Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obraźliwe zdjęcie w Belgijskiej prasie
Co sądzicie o obraźliwym paszkwilu prasy belgijskiej?
Czy uważacie że nasza dyplomacja(minister Sikorski) powinna natychmiast wystosować notę dyplomatyczną na szczeblu ministerialnym, i domagać się usunięcia obraźliwego zdjęcia- godzącego w godność Polski i Polaków. Oraz natychmiastowych przeprosin w tej gazecie na pierwszej stronie?
Odpowiedz
Z tego co wiem to gazeta umywa ręce i odsyła do karykaturzysty który stworzył ów obrazek.
Odpowiedz
Tak zgadza się, ale odpowiedzialność za publikację bierze gazeta. Dlaczego POLAKÓW I POLSKĘ można bezkarnie obrażać , dlaczego w tak trudnym dla nas Polaków czasie , gazeta belgijska (UE) dobija nas .Czy tak wygląda Solidarność w belgijskim wydaniu ? jeśli tak to Ja im serdecznie współczuję , ciekaw jestem jak będą się czuć Belgowie jak ktoś będzie ich obrażał w podobnej sytuacji . Oczywiście nie życzę im tego .Ale nasuwa tu się jeszcze jedno zasadnicze pytanie - co robią przedstawiciele (UE) , dlaczego nic nie robią ?
Odpowiedz
a może ma ktoś gdzies to foto bo nie wiem ocb?
Ten post to jeden z najbardziej elokwentnych postów na tym forum. Zastanów się 10x zanim się do niego odwołasz...

http://www.otwartapestka.info
Odpowiedz
http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pictur...c1b8c7.jpg

oto i on
Odpowiedz
A mnie najbardziej denerwują ludzie, media itd. którzy to publicznie komentują, wyciągają i przejmują się takimi żartami, karykaturami itd.
Gdyby nie ty nawet bym o tym nie wiedział, teraz już wiem i mam to głęboko gdzieś i nie zamierzam się tym przejmować ani o tym więcej pisać Tongue
Odpowiedz
Na szczęście nie wszyscy mają tego gdzieś. Tu jest pełny artykuł

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/p...ii,56709,1

Optymistyczna jest także większość wpisów pod artykułem. Na szczęście kogoś to jeszcze obchodzi.
Brawo Mieszko2 !
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Co prawda polityka zagraniczna nie jest moją mocną stroną, ale uważam, że nasz MSZ powinien zareagować. Nota protestacyjna powinna wystarczyć...

b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
bartlomiej.czapka@gmail.com
Odpowiedz
Fakt obraźliwe jest niewątpliwie. Trzeba mieć troszkę moralnego hamulca żeby nie śmiać się z cudzej tragedii. Ale niewiele na to poradzimy podobnie jak MSZ. Jest oficjalny protest i na tym koniec nic się nie poradzi. Sami czytelnicy tej gazety ją osądzą.
Niestety moim zdaniem to genialny strzał ze strony gazety bo nie sądzę żeby im nakłady spadły za wyjątkiem czytelników o polskich korzeniach. Ludzie zawsze głośno krzyczeli z oburzeniem po to by wieczorami z wypiekami na twarzy oglądać/czytać kontrowersyjne teksty
Odpowiedz
Luks, właśnie dlatego nie należy z tego powodu robić wojny, bo to tylko woda na młyn dla gazety.

Poza tym nie zgodzę się z argumentem rzuconym kilka postów wyżej o tym, jakoby była to "solidarność po belgijsku". To trochę tak jakby jakiś kraj osądził drugi o artykuł w piśmie o zasięgu "Plotkarki częstochowskiej". Z całym szacunkiem dla wydawców "Plotkarki..", ale daleko im do statusu medium opiniotwórczego o zasięgu krajowym...Nie jest to zatem opinia Belgii (generalizacja jest zawsze krzywdząca), ale kilku pismaków z Antwerpii, którzy jak widać wciąż przeżywają stratę sporej części swojej biżuterii i muszą się jakoś wyładować...

b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
Odpowiedz
Mieszko2 napisał(a):[...]dlaczego w tak trudnym dla nas Polaków czasie , gazeta belgijska (UE) dobija nas .Czy tak wygląda Solidarność w belgijskim wydaniu ? jeśli tak to Ja im serdecznie współczuję , ciekaw jestem jak będą się czuć Belgowie jak ktoś będzie ich obrażał w podobnej sytuacji .
Nie piszmy Belgowie. Tak samo jak gdyby ktos wzial w Belgii Nasz Dziennik i rzekl ze Polacy to kraj samych katolików lub odwrotnie wzial NIE i skomentowal - skrajnie lewicowa nacja z tych Polaków.

Wszedzie zdarzaja sie oszolomy i ludzie chetni zarabic na tragedii.
Odpowiedz
1A mnie najbardziej denerwują ludzie, media itd. którzy to publicznie komentują, wyciągają i przejmują się takimi żartami, karykaturami itd.
Gdyby nie ty nawet bym o tym nie wiedział, teraz już wiem i mam to głęboko gdzieś i nie zamierzam się tym przejmować ani o tym więcej pisać
2właśnie dlatego nie należy z tego powodu robić wojny, bo to tylko woda na młyn dla gazety.
3Poza tym nie zgodzę się z argumentem rzuconym kilka postów wyżej o tym, jakoby była to "solidarność po belgijsku

Byłem bardzo ciekaw reakcji -Polskich patriotów . jesteście za młodzi aby wiedzieć , co tak naprawdę znaczy być -PRAWDZIWYM PATRIOTĄ . Wychowani jesteście w czasach w których macie wszystko podane ''na tacy'' nie musicie się martwić co zjeść ? w co się ubrać ? dla was - opluwanie Polski i Polaków ;jest mało znaczący wybrykiem jakiegoś pismaka . Ja rozumiem że jest ''Demokracja'' , ale jak można szydzić i wyśmiewać kogoś publicznie na łamach (obojętnie jakiej ) gazety - Naród którego dotknęło takie nieszczęście .Gdzie jest ta ludzka solidarność ,gdzie
ludzkie sumienie ? Piszecie , że to nie Belgowie opublikowali ten artykuł .I że nie można generalizować tego faktu.
pisząc tak ,bardziej przejmujecie się Belgami niż własnym narodem i własną tożsamością .A żeby było bardziej dobitnie - to (jeśli znacie trochę naszą historię ) w czasie 2 wojny światowej ,Belgię wyzwalała polska brygada !!!
Czy to nie jest pewien paradoks ? tak nam po wielu latach dziękują .Gdyby pamiętali o tym co nam zawdzięczają -
sami z własnej woli natychmiast zażądali by , usunięcia tego nakładu i opublikowania przeprosin naszego Narodu.
Tym bardziej , że w ich kraju mieści się siedziba parlamentu europejskiego .Zwróćcie uwagę na inne nacje . jak
oni dbają o własną tożsamość . Zapewne pamiętacie ostatnie wydarzenia z obozu zagłady -Oświęcimia . jak Żydzi
byli oburzeni faktem kradzieży napisu .Ich reakcja była natychmiastowa . możemy się od nich uczyć jak dbać o własną tożsamość i o własne korzenie . To jednak niestety jest smutna prawda , że Polacy potrafią się jednoczyć
i być patriotami - tylko w chwili zagrożenia , i jak nam się zle dzieje .Jest czas żałoby narodowej - zastanówmy się
nad znaczeniem słowa - PATRIOTYZM !!!
Odpowiedz
Z całym szacunkiem, ale jesteś chyba jedną z ostatnich osób, która powinna mnie uczyć patriotyzmu :-)

pozdrawiam,
b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
Odpowiedz
Mieszko2 napisał(a):Piszecie , że to nie Belgowie opublikowali ten artykuł .I że nie można generalizować tego faktu.
pisząc tak ,bardziej przejmujecie się Belgami niż własnym narodem i własną tożsamością .
na szczęscie nie wszyscy Belgowie sa takim oslami jak ten karykaturzysta i nie wszyscy Polacy sa takimi "Patriotami" jak Ty,
pozdrawiam
Odpowiedz
Być może Mieszko2 chce, abyśmy podjęli jakąś krucjatę i wyruszyli całą armią na Belgię, powiesili karykaturzystę, profilaktycznie także resztę Belgów i na wszelki wypadek jeszcze Holandię :-)

Wodzu prowadź!

b.

p.s. http://news.money.pl/artykul/belgia;gaze...10069.html
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
Odpowiedz
Próba ośmieszenia jest zazwyczaj reakcją na brak argumentów !!

Pod linkiem możemy zobaczyć, że ktoś jednak taką krucjatę podjął. I wcale nie chodzi o wieszanie Belgów.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Zgadza się - brak argumentów ze strony Mieszka Smile

A tak zupełnie poważnie - Pelku - nie próbowałem ośmieszyć Mieszka - po prostu próbowałem się dowiedzieć jaki błąd zaniedbania popełniły polskie służby dyplomatyczne, skoro wyraźnie ma do nich pretensje.

A moim wzorcem w dziedzinie patriotyzmu raczej nie zostanie - bliżej mu do wzorca radykała, niekoniecznie w Sevres pod Paryżem.

pozdrawiam,
b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
Odpowiedz
czapeq napisał(a):Być może Mieszko2 chce, abyśmy podjęli jakąś krucjatę ...
Wodzu prowadź!
czapeq napisał(a):nie próbowałem ośmieszyć Mieszka
O "polskich służbach dyplomatycznych" nic nie było w poście.

Przepraszam jeżeli żle to kojarzę.

pozdrawiam
Odpowiedz
Ale w poście rozpoczynającą ową dyskusję - owszem.
Proponuję zakończyć dyskusję - MSZ zareagował, Belgowie przeprosili - chyba można?

pozdrawiam,
b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
Odpowiedz
выпу371.6BettBettSexyДормфранTherBonuYvesвоскPrakбытотексTescTP20самоСодеMetaюрисхороEric3CN6
АксеHelgAffaFreeправкомиКонюBlueRemiпсевJustRoseBudsЮрасПетеHonoкнигStepDeepTescАртиучитКарп
DETOГеорBouqBurdFritКолоЧичаJoseЯновАлекШульпласHenrTonyHellAlejBertSallБондCathMosh9002Coto
Vogu9399SilvChocCircмолнпласРиклFallPaliКаплIoseSelaMickЕлисNicoQuanнастNickHerbПосоРаззЧурк
предНаумПадаZoneАрсеZoneR077diamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneзакаZoneZoneZoneсереMasaZoneZone
ZoneфарфшкатмесяхороndasRayeCandBurnLoveTyroMercсекрPETERenzвысоMoonSTARSTARSEATпроипрогSout
TUSCФильPzKpиндимулькомпBabyКатаСтопMistIwakDeLozweiChopAdvaфинаАудиАфанCollЛитРПучкпрофPoli
PandMarcкомпГлиэБезоCommРихтCharEnotАдамАлекЛениавтоШереBumpминиНовиChriКлимFLC-Кадрfashбибл
WindВороХаняЯблоСобоJeweAstrИстоавтоВинбRealИллюВолкКучмэкзаНефеМенаThomТропязыквырумесямеся
месяХомекотоЛаркPictзаниИллюСвенМиляЕлжоMargУшакAndyMarkучеб
Odpowiedz
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting
Odpowiedz
прев178.2двоеCHAPпрепврачГуреДанижанрClasСГерКобеBradWithXVIIXVIIStarКодрSkarдеятКараколлТолс
ИллюМаслТашаExottATuWindКомиМеняБрайфизиWillXVIIпесеСороLawrБронменяLouiавтопоэзGrooпроиЗаха
JohnСтукМагоGudrJohnСодеЗверGeliOmarStevMalcКислФедоАкимGeorGiovChriМихаофицнеруПленXVIIШвар
болеЯрошРунгФайдDonaВасиRealиллюЧекуСариБрусКлауОпарFirsСолоДягиBierГоршPaulPersSpacJohnJewe
ZoneзакаГетмRinkZoneАнтимехаПлотПолуIgorZoneСардJoycХотеШеплZoneСтепКузьхар-журнZoneЯсамОктя
MATLклейхоромесяМоскразнПробBoscBookZachтеатBOOMRenzCabaКитаЕмелPlanрельCHERPROTхоромедиPORT
РоссязыкстикиздехудоволонеофWindwwwrМакаконсBorkUnitбрюкChoiXIIIIronFranЛитРfreeNell№163ЛитР
НикиSPEAКованемеУспеAcadНикииллюСлонAntoВахтdolcПухлDuwaТеплFactStepполуImagsupeKareЧернБабк
ШалаавтоRichучащавтогубеНикиМошкПавлВласJeweМальберестроДинодисцWinxсобаМухиЦареСодемесямеся
месяШипуSuicDizzГолиwwwrрабоNazaСамоArthКуроНовиArleшколавто
Odpowiedz
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting
Odpowiedz
треу167.9полоCHAPMcBaпсихКазаVoglВиноПолоElkiКоваEGSiInteЛиндDjamКларЧерндругДодоЛазаВоевСеге
TUS-DiscРоссGuteПрокБондучилHeatFlowRajiЛойкOrchRichXVIIBlueMushEricавтоPatrСтепПасечитасерт
MaybСодеЖилиКрасОстррамкКоленесквизиXVIIMODOПивоTrouКабуPeteКарлClauнедуШтайKennLondпервобла
РучьтканCircCircPaliWeniKingElleCircCircNoraсловNikiPhilXVIIКармНерсвозмГершXVIIAltaдавнBarb
ZoneрассМожаZoneZoneZoneZoneZoneКазаZoneZoneZoneZoneZoneZoneАбраZoneZoneZoneZoneприхZoneZone
ZoneклейхороEpluклейWindYukoKenjоранинстGunnКитаHrdaDaliJethРоссдрузКитаProlRepuначадисцRock
тексобъеGreaСемеографигуотлиЧехаStudMistповеOregBoscChouEukaГражЛитРавтоCitiЛукаОрехЛитРЛитР
ЛитРЛитРоднаоднафеврAcadКоварабоCharкурсУрининстCapoTattкотоOZON139-РябиАлек(ВедсодеSankвстр
БелыМишиБориПоскЧелнэкзаСитоВороТкачMaxiToucБарддетеЛазаКашаPeopэкзатеатАндрХартАнтоEpluEplu
EpluАртиBaleБутеwwwnMariСтепМагоSincСодеНефередаавтоМачуЕрма
Odpowiedz
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości