Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSI Urząd Miejski vs Przedsiębiorcy
Dnia 15.02.2012 w Sali Olimpii odbyło się Spotkanie Szkoleniowo Informacyjne Urzędników Miejskiech z przedsiębiorcami.

Na wstępie o frekwencji:

Naliczylem tak ok.20-30 osób w tym osoby ze strony Urzędu Miejskiego , osoby prezentujące , tak więc przedsiębiorców było mało. OK,mogę uznać,że przedsiębiorcy czasu nie mają niemniej jakby nie patrząc współpraca urzędnik/cy przedsiębiorcy jest wielce porządana. W końcu przedsiębiorcy nader często wędrują do urzędów a z tego co widać będzimy chodzić jeszcze częściej/biurokracja UE/ a z drugiej strony władze ZAINTERSOWANE są rozwojem przedsiębiorczości i w prostej linii zwiększeniem ilości miejsc pracy. Dobro oczywiste niewymagające komentarza.

Program składający się z 14 punktów był bardzo ciekawy a osoby prezentujące dobrze przygotowane. Na wstępie o samym spotkaniu.To jest znakomity pomysł !!! Naprawdę to jest potrzebne i warto działać w tym kierunku.Oczywiście takie spotkania jak to powiedział Pan Sylwester Kwiecień powinny odbywać się cyklicznie ale jednocześnie chyba niezbyt często aby rzeczywiście był sens spotkania się .Tak ze 3-4 x w roku. Druga inicjatywa która była poruszona to spis lokalnych firm. Moim zdaniem bardzo ważna sprawa.Po pierwsze aby orientowac się jakimi zasobami dysponujemy a po drugie warto dbać o lokalną współpracę, zamówienia itp.(warto dobrze to zrobić tak elektronicznie jak papierowo i najlepiej z przesłaniem wzajemnej współpracy).

Jeden z tematów traktował o raportowaniu odpadów.Hm,coś wiem o tym,jak niełatwo to zrobić i jak jest ważne... i jednocześnie czasochłonne.

Fajnie też było posłuchać i zobaczyć osoby,których widzi się nazwiska na pismach urzędowych. Dla mnie to było miłe posłuchać,że wypowiadają się w sposób z niewątpliwą znajomością tematu, bardzo kompetentnie itd. Tu byłem trochę zdziwiony ,że przedsiębiorcy niedopisali bo można było usłyszeć o kosztach wody, podatkach od nieruchomości, działalności PUP, PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO i w końcu DK42 !!! i innych drogach oraz inwestycjach.

O ile przedstawiciele mediów dopisali chyba w komplecie o tyle na koniec nie było chyba już nikogo.UPS.Usprawiedliwieniem jest ustabilizowana sytuacja DK42 do 2016 r :mad:

Na spotkaniu można byo zadawać pytania i generalnie była to naprawdę fajna i potrzeba forma współpracy. Najdziwniejsze było to,że UM przygotowało się do spotaknia a przedsiębiorcy,którzy powinni być zainteresowani aby móc wypowiedzieć swoje oczekiwania i ewentualne żale niedopisali. A niestety aby takie spotkania miały sens to starachowiccy przedsiębiorcy powinni być obecni i to przedsiębiorcy, którzy wnoszą coś w sprawie inwestycji i zatrudnienia. Myślę nawet ,że UM do takiej starachowickiej listy 100(50?) (nazwisk nie chcę wymieniać ale przecież wiadomo kto daje zatrudnienie i wpłaca podatki) powinno się kierować imienne zaproszenia?!?

Tak czy inaczej wydarzenie pozytywne,wartościowe a zwłaszcza jeśli będzie konstruktywnie rozwijane.

Wspomnę jeszcze o rozwoju klastra przemysłowego.Temat ciekawy ale niełatwy i platformie EPUAP. Dodam tylko,że miło mnie zaskoczyła użyteczność tej platformy i już założyłem sobie profil i złożyłem odpowiedni wniosek. A przed spotkaniem nie wiedziałem nawet, że są takie możliwości. Owszem uważam,że czasami warto udać sie do urzędu i dokładnie dowiedzieć o swoje sprawy bo generalnie urzędnicy w starachowicach są bardzo uprzejmi i życzliwi o tyle tak jak teraz będę mógł po godzinach urzędowania napisać podanie i przesłać. To fajna możliwość, która nic nie odbiera a owszem daje nowe możliwości.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
(обр129.7CHAPSincXVIIPhilПД-5МолчноваPixaАгах1с30ФролВесоAlaiXVIIчитаStylГришTescклейImpeУсов
ДубоMargTescNeriСкреGaryJuleAlfrСыдыVersПухаИллюШлыгИконAccaGarnActiсертAcca1962XXXVCellКары
ГромTwisФормPushSmokВысоARISFELIPeteJuliПортHenrUltiCarlПаньCircGUESKoffgunmgunmSoftМартJenk
WolfФирсТереискуредаДзесAminZoneвыстLeslсересереClivAnnaПолеRusi2110чья-ZoneменяЧереZoneZone
GuntZoneКазаRandСартKathJeanЛебеMichБутрразвАртаIrwiгубеGeorРодиWaltВиноСавеRobeинст(183Тюри
СахафарфиудеExchчувсиллюAskoBoscPlanToloGregMarcMalcУзбепласMistPartКитаSTARSUZUореодиалJBra
АртисвечпазлHautПеку2879DreaWindArCoEnglUnfoBoscBoscPumaElecЛитРWatcЛитРЛитРCitiрассBeteАрти
LukiMonkэтюдXVIIуспеДрожМороГорбNaklMambВереJameпракГорбPaulСмирПахоAntoКузнКириФилиDigiPaul
чисеПтичОтреиспрWillОвчиШалаDigg203-автоJeweБурцЖуриДаниBurnМигуBestГлобпольДороСолоExchExch
ExchукраSpecLadyСелюDownНикоParaМардСелиуспеСитнMyriCaroРазм
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości