Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13 grudnia - Manifestacja antykomunistyczna w Kielcach
Dokładnie za tydzień kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez komunistycznych okupantów. U nas w Starachowicach nie są planowane niestety żadne większe obchody tego dnia( przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Dlatego zapraszam wszystkich do Kielc, gdzie odbędzie się wielka antykomunistyczna manifestacja.
Celem manifestacji będzie upamiętnienie ofiar stanu wojennego jak również wszystkich ofiar komunizmu w Polsce po 1944 roku. Manifestacja będzie również wyrażała sprzeciw wobec bezkarności oprawców sprzed 1989 roku i swobodnemu poruszaniu się w świecie polityki postkomunistów.
Program:
18:00 uczestnictwo w Mszy Świętej w kieleckiej katedrze.
19:00 start marszu spod pomnika ks. Jerzego Popiełuszki, idziemy pod siedzibę sld.
[Obrazek: 2qvf3o1.jpg]

http://i45.tinypic.com/2qvf3o1.jpg
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
DrHouse napisał(a):U nas w Starachowicach nie są planowane niestety żadne większe obchody tego dnia( przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo)
Wczoraj odbył się IV Konkurs Historyczny pod nazwą Orła WRONa nie pokona, a 13 grudnia o 18.00 , już tradycyjnie jest Msza Św. za Ojczyznę i zapalenie zniczy pod tablicą poświęconą pomordowanym przez komunistów. Godzinę później czyli o 19.00 w Olimpii wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności działaczom z tamtego okresu.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Cytat:Pelek
Wczoraj odbył się IV Konkurs Historyczny pod nazwą Orła WRONa nie pokona, a 13 grudnia o 18.00 , już tradycyjnie jest Msza Św. za Ojczyznę i zapalenie zniczy pod tablicą poświęconą pomordowanym przez komunistów. Godzinę później czyli o 19.00 w Olimpii wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności działaczom z tamtego okresu.
dobre i to...

P.S. w przyszłym roku może uda się zrobić coś na większą skalę, jakiś wykład poświęcony tej tematyce dla szerszej grupy osób, może marsz podobny do tego w Kielcach i wielu innych miastach w Polsce. oczywiście to będzie zależało od tego czy znajdą się osoby do pomocy przy organizacji ale myślę ze nie powinno być z tym większego problemu...
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
a co9 wam dał kapitalizm
Odpowiedz
powyżej-bez komentarza.
Panowie,pozwolę sobie wtrącić 3 grosze Smile
W dniu dzisiejszym tj.6 XII odbyła się w Warszawie konferencja prasowa pracowników IPN, na której przedstawiono pierwsze wyniki prac identyfikacyjnych dotyczących ofiar terroru komunistycznego spoczywających w Kwaterze Łączka na warszawskich Powązkach. Naukowcy badający szczątki wydobyte podczas prac ekshumacyjnych zidentyfikowali trzy ofiary komunistycznego terroru: Edmunda Zbigniewa Bukowskiego, Stanisława Łukasika oraz Eugeniusza Smolińskiego.
Prace prowadzone będą cały czas,prawdopodobnie w Kwaterze Łączka mogą spoczywać między innymi mjr.Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, rotmistrz Witold Pilecki czy gen. August Fieldorf „Nil” i inni - ofiary zdrajców,polskich komunistów. Mam nadzieję,że po tylu latach szczątki ofiar zbrodni komunistycznych zostaną odnalezione i z honorem pochowane.
Krótkie życiorysy odnalezionych i zidentyfikowanych do tej pory: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/2204...dnia_.html
Dla zainteresowanych sposobem prac,efektami i dalszymi planami - http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/6670...zkach.html
Odpowiedz
DrHouse napisał(a):jakiś wykład poświęcony tej tematyce dla szerszej grupy osób
Jak by co - jestem zainteresowany. Chociaż nie tylko tym.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
czekam aż palikot pokona katoli
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
Przepraszam,wibratorem pomacha? pokonać to on może posła Biedronia,w paleniu skręta na czas albo w wypiciu ''małpki''. głupi wpis-głupia odpowiedz.
Proszę o nie obrażanie sformułowaniem-katoli. Poza tym nie wiem jak ten wpis ma się do obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
A moderację prosiłbym o pilnowanie tego typu zaczepek.
Odpowiedz
Ale lewak zawsze jest niewinny.
Odpowiedz
Komuna i tak rządzi światem, a przynajmniej ma go w kieszeni razem z żydami. CHINY+USA, wielbiciele zafszedziewicy i jej pedofilskich funkcjonariuszy to przeważnie biali lub czarni "murzyni"
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
a nie Goldman Sachs ? http://www.youtube.com/watch?v=Q-EGHe6W15U
Odpowiedz
Jacy organizatorzy, taka intencja Big Grin
Może wartowałoby napisać, że to też jest manifestacja anty-europejska. Czy aby to nie jest manipulowanie?

Mamy wolny kraj, więc każdy sobie może manifestować co chce. Cóż poradzić... że czasami te manifestacje ocierają się o groteskę Big Grin

Tyle z mojej strony w kwestii tego wątku, a teraz pozostawiam moją wypowiedź do histerycznych interpretacji, cytacji i licytacji Smile
Odpowiedz
Widząc po plakacie to anty-unia europejska a nie anty-europejska.
A Twoim zdaniem jacy byliby to dobrzy organizatorzy,których byś nie wyśmiał i zaakceptował ?
Rozumiem,że każde (nie mam na myśli w tym momencie tych kieleckich) obchody 13 grudnia organizowane przez szeroko rozumianą prawicę czy środowiska narodowe są dla Ciebie złem? dlaczego? pytam z ciekawości,nie chcąc wchodzić w jakieś dyskusje.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art.../121209451 - zdjęcia z konkursu "Orła WRONa nie pokona”.
Odpowiedz
abcde napisał(a):A Twoim zdaniem jacy byliby to dobrzy organizatorzy,których byś nie wyśmiał i zaakceptował ?
Rozumiem,że każde (nie mam na myśli w tym momencie tych kieleckich) obchody 13 grudnia organizowane przez szeroko rozumianą prawicę czy środowiska narodowe są dla Ciebie złem? dlaczego? pytam z ciekawości,nie chcąc wchodzić w jakieś dyskusje.
Nie ma lepszych organizatorów i gorszych, są stonowani i tacy, którzy jakoś trzymają się rzeczywistości i tacy którzy są anty wszystkiemu. To po pierwsze...
Po drugie, nie są złem. Po prostu nie rozumiem sensu manifestacji antykomunistycznej w kraju, gdzie komunizm się skończył ponad dwadzieścia lat temu.
Można zorganizować marsz pamięci ofiar komunizmu, ale nie marsz antykomunistyczny, antyeuropejski.

@abcde, proszę, nie wchodź ze mną w dyskusje w tym temacie. Nie chcę się tutaj udzielać. Mamy na forum bardziej interesujące tematy niż jakaś kolejna parada zbuntowanych chłopców, którym znudziło się życie w normalnym i spokojnie rozwijającym się kraju.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Proszę o nie obrażanie sformułowaniem-katoli.
Obrażanie?
A dziecko komucha, już nie jest obrażaniem?
@abcde, czy aby nie stosujesz dla siebie podwójnych standardów?
Ty możesz pisać o kimś dziecko komucha, ale o Tobie katol, już nie można powiedzieć?
Odpowiedz
Przecież napisałem,że sam nie chcę wchodzić w dyskusję Smile tylko zapytałem z ciekawości.
Wiesz co,jestem pewien że Ci chłopcy jakkolwiek by o nich teraz nie myśleć,w stanie jakiegokolwiek zagrożenia zewnętrznego,pierwsi stanęli by do obrony Polski- to takie luzne moje spostrzeżenie.
A czemu obchody antykomunistyczne? wydaje mi się,że @Dr House wyjaśnił swoim wpisem cyt.
DrHouse napisał(a):Celem manifestacji będzie upamiętnienie ofiar stanu wojennego jak również wszystkich ofiar komunizmu w Polsce po 1944 roku. Manifestacja będzie również wyrażała sprzeciw wobec bezkarności oprawców sprzed 1989 roku i swobodnemu poruszaniu się w świecie polityki postkomunistów.
@Jesion to dzięki innymi takim politykom jak Lech Wałęsa,Niesiołowski,premier Tusk i inni komuna i postkomuna nie została rozliczona. pamiętasz film Nocna Zmiana i owych polityków przy naradzie.
Oni już wtedy trzęsli portkami przed Kaczyńskimi i tą częścią Solidarności która chciała się dobrać do tyłka i rozliczyć komunę. Ale ta część Solidarności która objęła władzę do tego nie dopuściła.
Nie zdziwił bym się gdyby część byłych apartczyków PRL miała haki na prominentnych polityków obecnie jako polisa na przyszłość. interesuję się historią Polski XX wieku przeszło 10 lat i na prawdę dużo czytam ksążek,opracowań historyków i nie jest tajemnicą jak ginęły dokumenty,jak teczki były brakowane. podejrzewam,że w nie jednej szafie byłych aparatczyków są kwity na wielu ludzi związanych z polityką. gdybyś się tym interesował,wiedział być o czym piszę. Gdyby Wałęsa (zapytaj się go dlaczego wypożyczył w czasie prezydentury swoje teczki i oddał zbrakowane!) i inni chcieli w ogóle i zrobili porządek z teczkami,po prostu zrobili jedną i porządną lustrację dziś mielibyśmy święty spokój z ludzmi będącymi kiedyś na smyczy służb. nie zrobiono tego,dlaczego? historycy już to opisują... więc nie dziw się,że ktoś manifestuje. niech żyjący prokuratorzy skazujący żołnierzy podziemia na śmierć mają świadomość,że w Polsce pamięta się ich zbrodnie.
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):Proszę o nie obrażanie sformułowaniem-katoli.
Obrażanie?
A dziecko komucha, już nie jest obrażaniem?
@abcde, czy aby nie stosujesz dla siebie podwójnych standardów?
Ty możesz pisać o kimś dziecko komucha, ale o Tobie katol, już nie można powiedzieć?
Kiedy już czasem mam nadzieję,że coś zrozumiałeś- Ty skutecznie mnie sprowadzasz na ziemię.
Tobie się coś pisze,tłumaczy jak przysłowiowej krowie na granicy - a Ty NIC.dosłownie nic zrozumienia słowa pisanego. zastanawiam się,czy Ty jesteś na jakimś ''dopingu'' czy po prostu już taki jesteś i tak masz,że ktoś Ci tłumaczy i nawet przeprasza,jeśli poczułeś się urażony a Ty i tak nie rozumiesz i dalej swoje.
Nie chcę Cię obrażać,ale na prawdę dawno nie widziałem takiego ''egzemplarza'' trudnego. ciekawe czy w rzeczywistości,podczas rozmowy też taki jesteś czy tylko zza monitora.
Na specjalne życzenie dla Ciebie,ponownie poraz 4 chyba,ostatni z mojej strony - Ja zadałem Ci pytanie skąd Twoja retoryka w wypowiedzi,w innym temacie. zapytałem czy jesteś jakimś dzieckiem komunisty,czy po prostu bliskie są Ci takie poglądy. wyrazie użyłem ''?''. Pozniej po ''interwencji'' Oscara,próbowałem Ci wytłumaczyć i nawet przeprosiłem,jeżeli poczułeś się urażony ponieważ nie chciałem by tak to zabrzmiało,dlatego poprawiłem swoje pytanie. Ale widzę,że nie dociera kompletnie NIC. może trafiłem w punkt Wink
Ze swojej strony dziękuję,nie mam ochoty wchodzić w dalsze utarczki słowne. lepiej iść coś poczytać przed snem.
A co do marszu antykomunistycznego -
Odpowiedz
Cytat:Jesion
Po prostu nie rozumiem sensu manifestacji antykomunistycznej w kraju, gdzie komunizm się skończył ponad dwadzieścia lat temu.
Można zorganizować marsz pamięci ofiar komunizmu, ale nie marsz antykomunistyczny, antyeuropejski.
No widzisz Jesion, jesteś młody gniewny, niedouczony, mimo że wcale nie masz pojęcia o czym piszesz masz zawsze najwięcej do powiedzenia. W pierwszym poście jest wyraźnie napisany cel manifestacji antykomunistycznej w Kielcach ale najwyraźniej masz jak większość młodzieży w dzisiejszych czasach problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Ponad 20 lat temu upadla PRL, ale ludzie wielu ludzi którzy ten zbrodniczy system tworzyli nadal funkcjonują w polityce, wymiarze sprawiedliwości, mediach. Zdecydowana większość nie została z tego rozliczona, zachowali swoje stopnie wojskowe, ordery, majątki czy wysokie emerytury, podczas gdy ich ofiary ledwo wiążą koniec z końcem. Np. towarzysz Leszek Miller były członek biura politycznego KC PZPR, najwyższej władzy polski ludowej został w „wolnej Polsce” posłem, premierem, ministrem teraz jest szefem SLD, Tomasz Nałęcz przez 20 lat członek PZPR obecnie doradca prezydenta Komorowskiego, Tadeusz Mazowiecki powojenny działacz stalinowskiego PAX i tak można by jeszcze długo wymieniać, ci wszyscy ludzie zamiast zniknąć na zawsze z przestrzeni życia publicznego są przedstawiane w mediach jako autorytety, jako ludzie którzy maja uczyć nas demokracji… a jakiej demokracji mogą nauczyć nas towarzysze Miller, Kalisz czy Kwaśniewski ??? Chyba demokracji socjalistycznej… Może to dla Ciebie dziwne ale są ludzie w naszym kraju, którym taki stan rzeczy nie odpowiada i dlatego własnie organizowana jest manifestacja antykomunistyczna w Kielcach i wielu miastach całej Polski.
Odpowiedz
@DrHouse, muszę Cię zmartwić, bo ani nie jestem gniewny, ani niedouczony, a czytać ze zrozumieniem umiem.
Szczerze mówiąc, śmieszna jest intencja, bo jeśli macie maszerować przeciwko komunistom w życiu publicznym, to rychło w czas.
Więc mam kilka pytań:
1. Aleksander Kwaśniewski, został wybrany dwa razy, w wolnych i demokratycznych wyborach na Prezydenta RP, czy w trakcie jego kadencji, lub w czasie prezydentury, organizowano podobne marsze?
Skoro z niego jest taki komunista, to czemu wspierał pomarańczową rewolucję na Ukrainie?
2. Leszek Miller, został premierem w skutek wygranych przez SLD wyborów parlamentarnych - i również - czy przed wyborami w 2001 roku, lub w czasie jego rządów również organizowano takie manifestacje?
3. Mówisz o Premierze Mazowieckim, oczywiście był członkiem PAX, ale doczytaj proszę, jaki był powód jego odejścia w 1955 roku. Otóż - podpowiem - brak zgody na ślepą współpracę PAX-u z władzą PRL. Może wartowałoby się zapoznać z późniejszą działalnością przyszłego premiera?

Możecie sobie maszerować w jakiej intencji tylko chcecie - m.in. dzięki Tadeuszowi Mazowieckiemu - ale nic nie zmieni faktu, że np. Prezydent Kwaśniewski jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych ludzi życia publicznego przez Polaków.
Więc takie marsze, są nadzwyczaj śmieszne.

Bym zapomniał... mogę zapytać, czemu widnieje na plakacie przekreślone 12 unijnych gwiazdek? Bo chyba nie jest wspomniane, że marsz jest antyeuropejski tylko antykomunistyczny, więc skąd flaga UE?
Odpowiedz
http://wyborcza.pl/1,75248,12983731,Euro...letni.html może dlatego, a maszerować pod flagami ONR to ja nie rozumiem.
Odpowiedz
to marsz dzikusów
Odpowiedz
Rozumiem marsz przeciwko bezrobociu, nawet rozumiem marsz dla Telewizji Trwam bo komuś może zależeć i chcieć to oglądać.
Ale nie rozumiem marszu antykomunistycznego. Od upadku komuny mineło dużo czasu. Możliwe że nie wszyscy są skazani. Ale jaki sens na ten marsz? On nic nie zmieni nikomu nie pomoże. Jeśli komuś zależy na ukaraniu i ma dowody na jakieś zbrodnie komunistów niech je ujawni.
Ciekawe jaka będzie średnia wieku na marszy. Obstawiam ze większość nie będzie miala pojęcia przeciwko czemu tak naprawdę maszeruje. Ja mam 35lat i komunę pamiętam bardzo mgliście. A mimo że byliśmy biedni to nie było tak źle chociaż nie miałem w rodzinie nikogo wyżej postawionego.
To jest totalnie bez sensu ...

Patrząc że będą prostestowac przeciwko komunie i unii europejskiej ogólnie rzecz biorąc to nie wiem jakie Ci ludzie mają wyobrażenie o dzisiejszym świecie.

Tak po za tym to co. Zakładając wychodzimy z unii i co dalej? Jaki mają pomysł na kraj? Co zrobić żeby był eksport jak teraz, żeby dewizy płynęły do polski.
Chyba ze mamy być samowystarczalni jeśli tak to proszę bardzo. Przedstawić wizję kraju i jeśli będzie realna i pozytywna dla nas to ja popieram.

Ogólnie pieniactwo i tyle.
Odpowiedz
A potem taki Jesion czy inny jegomość dziwi się,że w Polsce jest tak czy tak.
Jest w Polsce tak jak jest bo taki Jesion i ludzie jego pokroju na to się godzą,pozwalając poprzez poparcie polityków którzy w dużej mierze nie powinni mieć jakiegokolwiek wpływu na najważniejsze instytucje w Polsce.
Ale co taki Jesion wie o hostorii Polski,o związkach przyczynowo skutkowych działalności służb komunistycznych na przełomie lat 90 jak on się tym w ogóle nie interesuje. przeczytał może coś w podręczniku od WOS-u ale wypowiada się o wszystkim jak profesor. Jesion-ile przeczytałeś książek o historii Polski w latach 45- powiedzmy 2000 , ile opracowań historyków,dziennikarzy etc. etc. skąd bierzesz wiedzę na ten temat,że zabierasz głos w takim temacie gdzie widać,że znasz ogólne zarysy wydarzeń bez jakichkolwiek szczegółów. a pomimo tego wymądrzasz się pisząc,że nie rozumiesz skąd z okazji 13 grudnia także marsz antykomunistyczny.
No właśnie,nie rozumiesz bo rozumieć nie możesz. gdybyś się interesował tematem doskonale zdałbyś sobie sprawę jak ważne jest pokazywanie przez część społeczeństwa całej bandzie postkomuny i ich koleżkom,że się pamięta o ich przeszłości.
Czyżbyś zapomniał drogi Jesionie o tym kto siedział przy stole z prezydentem Wałęsą i debatował,a raczej kombinował o tym jak nie dopuścić Olszewskiego,Kaczyńskich i innych do tego by rządzili ?
Za przeproszeniem sra*** w majty bo doskonale wiedzieli,że ta część Solidarności by rozliczyła komunę i rozliczyła sprzedajną część Solidarności,którą dziś się nazywa elitą.
Jaka to elita,Pan Wałęsa,Tusk,Pawlak,Mazowiecki,ś.p. Geremek,Michnik i wielu,wielu innych którzy dogadali się z komuną i jedni drugich chronili.
Gdyby ta ''elita'' nie chroniła komuny to dzisiaj w polskiej polityce,dyplomacji nie funkcjonowali by byli apartczycy komunistyczni. zrobiono by lustrację na początku lat 90 i sprawę zakończono,mielibyśmy święty spokój.
Ale tego nie zrobiono,min.dzięki panom Wałęsie,Tuskowi,Pawlakowi,Mazowieckiemu,ś.p.Kurionowi i innych. zaprzedali swoje ideały,popijali wódeczkę z panami Kiszczakiem i innymi w Magdalence.
Zgodzili się na przekazanie władzy w zamian za gwarancję nie tykalności.
Ile to pieniędzy nakradziono w latach 90 właśnie poprzez legalizację byłych aparatczyków w nowej rzeczywistości.
Polskie życie publiczne toczy choroba właśnie z powodu nie rozliczenia komunistów. i toczyć będzie.
Co trochę się czyta,że jeden czy drugi polityk to byli współpracownicy służb. minister Boni,ludzie w otoczeniu prezydenta Komorowskiego i setki innych. ale skąd Ty o tym możesz wiedzieć,jak się nie interesujesz.
Jakim Polska była i jest państwem prawa kiedy w ''wolnej Polsce'' prezydentem był 2 kadencje aparatczyk pan Kwaśniewski, premierem pan Oleksy,pan Miller,ministrami ludzie kształceni w Moskwie, w wojsku generałowie,oficerzy kształceni w Moskwie,do dzisiaj niektórzy nadal obecnie służący ?
http://www.youtube.com/watch?v=4vkTa4rVKdw- masz Jesion,włącz sobie od 18.50 zobacz kto tam się dogaduje się ze strachu żeby ''oszołomom'' nie dać władzy. poznajesz te ''gęby'' ? tak,dobrze widzisz. to te same ''gęby'' co rządzą dzisiaj. to dzieki nim postkomuna czuje się wyśmienicie w Polsce. to dzięki nim generał Kiszczak dożyje sobie spokojnie śmierci bez odpowiednich wyroków.
Dla Ciebie autorytetem może być Wałęsa,Geremek i inni. a dla mnie to ludzie którzy zaprzedali ideały Solidarności.
A teraz możesz mnie nazywać oszołomem,pisowcem i kimkolwiek tylko chcesz. nie masz podstawowej wiedzy o wydarzeniach tamtych lat więc po mnie to spłynie. o tamtych latach mogę czytać z książek ludzi badających historię,słuchać na spotkaniach na których bywałem np.w stolicy a to co napisze jakiś Jesion nie rozumiejący po co marsz 13 grudnia,to jest mało ważne.
Luks napisał(a):Jeśli komuś zależy na ukaraniu i ma dowody na jakieś zbrodnie komunistów niech je ujawni.
Dowody? jak mieć dowody skoro prezydent Wałęsa w trakcie prezydentury wypozyczył swoje teczki i powyrywał kartki ? o czym to świadczy ? to jest państwo prawa,wolne żarty.
Pod koniec komuny teczki palono,wyrywano co bardziej kompromitujące i obciążające materiały.
Część jest w IPN-ie,ale o ludziach mało ważnych. część pewnie jeszcze w szafach wielu ważnych ludzi i nie od dziś są głosy,że wieloma teczkami do dziś się ''gra'' strasząc polityków,że się ujawni.
Gdyby przejęto większość teczek lub otwarto od razu te które były,dyskusji dzisiaj by nie było. kto by splamił swój honor,odszedł z działalności publicznej z honorem.a tak co mamy? przykład ministra Boniego. podczas lustracji zaprzeczył,że był Tajnym Współpracownikiem. po iluś latach,ktoś wyciągnął dokument z teczki,upublicznił i co? i minister Boni nagle przyznał,że coś ma za uszami. I taki człowiek jest dziś ministrem! normalne? w państwie prawa nie dopuszczalne. takich dokumentów w teczkach śmiem twierdzić na podstawie tego co czytałem jest sporo więcej. jak ktoś będzie nie posłuszny to się dokumenty ujawni,karierę człowiekowi zniszczy. albo na ministra awansuje. takie mamy w Polsce standardy.
Luks napisał(a):Ogólnie pieniactwo i tyle.
Słuchaj Luks,ja nie wiem jakie pomysły mają organizatorzy marszu w Kielcach ale nie nazywaj czegoś pieniactwem tylko dlatego,że Ty sobie nie wyobrażasz życia poza Unią.
Jest gro osoób euro sceptycznych którzy nie tyle chcą wyjść z Unii,co po prostu mają dość kierunku w którym Unia idzie. i to nie są pieniacze.
Luks napisał(a):Co zrobić żeby był eksport jak teraz, żeby dewizy płynęły do polski.
Polski. a to eksport zależny jest od Unii ? unia wolnego handlu między krajami euroepjskimi i dziękuje.
Unia to projekt polityczny. Taki Jesion sobie np.nie wyobraża Polski,Europy bez UE bo jemu od lat wbija się do głowy jaki to wspaniały projekt. ale ludzie starsi,wykształceni i ceniący sobie przede wszystkim rozsądek widzą co się dzieje z tym całym projektem politycznym pod nazwą UE. ja chciałbym że ukrócić twór pod nazwą UE. skupić się na kwestiach współpracy gospodarczej,ujednolicać prawo ale go nie utrudniać jak często teraz bywa.
Słuchaj,bez powodu premier Holandii w niedawnym wywiadzie do niemieckiej gazety nie mówił by o tym,że będzie rozmawiał w Brukseli o zmianie traktatów by była możliwość wyjścia z np.strefy euro ale pozostania w UE - http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wyd...wa,31554,1
Ostatnio UE chce za wszelką cenę wciągnąć Szwajcarię i jej pewną niezależność do bagna politycznego projektu.chyba dlatego,że Szwajcaria sobie za dobrze radzi.
Nie wiem czy wiesz,ale większość państw europejskich albo już ma albo opracowuje strategię na wypadek upadku strefy euro,rozpadu UE.
Ja jestem za współpracą gospodarczą,strefą wolnego handlu,ujednolicaniem i nie komplikowaniem prawa,ale jestem przeciwko tworowi politycznemu i dążeniu do stworzenie tzw. Stanów Zjednoczonych Unii Europejskiej,o czym marzą postkomuniści i Palikot w Polsce.
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=2yN7kYVwrhI

Polecam wykład historyka Leszka Żebrowskiego, co prawda nie dotyczy on stanu wojennego ale pasuje do tematu dyskusji. Jeśli ktoś interesuje się historią polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny oraz po 1945 r. to polecam inne wykłady oraz publikacje tego pana bo naprawdę warto.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Skoro z niego jest taki komunista, to czemu wspierał pomarańczową rewolucję na Ukrainie?
Niee,to się nazywa teraz socjaldemokrata. takie przemiana się z komunisty. ładnie brzmi,to tacy byli komunisci obecnie demokraci walczący o wolność słowa. o wolność Ukrainy kiedyś.
Prezydent Kwaśniewski był i jest związany mocno z Ukrainą (pewnie nie wiesz dlaczego), chciał Ukrainy w UE.i dobrze,to mu się chwali. lepsze to niż Ukraina zależna od Moskwy.
P.S. Miałem gdzieś zdjęcie z uczelni w Moskwie do której uczęsczał przydent. jakiż on był pilnym uczniem w przyswajaniu wiedzy z przedmiotów monuistycznych,socjalistycznych. prymus! jak znajdę to wrzucę Big Grin
Jesion napisał(a):faktu, że np. Prezydent Kwaśniewski jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych ludzi życia publicznego przez Polaków.
Przez kogo? takich jak Ty? ja go szanuję jako człowieka,jako polityka nie. nie powinien móc funkcjonować po 90r. jako były wysoki funkcjonariusz PRL.podobnie jak wielu innych,dzięki takim autorytetom jak Wałęsa,Geremek i inni.
Kwaśniewskiego ludzie lubią bo to taki miły socjaldemokrata. polakami łatwo sterować.
Jesion napisał(a):Więc takie marsze, są nadzwyczaj śmieszne.
Dla mnie dopóki Ci ludzie funkcjonują w polskim życiu publicznym,sądownictwie,prokuraturach marsze takie świadczą o tym,że Polacy pamiętają kim są Ci ludzie.
Dopóki gen.Kiszczak żyje,gen.Jaruzelski - nie widzą,że część społeczeństwa pamięta.
Dopóki żyją prokuratorzy stalinowscy - niech pamiętają,że część społeczeństwa pamięta o ich haniebnych wyrokach śmierci na polskich patriotach.
P.S. Jesionie,dla mnie bohaterem i autorytetem to może być osoba rtm.Pileckiego a nie premiera Mazowieckiego przy całym zacunku dla jego osoby i dorobku.
Odpowiedz
Luks napisał(a):Patrząc że będą prostestowac przeciwko komunie i unii europejskiej ogólnie rzecz biorąc to nie wiem jakie Ci ludzie mają wyobrażenie o dzisiejszym świecie.
Tak po za tym to co. Zakładając wychodzimy z unii i co dalej? Jaki mają pomysł na kraj? Co zrobić żeby był eksport jak teraz, żeby dewizy płynęły do polski.
Też się nad tym zastanawiam....

abcde napisał(a):Jakim Polska była i jest państwem prawa kiedy w ''wolnej Polsce'' prezydentem był 2 kadencje aparatczyk pan Kwaśniewski,
Wybrał go Naród, w powszechnych, wolnych, bezpośrednich i demokratycznych wyborach prezydenckich. Możesz mieć jedynie pretensje do własnego Narodu.

abcde napisał(a):jakiś Jesion nie rozumiejący po co marsz 13 grudnia
Ja marsz w intencji pamięci ofiar komunizmu, a ich było wielu... rozumiem. Ale nie rozumiem po co protestować przeciwko obecnie działającym politykom SLD? Prezydent Kwaśniewski teraz co miałby zrobić? Historie cofnąć?

@abcde, widzę, że nie rozumiesz demokracji. Tobie widocznie bliższe są idee totalitaryzmu, komunizmu, lub innych form ograniczania wolności obywatelskiej. Tych ludzi - byłych działaczy systemu PRL - wybrano w wolnych wyborach, to ludzie zdecydowali, że chcą ich dopuścić do władzy. A to czym się zajmowali przed 89 rokiem, chyba nie było tajemnicą?

abcde napisał(a):Jest gro osoób euro sceptycznych którzy nie tyle chcą wyjść z Unii,co po prostu mają dość kierunku w którym Unia idzie. i to nie są pieniadze.
No pewnie.... wszystko jest w tej Unii złe, nic nie jest w porządku.
Ale pieniążki z są ok, pieniążki są bardzo ok...
Hipokryzja, dwulicowość i zafałszowanie.

abcde napisał(a):Ale co taki Jesion wie o hostorii Polski,o związkach przyczynowo skutkowych działalności służb komunistycznych na przełomie lat 90 jak on się tym w ogóle nie interesuje. przeczytał może coś w podręczniku od WOS-u ale wypowiada się o wszystkim jak profesor.
A skąd możesz to wiedzieć?
Niedługo napiszesz, że nie wiem kiedy wybuchła II wojna światowa... abcde, nie histeryzuj i nie analizuj moich zainteresowań, i tego jak mnie dobrze znasz, bo nie znasz. I za przeproszeniem, g.... wiesz o tym co mnie interesuje a co nie.

Jak dla mnie możesz być prof. dr hab. mgr inż. abcde historii, i tak nie będziesz mnie pouczał kto będzie dla mnie autorytetem a kto nie. Kogo będę darzył szacunkiem i uważnie słuchał, a kto będzie dla mnie tylko małym wojownikiem z szabelką w postaci sztachety z płotu żoliborskiej rezydencji.
Dla Ciebie autorytetem jest Jarosław Kaczyński i jego otoczenie polityczne, niech będzie. Mnie nic do tego.
Wydaje mi się, że ja swoją półkę ulokowałem nieco wyżej, bo ludzie których ja słucham, nie opowiadają o zniewolonym Narodzie, nie kreują martyrologicznych teorii spiskowych i nie uważają siebie za jedynych, prawdziwych, walczących o wolność swojego kraju - Polaków.

Jeśli chciałeś wyprowadzić mnie z równowagi to prawie Ci się udało.
Nie pouczaj mnie proszę o autorytetach, moralności czy historii, bo na pewno człowieka, który ślepo wierzy w jedną, najprawdziwszą prawdę nie będę słuchał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości