Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katyń
oskar może orientujesz się kiedy w kinie będzeie wyświetlany KATYŃ? ostatnio nie zapuszczam się w rejony kina i nie wiem co wogóle tam się gra. A może go już widziałeś i czy jest sens na niego iść?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Polecam Ci artykuł w najnowszym Wprost o tym filmie.Ciężko czasem się go czyta,ale interesujące zdanie ma autor artykułu.Tutaj zacytuję tylko nagłówek.
''Wajda przestał kręcić filmy. Patrzy tylko, do jakiej wzniosłej sprawy doczepić swoje nazwisko
Katyń" to nie jest film. To podniosła inscenizacja telewizyjna z elementami patriotycznego szantażu. Stacja Discovery mogłaby to kupić, pociąć i po kawałku wykorzystać jako ilustrację programu historycznego. A i tak oddałaby twórcom przysługę. Bo oni nie potrafili nawet sensownie zmontować tego, co nakręcili.''
Odpowiedz
olek2601, Jakoś w następnym miesiącu, chwilowo chory jestem, jak wrócę do pracy w poniedziałek to postaram sie napisać. A co do filmu powiem Ci ze filmy tego typu trzeba po prostu lubić.
Odpowiedz
Co do osiągnięć obecnej polskiej kinematografii to jestem dosyć sceptycznie nastawiony Wink Nie mniej Wajda mógł postawić na jakichś innych aktorów bo ci co zagrali mnie się już opatrzyli, nie wiem jak Wam. Nie mniej z krytyka bym się wstrzymał dopóki sam nie obejrze bo ostatnimi czasy jest tręd chyba taki, ze wszystko się krytykuje Rolleyes
" Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" Albert Einstein
FORUM DOKUMENTU POLSKIEGO
Odpowiedz
Co do Starachowic to nie wiem :/ może jutro się dowiem jak będę w Sck-u.
Ale w Kielcach w kinie Mostkwa odbędzie się premiera 21 września o 20:15.
Seanse odbywać się będą w godzinach: 8:30, 10:45, 13:00, 15:45, 18:00, 20:15
( Info zaczerpnięte żeby nie było z kieleckie.eu Smile )
Szczerze na taki film bylo by miło aby u nas w kinie miejskim także odbył się taki pokaz. Lecz niestety zdaję sobie sprawę że trochę by to kosztowało.
xonar + flac <3 // Exq
Odpowiedz
Cytat:Co do osiągnięć obecnej polskiej kinematografii to jestem dosyć sceptycznie nastawiony Wink

też nie przepadam ostatnio za polskimi superprodukcjami a do takich należy zaliczyć KAtyń ale sądzę zę niektóre filmy trzeba poprostu znać :-)
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Dokładnych inf nie ma ale prawdopodobnie ( 90% ) film będzie wyświetlany u nas w kinie w pierwszym tygodniu października, zarówno dla szkół jak i normalnie.
xonar + flac <3 // Exq
Odpowiedz
Film jako film słaby.Jeśli podchodzić tylko do niego pod kątem historycznym to dla przeciętnego widza nie ma znaczenia kto go nakręci.Ja natomiast mam żal do ludzi którzy decydowali kto nakręci ten film,że reżyserem został Wajda.Chociaż nie jestem pewien czy to nie była jego inicjatywa by taki film nakręcić dlatego nie wiem czy jest mieć do kogo żal.
Odpowiedz
W histori filmu polskego Wajada jest reżyserem najlepszym . Przyominam ,ze zdobył statułetke Oskara. Fil ten nie miał byc sensacja z rodzaju agenta 07 .
Odpowiedz
No więc tak Katyń gramy na pewno od 5.10 do 18.10 w godz. 8.00, 11.00, 16.00, 18.30
W tych terminach gramy seanse o podanych godz.
06.10 - 8.00, 11.00, 14.00, 17.00
07.10 - 8.00, 11.00, 15.00, 20.00
12.10 - 8.00, 11.00, 14.00, 20.00
Cena biletów
Indywidualne 14zł
Zbiorowe ?? (to postaram sie uzupełnić jutro)
Odpowiedz
ja mam z klasa isc na ten film, w pazdzierniku, dokladnie 6 i nam powiedziano po 12zl od osoby
Odpowiedz
Ja również idę z klasą 6 października.
Odpowiedz
Iloonka, Bo zbiorowe są tańsze, po 12zł. Smile
Odpowiedz
Moim zdaniem naprawde warto iść na ten film ... NAleży do tych , po ktorych wyjdzesz z kina i masz go w glowie przez nastepnych kilka chwil albo dni...
Od pierwszej sceny (na moście), po ostatnią kiedy jest już, tylko sam,czarny ekran z muzyką,... reżyser pozostawia każdemu chwilę do refleksji .... Jaki los "zgotowali" nam niemcy i rosjanie podczas wojny ...., ale nie tylko ....??
Nie będę się za dużo rozpisywac napisze tylko, że każdy z młodszego pokolenia , gdzie nie było go jeszcze w tych czasach ..... powinien poznać troszkę historii. A Katyń dluższy czas był tajemnicą i ukrywanym faktem...
Odpowiedz
Cytat:W histori filmu polskego Wajada jest reżyserem najlepszym . Przyominam ,ze zdobył statułetke Oskara. Fil ten nie miał byc sensacja z rodzaju agenta 07 .
To już Twoje zdanie tylko.Czy tak jest naprawdę,nie będe się podejmował oceny.Każdy sam ocenia.
Przez to,że jest to film o takim a nie innym wydarzeniu historycznym,reżyseria samego filmu spada na drugi plan.Dla kogoś kto nie interesuje się filmem nacodzień jest bez znaczenia czy film ten nakręcił Wajda czy którykolwiek z Polskich reżyserów.
Odpowiedz
Według mnie bilety zbiorowe na seans są zdecydowanie za drogie Undecided .
Odpowiedz
Nie przesadzaj.Jest to cena odpowiednia,a przynajmniej według mojego zdania przyzwoita.
Odpowiedz
12 złotych kosztuje bilet zbiorowy w Multikinie.
Odpowiedz
Tak tylko,że Multikino może pozwolić sobie na taką cenę przy tej ilości klientów.
Odpowiedz
Ale w Multikinie sale kinowe są lepsze a oprócz tego masz tam fast-foody itp.
Odpowiedz
I co z tego,że sale są lepsze skoro napisałem wyraznie chyba,że przy tej ilości klientów jaką ma sieć,Multikino może pozwolić sobie na tańsze bilety zbiorowe.A nasze kino przy o wiele mniejszej widowni nie może zejść z ceny bo było by to nierentowne.
P.S.akurat jak dla mnie fast-foody,popcorny w kinie są najmniej istotną rzeczą.Do kina powinno się iść obejrzeć film,a nie jeść.Także w tej kwestii mam tradycyjne podejście.
Odpowiedz
popieram enzo jak chcesz kino z jedzeniem to kup 32" lcd podepnij od kompa i nikt ci nie powie ciiiiiiii =)
xonar + flac <3 // Exq
Odpowiedz
No ja tam w kinie nie jem ale co niektórzy to uwielbiają.
Odpowiedz
Widziałam ten film i jedyne co moge napisac,to goraco polecam sie na niego wybrac.Kawalek trudnej historii mistrzowsko opowiedzianej przez Wajde!
Odpowiedz
A ja twierdzę że film Wajdy nie jest taki świetny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości