Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Społdzielnia MIeszkaniowo- Lokatorska Wanacja
Jeśli to prawda co piszesz @Peter to Bareja właśnie się przewraca w grobie Wink.
xonar + flac <3 // Exq
Odpowiedz
Niestety prawda, słyszałem to od kilku osób. Jak ktoś ma taką pracę, że musi stać o 3-4 rano to bierze prysznic w zimnej wodzie, ew. chłodnej. W ogóle czynsze są tam z kosmosu, a spółdzielnia guzik robi.
Odpowiedz
Peter napisał(a):W ogóle czynsze są tam z kosmosu, a spółdzielnia guzik robi.

to jest dobre a jednocześnie tak niedorzeczne, że szkoda ...
ale jeżeli możesz to doprecyzuj "a spółdzielnia guzik robi" to znaczy kto?

Sytuacja o którą pytasz chociaż nie bardzo wiem czemu, ma miejsce od połowy 2014.
Nie przypominam sobie aby ktoś z członków spółdzielni składał wniosek o OBNIŻENIE temperatury ciepłej wody do 40 st w godzinach 00-05
Możliwe iż była to inicjatywa oddolna członków prężnie działającego w sm WANACJA koła emerytów Jarzębinka
Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.
Odpowiedz
Doskonale wiesz kto rządzi w spółdzielni. Ja się pytam dlaczego i jakim prawem takie akcje są tam odwalane? Przecież to jawne złodziejstwo.
Odpowiedz
Nie - rada sm Wanacja
1. Boguś Kosowski
2. Truchlewski
3. Pawłowski
4. Goliat
5. Fiślak
6. Lucińska
7. Szczodrak
8. Heniu Major
9. Duda

Pragniemy podziękować Państwu za wybór nas oraz powierzenie nam odpowiedzialności za Spółdzielnię oraz umożliwienie kształtowania jej wizerunku i pozycji w naszym mieście i nie tylko.
Oraz pomyślności w życiu zawodowym PŁATNIKÓW aby zarządowi żyło się dostanie.
Peter napisał(a):Ja się pytam dlaczego i jakim prawem takie akcje są tam odwalane?

Odpowiedź jest banalna - to My WŁAŚCICIELE tej spółdzielni zwani przez zarząd PŁATNIKAMI na to pozwalamy.
Zarząd może tylko i jedynie wystąpić z takim lub innym wnioskiem do tzw rady która to zatwierdza / akceptuje.
Dla tych co nie bardzo są zorientowani rada to MY szt. 9.
A ponieważ te 9 szt. działałją w dobrej wierze a nie wiedzy to jest tak jak jest i żadne zmiany ustaw tu nic nie pomogą .

Pojęcia takie jak: kompetencje, obiektywizm i bezstronność, niezależność, jawność i kolegialność, bezinteresowność dla tych
9 szt. to nic nie znaczy, jak raczył stwierdzić przewodniczący Boguś "ja się na tym nie znam, ale wiem ze zarząd to dobrze robi" - to mów osoba która zgodnie ze statutem sprawuje nadzór i kontrole nad zarządem.
Wiktorek jako kancelaria doradza prezesowi i jednocześnie kontroluje go jako 1(jedna) szt. rady.
Truchlewski & Fiślak działacze na telefon.
Major to szczególny przypadek "wiedza ogromna" szkoda tylko ze nie jest w stanie jej przekazać nie mówi.
Ostatni raz zdołał coś z siebie wykrztusi jakieś 15 lat temu i od tego czasu nie ma chłopa.
Możliwe że zbyt zawile określiłem mu jego zakres działań w radzie. W przyszłym roku o to dopytam.
No i oczywiste nasze działaczki w tym jedna pani Jola co płynnie czytać umie.

Mówimy - Prezes, a w domyśle - spółdzielnia
Mówimy - spółdzielnia, a w domyśle - Prezes
Odpowiedz
[Obrazek: a68d0cd1cda8a00amed.jpg]

Uzasadnienie:
wzrost zakresu robót konserwacyjnych - nie mam pojęcia jakich, od ponad 15 lat największy zakres prac konserwacyjnych jakie ja zauważam to "konserwacja terenów zielonych" i może akcja zima (?), - nie wiem, ale może się mylę?

wzrost cen materiałów budowlanych i cen energii - mając na względzie intensywność prowadzonych prac konserwacyjnych przez pracowników spółdzielni nie jestem w stanie określić o jakich materiałach budowlanych mowa
co do wzrost cen energii już tak i np. wg zarządu koszty energii elektrycznej w tzw kosztach biurowych w latach 2013/14/15/16 wyniosły odpowiednio 13947/12477/11142/-, koszty energii cieplnej (gazu) 27931/23076/20746/- , nie wiem jak zarząd ale ja zauważam zdecydowanie odwrotny trend - koszty z roku na rok niższe.

wzrastająca corocznie ilość wymiany zaworów grzejnikowych, zaworów na pionach wody zimnej i ciepłej, konserwacji zieleni, remontów i napraw urządzeń placów zabaw, naprawy i konserwacji tablic elektrycznych w budynkach - ilość zaworów jest stała, zieleni ubywa z roku na rok kosztem parkingów, piaskownic o ile się orientuje nie przybyło przez ostanie 20 lat a wymiana piasku, paru desek i malowanie raz na 10 lat to nie może stanowić uzasadnienia wzrostu cen, konserwacja tablic elektrycznych - przemilczę, zakładam że pisał to specjalista ale nie elektryk.
,
nadmieniamy że poprzednia zmiana opłat w tym zakresie była od 01.04.2013r - tamta była spowodowana wzrostem cen materiałów budowlanych, podatków, energii, ubezpieczeń i oczywiście większym zakresowym prac a faktycznie banał - wzrost kosztów zarządu i wzrost płac pracowników spółdzielni w 2014

A jak faktycznie wgląda wzrost tzw kosztów eksploatacji w których największym obciążeniem są koszty zarządu i płace pracowników spółdzielni w latach 2014/15/16 w stosunku do pamiętnego roku 2013.

Płace i koszty zarządu 2013 - 2016
2013 - 2 006 430 zł (rada 9 szt. zatwierdza podwyżkę 0,20 gr/m2 co daje w skali roku przychód 145 657 zł)
2014 - 2 117 790 zł ledwie starczyło skromne 30 tys zostało z zatwierdzonej podwyżki
2015 - 2 242 222 zł szaleństwo
2016 - 2 158 647 zł równie bogato

efekt domina z roku na rok koszty są większe od przychodów
zarząd: spółdzielnia poniosła straty na tzw gospodarce zasobami mieszkaniowymi
rada 9 szt. jednomyślnie podwyżka o 0,20 gr no bo większy zakres prac, wzrost cen energii i materiałów ble, ble, ble

Tak tylko hipotetycznie:
- płace na poziomie roku 2016 2 158 647
- opłata tzw koszty eksploatacji 2,25 plus 0,50 plus podwyżka 0,20 = 2,95 zł/m2, w skali roku 2 148 446
- już na starcie brakuje 10 tyś zł,
- zakładając że ok 10% PŁATNIKÓW nie płaci to roczny przychód z tego tytułu wyniesie 1 933 601

Sprawozdanie zarządu na koniec IV kwartału : spółdzielnia poniosła straty na tzw gospodarce zasobami mieszkaniowymi koszty przekroczyły przychody o 225 045 zł. W trosce o utrzymanie płynności finansowej spółdzielni zostaną ograniczone wydatki na roboty remontowe. Ograniczenie to spowodowane jest wysokim stanem należności z tyt. opłat za lokale mieszkalne i użytkowe.

Zarząd: w związku ze wzrostem zakresu prac i kosztów energii ....bla,bla, proponujemy podwyżkę o 0,40 zł ale może 0,20 wystarczy
co ochoczo rada 9 szt. jednomyślnie zatwierdzi - bo kto jak kto, ale prezes to wie

Odpowiedz
nr 2/48 grudzień 2017 R.
zarząd przemówił do obrazu a obraz ani słowa
armagedon władza nie słucha spółdzielnianych prezesów

Odpowiedz
Spółdzielnie mieszkaniowe to największe patologie.
Odpowiedz
Widzieli Państwo co nasza spółdzielnia pisze o sobie na tym forum: http://www.spoldzielniamieszkaniowa24.pl...ch-opinie/

Mam już naprawdę szczerze dość tej sytuacji. Opłaty coraz wyższe, woda zimna, nic załatwić się nie da! A niby wychodzą na przeciw potrzebom mieszkańców...
Odpowiedz
a po co czytać wystarczy włączyć radio czy TV - norma dla całego obszaru zwanego POLSKA

jmazur napisał(a):Spółdzielnie mieszkaniowe to największe patologie.
ogólnik mający niewiele wspólnego z rzeczywistością
Odpowiedz
Będzie drożej - od 15 lutego wzrost opłat za ogrzewanie i podgrzanie wody skromne 4,5 % plus ponad 7 % wzrost płac zarządu
Odpowiedz
jak co roku 20 marca wiosna a 20 kwietnia walne członków sm WANACJA (?)
mając na względzie fakt iż członków namnożyło się ustawowo do blisko 2000 to strach się bać tych tłumów
ale może się mylę i jak od ponad 35 lat tylko tych 50 "zasłużonych i złotych " wypełni sale balową sm WANACJA

zebranie o tyle istotne że w programie będzie wybór nowej rady,
lub a może tylko wybór aż 9 szt. wskazanych przez zarząd.

no raczej maj jak nie czerwiec "dziadziuś" nie zbadał bilansu a i lustracja dopiero kwiecień-maj
Odpowiedz
Stanisław Bzymek, prezes Spółdzielni Lokatorsko-Własnościowej „Wanacja”
• Na terenach spółdzielczych są miejsca parkingowe ogólnodostępne. Ustawa przewiduje, ile na takim parkingu może powstać miejsc oznaczonych kopertą z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Takie miejsca są wyznaczane na naszych parkingach, na wniosek mieszkańców, ale nie są one przyporządkowane pod konkretną osobą, bo nie ma takiej potrzeby. Zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy sami znajdują sobie miejsca i występują z wnioskiem do Spółdzielni o zgodę na urządzenie tam parkingu. Ponieważ robią parkingi na swój koszt i wydają pieniądze na ich utrzymanie, te miejsca są im przyporządkowane.

To jest dobre a jednocześni niedorzecznie głupie:
"Ustawa przewiduje, ile na takim parkingu może" - prawidłowo musi być prezesie,
oznaczonych kopertą dla listonosza -taki tam żarcik prezesie, z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych,
takie miejsca są wyznaczane na naszych parkingach, na wniosek mieszkańców a nie zgodnie z ustawa i to mówi prezes!

http://starachowicki.eu/informacje/stara...o-koperte/

Prawda czy Fałsz?
Odpowiedz
Prawda a może Jędruś wie a Stanisław nie?
[Obrazek: cffbceea057263c5med.jpg]
Prawda - tu to Stanisław wie i Jędruś też, Boguś też - wszak RN!
[Obrazek: 7d6491d041696a2dmed.jpg]
Fałsz! - wnioski kierować zarząd sm wanacja!
[Obrazek: bfa7db3cc79a6b85med.jpg]
Odpowiedz
Czy ja dobrze widzę, że te miejsca postojowe zostały wyznaczone na chodnikach, całkowicie je zajmując?
Odpowiedz
Powiem szczerze, że nie znam dobrze funkcjonującej spółdzielni. Jest to twór, który należy zlikwidować czym prędzej.
Odpowiedz
Akcja - wniosek na walne

[Obrazek: 346b9449b3d5f030med.jpg]
Odpowiedz
Zgodnie z 3-ą zasadą każdej akcji odpowiada reakcja o zdecydowanie przeciwnym zwrocie.
NIE!
"Płatnik " - płaci,
Zarząd wydaje,
"Rada nadzorcza" zatwierdza i kontroluje,
tak było za PRLu i tak ma zostać.

[Obrazek: 7778589100071238med.jpg]

[Obrazek: 267bfa6900beeb20med.jpg]
Odpowiedz
Jest rzeczą oczywista iż reakcja zarządu będąca teraz akcją mającą na celu ograniczenie praw członkowski
budzi reakcję:

[Obrazek: 3505c70a1fc4456dmed.jpg]
[Obrazek: f0c61e0a491b1de3med.jpg]
Odpowiedz
Wyniki tzw GZM za ostatnie 6 lat

[Obrazek: 2e4998d50a09d5e5med.jpg]
Wniosek 1:
przekroczenie kosztów nad przychodami na koniec 2017 tzw. wynik GZM to 178478,14 zł.

Wniosek 2:
zaskakująca regularność zarówno po stronie "plus" jaki i "minus", dziwne?

Wniosek 3:
zmniejszenie nieruchomości do około 60 lokali zapewnia nadwyżkę przychodów nad kosztami - taki tam żarcik Smile
Odpowiedz
Ale sa tez osoby ktore same sobie kopert rysuja.... Według prawa jest to 85&1.Kw....A znam jednego takiego biznesmena z sianem w głowie ktory sobie narysował poniewaz cytuje-Namalował sobie zeby mogł wjechac...Najsmieszniejsze jest to ze jeszcze wykonuje prace dla tej spóldzielni...To juz jakas kpina chyba jest....Hahaha
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości