Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13 grudnia - Manifestacja antykomunistyczna w Kielcach
zastanawiam się tylko co ma Kaczyński do marszu w Kielcach. Jak zawsze chcecie skręcić z dyskusją w bok i tyle.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Tutaj dyskusja zamarła, a temat chyba ten sam. Stan wojenny, 13 grudnia, internowania, opozycjoniści i komuniści.
@Pelku, to majkel miał zakładać nowy wątek?
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Tak... Prezes na łamach "Gazety Polskiej" udzielił obszernego wywiadu, mówiąc, że był zawiedziony, że go nie internowano.
Tu całość wspomnień: http://niezalezna.pl/35969-j-kaczynski-w...nia-1981-r

No żal mi d**ę ścisnął.
Współczuję Panu Kaczyńskiemu. Nie wiem jak można być zdeterminowanym do budowania z siebie żywego pomnika w walce z komunizmem, żeby mówić o dowodach sądowych na swoją działalność.
A ja rozumiem żal prezesa.... Z tego co mówią sami internowani to mieli bardzo dobrze, w przeciwieństwie do tych którzy trafili do zwykłych więzień i tych co działali nadal na wolności.
No i zwróć uwagę jak skończyli Ci internowani. Większość w rządzie Smile
Odpowiedz
Luks napisał(a):No i zwróć uwagę jak skończyli Ci internowani. Większość w rządzie smile
W partii rządzącej raczej, albo w bliskim jej otoczeniu.... :p
No i sam Prezydent Bronisław Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Tutaj dyskusja zamarła, a temat chyba ten sam.
powtórzę się pewnie ale jak dla ciebie to ten sam temat to współczuję
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Tak... Prezes na łamach "Gazety Polskiej" udzielił obszernego wywiadu, mówiąc, że był zawiedziony, że go nie internowano.
Tu całość wspomnień: http://niezalezna.pl/35969-j-kaczynski-w...nia-1981-r

No żal mi d**ę ścisnął.
Współczuję Panu Kaczyńskiemu. Nie wiem jak można być zdeterminowanym do budowania z siebie żywego pomnika w walce z komunizmem, żeby mówić o dowodach sądowych na swoją działalność.
Podejrzane u Moniki Olejnik

Pamiętnik Jarosława Kaczyńskiego:
"13 grudnia. Smutna rocznica. Znów mnie nie internowali."

:lol:
Odpowiedz
Bez Jarosława w polskiej polityce byłoby niezwykle nudno Wink
Odpowiedz
Ale na szczęście jest. Jest i walczy. Walczy o wolną Polskę, niepodległą i suwerenną, katolicką i narodową.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostre-slo...omosc.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...e=warszawa
Dwa "nieobiektywne" źródła, niestety na stronach "polskich mediów" nie mam wzmianki o tych słowach.
Odpowiedz
90 lat temu katol zamordował Prezydenta RP, który wcześniej żył sobie jak człowiek w europejskiej Szwajcarii i dał się namówić na przyjazd do dzikusów.
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
To wszystko jest po prostu straszne. Rząd jest głupi zajmuje się pierdołami do czego jest przymuszane często przez PiS.
Co dalej? Jak czytam ile kasy w przyszłym roku na co pójdzie i ile wpływów będzie to obawiam się dramatu. Ta kasa z UE przeleci jak dym przez komin i nadal będziemy w d....

Co więcej nie ma ratunku znikąd. Obecny rząd nie da sobie z tym rady a problemy narastają.
Nawet zakładając zmianę władzy to kogo weźmiemy? Czy możemy na jakąś partię liczyć? Nie sądzę.
Była jakaś szansa że druga kadencja będzie służyła Polsce a nie prywatnym interesom jakichś grup. Ale ta szansa została zaprzepaszczona i mamy długi lot koszący w dół.
Opozycja powinna być od tego żeby forsować zmiany dla swoich wyborców i żeby patrzeć na ręce rządzącym, a oni robią sobie kampanie wyborczą od razu po wyborach. Media im w tym wtórują robiąc bzdurne sondaże. Po pierona te sondaże jak widać na wpływ na ich wyniki ma tylko to co ktoś robił w ubiegłym tygodniu. Po 2 tygodniach wszelkie przewinienia są zapominane.

Jest taka masa problemów które jest łatwo rozwiązać od razu ułatwiając ludziom życie. Zrobić to zająć sie trudniejszymi sprawami w tym czasie. Ale nie po co? Lepiej żyć od marszu do wystąpienia. Od historycznej daty do katastrofy i tak w kółko.
Od taka Polska od Donalda "bul bul tonę" do Jarosława "czekam na dnie"
Zgroza i dramat.

Ciekawe co się stanie teraz ze zmianami w rozliczaniu VAT przez przedsiębiorców skoro Pawlaka już nie ma który to forsował ostatnio.

PS. Odnośnie finansów nie rozumiem nienawiści do Rostowskiego. Może on i kreatywny księgowy , ale przynajmniej się zna na tym co robi. Oglądałem jedną z konferencji rządu. Rząd ogłosił kilka różnych pomocy dla różnych grup i informacją "są na to pieniądze". No i Rostowski pytany skąd kasa powiedział ze będą przesuwane środki z jednej grupy wydatków do drugiej. To obrazuje na czym to polega. Rząd ogłasza co się zrobi bo ludzie tego chcą (często tylko przez naciski opozycji i mediów) a Rostowski musi tą kasę znaleźć a na niego spadają wszystkie problemy. Powinna być figa, nie ma kasy to nie ma. Są zadania arcyważne które trzeba robić i takie które może są potrzebne ale muszą poczekać jak nie ma z czego ich realizować.

Nie lubię naszych przedstawicieli narodu od lewej do prawej, ale uważam że obecnie najbardziej szkodzi nam PiS. Wyobraźcie sobie że macie dwóch szefów POlitkowskiego który:
-nie wie co robi, da się go naciągnąć na różne zmiany, zamówi drogie i brzydkie logo, współpracuje z innymi firmami robiąc interesy z których większość przynosi straty. Generalnie nieuczciwy za bardzo i gamoniowaty, ale dałoby się coś z nim zrobić gdyby go mocno docisnąć.
I drugi szef PISarczyk. Drze japę o wszystko. Firma to jego ukochane dziecko ale będąc tylko wiceprezesem prędzej doprowadzi firmę do upadku niż pomoże prezesowi. Ów wiceprezes też nic nie umie jak prezes ale dodatkowo opowiada że firma to złodzieje i ma na to dowody ale oczywiście ich nie zdradzi. Przy okazji buntując załogę.
Generalnie PO to niedojdy i szwindlarze , ale PiS nie dość że tacy sami to jeszcze do tego wolą żeby Państwo upadło żeby powiedzieć "a nie mówiłem" niż pomóc albo samemu dobrymi pomysłami próbować pomóc krajowi.

Żeby tak PiS zamiast wyciągając z pod ziemi tych wszystkich naukowców celem udowodnienia czy nie tych naukowców zaprzęgła do pracy nad tym co zrobić żeby w kraju było dobrze to coś może by z tego wynikło.
Ja i 40mln moich rodaków nie będę żarł szczątków poszycia samolotu.
Odpowiedz
Po raz kolejny apeluję do tępaków typu jesion i inne bydlęta o nie łączenie Kaczyńskiego i Pisu z Ruchem Narodowym. Bo ten człowiek i jego partia nie ma nic wspólnego z narodowcami i takie uogólnienie jest dla narodowców krzywdzące. Co do Kieleckiej Antykomuny to cieszy to że było wielu młodych ludzi, w tym wiele osób z Grodu Stara. To co dobre jest przed Nami, pamiętajcie!
Odpowiedz
@Kibicku, nikt tu o ruchu narodowym nawet nie wspomniał... więc nie dopowiadaj sobie tego, co Ci pasuje Smile
Poza tym, od 13 grudnia do Pana Kaczyńskiego nie daleko, więc stąd tu dyskusja Smile
Odpowiedz
Jarek 13 grudnia przespał
Bóg nie istnieje, a jeśli jednak jest,to i tak go nienawidzę, za to, że stworzył mnie polakiem
Odpowiedz
http://www.onr.h2.pl/index.php?option=co...38:artykuy
Eligiusz Niewiadomski - Dla was zbrodniarz, dla nas bohater! - taki tytuł nosi artykuł, na stronie ONR - jednego z organizatorów tej kieleckiej parady.

Jeżeli dla tego ugrupowania bohaterem jest człowiek, który chciał zabić Marszałka Józefa Piłsudskiego - autora odrodzonej Polski - ale że ten (Piłsudski) nie kandydował na urząd prezydenta, to zabił pierwszego Prezydenta II Rzeczpospolitej Gabriela Narutowicza, to ja się pytam, kim są Ci ludzie?
Jakim prawem nazywają się Polakami, skoro bohaterstwo to zabicie Prezydenta Polski?
Jak można nazywać się patriotą, śpiewać hymn, nieść flagę, uważać się za trochę "lepszego" Polaka niż inni, skoro bohaterstwo to zabójstwo głowy Państwa?
Odpowiedz
Jak widać władzy nie podoba się, że niektórzy pamiętają jeszcze o zbrodniach Stanu Wojennego
http://www.autonom.pl/?p=3301
I wciąż jest aktualne hasło wymyślone za komuny...
Zamienię syna policjanta na córkę, może być kur**
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
@DrHouse, może Ty mi odpowiesz na postawione wyżej pytania?

DrHouse napisał(a):Jak widać władzy nie podoba się, że niektórzy pamiętają jeszcze o zbrodniach Stanu Wojennego
O! Na Rynku Starego Miasta, ładne miejsce wybrali. Ale czemu Ci chłopcy mają zasłonięte twarze? Wstydzą się, że są Polakami, czy co?
A tak w ogóle, to ta manifestacja była zgłoszona wcześniej? Bo jeżeli nie, to odbyła się nielegalnie Smile i ot rozwiązanie czemu stawiła się tam policja...
http://bezpieczna.um.warszawa.pl/imprezy...romadzenia
taaadam! Tutaj jest wykaz zgłoszonych manifestacji w przeciągu ostatnich kilkunastu dni. Jak widać, nie ma tam żadnej informacji o manifestacji na Rynku Starego Miasta w nocy z 12 na 13 grudnia. W dniu 12 grudnia zgłoszonych jest trzy manifestacje, dwie na Mokotowie i jedna na Starym Mieście - na Placu Zamkowym, organizowana przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci.
Więc zgromadzenie było nielegalne, także policja miała prawo interweniować. Gdyby organizatorzy zgłosili manifestację, problemu by nie było.
Ignorantia iuris nocet - jak mówi jedna z podstawowych zasad prawa.

@DrHouse, następnym razem bardziej się postaraj... bo jak widać udowodnienie nam, że żyjemy w reżimie i że komuś taka manifestacja przeszkadzała Ci nie wyszło.
Odpowiedz
czyli jak kilkunastu/kilkudziesięciu młodych ludzi nie zgłosiło manifestacji, ale zachowują się pokojowo i przyszli uczcić ofiary Stanu Wojennego to i tak Jesionku można ich spałować, wywieźć na komende i tam jeszcze pobić? Jeśli by zostali tylko wylegitymowanie chyba nikt nie robił by tu wielkiego problemu..Ale trzeba było pokazać im i im podobnym jak władza traktuje niepokornych ( tak samo jak w PRL).
Nie odpisuj bo i tak nie zamierzam już więcej wchodzić z Tobą w żadną polemikę, bo naprawdę nie mam zamiaru zniżać się o Twojego niskiego poziomu.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...86pabhx9Rc
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
DrHouse napisał(a):można ich spałować, wywieźć na komende i tam jeszcze pobić?
@DrHouse, to niech idą (ci pobici) do szpitala na obdukcję, a potem złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Czy któryś z chłopców to zrobił?
Wątpię.
Oni tylko potrafią głośno krzyczeć i najeżdżać na kogo się da, a jak im się coś stanie to umieją jedynie płakać i żalić się tylko we własnym gronie.
Odpowiedz
Znalazłem taką jeszcze ciekawą relację z Łodzi. http://www.tokfm.pl/blogi/liberte/2012/1...SlotII3img
Odpowiedz
majkel napisał(a):Znalazłem taką jeszcze ciekawą relację z Łodzi. http://www.tokfm.pl/blogi/liberte/2012/1...SlotII3img
tu bardziej obiektywny reportaż z Łodzi
http://www.youtube.com/watch?v=maqve3w1f...DQ&index=2
Odpowiedz
uuu... soundtrack z BBC News Big Grin poważne rzeczy Smile

@DrHouse, w tym wątku zadałem Ci już kilka pytań... czemu na żadne nie odpowiedziałeś?

1. Czy manifestacja na Placu Zamkowym o której pisałeś była legalna?
2. Czemu pobici chłopcy zamiast do lekarza na obdukcje, siedzą i płaczą w rękaw wylewając swoje frustracje w internecie?
Odpowiedz
Jesion odpowiem Ci na jedno pytanie odnośnie maskowania twarzy, a więc żyjemy obecnie w takim kraju ze bycie patryiotą jest nie trendy i każde objawy są piętnowane przez władze ( wizyty POlicji w domu pracy czy szkole )a wiadomo kto nami teraz rządzi i skąd mają swoje metody rodem z PRLu.Dlatego młodzi ludzie starają ukrywać swoją tożsamość . Wcześniej byli komunistami a teraz są demokratami ot cała prawda o naszych elitach rządzących ....
Ps- nie odpisuj
Ps-sprawdź błędy
Platforma Obywatelska jest tak samo obywatelska jak kiedyś była milicja obywatelska
Odpowiedz
@ZT02 wydaje mi się że ci "młodzi ludzie" inaczej pojmują patriotyzm niż inni. Maskowanie twarzy, palenie rac itp. to nie objawy patriotyzmu ale chęci prowokacji i wywołanie zamieszek. Patriotyzm to nie wystąpienia przeciwko władzy takiej czy innej. Właśnie kiedy "elity rzadzące" z każdej opcji politycznej okazywali się patriotami walczac przeciwko komunizmowi jedynym problemem dzisiejszych młodych partiotów było jak tu sie wysikać żeby nie obsikać spodenek. Jak ci młodzi ludzie pilęgnują polski patriotyzm, organizują jakieś przedstawienia, jakieś wydarzenie kulturalne, czytają Mickiewicza, słuchają Chopina? Nie naciągają kominiary i idą na miasto, to objaw patriotyzmu?
Nie używaj wielkich słów, których nie rozumiesz.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
ZT02 napisał(a):Jesion odpowiem Ci na jedno pytanie odnośnie maskowania twarzy, a więc żyjemy obecnie w takim kraju ze bycie patryiotą jest nie trendy i każde objawy są piętnowane przez władze ( wizyty POlicji w domu pracy czy szkole )a wiadomo kto nami teraz rządzi i skąd mają swoje metody rodem z PRLu. Dlatego młodzi ludzie starają ukrywać swoją tożsamość . Wcześniej byli komunistami a teraz są demokratami ot cała prawda o naszych elitach rządzących ....
Ps- nie odpisuj
Ps-sprawdź błędy
Hahahahahahahaha.. Dobry żart...
A, Ty tak na poważnie? A, to nie...nie śmieszne.

Jutro idę w kominiarce do pracy bo jeszcze zostanę napiętnowany przez władzę że pokazuję moją słowiańską patriotyczną twarz.
A w jarmułce można chodzić bez kominiarki? Pewnie tak bo przecież w rządzie samo "żydostwo"
Miałem się ustosunkować do Twojej wypowiedzi normalnie, ale no przecież się nie da.
Odpowiedz
ZT02 napisał(a):Jesion odpowiem Ci na jedno pytanie odnośnie maskowania twarzy,
A czemu nie na więcej?
Ja w tym wątku zadałem kilka już pytań... a odpowiedzi brak.

ZT02 napisał(a):a więc żyjemy obecnie w takim kraju ze bycie patryiotą jest nie trendy i każde objawy są piętnowane przez władze ( wizyty POlicji w domu pracy czy szkole )a wiadomo kto nami teraz rządzi i skąd mają swoje metody rodem z PRLu.Dlatego młodzi ludzie starają ukrywać swoją tożsamość . Wcześniej byli komunistami a teraz są demokratami ot cała prawda o naszych elitach rządzących ....
Szczerze mówiąc... spory czas się zastanawiałem jak Ci odpisać, w miarę poważnie....
Rozumiem, że jeśli Ci chłopcy do paradowali w Kielcach, pójdą na święto Konstytucji 3-go Maja, to też pójdą w kominiarkach? Bo to też patriotyzm, świętowanie polskości...?
Znasz przypadki, że za uczestniczenie w uroczystościach czy marszach, zatrzymywano ludzi, lub interweniowano u pracodawcy czy w szkole? W jakim Ty kraju żyjesz?

@ZT02, rozumiem, że Ty w obawie przed policją na święta 11-go listopada, Konstytucji 3-go Maja, czy Wojska Polskiego również chodzisz w kominiarce?

Myślę, że słowo patriotyzm, nabrało ostatnimi czasy zupełnie innego znaczenia. Bo czym jest patriotyzm dla chłopców pokroju DrHouse, ZT02 i środowisk tj. organizatorzy marszu? Czy to nie wyjście w kominiarce na miasto - jak pisze olek - i do tego maszerowanie, pikietowanie i sprzeciwianie się demokratycznie wybranej władzy? Mówienie o niewoli, braku wolności słowa?
@Zt02, może dla Ciebie właśnie taki patriotyzm jest - jak to napisałeś - "trędi".
Ja, nie muszę wyłazić w kominiarce, odpalać race, i paradować tak przez pół miasta, żeby poczuć się Polakiem, albo nazwać się patriotą. Mnie wystarczy, przejść się na jakieś uroczystości państwowe (a że mam blisko, staram się być), lub obejrzeć je w telewizji, wziąć udział w wyborach, szanować organy i instytucje państwa (Policja), godnie reprezentować mój Naród i moją Polskę poza jej granicami, oraz uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym na przykład zgodnie z moimi zainteresowaniami.

ZT02 napisał(a):Ps- nie odpisuj
Oh... czemu? Znowu sugerujecie mi, żebym nie odpisywał? Najpierw DrHouse, teraz Ty... trochę, nie powiem, dziwne...

Więcej nie będę pisał. Bo takich wierutnych bzdur, idiotyzmów to jeszcze chyba nie widziałem, a nie warto chyba na takie coś marnować czasu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości