Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Park Miejski
Star 266 napisał(a):
heros napisał(a):...

@Star jak chcesz turystycznie wypromować park jak nikt nie jest wstanie zachęcić ludzi do odwiedzin np. Wielkiego Pieca czy kolejki wąskotorowej? I gdzie Ci przejezdni mieliby zaparkować jak na tym planie żadnego parkingu nie widać?

A widziałeś gdzieś jakąś reklamę Wielkiego Pieca ?... i wszystko w temacie Sad

Na świecie wypromowana jest niejedna popelina. Człowiek jedzie i nie ma wielkiego WOW. Tymczasem Wielki Piec jest naprawdę fajnie zrobiony.

To nie jest problem tylko wielkiego pieca. Polacy nie mają w krwi handlu, reklamy ,promocji , nachalnego aczkolwiek skutecznego marketingu. Jak ktoś jeździł trochę po świecie wie o czym mówię.

Samo się nie sprzeda.

PS. Zrób badanie marketingowe w grupie docelowej. Zgaduję młodzież szkolna w Kielcach z pytaniem : Gdzie w ogóle jest Wielki Piec i wystawa o Wielkim Piecu. Przeanalizujesz wyniki. Będziesz wiedział gdzie jest błąd...... jak się to mówi. Prawda Cię przerazi. Smile

to tyle teorii a jak wygląda to w praktyce w wykonaniu Star266
https://www.google.pl/maps/@51.0546883,2...312!8i6656
Cool

A widziałeś gdzieś jakąś reklamę Stemar... i wszystko w temacie
Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):@Casper

Zuważyłeś kluczową różnicę między inwestycją prywatną a publiczną.

a) Inwestycja prywatna polega na tym aby coś robić i aby coś zrobić. Ma powstać coś co spełni określony cel
b) W inwestycjach publicznych bywa tak , że jakieś działanie jest wykonywane a cel dokładnie nie jest określony

I nie mówię tu o długości chodników, ilości lamp i innych cechach projektu. Jeśli np. inwestor prywatny inwestuje w restaurację to chce po roku mieć 1500 klientów miesięcznie a i 150i tys. obrotu.
Jak powstaje dworzec to założenie projektowe mogą być na milion pasażerów miesięcznie ale jak będzie 10 tysięcy to .... nic się nie stanie vide lotnisko w Radomiu.

Było by czymś ważnym zanim zacznie się myśleć o wielkości ławeczek i kolorze bruku " Jaki cel ma przynieść rewitalizacja Parku?" i nie chodzi to o zmianę wyglądu parku czy poprawę bezpieczeństwa. Chodzi o to co zmiana wyglądu(jaka) i poprawa bezpieczeństwa da miastu i społeczeństwu ?

PS. Moim skromnym zdaniem chciałbym aby park dawał możliwość z jeden strony relaksu czyli spaceru wśród ładnie zagospodarowanej zieleni jak też uprawiania sportu , wzmożonej aktywności fizycznej przez różne grupy wiekowe dzieci, młodzieży,dorosłych i seniorów z dużym naciskiem na ścieżki do biegania i jazdy na rowerze. Ambitny Park Linowy to też dobry pomysł.
Nade wszystko chciałbym aby Park był tak estetyczny i ciekawy aby trafił do przewodników turystycznych jako osobliwość turystyczna woj.świetokrzyskiego i był zauważany przez turystów. Niewątpliwie jego wielkość i położenie oraz ciekawe ułożenie terenu daje taką szansę !!!

...w takim razie racz mnie oświecić jaki cal miało sprzedanie tobie dawnego WKU .....skoro twierdzisz że powinno mieć jakiś sens, oprócz tego że w tum wypadku chęci zbicia kasiorki. A i chęć jak i sprzedaży terenu po byłym MPK...... była kicha i jest i płonne twe nadzieje ze będzie lepiej....
blus...
Odpowiedz
wanacjusz napisał(a):to tyle teorii a jak wygląda to w praktyce w wykonaniu Star266
Rusz głową, to nie boli. Widziałeś gdzieś w Starachowicach reklamę MZK jako przewoźnika albo małego czy niezrzeszonego sklepu spożywczego? Nie. Prywatna stacja benzynowa to nie miejsce turystyczne warte specjalnego wypromowania poza obszarem, w którym działa - jest dla mieszkańców, a większość z nich wie o jej istnieniu. Chyba, że trzeba Ci wymalować strzałki kierunkowe, żebyś mógł wiedzieć gdzie jaki obiekt usługowy w Starachowicach się znajduje - w takim razie przepraszam, nie mam wymagań.

Przy okazji. Naucz się czegoś więcej, niż prywatnych docinek. Jesteś w tym kiepski, a pewne twoje uwagi stają się już powtarzalne.
Odpowiedz
nie bardzo jest co wyjaśniać a tym bardzie dyskutować z jednostką aż tak "wybitną" jak ty (taki tam tani żarcik a co)
ale jeżeli to hopie czytaj ze zrozumieniem ponieważ jestem tego pewien iż nie posiadłeś jeszcze tej umiejętności
a szkoda
mimo wszystko nie zrażaj się próbuj dalej
[Obrazek: meeting.gif]
Odpowiedz
Wybitną to ty jesteś pomyłką hopie Smile
Odpowiedz
poprawiłeś sobie samoocenę tym wpisikiem
urosłeś
Ja to rozumie hopie
Odpowiedz
@ Wanacjusz

Przez wiele miesięcy zamieszczałem reklamę w Tygodniku i Gazecie Starachowickiej. Puszczałem reklamę w Radio Eska. Mam 5 billboardów, przez 12 miesięcy aczkolwiek dawno puszczałem reklamę na telebimie na Krzosa, zamieszczałem teksty sponsorowane w lokalnych gazetach, mam stronę internetową i facebooka.

Ale w mojej branży dosyć konkretną robotę robi marketing szeptany wśród zadowolonych klientów a jeśli chodzi o B2B to "telefon do przyjaciela".

@Blus12

W przypadku dawnego WKU sprawa jest raczej prosta. Koreański inwestor wycofywał się z inwestycji w Starachowicach i działkę chciał sprzedać, działka jest sąsiadująca i cena mi odpowiadała. I transakcja doszła do skutku.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
W 2018r. będziemy mieli wreszcie Park Miejski z prawdziwego zdarzenia. To piękne miejsce i mam nadzieje, że to się nie zmieni.
http://starachowice.eu/dla-mieszkanca/14...achowicach
Odpowiedz
ABCDE napisał(a):z prawdziwego zdarzenia.
A jak wrażenia estetyczne? Mi osobiście koncepcja się podoba, rzecz jasna na kilka rzeczy miałbym ciut inny pogląd, ale ogólnie wszystko na duży plus. Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):A jak wrażenia estetyczne?
Na planszy zawsze wszystko wygląda ładnie. Jak to mówią "nawet g*wno ubierzesz w piórka, wyretuszujesz w PS i pokażesz na planszy to będzie ładnie". Big Grin

Obejrzałem filmik. Na tyle ile można było się przyjrzeć.... chyba nieźle Smile bardzo w moim stylu ta muszka koncertowa, te kaskadowe tarasy z kwiatów Smile to wykorzystanie wody. Bosko Smile
@Oscar, są gdzieś w większej rozdzielczości te plansze? Albo byłbyś tak miły i ich wersję cyfrową tu wstawił, wysłać chyba też można.
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@Oscar, są gdzieś w większej rozdzielczości te plansze?
W linku który wrzucił ABCDE są pdf'y, da się je dosyć mocno powiększyć. O to CI chodziło?
Odpowiedz
<3
dzięki nie zauważyłem na tel Big Grin
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
zen napisał(a):To co mnie denerwuje w naszym parku miejskim, to fakt, że niektóre osoby wchodzą z psami, psy tam srają, a właściciele po nich nie sprzątają. No jakaś masakra normalnie.
Masz wyjątkowo małe wymagania estetyczne. Mnie nie interesują psie kupy w parku bo tam w ogóle nie zachodzę , gdyż nie widzę takowej potrzeby - bo niby po co? Od lat nikt nie interesuje się naszym parkiem i nawet trudno nazwać go parkiem . Zresztą to nie tylko park . Przecież to miasto jest całkowicie zaniedbane i gorzej wygląda niż niejedna wioska.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości