Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trybunał Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...90201.html
Czekam na wasze komentarze.
Odpowiedz
Ciężko to nawet komentować.

Absurdalny wniosek i tyle. Poziom absurdu jest mniej więcej taki sam jak w propozycji kogoś z PiSu kilka lat temu aby Jezusa ustanowić królem Polski. To wszystko jest przerażające i pokazuje tylko totalny, dramatyczny upadek naszej "elity" politycznej na czele z partią rządzącą. Folklor, szopka, absurd, paranoja wyparły merytoryczną dyskusję i prawdziwe problemy naszego kraju.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Czekam na wasze komentarze.
Bardzo chętnie.
.
Zastanawiam się czemu ma to służyć ?? Bo z jednej strony zdajesz sobie sprawę, że jest to jedna z tych spraw która rozgrzewa do białości, a z drugiej - podpuszczasz ( a przepraszam - zachęcasz) do komentowania. Powstaje zatem pytanie : dlaczego ty nie skomentowałeś tej informacji ??? Nie wydaje mi się, że boisz się zacząć. Zatem dlaczego ?? Czy może czekasz, aż komentarze zaczną być bardzo ostre aby móc wystąpić jako "ojciec założyciel" i - robiąc mądrą minę - zaczniesz dzielić opinie na te "właściwe i nie właściwe" ??
.
Jednym zdaniem : uważam, że wrzucasz granat i uciekasz aby z boku poczekać co dalej. Ot taka "polityka miłości" .
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Zastanawiam się czemu ma to służyć ?? Bo z jednej strony zdajesz sobie sprawę, że jest to jedna z tych spraw która rozgrzewa do białości, a z drugiej - podpuszczasz ( a przepraszam - zachęcasz) do komentowania. Powstaje zatem pytanie : dlaczego ty nie skomentowałeś tej informacji ??? Nie wydaje mi się, że boisz się zacząć. Zatem dlaczego ?? Czy może czekasz, aż komentarze zaczną być bardzo ostre aby móc wystąpić jako "ojciec założyciel" i - robiąc mądrą minę - zaczniesz dzielić opinie na te "właściwe i nie właściwe" ??
Czy każdy z moich tematów i postów musisz zamieniać na dyskusje o mnie?Smile Pytam bo to już podchodzi pod pewną paranoje.Smile Czemu wrzuciłem temat? otóż wydaje mi się ze będą zwolennicy i przeciwnicy. Czemu nie skomentowałem, otóż nie mam jeszcze na ten temat zdania, czemu pewnie spytasz. Otóż dlatego że nie wyrabiam sobie zdania po 1 artykule, a przynajmniej nie tego typu. Pozwolę sprawie się toczyć a potem jak ją poznam lepiej to pewnie jakieś zdanie wyrobie.
A moje zdanie na obecną chwilę? jeśli złamali prawo to jestem za ich ukaraniem. Jeśli nie to nie.
Odpowiedz
bardzo słusznie: obaj zabili B.Blidę we mgle smoleńskiej
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Czemu wrzuciłem temat? otóż wydaje mi się ze będą zwolennicy i przeciwnicy. Czemu nie skomentowałem, otóż nie mam jeszcze na ten temat zdania, czemu pewnie spytasz. Otóż dlatego że nie wyrabiam sobie zdania po 1 artykule, a przynajmniej nie tego typu. Pozwolę sprawie się toczyć a potem jak ją poznam lepiej to pewnie jakieś zdanie wyrobie.
co się pieklisz ?? gdybyś od razy tak napisał pewnie bym się nie odzywał.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Pelek, chcesz o takie rzeczy zapytać, rób to prywatnie.Smile Ja te tematy głównie wrzucam dla was, bo sam mam mało czasu do odpowiadania.Smile W ogóle to jeśli sam zobaczysz coś wartego dyskusji to też zamieszczaj.Smile
Odpowiedz
Przecież Oskar chciał tylko wywołać fajną dyskusję i dobrze by było jakby była prowadzona na wysokim poziomie merytorycznym. Choć może być z tym problem, patrząc na inne dyskusje o tematyce politycznej.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Ja te tematy głównie wrzucam dla was,
Oscar - daj spokój bo zaczniemy temat wątku.
Odpowiedz
Pelek, nikt nie zabrania Ci wyrażania własnej opiniiSmile Tym bardziej że zdawałem sobie sprawę że jest tu wielu przeciwników partii rządzącej. Ale tutaj nie jestem członkiem PO, a zwykłym użytkownikiem który chce aby dyskusja na ciekawe tematy była prowadzona. Smile Niezależnie od stanowiska. Smile To co? napiszesz coś od siebie na ten temat?
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Ale tutaj nie jestem członkiem PO, a zwykłym użytkownikiem który chce aby dyskusja na ciekawe tematy była prowadzona. smile Niezależnie od stanowiska.
To ty masz tu jakieś stanowisko ?? teraz to wszystko jasne. I już pisałem kiedyś, że to, że próbujesz kogoś przekonać do swojej bezstronności ni jak się ma do tego co faktycznie robisz. Proponowałem także abyśmy dali sobie z tym spokój bo okaże się że znów tytuł wątku jest inny od jego treści. Propozycja jest dalej aktualna... chociaż jak trzeba nie uchylę się przed dyskusją na ten "trochę" inny temat.
.
Co do właściwego tematu zgadzam się z @gallanonimem : absurd. Głupota wnioskujących i - przyznaję - przebiegłość "trzeciego szeregu"
Odpowiedz
Pelek napisał(a):I już pisałem kiedyś, że to, że próbujesz kogoś przekonać do swojej bezstronności ni jak się ma do tego co faktycznie robisz.
Zapominasz drogi Pelku to co Ci wyjaśniałem kilkukrotnie. Nie Partia tworzy moje poglądy a poglądy skłoniły mnie do zapisania się do partii.
Pelek napisał(a):To ty masz tu jakieś stanowisko ?
To jest jakaś nędzna prowokacja z Twojej strony?
Odpowiedz
@Pelek, Ty chyba masz ogromny problem z obecnością i osobą Oscara tutaj... nawet jakby powiedział, że niebo jest niebieskie, to byś pytał a czemu nie błękitne...

Co do tematu... zarzuty są poważne, łamanie Ustawy o Radzie Ministrów, oraz o administracji rządowej, naruszanie konstytucji, więc teoretycznie byle co to to nie jest.
Ale poczekajmy na szczegóły i rozwój spraw...

Boję się tylko, że poprzez przyjęcie tego wniosku, Prezes Kaczyński i Poseł Ziobro staną się "męczennikami za wolną Polskę", a przez toruński odłam Kościoła ogłoszeni praktycznie świętymi za życia.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@Pelek, Ty chyba masz ogromny problem z obecnością i osobą Oscara tutaj... nawet jakby powiedział, że niebo jest niebieskie, to byś pytał a czemu nie błękitne...
Bardzo lubię zadawać pytania. Coś w tym złego ?? Czyżbyś się bał że zacznę pytać cię o żydokomunę ?? Big Grin
.
Jesion napisał(a):zarzuty są poważne, łamanie Ustawy o Radzie Ministrów, oraz o administracji rządowej, naruszanie konstytucji, więc teoretycznie byle co to to nie jest.
o ile mnie pamięć nie myli to kilka lat temu "Obywatelska" miała pół PiSu wsadzić do więzień. Jakoś nie słyszałem tego "wielkiego otwierania cel". Ale propagandowo się udało. Teraz kolejna ściema. A i pismaki i lemingi będą miały o czym gadać przez cały rok . A wiadomo - jak mawiał Pietrzak - "gęby gadaniem zajęte nie będą mówić, że do garnka nie ma co włożyć"
.
Oscar napisał(a):Zapominasz
Nie zapominam. Ja po prostu w to nie wierzę.
.
Oscar napisał(a):To jest jakaś nędzna prowokacja z Twojej strony?
Jeśli byś napisał "funkcję" to bym się nie odzywał. Ale "stanowisko" to chyba nie ten ... tego ... z ego .
Jak widzę jednak chcesz ciągnąć wątek?
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Nie zapominam. Ja po prostu w to nie wierzę.
Muszę załatwić kasę na emisję tego w Tv Trwam to pewnie uwierzyszSmile
Pelek napisał(a):Jeśli byś napisał "funkcję" to bym się nie odzywał. Ale "stanowisko" to chyba nie ten ... tego ... z ego .
Jak widzę jednak chcesz ciągnąć wątek?
Ale co to zmienia? Powiedz mi, czy Ty tu jesteś aby wymieniać się poglądami czy szukać za każdym razem zaczepki?
Wróć do tematu, o nim dyskutuj a swoje uwielbienie wobec mojej osoby zachowaj na prywatne konwersacje. Smile Dasz radę?Smile
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Bardzo lubię zadawać pytania. Coś w tym złego ?? Czyżbyś się bał że zacznę pytać cię o żydokomunę ?? big_smile
A czego się mam bać? Big Grin :lol:
To Ty się boisz żyć w naszym kraju Big Grin

Obiecywali obiecywali... i w końcu doszli do wniosku że obietnice trzeba spełnić. Widzisz Pelek, PO jednak obietnice zamierza spełniać Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Muszę załatwić kasę na emisję tego w Tv Trwam to pewnie uwierzyszSmile
cynizm często idzie w parze z głupotą.
.
Oscar napisał(a):Ale co to zmienia? Powiedz mi, czy Ty tu jesteś aby wymieniać się poglądami czy szukać za każdym razem zaczepki?
Wróć do tematu, o nim dyskutuj a swoje uwielbienie wobec mojej osoby zachowaj na prywatne konwersacje.
A co czyżbyś się bał konkurencji ?? Nie bój się ja ci bana nie dam.
A jeśli chodzi o powrót do tematu to prosiłem już o to dwa razy - to ty ciągniesz "inny" temat.
.
... tylko miną próbujesz nadrobić.
.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Obiecywali obiecywali... i w końcu doszli do wniosku że obietnice trzeba spełnić. Widzisz Pelek, PO jednak obietnice zamierza spełniać
Przeszukałem stronę internetową Sejmu i nie znalazłem "Wniosku o pociagnięcie Kaczyńskiego i Ziobro do odpowiedzialności przed Trybunał Stanu"?!
Jedyny "dokument" to przesłanie z Sejmu(nie wiadomo przez KOGO) do PAP i TVN-u tzw "uzasadnienie wniosku"?!
Zgodnie z Prawem "Wniosek wzraz z uzasadnieniem" (z podpisami wnioskodawców i wyznaczonym Pełnomocnikiem procesowym)powinien być na stronie Sejmu (to znaczy iż nie jest FORMALNIE złożony do "laski Marszałkowskiej").
....jak PO obiecuje ...."tak robi-(poczynach ich poznacie"?!)
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
podhalanczyk napisał(a):edyny "dokument" to przesłanie z Sejmu(nie wiadomo przez KOGO) do PAP i TVN-u tzw "uzasadnienie wniosku"?!
Zapewne Kancelaria Sejmu.

podhalanczyk napisał(a):Zgodnie z Prawem "Wniosek wzraz z uzasadnieniem" (z podpisami wnioskodawców i wyznaczonym Pełnomocnikiem procesowym)powinien być na stronie Sejmu (to znaczy iż nie jest FORMALNIE złożony do "laski Marszałkowskiej").
....jak PO obiecuje ...."tak robi-(poczynach ich poznacie"?!)
A gdzie masz takie prawo, że ma coś wisieć na stronie?

@podhalańczyk, jeśli Prezes Kaczyński i Pan Ziobro staną przed Trybunałem, będziesz miał pretekst do wypisywania swoich bzdur o walce z opozycją, o Białorusi w Polsce; obaj Panowie będą symbolami walki o wolność i niepodległość Polski... a biorąc pod uwagę fakt, że Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego został powołany przez Prezydenta Komorowskiego, to już może być przesądzony wyrok skazujący.
Czyż nie? Myślę, że dużo Ci pomogłem. Możesz już układać modlitwy, lamenty i żale. Może w końcu napiszesz coś od siebie sensownego i nie tylko równoważniki zdań lub przekopiowane teksty z internetu.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Zapewne Kancelaria Sejmu.
To DLACZEGO nie ma "adresata"(np Kancelaria Sejmu)-czyżby się wstydzili swoich "osiągnięć"?

Jesion napisał(a):A gdzie masz takie prawo, że ma coś wisieć na stronie?
Zgodnie z zasadą Prawa(Projekt Ustawy przyjęty do "Legislacji" MUSI być JAWNY-dostępny publicznie) i Regulaminem pracy Sejmu(może rozpatrywać TYLKO Projekty "formalnie" zgłoszone)!
Jesion napisał(a):jeśli Prezes Kaczyński i Pan Ziobro staną przed Trybunałem,
To co zrobić z Tuskiem, Sikorskim, Arabskim i Klichem za "Smoleńsk"?!

Jesion napisał(a):Czyż nie? Myślę, że dużo Ci pomogłem. Możesz już układać modlitwy, lamenty i żale. Może w końcu napiszesz coś od siebie sensownego i nie tylko równoważniki zdań lub przekopiowane teksty z internetu.
...porażający poziom argumentacji(czysta "Niesiołowszczyzna")!
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
Osobiście odnośnie trybunału stanu to śmiech mnie bierze
dziadki przez 30 lat miały 3 sprawy z czego 3 sprawa od 6 lat niezałatwiona, bo sie zmarło jednemu z nich. A Kopacz jak sama stwierdziła czeka aż ktoś się zgłosi zamiast tego umartego Smile
Śmiech ....
Odpowiedz
podhalanczyk napisał(a):To DLACZEGO nie ma "adresata"(np Kancelaria Sejmu)-czyżby się wstydzili swoich "osiągnięć"?
Może podaj linka do tego uzasadnienia? Skoro TVN i PAP dostały, to i Ty na pewno też Smile

podhalanczyk napisał(a):Zgodnie z zasadą Prawa(Projekt Ustawy przyjęty do "Legislacji" MUSI być JAWNY-dostępny publicznie) i Regulaminem pracy Sejmu(może rozpatrywać TYLKO Projekty "formalnie" zgłoszone)!
Dobrze zaznaczyłeś... ustawy Smile a wniosek to nie ustawa.

podhalanczyk napisał(a):To co zrobić z Tuskiem, Sikorskim, Arabskim i Klichem za "Smoleńsk"?!
No Ty na pewno chciałbyś zrobić z nimi to, co Pan Braun z dziennikarzami Gazety Wyborczej, TVN i innych złych mediów.

podhalanczyk napisał(a):..porażający poziom argumentacji(czysta "Niesiołowszczyzna")!
To ja już wolę tą swoją niesiołowszczyzne, niż Twoją martyrologiczną macierewiszczyzne i kaczyzm.
Z dwojga złego wolę pierwsze.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Może podaj linka do tego uzasadnienia? Skoro TVN i PAP dostały, to i Ty na pewno te
Aby otrzymać "uzasadnienie Wniosku" należy się osobiście zwrócić do Kancelarii Sejmu(lub do Posła wnioskodawcy).

Jesion napisał(a):Dobrze zaznaczyłeś... ustawy smile a wniosek to nie ustawa.
Sejm -zgodnie ze swoim regulaminem- uchwalą/przyjmuje wszystkie akty legislacyjne w tej samej formie/procedurze tzn z mocą "Ustawy"(podobnie Radni samorządowi).

Ciekawe jest traktowanie zasad Prawa przez partię rządzącą ?
Ustawa o Trybunale w art. 6 ust. 5 stwierdza jasno, że:Wstępny wniosek o postawienie w stan oskarżenia lub o pociągnięcie doodpowiedzialności przed Trybunałem Stanu musi spełniać warunki wymaganeprzez przepisy Kodeksu postępowania karnego w stosunku do aktu oskarżenia

Wśród wymogów określonych w kpk w art. 332 par.1 punkt 4 jest i ten, by akt oskarżenia wskazywał konkretne przepisy, które oskarżony naruszył.
Punkt 3 wniosku o postawienie przed TS p. Jarosława Kaczyńskiego: „ W dniu…... nie dopełnił obowiązków… ..… w ten sposób, ze inicjował i brał udział w nieformalnych spotkaniach…. .. a zatem z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze, przepisów Kodeksu postępowania karnego…itd itp

Wnioskodawcy zarzucają zatem p. Kaczyńskiemu naruszenie przepisów dwóch ustaw, ale nie wskazują, które są to przepisy. To tak, jakby prokurator przed sadem zarzucał oskarżonemu naruszenie przepisów kodeksu karnego, ale nie wskazywał, jakie to przepisy naruszył.

Biuro Legislacyjne Sejmu nadzorowane przez szefa Kancelarii Sejmu, min. Lecha Czaplę sprawdza teraz wniosek pod względem formalnym. Albo przymknie oko i wniosek nie nadający się do dalszego procedowania zaopatrzy opinią pozytywną spełniając domniemane oczekiwania Pani Marszałek, ale wtedy sprawa wypłynie przed Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej.....poczekamy zobaczymy!

Jesion napisał(a):No Ty na pewno chciałbyś zrobić z nimi to, co Pan Braun z dziennikarzami Gazety Wyborczej, TVN i innych złych mediów.
Historia WSZYSTKICH oceni bezwzględnie.......ciekawe kto będzie się wstydził swojego nazwiska?

Jesion napisał(a):To ja już wolę tą swoją niesiołowszczyzne, niż Twoją martyrologiczną macierewiszczyzne i kaczyzm.
Z dwojga złego wolę pierwsze.
Ja nie czuję się(i nie jestem) związany z żadną Partią(aktualnie w Polsce partie pełnią funkcje "związku zawodowego politykierów") - patrzę z punktu widzenia interesu Narodowego osoby w miarę niezależnej.

Nie zgadzanie się nie upoważnia do deprecjonowania innych tylko dlatego iż mają odmienne zdanie(prosta droga do totalitaryzmu)!
Możemy się przecież kulturalnie i ładnie RÓŻNIC!

Życzę pozytywnych emocji?
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
@podhalańczyk, ja w przeciwieństwie od Ciebie nie będę wklejał jakiś artykułów z innych stron, forów czy blogów, na temat który mało się znam.
Więc, jeżeli nie znasz Ustawy o Trybunale Stanu, to nie wklejaj tutaj wnikliwej analizy jej treści, bo sam o tym nie masz pojęcia.
Odpowiedz
Panowie,a tutaj też kłótnie ? Smile
Żadnego Trybunały nie będzie a Ty Jesion łykasz te wszystkie brednie jak młody pelikan.i tak chłoniesz za młodu jak gąbka.
Rządząca Polską partia miała 5 lat na postawienia Panów Kaczyńskiego i Ziobro przed Trybunał Stanu. jeśli oczywiście są ku temu konkretne zarzuty,poparte rzecz jasna dowodami.
Jak na razie to jest kolejna awantura i hucpa polityczna.
Ehh,a Ty się Jesion dajesz na te wszystkie oficjalne informacje nabierać.polityka bracie,brudna polityka. nie dziwne,że polskim społeczeństwem dość łatwo sterować politykom.
Nie zdziwię się jak na 2-3 miesiące przed wyborami wyskoczą jeszcze raz z tym Trybunałem Stanu.
Jakie elity taka polityka.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości