Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy PO-PSL
Tak raffde w ilu ty partiach już byłeś ?
Odpowiedz
hmmm.... Może jednak lepiej wrócić do tematu :mrgreen: Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o sobie nawzajem to proponuje PW.
Odpowiedz
Cytat:Tak raffde w ilu ty partiach już byłeś ?
nie licząc PPSu,PZPRu,PSLu,SLD,UW,UD,KLD,PISu,PC,ROPu,LPRu,Samoobrony,polskiej Lewicy Millera, SDP Borowskiego, UP Korwina itp.... to w jednej.
A tak na poważnie.Widać dobitnie jak Pani S. zna lokalną scenę polityczna.
Warto zagłosować na Starachowice w konkursie Nivea 100 placów zabaw.
http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/13...obrowolska
Odpowiedz
Cytat:ma być w nakładzie 2 tys egzemplarzy i każda z nich jest już rozdysponowana wśród historyków, polityków i dziennikarza
troszkę dziwi mnie , że tylko jeden dziennikarz jest zainteresowany książką ale co mi tam .... będzie więcej dla polityków i historyków . Może czegoś - zwłaszcza ci pierwsi - się nauczą . Mam także nadzieję , że załapią się tam także "nieomylne autorytety" którzy dotychczas udawali, że nic nie słyszą.

Ponieważ jednak admin grzecznie nas prostuje , że to trochę nie na temat toteż chciałbym wrócić do wątku przewodniego. Ta zmiana wynika stąd , że o ile dotychczas dość krytycznie spoglądałem na nasze słoneczko czyli pana premiera to chyba przyjdzie mi zmienić zdanie - bijąc się oczywiście w piersi i sypiąc popiół na głowę. No przecież zawsze powtarzał , że Polska zasługuje na taki cud jak Irlandia - no i patrzcie Irlandia odrzuciła Traktat Lizboński . Ryżawy taki trochę , bo ryżawy , ale jak się tu z facetem nie zgodzić !!
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Historia nie wyjaśniona ma to do siebie,że powraca.W tym przypadku jeśli nie zostanie definitywnie sprawa rozstrzygnięta to powróci ona za kilka lat,albo i wcześniej,ponownie.Tak samo jak mam nadzieję powrócą sprawy wielu afer w Polsce w których pierwsze skrzypce grali byli komuniści.Tylko,że na tym jednak nie wszystkim zależy.A szkoda.Bo w Polsce sprawy sprzed 5,10 lat uważane są za przedawnione.A to nie prawda.Sprawy nie wyjaśnione w których były podejrzenia o działania na szkodę państwa polskiego powrócą z czasem.Dlatego tym bardziej szkoda,że nikt nie chce ich raz na zawsze definitywnie wyjaśnić.Lub nie może...
Wracając jednak do tematu to osobiście nie mogę przeboleć,że PO tworzy rząd z PSL.Z partią obrotową dla której nie ma znaczenia z kim rządzi bo i z lewicą są w stanie się dogadać.
Tak samo jak nie mogę przeboleć,że polski naród w latach 90 okazał się aż tak niesamowicie niedojrzały pozwalając na kilka lat na powrót do władzy byłych komunistów.Ludzi których powinno się odstawić w nowej Polsce na zupełnie boczny tor.To tylko uświadomiło mi fakt jak mało wniosków polacy wyciągneli po tym co ich spotkało w PRL.Tak samo jak boli mnie fakt,że Kwaśniewski był prezydentem i jak działania PR sprawiły,że polacy uwierzyli że to człowiek niekonfliktowy,znający język i wspaniale reprezentujący nas poza granicami państwa.Tak jak by nie było ważniejszych kwestii...
Młodą mamy demokrację,ale jednak mimo wszystko moim zdaniem porażką nowej,wolnej Polski był powrót aparatczyków z PRL do realnej władzy.
Dlatego mam nadzieję,że poprzednie wybory a także to co nas czeka w przyszłości przyniosły taki zmiany,że Ci ludzie nie będą mieli okazji na swój kolejny triumf.Liczę jeszcze na to,że polacy dojrzali jako naród i potrafią samodzielnie dokonywać wyborów.Dobrych wyborów.Które całkowicie zmarginalizują polską lewicę,chociaż nie wiem czy to odpowiednie słowo w przypadku ludzi o których myślę,ponieważ Ci ludzi nie wiele tak naprawdę mają wspólnego z prawdziwą lewicą,a raczej uważam ich za aparatczyków poprzedniego systemu,którzy marzą o odzyskaniu władzy.
Dlatego liczę,że na polskiej scenie politycznej najważniejsze rozgrywki toczyć się będą pomiędzy PO a PiS,a w miejsce komunistów z SLD na ławach poselskich zasiądzie lewica.Polska lewica,nie powiązana ze służbami PRL,dawnego Związku Radzieckiego i ciemnymi interesami tych środowisk.
Odpowiedz
Cytat:stokrotka jaka książeczkę?
Czy nie pomyliła pani książki o Wałęsie , która ma być w nakładzie 2 tys egzemplarzy i każda z nich jest już rozdysponowana wśród historyków, polityków i dziennikarza z książeczka zdrowia , którą faktycznie może pani kupić w poniedziałek.

Nijak mi się to nie zgadza . Właśnie wyczytałem z różnych przekaziorów że książki wydrukowali 4 tysiące . Za dużo trochę . No przecież było wyraźnie napisane , że ma być dwa tysiące. Nadprodukcja jakaś czy co. Chyba że tych książeczek zdrowia dodrukowali . Jak nam służbę zdrowia sprywatyzują to się przyda. Na pamiątkę będzie .
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Smile)))
Ja juz mam swoj egzemplarzyk, jesli ktos sie nie zdarzyl dodruk bedzie 7 lipca. Zycze milej lektury szczegolnie "czerwonym obronca" ...
Odpowiedz
Cytat:Ja juz mam swoj egzemplarzyk

Szczęściara !! :-D
Odpowiedz
Cytat:Smile)))
Ja juz mam swoj egzemplarzyk, jesli ktos sie nie zdarzyl dodruk bedzie 7 lipca. Zycze milej lektury szczegolnie "czerwonym obronca" ...
Jeśli mogę uprzejmie spytać w której księgarni pani kupiła?

PS
Styl pisowni poniżej krytyki.
Warto zagłosować na Starachowice w konkursie Nivea 100 placów zabaw.
http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/13...obrowolska
Odpowiedz
Z dedykacjami dla miłośników wiecznie uśmiechniętego słoneczka naszego Donalda Tuska:

"Dostałbyś cztery tysiące, gdyby rząd coś robił

Do kieszeni Kowalskiego wpadłyby dodatkowo cztery tysiące złotych rocznie, gdyby władze zreformowały finanse publiczne i podatki - szacują ekonomiści z renomowanej firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. Trzeba byłoby zrezygnować z mnóstwa zbędnych instytucji państwowych, a oszczędności pozwoliłyby na obniżenie podatków - mówią eksperci.

Wystarczy, żeby rząd nie nakręcał co roku spirali wydatków. Z obietnic wyborczych trzeba się wywiązywać, ale wydatki budżetowe w Polsce to gruba przesada. Z roku na rok politycy coraz bardziej szastają publicznymi pieniędzmi. Jakby zapominali, że mają je z naszych podatków - wskazują autorzy raportu, zatytułowanego "Jak podatki mogą nas przybliżyć do cudu gospodarczego?".

Tymczasem tempo wzrostu wydatków publicznych zaczyna być szaleńcze. W tym roku przekroczy 10,5 procenta. PricewaterhouseCoopers szacuje, że wskaźnik ten powinien wynosić nie więcej niż 3,5 procenta. Tylko wtedy będzie można obniżyć podatki, czyli dać ludziom więcej pieniędzy do rąk.

Eksperci twierdzą, że przy ograniczeniu wydatków państwa można byłoby obniżyć np. podatek VAT. Stawki 0 procent, 3 procent i 7 procent mogłyby być całkowicie zlikwidowane. Niższy VAT to również tańsza benzyna. A trzeba pamiętać, że od jej ceny zależy też to, ile kosztuje np. chleb czy materiały budowlane.

Państwo mogłoby być tańsze także dzięki likwidacji mnóstwa przepisów podatkowych i zinformatyzowaniu fiskusa. Na przykład w Bułgarii całkowicie zrezygnowano z papierowych rozliczeń - przypomina PricewaterhouseCoopers."

za dziennik.pl[/b]
Odpowiedz
Państwo było by tańsze gdy nasze podatki nie szły na budowę świątyni opatrzności ( pomysł pIs)
Przemcio
Odpowiedz
Za którym to pomysłem głosowała też PO <ROTFL>. Ta legendarna świątynia to tylko 40 milionów, tymczasem w budżecie ZUS zabraknie 160 miliardów złotych na wypłatę świadczeń w latach 2009-2013. Katastrofa nadchodzi a reform brak. W końcu reformy zawsze są bolesne i przynoszą spadek popularności a to mogłbyby uniemożliwić Donaldu Tusku spełnienie życiowego marzenia o prezydenturze.

Był w rządzie Tuska mądry człowiek - wiceminister finansów prof. Gomułka. Niestety, zbyt mocno domagał się reform finansów i musiał wylecieć, żeby nie psuć sielskiej atmosfery miłości.
Odpowiedz
Tak a kolejna głupota pieniądze dla Rydzyka he dobrze że PO mu nie dało. Świątynia opatrzności to marnowanie pieniędzy i głupota. No widzisz Dawid_k w PO był jeden mądry a w pIs żadnego nie było i nie maSmile
Przemcio
Odpowiedz
Cytat:Ta legendarna świątynia to tylko 40 milionów,

40 milionów podzielić przez (około) 36 milionów polaków to tak coś trochę więcej niż złotówka na łebka. Jak założymy , że niemowlaki nie płacą to na równy rachunek niech będzie 2 złocisze. To już pewnie bardzo postępująca pauperyzacja. A w porównaniu do łapówki Sawickiej to marne nawet nie grosiki.
ZUS faktycznie ma bardziej przechlapane . Od podatników rzecz jasna - nie od Sawickiej

Cytat:Państwo było by tańsze gdy nasze podatki nie szły na budowę świątyni opatrzności ( pomysł pIs)

znaczy się co - my bylibyśmy bogatsi ? czy państwo ? . Państwo oczywiście najlepiej wymieniać bardzo konkretnie - nazwiskami.
Odpowiedz
Państwo czyli zostanie to w naszej kieszeni. A nie pójdzie na księży i ich dzieci
Przemcio
Odpowiedz
Budżet państwa to Twoja kieszeń? Jeśli tak to idź do Urzędu Skarbowego i wypłać coś sobie ze "swojej kieszeni"... Boszz....jak ludzie są ogłupieni. Państwo ich okrada (w formie tzw. podatków), a oni się jeszcze z tego cieszą.
Odpowiedz
Podatki były są i będą i to w każdym kraju A jak coś Panu nie pasują podatki niech Pan wyprowadzi się do innego państwa. A nie tylko narzeka.
Przemcio
Odpowiedz
Polecam Smile))
blog rzeczpospolita

"Autorski przegląd prasy

Poniedziałek

Dziś niemieckojęzyczna prasa o Polsce. “Wałęsa nie był szpiclem “Bolkiem”" - donosi szwajcarski dziennik “Tagesanzeiger”. Jego warszawska korespondentka Gabriele Lesser podaje jako news, że polski sąd lustracyjny podtrzymał werdykt, iż Lech Wałęsa nie był współpracownikiem SB. A co z książką wydaną przez IPN? Gazeta cytuje jedną opinię - historyka Jerzego Holzera: “IPN jest dziś skorumpowanym politycznie urzędem, który utracił swoją wiarygodność w oczach większości Polaków”. Oczywiście z tekstu pani Lesser nikt nie dowie się, że dwa lata temu Holzer przyznał, iż w latach 60. sam pisał raporty o Niemczech dla wywiadu PRL.

Środa

“Frankfurter Allgemeine Zeitung” zbywa publikację IPN: “Książkę czyta się raczej jak polityczny akt oskarżenia, a nie poważną pracę historyczną” - pisze warszawski korespondent Konrad Schuler. Dodaje, że książka “nie przynosi wielu nowych faktów, a poruszenie, jakie od tygodni budzi ona w Polsce, ma związek z tym, że dla prawicy - przede wszystkim prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prywatnego wroga Wałęsy ? publikacja stała się okazją, by znów twierdzić, iż Trzecia Rzeczpospolita, wolna Polska po 1989 roku do dziś jest inscenizacją komunistycznych marionetek”. “Süddeutsche Zeitung” pyta dramatycznie w podtytule: “War Lech Walesa ein Spitzel?”. Ale zaraz stwierdza, że spory, które wywołała publikacja IPN w Polsce, nie dotyczą wcale tego, czy Wałęsa był “Bolkiem”. “O wiele zacieklejszy jest spór o wnioski, jakie płyną z książki. Nie chodzi o nic innego, jak ocenę współczesnej polskiej demokracji”. “Handelsblatt” krytykuje publikację Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza. Pisze, że nie dostarczają oni prawdziwych dowodów na to, iż Wałęsa był agentem. “Zamiast tego prezentują zestaw dokumentów, nie sprawdziwszy, jak powstały” - ocenia Reinhold Vetter. A w jaki sposób Vetter zbadał, jak dokumenty sprawdzali Cenckiewicz i Gontarczyk? Może zadzwonił do Władysława Frasyniuka?

Czwartek

Nad winietą “Süddeutsche Zeitung” duży zielony napis: “Birthler contra Gysi - spór o akta Stasi”. W środku na pełnych dwóch stronach wielkiego formatu wywiady. Z Gregorem Gysi, postkomunistą oskarżanym na podstawie dokumentów Stasi o donoszenie enerdowskiej bezpiece, oraz z Marianne Birthler, szefem urzędu do spraw akt Stasi (czyli odpowiednika naszego IPN). Gysi przekonuje, że w czasach NRD był tylko adwokatem i krytykuje dokumenty, które wskazują, że współpracował jako agent. Pani Birthler udowadnia, że można uznać Gysiego za agenta, choć - jak zaznacza - dokumenty wskazujące na jego rejestrację są nietypowe i przy ich wypełnianiu popełniono błędy.

Tym razem nikt nie przedstawia sporu lustracyjnego jako zemsty państwowego urzędu na liderze lewicowej opozycji. O wszelkich niuansach akt mówi się chłodno i fachowo. Nastrój rzeczowości i powagi. Nie to co nad Wisłą"
Odpowiedz
no i co tam panie w polityce?
Odpowiedz
Czemu taka cisza tutaj ? Wink
Czyżby wszyscy szczęśliwy i zadowoleni ze sprawowania rządów ?
Przypominając test Muńka,zadam pytanko -
''Mamy extra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy

Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi'' ? Wink

Rozumiem,że to złodziejstwo w postaci podnoszenia podatków które odczują najbardziej i tak najbiedniejsi,brak wspierania małych i średnich przedsiębiorstw (złodziejski US,firmę nadal nie otworzymy w jednym okienku) a raczej kolejne rzucanie im kłód po nogi kolejnymi to nowelizacjami przepisów,służącymi nie wiadomo komu,wyprzedaż na prędce wszystkiego co jeszcze zostało by załatać dziurę budżetować,to wszyscy wyborcy wytłumaczyli sobie oczywiście kryzysem na świecie i europie ? jak to,to już nie jesteśmy zieloną wyspą ? A PO i ich rząd nie są już liberałami,tylko socjalistami ?
Podsumowując,jako wyborca PO w poprzednich wyborach jestem bardzo zawiedziony.kryzys rozumiem i niektóre pociągnięcia,natomiast to co Ci pseudo liberałowie wyprawiają w sprawach gospodarczych woła o pomstę do nieba.
Odpowiedz
Niestety smutna prawda jest taka, ze idziemy droga Grecji, Argentyny ...
Odpowiedz
' napisał(a):Czyżby wszyscy szczęśliwy i zadowoleni ze sprawowania rządów ?
Tak się właśnie zastanawiam, na kogo teraz będzie spadała wina za wszystko zło tego świata ? PiS coraz mniej już może to i wstyd będzie jak się okaże, że garstka ludzi może zagrażać Wielkiej POwszechnej Partii. Chyba, że faktycznie wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi ze sprawowanych rządów. Bo czytałem o wielkim oburzeniu jak kilku Pisowców spotkało się w Kałkowie, a kompletnie nie ma żadnej reakcji na ostatnie "cuda" jakie się dzieją w naszej Polsce. Syndrom leminga? Czyżby rządowo- PeOwski PR działał aż tak doskonale ?? W ciszy i spokoju na forum, od stycznia wszedł wyższy VAT, w ciszy i spokoju - jakby nikt nigdy nie podróżował pociągiem - przeszła awantura na kolei, w ciszy kombinują z naszymi funduszami emerytalnymi, skasowaniem połowy dróg które miały być wybudowane, itd, itd. Ciekaw jestem tylko kiedy i kto wyciągnie dyżurne tematy zastępcze typu aborcja, dopalacze czy "inne orientacje". Jak na razie zaczyna się temat :"ile bierze ksiądz na kolędzie" oraz obłudny "sprzeciw premiera przeciw raportowi MAK".
Czyżby rządzący zdecydowali, że lepiej te nieciekawe wieści ujawnić teraz aby przed wyborami znów mogli obiecywać CUDA ??
I ilu znów na te bajki się złapie ?
Odpowiedz
Mam przyjaciół w Grecji /Pireus,Kreta/ i jest tragedia,.....myslę iż Polska już jest bankrutrm - kombinacje = złodziejstwo na OFE, VAT , brak reform mundurówki etc, mówili, iz tam było strasznie podczas zamieszek... ale pamietają takie czasy z Polski , i ....jak w Polsce dojdzie do tego / a dojdzie za kilka miesięcy/ to burdello w Grecji w porównaniu z Polską to będzie karnawał...
Odpowiedz
Nie będzie żadnego burdelllo. Bo, parafrazując policjanta z filmu "U Pana Boga za piecem" jesteśmy narodem d.py dającym. Spójrzmy: VAT w górę - żadnej reakcji, zabieranie naszych pieniędzy z OFE - brak reakcji, wycinanie z planów setek kilometrów dróg i autostrad - brak reakcji, praktyczne wygaszanie działalności Poczty Polskiej - brak reakcji itd. itp.
Odpowiedz
Pewnie, że nie ma żadnej reakcji, bo przecież odpowiednio uczone gazety nic nie pisały żeby się oburzać z tego powodu. A i nie omulne autorytety też głosu nie podnoszą. Hasło"Aby żyło się lepiej" wciąż obowiązuje.
A swoją drogą jestem bardzo ciekaw czy nasi lokalni czciciele Partii Oszustów są ZA takimi działaniami czy może PRZECIW. Tylko tak konkretnie, bez górnolotnych frazesów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości