Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Prawica Starachowice
#76
@Nowa Prawica Starachowice: zatem jest tak: macie słabo przygotowanych kandydatów (wykształcenie to nie wszystko, a jechanie na kontrowersyjności mylonej z wyrazistością mnie nie przekonuje), prowadzicie chaotycznie kampanię (byłem na kongresie w SK w Warszawie i brakowało mi tam m.in. już wtedy przedstawienia kandydatów - odniosłem wrażenie, że ci obecni są z łapanki) i nie jesteście przygotowani do uczestnictwa we władzy ustawodawczej (o wykonawczej nawet nie wspominam) co widać przy Waszym problemie z zapleczem eksperckim. Cytuję Wasz ostatni wpis na Facebooku: "Każdy kto zna prawnika, który może pomóc w złożeniu pozwu w jego sprawie proszony jest o kontakt". Jak nie daj Bóg wejdziecie w koalicję rządową i trzeba będzie przygotować budżet to napiszecie "Każdy kto zna ekonomistę, który może pomóc w stworzeniu ustawy budżetowej proszony jest o kontakt"?

pozdrawiam,
b.
"Miasto moje a w nim..."
-----------------
bartlomiej.czapka@gmail.com
Odpowiedz
#77
czapeq napisał(a):"Każdy kto zna ekonomistę, który może pomóc w stworzeniu ustawy budżetowej proszony jest o kontakt"?
Ale wtedy zawsze będzie można powiedzieć , że prawo tworzą wszyscy obywatele :lol:
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
#78
No to kilka gorzkich słów z mojej strony:

1) Sam jestem w szoku, co do tego ostatniego posta na fcb, tym bardziej, że choćby z z listy w naszym województwie startuje prawnik, a nie jest to jedyna taka osoba na całą Polskę. Jak to zobaczyłem to oczy mało co nie wyszły mi z orbit. Nie wiem co za idiota wpadł na taki pomysł.

2) Sam jestem rozgoryczony poziomem organizacji kampanii. W naszym okręgu może nie stoi wszystko na bardzo wysokim poziomie, wiele osób jeszcze się uczy tego typu działalności, ale boję się, jak jest w innych, jeśli nie potrafili nawet zebrać wymaganej ilości podpisów.

3) Oczywiście, jeśli chodzi o poważne zaplecze eksperckie to, niestety, bez znacznych środków finansowych ani rusz. Bez tego można opierać się tylko na działaczach, a tu często brakuje zasobów ludzkich. Jak jesteś w koalicji, w rządzie to masz dostęp do ogromnej liczby ekspertów najwyższej próby i to nie twoja partia musi za wszystko wykładać kasę, a wszyscy podatnicy, którzy ich utrzymują. Brak środków finansowych to spory problem młodej inicjatywy jaką jest Nowa Prawica, bo choć wielu tutaj mówi, że JKM kandyduje od lat etc., że NP to spadkobierczyni UPR (co oczywiście fałszuje rzeczywistość), to tak na prawdę, o czym się teraz boleśnie przekonaliśmy, jest młoda, biedna i nie tak sprytna, jak starzy polityczni wyjadacze po drugiej stronie barykady.

4) Jeśli chodzi o kandydatów to się nie zgodzę - każda partia na listach ma parę osób "z łapanki", nie będę kłamał, że u nas takowych nie ma, ale nie można aż tak uogólniać. Wiadomo, że wielu, nawet bardzo kompetentnych, wypada blado w zestawieniu z wieloletnimi sejmowymi cwaniakami z niektórych innych partii, ale to chyba nie jest wyznacznikiem bycia dobrym politykiem/posłem.

Aczkolwiek wciąż mam nadzieję, że, choć nastroje są obecnie minorowe, jeszcze Nowa Prawica nie umarła, bo nie widzę alternatywy wśród jaśnie nam panujących partii.

Zresztą nareszcie media zaczynają mówić prawdę odnośnie startu w wyborach NP - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,N...caid=1cf11 - i to nie jest niespodzianka, jak to przedstawia tenże portal. Mamy mieć listy w okręgach obejmujących ponad 60% wyborców, a więc jeszcze nie wszystko stracone, choć szanse na pewno trochę się obniżyły.

Niemniej jednak zachęcam wszystkich sympatyków do współpracy w kampanii w naszym okręgu. Będziemy potrzebowali chętnych do zasiadania w komisjach, ale także do działań obejmujących inne aspekty wyborcze. Na pewno dla ludzi interesujących się polityką, tudzież sprawami związanymi z marketingiem i PRem praca z nami może być ciekawym doświadczeniem praktycznym, bo, tak jak wspomniałem, wiele działań podejmujemy od podstaw, więc można bezpośrednio poczuć smak kampanii, a nie tylko rozklejać plakaty Smile
Odpowiedz
#79
Po dłuższej nieobecności na forum chcielibyśmy zachęcić do dyskusji na temat działań PKW odnośnie Nowej Prawicy i rejestracji jej list w całym kraju. Do tej pory już wiele zostało powiedziane na ten temat. Podjęte zostały też pewne kroki prawne i wciąż jest nadzieja, że państwo polskie zafunkcjonuje w zgodzie z podstawowymi regułami prawnymi. Sąd Najwyższy uznał się za niewłaściwy odnośnie rozpatrywanej sprawy, choć organ ten ma możliwość unieważnienia wyborów. Obecnie sprawa jest w WSA - oto link do konferencji Nowej Prawicy przed wspomnianym sądem: http://www.youtube.com/watch?v=_hUsRF8jFvo (jednocześnie zaznaczamy, że wypowiadający się podczas konferencji Jacek Wilk jest kandydatem naszej partii w naszym okręgu - pozycja nr 3). Czy taka sytuacja nie przypomina Wam czasów, kiedy decyzja urzędnika decydowała o tym, kto wystartuje, a kto nie w najbliższych wyborach? Dzisiaj co najmniej setki tysięcy ludzi pozbawia się podstawowego prawa w demokratycznym państwie, jakim mieni się III RP - czynnego prawa wyborczego. A przecież to wolne, powszechne wybory powinny być jego podstawą !

Najnowszy sondaż (http://wiadomosci.wp.pl/kat,125354,title...omosc.html) daje Nowej Prawicy 4% poparcia, więc argument, notabene głupi, niektórych dużych partii, że i tak nie miałaby ona szans dostać się do Sejmu jest co najmniej wątpliwy. Tym bardziej, że jest wynik sondażowy, który został otrzymany w warunkach przeświadczenia niektórych ludzi, że parta w ogóle nie startuje w ich okręgu, co często powoduje odpływ elektoratu. Trudno powiedzieć, jakoby taka sytuacja nie miała wpływu na wynik wyborów, a taki argument może po wyborach, jeśli wszystkie listy nie zostaną zarejestrowane, podnieść Sąd Najwyższy nie unieważniając ich. Jednakże, przecież nawet partia mająca 3% poparcia (a niewątpliwie to poparcie KNP ma większe) ma realny wpływ na wynik wyborów ! Odpływ jej elektoratu choćby do jednej partii może pozwolić np. przekroczyć jej próg wyborczy, może pozwolić uzyskać jej pieniądze z budżetu, a nawet być języczkiem u wagi przy tworzeniu koalicji, gdzie każdy mandat sejmowy jest na wagę złota !

Jednocześnie przypominamy, że oczywiście w naszym okręgu, niezależnie od rozstrzygnięć WSA, Nowa Prawica wystawiła swoją listę kandydatów. Oto ona: http://nowaprawicakielce.pl/wybory-2011/...yskim.html . Zachęcamy do lektury.
Odpowiedz
#80
Z całym szacunkiem, ale oglądałem konferencję Państwowej Komisji Wyborczej. Tam dokładnie było wyjaśniane przez dwóch jej członków na czym polega problem. No i muszę przyznać, że PKW, ma racje. Więc nie mieszajcie ludziom w głowach.
Komitet NP nie dotrzymał terminów i taka jest prawda. Pokazać listy poparcia to nie znaczy je zarejestrować, a co z Waszym kandydatem który nie jest nigdzie zameldowany?
Bądźmy poważni...
Odpowiedz
#81
Bądźmy poważni - wysłuchiwanie jednej strony sporu i na tej podstawie mówienie, że ktoś komuś miesza w głowach takie nie jest. Przypominam, że PKW NIE SPRAWUJE WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI i to nie ona powie nam kto tu ma rację, a kto jej nie ma. Powtarzam, jest to strona tego sporu. Czy można jej wierzyć bezrefleksyjnie w takiej sytuacji ? To pozostawiam ocenie innych użytkowników forum, bo jak rozumiem kolega ma już wyrobione zdanie.

Nie jest też poważne prawo, które nie przewiduje pewnych spornych sytuacji i metod wychodzenia z nich. Choćby SN może unieważnić wybory, ale nie jest właściwy do rozpatrzenia skargi w ich trakcie, czyli wolno mu więcej, ale mniej już nie.

Tutaj link do opinii prawnej dr Ryszarda Piotrowskiego, konstytucjonalisty WPiA UW - http://www.facebook.com/notes/ruch-wolno...8513536529. Przypominam, że właściwie wszyscy konstytucjonaliści, bez wyjątku opowiadają się za argumentacją Nowej Prawicy. Są to niezależni eksperci, więc ich autorytetem można kierować się mocniej, niż tym osób bezpośrednio wmieszanych w całą sprawę, a więc członków PKW. Tutaj choćby ciekawy program TVNowski na temat całej sprawy: http://www.youtube.com/watch?v=Iuk55FxJ06w.
Odpowiedz
#82
паут129.3просConcRaidНикоБариРубиакадязыкметаТороAretРосстексGiusРоссМусаBellТиллклейAlanMonk
СодеблизАндрБибиStewПсихПаньФормTakiМатвSomeАСемслужлатиармиЛалиKarlXVIIPhilGoldCuliКопкXVII
автоPatrDolcFilmAmosCotoЦветистоКолбГераданнundeИллюOsirкольСокоГофмОнуфJameRajnAtmeFunkсерт
ПравAndrSilvHundTheiНатуELEGNicoQuikPaliБалокласTraiПочеИванстраКостшироJuliКлимпечаФирсПлот
КартпробDaviзакаКисеZonediamзакаZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZonediamХабеZoneZone
ZoneпозофарфmicrначабордScouINTESallЗайцBookсертHallOlmeMMORжелб1775AntiARAGVilnОрлодолгBlue
9088МаксИльшкамноблаживоDodgDiadWindЛукьTanaBoscхлопсертIamsКабаЛитРЛитРяйцоЕвстЗверJohnInsi
КилиРотеСветБазиСибрБеляЛихоЛевчвынуMartБерерабоNintAbanстудДобрGregболеДомеМечтMalcФитнавто
ArthТихоАрабАрсуMathподаwwwoиздаМатаDaviЗапасловПлугГадиTonyМаврИванавтоМировообредаmicrmicr
micrBlacзавеОхотподгTrueСтарИллюФормМалюRainвозрКочуJeffАнто
Odpowiedz
#83
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
Odpowiedz
#84
Wszy910ПолоSUGGфинаДубкFeatполуПоноWernкореOmegоргаImprFiskJOHADineSiedShauAgogЯрошАл-ГПере
JuliАльшIronKeviLacaPoweRhytАсауСодесертИллюLondMyraDessPatrIsaaMaryСолоуголЖухоЛысемесяFaci
обслAnurТкачAnglConnRatcWindPhilИнтеAidaЖавоГаккАлиеChicHonoEduaкомародоМороприрChriПрокВикт
RisiELANИллюCounWindWindAbelWindBladsizeХореWormDuriBirdС-КЛStraИллюJourШереI0301912AnyoФрад
ShabИ-85ArtsМиничистСмесWindChriШестXIIIWarhКассAkinNokiJohnPrinGradБуддNebuWindдереPralJust
МоскБузухромTORNTradTherMabeColeWindрабоSylvоблаСтяж3687АртиSallRybkВС-3SiegDennхороослоPost
1152GAUDEditJeffСинцруссWindWindЗверязыкWhitRoweTefaPradMagiWindЛитРWindГладsearЛитРХарчSony
ПанаЛитРАнгаПереверсHansРевиKadiFyodMonoMetaiPodтеатLifeIntrLoliВардHereDaviInteMikeАгафNeed
ЧерсFitzВарфТикуEsetродиКозлФормПироГомоКульШалаФедоКоренаклФилистраRowlродиРепикнижTORNTORN
TORNцветТопоSimoСамоКалаИзвеСолоГребЖураРомаНефеРудоЛыкоПерм
Odpowiedz
#85
http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
Odpowiedz
#86
Тихо627.8ReprCHAPJackProsСтукЛокшпрелCashWhatDeko0023КазеClasGirlАнсоPlinTonyPianпервжурнDefo
MichBozeЦургАкимPenhSideLegsУрум(190DoctHenrавтоStanсертсертпришМаркфронJackTunnArabCariDoma
SlimCityМеркMuriBradThriMajeSonaMoviRobeAionEtieШастZIMPКатюDaviКомсэксппервсловThomПопоКрас
SimsVoguИллюRainWindWindPeteWindHitmSerpJameWindWick(СансереStanСемеРубежурнItchфантNellРяза
ArtsНовоArtsПронJoseФедомыслраздKingmicrWarhстанБесбSonyRogeEchoрок-RobeBattGretXboxсклаDolb
акваклейхоропродУзякCineTekaBoscReadPiraTrudрозоЧахаPlanUsedТурцНКМ-0962STARRENAPENNHepaGang
MiniшаропазлArctпразCombкораwwwcwwwiMistавтоSingSiemTropDarsЛитРXVIIФомиЛитРDenyЛитРЖаклqбдч
WindЛитРИллюКедрПавлАвенРогиКоршКушнСрезЛаврMurrRollТурчPropDeadТюлеHenrЛебеParaСадоVIIIMich
ХрусКрававтоАлекHounMattBuilDisnНикоКурбЛеденаниКузнЛебеУШекРытовозрBessЛьвоМухиперепродпрод
продNikoWillтема15-2wwwrРезавозрЛернначаСтарНикиИллюJohnИсак
Odpowiedz
#87
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości