Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze-Wasze opinie.
A co Panie Marku powie Pan na ten film - polecam zwłaszcza od 2:40?:

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...f28g8#t=5s

Polecam jeszcze http://www.zmieleni.pl

Ta strona pokazuje, że wyborcy to tylko "mięso" potrzebne w dniu wyborów, a potem.....
Dlatego trzeba koniecznie walczyć o JOW!
Odpowiedz
Bez komentarza :/
Wirtualne Starachowice na Facebooku-oraz-NK Dołącz do nas!
Odpowiedz
Jak dla mnie - bez sensu. Dlaczego? Ponieważ nic się nie zmieni. Problem polega na tym, że większość Polaków po prostu nie interesuje się polityką. JOW doprowadzi do tego, że dostawać się będą ludzie nie najbardziej pracowici, a najbardziej medialni, których wszędzie będzie pełno i wyborcy nie interesujący się polityką - zapamiętają nazwisko.

Zamiast cokolwiek robić będzie wystarczało brylować w Internecie, po plakatach, być "blisko wyborcy" i stołek gwarantowany. Po tym wystarcza dalej nic nie robić, tylko skutecznie się promować, aby nie dać o sobie zapomnieć lokalnej społeczności, za 4 lata znowu wystartować i znowu stołek gwarantowany. Nastąpi totalna Palikotyzacja polityki. Teraz paradoksalnie jest nad tym kontrola, bo jak ktoś będzie chciał za bardzo się pucować w TV, to lokalne struktury go usadzą. A tak nie będzie już żadnego bata.

Kto wierzy, że JOW nagle cudownie rozwiążą problemy polskiej polityki jest dla mnie co najwyżej niepoprawnym marzycielem. To tak, jakby nagle dzięki JOW-om miałyby zniknąć gęby wszystkich nierobów - to nie nastąpi. Miller, Kalisz, Kaczyński, Tusk, Palikot, Pawlak - oni nie znikną, bo znajdą się ludzie, którzy ich poprą tylko dlatego, że są znani. Znikną BMW (Bierni, Mierni, ale Wierni), ale zostaną zastąpieni przez ludzi znanych z tego, że są znani. Nie widzicie choćby jak wygląda sytuacja u nas z poparciem dla Bernatowicza? Facet jest po uszy w aferach i powiadam Wam, że jakby były JOW i wybory teraz, to gość by wygrał, bo nadal ma poparcie, ludzie nic się nie nauczyli. Ludzie nie myślą, nie analizują faktów, nie mają własnego zdania, nie śledzą pracy polityków (i śledzić nie będą). Nie widzicie jaka jest postawa obywatelska? JOW w Polsce to równia pochyła, w której decydować będą Ci, którzy nie mają pojęcia o decydowaniu, jedynie odpowiednio zmanipulowani, choćby przez TVN/GW, czy w drugą stronę - z ambony.

Wybory do Senatu były na bazie JOW i co? Pierwsze posiedzenie zakończyło się skandalem. Dlaczego? Bo nie zostali wybrani ludzie ani zdolni, ani mądrzy - tylko znani i medialni. I g*wno z tego senatu jest, odpowiedzialności też żadnej - straszna zmiana wyszła. Jak g*wno było tak g*wno jest, tylko bardziej kontrowersyjne.

A to nie wszystko. Znacie skład senatu wybrany na bazie JOW? Na 100 senatorów - 58 to byli senatorzy, a pozostałe 42 osoby to byli posłowie. Gdzie tu świeżość? Gdzie tu jakakolwiek zmiana? Nie ma nikogo spoza systemu, nikogo świeżego.

JOW to świetna teoria, ale w praktyce systemu nie da się przenieść na zepsute polskie warunki. Do JOW potrzebna jest rozbudowana świadomość obywatelska, aktywność obywateli, której nie ma i nie będzie w najbliższym czasie.

Jak tu ukarać posła, jeśli wydaje się nam, że nie dotrzymuje obietnic? Patrzymy znowu na grunt lokalny - była okazja odwołania Bernatowicza i co? Jak rozliczać posła z obietnic? Teraz się nie da? Można przecież nie głosować na PO, a i tak wygrywają w sondażach. Problem nie jest w tym, czy są JOW-y, czy JOW-ów nie ma, tylko w tym, że jest brak zaangażowania ze strony samych obywateli. Na to JOW-y nie pomogą.

Aktualnie nie popieram. Złożę podpis, jeśli zostaną doprecyzowane szczegóły, tj. regulacje, które przykładowo pozwalałyby w ogóle na start w wyrobach tylko tym, którzy byliby w stanie udokumentować publicznie przykładowo 20-50 inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności dokonanych w ciągu maksymalnie 24 miesięcy wstecz oraz zobowiązywałyby do dokumentowania co 12 miesięcy działań realizowanych już po wybraniu pod rygorem usunięcia ze stanowiska w trybie natychmiastowym w przypadku braku postępów lub zbyt małej ilości.

Nie wiem - rzucam pomysłami - ale musi być to jakoś uregulowane, bo bez tego JOW przyniosą potencjalnie więcej szkód niż pożytku. Zająć trzeba byłoby się także kwestią straconych głosów. Na razie jest rzucanie pustych haseł i nieprzyjemnie kojarzy mi się to z promocją płyty Kukiza, nakręconą machiną społecznościową i niczym więcej. Przyjdzie co do czego, to 1/10 z tych podpisów pojawi się na papierze.

Polecam generalnie poczytać komentarze na zmieleni.pl, gdzie wszystkie moje obawy (jak i wiele innych) się przebijają.

PS: A Sekielski sam odszedł z TVN-u, bo w TVP dali mu większe pieniądze - z Twoich opłat abonamentowych @abcde, więc się nie ciesz. Właśnie mu finansujesz nowy dom, albo Ferrari. Gdyby TVN chciał to ukryć, to by w ogóle Sekielskiemu nie pozwolił tego ani zrealizować, ani puścić na wizję, a pozwolił. Your argument is invalid. Przy okazji obala to także argument, że TVN nie potrafi o PO powiedzieć nic krytycznego - jak widać - potrafi. No i przy okazji ciekawa obserwacja społeczna - TVN to zło, ale jak puszczają coś pasującego do ideologii, to już są cacy. Obłuda pełną gębą.
Akcja JOW jest także przeciw Kaczyńskiemu, co wspomina wielokrotnie zarówno Kukiz, jak i pojawia się to na stronach zmieleni.pl, więc nie podniecaj się zbytnio, bo w planach jest obalenie Tuska i Twojego idola także. A że to się nie uda, w przypadku obydwu Panów, to osobna bajka. Bo JOW w obecnej postaci nakręcanej przez prawicowych krzykaczy (co jest dość zabawne, gdyż autor akcji zaznacza, że jest także przeciw nim), którzy nawet nie podjęli minimalnego wysiłku dogłębnego zapoznania się z tematem, to utopia.

I żeby czasem nie przyszło abcde wyzywać mnie od lewaków, to polecam uwadze pierwsze dwa zdania trzeciego akapitu. Ja jestem przeciw wszystkim, a zwłaszcza - przeciw obłudzie. Ten wątek nią niemal ocieka. Nic mnie nie brzydzi tak bardzo jak naginanie faktów na potrzeby własnych teorii spiskowych.
Odpowiedz
truth napisał(a):Jak dla mnie - bez sensu. Dlaczego? Ponieważ nic się nie zmieni. Problem polega na tym, że większość Polaków po prostu nie interesuje się polityką. JOW doprowadzi do tego, że dostawać się będą ludzie nie najbardziej pracowici, a najbardziej medialni, których wszędzie będzie pełno i wyborcy nie interesujący się polityką - zapamiętają nazwisko.

Zamiast cokolwiek robić będzie wystarczało brylować w Internecie, po plakatach, być "blisko wyborcy" i stołek gwarantowany. Po tym wystarcza dalej nic nie robić, tylko skutecznie się promować, aby nie dać o sobie zapomnieć lokalnej społeczności, za 4 lata znowu wystartować i znowu stołek gwarantowany. Nastąpi totalna Palikotyzacja polityki. Teraz paradoksalnie jest nad tym kontrola, bo jak ktoś będzie chciał za bardzo się pucować w TV, to lokalne struktury go usadzą. A tak nie będzie już żadnego bata.

Kto wierzy, że JOW nagle cudownie rozwiążą problemy polskiej polityki jest dla mnie co najwyżej niepoprawnym marzycielem. To tak, jakby nagle dzięki JOW-om miałyby zniknąć gęby wszystkich nierobów - to nie nastąpi. Miller, Kalisz, Kaczyński, Tusk, Palikot, Pawlak - oni nie znikną, bo znajdą się ludzie, którzy ich poprą tylko dlatego, że są znani. Znikną BMW (Bierni, Mierni, ale Wierni), ale zostaną zastąpieni przez ludzi znanych z tego, że są znani. Nie widzicie choćby jak wygląda sytuacja u nas z poparciem dla Bernatowicza? Facet jest po uszy w aferach i powiadam Wam, że jakby były JOW i wybory teraz, to gość by wygrał, bo nadal ma poparcie, ludzie nic się nie nauczyli. Ludzie nie myślą, nie analizują faktów, nie mają własnego zdania, nie śledzą pracy polityków (i śledzić nie będą). Nie widzicie jaka jest postawa obywatelska? JOW w Polsce to równia pochyła, w której decydować będą Ci, którzy nie mają pojęcia o decydowaniu, jedynie odpowiednio zmanipulowani, choćby przez TVN/GW, czy w drugą stronę - z ambony.

Wybory do Senatu były na bazie JOW i co? Pierwsze posiedzenie zakończyło się skandalem. Dlaczego? Bo nie zostali wybrani ludzie ani zdolni, ani mądrzy - tylko znani i medialni. I g*wno z tego senatu jest, odpowiedzialności też żadnej - straszna zmiana wyszła. Jak g*wno było tak g*wno jest, tylko bardziej kontrowersyjne.

A to nie wszystko. Znacie skład senatu wybrany na bazie JOW? Na 100 senatorów - 58 to byli senatorzy, a pozostałe 42 osoby to byli posłowie. Gdzie tu świeżość? Gdzie tu jakakolwiek zmiana? Nie ma nikogo spoza systemu, nikogo świeżego.

JOW to świetna teoria, ale w praktyce systemu nie da się przenieść na zepsute polskie warunki. Do JOW potrzebna jest rozbudowana świadomość obywatelska, aktywność obywateli, której nie ma i nie będzie w najbliższym czasie.

Jak tu ukarać posła, jeśli wydaje się nam, że nie dotrzymuje obietnic? Patrzymy znowu na grunt lokalny - była okazja odwołania Bernatowicza i co? Jak rozliczać posła z obietnic? Teraz się nie da? Można przecież nie głosować na PO, a i tak wygrywają w sondażach. Problem nie jest w tym, czy są JOW-y, czy JOW-ów nie ma, tylko w tym, że jest brak zaangażowania ze strony samych obywateli. Na to JOW-y nie pomogą.

Aktualnie nie popieram. Złożę podpis, jeśli zostaną doprecyzowane szczegóły, tj. regulacje, które przykładowo pozwalałyby w ogóle na start w wyrobach tylko tym, którzy byliby w stanie udokumentować publicznie przykładowo 20-50 inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności dokonanych w ciągu maksymalnie 24 miesięcy wstecz oraz zobowiązywałyby do dokumentowania co 12 miesięcy działań realizowanych już po wybraniu pod rygorem usunięcia ze stanowiska w trybie natychmiastowym w przypadku braku postępów lub zbyt małej ilości.

Nie wiem - rzucam pomysłami - ale musi być to jakoś uregulowane, bo bez tego JOW przyniosą potencjalnie więcej szkód niż pożytku. Zająć trzeba byłoby się także kwestią straconych głosów. Na razie jest rzucanie pustych haseł i nieprzyjemnie kojarzy mi się to z promocją płyty Kukiza, nakręconą machiną społecznościową i niczym więcej. Przyjdzie co do czego, to 1/10 z tych podpisów pojawi się na papierze.

Polecam generalnie poczytać komentarze na zmieleni.pl, gdzie wszystkie moje obawy (jak i wiele innych) się przebijają.

PS: A Sekielski sam odszedł z TVN-u, bo w TVP dali mu większe pieniądze - z Twoich opłat abonamentowych @abcde, więc się nie ciesz. Właśnie mu finansujesz nowy dom, albo Ferrari. Gdyby TVN chciał to ukryć, to by w ogóle Sekielskiemu nie pozwolił tego ani zrealizować, ani puścić na wizję, a pozwolił. Your argument is invalid. Przy okazji obala to także argument, że TVN nie potrafi o PO powiedzieć nic krytycznego - jak widać - potrafi. No i przy okazji ciekawa obserwacja społeczna - TVN to zło, ale jak puszczają coś pasującego do ideologii, to już są cacy. Obłuda pełną gębą.
Akcja JOW jest także przeciw Kaczyńskiemu, co wspomina wielokrotnie zarówno Kukiz, jak i pojawia się to na stronach zmieleni.pl, więc nie podniecaj się zbytnio, bo w planach jest obalenie Tuska i Twojego idola także. A że to się nie uda, w przypadku obydwu Panów, to osobna bajka. Bo JOW w obecnej postaci nakręcanej przez prawicowych krzykaczy (co jest dość zabawne, gdyż autor akcji zaznacza, że jest także przeciw nim), którzy nawet nie podjęli minimalnego wysiłku dogłębnego zapoznania się z tematem, to utopia.

I żeby czasem nie przyszło abcde wyzywać mnie od lewaków, to polecam uwadze pierwsze dwa zdania trzeciego akapitu. Ja jestem przeciw wszystkim, a zwłaszcza - przeciw obłudzie. Ten wątek nią niemal ocieka. Nic mnie nie brzydzi tak bardzo jak naginanie faktów na potrzeby własnych teorii spiskowych.
Na pewno nie jest to lek na wszystkie problemy, ale bez wątpienia posłowie za nim zrobią jakąś głupotę zastanowią się co będzie przy następnych wyborach.
W kwestii JOW i Tusk i Kaczyński raczej są zgodni i obaj są niechętni do tego pomysłu.
Żadne rozwiązanie nie jest idealne, ale spróbujmy chociaż zrobić coś w kierunku polepszenia i uzdrowienia sytuacji, bo niedługo cały ten system runie i to z wielkim hukiem.
Odpowiedz
No cóż @Truth nie będę zarzucał Ci złej woli,uznam że po prostu nie do końca rozumiesz aspektów funkcjonowania JOW-ów,skoro uważasz że ktokolwiek myśli iż może to być lek na całe zło.ale po kolei...
truth napisał(a):Jak dla mnie - bez sensu. Dlaczego? Ponieważ nic się nie zmieni. Problem polega na tym, że większość Polaków po prostu nie interesuje się polityką. JOW doprowadzi do tego, że dostawać się będą ludzie nie najbardziej pracowici, a najbardziej medialni, których wszędzie będzie pełno i wyborcy nie interesujący się polityką - zapamiętają nazwisko.
Z jednym się zgodzę,Polacy średnio się interesują polityką tylko,że non stop na nią narzekają a przed wyborami i tak dają sobą manipulować... co politycy bez skrupułów wykorzystują.
Poznałem Twoje zdanie,uważasz że bez sensu ok.problem w tym,że Polskie społeczeństwo trzeba po prostu uczyć jakie korzyści niosą za sobą JOW-y i tutaj jest pole do popisu dla wielu organizacji poza rządowych,stowarzyszeń etc. Po prostu chodzi o zmianę systemu i zmianę myślenia przez Polaków o polityce,wyborach.bez tego faktycznie nic to nie da.
truth napisał(a):Kto wierzy, że JOW nagle cudownie rozwiążą problemy polskiej polityki jest dla mnie co najwyżej niepoprawnym marzycielem. To tak, jakby nagle dzięki JOW-om miałyby zniknąć gęby wszystkich nierobów - to nie nastąpi. Miller, Kalisz, Kaczyński, Tusk, Palikot, Pawlak - oni nie znikną, bo znajdą się ludzie, którzy ich poprą tylko dlatego, że są znani.
Dopóki Polacy będą nadal głosować według klucza partyjnego i nadal będą się dawali nabierać dopóty tak będzie jak piszesz.
Chodzi o to by każdy obywatel teoretycznie mógł mieć możliwość wystartowania w wyborach i nie musiał mieć przy tym poparcia jakiejkolwiek partii.
Chodzi także o to,by Polacy nie wybierali tych których chce Tusk,Kaczyński,Miller etc. (poprzez ustalanie kolejności na listach),tylko by wybierali tych którzy chcą pracować dla społeczeństwa i którzy będą za to rozliczani.
truth napisał(a):Nie widzicie choćby jak wygląda sytuacja u nas z poparciem dla Bernatowicza? Facet jest po uszy w aferach i powiadam Wam, że jakby były JOW i wybory teraz, to gość by wygrał, bo nadal ma poparcie, ludzie nic się nie nauczyli. Ludzie nie myślą, nie analizują faktów, nie mają własnego zdania, nie śledzą pracy polityków (i śledzić nie będą).
Czyli sugerujesz,że mamy nie myślące społeczeństwo którym łatwo manipulować ? poniekąd trochę tak uważam.
Z drugą częścią zdania natomiast zgadzam się całkowicie,może oprócz tego że jak pisałem wyżej społeczeństwo trzeba uświadamiać na czym ma to polegać.do głosu w Polsce dochodzą powoli coraz młodsze pokolenia i w tym upatruję szansę na zmianę obecnego,chorego systemu.
truth napisał(a):Wybory do Senatu były na bazie JOW i co? Pierwsze posiedzenie zakończyło się skandalem. Dlaczego? Bo nie zostali wybrani ludzie ani zdolni, ani mądrzy - tylko znani i medialni. I g*wno z tego senatu jest, odpowiedzialności też żadnej - straszna zmiana wyszła. Jak g*wno było tak g*wno jest, tylko bardziej kontrowersyjne.
@Truth potrzeba czasu! trudno,żeby w pierwszych takich wyborach wszystko się zmieniło.
Platforma nie zrobiła absolutnie nic by społeczeństwo dowiedziała się na czym ta zmiana w wyborach do Senatu ma polegać.zamiast tego rzucili starą śpiewkę,że to opozycja im przeszkadza.
Wybory do Senatu były zarządzane naprędce.
Zobacz co stało się w przypadku samorządów,powoli to wszystko idzie do przodu.Coraz częściej w wyborach samorządowych zwyciężają komitety lokalne.460 okręgów wyborczych stworzyłoby sytuację, w której każdy powiat + kilkadziesiąt dużych gmin miałoby WŁASNEGO posła,którego obywatele mogliby poprzez referendum odwołać. To jest istota JOW-ów.
truth napisał(a):A to nie wszystko. Znacie skład senatu wybrany na bazie JOW? Na 100 senatorów - 58 to byli senatorzy, a pozostałe 42 osoby to byli posłowie. Gdzie tu świeżość? Gdzie tu jakakolwiek zmiana? Nie ma nikogo spoza systemu, nikogo świeżego.
Patrz wyżej co napisałem,a do tego dodam że ani PO ani jakakolwiek partia opozycyjna nie zrobiła absolutnie NIC by społeczeństwu uświadamiać istotę tych wyborów.wręcz przeciwnie,zależało im na tym by obywatele poszli głosować i by robili to tak jak do tej pory,kierując się kluczem partyjnym.
Potrzeba czasu i ogromu działań.wątpię by podjęli się ich także dzisiejsza klasa polityczna.
P.S. Co do Senatu,powinien on zostać w ogóle rozwiązany zacznijmy może od tego.
truth napisał(a):JOW to świetna teoria, ale w praktyce systemu nie da się przenieść na zepsute polskie warunki. Do JOW potrzebna jest rozbudowana świadomość obywatelska, aktywność obywateli, której nie ma i nie będzie w najbliższym czasie.
To kiedy ta świadomość ma przyjść ?
Zgadzam się oprócz tego,że nie da się tego przenieść na polskie warunki.
Owszem,będzie to cholernie trudne ale jak już pisałem,liczę na nowe pokolenia i coraz bardziej uświadomioną młodzież.
Ten proces należy rozpocząć już,na nic nie czekać.
Jeśli chciałbyś rozbudowanej świadomości obywateli to należy działać od teraz,na co czekać ?
Nie za rok,dwa czy trzy lata to za 8 ale zmiana musi w końcu nastąpić.potrzeba czasu i tłumaczenia na czym miało by to polegać.
truth napisał(a):Jak tu ukarać posła, jeśli wydaje się nam, że nie dotrzymuje obietnic? Jak rozliczać posła z obietnic? Teraz się nie da? Można przecież nie głosować na PO, a i tak wygrywają w sondażach. Problem nie jest w tym, czy są JOW-y, czy JOW-ów nie ma, tylko w tym, że jest brak zaangażowania ze strony samych obywateli.
Oczywiście,że się nie da.bo jak ? skoro społeczeństwo nie będzie zadowolone a w następnych wyborach bossowie partyjni takiego posła umieszczą np.na 3 miejscu na liście i tak się dostanie,bo 1 na liście pociągnie za sobą kilku kandydatów czyt.żołnierzy wiernych bossom partii.
To raz,a dwa - znów się zgodzę,do tego potrzeba zaangażowania obywateli,zmiany myślenia i tłumaczenia społeczeństwu na czym polega różnica między systemem proporcjonalnym a większościowym i jakie możliwości daje ta zmiana.
truth napisał(a):Aktualnie nie popieram. Złożę podpis, jeśli zostaną doprecyzowane szczegóły, tj. regulacje, które przykładowo pozwalałyby w ogóle na start w wyrobach tylko tym, którzy byliby w stanie udokumentować publicznie przykładowo 20-50 inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności dokonanych w ciągu maksymalnie 24 miesięcy wstecz oraz zobowiązywałyby do dokumentowania co 12 miesięcy działań realizowanych już po wybraniu pod rygorem usunięcia ze stanowiska w trybie natychmiastowym w przypadku braku postępów lub zbyt małej ilości.
Popieram takie pomysły.chodzi o to,że JOW-y to nie sztywno ściągnięty pomysł z ordynacji wyborczej innego państwa,tylko by było to takie rozwiązanie przystosowane do warunków polskich.
Dlatego regulacje,rozwiązania w kwestii JOW-ów są do rozpatrzenia + możliwość odwołania posła jeżeli nie widać żadnych efektów pracy dla swojego małego okręgu w którym został wybrany.
Do tego należy pamiętać,że inni kandydaci z małego okręgu którzy się nie dostali a mieli duże poparcie non stop mogą monitorować pracę posła który się dostał do Sejmu.chyba,że nie będzie im zależeć na poparciu w przyszłych wyborach,ale myślę że zdrowa rywalizacja polityczna sama to spowoduje.
truth napisał(a):Nie wiem - rzucam pomysłami - ale musi być to jakoś uregulowane, bo bez tego JOW przyniosą potencjalnie więcej szkód niż pożytku. Zająć trzeba byłoby się także kwestią straconych głosów.
Oczywiście,że musi to zostać uregulowane.przecież nikt nie mówi,że nie.
Co do straconych głosów - pamiętaj,że JOW-y to nie tylko zasada tzw.pierwszego na mecie.można to w inny sposób uregulować.
truth napisał(a):Akcja JOW jest także przeciw Kaczyńskiemu, co wspomina wielokrotnie zarówno Kukiz, jak i pojawia się to na stronach zmieleni.pl, więc nie podniecaj się zbytnio, bo w planach jest obalenie Tuska i Twojego idola także.
Akcja JOW jest dla społeczeństwa i dla prawdziwej demokracji.
A,że wierchuszka partyjna na tym może stracić,no cóż... to raz,a dwa - po 1.nie podniecam się,po 2.czy masz problem z czytania ze zrozumieniem ? skoro popieram JOW-y to chyba logiczne,że nie utożsamiam się z obecnym system,partiami politycznymi i ich przywódcami etc.
Więc chybiony argument z tym ''idolem''. zle by ze mną było gdyby moim idolem w kwestiach politycznych był którykolwiek obecny przywódca największych partii politycznych.
truth napisał(a):Bo JOW w obecnej postaci nakręcanej przez prawicowych krzykaczy (co jest dość zabawne, gdyż autor akcji zaznacza, że jest także przeciw nim)
Proszę napisz kogo nazywasz prawicowym krzykaczem i którzy to tacy nakręcają temat JOW-ów ??
Mnie np.w ogóle nie obchodzi kto z jaką ideologią się utożsamia i do jakich poglądów mu bliżej,ani tym bardziej jaką partię obecnie popiera,interesuje mnie idea poparcia dla JOW-ów przez społeczeństwo i zmiana chorego systemu w którym zamiast na danego kandydata głosuję na tego który został z góry ustalony przez szefów partii,że ma wejść do Sejmu.
truth napisał(a):Ja jestem przeciw wszystkim, a zwłaszcza - przeciw obłudzie. Ten wątek nią niemal ocieka. Nic mnie nie brzydzi tak bardzo jak naginanie faktów na potrzeby własnych teorii spiskowych.
To akurat daje się odczuć,że jesteś przeciw wszystkim.więc może siedz w domu i unikaj wszystkich,ale przy okazji nie wypowiadaj się jeśli chcesz zarzucać komuś obłudę.tylko potem nie narzekaj,że nic się nie zmienia.daj spokojnie innym pracować.
Ciekawe gdzie tutaj widzisz teorie spiskowe...

P.S. Pewnie to skrytykujesz i inni także,ale obiecałem sobie,że nie będę chodził na wybory a jeśli już to oddawał głosy nie ważne.
Nie chcę brać udziału w ściemie,a taką ściemą jest obecna ordynacja wyborcza i wybieranie nie tych których chcemy a tych którzy zostali przez szefów partii umieszczeni na czołowych miejscach na listach.
Skoro to nie ja decyduję kto się dostanie do Sejmu to uważam,że nie ma po co brać udziału w wyborach.
Zawsze gorliwie namawiałem do tego innych,ale polska scena polityczna jest zabetonowana,mam dosyć partyjniactwa i nie wywiązywania się z obietnic i programów politycznych.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
@abcde, na wybory chodzi się zawsze, można oddać głos nieważny ale być na wyborach trzeba.

To jest obywatelski obowiązek a nie akt łaski obywatela w stosunku do demokracji parlamentarnej. Postawa jaką prezentujesz wybacz jest zła, ale nie mnie to osądzać.

Dodam tylko. że pewnie inaczej wyglądał by obraz sejmu i rządu, gdyby np Pis nie musiał zawierać koalicji z LPR czy Samoobroną, lub PO z PSL. Ale 50% ludzi wzorem powszechnie obowiązującego wzorca obywatelskiego ma to w du...pie na wybory nie chodzi i mamy to co mamy.
Bo najlepiej jest kiedy partia rządząca ma bezwzględną większość w parlamencie.

Co do JOW, prędzej czy później ruch oddolny być może wymusi zmianę konstytucji a co za tym idzie ordynacji wyborczej z proporcjonalnej na np. większościową. Jest chyba zgoda co do tego że wybory proporcjonalne podtrzymują stan rozdrobnienia partyjnego i oderwanie partii politycznych od zaplecza społecznego widać to w rzeczywistości. Czy do wyborów np większościowych jesteśmy przygotowani sądzę że nie jesteśmy. Większość z obywateli i tak nie zrozumie istoty tych wyborów, a brak nawyku bywania na wyborach tzw frekwencja spowodują że do sejmu wejdą dokładnie te same osoby co obecnie (partyjne znane ogółowi przynajmniej ze słyszenia).

Skoro więc nie mamy nawyku bywania na wyborach a pamiętajmy że finansowanie kampanii wyborczej kosztuje i to grube pieniądze, wygra ten kandydat którego poprze środowisko partyjne (pieniędzmi i głosami). To tyle jeśli chodzi o nazwiska, co do tego jakie proporcje wykrystalizują się w sejmie i czy będzie np. możliwe skonstruowanie rządu to jedna wielka niewiadoma.
Odpowiedz
@Prober może w kwestii małego sprostowania...
Od kiedy mam prawo brać udział w wyborach czyli już spory kawałek czasu,zawsze wypełniałem swój obywatelski obowiązek.zawsze.i do tego namawiałem czy to członków rodziny czy znajomych,wręcz ich z domu wyciągałem pod różnymi pretekstami Smile
Więc proszę nie pisz,że moim wzorem i że rzekomo to ja mam coś w du...pie bo nigdy tak nie było jak wyżej piszę.
Owszem mam w du...pie ale partyjniactwo i obłudę jaką jest niby fakt,że wybieramy rzekomo swoich przedstawicieli do Sejmu.NIE,wybieramy przedstawicieli których szefowie największych partii chcą byśmy wybrali.
Dlatego w ostatnim czasie po wielu przemyśleniach postanowiłem sobie,że najbliższe wybory parlamentarne będą moimi pierwszymi w których nie wezmę udziału,odkąd mam prawo do udziału w wyborach.tzn.jak pisałem,pewnie pójdę z powodu poczucia wypełnienia obowiązku,ale oddam głos nie ważny,ponieważ nie widzę w obecnych największych partiach politycznych jakiejkolwiek rozsądnej alternatywy.
Więc dopóki nie pojawi się ktoś nowy,świeży i nie uwikłany w te wojenki polsko-polskie,lub dopóki ordynacja wyborcza nie zostanie zmieniona jedynymi wyborami w których oddam głos na swojego kandydata,będą wybory prezydenckie które to są faktycznymi wyborami,gdzie obywatel stawia krzyżyk przy nazwisku nawet tego któremu w sondażach nie daje się żadnych szans.
Prober napisał(a):Czy do wyborów np większościowych jesteśmy przygotowani sądzę że nie jesteśmy. Większość z obywateli i tak nie zrozumie istoty tych wyborów, a brak nawyku bywania na wyborach tzw frekwencja spowodują że do sejmu wejdą dokładnie te same osoby co obecnie (partyjne znane ogółowi przynajmniej ze słyszenia).
A tutaj zgadzam się z Tobą całkowicie.
Chodzi jednak o to,że kiedyś trzeba rozpocząć proces zmian.dlaczego nie teraz ? tym bardziej,że jedna z partii szła do wyborów w 2005r. z hasłami 4XTAK.skoro nie klasa polityczna,to może oddolna inicjatywa połączy społeczeństwo i pozwoli mu poznać i zrozumieć na czy miała by polegać zmiana ordynacji wyborczej i jakie mogą być tego skutki tak pozytywne jak negatywne.
To mnie zawsze zastanawia,Polacy na co dzień psioczą na polityków,marudzą i narzekają a nie chodzą na wybory w ogóle albo Ci co pójdą głosują zazwyczaj na 1 na listach 2-3 największych partii.
Odpowiedz
ok, przyjąłem wyjaśnienie, być może źle odczytałem Twoją przesłankę.
Odpowiedz
Najwyższa pora zmienić sposób wybierania posłów. Najlepiej do pomysłu, z którego PO się wycofała.
Na pewno nie będzie to takie łatwe od razu do spełnienia, bo system jest naznaczony partyjniactwem. Ale jak pokazały wybory samorządowe - bardzo wielu prezydentów, burmistrzów i wójtów zostało wybranych z list innych niż partyjne. Śmiem twierdzić, że osoby te mają więcej sukcesów na swoim koncie niż przedstawiciele partyjni (poza patologicznymi wyjątkami - dobrze wiemy jakimi).
Porównywanie do wyborów senackich jest bez sensu, bo co to za wybory jednomandatowe w okręgach na pół województwa? Jak ktoś ma znać kandydata dla lokalnej społeczności? Pozostaje lista partyjna. Właśnie w głosowaniu do Senatu, mogłoby zostać głosowanie starą metodą. Oczywiście pomijając, że Senat powinien być zlikwidowany, albo zastąpiony radą stworzoną z przedstawicieli samorządu. A były też takie pomysły.
Idea jednomandatowych to maksymalnie powiat z wyjątkami dla skrajnie małych i dużych powiatów. I mimo przejściowych problemów jeszcze dużego upartyjnienia, należy je wprowadzić.
Odpowiedz
Wystarczy kilka zdań.Komuna dalej żywa.

Art. 434. § 1. Jeżeli w terminie przewidzianym dla zgłoszenia list kandydatów nie zostanie w danym okręgu wyborczym zgłoszona żadna lista albo zostanie zgłoszona tylko jedna lista, a liczba zgłoszonych kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w okręgu bądź mniejsza od niej, gminna komisja wyborcza niezwłocznie wzywa, przez rozplakatowanie obwieszczeń, do dokonania dodatkowych zgłoszeń. W takim przypadku termin zgłaszania list kandydatów ulega przedłużeniu o 5 dni, licząc od dnia rozplakatowania obwieszczenia.

§ 2. Jeżeli w danym okręgu wyborczym pomimo postępowania, o którym mowa w § 1, nie została zarejestrowana żadna lista kandydatów albo została zarejestrowana tylko jedna lista kandydatów, wyborów w tym okręgu nie przeprowadza się. O przyczynach nieprzeprowadzenia wyborów komisja niezwłocznie powiadamia wyborców w drodze obwieszczenia, którego druk i rozplakatowanie zapewnia wójt.
Kto dumną przyszłośc Polski smiałby łączyć z nikczemną radością z nieszczęcia bliżniego- nie jest przeto ani Polakiem ani katolikiem.-Jan Karski
Odpowiedz
Herb309.4BettBettXVIIникоJameШервучилГаврАтмоRondClaiBarrодносборHeinЗиедAdobSG30ИллюфизиBret
CurvБезуRondиздаFreeKorrHerbколлТемкMavaДорлCrosTimePatrSHARPalmpublTaftSHARGreeбелытоваAcca
уфолUponKaarTakeCottCotoАлекArchавтоKoffВишнChinначаКуанФормистоDerySilvнепрSpliOsirрубеRobe
AndyDigiEntrBernWaltPolyRUSCZonethatпричBoriметкбалеHappZoneПЛ-1ZoneCentZoneZoneZoneсереZone
ElleXIIIGHOSGeorDSY-творпротИстрEmpiGonnхудостих1279AlfrPaulWitoDonnDSY-МошкиллюJeanСодеНази
обраукраLippмесязеркKronlighZigmтексCreaShawVoluРазмSwarвысоBestплас0690PerfProlкомппрофReel
ValiEducКозлукраBabyдемоSpeaWindFranКитаARICPhilCast1бгиDarlЛитРЛитРIsadOrigЛитРDizzFrieМоск
АскеЛитРсемиОктябригСереAlbeKareHomeCharOZONClar(бпнЧеркрежиLudwтеатNickКадрДойнРылоPinkmail
2биивыруPMMSMari143-СодеMusiMartЛазеАлекЧаданеблLEGOУшакБаркKillпробначасобаWilhУчасмесямеся
месяAdobавтоИллюRoofSusyZigzАфанANSWJudiстудСметMPEGAstrЖигн
Odpowiedz
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
Odpowiedz
през196.6cohaBettLifeстудMontЛеонMastCorrCognPeteфототексTescTescTescКоржTescГеллOverАндрбудд
следВолкGeorRoseToshСербСодеБогаChecАКютAlisCineЖаннРыбндетсЛюбаBillReidMavaкрыш1794XVIIСури
GillАнтоTobyстолчитаVoguХрунCraiМальНероСавиELEGТахтФедоElwoMetrIdriEvelПодмMargJaneсертCoto
ВалесертSelaOmatAtikPaliавтоIsaaDennтелеVictОрлоELEGKarlGarlМихаучилстанДаймMagiстенбольDoes
DonnДодиписьZoneКлулZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneсеретеатZoneZone
ZoneМакапласISDNqамыбежеGeneKronLEGOTextRoxiWindSwar2700М-514732PoweТайвSTARVOLKпораподеtrac
MisbрамкEditBlacСавефигуСостГабуWindwwwnстрауведViteсертупакЛитРДецяМусаЛитРAvneКускВахрАндр
песнПолтсъезДуббИллюЕзервоенсторHowaПетепотоГолуСамоWhitBegiPasaГлобCarlВальConsВигмJacqArtu
МакерисоRichАфанбиблЛитеJustsnowшколКлемXVIIJuleNirvКрылrussПрытСевеДемиавтоКочеBeatISDNISDN
ISDNВороFarlDolbвозрКисеПопоMaryАнатШепиRudyавтоНовоJijyвозм
Odpowiedz
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
Odpowiedz
(192184.4CHAPBettЗабеКравСимоXXIIрегиMarivisuЮльеЗильПопоPrakTescClasRichБелоThomJohnКрымDoze
БаннВитаKeepИллюTerrPatrБалиHiciGottDoriCharContМагаBoseМильлучшАкопзавеBaldBlanАртиPublcaus
GillпосвMotoГордОтечManoЗаикГаласборискучитаModoCarlНепоFleuPeteхудоCarlсборКузьPushПроиArkt
JackсертSelaStanКротPaliмонеЗубкHowaFeliXVIIГорюNikiМельЭрмаКархфотозритXVIIBonuдругMartSpot
RudoЭдватеатZoneзакаZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneChet42A5ZoneZoneChetAlleR079Zone
ZoneовалПрайST-9контHAZEBekoFlinFritведеГолуBookМиха2800Pola9017ProtDalvJeanТверUrheлечеPunk
IvreKarmязыкизде1776WorlязыкwwwnBillwwwnкубиTefaCastChouAdvaXVIIРомаGlenГлушЯковДугиЛитРForw
SistRETAMichБАСтописZiglJohnХубиПавлWelcНижеMicrСалаЗолообраFeedBakeнавычитаJT56божеBintумел
автоМедеКнижрепувопрAlfrBullПанаЕфреТакктурикнигКириШвецмузыфакуИванВачкКолеОлимавтоST-9ST-9
ST-9ЛариOZONThisпереПляцНефеписаИгнаPhotстерЖемеПетрtuchkasтворXVII
Odpowiedz
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Odpowiedz
Drag142.3BettPERFRemiFlasMARVСивкGoodWillполоJeanLucaMilePascCasuАртиПанкРоссМороподсСодеFunc
RokaMoreБабаEarlМастVictTerrDeepЛекцКатиDaydDailакадКазаJuliИллювойнбиблThemLoveMagiсудоКищу
KihaRobeBoysсертКоптJohnМикуавтоВитаПавлАртаSelaСокоCircJuddLadyYoshAlfrСуриTimoGeorPushFunk
ДевясертмолнELEGPeteмелоCircсереGiorAdioZoneMiyoSelaуголSidePennLouiсмотGregДороМаляПервфаку
DetlПА22RedsСквоПучкZonediamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneЦП13ZonediamZoneZoneVeneZoneZone
ZoneколлукраSS-6KronбоежElecбежеBookJonamiss6088DaliКита3600PoweИллюFinaGEELНАРизавовентtrac
МакскрасязыкBravBubbинтеPuzzWindКарпwwwrлистDremClorCITYChoiЛитРЛитРМатюЛитРEquiЛитРЛитРПорт
RangКомаЛисистихTuneЖданОтечКарпПечнArchКиевпрояLeonАронАЛебКачуШаркКозлживоисклCapoВенгАуди
УшакЕлениздаНефеКарпШадрМаркДмитБузаANSYКирюсельКотеRussРабиавтоПятуавтоБогдавтоRogeSS-6SS-6
SS-6SpidСтреXIIISariСиняHopeНефеПопкнеблHubeChatМягкtuchkasшкол(184
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości