Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 listopada - Marsz Niepodłegłości
9 listopada - Marsz Przeciwko Nacjonalizmowi - straty: 0 zł
11 listopada - "Marsz Niepodległości" - straty: 120 tys zł

Nadal uważacie że "zawsze w każdej grupie znajda się jacyś zadymiarze"?
Odpowiedz
Jest mój ulubiony użytkownik forum XVI WitamSmile

300 osobowy marsz lewaków którzy nazywają się antyfaszystamiSmile

Krótki materiał filmowySmile
http://www.youtube.com/watch?v=KYalNA4nEZw
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
BennyBenassi napisał(a):my ruskim spaliliśmy budkę strażniczą. Oni zaś gnębili nas 50 lat, zamordowali wielu Polaków oraz prawdopodobnie... Ale wy ich żałujcie
No z takim podejściem to powiniśmy jeszcze spalić budkę przed ambasadą:
Szwecji - za potop,
Mongolii - za najazdy,
Turcji - za wojny,
Niemiec - to wiadomo, za całokształt
Austrii - za zabory,
Francji - Wielkiej Brytanii bo nam pomocy nie udzielili w czasie II wojny,
Ukrainie - za Banderę...
Za to nasze ambasady powinny płonąć w Wilnie (za to, że było kiedyś nasze), Bratysławie i Pradze (za Zaolzie, Spisz i Orawę).

DrHouse napisał(a):dowiedziało się po powrocie do domu lub od znajomych którzy zostali w domu i oglądali TVN
Mówisz, jakby tylko jedna stacja telewizyjna w Polsce nadawała... Big Grin

DrHouse, z całym szacunkiem do idei Marszu - chociaż z żadnym s tych poglądów się nie zgadzam - powiedz mi, czemu akurat przy okazji tego jedynego - Marszu Niepodległości - Stolica, zmienia się w regularne pole bitwy, jak z powstania w 1944 roku.

@DrHouse, czemu tacy ludzie jak Mariusz Z. (http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,348...SlotII3img) przychodzą w okolice Marszu - dewastują stolicę swojego kraju, znieważają funkcjonariuszy Państwa polskiego którzy to na czole noszą czapkę z białym orłem w koronie - przy tym wszystkim nazywając się patriotami?
To się nazywa patriotyzm? Szacunek?

Czekam na Twoje zdanie.
Odpowiedz
Cytat:Marszu Niepodległości - Stolica, zmienia się w regularne pole bitwy, jak z powstania w 1944 roku.
naprawdę?! regularna bitwa?! powstanie warszawskie?!

mówisz o podpaleniu Tęczy, czy obrzuceniu petardami ambasady i podpaleniu budki?
zgadzam się że to były niepotrzebne incydenty ale tylko incydenty i o żadnej regularnej bitwie w Warszawie w tym roku nie było mowy!

a czemu tacy ludzie przychodzą na Marsz ? To już musiał byś ich spytać. Ja pojechałem tam świętować 11 listopada i włos mi z głowy nie spadł.
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
Cytat:Wilnie (za to, że było kiedyś nasze)
Wilno NIGDY nie było nasze !!! Powiedz Litwinowi na ulicy, że Wilno kiedykolwiek było polskie to od razu w mordę dostaniesz Big Grin
Odpowiedz
DrHouse napisał(a):naprawdę?! regularna bitwa?! powstanie warszawskie?!
Gdyby nie ta straż, ci bandyci w kapturach zaraz wylecieliby w tą ulice... http://www.youtube.com/watch?v=_dFfHwZ8Byo po trzeciej minucie widać jak wybiegają... w bardzo "patryjotycznych" nastrojach.
http://www.youtube.com/watch?v=RKja8Lsk_5c
http://www.youtube.com/watch?v=a6Yk-UT1UKI (tu bardzo "patriotyczne okrzyki")

DrHouse napisał(a):zgadzam się że to były niepotrzebne incydenty ale tylko incydenty
Incydentem, to można nazwać urwanie komuś lusterka przy samochodzie.
A spalone dwa samochody, miejska rzeźba, budka strażnicza przed ambasadą FR, powyrywana kostka chodnikowa to incydenty raczej nie są.
Odpowiedz
DrHouse napisał(a):Jest mój ulubiony użytkownik forum XVI WitamSmile
Witam DrHouse Smile
Już wolałbym być w grupie tych 300 "lewaków" niż wśród tysięcy narodowców. Głąbów było zawsze więcej niż ludzi myślących samodzielnie. Smile
Odpowiedz
T79 napisał(a):Wilno NIGDY nie było nasze
Wilno było jedynie okupowane przez Polaków w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Co innego np. Lwów.
Odpowiedz
BennyBenassi napisał(a):Prawda o tęczy http://kwejk.pl/obrazek/1947446?fb_actio...map=%5B%5D
Chociaż wiem co odpowiesz, że GW, że prwokacja, że coś tam jescze innego to:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...oxSlotIIMT

Swoją drogą widzę tam policję, że też żaden baran nie wziął gaśnicy z auta i nie ugasił to szok.
Odpowiedz
@Luks! No co Ty wstawiasz?! Gazeta.pl? Przecież to muszą być zmanipulowane zdjęcia, filmy... tam na pewno doszło do prowokacji policji/lewaków. A tęcza sama się podpaliła Smile

A tak swoją drogą...
BennyBenassi napisał(a):Ludzie, po co to wszystko i tak każdy stąd ucieka
Nie wiem, czy to jest pytanie, ale... Po co?
Lokalny patriotyzm - szacunek dla miasta w którym się urodziłem, wychowałem, miasta na którym mi po prostu zależy.

Smile
Odpowiedz
Luks napisał(a):A co robiłeś tam Ty i Pan Cejrowski skoro tęcza i ambasada nie była na trasie marszu? I co robiliście pod tęczą przed jej podpaleniem?
Luks napisał(a):Ani Ty ani Pan Cejrowski nie widzieliście więcej niż ja przed ekranem komputera więc nie ściemniaj mi tutaj. Chyba, że pod tęczą byłeś i widziałeś to napisz wprost.
M281918 napisał(a):Benny wypowiedź się jak to wyglądało z perspektywy uczestnika. W telewizji jak zwykle pokazywali same incydenty typu: atak na ambasadę Rosji czy podpalenie tęczy.
Luks pisząc, że byłem TAM (tj pan Cejrowski) chodziło mi, że my byliśmy na Marszu, a ty siedziałeś przed TV. Nie chodziło mi o fakt, że stałem pod tęczą i jeszcze szluga od niej odpalałem. Wyglądało to nastęująco: idzie sobie spokojnie marsz, jestem mniej więcej po środku masy ludzi. Idziemy ulicą Waryńskiego, przednia część marszu już przeszła. Nagle na wysokości ul. Nowowiejskiej ludzi zaczęli się zatrzymywać i patrzeć w stronę Placu ZBawiciela. Powtarzam patrzeć w stronę Placu Zbawiciela, marsz nie przechodził przez Plac Zawiciela jak usłyszałeś zapewne w mediach. Tęcza od trasy była oddalona no nie wiem 50-100 m. Pytanie po co się każdy tam patrzy? Ktoś z tłumu krzyknął, że może będą podpalać tęczę. Uczestnicy marszu byli zdziwieni, nie było nic takiego w planach, a co najwazniejsze wszyscy podeszli do tego sceptycznie, gdyż każdy myślał, że tęcza jest obstawiona przez Policję (na zdjęciu które wcześniej wrzuciłem widać, że jest inaczej). Zainteresowanie zaczęło rosnąć, w końcu tęcza zapłonęła z jednej strony, potem po jakimś czasie z drugiej. Trochę pośpiewaliśmy "Zakaz pedałowania" i poszliśmy dalej. Także z całą pewnością stwierdzam, iż uczestnicy Marszu Niepodległości nie mają nic wspólnego z podpaleniem tęczy.

DrHouse napisał(a):Jak zwykle na temat Marszu Niepodległości mają najwięcej do powiedzenia osoby które w nim nie uczestniczyły, a jedynie oglądały przekaz telewizyjne lub „cos tam słyszały” wiec jako uczestnik Marszu chciałbym sprostować kilka spraw.
W pełni się zgadzam.

DrHouse napisał(a):Po drugie tegoroczny Marsz był najbardziej spokojny ze wszystkich poprzednich i 99% uczestników o ataku na jakiś skłot czy spaleniu 2 samochodów (zresztą przez lewackie bojówki)dowiedziało się po powrocie do domu lub od znajomych którzy zostali w domu i oglądali TVN
Jak lali się pod skłotem, marsz się zatrzymał, część poszła do przodu, część zawróciła. O zajściu dowiedziałem sięw domu. A co do spokoju tego marszu, to przyznam że niekiedy wiało wręcz nudą.

Jesion napisał(a):DrHouse, z całym szacunkiem do idei Marszu - chociaż z żadnym s tych poglądów się nie zgadzam - powiedz mi, czemu akurat przy okazji tego jedynego - Marszu Niepodległości - Stolica, zmienia się w regularne pole bitwy, jak z powstania w 1944 roku.
No ba, 100 tys ludzi lało się jednocześnie, jak w 1944.
olek2601 napisał(a):także opowieści o rodzinach z dziećmi można sobie między bajki włożyć
http://www.mmwarszawa.pl/photo/1903748/M...+WARSZAWIE

Tak wiem, fotomontaż. Uwierz mi na żywo było dużo więcej dzieciaków, osób starszych oraz duża grupa interligencji.

Jesion napisał(a):A tak swoją drogą...
BennyBenassi napisał:

Ludzie, po co to wszystko i tak każdy stąd ucieka
Tak szczególnie siedząc 23 h / dobę na forum, tworzyć jakieś nowe drogi, analizować gdzie leży jaki kamień i skąd się tam wziął, studiować powstanie poszczególnych osiedli. Bardzo przydatna inicjatywa, przyda Ci się to w życiu. No ale warto, w końcu w Starachowicach powstają cały czas nowe drogi, jak np najnowsza Wyszyńskiego z 2000 r.

OD TERAZ W SPRAWIE MARSZU ROZMAWIAM JEDYNIE Z LUDŹMI, KTÓRZY BYLI NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI OSOBIŚCIE LUB WIDZIELI MARSZ NA ŻYWO NP STOJĄC W POBLIŻU. DYSKUSJA Z LUDŹMI, KTÓRZY WIDZIELI MARSZ W TV NIE MA SENSU, GDYŻ MEDIA POKAZUJĄ TYLKO TO CO SIĘ DOBRZE SPRZEDA, WZBUDZI EMOCJE, A WIĘC 0,01 PRAWDY O MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

ZAPRASZAM NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2014
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
BennyBenassi napisał(a):Tak szczególnie siedząc 23 h / dobę na forum, tworzyć jakieś nowe drogi, analizować gdzie leży jaki kamień i skąd się tam wziął, studiować powstanie poszczególnych osiedli. Bardzo przydatna inicjatywa, przyda Ci się to w życiu. No ale warto, w końcu w Starachowicach powstają cały czas nowe drogi, jak np najnowsza Wyszyńskiego z 2000 r.
@Beny, widzisz... każdy ma inne zainteresowania.
A jeśli mowa o najnowszych ulicach w mieście, to takową jest chyba ul. Romantyczna na os. Południe, a nie Wyszyńskiego Smile
Odpowiedz
BennyBenassi napisał(a):OD TERAZ W SPRAWIE MARSZU ROZMAWIAM JEDYNIE Z LUDŹMI, KTÓRZY BYLI NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI OSOBIŚCIE LUB WIDZIELI MARSZ NA ŻYWO NP STOJĄC W POBLIŻU. DYSKUSJA Z LUDŹMI, KTÓRZY WIDZIELI MARSZ W TV NIE MA SENSU, GDYŻ MEDIA POKAZUJĄ TYLKO TO CO SIĘ DOBRZE SPRZEDA, WZBUDZI EMOCJE, A WIĘC 0,01 PRAWDY O MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.
Czekaj czekaj, nie tak hop siup, dlaczego osoby które nie były na marszu nie są brane przez Ciebie pod uwagę?
Już Ci pisałem że będąc w tym tłumie nie można zobaczyć więcej niż siedząc przed monitorem komputera (nie TV). Filmików pojawia się cała masa, telefon z aparatem ma większość. ponadto o co Ci chodzi Czy ktoś się czepia o to że marsz był, albo że ktoś brał w nim udział? Nie, mowa jest o burdach i zniszczeniach, a to każdy widzi. Rozmawiamy o zadymach i nie ma sensu zaklinać rzeczywistości, one były są i będą. Gdyby ktoś dostał w nos, kogoś okradziono można by to pominąć bo to jest norma. To co działo się w czasie marszu nijak normą nie da się nazwać.

Media sobie mogą sprzedawać to co im schodzi czyli burdy itp. Ale to nie znaczy, że ja nie mogę z Tobą dyskutować, tym bardziej powinienem, bo ja nie byłem Ty tak.
Powiem więcej to my twierdzący, że bandyci pod przykrywką nacjonalizmu dokonali zniszczeń powinniśmy nie chcieć z Tobą rozmawiać skoro usprawiedliwiasz i pochwalasz takie wybryki. Za takie coś należy się ostracyzm dla Ciebie i osób które pochwalają takie zachowania, bo nie są przestępstwem poglądy, ale należy je piętnować.

Nie twierdziłem i nie twierdzę, że uczestnicy to bandyci i zadymiarze, ale część z uczestników to zadymiarze i należy im się kara a nie głaskanie, bo oni to patrioci, a my nie.
I co się tak czepiliście tej tęczy? Proponuję iść do przedszkola w TST (nie pamiętam którego) jest tam a może była duża tęcza na ścianie i ją spalcie, bo to "pedalstwo". Skoro spalono tęczę która w zamyśle twórcy nie była powiązana z ideologią LGBT to znaczy że każdy zestaw kilku kolorów w formie tęczy może zostać uznany za sodomę i gomorę i jednozwojowy mózg jakiegoś kretyna może nakazać kończynom tegoż przedstawiciela naczelnych taką właśnie reakcję.
W moim odczuciu to Twoje słowa " Trochę pośpiewaliśmy "Zakaz pedałowania" i poszliśmy dalej" świadczą tylko o tym, że miałem rację w ocenie CZĘŚCI z uczestników marszu.

Ustosunkuj się do linka co podałem. Ja do Twojego się ustosunkowałem.

Ponieważ z Twoich wypowiedzi widzę ogólne nastawienie i Twoje poglądy na pewno będę chciał z Tobą dyskutować na te tematy i udowadniać Ci jeśli będę mógł że się mylisz (jeśli tak będzie).
Odpowiedz
Każdy widzi swoją prawdę o Marszu. Ja widziałem kilka filmików znajomych, którzy w nim uczestniczyli i była to manifestacja radości z tej jakże ważnej okazji , szedł cały przekrój wiekowy społeczeństwa od maleńkich dzieci w wózkach , po moherowe babcie podbiegające pod 80-ke.

Ps. a , że symbol LBGT spłonął - bardzo dobrze, może to środowiska LBGT same podpaliły, żeby nie zrobili tego narodowcy albo ci wstrętni kibole Wink

Wtrącając się do zdaniu o nowych ulicach w Starachowicach , to Romantyczna raczej podlega pod Wanacje.

http://www.poznaj.starachowice.org/plan/
Odpowiedz
T79 napisał(a):Każdy widzi swoją prawdę o Marszu. Ja widziałem kilka filmików znajomych, którzy w nim uczestniczyli i była to manifestacja radości z tej jakże ważnej okazji , szedł cały przekrój wiekowy społeczeństwa od maleńkich dzieci w wózkach , po moherowe babcie podbiegające pod 80-ke.

Ps. a , że symbol LBGT spłonął - bardzo dobrze, może to środowiska LBGT same podpaliły, żeby nie zrobili tego narodowcy albo ci wstrętni kibole Wink
/
Prawda o marszu jest jedna, tylko różnie interpretowana. Marsz był spoko tylko znalazła się banda debili i szaleje, a mają poczucie akceptacji przez PiS ostatnio nawet przez KK, oraz dużej grupy młodych (głównie w necie). Osobiście uważam, że największą szkodę wyrządziły działania PiS i postrzegania ich jako wielkich patriotów, a potem taki głąb krzyczy do policjanta "ja jestem patriotą, a ty kim jesteś?" Żaden z tych półgłówków nie uważałby się za patriotę bo chyba mają troszkę zwójów mózgowych, żeby wiedzieć że patriota nie niszczy swojego kraju i nie napada rodaków.

Co do samej tęczy, nie powtarzaj bredni, można pewnych rzeczy nie wiedzieć, ale wypadało by cośkolwiek liznąć tematu w którym się wypowiada.

Zresztą nawet gdyby to co?
Dziś homo, jutro rudzi (tak,jestem w szoku jak dużo ludzi nie lubi rudych!), pojutrze niscy, potem grubi itd itp.....
Kiedy się to skończy? Komu i w czym przeszkadzają homo? Że manifestują? No manifestują mają prawo, uczestnicy marszu też manifestują i co? Ktoś kto nie czuje się polakiem, patriotą czy też go nie stać na bilet do Warszawy, albo pracuje i nie może przyjść ma nienawidzić manifestujących? Manifestują ludzie tacy jak 11.11 albo, którzy chcą być w kraju postrzegani jako homo, a nie pedały zboczeńcy itp. Fajnie było jak przez długi czas homo nie mogli przyznać się do swojej orientacji, ale jak podnieśli głowy i zażądali normalności to już olaboga...
Miałem to szczęście że przez 30 lat życia jakoś nie miałem pojęcia o nienawiści lub niechęci do żydów, homo, rudych i innych "innych". Szczęście bo nie przesiąkłem uprzedzeniami. Próbowałem dociec o co chodzi z żydami i rudymi. Okazuje się, że żydów nienawidzi się za praktycznie wszystko czy słusznie i niesłusznie. Każdy ma coś za uszami, a rudych bo "rude to wredne", a homo bo zboczeńcy (często zamiennie z pedofile)
Była kiedyś na jakiejś stronie informacja o polowaniach na homo w Rosji. Nie potrafię odnaleźć ale większość komentarzy (obstawiałbym na 70%) to akceptacja, radość, podsyłanie kolejnych pomysłów na gnębienie. Nie jestem tego w stanie ogarnąć rozumem. A nasi bracia z Rosji byli dość pomysłowi:
"Na homoseksualnych nastolatków wylewa się mocz, bije się ich patykami i pałkami, ucina się ich sutki, przypieka i tnie ich skórę, łomami rozwiera się ich odbyty i wypełnia się je pianką budowlaną; są wielokrotnie bici i kopani, pokrywa się ich farbą zatykając pory w skórze."

Naprawdę tego chcemy u nas?
W naszym kraju to już jest zupełny dramat bo nienawidzimy wszystkiego i wszystkich. Nawet jak się nie ma czego czepić to i tak można to zgnoić (przykładem niech będzie Robert Kubica - proponuję poczytać komentarze gdy wygrywa).

W sumie to się cieszę, ze te burdy były, może to w końcu otworzy niektórym oczy do czego zmierzamy i co się dzieje. A można przecież walczyć o swoje w normalny sposób, nawet Mikke mimo swoich dziwnych zagrywek i ostrego języka bliskiego czasem narodowcom, faszystom itp. potrafi walczyć i swoje racje przedstawić w cywilizowany sposób. Nie lubi pedałów ,ale tych nachalnie manifestujących, tych zwykłych homo określa "homoś". Chce wszystkich wsadzać do więzienia, ale jednocześnie mówi że emerytur UBekom nie zabierze bo Państwo nadało i będzie honorował dane słowo. I tak jest z większością tych "strasznych herezji" w wykonaniu JKM. Można być narodowcem (nawet radykalnym), patriotom, dbać o "czystość" rasy i robić milion rzeczy jeśli się ma czym myśleć.

Ja zawsze najpierw czułem się człowiekiem dopiero w następnej kolejności Polakiem, Starachowiczaninem itd itp.
Jeśli ktoś jest dobry to dla mnie to bez znaczenia czy to homo, czarny, żyd czy Rosjanin.
Jeśli ktoś jest zły to nawet nie jest ważne czy jest Polakiem.

Przykładzik na koniec:
Przyjechał Artur Binkowski na walkę z Krzysztofem Zimnochem. Przez tydzień słyszałem pod adresem Zimnocha, że konfident i kapuś. Dopiero po kilku dniach dowiedziałem się o co chodzi. Otóż Zimnoch złożył zeznania w sprawie pobicia jego kolegi Ormianina przez Polaków.

Przypomniał mi się cytat z książki dla dzieci którą dawno temu czytałem "kto źle się posługuje wolnością, ten działa na szkodę wolności".

Przekroczyliśmy pewien etap jak widzę i brakło nam wrogów na zewnątrz. Teraz mamy polowanie na lewaków, prawaków, pedałów i łysych i cyklistów.... Ktoś się w końcu zjarzy że biedni i bezdomni to też zło bo śmierdzą, trzeba ich utrzymywać i nie ma z nich pożytku. A że nasi łysi patrioci wypsikani adidasem i z kieszeniami pełnymi hajsu od rodziców, albo z handlu dragami nie czują się biedni i śmierdzący to mogą wpaść na pomysł wyplenienia nowej zarazy. Na szczęście obecnie uważają że biedni i bezdomni są biedni i bezdomni bo żydzi ich okradają to jest względny spokój.
Taki prztyczek, ale bez satysfakcji, bo nie ma się z czego śmiać.

Prosiłbym strażników moralności, normalności i Polskości o chwilę zastanowienia, bo na każdego się coś znajdzie, jak nie na na nich to na ich rodziców albo dziadków. Nie jesteście lepsi od innych bo tacy się urodziliście, jesteście lepsi jeśli lepiej postępujecie.

Troszkę się rozpisałem, ale już kończę. Dobranoc. Smile
Odpowiedz
Odbiegając od tematu przewodniego - niech sobie towarzystwa LGBT u siebie w domach robią co chcą, nie przeszkadza mi to aż do momentu w którym zaczynają się z tym obnosić i afiszować.
Odpowiedz
Panowie, w sumie ciekawa ta Wasza dyskusja, ja swoje zdanie także mam i je napisałem, ale dopiszę kilka rzeczy obserwując Wasze wpisy Smile

BennyBenassi napisał(a):Także z całą pewnością stwierdzam, iż uczestnicy Marszu Niepodległości nie mają nic wspólnego z podpaleniem tęczy.
Krótko: Z całą pewnością mylisz się! to uczestnicy Marszu pojawili się w okół całej tej instalacji i ją podpalili. Są na to dowody, nie pozostawiające żadnych wątpliwości kto to zrobił.
P.S. Czy Ci ludzie nie wiedzieli, że w Warszawie jest kamera na kamerze oprócz tego mnóstwo ludzi z aparatami?

@Luks, szacunek za podjęcie tematu, nie w każdym zdaniu się zgadzam ale ciekawa wypowiedz. Coś mi się wydaje, że uczestnicy tego Marszu będący na forum nie wejdą z Tobą w dyskusję. Myślę, że doskonale sobie zdają sprawę o co chodzi...

Panowie, proszę Was o zapoznanie się z uzasadnieniem pisma - rezygnacji - z komitetu poparcia, prof. J.Bartyzela :
http://mercurius.myslpolska.pl/2013/11/p...dleglosci/

Teraz kilka zdań które mnie intrygują. Według mnie nie długo to będzie marsz kibiców - chuliganów w kominiarkach i kapturach, bez względu na to, że ogromna większość marszu będzie spokojna.
Jeżeli cały ten Ruch Narodowy chce nawiązywać do przedwojennych narodowców to chyba powinien coś z tym zrobić a nie udawać, że trasa była inna, że Policja powinna zabezpieczać etc.
Swoją drogą, takiego odkręcania ''kota ogonem'' jak w przypadku polityków (bo nimi są) Ruchu Narodowego w sprawie marszu nie widziałem nawet u polityków PO i PiS.
Jeśli Ci faceci mają zamiar nawiązywać do przedwojennych tradycji to wychodzi na to, że robią tworzą tylko nie udolną karykaturę! Myśl narodową tworzyło w dużej mierze społeczność akademicka, inteligencja (choć wiemy, że fanatyków nie brakowało).
Niestety ale spór polityczny w Polsce się zaostrza, co a tym idzie do głosu chcą dojść środowiska skrajne.

Kilka pytań do tych którzy tutaj mienią się przedstawicielami patriotów, czy narodowców:
1. Co ma Polsce do zaoferowania Ruch Narodowy?
W gospodarce itp. Czy jedynym programem o jakim mówi RN ma być rozliczanie przeszłości (tzw. Norymberga dla komuny), walka z demokratycznie wybranymi władzami w kraju ?
2. Patriotyzm - dla mnie to taki krzykliwy patriotyzm, choć nikomu nie odmawiam marszów i akurat uważam, że idea Marszu Niepodległości jest ciekawa, ale... czy jedynym objawem bycia ''prawdziwym patriotom'' oraz ''prawdziwym polakiem'' ma być Marsz Niepodległości, wykrzykiwanie haseł ''zakaz pedałowania'' czy ''raz sierpem raz młotem...'' i machanie w tym dniu tysiącami flag? Co Ruch Narodowy robi na co dzień, jak realizuje swój patriotyzm ?
Bo dla mnie większym patriotyzmem wykazuje się Jurek Owsiak i fundacja Caritas które pomagają setkom tysięcy Polaków na co dzień!
3. O co Wam właściwie chodzi, narodowcy? O jaką Polskę walczycie ?
Można z Waszych ust i wypowiedzi wysnuć wnioski, że chodzi Wam o ''wielką Polskę'' ale co to znaczy? większa terytorialnie, silniejsza jako państwo? Bo jeśli to drugie to dlaczego występujecie z hasłami anty państwowymi: jeb*** Policję, jeb*** władzę wybraną w demokratycznych wyborach etc. ?
Czy Waszą rolą nie powinna być co dzienna walka i praca na rzecz umacniania tego państwa a nie walka z jego strukturami ?
4. Czy uważacie iż za pomocą ''krzykliwego patriotyzmu'' osiągniecie jakiekolwiek sobie postawione cele?
Agresywność w kontaktach z resztą społeczeństwa, choćby geje, anarchiści, lewica szeroko rozumiana do niczego dobrego nie doprowadzi. co więc jeśli doszlibyście do władzy: obozy dla tych ''innych'' i ''gorszych'' czy jak? Skoro już teraz jesteście agresywni wobec tych grup to co jeśli mielibyście władzę ?
Obecny ruch narodowy lekceważy dorobek innych nurtów politycznych i społecznych dlatego bardzo mnie to ciekawi.

Nie liczę na odpowiedz, ale może... Smile
Odpowiedz
Przepraszam, że post pod postem ale chciałbym także kilka słów na temat ogólny związany i z Marszem Niepodległości i generalnie z tą chorą poprawnością polityczną w Polsce.

W piątek pod tą spaloną tęczą mają zebrać się ludzie : http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,348...tnych.html

Ja rozumiem protest, nie uważam żeby ta tęcza była symbolem ''pedalstwa'' (jak mówią niektórzy), bo wiem, że była ona min.symbolem polskiej prezydencji w UE i stała podobno w Brukseli (?).
A może pogodzimy WSZYSTKICH i obok postawimy tęczę z kwiatami biało-czerwonymi? Byłby to i symbol polskości i obok symbol tolerancji czy czymkolwiek jest ta tęcza dla osób ją stawiających ?
Bardzo nie lubię nachalnej retoryki organizacji gejowskich bo uważam ich za takich samych krzykaczy jak niektórych ''patriotów'' w kominiarkach, siłą chcą narzucać innym swoją rację, ale skoro nie da się pogodzić ludzi na dotychczasowych zasadach to może warto zrobić coś dla obrońców tolerancji (nie mylić z organizacjami gejowskimi) i dla ludzi którym bliskie są patriotyczne ideały ? Taka luzna myśl Smile

P.S. Tak sobie myślę, że dziwnym krajem jesteśmy. Spalono tęczę, wszyscy o tym mówią, piszą i to temat na kilka tygodni. Będą ją ''odbudowywać'' i to też będzie transmitowane pewnie, a kiedy pod Kancelarią Premiera w czerwcu podpalił się człowiek to czy ktoś protestował, zbierał się i przynosił kwiaty oraz znicze ? Ile takich osób było, rozpisywano się aż tak o tym jak o tęczy ? Pomyślcie o tym, bo u nas więcej wrzasku robi się o tęczę niż o życie ludzi...

EDIT: Panowie, na prawdę świetne podsumowanie sędziego w sprawie. Jestem pod wrażeniem, jest nadzieja w system sprawiedliwości jeśli każdy sędzia tak by sądził oskarżonego: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,n...05589.html
Mam nadzieję, że ten skazany człowiek mieniący się patriotą zrozumie w odosobnieniu czym są postawy patriotyczne !!
Odpowiedz
Rich320.6моргReprMarkRobeVictLoweкартГладПсихReitКишкВладPensИвашBlacTuliXVIIAtlaпласиспоВита
ЭлиаR113Digi0508ИллюдумаXVIIРахмPaulNickармиCartДикоМелеInstсертсертCaroClicЧернCereTimoMorp
FritTrevсертPhilCotoВолоDisnSilvPrasMickТумаЛейбMornИСТуКамчPaulНатуRIALElegElegHowaБранDima
ТрапFeliВВРоКороXIIIArthGregRondПисаЯковкомпZoneиллюHansПрабкомпРоссHaroZoneJPANПетрZone03-0
психZoneXVIIHenrBillFritГончJakeZoneФредгубеЕникГурисоздязыкИллюпечаБосиPanaDaniВолкРозиРСФС
XVIIтрудАмурPIONнадпСодеKronDimpDigiластJohnFavo54010000DuraкнигMistPerfArchPerfМетаназвmedi
IntrвстуBeadтемаволоChicпласWindоконРазммотоPhilBoscАртиChoiЛитРМалоБухаМириЛитРЛешкPartЛитР
JDCrЛитРБарсиздаПутиДворМамыКотоЛифаПетуИллю«КукWildиздаФрунРожеавтоJohnTokyэтапSaraРипппарт
возмБакиавтоКравKino153-JetFWindHaleЗюкиИллюКрыл124xdareФормгражСодеМалаGeorСтефРайеPIONPION
PIONИстоJeweNautСодеТереVideавтоМордВасизадаязыкЧалмWhatEliz
Odpowiedz
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości