Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy PO-PSL
enzo zgadzam się z Tobą najważniejsze jest aby województwo dostawało więcej pieniędzy na inwestycje ale powinny być one przeprowadzane w sposób przemyślany a nie wydawać pieniądze ponieważ one są i pod publiczkę. Zobacz na stronach GUS że jesteśmy na szarym końcu jeżeli chodzzi o inwestycje, zarobki, czy stopę bezrobocia, więc niw wmówisz mi że świętokrzyskie pod rządami Gosiewskiego tak bardzo się rozwinęło. Zdaję sobie sprawę że Gosiewski wywalczył z budżetu o wiele więcej kasy niz inni przed nim ale nie zmienia to faktu że niektóre jego inwestycje powinny być inne.

tomekk nie uważam że wszystko co robi państwo dla obywateli powinno przyniosić zyski, ale uważam że jest wiele innych rzeczy w świętokrzyskim do zrobienia niż peron i tam powinny być lokowane pieniądze (własnie szkoły, szpitale, zwalczanie bezrobocia). Moim zdaniem źle wydane pieniądze przynoszą więcej złego niz dobrego. Jeżeli chodzi ci o taki socjalizm żeby państwo wydawało każdą złotówkę na obywatela jaką ma to raczej nie dojdziemy do porozumienia w tej kwestii. Też bym chciał aby Swietokrzyskie było inaczej postrzegane w Polace niż jako woj. rolników i ludzi słabo wykształconych i dlatego trzeba narazie inwestować tak aby zarobić.

W Polsce jeszcze wielu ludzi myśli że im się coś należy od Państwa, że powinni dostawać coś tylko dlatego że płacą podatki a nikt nie pomyśli jak doprowadzić do tego żeby Państwo było na to stać!
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
czy poseł K.L. pozostał w sejmie czy nie?Jest o ważne bo jako poseł nie robił nic (parę wymuszonych interpelacji), jeśli jakieś barany go wybrały to przynajmniej mają prężnego opzycjonistę.
pax hominibus bonae voluntatis
Odpowiedz
Wystarczy trochę poszukać w necie...
Województwo świętokrzyskie:
PiS - 7 mandatów
Przemysław Gosiewski, Maria Zuba, Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec, Andrzej Bętkowski, Marek Kwitek, Waldemar Wrona
źródło : http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art...Y/71022107
Odpowiedz
STARACHOWICE MIASTO

Uprawnionych do udziału w wyborach parlamentarnych w Starachowicach było ponad 44 tysiące mieszkańców. Ponad połowa z nich wzięła udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Wybrali - nieomal po równo - Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Na Platformę zagłosowało 34,7 procent głosujących, na PiS - 34 procent starachowiczan.

Trzecie miejsce, z prawie 20-procentowym poparciem, ma w mieście Lewica i Demokraci. Na kolejnym - lista Polskiego Stronnictwa Ludowego, z 6,5 procentami głosów. 1,53 procent głosów oddali starachowiczanie na Samoobronę, 1,24 procent na Partię Kobiet, 1,02 na Polską Partię Pracy i niecały procent na Ligę Polskich Rodzin.

Najwięcej głosów wśród kandydatów do Sejmu - 4173 - starachowiczanie oddali na Przemysława Gosiewskiego (Prawo i Sprawiedliwość). Drugi był Grzegorz Walendzik (Platforma Obywatelska), kandydat ze Starachowic. Zdobył 3130 głosów.
- Serdecznie dziękuję mieszkańcom Starachowic i gmin, którzy chcieli oddać na mnie głos, pomimo że nie byłem członkiem Platformy Obywatelskiej, więc poparcie zdobyłem dzięki wiedzy i umiejętnościom - mówi Grzegorz Walendzik. - Postaram się przekazywać władzom Platformy uwagi i zadania postawione przez wyborców.
Grzegorz Walendzik zapowiada też, że w najbliższym czasie do Starachowic przyjadą władze Platformy Obywatelskiej, aby poznać problemy lokalnej społeczności.
Trzeci wynik zanotował Sylwester Kwiecień (Lewica i Demokraci). Zdobył 3018 głosów. Kolejny - Krzysztof Lipiec z poparciem w Starachowicach 2081osób.
Wśród kandydatów do Senatu starachowiczanie oddali najwięcej głosów na Michała Okłę (Platforma Obywatelska). Zdobył on 8720 głosów. Drugie miejsce, z 7208 głosami, ma w mieście Jan Gierada (Lewica i Demokraci), trzecie i 6734 głosy Grzegorz Banaś (Prawo i Sprawiedliwość).

Wybory w Starachowicach przebiegły nieomal bez incydentów. Punktualnie o godzinie 6 pracę rozpoczęły wszystkie komisje wyborcze. Zanotowano jeden przypadek naruszenia ciszy wyborczej. W nocy na słupie oświetleniowym w okolicach komisji wyborczej przy ul. Leśnej w Starachowicach ktoś powiesił plakat wyborczy jednego z kandydatów. Sprawę zgłoszono policji. Dowiedzieliśmy się także, że w jednej z obwodowych komisji przed jej otwarciem była awaria sieci telefonicznej. Usterkę usunięto.

Do rejestru wyborców w Starachowicach zostały wciągnięte 32 osoby. Natomiast zaświadczeń do prawa do głosowania poza miejscem zameldowania wydaliśmy 377.

za Echodnia

ps. pan Lipiec czwarty !?! Przeciez tyle dobrego robi ;-)
Odpowiedz
Zobaczcie jaką mamy ordynacje wyborczą Undecided Pan Walendzik zdobył o 1000 więcej głosów od Pana Lipca i nie wszedł do Sejmu.
Mnie osobiście martwi w Starachowicach wciąż duże poparcie dla SLD.Widać,że mamy bardzo zróżnicowanych wyborców.
Odpowiedz
LiD zdobył 20% głosów to o wiele więcej niż w skali kraju - to mnie nie martwi ale dziwi widać SLD posiada jeszcze wierne grono członków i raczej nic tego nie zmieni. Dziwi mnie tez to że Kwieceiń miał tak dobry wynik nawet więcej od Lipca. Poseł Lipiec jeżeli nie przyłoży się do swoich obowiązków przy następnej okazji może stracić poparcie.
Kiedy patrzę na wyniki trochę żałuję że nie ma w Polsce ordynacji jednomandatowej wtedy do sejmu wchodziliby ludzie naprawdę wybrani przez dany region ale ma ona swoje wady i zalety.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Z tym martwi to mi chodziło o to,że właśnie w Starachowicach zdobyli tak duże poparcie,a dlatego że chciałbym by powyżej 10% nie uzyskiwali. ;-)
Odpowiedz
Cytat:Zobaczcie jaką mamy ordynacje wyborczą Undecided Pan Walendzik zdobył o 1000 więcej głosów od Pana Lipca i nie wszedł do Sejmu.
Mnie osobiście martwi w Starachowicach wciąż duże poparcie dla SLD.Widać,że mamy bardzo zróżnicowanych wyborców.

Tak, ale zważ na to, że wielu wyborców PiSu głosowało na Gosiewskiego (dwukrotnie więcej niż na Lipca). Ale gdyby powiat był okręgiem jednomandatowym i startowałby ktoś z PiSu (np Lipiec) i PO (np. Walendzik) to można śmiało przyjąć że w tych wyborach wygrałby Lipiec.

Jeśli chodzi o SLD - Jak widać Starachowice, prześcignęły tradycyjnie "czerowny Ostrowiec". Może mieli słabego kandydata?
Odpowiedz
Po prostu u nas struktury PO, PiS są słabe. Zero nowych twarzy. LiD niby też nikogo nowego nie wystawił, ale mimo wszystko te struktury ma lepsze, bardziej zakorzenione.
"Chciałbym poznać myśli Boga, reszta to tylko detale" A. Einstein
Odpowiedz
Cytat:czy poseł K.L. pozostał w sejmie czy nie?Jest o ważne bo jako poseł nie robił nic (parę wymuszonych interpelacji), jeśli jakieś barany go wybrały to przynajmniej mają prężnego opzycjonistę.
Poseł Lipiec jest jednym z ostatnich na którego bym zagłosował,ale używając obrazliwych epitetów wobec jego wyborców pokazujesz kim Ty jesteś.Najwidoczniej nie wiele się różnisz od tych których tak ''ładnie'' tutaj nazwałeś.

Najprawdopodobniej B.Komorowski nie obejmie teki żadnego ministerstwa,a zostanie marszałkiem Sejmu.Mnie taka informacja cieszy.Podobnie jak ta,że Schetyna obejmie kierownictwo nad klubem parlamentarnym a nie resortem MSWiA.Takie nominacje pana Tuska bardzo by mi odpowiadały,nie ukrywam.Tylko ciekaw jestem kogo zamiast nich może powołać.Czekam także z niecierpliwością na obsadę ministra finansów i gospodarki.Chyba tym drugim będzie Pan Chlebowski,a pierwszy mam nadzieję ktoś ''z zewnątrz'' tak jak obiecało PO przed wyborami.
Odpowiedz
Nie miałam faworyta w tych wyborach , klasa polityczna w Polsce jest zakłamana i w sumie od 1989 roku rządzą naszym poięknym krajem ciągle Ci sami ludzie tyle , że ich partie zmieniaja nazwy :/
Odpowiedz
No to już praktycznie mamy nowy rząd PO-PSL. Bez koalicj z komuszkami, umów przejściowych i innych wymysłów. Bez Samoobrony i LPR. Bez pana Kaczyńskiego. Czekamy na efekty. Do dzieła Panowie i Panie.
Odpowiedz
może będziemy mieli normalny rząd i normalny kraj podkreślam może bo jak ogólnie wiadomo "każde grabie grabią do siebie" :-)
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
Tylko szkoda, że nasz Prezydent od samego początku utrudnia Tuskowi pracę jak tylko może... Niestety Kaczyński nie jest Prezydentem wszystkich Polaków i nawet nie stara się stwarzać takich pozorów.
Odpowiedz
A co Wy na to,że kandydat na ministra sprawiedliwości prof.Ćwiąkalski był do tej pory obrońcą zatrzymanego dzisiaj,podejrzanego o poważne afery,H.Stokłosę ? I czy ten fakt (że go reprezentował) nie będzie miał wpływu na dalszy przebieg sprawy Pana Stokłosy,gdyby prof.Ćwiąkalski został ministrem sprawiedliwości.
Odpowiedz
Według mnie nie ma tematu. Skoro gościu jest adwokatem, to naturalne, że jego klientem może być każdy (teoretycznie). A skoro jest dobry, to nie dziwne, że się do niego zgłaszają wszyscy mocni "krętacze". Ja tak to widzę.
Odpowiedz
Nie no oczywiście,że spokojnie należy podchodzić do tego,ale wiesz każdy mecenas ma wybór.Równie dobrze mógł odmówić reprezentowania tego człowieka,a przecież wiedział w co jest zamieszany/oskarżony.No chyba,że pan profesor chciał dobrze zarobić,bo przecież reprezentował bardzo bogatego człowieka.
To już tylko od prof.Ćwiąkalskiego zależy czy chce wystawić swoją reputacje i dobre imię,które przecież można szybko stracić.U nas się wszystko załatwi za pieniądze i łapówki,więc mnie nie dziwi,że wybitni profesorowie prawa,mecenasi reprezentują/reprezentowali krętaczy,przestępców.Lekarze też z takimi współpracowali i współpracują.Za kasę można u nas wszystko.Tylko czy to jest zgodne z ich etyką...
Odpowiedz
Cytat:No chyba,że pan profesor chciał dobrze zarobić,bo przecież reprezentował bardzo bogatego człowieka.
Pewnie, że tak :-)
Odpowiedz
http://wiadomosci.onet.pl /1748894,11,1,1,,item.html

cuda panie cuda... POzdrawiam
Odpowiedz
http://wiadomosci.wp.pl/k at,1329,wid,9447174,wiadomosc.html zmiany w Urzedach Skarbowch tez juz sa nio tak przeciez nie da sie kolega pomrzec z glodu bez przekretow...

"naobiecywali cuda, Tusk podpisał 10 postanowień, później w expose złożył kolejne 73 obietnice... Obecnie zapowiada sie, ze wykona jedną: Wojska wyprowadzi z Iraku... ale za to pojadą do Czadu i Afganistanu.

Ludzie z PO w przeszłości należeli do partii KLD, która wraz z agenturą rozkradała kraj jak mogła, skoro jedyny słuszny ustroj upadł."
a film nocna zmiana to fikcja tak?
"Obawiałem się, że po djściu do włądzy zamiast wzrostu gospodarczego, wzrostu płac czy obniżeniu podatków zastaniemy
Rosnące ceny czegobądz, rozkradanie państwa oraz kompletny brak wypełnienia choć części obietnic.
To co pani Kopacz robi ze służbą zdrowia, tylko pogarsza wizerunek PO.
Kompletny brak przygotowania synnego Gabinetu Cieni."
chociaz nie dokonca co zapowiadala Pani Sawicka jak ujawnilo to korupcyjne CBA sprawdza sie co do slowka, daty, sposobu, wsio...
"Ćwiąkalski wypuszcza przestępców, woli ścigać za topienie laptopa (które w końcu zadziałał)

Pitera miała obalić CBA... i co? Miał być wielki raport... a później okazało sie tylko, że to notatka robocza?" ale rowniez jej nie mogli ujawnic

"Pani Hall... Zamiast na gimbusy, wydała 500 000 zł na nowe limuzyny (6 sztuk).

A pani minister szkolnictwa wyższego? Wprowadza płatne studia...

Za ostatniego rządu Euro wygraliśmy i rozpoczęly sie budowy, dotacje na Polske szły pełną parą...

Za obecnego... budowy strasznie sie spowolniły (a obiecywano ich przyspieszenie), dotacje z UE... dzieki decyzji PO straciliśmy około 400 mln Euro na dotacje... Rozwój gospodarczy? Ceny wszystkiego rosną.
A polityka zagraniczna?
Jakie sukcesy Tusk odniósł w Niemczech i w Rosji? "
no tu sie nie zgodze bo zniesienie-utrzymanie w administracji embarga na miesko to wielki sukces, a jeszcze wiekszym jest wyprzedzenie nas i wprowadzenie wiz przez Rosje hihihi o reszcie nie trzeba wspominac same sukcesy powiernictwo pruskie i ich rzadania,
"Dlaczego nie pojechał na Ukraine czy do Gruzji? Tam nasze wsparcie jest bardzej potrzebne.

Tusk - prawie prezydent." kampania trwa w tusklandii...
:-D
Odpowiedz
a wszystkich zwolennikow PO oraz SLD(czy jak sie teraz zwia) namawiam do obejrzenia filmiku "nocna zmiana" ktory nie moze zostac do dzis wyemitowany w telewizji ciekawe dlaczego?
http://video.google.com/videoplay?docid=...3755445485
:mrgreen:
Odpowiedz
Szanowna Pani Stokrotko. Przytoczony przez panią film był kilkukrotnie emitowany przez tv TRWAM oraz 2 razy dołączony do Naszego Dziennika.
Radzę sie lepiej zastanowić czy jeśli narada u Wałęsy miała był tak tajna to czemu autor filmu ( Kurski) filmował ja bez ukrycia?
Warto zagłosować na Starachowice w konkursie Nivea 100 placów zabaw.
http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/13...obrowolska
Odpowiedz
tak? a jak duza ogladalnosc na telewizja Trwam? a co Pan wie o staraniach by ten film pokazano w telewizji publicznej? o TVN i Polsat nie wspamne nikt nie jest zainteresowany... A co Pan moze powiedziec o tresci filmu?
Odpowiedz
Cytat:Radzę sie lepiej zastanowić czy jeśli narada u Wałęsy miała był tak tajna to czemu autor filmu ( Kurski) filmował ja bez ukrycia?
Przyznam że nie wiem czy narada była tajna czy nie , ale głupoty Kwaśniewskiego i np. Siwca / choćby jak całował ziemię jak Papież / także były filmowane. Tu chyba nie chodzi o tajność - oni zakładają , że historia ich nie rozliczy. I bez względu na to , takie filmiki jak "Nocna zmana" czy np. wywiad Wyszkowskiego z SB-kiem o Wałęsie są bardzo warte polecenia. Może wtedy wreszcie niektórzy uzmysłowią sobie , że oszołomy przeciwni porozumieniu przy okrągłym stole w 89r , furiaci z 92r , nieeuropejczycy z 2006 , homofoby , wsteczniacy , katole itd, itd w dużej mierze po prostu mają rację. A kto się nabrał na obietnice Tuska .... to niestety nie tylko jego / tego nabranego/ problem.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
a tak na marginesie , to czy pisanie kilku postów pod rząd, w ciągu jednego dnia, bez użycia opcji "edytuj" jest zgodne z regulaminem? :-|
Z Kobietą jest jak z Bogiem. Wszystko widzi. Wie o wszystkim co robisz, ale siedzi cicho i czeka, aż przyjdzie pora na dzień ostateczny...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości