Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paryż-Dakar i Star 266
Coś tam przejęli, nawet fajnie to wygląda. A Star Dakarowy to jest po prostu ZAJEFANY sprzęt. Ale 50-lat fabryki to powinno być coś znacznie większego. Wkońcu taki wojskowy 266 też pięknie wygląda. A reszta modeli, prototypy itp ???

To był podwójny bandytyzm , raz ,że w praktyce zlikwidowano fabrykę a dwa,że zminimalizowano pamięć i jej dokonania.

Choć Eko Muzeum samo w sobie jest naprawdę OK. Niemniej powino się rozwijać.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Kto wie gdzie jest drugi Dakarowy STAR ????????
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
W 25 rocznicę , tak ,tak ,tak 25 okrągłą rocznicę wielkich wydarzeń jakimi było udział STRÓW w klasyku nie napisano NIC, nie przypomniano , nie uczczono. Zresztą może to boli tak ja boli wspomnienie fabryki dającej tysiące etatów.

Tak czy inaczej trochę siedziałem w necie i natknąłem się na książkę "Piekło Dakaru" Hołowczyc, Obrocki. Zamówiłem ją.Wszak Obrocki razem z Mazurem jechali Starem 266. Ale w książce Pan Julian nie zamieścił ani jednego zdjęcia STARa już nie mówię o rozdziale poświęconej tej wyprawie.

Hołowczyc ma firmowy zepół, miliony wsparcia z Orlenu,wsiada i jedzie. Jazda STARAmi to była walka z przeciwnościami i prawdziwy wyczyn.

NIE POZOSTAŁO Z TEGO NIC !!!!!!! Ledwie wzmianki gazetowe z tamtych czasów.

Szkoda gadać.

Zmarnowano historię,wspomnienia,spuściznę. Ja już nie mówię o tym,że zmarnowano FABRYKĘ I STARACHOWICE razem z nią. Na świecie potrafią wypromować "popelinę" my mieliśmy naprawdę czym się pochwalić. Zniszczono muzeum FSC, archiwum, pamięć i kroniki, zakład doświadczalny. Z MARKETINGU PAŁA.

Nawet w Szczebrzeszynie jest pomnik świersza a Koziołek Matołek ma Muzeum bajek,nie urągając obydwu a 50 lat Fabryki Samochodów Ciężarowych jakby jej nie było. A może lepiej udawać,żeby jej nie było bo jak była to gdzie jest ???
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Kto wie gdzie jest drugi Dakarowy STAR ????????
629 jest w rękach prywatnych poza krajem.
________m_(o.o)_m___________
Odpowiedz
k.s. napisał(a):
Star 266 napisał(a):Kto wie gdzie jest drugi Dakarowy STAR ????????
629 jest w rękach prywatnych poza krajem.
WTF
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Odpowiedz
@k.s. A możesz uchylić rabka tajemnicy , skąd takie wieści? Fama mówi ze ie przetrwał...
Ride for fun
Odpowiedz
Skąd takie wieści? Usłyszałem to od dwóch różnych osób, m.in. w trakcie zwiedzania Ekomuzeum. A czy jest za granicą, czy nie przetrwał to teraz właściwie bez różnicy, pewnie i tak go nikt więcej nie zobaczy.
Odpowiedz
@ k.s.

No nie dokładnie.To jest nasz historia,coś znacznie lepszego w przypadku Starachowic niż teraźniejszość i jest wielka różnica czy "przepadł" czy się spalił.

To był samochód dydykowany dla WOJSKA. COś bardzo ciekawego konstrukcyjnie. Samochód bardzo POŻĄDANY przez wiele wojsk na świecie wbrew temu co się pisało. A w Polsce wykorzystywany po dziś dzień. W Dakarze odniósł ogromny sukces pokonując dystans z marnym zapleczem serwisowym. W jakich więc okolicznościach go utraciliśmy ???
Odpowiedz
Też bym wolał żeby gdzieś stał niż był zniszczony. Chodziło o to, że w obu przypadkach go "nie ma" bo nie ma gdzie iść i obejrzeć.
Odpowiedz
Rozwiązanie konkursu,gdzie jest TEN STAR 629.

Zgłosił się Pan,który stwierdził,że Star spłonął w Afryce na OS-ie. Problem leży w tym,że informacji nie ma ani jak ani kto zweryfikować ........

Jest to o tyle dziwne,że po pierwsze, Star posiadał instalację przeciwpożarową no właśnie na tę okoliczność. Więc rozumiem,że ta instalacja zaczęła płąnąć na początku i to umożliwiło rozprzestrzenienie się ognia Smile

A po drugie, w oficjalnych informacjach wszędzie było napisane,że obydwa STARy dojechały do METY !!!!!
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Zgłosił się Pan,który stwierdził,że Star spłonął w Afryce na OS-ie. Problem leży w tym,że informacji nie ma ani jak ani kto zweryfikować ........
Big Grin
Widać też mogłem coś wymyślić. Smile
Odpowiedz
Dodam tylko,że jak to w Starachowicach wiedza szeptana to potęga. Już wcześniej słyszałem historie o tym,że star nie wrócił, że był zniszczony itp. Bardziej zatem liczyłem na udowodnienie tej tezy jakimś dokumentem,fotografią.

Przekaz był zbieżny z tym co wiedzieliśmy. Niestety w dalszym ciągu jest obarczony tym samym błędem badawczym. Brak świadka który był osobiście widział ten wrak lub miał jego zdjęcie.

Sytuację dodatkowo komplikują okoliczności o których wspominałem. Mało tego po akcji "ratunkowej" helikopterem także pownien zostać jakiś dokument.

Może więc tak było a może jednak nie było ??????
Odpowiedz
Znalazłem jeszcze taką fotkę w swojej kolekcji Smile

[Obrazek: 2llyqud.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości