Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
Nie to byli ludzie bardzo ważni dla narodu, politycy, księża generałowie, "Elita Polskiego Narodu", wnosili dużo dla narodu, jest to duża strata, i musimy tu mówic że był to prezydent i pracownicy rządu i nie tylko, bo jakby nie było byly to osoby nas reprezentujące których w większości sami wybraliśmy do pełnienia tych funkcji
offtopic king - OK
Odpowiedz
Pan Bronek już jest prezydentem... czekam z niecierpliwością na ustawy jakie będzie 'popychał'...
Odpowiedz
a Ty oscar nie popisałeś sie...;/
Odpowiedz
oscar napisał(a):majkel napisał:

Niestety Oscar ale koledzy mają rację. W swoim poście napisałeś nazwisko tragicznie zmarłego z małej litery...
Chociaż to byś wyedytował.

Nie umyslnie przecież. Za chwile to zmienie.
Panie administrator ban dla Pana. Cytuje Pan zaraz pod napisanym tekstem. Gdzie ta sprawiedliwość na forum.
Bo liczy się tylko STAR
Odpowiedz
mamut napisał(a):Panie administrator ban dla Pana.
Zgłoś to do administracji.
riczard napisał(a):a Ty oscar nie popisałeś sie...;/
Cóż zrobić.
Odpowiedz
Po śmierci Prezydenta

Ci którym za życia stałeś w gardle ością,
Kadzą Ci po śmierci, boś już im przeszłością.
Odpowiedz
Ja napisał(a):Komorowski ma dużą szansę teraz przekonać Polaków do siebie, ciekawe czy ją wykorzysta.
.
Oby mu to nie wyszło, zreszta dziś na pogrzbie jego przemówienie było słabe, i nie na miejscu, nie wzbudziło zadnej aprobaty wśrod ludzi, więc mysle ze obecne sądaze sa grubo przesadzone że on zostanie prezydentem, mam nadzieje że uda sie namówic do wyborów Cimoszewicza...
offtopic king - OK
Odpowiedz
Platforma powinna ogłosić “nowe otwarcie” i zdecydowanie zrzucić z grzbietu ciężar IV RP. Nieszczęście smoleńskie wręcz zmusza do takiego posunięcia. Niech PiS samodzielnie pielęgnuje ten rezerwat czy skansen narodowych, emocjonalnych kompleksów. Partia liberalna powinna myśleć o przyszłości Polski i szukać inspiracji w nowoczesnym świecie a nie martyrologii narodowej od której już się słabo robi. Inaczej przerżnie te wybory
Odpowiedz
Niestety wydaje mi sie że w świetle ostatnich wydarzeń kandydat PiSu ma większą szansę na zwycięstwo, wszak "zginął taki prawy człowiek, prawdziwy patriota, który tyle zrobił dla Polski..." i należał kiedyś z PiS " :lol:
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Na pewno większy patriota i człowiek który zrobił więcej dla tego kraju i ludzi niż Ty.
no chyba,że swoje opinie wyrabiasz sobie o jakimkolwiek polityku na podstawie ''zawsze rzetelnych'' artykułów paszkwilu pokroju Wyborcza.to wtedy rozumiem,bo co innego można było tam przeczytać jak nie o nadmuchanej ''wojnie'' o krzesła lub samolot.a ciemny lud siedzi i czyta i wyrabia sobie zdanie.a może by tak sięgnąć głębiej i dowiedzieć się co ś.p. Prezydent robił na co dzień swoją pracą dla kraju ?? to już pewnie za trudne Wink
jakimś zwolennikiem ś.p.Prezydenta nie byłem,ale jeśli ktoś mu zarzuca brak patriotyzmu czy inne tego typu to aż coś się człowiekowi robi.

Swoją drogą bardzo ciekawe jakich kandydatów wystawi PiS i Lewica.To będą na pewno ciekawe wybory mimo,że z krótką kampanią.
Odpowiedz
Mnie się wydaje że wygra kandydat PO za 2 miesiące sondaże się unormują, póki co wszyscy jeszcze żyją ostatnimi wydarzeniami. Ważną rolą w kampanii będzie odejście od tego tematu jeżeli PO to osiągnie pewnie zdobędą ten urząd.
Odpowiedz
Kandydat PO,ale dlaczego to musi być Komorowski ?! Sad czyżby nie było ciekawszych prominentów w Platformie ?
Odpowiedz
Najsłabszy z PO wygra z najmocniejszym z PiS i to jest wspaniałe.
Odpowiedz
To tylko Twoje przypuszczenia,ja nie jestem tego wcale taki pewien.skoro Polska potrafiła Kwaśniewskiego wybrać to nic mnie już nie zdziwi.
Zaraz pewnie ktoś mnie zaatakuje,że co mam do K. Wink no cóż Polska to taki dziwny kraj gdzie poprawność polityczna bierze górę nad rozumem...
Odpowiedz
Ja mimo wszystko optuje za panem Komorowskim. Z jednej strony patriota ze szlacheckiej rodziny, porządny ojciec, praktykujący katolik a z drugiej europtymista i zwolennik reform liberalnych. Z całym szacunkiem dla pana Jarosława Kaczyńskiego - w polityce nie ma miejsca na litość, teraz zacznie się walka o władzę. A pan Jarosław Kaczyński jest politykiem miernej jakości. Nie zapominajmy z kim współpracował podczas swoich rządów jako premier. A jego kadencja na stanowisku premiera przebiegała w zdecydowanej większości pod znakiem kłótni. Współpraca z Lepperem i Giertychem - totalna klęska polityczna.
Odpowiedz
enzo napisał(a):no chyba,że swoje opinie wyrabiasz sobie o jakimkolwiek polityku na podstawie ''zawsze rzetelnych'' artykułów paszkwilu pokroju Wyborcza
Ty pewnie wyrabiasz opinie czytajac Rzeczpospolita albo Nasz Dziennik - pisma dla jedynie słusznego światopogladu w Polsce.

Prezydent był partiota ale kiedyś, w czasie swojej prezydentury nie dbał o interesy państwa czy obywateli ale o interesy PiS-u, nigdy nie uszanował wyboru narodu polskiego jakim było zywcięstwo PO w wyborach i próbował walczyć w tym wyborem vetując "szkodliwe" jego zdaniem ustawy. nie liczył się z tym że znaczna większośc Polaków zgadziła się z reformami, które PO chciała wprowadzić. Na jednym wielkim VECIE i kłótniami z Rządem oparta była jego polityka wewnętrzna - dla mnie to nie jest przejaw partiotyzmu a wręcz przeciwnie jest to przejaw oddania Pisowi i jego sposobowi uprawiania polityki.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):
enzo napisał(a):no chyba,że swoje opinie wyrabiasz sobie o jakimkolwiek polityku na podstawie ''zawsze rzetelnych'' artykułów paszkwilu pokroju Wyborcza
Ty pewnie wyrabiasz opinie czytajac Rzeczpospolita albo Nasz Dziennik - pisma dla jedynie słusznego światopogladu w Polsce.
I tutaj muszę Cię zawiezć Wink ponieważ z w/w wymienionych czytuję Rzeczpospolitą.Generalnie wszystkie ważne tytuły,także zaglądam do Wybiórczej,inaczej nie miałbym takiego zdanie o niej jakie mam Wink
Prasa,prasą ale chyba każdy ma swój rozum,tak? i nie musi wierzyć we wszystko co dziennikarze na usługach różnych środowisk piszą i w jakim świetle przedstawiają konkretne sprawy.Zresztą co to za czerpanie wiedzy z gazet,można sięgnąć także do innych zródeł.niestety duża część społeczeństwa to co przeczyta w gazecie uważa za pewnik i tak wyrabia sobie zdanie na konkretne tematy.

Co do polityki wewnętrznej ś.p.Prezydenta po części się zgadzam.pamiętaj także,że miał takie konstytucyjne prawo z którego korzystał.tak samo jak kiedyś Kwaśniewski,albo jak Wałęsa podpisując ułaskawienie dla jednego z najgrozniejszych gangsterów w Polsce Wink
Ale nawet jak czytam teraz Twój post to widać,że swoje zdanie wyrabiasz na podstawie właśnie takich paszkwili jak Wyborcza,Fakt itp. Ile to tych ustaw było zawetowanych ? może najpierw to sobie sprawdz... !
Wetował te ustawy które jego zdaniem były złe dla społeczeństwa,miał takie prawo przecież.miał co do konkretnej ustawy całkowicie inne zdanie i dlatego korzystał z tego prawa.więc co Cię tu dziwi ??
Oddanie PiS-wi ? ja bym powiedział,że oddanie swojej wizji Polski.miał w kilku sprawach inne zdanie niż Rząd stąd te napięcia.czy to także Cię dziwi ? jego też wybrała ogromna rzesza polaków i z myślą o nich także działał.a rząd i tak mógł te ustawy w Sejmie przegłosować,odrzucając weto prezydenta.
Zanim zaczniesz uważać coś za pewnik to poszukaj ile tych wet było przez kadencję.
Peter napisał(a):Ja mimo wszystko optuje za panem Komorowskim. Z jednej strony patriota ze szlacheckiej rodziny, porządny ojciec, praktykujący katolik a z drugiej europtymista i zwolennik reform liberalnych. Z całym szacunkiem dla pana Jarosława Kaczyńskiego - w polityce nie ma miejsca na litość, teraz zacznie się walka o władzę. A pan Jarosław Kaczyński jest politykiem miernej jakości. Nie zapominajmy z kim współpracował podczas swoich rządów jako premier. A jego kadencja na stanowisku premiera przebiegała w zdecydowanej większości pod znakiem kłótni. Współpraca z Lepperem i Giertychem - totalna klęska polityczna.
Też czytałem o Komorowskim ten artykuł z jakiej to rodziny pochodzi Smile
Zapomnieli niestety o kilku ważnych lub mniej ważnych sprawach pisząc o tym kandydacie na urząd prezydenta Wink
Generalnie ten człowiek mnie nie przekonuje,jest taki nijaki.nawet z Sikorskim nie jest w stanie zdecydowanie wygrać w debacie.
co do Jarosława Kaczyńskiego się nie wypowiadam bo to nie mój kandydat i ja go nie popieram i z tym co napisałeś o nim również się zgadzam.
Odpowiedz
enzo gazet juz dawno nie czytam Sad, tylko internet, bo czasu brak. A wracając do tematu, nie w tym rzecz ile ustaw vetował Prezydent ale jakie - jak wiesz najważniejsze, sztandarowe ustawy Rządu. Nie przypominam sobie żeby jakaś "z głośnych" ustaw przeszła.
enzo napisał(a):Wetował te ustawy które jego zdaniem były złe dla społeczeństwa,miał takie prawo przecież.miał co do konkretnej ustawy całkowicie inne zdanie i dlatego korzystał z tego prawa.więc co Cię tu dziwi ??
Oddanie PiS-wi ? ja bym powiedział,że oddanie swojej wizji Polski.miał w kilku sprawach inne zdanie niż Rząd stąd te napięcia.czy to także Cię dziwi ? jego też wybrała ogromna rzesza polaków i z myślą o nich także działał.a rząd i tak mógł te ustawy w Sejmie przegłosować,odrzucając weto prezydenta.
Widzisz i to się różnimy, bo moim zdaniem Prezydent nien robił tego wszystkiego z myślą o społeczeństwie tylko o swojej dawnej partii. Rzucał kłody pod nogi Tuskowi żeby jak najmniej ten mógł zrobić. Właśnie to mnie dziwi że jako prezydent nie wzniósł się ponad partyjne podziały tylko wyraźnie opowiadł sie po stronie PIS. Dziwi mnie również to że dwaj byli prezydenci potrafili współpracowac z różnymi Rządami w czasie swoich kadencji a obency nie. Duża częśc jego polotyki bardzo mi się podobała jak polityka historyczna czy umiłowanie tradycji Polski, jednak polityka dla przyszłości Polski była IMHO beznadziejna. A tyk przy okazji Rząd nie mógł obalać vet prezydenta bo do tego potrzeba 3/5 głosów a tyle nie miał.

Moim zdanie tak naprawdę nie ma w tej chwili silnego wyrazistego kandydata na fotel prezydenta. Kampania może być bardzo wyrównana, bo pośmierci LK Polska polityka przeżyła trzęsienie ziemi i wiele osób na nowo kształtuje swoje preferencje polityczne.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Właśnie to mnie dziwi że jako prezydent nie wzniósł się ponad partyjne podziały
Z tym się muszę zgodzić.to raziło niestety.
olek2601 napisał(a):A tyk przy okazji Rząd nie mógł obalać vet prezydenta bo do tego potrzeba 3/5 głosów a tyle nie miał.
Przy udziale Lewicy z którą dało się dogadać mógł Rząd to robić.Ale Lewica w pewnych propozycjach jakie Rząd przedstawiał,opowiadała się po stronie Prezydenta.
olek2601 napisał(a):Moim zdanie tak naprawdę nie ma w tej chwili silnego wyrazistego kandydata na fotel prezydenta. Kampania może być bardzo wyrównana, bo pośmierci LK Polska polityka przeżyła trzęsienie ziemi i wiele osób na nowo kształtuje swoje preferencje polityczne.
Owszem,również się zgadzam.Chętnie poprę kandydata PO ale nie jestem przekonany co do Komorowskiego bo tak jak pisałem,jest dla mnie mało wyraznym politykiem.szanują go,jest człowiekiem odpowiedzialnym co udowodnił piastując wiele różnych funkcji jednak uważam,że prezydentura to dla niego za dużo.
Odpowiedz
Cóż tu można dodać
Wiele się słyszy o sondażach o ich wynikach, kogo to one typują, kto ma większe szanse, a kto mniejsze , jednak nie zawsze jak wiemy odzwierciedlają swoją wiarygodności, one będą się zmieniać w czasie- to na pewno.
Przedwyborcze dywagacje również będą , to nieuniknione i oczywiste, tak było jest i będzie.
Popieram PO i mam tylko nadzieję , że wyborcy nie będą się jednak kierować emocjami i współczuciem po ostatnich wydarzeniach ,ponieważ niewątpliwie mogłoby to sprawić większą przychylność dla PIS (ale to moje osobiste odczucie)
Odpowiedz
Niestety , ale wasze "socjologiczne" spojrzenie jest niczym innym jak próbą manipulacji. Przawdopodobnie nieświadomej i "zakodowanej" od górnie - ale manipulacją. Oczywiście - zgodnie z zasadami manipulacji - zaraz usłyszę, że opowiadam bzdury, ale ....
Zauważcie, że prawie nikt nie mówi o poglądach PISowców ( nie członkach PISu ale osobach którzy na ten PIS głosowały). Pojawia się ogrom głosów, że jak PIS wygra to tylko dlatego, że ludzie zlitują się mając w pamięci katastrofę w Smoleńsku. Ma to duży negatywny ładunek - ważne będą nie poglądy tylko litość. Kiedyś na PIS mieli głosować mochery, potem oszołomy, a teraz ci co się litują. Zauważcie, że tyle złych słów, oszczerstw i głupot zostało powiedzianych na ŚP Lecha Kaczyńskiego. Wtedy mało kto mówił inaczej. Ale czy napewno ? Dziś widzimy reportaże robione kilka miesięcy temu , w których osoby mówią o normalnym i prawdziwym życiu Prezydenta (i nie tylko o nim). Dlaczego wtedy media tego nie pokazały ?? Czy dlatego, że nie wpisywały się te reportaże w ogólny trend ? Czy litość jest tym najnowszym trendem ??

Więc skąd tyle prawdziwych łez na pogrzebie ?
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Generalnie to co się działo po śmierci Prezydenta w gazetach które do tej pory pisały głównie tylko zle o nim,jest co najmniej śmieszne,choć myślę,że pasowałoby tutaj inne określenie które sobie może daruję.
Nagle okazało się,że Prezydent był człowiekiem zupełnie innym niż o nim do tej pory te gazety pisały ! jak to nazwać ?

Co do wyborów jeszcze,boję się tego,że rządząca partia przejmie kontrolę nad wszelkimi instytucjami w kraju,sprawując Rządy,mając swojego Prezydenta,szefów NBP,IPN,BBN i innych.nikt mi nie powie,że jest to dobra i zdrowa sytuacja dla demokracji,szczególnie tak młodej jak ta nasza w Polsce.
Uważam tak bez względu na to jaka partia w Polsce sprawowałaby władzę.do tej pory ta równowaga była zachowana,teraz tak najprawdopodobniej nie będzie.
Odpowiedz
Tak ale zauważcie że media nie przedstawiały Prezydenta prywatnie tylko "słuzbowo". Jak się okazało prywatnie był ciepłym i czułym człowiekiem, jednak jako polityk przedstawiał się jako twardy i konserwatywny. Może tylko udawał takiego bo to lepiej wyglądało na arenie politycznej, gdzie osoba mocna, twarda o wyrazistych podladach jest bardziej szanowana niż jakać ślamazara? Zresztą teraz wydaje mi się że ogólnie politycy to prywatnie normalni ludzie. Ostatnio słuchałem jakiegoś programu w radiu i bardzo uczciwie powiedział dziennikarz z Newsweeka, że w Polsce nie sprzedaja się spokojni politycy bo to nikogo nie interesuje, w Polsce sprzedaja się własnie takie rzeczy jakie do katastrofy smoleńskiej słyszeliśmy. Wśród dziennikarzy było nawet przyzwolenie żeby o politykach pisać jako o złodziejach żeujących na uczciwych obywatelach i wydających nasze podatki na swoje zachcianki. Między innymi dlatego polscy polityce nie znaja języków, nie kupiono nowych samolotów czy w ich biurach pracują przstarzałym sprzęcie. Pamiętam jak czytałem w necie jak jakiś dziennikarz obsamrował Sikorskiego że ten postanowił unowocześnić MSZ i kupował nowoczesny sprzęt aby obieg papierów odbywał się drogą elektroniczną a nie tradycyjna. To właśnie niestety się sprzedaje.
Odpowiedz
I tu trafiłeś chyba w sedno. Dlatego często się zastanawiam, na ile rzeczywistość opisywana przez media odpowiada prawdzie a na ile jest to kreowanie tej rzeczywistości. Wiadomo, że skandale i plotki sprzedają się najlepiej. Brak jest natomiast pokazywania pozytywnych postaw. Czy wynika to tylko z chęci przetrwania na rynku ? Odpowiedzieć powinni na to redaktorzy naczelni, ale jak widzę, że i część polityków (wszelkiej maści !) najchętniej zajmowali by się - łagodnie określając - bzdurami, to zaczynam się zastanawiać kto ma w tym interes. Bo w głupotę tylu ludzi nie wierzę.
Bo- jak mawiał Pietrzak w swoim kabarecie - jak nie głupota to dywesja i sabotaż !
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=FnECifsl43w
film zamieszczony był (jest) na YouTube w celach opiniotwórczych ,Wojewódzki i Figurski w Eska Rock ,Poranny'm WF..
http://www.youtube.com/watch?v=c5WYgkOHnVo
http://www.youtube.com/watch?v=3Pzq9WwfJ...feature=iv
Michał Figurski w programie Dzień Dobry TVN
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości