Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13 grudnia - Manifestacja antykomunistyczna w Kielcach
Jesion napisał(a):A skąd możesz to wiedzieć?
Nie odpowiedziałeś na pytanie ile książek,opracowań,artykułów o historii,polityce Polski w latach 45-do powiedzmy 2000 przeczytałeś.na ilu wykładach na te temty byłeś. jeśli byś mi odpowiedział,wiedział bym,że konkretnie tym tematem się interesujesz. Ja już wspominałem,że to moje bardzo ''namiętne'' zainteresowanie od przeszło sporo ponad 10 lat i pochłonęło mnie to niesamowice. np.uzbierało mi się 5 książek do przeczytania,a w poniedziałek-wtorek pocztą przyjdą 3 kolejne. pożyczyć Ci? warto poszerzać wiedzę i horyzonty Wink ja np.czytam komunistyczne,socjalistyczne teksty,ich wizję historii - po to,żeby wiedzieć czym się kierują,jak bardzo jest to zakłamane środowisko.
1.) nie wszystko jest w UE złe! ja tak nie piszę.nawet napisałem,ze nie jestem za wyjściem z UE.czytaj co się do Ciebie pisze,a nie przykładaj mi jakiejś łatki.wiem,że myślisz szablonowo ale z moimi poglądami tego Ci się nie uda zrobić. A co do UE chodzi o ograniczenia tworzenia państwa ze wszystkich krajów narodowych i innych aspektów gospodarczych blokujących dalszy rozwój UE. UE miała w zamiarze ułatwiać,pomagać a doprowadziła np. do tego,że sprowadzamy węgiel z Niemiec bo u nas jest drożej i część kupujemy poza Polską,kupujemy gdzieś cukier mimo,że moglibyśmy wszystko w Polsce wyprodukować w myśl zasady jest popyt jest i podaż. ale nie,trzeba regulować,sterować gospodarką odgórnie - ustalać limity produkcji cukru,zboża etc. No czy to jest normalne ?
Wspólny rynek itp. rozumiem,ujednolicenie przepisów także - ale na zasadach wolnościowych,rynkowych,zdrowo rozsądkowych i wreszcie naturalnych by się wydawało w sensie ekonomicznym. ale nie,trzeba metodami socjalistycznymi. Czy to jest Jesion normalne ?
@Jsion poniżej do wypowidzi @Luks-a,także o UE podałem kilka przykładów. przeczytaj. zrozumiesz jakie mam poglądy. nie uda Ci się mnie zaszufladkować według Twoich podziałów Smile
Co do UE - http://www.mojeopinie.pl/unia_bankrutow_...1354539521
2.) nie napisałem,że dla mnie autorytetem jest premier Kaczyński. wiem,że masz fobię i każdy kto przeciw PO lub nie myśli poprawnie politycznie i wbrew niektórym ogólnie przyjętym normom (wcale nie rozsądnym),każdy kto antykomunista i delikatny eurosceptyk to od razu oszołom etc. ale to wynika tylko z braku wiedzy i braku rozumowania tekstu pisanego.oraz niskich horyzontów.
Napisałem,dla mnie autorytetem może być rtm.Pilecki a nie Wałęsa,Geremek i inni. mam prawo,prawda? Smile
Ale jeśli chcesz wiedzieć,z dwojga złego nie wiem czy bym nie wolał Kaczyńskiego,ma swój cel polityczny ale jego ogromną wadą jest brak umiejętności skupiania wokół siebie ludzi w dłuższej perspektywie. jako jedyny z całej obecnej bandy walczył o rozliczanie komunistów i NIGDY się tego nie wyrzekł,nawet jeśli tak jak Ty go nienawidzisz.
i choćby za swoje poglądy których się nie wyrzekł,a które są mądre (dotyczące wizji Polski bez macek postkomunistów). tylko,że miałbym problem z nim w kwestiach gospodarczych. choć ich program wcale nie jest gorszy od PO,która odeszła od jego realizacji. problemem jest tylko wizerunek i sposób zachowania,na korzyść premiera Tuska.
3.) Nie ma jednej najprawdziwszej prawdy. są tylko fakty historyczne i ich ocena !
4.) i najwazniejsze ! - Piszesz,że wybrano ich w wyborach,tak ? A ja Ci pisałem wyżej jasno i gdybyś umiał analizować fakty wyłapał byś argumenty. powtórzę - to z powodu podejście pewnej części Solidarności mieliśmy możliwość w ogóle wybrania byłych aparatczyków. im można ''dziękować'' za zdradę ideałów.
Zmiana w Polsce nastąpiła tak, jakby miało to miejsce w normalnym kraju i w normalny sposób. Dlatego do dziś wszystko jest nienormalne. A mogło być inaczej. Partia zbrodnicza, władająca Polską z obcego nadania, powinna być rozwiązana a ustawy dekomunizacyjne mogły iść w ruch. Funkcjonariusze PZPR, z obciążoną kartoteką polityczną, gospodarczą i prawną, powinni trafiać pod sąd. Zakaz działalności ugrupowań nawiązujących do zbrodniczej ideologii też byłby czymś naturalnym i pożądanym. Pamiętajmy, że mówimy o partii politycznej, której konto obciąża śmierć kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Większość z nich nawet nie ma swych grobów! „Zdobycie” władzy przez komunistów nie było bowiem naturalnym procesem i nie nastąpiło w drodze kartki wyborczej. Była przemoc, lała się krew a za wszystkim stała potęga obcego, zbrodniczego mocarstwa, współodpowiedzialnego za wybuch najbardziej krwawego konfliktu w dziejach – II wojny światowej.

Za to mam pretensje,za to mam żal.i wielu Polaków ma. że część ludzi Solidarności zdradziła ideały.
zresztą było to w większości tzw.lewe skrzydło Solidarności. politycy wyżej wspominani nie dopuszczali wielu innych członków Solidarności do prób decydowania. ale to już wynika z historii i szczegółów polityki i walki wewnętrznej w samej Solidarności. dla Polski wygrała wewnętrzną walkę strona szkodliwsza,która zalegalizowała komunistów,ludzi służb którzy pomimo lustracji w wojsku,służbach etc. etc. nadal wielu funkcjonowało.
@Jesion,masz tutaj poczytaj sobie.pewnie się zdziwisz jakim kiedyś był ''oszołomem'' minister Sikorskim Wink http://rebelya.pl/post/777/najnowszy-hit...-sikorskie

@Luks - 1.) za taką UE też nie jestem,przeczytaj http://www.ekonomia24.pl/artykul/295866,...odych.html SOCJALIZM,tylko że z europejską gęba. toż to czystej materii idiotyzm. przepis o obowiązku pracy dla młodych. ekonomiści za głowę się łapali jak kilka dni temu UE wydała takie coś.
2.) http://wiadomosci.onet.pl/swiat/na-monec...omosc.html - to jest przejaw rzekomej ''wolności europejskiej'' ? to jest skandal,głupota.brak mi słów,euroterroryzm i głupota eurokratów. oni się już chyba zatracili,bronią umieszczenia i uwiecznienia historycznych postaci Słowacji na ich monecie euro.
3.) Kolejna sprawa,wcześniej wspomniana do Ciebie Szwajcaria,poczytaj - http://www.pch24.pl/ue-grozi-szwajcarii-...119,i.html
Szwajcaria to bogaty kraj,mają silną i liberalną gospodarkę. bo po prostu nie dają się wciągnąć w objęcia socjalistów z Unii Europejskiej. idziesz o jakiś zakład,że jesli Szwjcarzy ulegną naciskom to za kilka lat pewnie będą bogaci nadal,ale nie będą tak się rozwijać a prawo nie będzie tak liberalne i pozytywne na gospodarke jak teraz?
4.) Kolejny przykład - http://www.forbes.pl/przyjecie-jednolite...2,1,1.html
Założenie wydawało by się słuszne. sposób jego ''wykonania''? w artykule podany koszt.
Tak więc takiemu projektowi politycznemu o nazwie Unia Europejska,z coraz bardziej antywolnościową,antyrozwojową i coraz bardziej socjalistyczną gospodarką jestem przeciwny.
Jestem za współpracą gospodarczą między krajami Europy,strefą wolnego handlu,obniżaniem podatków,zniesieniem odgórnych regulacji blokujących rozwój gospodarek coś na wzór właśnie Szwajcarii,za wszelką współpracą na zdrowych,ekonomicznych zasadach. a nie jak teraz,że ratuje się projekt polityczny który jest ambicją brukselskich biurakratów kosztem gospodarek państw europejskich.
Odpowiedz
WitamWink
Manifestacja antykomunistyczna (w wykonaniu narodowców), kolejny dobry temat.Wink

Należy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie: Gdzie byli nasi dzielni narodowcy z ONR za czasów PRL-u?
Otóż...

Na porządku dziennym pojawiają się we współczesnej Polsce różnego rodzaju grupy, nazwijmy je "rekonstrukcyjne", które rzekomo wciąż walczą z "komuną". ONR i MW, dwie sojusznicze organizacje, są tutaj szczególnie "waleczne" i stoją w pierwszym szeregu walki. "Komuną" dziś dla nich nie są jedynie popłuczyny po PZPR, ale także PO, PZPN, PSL, Palikot, geje, generalnie wszyscy poza nimi samymi... No i oczywiście anarchiści. To ostatnie jest szczególnie interesujące z punktu widzenia historycznego. Poniżej zamieszczam film z manifestacji z 20 kwietnia 1989 r. (jeszcze przed wyborami 4 czerwca, PRL wciąż istniał). Marsz antyrządowy pod hasłem "Wolne szkoły - wolne uczelnie" ruszył spod Uniwersytetu Warszawskiego i zakończył się pod Pałacem Kultury i Nauki. Obok różnorodnych organizacji opozycyjnych na czele manifestacji idą anarchiści krzycząc, uwaga, "Precz z komuną"*. :o

http://www.youtube.com/watch?v=Rsmm-xXZ-...r_embedded

Przypomnijmy. W tamtych czasach walka z "komuną", czyli określonym systemem państwowym, działa się realnie, a nie wirtualnie. Wtedy można było naprawdę źle skończyć i nie chodzi tu o dołek na 48 godzin. Dziś nasi "męczennicy" z ONR walczą głównie w Internecie i przeciwko tym, którzy walczyli z "komuną" realną, a nie wyimaginowaną.

Żeby przypomnieć jak naprawdę walka w tamtych czasach wyglądała i czym groziła, przytaczam relację z z obchodów pamiętnego 1 maja 1985, kiedy odbyła się w Gdańsku manifestacja zwołana m.in. przez anarchistów.

"Na wezwanie Porozumienia Grup Niezależnych "Wolność" obok ludności spędzonej przez czerwonych - od 9.00 na pl. Zebrań Ludowych zaczęli przybywać ludzie pragnący wziąć udział w niezależnej demonstracji. Przygnębiający nastrój rządowego festynu prysnął dopiero ok. 10.00, gdy z samego centrum Placu wzniosły się w górę kolorowe baloniki z chorągiewką "S". Widok szybującego w powietrzu, zakazanego przez władze emblematu wywołał nieśmiałe oklaski i uśmiechy, a wśród całej rzeszy ubeków i milicji - popłoch. Wtedy to usunięto ustawioną naprzeciw Placu tablicę propagandową, odsłaniając pancerną kolumnę ZOMO, ustawioną pod transparentem "jedność, pokój, praca". Część kolumny - z jedną hydronetką - odjechała w kierunku kościoła św. Brygidy, co wywołało głośne komentarze i sporadyczne gwizdy w zgromadzonym na Placu tłumie.

W górę poleciały ulotki RSA (Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego - organizacji anarchistycznej - przyp. autora). Ludzie zbierając je, zbiegają na równoległy do trasy rządowego pochodu Trakt Konny (w tym czasie Aleją Zwycięstwa przepędzono już uczniów szkół średnich). Na Trakt Konny przedarła się też pomimo blokady przy "zieleniaku" - część obecnych na mszy o 9.00 w kościele św. Brygidy. ZOMO i tzw. "milicja robotnicza" (etatowi ubecy i ormowcy) próbują rozproszyć idących równolegle do rządowego spędu demonstrantów, ale jest już za późno - na czele pojawia się duży biały transparent z napisem "Solidarność walczy" i czarny sztandar RSA (...) po kilkunastu sekundach widać już dziesiątki zamaskowanych twarzy.

Raz po raz sypią się ulotki; są już trzy czarne sztandary anarchizmu, cztery transparenty, wśród gromadzących się za grupami PGN "W" - kilkanaście biało-czerwonych sztandarów, niektóre z napisem "S". Ludzie skandują "Solidarność", "Precz z podwyżkami". Na groźby i wymachiwanie pałami przez ZOMO-wców demonstranci odpowiadają: Demonstracja pokojowa! Wszyscy stoją. Po ok. 20 min. ZOMO atakuje. Ludzie jeszcze nie walczą, uciekają bici przez tzw. "milicję robotniczą" drzewcami flag narodowych. Dwie kobiety przewracają się, kierujący krzyczą "bez paniki", ale nie udaje się im powstrzymać uciekającego tłumu. SB stara się wyłapać najbardziej aktywnych demonstrantów. Po kilku minutach manifestacja zostaje rozproszona i zatrzymana na 40 minut. Rządowy spęd rusza dalej pomiędzy szczelnymi szpalerami ZOMO i "milicji robotniczej".

Rozproszeni demonstranci różnymi drogami (częściowo ukrywając się w pochodzie oficjalnym) przedostają się do Wrzeszcza. Ok. 11.30 w okolicach teatru Miniatura tworzy się nowy pochód. Ludzie są agresywni, rozwścieczeni brutalnością sił porządkowych. Skandują: Precz z komuną! Solidarność! A na wezwanie do rozejścia się odpowiadają kamieniami. I tu sypią się ulotki RSA, jest też jeden czarny sztandar, który jakoś wyniesiono z kotła na trasie pochodu rządowego. Ok. 2 tysiące ludzi walczy aktywnie z nielicznymi w tej części miasta ZOMO-wcami, kilkakrotnie większy tłum demonstruje w pewnej odległości za walczącą czołówką. Ok. 13.00 przybywają posiłki ZOMO, którzy używając petard parli do przodu bijąc pałami w tarcze. Posypały się kamienie, ZOMO-wcy uciekali zmaltretowani, chronili się w klatkach i podwórkach skąd chmary kamieni wygarniały ich wprost na pięści i kopniaki rozsierdzonego tłumu (...) Zamieszki trwają we Wrzeszczu do godz. 14.00" (Dodatek ulotny do pisma RSA "Homek", maj 1985).

Powróćmy jednak do naszych dzielnych "Prawdziwych Polaków"...Wink

W wyniku zamieszek 74 osoby zostały ciężko ranne, 2 osoby zginęły. Tak wyglądała walka z "komuną", drodzy chłopcy z ONR. Pytanie gdzie byli wówczas "narodowi radykałowie"? Odpowiedź - w prorządowym Zjednoczeniu Patriotycznym "Grunwald", który popierał stan wojenny i gromił Żydów. Natomiast wódz ówczesnego obozu narodowego, Maciej Giertych, wkrótce potem został doradcą Wojciecha Jaruzelskiego. Sympatia do niego w ruchu narodowo-radykalnym trwa zresztą do dziś. W 2005 roku Młodzież Wszechpolska udzieliła mu poparcia w wyborach prezydenckich. Zasiadał też w Parlamencie Europejskim, gdzie walczył twardo z "eurokomuną" pobierając od niej całkiem ładną pensję.

Tak oto szumowiny, które wspierały poprzedni reżim i "komunę", teraz, gdy należy walczyć z kapitalizmem, dalej odciągają część ludzi w kierunku walki z, tym razem już zupełnie abstrakcyjną, "komuną". Wtedy kiedy ludzie naprawdę ginęli na ulicach i walczyli z ZOMO, oni zasiadali na salonach władzy. I teraz oni mają czelność krzyczeć w kierunku anarchistów "przecz z komuną" czy "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę"... Warto im przypomnieć skąd się wzięli i kto tu jest naprawdę "komuną" i kto powinien dostać i sierpem i młotem.

* Dla młodszych czytelników. W owych czasach pojęcie "komuna" miała określone znaczenie. Nie chodziło oczywiście ani o Komunę Paryską, ani nawet o komunizm jako ideę bezklasowego i bezpaństwowego społeczeństwa, ale o określone rządy partii komunistycznej i systemu jaki wówczas stworzyli pod nazwą PRL. Tak więc "precz z komuną" mógł krzyczeć równie dobrze trockista, jak anarchista, czy członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Każdy wiedział o co chodzi. Dziś to pojęcie zupełnie zostało wyprane z pierwotnego znaczenia.

Źródło: http://lewica-wolnosciowa.blogspot.com/
(nie, to nie jest tuba SLD, Wyborczej czy innego Palikota...)

Pozdrawiam Wink
Odpowiedz
Odniosłeś się do organizatorów,czyli ONR. a to jest mały procent osób w Polsce,nie pasującym to co się działo po 90r.
Ciekawy wpis. widziałem już kiedyś to co podałeś jako zródło Wink
P.S. Czytałem dziś ciekawy,duży artykuł o Węgrzech. w Polsce jest politycznie skłócone. ale na Węgrzech to dopiero jest hardkor. tam jesteś albo faszystą albo bolszewikiem. bardzo głęboko są podzieleni,nie dobrze. w Europie wrze.
XVI napisał(a):teraz, gdy należy walczyć z kapitalizmem
A to już widzę z kim mam do czynienia. no to powiem Ci,że niczym się nie różnisz od chłopców z ONR. tyle,że jesteś dokładnie po przeciwnej stronie. także radykalnej. z dwojga złego wybrał bym ich marsz.
Skoro Ty chcesz walczyć z kapitalizmem to o czym tu gadać. kapitalizm to wyzysk,no nie? Wink A socjalizm to dopiero dobry ustrój,prawda? Mam pomysł,zwalczaj kapitalizm ale może w Korei Północnej,dobrze?
Wolnościowiec się znalazł he he. takich wrzutek jak powyżej o Twoim fałszywym środowisku mogę wrzucić od groma.i to opracowania ludzi poważnych. anarchiści,o co walczycie? a raczej z czym? WYZYSKIEM KAPITALISTYCZNYM ? to do Korei zapraszam. wykupić bilet w jedną stronę ?
P.S. Słuchaj,właśnie przeczytałem tam na tej stronie Twojej jeden artykuł http://lewica-wolnosciowa.blogspot.com/2...yli-w.html i cytat ''Narodowe Siły Zbrojne, organizacja wojskowa tego nurtu nacjonalizmu polskiego, nie były częścią AK, ale prowadziły swoją, często zbrodniczą działalność, zwłaszcza przeciwko ludności żydowskiej''.
DO KSIĄŻEK ! jak najszybciej. obiektywnych,napisanych przez historyków na podstawie zródeł.
To co piszesz to powielanie komunistycznej propagandy. tak,tak NSZ to ''faszyści'' mordujący Żydów.
Szkoda,że masz klapki na oczach. jeśli nie jest za pózno (w co wątpię) podam Ci tytuły,nawziska poważnych publikacji odkłamujących bardzo dużo tez,które powielane były przez komunistów przez wojne i utrwalane przez lata komuny.
Dziwne,w wolnej Polsce są jeszcze tacy którzy powielają kłamstwa komunistyczne.
Odpowiedz
:]
Odpowiedz
abcde napisał(a):nawet napisałem,ze nie jestem za wyjściem z UE.czytaj co się do Ciebie pisze,a nie przykładaj mi jakiejś łatki.wiem,że myślisz szablonowo ale z moimi poglądami tego Ci się nie uda zrobić.
Zacytuj mi, gdzie napisałem, że jesteś za wychodzeniem z UE.

abcde napisał(a):wiem,że masz fobię i każdy kto przeciw PO lub nie myśli poprawnie politycznie i wbrew niektórym ogólnie przyjętym normom (wcale nie rozsądnym),każdy kto antykomunista i delikatny eurosceptyk to od razu oszołom etc.
W takim razie, mam tak samo jak Ty. Z tym, że dla Ciebie każdy kto nie krytykuje rządu o wszystko (cieknące rynny, brak pieczywa w sklepie) ten po prostu jest lemingiem i wyznawcą Tuska Smile

abcde napisał(a):dwojga złego nie wiem czy bym nie wolał Kaczyńskiego,ma swój cel polityczny
No ma... i to jest przerażające. Bo w dążeniu do tego celu, nic się nie będzie liczyć. Jak mówi stare przysłowie cel uświęca środki, albo po trupach do celu.

abcde napisał(a):nawet jeśli tak jak Ty go nienawidzisz.
Tłumaczyłem Ci na poprzedniej stronie.... nie nienawidzę Kaczyńskiego, po prostu się tego człowieka boje. Bo jest nieprzewidywalny, manipuluje społeczeństwem jak tylko mu się podoba.

@abcde, a może odniesiesz się do pytania mojego przedmówcy?
Gdzie było ONR w czasie komuny? Gdzie byli Ci prawdziwi Polacy?

Gwoli zakończenia tego kuriozalnego tematu...
Jako, że mamy demokrację, każdy może wygłaszać swoje poglądy... cóż, że to tylko pokrzykiwania i histeria sfrustrowanych chłopców, tacy też mają prawo do uzewnętrzniania swych poglądów. Bez tej UE, to ci chłopcy nie dojechaliby do Kielc nową drogą S7, a w Kielcach staliby w korkach na starej Świętokrzyskiej.
Zastanawia mnie też poziom wykształcenia tych ludzi... na górze, przywódcy i wodzowie to na pewno jacyś mgr albo lic. ale tłum... to już wątpię.
Populizm i nic więcej, no.... może poza jednym "upamiętnienia ofirar komunizmu".
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=WCP8jJotBHY
Raz sierpiem, raz młotem, czerwoną chołote !!!
Nie lubię ruskich... i wcale nie chodzi mi o pierogi Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):nawet napisałem,ze nie jestem za wyjściem z UE.czytaj co się do Ciebie pisze,a nie przykładaj mi jakiejś łatki.wiem,że myślisz szablonowo ale z moimi poglądami tego Ci się nie uda zrobić.
Zacytuj mi, gdzie napisałem, że jesteś za wychodzeniem z UE.
Polegasz w dyskusji to się czepiasz nie istotnych faktów.ale i tutaj Twoje myślenie jest nie logiczne.
Nigdzie nie napisałem,że napisałeś mi że jestem za wyjściem z UE. piszę Ci byś wiedział,że nie krytykuję obecności Polski w UE jako takiej,a konkretne problemy i to do czego dąży ten twór polityczny.
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):wiem,że masz fobię i każdy kto przeciw PO lub nie myśli poprawnie politycznie i wbrew niektórym ogólnie przyjętym normom (wcale nie rozsądnym),każdy kto antykomunista i delikatny eurosceptyk to od razu oszołom etc.
W takim razie, mam tak samo jak Ty. Z tym, że dla Ciebie każdy kto nie krytykuje rządu o wszystko (cieknące rynny, brak pieczywa w sklepie) ten po prostu jest lemingiem i wyznawcą Tuska Smile
Znowu poległeś. wybacz,ale jesteś nie przygotowany.używasz swoich ograniczonych myśleniowo szablonów.
W myśl zasady,ja wiem powiedzmy na poziomie 8 latka, ''jak abcde mi coś zarzuca to ja mu ''oddam'' i odpowiem tak samo'' - zresztą już kiedyś tak mi argumentowałeś swoją odpowiedz. Jesion- słabo.
Nie zaszufladkujesz mnie,już Ci pisałem. mam wśród znajomych ludzi popierających PO,Palikota i innych. spotkamy się,rozmawiamy. Ja nigdy nie krytykuje rządu za wszystko! Proszę byś nie stosował swoich uproszczeń myśleniowych! zawsze kiedy tu zabierałem głos w sprawie rządu odnosiłem się do konkretnych działań.
Nie ''wrzucisz'' mnie do jednego worka z tymi którzy faktycznie krytykują rząd PO-PSL dosłownie za wszystko. nie pozwolę Ci tego zrobić,a sam choć byś chciał nie potrafisz tego zrobić Smile

Jesion napisał(a):Bo w dążeniu do tego celu, nic się nie będzie liczyć. Jak mówi stare przysłowie cel uświęca środki, albo po trupach do celu.
A co Ty,dopiero się urodziłeś? A czym innym jest polityka,głaskaniem się po główkach? nie napisałeś nic nowego.
W polityce od dawna nie ma prawie żadnych zasad. to brudna gra,na wyniszczenie. właściwie to już chyba wszystkie chwyty dozwolone. to nie domena Kaczyńskiego,Tuska czy Polski jako sceny politycznej.
Jesion napisał(a):Tłumaczyłem Ci na poprzedniej stronie.... nie nienawidzę Kaczyńskiego, po prostu się tego człowieka boje.
Dobrze,rozumiem.zapamiętuje Smile
Jesion napisał(a):@abcde, a może odniesiesz się do pytania mojego przedmówcy?
Gdzie było ONR w czasie komuny? Gdzie byli Ci prawdziwi Polacy?
@Jesion,nie czuję się nie tyle na siłach,ale odpowiednią osobą by wypowiadać się o ONR z racji tej,że znam działalność ONR z przed wojny,natomiast nie szczególnie interesowałem się historią i losem ludzi tworzących to środowisko ludzi w latach już powiedzmy 60,70 czy 80.
Widzisz,chcesz żebym odpowiadał za link który ktoś wrzucił,odnosił się a w większości do słów,linków w dyskusji do Ciebie bezpośrednio się nie odnosisz.
Rozumiem,że linkt który wrzucił ktoś powyżej i chcesz żebym ja się do tego odniósł,bo ? bo sam nie znasz tych faktów historycznych i chcesz żebym polemizowł i Tobie odpowiedział ?
Ja na ten wpis użytkownika @XVI mogę wrzucić np.2 inne linki świadczące o kłamliwych tezach tego pierwszego,i jak się wtedy zachowasz ? też będziesz prosił kogoś innego by się odniósł do moich linków ?
Sam widzę nie potrafisz się odnieść do wpisu @XVI,przeczytałeś go,podpasowało Ci do Twoich przemyśleń i myślisz,że to od razu prawda i robisz z tego zarzut.
Sam poczytaj o przedwojennym ONR i ich losach,w ogóle o ruchu narodowym (spokojnie,to nie tacy faszyści jak się ich kreowało po wojnie) i o tzw.lewicy niepodległościowej i sobie sam wyrobisz zdanie. Jesteś nie przygotowany do dyskusji,wybacz.
Ja znam historię PPS-u,ich przywódców i losów po wojennych,a także losów tzw.lewicy niepodległościowej. i bardzo szanuje. można być prawicowcem,lewicowcem,liberałem ale wszyscy jesteśmy Polakami. lewica nie podległościowa walczyła w wojnie,a po wojnie niektórzy z nich byli tak samo katowani jak tzw.żółnierze wyklęci.
Zostali nieco zapomniani,ale kto się tym interesuje to wie jak było.
Natomiast gdybyś był przygotowany,wiedziałbyś że link który wrzucił @XVI,a raczej strona jako całość jest nie do końca lekko mówiąc uczciwa i rzetelna choćby w kwestiach historycznych. no bo jak można traktować wpisy tego typu,że NSZ to byli faszyści mordujący Żydów. przecież to jest powielanie komunistycznej wersji historii na temat Narodowych Sił Zbrojnych,nie wiem czy wiesz nie tak dawno upamiętnionych przez Sejm głosami PO,PSL,PiS,SP.
Dopiero po 90r. historycy powoli zaczęli odkłamywać wpajaną przez komunistów wersję historii.
Także,bądz ostrożny powołując się na link kogoś nie do końca chyba zdając sobie sprawę co na stronie zalinkowanej się znajduje. no bo jak traktować pomysł tych anarchistów i socjalistów,by walczyć z kapitalizmem? no powiedz,poważni ludzie ? chyba,że są to bliskie Ci (a wiem,że bliżej Ci do lewej strony sceny politycznej) poglądy,no to wtedy rozumiem.
Jesion napisał(a):Bez tej UE, to ci chłopcy nie dojechaliby do Kielc nową drogą S7, a w Kielcach staliby w korkach na starej Świętokrzyskiej.
Oczywiście,że czerpiemy z tego korzyści. ktoś może tego nie rozumieć,ja to wiem. ale w kwestii funduszy europejskich,ich wykorzystania i efektywności w Polsce kiedyś coś Ci podrzucę,bo teraz muszę lecieć. to nie jest też tak kolorowo znowu jak sobie wyobrażasz.
P.S. http://i47.tinypic.com/2le6rur.jpg
Studenci dla Rzeczpospolitej po raz kolejny organizują obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Obchody które mają przypomnieć, szczególnie młodemu pokoleniu jak tragiczny był to okres w historii Polski.
Chwała takim studentom,którym się chce.kształcą się i pamiętają.dobrze,w takich ludziach przyszłość Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):P.S. http://i47.tinypic.com/2le6rur.jpg
Studenci dla Rzeczpospolitej po raz kolejny organizują obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Obchody które mają przypomnieć, szczególnie młodemu pokoleniu jak tragiczny był to okres w historii Polski.
Chwała takim studentom,którym się chce.kształcą się i pamiętają.dobrze,w takich ludziach przyszłość smile
I takie rzeczy rozumiem.
A nie manifestowanie przeciwko ludziom, którzy Polską rządzili kilka lat temu...
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Bez tej UE, to ci chłopcy nie dojechaliby do Kielc nową drogą S7, a w Kielcach staliby w korkach na starej Świętokrzyskiej.
Kiedyś komun iści mówili podobnie : "bez naszego Wielkiego Bratniego Narodu nie mielibyśmy społecznej sprawiedliwości, nowych szkół. i ... Pałacu Kultury .... " . Po 1989r wszyscy się przekonali , że to zachód się rozwijał a nie wschód. Dziś chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć , że komuniści kłamali.
Zastanów się więc zanim zrobisz następne takie porównanie.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Kiedyś komun iści mówili podobnie : "bez naszego Wielkiego Bratniego Narodu nie mielibyśmy społecznej sprawiedliwości, nowych szkół. i ... Pałacu Kultury .... ".
Oh. Komuniści komuniści... jak zwykle. To jedź sobie na Białoruś jak Ci UE przeszkadza, albo na Ukrainę.
Cytując klasyka, "kupić Ci bilet?"

Pelek napisał(a):Zastanów się więc zanim zrobisz następne takie porównanie.
A może Ty się zastanów, gdzie byłby nasz kraj, gdyby nie zjednoczona Europa.
Pływałbyś w nowiutkim basenie na szkolnej? Albo jeździł rondem im. Lecha Kaczyńskiego?
Perspektywa budowy DK42 nawet ze środkami z UE jest daleka, a co byłoby gdyby tych środków w ogóle nie było?
Odpowiedz
Jesion,jestem klasykiem? dzięki :lol:
Jak wspominałem,podrzucę Ci na dniach (gdzieś to miałem) pewne wykresy na temat funduszy.
Fajnie,że jesteśmy beneficjentem. przy okazji zobaczysz też jaki jest koszt własny wykorzystania funduszy z UE,tysiące nowych urzędników którzy muszą przygotować wnioski do UE i je wdrożyć. plusem jest to,że dzięki temu miejsca pracy powstały,szkoda że w budżetówce Wink
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A może Ty się zastanów, gdzie byłby nasz kraj, gdyby nie zjednoczona Europa.
Pływałbyś w nowiutkim basenie na szkolnej? Albo jeździł rondem im. Lecha Kaczyńskiego?
Ty się zastanów gdzie byłby nasz kraj gdyby nie komuna.
Miałbyś nowiutki Pałac Kultury ?? Big Grin
Pamiętaj , że jest wielu dla których komuna była rajem. Do dziś z tęsknotą ją wspominają. Nie mam nic przeciwko zjednoczonej Europie. Ale komuny - nie lubię. Ani tej czerwonej ani tej niebieskiej.
.
Jesion napisał(a):Oh. Komuniści komuniści... jak zwykle. To jedź sobie na Białoruś jak Ci UE przeszkadza, albo na Ukrainę.
wolałbym aby pojechali tam komuniści i ich beneficjenci.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Ty się zastanów gdzie byłby nasz kraj gdyby nie komuna.
Wiele razy nad tym myślałem... i chyba bylibyśmy na poziomie rozwoju zachodnich landów Niemiec. W końcu II RP miała bardzo ambitne plany, gdyby tylko je zrealizowano i wojna by nie wybuchła... żylibyśmy w zupełnie innym kraju.
Ale to już inny temat...
Odpowiedz
przecież Piłsudski to największy bandyta w dziejach polski: zamach stanu i obozy koncentracyjne dla opozycji, to taki mały Hitler, mordy na przeciwnikach politycznych. U naszych sąsiadów zaliczany do ludobójców wszech czasów: Stalin, Hitler, Piłsudski
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
Konia z rzędem temu co widział/widziała choć raz w życiu komunistę.
Leżący w sarkofagu na Placu Czerwonym się nie liczy, nie nasz.
Odpowiedz
Cytat:bydlewludzkiejpostaci
przecież Piłsudski to największy bandyta w dziejach polski
a Mieszko I był żydem, pod Cedynią tchórzliwi Polacy za tarcze używali małych dzieci, król Sobieski był gejem, za holocaust odpowiadają Polacy a w szczególności AK i NSZ....
Ucz się dalej historii z gazety wyborczej niedouczony prowokatorze

Cytat:Prober
Konia z rzędem temu co widział/widziała choć raz w życiu komunistę.
Leżący w sarkofagu na Placu Czerwonym się nie liczy, nie nasz.
widać nie oglądasz telewizji, tam często pokazują towarzyszy Millera, Kalisza, Nałęcza, Kwaśniewskiego
gdzie mogę odebrać tego konia z rzędem?

i taki bonus, podobno symbole ustrojów totalitarnych są zakazane w Polsce, ale widać komunistów to nie dotyczy..
zdjęcie z marszu 1-go maja w Łodzi
[Obrazek: 2nte7fq.jpg]
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
Komunizmem nazywa się taki ustrój w którego głównymi cechami jest równość między ludźmi i wspólnota własności. Ustrój taki istniał np. w niektórych wspólnotach religijnych (np. wśród szejkersów). W pismach Karola Marksa, Fryderyka Engelsa i innych teoretyków marksizmu, komunizm miał być przyszłym ustrojem rozwiniętych społeczeństw, w którym wspólność własności obejmowała przede wszystkim środki produkcji.

W Polsce nigdy do tego nie doszło, nie było więc komunizmu i komunistów. Co najwyżej mniej lub bardziej radykalni socjaliści.
Wszystko więc co się tyczy komunizmu w Polsce to piepsze...nie bez sensu. Tak więc w imię walki z totalitaryzmem walczy się z komuną bo tak ładniej brzmi i lepiej chwyta.
Odpowiedz
Prober napisał(a):Komunizmem nazywa się taki ustrój w którego głównymi cechami jest równość między ludźmi i wspólnota własności.
Komunizm(komuna-wspólnota) jest/był TYPOWO totalitarnym systemem ponieważ przyjmował(za Marksem) wprowadzenie jako formy rządów tzw;"dyktatury proletariatu" czyli bezwzględne rządy jednej partii w imieniu "proletariatu"!
Komuniści (Marks ,Engels, Lenin itp) uznawali za największe zło własność prywatną i podważanie ideologi komunistycznej(wszystko powinno być państwowe(czyli - partyjne i pod kontrolą) . Ktokolwiek nie chciał się komunistom wysługiwać tego uważali za "wrogów ludu" których należy eliminować(mordować)!
"równość - wspólnota" jest typowym "hasłem propagandowym" mającym odwrócić uwagę od zbrodniczych czynów(jak mówili przywódcy komunistyczni "nich nasze słowa przeczą naszym czynom")!
Komuniści to zbrodniarze i barbarzyńcy !!!
Doświadczenie komunizmu kosztowało świat ponad 100 milionów istnień.
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
Kapitalistom też nic nie brakuje @podhalan. Demokracja jest do du...py i tak wkoło.
Odpowiedz
Prober napisał(a):Komunizmem nazywa się taki ustrój w którego głównymi cechami jest równość między ludźmi i wspólnota własności.
To teoria. a praktyka? chyba wszyscy wiemy co niósł za sobą ten ustrój.
Prober napisał(a):komunizm miał być przyszłym ustrojem rozwiniętych społeczeństw
Komunizm czy to socjalizm a rozwinięte społeczeństwo ? rzecz niemożliwa.
Prober napisał(a):Co najwyżej mniej lub bardziej radykalni socjaliści.
Zwał jak zwał. a jaka to różnica tak szczerze mówiąc. już wielokrotnie słyszałem opinie byłych komunistów,że w Polsce to tak na prawdę nie było komunizmu,że gdzie indziej było gorzej etc.
Zło jest złem.bez względu na to jak go nazwiemy.a zło przyniesiono nam na bagnetach po 44r.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Zło jest złem.bez względu na to jak go nazwiemy
I tu po części trafiłeś w sedno bo to nie wina ustroju ale ludzi. Założenia komunizmu były OK, tylko ludzie wszystko partolą.
Minusem komunizmu jest mały wpływ społeczeństwa na działalność państwa.
Oczywiście równość całego społeczeństwa to fikcja bo ludzie nie są równi. Są mądrzejsi i głupsi. Ludzie mają róźny sposób postrzegania świata różne aspiracje itp.
W ustroju gdzie wszyscy są równi ludzie zdolni nie mają motywacji żeby coś osiagnąć bo pracują ekstra właśnie na tych nie radzących sobie. Oczywiście w demokracji też ale tu można sie łudzić ze co wypracujesz to Twoje

Na chwilę obecną tylko demokracja dopóki nie wymyslimy czegoś nowego.... tylko na przeszkodzie stoją ludzie.

Ale mam coś. Niech założenia dobrego ustroju zostaną spisane i niech powstanie program który będzie to realizował. Wyeliminujemy ludzi z polityki Smile Będzie dobrze.
Albo na początku symulacja ziemi Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):To teoria. a praktyka? chyba wszyscy wiemy co niósł za sobą ten ustrój.
Co takiego niby niósł? W ZSRR nigdy nie było komunizmu, co najwyżej władza absolutna sprawowana przez jedną osobę, która to kłóci się z komunizmem. Komunizm był za to np w społecznościach pierwszych chrześcijan... równość, wolność, pomaganie sobie, dzielenie się wspólnymi dobrami...

Natomiast co do rzekomej współpracy AK z NSZ polecam poczytać trochę tekstów z tamtego okresu... meldunki i komunikaty AK na temat działalności NSZ chyba będą najbardziej trafne...

"NSZ (Narodowe Siły Zbrojne) – pod dowództwem płk. piech. Oziewicza wywodzi się od ONR Szaniec. Występuje napastliwie przeciwko Siłom Zbrojnym w Kraju, prowadząc demagogiczną agitację w prasie, w słowie, siejąc w terenie szkodliwy zamęt." - Grot, Komendant Sił Zbrojnych w Kraju

więcej podobnych kwiatków tutaj:
http://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/...nalistach/
Odpowiedz
XVI napisał(a):
abcde napisał(a):To teoria. a praktyka? chyba wszyscy wiemy co niósł za sobą ten ustrój.
Co takiego niby niósł?
Już to pisałem,zwał jak zwał.komunizm,socjalizm,marksizm,bolszewizm czy cokolwiek innego lub po prostu najprościej - czerwona zaraz kosztawała życie określoną liczbę ludzi. nie będę podawał licz bo i sami badacze tematu w tej kwestii się spierają,więc pominę. system zbrodniczy podobnie jak niemiecki narodowy socjalizm.
Być może upraszczam,wrzucając pewne pojęcia do jednego worka ale z drugiej strony idąc takim tokiem myślenia,zaraz się dowiemy,że komunizmu na świecie w ogóle nie było,a Hitler w Niemczech był libertarianinem.
Dla mnie wszystko co ma wspólnego z socjalizmem to zło. tak w kwestiach gospodarczych jak i społecznych.

Co do NSZ,AK etc. Strona podana jest nie obiektywna. sam mogę podać taką gdzie jeszcze więcej takich ''kwiatków''.
Ubecja i różne inne służby fałszowały dokumenty po wojnie,skutecznie swoją propagandą obarczając za różne zbrodnie żołnierzy NSZ. taki był odgórny nakaz polityczny. ''bandytów'' tworzono na potęgę.
Są znane przypadki mordów żółnierzy GL,AL na ludności żydowskiej,czy palenie i okradanie wsi tak by obciążało to żołnierzy NSZ. Dziś już po latach,są opracowania odkłamujące wiele przypadków fałszowania historii przez czerwonych.
P.S. jako,że chcę być szczery muszą oczywiście przyznać,że w środowisku NSZ były różne nurty,poobnie jak w innych ugrupowaniach. nie można jednoznacznie określić i ocenić. wszędzie czy to w AK,NZS,AL i innych zdarzali się pospolici bandyci. natomiast za jedno zawsze i wszędzie będę szanował żołnierzy NSZ - oprócz walk z okupantem niemieckim,zdawali sobie sprawę z zagrożenia ze wschodu i zagrożenia ze strony obywateli którzy zaprzedali polskie ideały i walczyli nie za wolną Polskę,a przeciw współobywatelom przy boku sowietów za ''demokrację ludową''.
Stąd doskonale rozumiem Twój stosunek do tych spraw,wszak środowisku z którego jak widzę się wywodzisz nie na rękę pewne fakty historyczne.
Z mojej strony EOT. tym bardziej,jak już pisałem wcześniej - chcesz walczyć z kapitalizmem. przepraszam,ewentualna dyskusja z osobą o takich przekonaniach,która jak widzę ma ''wbite'' do głowy konkretną propagandę,po prostu by mi uwłaczała.
Odpowiedz
No to już wiemy jakim opozycjonistą w tamtych czasach był Jarosław Polskę Zbaw Tongue http://mediologia.salon24.pl/471841,jark...siebie-nas
Odpowiedz
Tak... Prezes na łamach "Gazety Polskiej" udzielił obszernego wywiadu, mówiąc, że był zawiedziony, że go nie internowano.
Tu całość wspomnień: http://niezalezna.pl/35969-j-kaczynski-w...nia-1981-r

No żal mi d**ę ścisnął.
Współczuję Panu Kaczyńskiemu. Nie wiem jak można być zdeterminowanym do budowania z siebie żywego pomnika w walce z komunizmem, żeby mówić o dowodach sądowych na swoją działalność.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości