Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy PO-PSL
alwaysdrunk napisał(a):Widzę już zaplutego Sobieniowskiego (...) i nagłówki w G...Wnianym dzienniku (...)
Sam głosowałem kilkukrotnie na Platformę Oszustów, ale na szczęście spadły mi już łuski z lemingowych oczu. Trzeba odsunąć tych złodziei od rządów przy najbliższych wyborach. Straszenie PiS-em działa już tylko na skretyniałych lemingów. Jak widzę tego bufona Niesiołowskiego to aż mnie cofa. (...)
Tusk jeszcze się broni, jeszcze tonącymi łapkami szuka brzytwy, ale on już jest żywym trupem. Cieszę się, że nie skrócą kadencji Sejmu, dzięki temu Partia Oszustów jeszcze bardziej się wykrwawi. Samorządowe Platfusy przerżną na bank, tak samo jak parlamentarne w 2015 r. I pozostanie już tylko Bul Komorowski pod żyrandolem, który zapewne wygra II kadencję.
Rozumiem, że to całe spięcie spowodowane jest wygranym głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu?
@alwaysdrunk, nie stosowałem, ale chyba muszę Ci polecić:
[Obrazek: 0002Q27XG8SB8543-C116-F4.jpg]
...może pomoże.

Do jednego masz rację... Prezydent Komorowski zapewne wygra kolejną kadencję, bo jak na razie ma tak wysokie poparcie społeczne i zaufanie, że nic nie wskazuje na to, żeby ktokolwiek mu je odebrał.

A tak na serio... czego można się było spodziewać? Niby Sejm miałby sobie skrócić kadencję? Tylko SLD i TR były za takim rozwiązaniem. Bo PiS oczywiście wystawiało cyrk pt. Profesor Gliński - kandydat na kandydata na: Premiera, Prezydenta RP, Prezydenta Warszawy. Nie zdziwię się jeśli jutro prof. Gliński będzie kandydatem PiS na jakieś stanowisko w UE.
@abcde, pozwolisz, że znów wtrącę w ten wątek trochę o Prawie i Sprawiedliwości i panu Kaczyńskim.
Spodziewałem się, że taśmy to prawdziwy koniec sielanki PO, że za chwilę na wspólnej konferencji siądą Kaczyński, Palikot oraz Miller i ogłoszą, że składają wspólny wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Już sama taka konferencja - transmitowana na pewno byłaby przez tvn24, TVPInfo, PolsatNews - byłaby wielkim uderzeniem w rząd, jego wybitny PR i wizerunek. Przyznam szczerze - nie byłbym zadowolony, gdyby taki wniosek przeszedł - że mam iść na wybory, bo ujawniono jakieś nielegalne podsłuchy, z których oprócz drogich dań, niewybrednego języka i dziwnych konwenansów... niewiele wynika. Taki wniosek pewnie by i tak nie przeszedł... ale takie spotkanie odbiłoby się ogromnym echem.
Niestety - partia Kaczyńskiego, jest niezdolna do jakiejkolwiek współpracy, z kimkolwiek. Pokazało to zachowanie posłów PiS podczas przemówień posłów TR i SLD.
Potwierdziło się to, co mówi się od kilku lat... największą siłą Tuska, jest beznadziejna i słaba opozycja - a raczej jej największa partia.

alwaysdrunk napisał(a):Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec taśm, że jeszcze ujawnią m.in. rozmowę Bieńkowskiej z Wojtunikiem.
Na pewno to ciekawa taśma... wicepremier Bieńkowska pewnie jadła małże duszone w białym winie, pan Wojtunik jakieś pierożki cielęce...
Ja akurat o nią jestem w stu procentach spokojny. Jej nagranie, oprócz ciętego języka Pani wicepremier nie wniesie nic ciekawego. Ale też na to czekam Wink
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
@Jesion

Wotum zaufania - śmiechu warte żenujący teatr. Wiedział, że ma większość w sejmie i przeprowadził głosowanie,którego wynik znał.

PS. Żadna,żadna,żadna afera nie była tak rozwiązywana jak ta.Szybko i bezwzględnie.A to po to by Polacy nie poznali reszty nagrań.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Cytat:Rozumiem, że to całe spięcie spowodowane jest wygranym głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu?

Star 266 ma rację. Tusk urządził teatrzyk dla ubogich umysłowo lemingów i tylko tylko oni mają po jego zakończeniu kisiel w majtkach. Przecież wynik tego głosowania był oczywisty. W sumie to żadnej partii nie zależało na wcześniejszych wyborach. Trzeba cierpliwie czekać do jesieni 2015, aż PO jeszcze bardziej się wykrwawi. Już wybory do PE ledwie wygrali, w samorządowych nie mają szans, tym bardziej, że o tych taśmach opozycja nie da szybko zapomnieć.

Mi maść nie potrzebna, ale polecam lemingom, bo dalsze nastawianie d..py wodziwi ich Partii Miłości będzie coraz bardziej bolesne.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Star 266 ma rację. Tusk urządził teatrzyk dla ubogich umysłowo lemingów i tylko tylko oni mają po jego zakończeniu kisiel w majtkach.
Nie mówię, że to nie teatrzyk... bohaterem pierwszego aktu przedstawienia był Tusk, drugiego Kaczyński.

alwaysdrunk napisał(a):Już wybory do PE ledwie wygrali, w samorządowych nie mają szans, tym bardziej, że o tych taśmach opozycja nie da szybko zapomnieć.
Śmiem w tą tezę wątpić... skoro w Sejmie PiS odpuszcza jakąkolwiek rozmowę z potencjalnymi partnerami.
Czasem się zastanawiam, czy Kaczyński w ogóle jeszcze kiedyś chce wygrać wybory.

alwaysdrunk napisał(a):Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec taśm, że jeszcze ujawnią m.in. rozmowę Bieńkowskiej z Wojtunikiem.
Słyszałeś czego mają dotyczyć te taśmy?
Podobno mają dotyczyć gigantycznej korupcji w Ministerstwie Infrastruktury, jaką Bieńkowska odkryła po objęciu resortu. W sumie, po panu Nowaku to tylko tego można było się spodziewać... szkoda tylko, że jego resort może pogrążyć Bieńkowską.
Życzyłbym sobie, żeby Pani wicepremier za kilka dni zwołała konferencję, powiedziała czego dotyczyła rozmowa, zaniosła ewentualne dowody do prokuratury, a sama - w zależności od jej roli - odsunęła się w cień lub zastąpiła Tuska po jego oczywistej dymisji.
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Toż na tych nagraniach jasno widać stosowanie przemocy przez ABWerę i prokuraturę. Ciekawe czy śmiałbyś się z wyłamywanego paluszka, gdybyś sam został tak został potraktowany.
Odniosę się w gruncie rzeczy tylko do tego. Rozumiem ze możesz nie lubić Platformy, masz do tego całkowite prawo. Tylko że zachowaj trochę obiektywizmu i zastanów się trochę nad tymi faktami.
Gdyby naczelny nie pełnił swej funkcji a był zwykłym człowiekiem i odmówiłby wykonania czynności funkcjonariusza policji w trakcie przeszukania to gryzłby glebę w kajdankachSmile A facet potem na spotkaniu jak baba bieduli że mu wykrzywiono małego paluszka. Smile Dla mnie to śmieszy. Smile odpowiem Ci nawet na pytanie, co bym zrobił gdyby mi wyłamywano paluszka przy zatrzymaniu? otóż śmiałbym się w twarz funkcjonariuszowi i poprosiłbym aby nie traktował mnie jak babę. Wink
Odpowiedz
Premier zwrócił się z apelem aby bezzwłocznie upublicznić resztę nagrań.A miało to być 90 godzin. Dlaczego tego nie zrobiono ??????????? Bo to był fakt MEDIALNY. W TV mówił,żeby upublicznić a robił wszystko aby zataić. Rozdwojenie jaźni normalnie.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Cytat:Odniosę się w gruncie rzeczy tylko do tego.

Rozumiem, że inne niewygodne zarzuty lepiej zbyć wstydliwym milczeniem Wink

Nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Latkowskiego chroniła tajemnica dziennikarska i miał prawo nie wydawać laptopa, ani innych nośników, które mogłyby zdradzić źródło nagrań.

Min. Biernacki: "Całe szczęście, że nie doszło do wydania laptopa":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...wosci.html

Cytat:zachowaj trochę obiektywizmu

W ramach ćwiczeń z obiektywizmu, zastanów się co byś mówił, gdyby taka akcja miała miejsce za rządów Kaczyńskiego.

Cytat:Rozumiem ze możesz nie lubić Platformy

Wręcz przeciwnie, dozgonną miłością darzę jedynie słuszną Partię i "naszego ukochanego Wodza. Oby żył wiecznie!"

I jeszcze a propos "prywatnych" kolacji na koszt podatnika (ujawnione 1350 zł, więcej niż minimalna krajowa netto, pokryte z pieniędzy podatników przez MSZ) gwoli przypomnienia:

Cytat:Expose Donalda Tuska wygłoszone w Sejmie w dniu 23 listopada 2007 roku.

Proszę państwa, jednym z najważniejszych zadań, jeśli wrócimy ponownie do słowa ˝zaufanie˝, jest odbudowa zaufania obywateli do władzy. Dlaczego to zaufanie legło w gruzach? Bo chyba tak można powiedzieć o tym, co dzisiaj obywatel czuje do władzy.

Może dlatego, że instytucje władzy publicznej w ostatnich latach nie potrafiły przekonać swoich obywateli, że działają na ich rzecz i że ludzie reprezentujący władzę publiczną każdego szczebla działają bezinteresownie po to, aby służyć swoim rodakom, obywatelom. Nie oszukujmy się, dzisiaj w Polsce mało kto wierzy w to, że politycy idą do władzy, do parlamentu, do samorządu po to, aby bezinteresownie służyć Polakom i Polsce. Ten stan rzeczy trzeba i można zmienić. Polacy mogą odzyskać wiarę w to, że wszyscy jesteśmy po to, aby im służyć.

Chciałbym, żebyśmy wrócili do prostej, niewymagającej żadnych nakładów idei, która jest oczywista, i dlatego nikt w Polsce nie rozumie, dlaczego nie jest realizowana - idei władzy skromnej, pozbawionej zbędnych przywilejów, idei taniego państwa.

Chcę państwu uświadomić, że ograniczenie przywilejów władzy, finansowych, instytucjonalnych, budujących zbędny komfort, obcinanie bizantyjskich kosztów, przywilejów, czasami absurdalnych jak sławny bilet tramwajowy za darmo dla posła i posłanki, chociaż - jak wiadomo - rzadko kiedy Polak ma okazję zobaczyć w tramwaju parlamentarzystę, a z całą pewnością każdy Polak wie, że parlamentarzystę stać na zakup biletu tramwajowego.

Chciałbym państwa zapewnić, że te przywileje, materialne przywileje władzy przestaną drażnić Polaków, bo znikną. To nie jest pusty gest, to nie jest fanaberia tego rządu czy tej koalicji. Przygotowując się do dzisiejszego wystąpienia, równocześnie przez wiele dni rozmawiałem z moimi współpracownikami o tym, gdzie, jak i jak szybko będzie można uwalniać władzę od tego gorsetu i balastu niepotrzebnych przywilejów. Muszę państwu powiedzieć, że wchodząc do urzędu Rady Ministrów ze zdziwieniem stwierdziłem, że w ostatnich latach zmiany nie poszły w dobrą stronę. Dla dobra debaty w tej Izbie oszczędzę szczegółów.
Odpowiedz
Nie wiem czemu, ale kolejny fakt dotyczący afery podsłuchowej, ma związek z Federacją Rosyjską.
Okazuje się bowiem, że:
Po pierwsze, menadżer restauracji Sowy przyznał, że nagrywanie zlecił mu Marek Falenta - pośrednik w handlu rosyjskim tanim węglem.
Po drugie... firma restauratora Roberta Sowy "Studio Kulinarne Roberta Sowy" jest zarejestrowana przy al. Jana III Sobieskiego 100 - [url]http://stat.gov.pl/regon/[/url] Dla niewtajemniczonych "Sobieskiego 100" to były apartamentowiec radzieckich i rosyjskich dyplomatów, wejść na teren, można tylko z rosyjskim paszportem. Niby budynek opuszczony... ale pilnie strzeżony przez kamery i samych Rosjan, na jego terenie znajduje się tajemniczy klub.
Sam przejeżdżając kiedyś tamtędy, widziałem jak wjeżdża tam samochód na dyplomatycznych numerach rejestracyjnych.
Przypadek? Wink
Odpowiedz
I oczywiście nic o tym nie wiedziały nasze władze, włącznie z nagranym szefem MSW i koordynatorem służb specjalnych Sienkiewiczem, który dał się podejść jak dziecko we mgle jakiemuś kelnerowi.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Rozumiem, że inne niewygodne zarzuty lepiej zbyć wstydliwym milczeniem
Przepraszam ze to napiszę ale parsknąłem śmiechem kiedy to przeczytałem. Nie komentuje reszty bo kiedy to robię zarzucacie mi że forum jest polityczne. A druga sprawa masz prawo do własnego zdania a ja nie zamierzam w żadnym stopniu Cie przekonywać że jest inaczej.
Wrzuciłem dwa linki pokazujące jak naprawdę było i jakie były obie opcje. Miałem nie wyrażać własnego zdania ale wreszcie mnie do tego zmusiłeś więc napisałem Ci co sądzę o całej sytuacji. Reszta mnie nie obchodzi tego co napisałeś. Smile
Mógłbym nawet komentować teraz to co napisałeś o tajemnicy dziennikarskiej i o tym że naczelny wprost został poinformowany ze laptop bezpośrednio trafi do sądu co i tak dla niego nie było wystarczające (a sąd musi mieć co oceniać aby móc uchylić lub nie tajemnice) Ale nie zamierzam wchodzić z Tobą w tego tego typu polemikę. Smile Tak więc uszanuj to na przyszłość Smile Dasz radę?
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):włącznie z nagranym szefem MSW i koordynatorem służb specjalnych Sienkiewiczem
@alwaysdrynk, szef MSW i "koordynator służb specjalnych Sienkiewicz"... to jest jedna i ta sama osoba Wink
Odpowiedz
Cytat:szef MSW i "koordynator służb specjalnych Sienkiewicz"... to jest jedna i ta sama osoba "

Wiem i tak napisałem.

Cytat: jak naprawdę było

Naprawdę było tak, że nielegalnie usiłowano pozyskać niewygodne dla rządzących materiały, łamiąc tajemnicę dziennikarską, co potwierdził min. Biernacki.
Odpowiedz
Wiesz co skoro nie uszanowałeś mojej prośby to jednak chyba poproszę Cie o ten materiał gdzie Bernacki powiedział że "nielegalnie usiłowano pozyskać materiał łamiąc tajemnice dziennikarską"
alwaysdrunk napisał(a):Min. Biernacki: "Całe szczęście, że nie doszło do wydania laptopa"
A dalej było nie ze względów prawnych a ze względów politycznych ponieważ nikt by z Państwa nie uwierzył ze materiał przeleżał te dni w kancelarii tajnej i ze nikt przy nim nie majstrował ponieważ trudno byłoby nam udowadniać ze nie mieliśmy intencji ..... Tyczyło się to ze poprzez długi weekend laptop przeleżałby w kancelarii tajnej ponieważ sądy były zamknięte.
Fakty kolego fakty,
http://www.gazeta.tv/plej/19,114927,16189284,video.html
Odpowiedz
Fakty są takie, że nieudolny minister spraw wewnętrznych i szef służb w jednej osobie dał się nagrać kelnerowi. To świadczy tylko o rozkładzie w jakim znajdują się polskie służby i polskie "państwo teoretyczne". Sienkiewicz przestraszył się tych taśm i nasłał ABWerę na redakcję niezależnego tygodnika; i to tuż po obchodach 25-lecia wolności w Polsce, co było ich ponurym podsumowaniem.

Teraz Tusk próbuje odwrócić kota ogonem i przerzuca odpowiedzialność na źródło nagrań, nie odnosząc się w ogóle do ich istoty. Ale naród nie jest na tyle głupi, przynajmniej jego myśląca część, żeby to łyknąć. Takie tanie sztuczki działają już tylko na zatwardziałych lemingów, którzy "murzyńskość" mają wypisaną na bezkrytycznych gębach.
Odpowiedz
Fakty są takie że nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ze napisałeś coś jako fakt, a teraz nie chcesz udowodnić że w ogóle takie słowa padły. Nie zmieniaj tematu tylko pokaż mi publikacje która mówi ze takie słowa padły. Albo ładnie przeproś za kłamstwo.

alwaysdrunk napisał(a):Ale naród nie jest na tyle głupi, przynajmniej jego myśląca część, żeby to łyknąć. Takie tanie sztuczki działają już tylko na zatwardziałych lemingów, którzy "murzyńskość" mają wypisaną na bezkrytycznych gębach.
Powiem CI coś, bardzo ale to bardzo ważnego. Wiesz czemu ludzie głosują na PO? bo nie chcą dać dojść do władzy fanatykom, którym wydaje się że są lepsi od wszystkich, wiedzą lepiej z syndromem boga czy "napoleona" Smile
To co teraz robisz, czyli na każdym kroku pokazywanie że wyborca PO jest gorszy od Ciebie, sprawia że ludzie jeszcze silniej starają się nie dopuścić do władzy opozycji. Czyli osoby myślące jak Ty i robiące jak Ty. Smile Ludzie nie chcą przy władzy fanatyków którym się wydaje że są najmądrzejsi. Smile
Odpowiedz
Ładnie przeroszę jeśli ładnie wyjaśnisz mi jak się ma wyjątek z expose Tuska do rzeczywistości.

Tusk tak czy siak jest skończony i to jest jego ostatnia kadencja, a ludzie głosujący na PO, że zacytuję klasyka Sienkiewicza (prawnuka) "mają syndrom sztokholmski". PO traktuje was jak podrzędne pionki, zarówno w skali kraju, jak i lokalnie (vide: ostatnia sprawa starochowickich, i nie tylko, struktur PO).
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Stosowanie przemocy przez ABW i prokuraturę jest niczym w porównaniu jaką przemoc w stosunku do ABW i prokuratury stosuje premier :-)
Człowieku, tak trafiłeś w sedno że właściwie cały komentarz który miałem napisać legł w gruzach. Samodzielnie myślący zrozumieją co chciałeś tym zdaniem przekazać.
Jesion napisał(a):Po pierwsze, menadżer restauracji Sowy przyznał, że nagrywanie zlecił mu Marek Falenta - pośrednik w handlu rosyjskim tanim węglem.
SPISEK!! Koleś handluje tanim węglem rosyjskim, robi na tym kasę ale to powód żebym nim straszono. Czy to nie nazywa się oszołomstwo hmm?? Czy to nie cała gawiedz liberalno-lewicowa nazywała oszołomstwem wszystkich którzy mówili o tym, że Rosjanie mieszają w naszym państwie? A Ty teraz taki wątek wyciągasz? A jakim to prawem premier to robi, PiS-em już nie wystarcza straszyć, teraz Rosjanami? I on nie jest oszołomem?
Jesion napisał(a):Dla niewtajemniczonych "Sobieskiego 100" to były apartamentowiec radzieckich i rosyjskich dyplomatów, wejść na teren, można tylko z rosyjskim paszportem. Niby budynek opuszczony... ale pilnie strzeżony przez kamery i samych Rosjan, na jego terenie znajduje się tajemniczy klub.
Sam przejeżdżając kiedyś tamtędy, widziałem jak wjeżdża tam samochód na dyplomatycznych numerach rejestracyjnych.
Przypadek? Wink
Hola, hola uściślijmy: skoro to były apartamentowiec radzieckich i rosyjskich dyplomatów to dlaczego dziś można wejść na jego teren tylko z paszportem rosyjskim? Czy teren restauracji należy do ambasady Rosyjskiej ?
Samochód powiadasz wjeżdżał, spisek! Jaki klub tam się znajduje? Oświeć nas, oszołomów.
Oscar napisał(a):Wiesz czemu ludzie głosują na PO? bo nie chcą dać dojść do władzy fanatykom, którym wydaje się że są lepsi od wszystkich, wiedzą lepiej z syndromem boga czy "napoleona" Smile
@Oscar, ja Cię proszę!! Ja nie lubię retoryki PiS, uważam że są słabą opozycją. Ale to jest ich prawo, krytykować.
Czy to są fanatycy? Bzdura. Są w opozycji kilka lat, to ich pewnie strofuje ale obraz fanatyków próbują nam wmówić ludzie PO. Ja, pomimo kilku dziwnych zachowań, nie widzę tam fanatyzmu. To prędzej Twój Ruch jest fanatyczny.
Czyli co Oscar, głosujesz na partię i jesteś w niej pomimo wielu afer? Przypomnij sobie hazardową, komisja śledcza w Sejmie i jej przewodniczący z PO to była obraza dla ludzi. Tak zamiatał temat pod dywan, że miałem ochotę oglądając to, tam pojechać i dać mu w pysk.

Panowie, do cholery, ja rozumiem wszystko. Że się jest członkiem PO, że się ich popiera. Ale czy w Was te taśmy nie budzą odruchów odrzucenia?
Przecież minister Sienkiewicz i Pan Belka (tego drugiego nie da się od tak usunąć) powinni zniknąć.
Czy Wy na prawdę wierzycie, że Rosjanie za tym stoją? Gdyby tak było ludzie w to zamieszani mieli by postawione odpowiednie zarzuty. A NIE MAJĄ! ABW i służby specjalne nie mają na to dowodów, nie ma więc sprawy, rozumiecie?
Pisanie o Rosjanach to papka dla pożytecznych idiotów na przykrycie sprawy.
Czy Was bardziej martwią sprawy około taśmowe czy meritum?
Do cholery, tacy ludzie mają być naszymi reprezentantami? Nie wszystkie ich rozmowy to skandal, ale nagrania pokazują sposób uprawiania polityki przez ludzi PO. To partia interesów. Tak było od początku, tak jest teraz i tak będzie.

@alwaysdrunk popieram Cię. Nie w krytycznej ocenie PO, ale za realizm oceny sytuacji politycznej. Kolega Jesion oburzał się na Twój wpis. Tak był ostry, ale mimo tego on nie skupił się na jego meritum a na ocenie sposobu Twojej wypowiedzi. A według mnie napisałeś po prostu prawdę, nawet jeśli w dość nie parlamentarnych słowach.
Odpowiedz
I jeszcze cytat z Moniki Olejnik:

Cytat:Niektórzy mają do mnie pretensję, że w ich imieniu skrytykowałam premiera za nalot ABW na redakcję "Wprost".

Ciekawa jestem, jak by się zachowali, gdyby te taśmy dotyczyły nie polityków PO, ale PiS. Czy wtedy by poparli nalot ABW nawet na redakcję prowadzoną przez naczelnego o wątpliwej przeszłości? Można się zastanawiać, czy te taśmy zostały opublikowane w interesie publicznym. W interesie opozycji na pewno. Ale pamiętam radość PO z taśm Renaty Beger i Adama Lipińskiego z PiS. Tusk żądał wtedy głowy Jarosława Kaczyńskiego. A "Gazeta Wyborcza" pisała: "Polacy oniemieli, zastygli w szoku".
Odpowiedz
Monika Olejnik w sedno. Aż dziwne, nigdy nie grzeszyła obiektywizmem.
Ja już widzę te komentarze w rządowej wyborczej na taki temat. zamordyzm, faszyzm, Białoruś, ograniczanie wolności słowa etc. etc.
Na forum było by podobnie. Koledzy Oscar i Jesion zapewne kipieli by z oburzenia. Panowie, jesteście w stanie obiektywnie powiedzieć, że tak by nie było ?
Czy stosujecie podwójne standardy? Kiedy premier Tusk mówił o taśmach Beger to mówił o poziomie klasy politycznej. Dziś nagrania jego kolegów nie budzą w nim odrazy. W Was też nie ?
Zastanawiam się jak długo jesteście w stanie znieść to, że Wam się w twarz pluje a Wy twierdzicie, że to deszczyk letni.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Czy to nie cała gawiedz liberalno-lewicowa nazywała oszołomstwem wszystkich którzy mówili o tym, że Rosjanie mieszają w naszym państwie? A Ty teraz taki wątek wyciągasz? A jakim to prawem premier to robi, PiS-em już nie wystarcza straszyć, teraz Rosjanami?
Straszę?
Po prostu luźno zastanawiam się nad wątkami rosyjskimi, które łączą się z aferą... Wink
Nie rób ze mnie oszołoma, bo nie twierdzę, że Rosjanie nam mieszają, ale ale dziwnie wątki rosyjskie przeplatają się w środowisku Pana Sowy.

abcde napisał(a):Hola, hola uściślijmy: skoro to były apartamentowiec radzieckich i rosyjskich dyplomatów to dlaczego dziś można wejść na jego teren tylko z paszportem rosyjskim?
Nie rozumiem...?

abcde napisał(a):Czy teren restauracji należy do ambasady Rosyjskiej ?
Teren, gdzie zarejestrowana jest firma Sowy jest w dzierżawie Federacji Rosyjskiej, za którą Rosja nie płaci podatku od nieruchomości.

abcde napisał(a):Samochód powiadasz wjeżdżał, spisek! Jaki klub tam się znajduje? Oświeć nas, oszołomów.
Oszołomów? Nie za ostro? :|
Jakiś klub... jaki... to musisz dopytać w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Po prostu luźno zastanawiam się nad wątkami rosyjskimi, które łączą się z aferą... Wink
Nie rób ze mnie oszołoma, bo nie twierdzę, że Rosjanie nam mieszają, ale ale dziwnie wątki rosyjskie przeplatają się w środowisku Pana Sowy.
No jak to przecież do tej pory wszyscy którzy pisali i mówili o mieszaniu nam przez Rosjan byli oszołomami. Rozumiem, że obecnie kiedy premier mówi o Rosjanach to nie strasznie i nie oszołomstwo?
Jakie wątki, konkretnie? Zarejestrowanie firmy w budynku należącym kiedyś do radzieckiej i rosyjskiej ambasady? Budynek jest w ich dzierżawie jak piszesz. No i ? co w związku z tym.
Jesion napisał(a):Nie rozumiem...?
''Dla niewtajemniczonych "Sobieskiego 100" to były apartamentowiec radzieckich i rosyjskich dyplomatów, wejść na teren, można tylko z rosyjskim paszportem.''
Tam jest firma zarejestrowana. I co w związku z tym? Sowa tam nie może wejść?
Jesion napisał(a):Jakiś klub... jaki... to musisz dopytać w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej.
Też o nim słyszałem ale... skoro tutaj coś piszesz to bądz konsekwentny. Piszesz nam A to napisz B. A jak nie, to nie pisz w ogóle.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Na forum było by podobnie. Koledzy Oscar i Jesion zapewne kipieli by z oburzenia. Panowie, jesteście w stanie obiektywnie powiedzieć, że tak by nie było ?
Skąd wiesz, co ja bym zrobił? :|

@abcde z łaski swojej nie wmawiaj mnie, sobie i wszystkim wokół, że jestem aż tak ślepy Wink Nie rób ze mnie skretyniałego wyborcę PO dla którego przewodniczący Tusk jest największą wyrocznią. Bo ja zacznę Tobie wmawiać, jak to jesteś "prawdziwym Polakiem" i "walczysz o wolność, niepodległość" naszego kraju. Ok?
Troszkę nie poważnie... rozmawiamy tutaj chyba od 2011 roku, o ile pamiętam to pierwsze nasze dyskusje były bardzo kulturalne, nawet chwaliłeś za obiektywizm. Ale... zawsze, kiedy mam inne zdanie od Twojego próbujesz czepiać się mnie, obrażać, tudzież wmawiać że jestem "lemingiem", "dzieckiem komucha". Jeśli nie bezpośrednio, to ironicznie pisząc coś o "niektórych użytkownikach".

Z panią Moniką Olejnik w zupełności się zgadzam, jeśli podobna akcja wydarzyła się pod rządami PiS, Tusk dostałby spazmów histerii jak to wolność słowa się ukróca.
Szkoda, że PiS teraz nie robi nic podobnego... tylko urządza cyrk pt. "profesor Gliński".
Co do postępowania prokuratury i ABW we WPROST. Od tego będzie sąd.
Ja wiem, że naczelny miał prawo odmówić wydania nośników, bo nie było nakazu sądu. kropka.

abcde napisał(a):Tam jest firma zarejestrowana. I co w związku z tym? Sowa tam nie może wejść?
Skoro... zarejestrował sobie firmę - w strzeżonym przez Rosjan, opuszczonym budynku, w którym Państwo polskie nie wie co się dzieje.... do tego nie płacone są podatki za dzierżawę - to być może, pan Sowa może tam wejść.

abcde napisał(a):Też o nim słyszałem ale... skoro tutaj coś piszesz to bądz konsekwentny. Piszesz nam A to napisz B. A jak nie, to nie pisz w ogóle.
Ale co niby chcesz ode mnie usłyszeć?
Może gdybym był "dzieckiem komucha" to bym wiedział... niestety, nie mam rosyjskiego paszportu, nie mówię po rosyjsku, a przez druty kolczaste nie mam ochoty się przedzierać.
Jaki tam jest klub - nie wiem Wink
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Skąd wiesz, co ja bym zrobił? :|
Sądząc po dotychczasowych wpisach mam prawo się domyślać.
Chociaż po słowach powyżej odzyskuję wiarę. Nie miałem Cię za skretyniałego wyborcę PO. Oczekuję tylko i wyłącznie obiektywizmu w ocenie sytuacji i nie narzucania narracji którą nas się karmi.
Gdyby wątek rosyjski był prawdziwy miał by odzwierciedlenie w zarzutach. Zatrzymani ludzie nie mają zarzutów związanych z działalnością szpiegowską.
P.S. Nie nazwałem Cię nigdy lemingiem. Dzieckiem komucha także - zapytałem czy nim jesteś w związku z wpisami na konkretny temat.
Jesion napisał(a):Skoro... zarejestrował sobie firmę - w strzeżonym przez Rosjan, opuszczonym budynku, w którym Państwo polskie nie wie co się dzieje.... do tego nie płacone są podatki za dzierżawę - to być może, pan Sowa może tam wejść.
Nie strasz nas. Bo Cię nazwę oszołomem. Tak jak Ty nazywałeś ludzi z PiS.
Ty wierzysz w to co piszesz? Uważasz, że polski kontrwywiad nie ma pod ''opieką'' tego budynku i do tej pory nic o nim nie wiedział ?
Możesz spać spokojnie, zapewne wszystkie tego typu budynku są pod odpowiednią ''ochroną'' naszych służb.
Chociaż z drugiej strony, patrząc na Smoleńsk i dzisiejszą aferę taśmową można mieć poważne wątpliwości czy służby pod rządami PO działają tak jak powinny.
Jesion napisał(a):Jaki tam jest klub - nie wiem Wink
No to jak o nim nie wiesz to nam nie pisz i nas nie strasz, ok ?
Odpowiedz
abcde napisał(a):Ty wierzysz w to co piszesz? Uważasz, że polski kontrwywiad nie ma pod ''opieką'' tego budynku i do tej pory nic o nim nie wiedział ?
Możesz spać spokojnie, zapewne wszystkie tego typu budynku są pod odpowiednią ''ochroną'' naszych służb.
Chociaż z drugiej strony, patrząc na Smoleńsk i dzisiejszą aferę taśmową można mieć poważne wątpliwości czy służby pod rządami PO działają tak jak powinny.
Od 25 lat Państwo nie może sie doprosić o odzyskanie tego budynku.
Nasze służby na pewno wiedzą o tym budynku, na pewno go obserwują. Chociaż tak jak napisałeś... po tych nagraniach, wszystko jest możliwe, może obserwują, ale nie dokładnie.
Nie straszę, po prostu... dziwi mnie fakt, że Pan sowa zarejestrował swoją firmę oficjalnie w pustostanie.

abcde napisał(a):Nie miałem Cię za skretyniałego wyborcę PO. Oczekuję tylko i wyłącznie obiektywizmu w ocenie sytuacji i nie narzucania narracji którą nas się karmi.
Ale ktoś Ci tu coś zarzuca? Ja?
Jeśli uważasz, że prywatne zdanie użytkowników forum jakie tu wypisują, jakie ja piszę.... to narzucanie, to nie wiem co robisz na publicznym forum.
@abcde, wyrażam swoją opinie, nie musisz się z nią zgadzać ale ją uszanuj, tak jak ja szanuje Twoją.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@abcde, wyrażam swoją opinie, nie musisz się z nią zgadzać ale ją uszanuj, tak jak ja szanuje Twoją.
I ten głos rozsądku uważam za dobrą kartę w naszych przyszłych dyskusjach.
Dobrego weekendu Smile

P.S. Problem rosyjskich budynków był opisywany jakiś czas temu. Szkoda, że mało się o tym mówi/pisze.
Co do samych taśm. Wiesz dlaczego pisze o straszeniu? Bo nie ma zarzutów, a straszyć Rosjanami jest najłatwiej. Tak jak PiS-em.
Chociaż nie jestem idiotą i doskonale też wiem, że służby rosyjskie specjalizują się w dezinformacji i mieszaniu w państwach. Tylko, że tego problemu doszukiwał bym się na co dzień a nie tylko wtedy gdy na jaw wychodzą taśmy które nie są dowodem na wysoki poziom naszej klasy politycznej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości