Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządy PO-PSL
[Obrazek: comment_tuJBSY3p7Vjmd09W8CToM5qLYYr7LrR3.jpg]
Odpowiedz
Tyson napisał(a):Co powiecie na to ?
Media już nas przygotowują na to żeby w sobotę nie było wielkiego zaskoczenia
A co tu mówić? Starczą gratulacje i życzenie powodzenia i godnego reprezentowania Polski i Polaków w świecie.
Nareszcie kończy się era Kaczyński-Tusk.

Bardziej by mnie interesowała kwestia nowego premiera RP niż umiejętności językowe Donalda Tuska.
@alwaysdrunk, rozumiem, że Ty mówisz biegle po angielsku i uważasz, że całe pokolenie 55+ powinno biegle mówić po angielsku? Posłuchaj Angeli Merkel i Davida Camerona ja próbują mówić w nieojczystym języku Smile
Wracając do fotela w KPRM... mówi się, że premierem zostanie Ewa Kopacz, co ja uważam za kompletną pomyłkę i dowód na słabość PO. Taka premier będzie niczym innym tylko plastikową panią premier, sterowaną z Brukseli.
Jakich macie kandydatów?
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
... myślę, że p. Bieńkowska dała by radę ogarnąć Rząd, albo może "siuprajz" i Schetyna z nominacji Donka na Premiera? Uniknąłby wewnętrznej rzezi i rejtanady Smile
Odpowiedz
Kopacz na premiera,Schetyna lub Grabarczyk na marszałka sejmu.Lecz najciekawsza będzie według mnie głęboka rekonstrukcja rządu.Zrobiło się naprawdę ciekawie.
Odpowiedz
Byłoby wesoło gdyby p. Bieńkowska jako premier wygłaszała te swoje wypowiedzi w rodzaju: "Sorry, taki mamy klimat" Smile
Odpowiedz
Tusk bardzo dobrze mówi po niemiecku.
Odpowiedz
GrzesiekM napisał(a):myślę, że p. Bieńkowska dała by radę ogarnąć Rząd,
Na pewno byłaby dobrym premierem-administratorem, w końcu nie politykiem. W końcu PiS nie miałby z kim walczyć. W końcu jej megaministerstwo to bardzo dobrze funkcjonujący trybik. Komisja Europejska od kilku lat ze zdumieniem chwaliła działania polskiej minister i całego resortu, mało tego nawet nie miała dużo pracy z Polakami, bo nasi urzędnicy są tak przygotowani że są czasem pół kroku do przodu przed KE.
Nie wiem, czy wiecie ale przygotowania Polski do nowej perspektywy budżetowej są najbardziej zaawansowane z pośród wszystkich krajów UE. Mamy już ramowy plan wydawania środków Unijnych zatwierdzony przez KE, do którego KE nie miała praktycznie żadnych zastrzeżeń.

Niestety, Pani Wiecepremier wybiera się do Brukseli. Od rana ptaszki ćwierkają, że chce objąć stanowisko Komisarza ds. Rozwoju Regionalnego, a Premier ją lansuje na wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i komisarza któregoś z tek gospodarczych. Bieńkowska ze sobą być może zabierze Sekretarza Stanu w MIR Zbigniewa Rynasiewicza.

Szkoda, że dobra polska urzędniczka, zostawia tak wielkie i ważne ministerstwo nie wiadomo komu. Tylko dlatego że jest zmęczona ciągłymi atakami i naszą denną polityką.
"Podążaj ścieżkami niebezpieczeństwa, niezależny myślicielu. Wystawiaj swoje pomysły na niebezpieczeństwo kontrowersji. Mów, co myślisz i mniej obawiaj się etykiety wariata niż stygmatu konformisty. A w sprawach, które wydają ci się ważne, za wszelką cenę zabieraj głos i daj się usłyszeć." ~ Thomas J. Watson
Odpowiedz
Dzisiejsza informacja od Pana Zbigniewa Stonogi.

[Obrazek: 8678a08af2c9.png]
Nie mówię szeptem gdy mówię skąd jestem...
Odpowiedz
Cisza tutaj... jakby nic się nie wydarzyło.
A tu mamy nową Premier. Która już pierwszego dnia zaliczyła mnóstwo wpadek... oby tylko cały rok nie minął tak źle, jak te kilkanaście minut. Mamy trochę zmieniony rząd. Dziś przeczytałem na mieście tytuł "jedna gwiazda i czterech przegranych" - gwiazda to oczywiście Bieńkowska (chociaż ja myślałem, że mowa o Schetynie), przegrani to chyba każdy się orientuje - Sikorski, Sienkiewicz... Rozumiem, że czekamy na expose i będziemy dyskutować o tym jaką Premier, będzie Pani Kopacz? Jakby nie patrzeć... nasza krajanka Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Cisza tutaj... jakby nic się nie wydarzyło.
A co się wydarzyło ?
Chcesz napisać, że to ma jakiekolwiek znaczenie dla Polski? To tylko partyjne przetasowania.
A ta Pani jako szef MSW - kpina...
Jesion napisał(a):Rozumiem, że czekamy na expose i będziemy dyskutować o tym jaką Premier, będzie Pani Kopacz? Jakby nie patrzeć... nasza krajanka Smile
Może Ty czekasz i będziesz dyskutował sam ze sobą, to nie jest złośliwe tylko po prostu tu nie ma o czym dyskutować!
Premier Tusk też wygłaszał wspaniałe (szczerze) expose, i co w związku z tym skoro nawet 30% z niego nie realizował?!

Tzw. nowy rząd nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Donald Tusk mianował jako swoją następczynię, swojego człowieka, Panią Kopacz. Będzie mógł wpływać na działalność PO z Brukseli i trzymać rękę na wszystkim.
Nie oczekujmy jakiejkolwiek zmiany dla Polski, bo to nie poważne.
A Pan minister spraw zagranicznych Schetyna zna języki ?

P.S. Myślę, że to ciekawe w końcu okazuje się, że nie tylko wolność gospodarcza jest w naszym kraju ograniczana ale też polityczna, co jednoznacznie stwierdził Trybunał Konstytucyjny - http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/82...awna.pl%29
Ale PO podobno jest liberalna ha ha ha.
Odpowiedz
Czy główne media coś podały na ten temat ? Coś przeoczyłem oglądając wiadomości, serwisy informacyjne ? aaa no tak, teraz trwa u nas zamach, ciemną nocą przychodzą po nas faszystkowsko - kaczystowskie bojówki uzbrojone, to ciekawszy temat...

''Sąd w Hamburgu odrzucił skargę portów Szczecin i Świnoujście na przebieg Gazociągu Północnego. Strona polska zaskarżyła niemieckie pozwolenie na budowę instalacji, argumentując, że ogranicza ona rozwój naszych portów – podaje Polskie Radio.

Strategia Warszawy polegała na tym, by uprzedzić wyrok hamburskiego sądu, poprzez wymuszenie na Niemcach realizacji deklaracji uzyskanej przez Donalda Tuska od Angeli Merkel. Decyzja polityczna Berlina miałaby zablokować spodziewany, niekorzystny werdykt Hamburga. Problem polega jednak na tym, że uzyskane przez Tuska ustępstwa to deklaracja polityczna, bez pokrycia w zobowiązaniach formalnych.'' - [url]http://biznesalert.pl/niemcy-nie-dotrzym...-stream-2/[/url]

Tak się przedstawia rzeczywistość. Rzeczywistość europejskiej solidarności, oraz trzymanie się a raczej kilkuletnie podporządkowanie kanclerz Merkel przez mistrza bajeru, króla Europy i kosmosu, Donalda Tuska.
Po prostu szlag może człowieka trafić....

Głos komentarza - http://biznesalert.pl/jakobik-walka-z-no...i-gazowej/
Jest jakaś szansa coś ugrać na arenie europejskiej i przez obecny rząd, ale nie ma co liczyć na cuda.
Donald Tusk zawierzył słowom kanclerz Niemiec. Ta ograła go jak chłopaczka w krótkich spodenkach w piaskownicy. Czy takie działania, nie wyczerpują znamion działalności przeciwko Państwu Polskiemu ? Przecież musiał wiedzieć o co jest gra toczona...
Odpowiedz
Abcde wiesz co powiedział Macierewicz w 2009 roku na pytanie dziennikarza jak się z tym czuje ze MON musi płacić odszkodowania ludziom, których w raporcie z likwidacji WSI zmieszał z błotem?
Parafrazuje bo dokładnie nie pamiętam: to już nie moj problem, za mojej kadencji MON żadnej sprawy nie przegrało :-)
Wiec teraz możemy powiedzieć tak samo, to juz nie problem Tuska, Kopacz czy PO, to obecny rząd przegrał sprawę.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
A wiesz @Olek co powiedział Wałęsa jak się zaprzedawał SB-ekom ? No właśnie.... Proszę o zdródło to będę mógł się odnieść.

Polityka Donalda Tuska, jego idei podporządkowania się Niemcom została obnażona właśnie werdyktem sądu w Hamburgu oraz tym co prezentuje rząd niemiecki. Po prostu ograli go jak smyka w przy krótkich spodenkach w piaskownicy. Niestety ten smyk reprezentował państwo polskie, czego skutki będziemy odczuwać prawdopodobnie już zawsze.
Czego jeszcze potrzebujesz by zrozumieć historyczny błąd który popełnił Tusk oraz cała jego formacja ?
P.S. Olek, a czy jesteś w stanie odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytanie ? Bo mnie to osobiście zastanawia. Czy działalność Donalda Tuska nie wyczerpuje czasem znamion działalności przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej ? Przecież doskonale zdawał sobie sprawę z tego o co toczy się gra.
Odpowiedz
Źródłem jest jedno z wydań wiadomości z 2009 roku :-) sam widziałem i słyszałem. Rok pamiętam bo miałem nogę w gipsie i ogladalem wszystko jak leci.
Jakbysmy chciało zaglebiac się w to czy politycy szkodzą czy nie szkodzą interesom polski to odpowiedz może być tylko jedna, szkodzą począwszy od Kaczyńskiego a skończywszy na Tusku. Politycy dbają tylko i wyłącznie o własne interesy.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Macierewicz osobiście wygrał większość spraw zakładanych mu w sądzie. O tym mało pisano.
Co do wypłacanych odszkodowań trzeba by doczytać, ale pamiętam coś, że nowe kierownictwo w ministerstwie szło na ugody w sądzie i stąd wypłaty. Ale nie jestem pewien. Natomiast czy Macierewiczowi ktoś postawił zarzut, skazał go ? Domyślasz się chyba, ze gdyby taką wielką szkodę wyrządził to wtedy nowa władza by mu nie podarowała ?!
Zresztą, sam Macierewicz pomimo jego wielu kontrowersyjnych słów z którymi się nie zgadzam lekko mówiąc, to człowiek zagadka. O świetnej biografii, którego nikt nie złamał ani za komuny ani nie zniszczyła PO, choć zakusy były wielkie. No to skoro miał być z niego taki szkodnik, to dlaczego nadal niczego na niego nie mają? O tym nigdy nie myślałeś ? A już na różne sposoby próbowano go podejść i zniszczyć. Jedno jest pewne, jest to gość od ciężkiej roboty a nie brylowania w mediach. Szczerze mówiąc, sam jestem ciekawy jego ministerialnej kariery w obecnym rządzie. A nie ukrywam, że nie byłem zadowolony za bardzo jego nominacją. Domyślam się tylko, że względy polityczne o tym zadecydowały.

P.S. Co do działalności polityków. Wiadomo czym jest sama polityka na tym najwyższym szczeblu, i jak jest ona brudna. Natomiast nie śmiał bym zestawić Kaczyńskiego na równi z Tuskiem. Na tyle ile mam wiedzy, interesuję się polityką szczególnie okresem przełomu końca lat 80 i początkiem 90 i ogólnie jeśli chodzi o działania i wizje Polski.
Odpowiedz
Myślę, że to dopiero początek. Kolejne kwiatki wyjdą w najbliższych miesiącach....

'' Według Radia Zet specgrupa, na czele której stanął ówczesny szef Biura Spraw Wewnętrznych KGP, otrzymała praktycznie nieograniczone możliwości. „Aby ukryć sprawę przed prokuraturą i sądami, podsłuchy były zakładane w ramach śledztwa dotyczącego napaści na tle rasowym w Białymstoku" – twierdzi radio.

Podsłuchy zakładano na osoby rzekomo nieznane. Co ważne, Biuro Spraw Wewnętrznych to „policja w policji" – służy do ścigania skorumpowanych funkcjonariuszy, a nie pracuje na usługach polityków.'' - [url]http://www.rp.pl/Afera-tasmowa/312309826....html#ap-1[/url]

Wiadomym jest, że kiedy dochodzi do nagrywania polityków najważniejszych w państwie czy w ogóle jeśli chodzi o śledztwa, stosuje się rozmaite techniki inwigilacji. To żadna nowość. Ale widać tutaj, że wymierzone to było w konkretnych dziennikarzy, a także prawdopodobnie polityków.
Cóż, słowa poprzedniego ministra MSW dokładnie świadczą, że rzeczywiście za ich rządów państwo działało teoretycznie, skoro dawali się nagrywać, a pózniej prawdopodobnie łamali prawo, naginali by podsłuchiwać konkurentów politycznych.
Odpowiedz
Można sobie odpuścić oburzenie. Podsłuchy, podsłuchami ale wszystkie WSZYSTKIE rozmowy telefonicznie są nagrywane , podobnie sms-y archiwizowane , podobnie maile. Różne agencje zagraniczne nasłuchują, archiwizują , analizują , przypisują VIP-om dane. A to czy robią to 2 czy 20 agencji to już chyba nie ma takiego znaczenia. I to jest nieodwracalne myślę.

Być może zamiast zastanawiać się czy ktoś ma uprawnienia i mandat do archiwizowania przyszedł czas aby się zastanowić czy aby nie jest lepiej robić tak aby zarchiwizowane dane nikogo nie interesowały ??? Conajwyżej jest zdrożne jeśli zdobyte informacje wykorzystywane są kierunkowo a temida jest beznadziejnie ślepa. Czy doprawdy na straży sprawiedliwości nie mógł stanąć ktoś kto by widział i reagował na patolgię :lol:
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
@Star 266 odpuścił bym sobie oburzenie gdyby Ci ludzie oddali władzę i się z tym pogodzili. Niestety narobili bałaganu, przekrętów a dziś stoją w pierwszym rzędzie w walce o rzekomo zagrożoną demokrację. To jest po prostu skur.wys*****
Pompują teraz w mediach nową gwiazdę Petru. Już po prosto rzygać się chce jakie to czytelne.
Wiesz dlaczego, pomimo obiekcji i wątpliwości, poparłem już po wyborach, jawnie obecny rząd ? W momencie kiedy zauważyłem kto protestuje !
Dlatego mam ogromną nadzieję, że PiS nie cofnie się nawet na krok. Wszystkich ludzi związanych z tamtym systemem, w sądach, prokuraturach, służbach - WON ! Oczywiście jeśli mieli jakiś wpływ na ciemiężenie ludzi. Bo sam fakt pracy np. w prokuraturze nie może świadczyć o kimś zle.
Może w końcu uda się tą Polskę przywrócić obywatelom.
A do tego obserwując kto zajmuje się w rządzie gospodarką, mam takie ciche poczucie, że gorzej niż jest na pewno nie będzie.
A resztę niech czyszczą. Ci niech krzyczą, wmawiają ciemnemu ludowi, że zamach itp. a niech robią swoje do końca. Bez tego ta Polska nigdy nie będzie normalna.
Star 266 napisał(a):Czy doprawdy na straży sprawiedliwości nie mógł stanąć ktoś kto by widział i reagował na patolgię :lol:
Jak, proszę napisz ?! Skoro na straży sprawiedliwości i porządku stali ludzie którzy przecież wprost mówili, cytuję : '' Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie''.
A dziś stoją w pierwszym rzędzie walki o rzekomo zagrożoną demokrację.
Walczą, ale o to by ciemnemu ludowi wmówić, że zagrożona jest demokracja. Jedyne co jest zagrożone to ich cztery litery, za nielegalne podsłuchiwanie ludzi, za przekręty.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Może w końcu uda się tą Polskę przywrócić obywatelom.

Naprawdę wierzysz w to co piszesz ? Kaczyński ze swoją watahą mają to zrobić ? Ten sam człowiek który dzieli Polaków na lepszych i gorszych ? I nie pisz mi tu głupot, że nie zrozumiałem wypowiedzi Kaczyńskiego bo nikt tak jak on nie potrafi podzielić Polaków. Przypomnij sobie kto mówił "Tam gdzie stało zomo...".
Myślisz, że robiąc czystki w mediach publicznych dostaniemy niezależną telewizję i radio ? Otóż nie. I tak samo będzie we wszystkich instytucjach w których będą czystki na które tak bardzo czekasz.

Oczywiście PO należała się ostra reprymenda za szczególnie rządy w ostatnich latach ale niestety wybierając PIS trafiliśmy na gorszą zarazę.
Może kiedyś doczekamy się polityków na najwyższych szczeblach władzy z których będziemy i dumni i zadowoleni ale ja w to za bardzo nie wierzę.
Odpowiedz
@abcde

Z tą Temidą to zawsze się śmiałem, że Ona ślepa. Bo z tej ślepoty zamiast wynikać bezstronność to z tej ślepoty wnika, że Ona nie widzi komu przyp.....

A tu myślę, że Pan Modzelewiski trącił coś bardzo nieładnie pachnącego.

http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/a...87899.html

Poza tym chyba każdy Homo Sapiens uświadomił sobie, uprzedni rozstrój Państwa nie mógł być ani przypadkiem ani wynikiem niekompetencji ani nawet totalną beztroską.

Kto może tęsknić za władzą, która przepuszczała przez palce lub raczej ........................ 90 mld zł, które były społeczeństwa. To są gigantyczne pieniądze, które nie zostały spożytkowane na edukację dzieci, opiekę medyczną starszych czy miejsca pracy dla osób tej pracy poszukujących.
W imię czego społeczeństwo zrezygnowało z roszeń do tych środków ??? Dlaczego społeczeństwo przeszło do porządku dziennego nad pomniejszeniem skarbu Państwa i rozdzieleniem tych środków między Polakami ?!?
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
majkel napisał(a):Ten sam człowiek który dzieli Polaków na lepszych i gorszych ?

Coś ci się pomyliło. Polacy sami dzielą się na mądrych, głupich, pachnących, śmierdzących, lubiących czytać, nie lubiących, wykształconych i matołów. Dzielą się też na ubeków i takich co z ubekami walczyli. Na takich co donosili Niemcom i ruskim i na takich co nie donosili.
Odpowiedz
@Majkel, głupot ? Jestem przekonany, że nie obejrzałeś tego wywiadu z Kaczyńskim. Z jego słowami o gorszym sorcie było dokładnie tak samo jak z ostatnimi słowami posłanki Kloc o mediach. Część dziennikarzy przeciwnych rządowi wycięła sobie jedno zdanie i poszło... A, że niektórzy są mało rozumni to uwierzyli w to co zobaczyli w okienku na świat zwanym telewizorem. Tymczasem gdyby zacytowano pełne zdanie posłanki Kloc, brzmiało ono zupełnie inaczej !

No, a jeśli chodzi o podział Polaków. Pewne rzeczy mówi się przed wyborami. To tak jak z hasłem Bronisława Komorowskiego - ''Zgoda buduje''. Kampania swoje, a rzeczywistość swoje.
Natomiast jeśli interesuje Cię moje zdanie co do podziału w Polsce, to uważam, że nie narodził on się dziś, wczoraj czy 5 lat temu, a trwa od początku przemian w Polsce.
Pozwolę sobie zacytować część artykułu, który oddaje sens tego co ja o tym wszystkim myślę, cyt:

'' Dzisiejsze podziały mają swoją historię, są głęboko zakorzenione w czasach komunizmu. Oczywiście przeszły one pewną transformację, tak samo jak Polska przeszła transformację ustrojową, ale słowo „transformacja" oznacza właśnie, że nie doszło do zastąpienia starych podziałów przez nowe, tylko że te stare uległy pewnym przekształceniom. ''
Całość tutaj: http://www.rp.pl/Plus-Minus/312309869-St...restricted
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Majkel, głupot ? Jestem przekonany, że nie obejrzałeś tego wywiadu z Kaczyńskim. Z jego słowami o gorszym sorcie było dokładnie tak samo jak z ostatnimi słowami posłanki Kloc o mediach.
Napisał ten, który wyciąga "ch*j, d**a i kamieni kupa" i mówi że to było zdanie o Polsce.
@abcde, zanim zaczniesz wytykać wszystkim którzy mają inne zdanie od Ciebie jakieś "niedouczenie" albo "niedoczytanie" popatrz najpierw na siebie.
Wyprzedzając Twój kolejny zarzut wobec mnie, że zajmuje się tylko trolowaniem... to spokojnie, w swoim czasie "cośtam" większego napiszę Smile i liczę na merytoryczną dyskusję Smile
Odpowiedz
Jak możesz liczyć na merytoryczną dyskusję, skoro zabawiasz się we wrzucanie wyciągniętych z kontekstu zdań jak w przypadku posłanki Kloc ?
Sam zresztą bardzo często to robisz w odniesieniu do naszych dyskusji ! Postępujesz w ten sposób, i liczysz na merytoryczną dyskusję... no słabo mi po prostu....

P.S. Ale przecież ja bardzo lubię dyskusję z ludzmi którzy mają inne zdanie ! No jakby wszyscy mieli takie samo, to cóż to za świat byśmy mieli. Problem tylko, żeby podczas takich dyskusji jako argumenty służyły na przykład zdania prawdziwe, a nie wyrywane z kontekstu bo tak komuś pasuje do swojego toku rozumowania.

P.S. 2 Na prawdę nie widzisz różnicy między celowym ''wycięciem'' jednego zdania - jak na przykład w przypadku posłanki Kloc, o której Ty napisałeś! - z całej wypowiedzi, i posługiwanie się nim choćby przez Ciebie jako rzekomo merytoryczny argument, a tym jak minister w prywatnej rozmowie wyraził się szczerze o tym jak funkcjonuje państwo polskie ? Przecież całość tej rozmowy była skandaliczna, czego zwieńczeniem były już słynne słowa. Całość, nie tylko wycięte zdanie z kontekstu.

I ty chcesz prowadzić merytoryczną dyskusję.... Najpierw zmień podejście, bo w temacie ''Wybory prezydenckie 2015'' obnażyłem Twoją merytoryczną dyskusję.
Z mojej strony za bardzo nie licz na dyskusję. Gdybyś nie trollował a dyskutował, mając nawet w 100 procentach odmienne zdanie to co innego, ale Ciebie interesują wrzutki nie mające za wiele znaczenia dla przeciętnego Kowalskiego.
Dlatego nie wierzę w jakąkolwiek rozsądną dyskusję z Tobą, a i sam osobiście z powodu Twojego postępowania, nie mam ochoty próbować ją prowadzić.
Także baw się w swoim bagienku beze mnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości