Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polacy w Afganistanie
Z wielu nieoficjalnych źrodel dowiaduje sie ze misja w Afganistanie jest tzw.,,misja samobójczą" co wy o tym sadzicie??/...

//ort. someone
Nie ufaj nikomu poza swoja klimą, ręki nie podawaj konfidentom niech zginą!
Odpowiedz
Piękny kraj.
Ale za dużo tam przemocy. Co do Polaków to była pomyłka. Z takim sprzętem co Oni tam pojechali to już zgroza. Powinni wsadzić do paki wszystkich odpowiedzialnych za rozpoczęcie misji, i tych którzy byli odpowiedzialni za przetargi na sprzęt. Dostali wszystko przestażałe. Dla mnie to wielka pomyłka.
Odpowiedz
W gazecie "NIE" wyczytalem wywiad z jednym zolnierzem na pytanie czego wam potrzeba aby poprawic wasze bespieczenstwo? odp "wszystko nam potrzeba ogloście juz żalobe narodowa bo wiekszość z nas wróci w plastikowych workach jako mieso armatnie"
Odpowiedz
Cytat:W gazecie "NIE" wyczytalem wywiad z jednym zolnierzem na pytanie czego wam potrzeba aby poprawic wasze bespieczenstwo? odp "wszystko nam potrzeba ogloście juz żalobe narodowa bo wiekszość z nas wróci w plastikowych workach jako mieso armatnie"

Urban i jego gazeta nie jest dla mnie w żaden sposób jakimkolwiek źródłem informacji. Z tego co wiem to w Afganistanie są sami ochotnicy i w każdej chwili mogą wrócić do Polski. A ryzyko jest wpisane w zawód żołnierza.
Odpowiedz
to zobacz ten wywiad cz 1 i 2
http://pl.youtube.com/watch?v=yfYILR2OzeY

http://pl.youtube.com/watch?v=zJ62ntY2Jt...ted&search=
Odpowiedz
Gdyby tam pojechali tylko komandosi z Gromu to byłbym zupełnie spokojny o naszych żołnierzy w Afganistanie. Te dwa filmiki tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziły.
Odpowiedz
Grom jest od zabijania, i to robią przede wszystkim na misjach.
A młodzi którzy tam jadą po raz pierwszy, muszą mierzyc ostrymi pociskami w ludzi, nie jednego to przerasta, i nie jeden żołnierz ginie, bo się zastanawia. Taka jest prawda.
Takich jak w tym filmie żołnierzy jest niewielu, bo to jednostka specjalna. Fakt faktem są najlepsi!
Odpowiedz
No i stało się. Mamy pierwszego zabitego żołnierza w Afganistanie.

W Afganistanie zginął dziś polski żołnierz - informuje TVN 24.
Podporucznik Łukasz Kurowski zmarł w wyniku ran odniesionych podczas ostrzału konwoju, którym jechał. Wojsko powiadomiło już rodzinę zabitego Polaka.

Do tragedii doszło dzisiaj ok. 9.15 polskiego czasu. Nasi żołnierze stacjonujący w bazie w Gardez jechali konwojem razem z afgańskimi żołnierzami, których szkolą. 20 kilometrów na południowy wschód od bazy konwój został ostrzelany przez nieznanych sprawców.

Podporucznik Kurowski został ranny w wymianie ognia, a jego koledzy natychmiast przewieźli go do szpitala w najbliższej bazie wojskowej. Tam jednak żołnierz zmarł.

Podporucznik Łukasz Kurowski miał 28 lat. W Polsce służył w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, gdzie był dowódcą plutonu czołgów. Był żonaty, nie miał dzieci. Zawodowym żołnierzem był od trzech lat.

Flaga w polskiej bazie Szarana została opuszczona do połowy masztu.

źródło: http://www.onet.pl
Odpowiedz
Cześć Jego pamięci.
Odpowiedz
Taki zawód :!:
MOTOKOPYTKO--------->RULEZZZ
Odpowiedz
Prawda taki wybrał zawód . Trzeba za to szanować ludzi . Wybrali ciężki i odpowiedziany zawód . Mają bronić mnie i Ciebie . Nasz kraj.
Odpowiedz
Racja,zawód taki jest.W USA gdzie armia jest zawodowa taki żołnierz nie ma nic do gadania czy chce jechać czy nie na taką misje.A co do tego ś.p. żołnierza nieoficjalnie się mówi,że nie chciał wyjeżdżać.Rodzina o tym wspomniała,jednak nie wiem czy dla świętego spokoju nic z tym nie zrobią.Moim zdaniem jeśli już coś takiego powiedzieli powinno się to nagłośnić.Oczywiście jakiś tam rzecznik jednostki czy ministerstwa (nie pamiętam) stanowczo zaprzeczył,powołując się na ustawę która mówi,że to żołnierze-ochotnicy mogą tylko na taką misję wyjechać.Jak to może wyglądać w rzeczywistości można się tylko domyślać.Jak to w Polsce.Tymbardziej,że wielokrotnie słyszało się głosy że ustawa ta została po to uchwalona by polityków w razie czego (śmierci wielu żołnierzy) nie oskarżać o wysłanie ich na wojne.Bo niby tylko ochotnicy jadą...
Rodzina zmarłego wspominała,że postawiono mu warunek,albo jedziesz albo zostaniesz przeniesiony do innej jednostki albo nawet wyrzucony w wojska.Skoro o tym wspomina rodzina to coś na rzeczy musi być.Jednak coś ucichła ta sprawa w ostatnich dniach.
Odpowiedz
W Polsce niestety wszystko jest możliwe. Normalnie na takie misje jadą zołnierze zawodowi którzy nie mają wyboru albo ochotnicy. Mój kolega sam sie zgłosił na mimsję pokojową ale nie pamiętam jaki to kraj był
MOTOKOPYTKO--------->RULEZZZ
Odpowiedz
Ochotnik w Iraku jest z ul.Pustowójtówny.
Odpowiedz
Że tak spytam, a duże mają profity za taki wyjazd?
Odpowiedz
Około 60tys po powrocie . Jaka kasa na miejscu nie wiem. Wiem ,że już sie boi.

//ort. someone
Odpowiedz
Proponuje obejrzec film The Road To Guantanamo i zastanowic sie co my tam robimy? i po co sa te wojny?
Odpowiedz
Żołnierz jest od wykonywania rozkazów.
Odpowiedz
Misja pokojowa ? nie , wojna o rope ...
Odpowiedz
To że w Iraku i Afganistanie są nasi żołnierzy jest wynikiem decyzji podjętej przez wyborców . Tam jest wojna o wpływy w rejonie bardzoważnym dla bogatego zachodu .
Odpowiedz
Zgadzam sie z tym ze wojna o ropke tylko ze nie dla nas wiec co my tam robimy? nic kompletnie z tego nie mamy.
Odpowiedz
To że Polay pojechali do Afganistanu to głupota do kwadratu. Tak jak poprzednik napisał, My z tego nic nie mamy, i nic mieć nie będziemy, poza kalekami i wdowami po zabitych wojskowych.
Odpowiedz
Czyli moi przedmówcy ś idiotami wybrali sobie taka władze , która wysyła swoich żołnierzy na wojnę bez sensu .
Odpowiedz
A pan sobie wybrał inną władzę? :?: :?: :?: Idea Idea
Odpowiedz
Prosze więc podać przykład, wojny która ma sens?? i z której obie strony cos mają??
Chyba nikt takiej nie wymieni. Wszytskie są bez sensu, i tylko giną ludzie, oczywiście za ojczyznę,
.Polacy pojechali bronić Naszej Kochanej ojczyzny, żeby tam żaden łobuz z kałachem nam po ulicach nie biegał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości