Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strategia rozwoju gminy Starachowice na lata 2010-2017
#1
]Dwa tni temu dostałem opracowaną dla UM Strategię Rozwoju Gminy Starachowice na lata 2010-2017. Startegia ta będzie przedmiotem debaty na posiedzeniu Rady Miasta w dniu 27 maja. Tą strategie czytaliśmy w kilka osób. Odczucia mieszne począwszy od zdziwienia, poprzez rozgoryczenie, a na koniec pełno śmiechu. Fantasyczna lektura na zabicie czasu, aby nie ogladać nudy w telewizji. Warunek proszę nie podchodzić z emocjami. Opracował to jakiś Adam B. z zespołem zadaniowym. Przypuszczenie- sztampowy program opracowany na zasadzie wytnij, wklej,wpisz odpowiedznie miasto. Przeszukujemy kompy, aby znaleźć gdzie jeszcze te same wizje - telewizje wcisnięto w innym mieście przypuszczalnie za niezła kasę. Jak ktoś będzie miał dostep do naszej strategii nieźle się ubawi, a potem zapłacze. Jeżeli coś takiego zostanie przyjęte przez Radę to można domniemać ,że padła na nią pomrocznośc jasna. W strategii żadnych konkretów tylko bablanie i wizje jak z epoki PRL pod hasłem " zbudujemy druga Polską" lub Japonię". Przyjęcie tej strategii daje każdej władzy w mieście robienie co się chce i za ile się chce - róbta co chceta. Szkoda ,że nie napisano w niej ,iż wybudujemy dysnelend jako atrakcji turystycznej. Ta strategia to księga pobożnych życzeń i wizji. A już po przeczytaniu strategi bawi uzasadnienie uchwały która ma byc wprowadzona na obrady rady.
Aby nie byc gołosłowynym niektóre fragmeny strategi do dyskusji[/b]
" zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych w zakresie budownictwa mieszkaniowego"
ograniczenie dostepności do zasobów mieszkaniowych powoduje konieczność analizy potrzeb oraz dążenia do poprawy jakości życia mieszkańców. Planowanie i monitoring potrzeb komunalnych daje podstawy do wyeliminowania dalszych zagrożeń poprzez przygotowanie odpowiedzniej infrastruktury społecznej ( rewitalizacja istniejących zasobów mieszkaniowych, pozyskiwanie terenów do inwestowania na nowe budownictwo)

PROJEKTY przewidziane do realizacji
- Audyt potrzeb mieszkaniowych do zaspokojenia w trybie komunalny
- opracowanie wieloletniego programu inwestycyjnego w rakresie remontów i modernizacji mieszkań komunalnych pozostajacych w zasobach miasta.
- Nawiazanie partnerstwa publiczno-prywatnego na rzecz budowy i adaptacji mieszkan komunalnych
- Skrócenie okresu czasu oczekiwania na mieszkania komunalne
- Poszukiwanie alternatywnego rozwiazania problemu zapotrzebowania na mieszkania komunalne.

Od i wszystko- chyba w Pcimiu, Radzyniu i w tysiącach małych miast Polski mają taką samą genialna strategię bo pasuje do kazdego miasta. Jak widać ze Startegii władze naszego miasta nie wiedzą jakie sa potrzeby mieszkaniowe jaki jest majatek i w jakim stanie. Musza zrobic kolejny audyt no i dobrze zapłacić./ to po co tylu urzedników w referacie gospodarki mieszkaniowej - co oni tam robią ?/ Planu na remonty nie trzeba bo przed wyborami za trzy lata coś szerokim frontem się wyremontuje pod głosy wyborców. Ciekawie brzmi partnerstwo publiczno - prywatne na rzecz mieszkan komunalnych. Chyba chodzi o to, aby w mieszkaniach komunalnych były usługi pobliczne- moze do 2017 roku zmieni sie kodeks karny wiec wszystko mozliwe. Że cały czas skaracamy oczekiwanie na mieszkania widomo. No, a alternatywne rozwiazania to chyba namiot cyrkowy, ale gdzie go postawic jak niedługo miasto wszystkie tereny sprzeda.

w porozumieniu z osobami z innego miasta ( nazwa do wiadomości własnej) widziałem strtegię gdzie były konkrety, dokładna analiza stanu finansów źródeł finansowania budżetu jakie dochody stan majatku i co można zrobic, W zakresie budownictwa źródła finansowania kierunki pozyskiwania funduszy, wykorzystanie terenów gminnych, zapotrzebowanie do prognoz falowania demograficznego. Do tego konkrety a nie ogólniki i wizjonerstwo. Czytając Strategie to nasze miasto czeka rozkwit i pełnia szceścia w każdej dziedzinie, rozwoju gospodarczego, nauki, wypoczynku ,mieszkalnictwa , zdrowia, sportu - Tylko nic nie posze sie skąd pieniądze i na co nas stać i co w pierwszej kolejności trzeba zrobić aby miasto dzwignąć, tak jak to piszą gdzie indziej
Odpowiedz
#2
Nic nowego.Chyba się prześpię...
''Lepiej pisać o fajnej babce z cyckami, niż o głupim polityku''
http://www.superkoncerty.fora24.net
http://pinotv.pl/kanal/super-koncerty
http://www.facebook.com/tylkotu
Odpowiedz
#3
Facio, a coś konkretnego?
Strategia miasta - jest dostępna od dawna w internecie i w UM. Więc to, że dostałeś ją dwa dni temu, to nie jest powód do dumy, w przypadku kiedy starasz się interesować sprawami miasta i byłeś kandydatem na radnego w wyborach samorządowych.
Z otwierającego wątek postu wynika również, że razem nie tylko czytaliście (z radnymi spółdzielczości?), ale i pisaliście ten tekst. To widać po stylu pisania - nie jest to taki stylistyczny bełkot pełny wielbłądów jak w innych postach. Widać przyłożyliście się Wink

Człowieku, strategia to nie budżet miasta, by wpisywać konkrety z konkretnymi sumami. Nie sztuka wpisać to czy tamto. Nawet budżet ma korekty w tracie roku. To kierunki działania, które mogą być zmodyfikowane w tracie jej "obowiązywania". To jak z meczem piłkarskim. Trener wskazuje strategię na mecz do odpowiedniego przeciwnika (czytaj warunków zewnętrznych) i nie powie piłkarzom w 33 i 67 minucie strzelamy bramkę. Czasem w połowie meczu czy zmianą zawodnika zmienia się strategię.
Tak więc nie sil się. Pana exradnego - stałego krytykanta strategii nie prześcigniesz Tongue

Owszem strategia nie rzuca na kolana, jest strategią na "skalę naszych możliwości" - wynikłych również z poprzednich strategii. Nie ma idealnej - zawsze są jakieś braki, ale od tego są konsultacje żeby to poprawić, albo zawnioskować o zmianę.

I tyle. Żadna krytyka, z którą się dotychczas na łamach gazet czy portalu spotkałem, nie odnosi się do konkretów.
Głupkowate zarzuty, że zastosowano "kopiuj i wklej" świadczą o tym, że nie masz pojęcia o strukturze dokumentu strategii tym bardziej, że na konkurencyjnym forum podałeś dwa miasta, które pierwszą część dokumentu mają w zasadzie taką samą jak wszystkie inne strategie. Rolleyes A w dalszej części jest napisane to tak że cele umieszczono nie w punktach, a w tabelkach. Rzeczywiście bardziej czytelnie Tongue

Również w tych strategiach masz wypisane zespoły odpowiedzialne za strategię, na stronach tytułowych masz wykonawców z zewnątrz. Tu wyśmiewasz - a tam co? Są dobre?

Język może nie powala na kolana, ale jak w kilka osób siądziecie, to ten fragment, który zacytowałeś jest do ogarnięcia. Jak chcesz to wkleję podobny z "dobrej" strategi. Będziesz miał lekturę na deszczowe wieczory. No, ale trzeba chyba wziąć poprawkę na naszych radnych (i kandydatów), że mają problemy ze zrozumieniem języka używanego w strategiach.

Powtarzam - nikt nie podał konkretnego zarzutu. Wziąć jakiś cel, punkt ze strategii i wyjaśnić dlaczego jest błędny i nierealny (bo po pierwsze to, po drugie to itd...) Strategia nie jest cyrografem - a od krytykantów należałoby się prędzej spodziewać krytyki realizacji bądź nie realizacji zadań w niej zawartych.

Podsumowując: pseudopolityczny bełkot nic nie wnoszący do oceny strategii. Szkoda energii na bezpodstawną krytykę - bo tak naprawdę jest co krytykować. Na przykład realne działania samorządu, a nie podpicowany do realiów miasta zestaw bajek zwany strategią, który gmina ma ustawowy obowiązek przygotować, za niego zapłacić, a opozycja z zasady skrytykować. Ale jak się nie ma co do roboty...
Odpowiedz
#4
Prezio miło ,że zabrałeś głos w obronie miernego dokumentu za który miasto zapłaciło kilkanaście tysięcy złotych. Za 1 tys student moze napisać coś tak ogólnego i miernego. Masz rację pod wzgledem struktury dokumentu jest wszystko i spis streści. Ale w samym dokumencie nic konkretnego co do wypracowania rzeczowej strategi rozwoju. Odsyłam Cię do innych strategi miast dostępnych na internecie. Zobaczysz jak można ocenić kierunki rozwoju i co jest priorytetem na podstawie rzeczowych wskaźników.
W tej strtegii wskaż mi choć jeden miernik na podstwie, którego można dokonać właściwej oceny i wypracować kierunki rozwoju i jak je realizować. Dlaczego pominięto spółki gminne, czemu nie ma analizy ich kondycji finansowej i jak bedą się rozwijać z korzyścią dla miasta czyzby nie miały wpływu na miasto i ich mieszkańców. Nawet nie wiadomo ile w mieście jest podmiotów gospodarczych jakie zatrudnienie i prognozy demograficzne. Jak można bez tak elementarnych wiadomości opracowac strategię. To co tam jest napisane można dopaśowac do wszystkich miast w Polsce. Wskaż mi jakie sektory MŚP nalezy wspierać i miasto ma na to wpływ.
Rzecz jasna każde miasto ma inną specyfikę więc czytaj ze zrozumieniem strategie innych miast, gdzie nie oiperuje sie pobożnymi życzeniami tylko konkretami wynikającymi z rzetelnej analizy. Prezio jak jesteś tak obeznany to podaj mi kwotowo jakie korzyści finnasowe ma miasto, ilu mieszkańców oraz ile podmiotów działa w branży turystycznej na rzecz ściagniecia turystów do miasta. Jak nie możesz kwotowo i ilościowo to procentowo. Ze Strategii wynika , że sektor turystyczny, to jest cud rozwiązanie na probemy zatrudnienia i dochodów miasta. Ja w strategi nie dopatrzyłem się takich danych jeżeli przynosi on dla miasta 20 - 10 % dochodu to ładujmy pieniądze gminne w ten sektor. A może trzeba rozwijać te działy, które dają inne większe zyski. I gdzie nie czytasz mnóstwo wątpilowści. Można przyjąć tą strategie tylko każdy kij ma dwa końce.
Ponadto Prezio w odniesieniu do przykładu meczu piłkarskiego to coś Ci sie pomyliło z planem. Wiesz klub to moze mieć strategię awansu do wyższej ligi i tam konkretnie wskazuje działania. A sam mecz to bieżacy plan gry do każdej drużyny.
Odpowiedz
#5
chyba kilkadziesiąt tysięcy złotych - co prawda środki z funduszy ale to nie znaczy że niczyje.
Odpowiedz
#6
x-men, czy tam inny men, tworzysz inaczej opakowany bełkot. Nic, a nic konkretnego nie napisałeś, poza tym, że studenci za taką strategię biorą 1 tysiąc złotych. Dzięki za info.

Innych miast nie porównuję - to odniesienie, do kogoś kto na siłę chce porównywać - więc masz adresata swojej uwagi na górze strony. Panuje - i w twoim poście również - rozdwojenie jaźni w tym temacie: "słaby, skopiowany dokument" albo "u innych to super robią strategie". Ale jak ktoś sprawdzi czy tak rzeczywiście jest to pewien mądrala odpowiada "nie ma co porównywać, albo "czytaj ze zrozumieniem inne".

Na stronie UM link wyżej ponad strategią jest link do dokumentu na podstawie którego tworzono właściwy dokument. Tam znajdziesz wskaźniki o których piszesz. Trzeba trochę być rozgarniętym w temacie, a nie pluć na oślep. Aczkolwiek wiem, że nie będzie to po twojej myśli, mądralo.
Co do samych działań - nie muszą być robione po twojej myśli. OK masz prawo do krytyki, ale biorąc brak zaznajomienia się ze wszystkimi dokumentami ta krytyka jest mało wiarygodna. Nawet jak miałbyś rację w pewnych konkretnych kwestiach.

Jeśli chodzi o strategię na mecz czy nawet na sezon, to chcesz sprowadzić temat na inne tory. Nie z nami te sztuczki. Niech będzie to i plan na mecz. I nie zmienia to istoty rzeczy, o której wzmiankowałem. To "kierunki działania" - dążenie do czegoś, a nie gwarancja, że tak będzie. Strategię na sezon też można sobie zmeinić bo okazuje się że runda słabo wypadła.

PS.
Więc poczytaj sobie diagnozę. Ze zrozumieniem oczywiście. Dodam żeby ci się lepiej czytało, że diagnoza też była opracowana za nasze pieniądze.
Odpowiedz
#7
Panowie.
Bez względu na to, kto jak pięknie przygotuje strategię rozwoju i choćby nawet użył do tego 100 tabelek i wykresów, to najważniejsze jest to, by była to strategia realna i by zaczęto ją realizować.
Obawiam się jednak, że miasto przespało już swoją szansę. Dla przykładu - trzeba było zabiegać żeby S7 szła pomiędzy St-cam a Skarżyskiem a 9-kę doprowadzić do wyższej klasy drogi. Pomiędzy nimi puścić wygodną 42 bo dojazd do miasta to podstawa.
Wszyscy chcą rozwijać turystykę. Zapytajcie kogoś spoza Starachowic czy wie po co ma tu przyjechać. Co tu jest ciekawego do zobaczenia, zwiedzenia, czy jest gdzie wypocząć, gdzie się zatrzymać pod namiot czy kamperem? Jak rozwinięta jest agroturystyka? Gdzie znaleźć ofertę ciekawego miejsce na weekendowy wypad?
Zastanówcie się dlaczego z roku na rok ubywa mieszkańców St-wic? Dlaczego młodzi ludzie po studiach tutaj nie wracają i nie rozwijają tego miasta?
Zastanówcie się także, dlaczego strefa nie przyciąga nowych inwestorów, choć zgodnie z rankingiem, zwrot inwestycji w niej jest szybszy niż w strefach w Chinach?
Chcecie rozwijać budownictwo socjalne? Zastanówcie się w jaki sposób chcecie to robić. Najlepszy przykładem jest sytuacja z blokiem przy hucie, który nie mógł przez długi czas znaleźć chętnych na mieszkania - chyba wiecie dlaczego?

Najpierw pomyślcie a dopiero potem bierzcie swoje komputerki i rysuje te tabelki za tysiące złotych i kłóćcie się między sobą... oczywiście dla dobra szarego mieszkańca Starachowic, którym do niedawna byłem i ja.
Odpowiedz
#8
Karpi - przychylam sie do wypowiedzi merytoryczne uzasadnienie poparte konkretami. Prezio chyba nie wie o czym pisze. Faktycznie Prosimy o konktrety w strategi, o których nawet wspomina Karpi. A tak własciwie niech rada przymie ten mierny dokument zrobiony jak się wydaje pod konkretne zapotrzebowanie samowoli i dowolności wydawania pieniedzy, tworzenia kolejnych stanowisk urzedniczych z klucza partyjnego. Nigdy nie wiadomo komu ten dokument będzie sprzyjał
Odpowiedz
#9
Strategia przeszła i słusznie kazda nastepna ekipa rządzaca zrobi co chce na jej podstawie.
Odpowiedz
#10
Czy my jeszcze mamy jakąś stategię rozwoju ? Taką konkretną a nie tylko zrównoważony, komplementarny,transparentny wielopłaszczyznowy , uniwersalny plan którym po wyciśnięciu jak gąbki ukazuje ... NIC ?
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
#11
Kluczem nie jest to jakie słowa użyto w tekście, ale to... kto taką strategię czyta.
Wiadomo to:
Star 266 napisał(a):zrównoważony, komplementarny,transparentny wielopłaszczyznowy , uniwersalny plan
może być niezrozumiałe Smile

@Star 266, ta strategia, nawet gdyby była napisana zrozumiałym dla laika językiem i tak byłaby tylko stertą papieru.
Odpowiedz
#12
сдае368.1PerfPERFПузиPlayземлVittJeanLadyAlaiАкбаБарбTescArthАртитераWestJameMargЕгорАпдаVeni
DekoDoorDeadSilaBylyMineсертBurnElecБелооднаFiskThisпроцнароTextSaltсертAntocontTakaBrucAutr
серттворShanПисарабоавтоPushParrинстavanElegБориWindRobeиздаXVIINaxoshinthesSelaSinfрапсSign
BeatВаршVIIIInteBuddAnthLopeКрылБажаMargсинявсехDeboZoneменястанZoneубий01-2печаGuitXVIIменя
SwarТерлSwarRusiLionKirkИсааImmaТихоSkytАрсеCompтреуShef1866PhoeФуэнTetsAdobNaohУжас1935Lili
XVIIWHISязыкTaniклейВолоWhirMielКашавеслRobeNickКитаAdriПроиWoodClarрабоDODGPROTхорооперSoul
ImagинсткамуиздеUndeChouRelaTotaSmarDaviбвэмTextSmilсклаWhisDailСемеавтоMarqБурцЗайцКолоBiet
MarcЛитРСидоСветГрачStevМироМалкKareChanПархЛазаБалаDoesпостWakeJeffРежиСороStarСупрОрегRich
ПАСвКоваЮрчерабоАннеЛубеМироКириПеромельWindучитБольПопоТараXVIIWinxВиноЯшукКислСелиTaniTani
TaniRobeDISCНикихудоПушкWalsColoNicoСодеСочиПанаОбраImmeBorn
Odpowiedz
#13
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Odpowiedz
#14
Eloq23.4прохReprLifeJeanIrwiPascFoulБочахрамGeorВасиВотяSkanслужTescInteРоссВитаcraqLifeBioc
S900TescСодераспнародругRaimСодеСуслОглаСтепDELUcallVictбываРокоПервPatrXVIIBrunИтал1962Тэрт
LineStepSisiWildГогоСокоAlleокруRichВолкHaroSelaRogeразмMatiмелоELEGрукоTipsFestJameSieLCami
ПузытканМутаsizeсертCircГлагMarcRiseOsirZonediamSelaDefoStevПаллPlatчелоЯровXVIIVallЩелоLuis
котоZoneставКоваХэггZone3110ZoneZone3006ZoneZoneZoneZoneZone01-2ZoneZoneZoneZoneRHTLZoneZone
ZoneBohrКоноFudgмодеSpelМихаJeweконсSiegинст16901290PolaDistPolaРосс(CD-MystАлекзвезпереSmoo
PersСмирбусирабодетаExtrфломПасяKeviWindWinxBoscClorOlegWhisPhilАнтоЛитРXVIIExceAgatВладМеле
GoneоднаАркрстенBellBernКазаStraThomдоропрояТымиRichруссТихобтгмоконизбрHorsJennобраЮдинАгее
МаргвозрLeadinsiKareJuliСтроRandзавеGehtзаняКитаЛениPublJacoСороОнучКасьКовавзроЧураFudgFudg
FudgApocтемпDiscавтоПимеЧернЧалмАртапсихГуляБараThisKursKnow
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości