś się obeszło choć po prawdzie to kosztuje.
Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.
Odpowiedz
O ile mi wiadomo, przepuklina jest to rozlanie się krążka międzykręgowego. Ciekawe jak chcesz ją wyleczyć sposobem nie inwazyjnym, chyba czarami, a może Twój specjalista Ci pokazał jakieś szamańskie sztuczki.
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
@Janus może nie byłem precyzyjny pisząc "nie tyle wyleczyć".
Żaden szaman a znany w Polsce fizjoterapeuta i osteopata który patrzy kompleksowo na cały organizm a nie tylko tam gdzie boli. Bo to, że boli np.w ledzwiach może mieć przyczynę zupełnie gdzie indziej.
Ja nie mam jakiej wielkiej przepukliny i tylko 1 poziom. Ale walczę póki się da by nie operować jeszcze. Na to zawsze jest czas.
Przykro się patrzy i słucha także wśród znajomych, którzy nie wiedząc, że dzisiejsza fizjoterapia może odwlec lub nawet wykluczyć wiele operacji.
Gdyby pacjenci w Polsce mieli szybki dostęp do fizjo oszczędzono by wiele pieniędzy w systemie, nie musząc wykonywać drogich operacji.
A już inną parą kaloszy są lekarze. Tych którzy z powodu nie dużych zmian chcą operować, nie kierując na fizjo. powinno się omijać z daleka.
Odpowiedz
Jak zostało tu już napisane, nie każda przepuklina wymaga operacji. Jeżeli nie występują dolegliwości współistniejące, to z operacją pewnie jeszcze można poczekać.
ABCDE napisał(a):Gdyby pacjenci w Polsce mieli szybki dostęp do fizjo oszczędzono by wiele pieniędzy
Ale pacjenci mają szybki dostęp do fizjo, ale niestety płatny. Dlatego wolą czekać pół roku w kolejce, niż iść prywatnie.
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
Jak to w kolejce? Przecież jest dobra zmiana. Minister Radziwił i broszka mówili, że teraz jest super,a tu takie niemiłe informacje
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
To co on mówił, a to co jest to dwie różne rzeczy
[Obrazek: 150294_6958ccbb216d1b69f31aab0d16057aa9.jpg]
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
janus napisał(a):Ale pacjenci mają szybki dostęp do fizjo, ale niestety płatny. Dlatego wolą czekać pół roku w kolejce, niż iść prywatnie.
Bardzo dużo ludzi korzysta prywatnie. Widzę po kolegach którzy są fizjoterapeutami, od rana do wieczora pracują. Wielu stać po prostu na to.
Najlepsze są kolejki w szpitalu, po pół roku oczekiwania. Potrzebujących masa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości