Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
druga wojna ... propozycje
Zdaję sobie sprawę, że forum jest ... prywatne i to właściciel ustala zasady na jakich forum funkcjonuje . Ale wydaje się, że działa to także w drugą stronę : jeśli "forumowicze" wiedzą dokładnie jakimi kryteriami posługują się moderatorzy wiedzą gdzie jest granica której nie powinno się przekraczać. Ale jeśli ta granica jest płynna i zależy od tego którą nogą szanowny moderator wstał to nie jest to zbyt komfortowy układ, zwłaszcza, że może mieć on (moderator) dwie lewe (oczywiście nogi)
W innym wątku został ogłoszony nabór na moderatorów . Wydawało mi się naturalne, że to w tamtym wątku można podjąć dyskusję o zasadach "moderingu". Zwłaszcza, że tłumów chętnych to tam nie widziałem. Okazało się że się myliłem co skutkowało, że ten "straszny" czyn mogłem kontemplować przez kilka dni.

Kontynuując zatem tamten wątek w nowym wątku (Smile) chciałbym oficjalnie zgłosić następujące propozycje :
1."... aby moderator nie miał możliwości być jednocześnie dyskutantem oraz oceniającym dyskusję. Jeśli dyskutuje, to niech ocenia tę dyskusję ktoś inny. W przeciwnym razie staje się sędzią we własnej sprawie, a wyroki są łatwe do przewidzenia. "
2. "... dodać przycisk np. "zwróć uwagę", który informowałby - bez żadnych konsekwencji - że dyskusja może zmierzać w "dziwnym" kierunku lub przekracza pewne granice.Byłoby to zwrócenie uwagi, że być może potrzebna będzie interwencja (choć nie koniecznie od razu ta z górnej półki) Bo przecież moderator - co było wielokrotnie podkreślane - nie musi czytać wszystkiego. "
3. dodać do regulaminu pozycję "tematy zakazane" które określałyby jakich tematów nie powinno się poruszać , chodzi np. o "zakaz krytykowania moderatora" - jeśli oczywiście takowe miałoby zaistnieć.
4. Bardziej jasne zasady przekazywania osobom zbanowanym informacji o ich "przestępstwach". W wątku poniżej zostałem poinformowany, że wszelkie takie informacje powinienem załatwiać na maila (PW) ale to właśnie nie odpowiadanie na tego maila było jednym z moich pytań. I kółko się zamyka. Więc jest to albo zamiatanie pod dywan albo ... nie będę pisał, bo dostanę bana za obrażanie Smile.
5. Jasne ostrzeżenia. Zanim ktoś "coś" dostanie z "górnej półki" to może warto (przynajmniej w wielu przypadkach) zwrócić komuś uwagę ? ( vide wątek "nabór na moderatora") . Bo mam wrażenie że jak dotychczas są tylko dwie skrajne opcje : albo nic nie robienie albo ban. ( ponownie vide wątek "nabór na moderatora" gdzie wyraźnie pisałem, cyt. :
Pelek napisał(a):To co dalej napiszę nie jest także próbą jakiegokolwiek pouczania. Jest swego rodzaju propozycją, którą albo ktoś weźmie pod uwagę... albo nie. To tak dla jasności.

Nie wiem co prawda czy po tym stwierdzeniu każde moje słowo nie zostanie uznane za pisanie nie na temat (to nie jest zaczepka !! ) ale spróbuję.
Jak już napisałem, wiem, że takie opinie wcale , ale to wcale , nie muszą obligować administratorów i moderatorów do jakiegokolwiek wzięcia ich pod uwagę . Ale może warto posłuchać , a nie od razu się obrażać ??
.
Ps. Mam także nadzieję, że temat wątku jest adekwatny do jego zawartości. Chyba, że jakiś inny punkt regulaminu .... ?
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Pelek napisał(a):Chyba, że jakiś inny punkt regulaminu .... ?
10.c
regulamin napisał(a):c) nie powtarzania tematów, jeżeli już istnieją
I co ja mam teraz z Tobą zrobić? aby uniknąć tego prosiłem Cie abyś się raz posłuchał i wykonał polecenie administratora.
Ale wydaję mi się OSCAR, że Pelek nie przekroczył tutaj regulaminu, bo temat się nie powtarza! A jeżeli chodzi Ci o temat: http://www.st-ce.pl/viewtopic.php?id=9597 To przede wszystkim ma inną nazwę, inny kontekst i na dodatek sam go zamknąłeś, to w jaki sposób można w ogóle o czym kolwiek dyskutować. Tak czytam z boku to i tamto i coraz większe mam wrażenie, że te dyskusję są zbędne, bo wy macie je i tak w nosie. A nie pomyśleliście, że może warto to przedyskutowac na spokojnie i dość do pewnego consensusu?

A i zapomniałem dodać, z tego co widzę to inaczej Ty interpretujesz regulamin, a inaczej Hubert, może warto porozmawiać i podjąć we dwóch pewne decyzje, żeby potem nie było wątpliwości. Tak na marginesie dodam, że w Polsce obowiązuje prawo, które każdy sędzie (vide administrator) interpretuje prawie tak samo, a jeśli są jakieś nieścisłości to są apelacje. tutaj tego brak, chociaż nie jest wymagane, ale tak jak mówię, że może czas do podjęcia pewnych decyzji w których będziecie zgodni.
Kopex napisał(a):Ale wydaję mi się OSCAR, że Pelek nie przekroczył tutaj regulaminu, bo temat się nie powtarza!
Masz racje Kopex, tylko Ci się wydaje.Smile
http://www.st-ce.pl/viewtopic.php?id=9597
http://www.st-ce.pl/viewtopic.php?pid=73244#p73244
http://www.st-ce.pl/viewtopic.php?id=9552
Kopex napisał(a):To przede wszystkim ma inną nazwę, inny kontekst i na dodatek sam go zamknąłeś, to w jaki sposób można w ogóle o czym kolwiek dyskutować.
Pelek napisał(a):Kontynuując zatem tamten wątek w nowym wątku
I
Pelek napisał(a):chciałbym oficjalnie zgłosić następujące propozycje :
Propozycje jak rozumiem skierowane są do moderatorów i administratorów, co sugeruje dalsza cześć jego wypowiedzi. On już te propozycje podał, i dostał też ode mnie odpowiedź jak ma dalej prowadzić tego typu konwersacje.
Tak dla pewności wyjaśnie, to forum jest do składania skarg. Jest forum organizacyjne do zgłaszania pomysłów, ale w osobnych wątkach do tego.
Kopex napisał(a):Tak czytam z boku to i tamto i coraz większe mam wrażenie, że te dyskusję są zbędne, bo wy macie je i tak w nosie. A nie pomyśleliście, że może warto to przedyskutowac na spokojnie i dość do pewnego consensusu?
Kopex gdyby Pelek chciał rozwiązania problemu to napisałby prywatnie zamiast robić szopki. Proszony był wielokrotnie aby swoje problemy przenosił na PW ale jeszcze nie widziałem aby kiedykolwiek uszanował jakąkolwiek prośbę kierowaną w jego stronę.
Kopex napisał(a):A i zapomniałem dodać, z tego co widzę to inaczej Ty interpretujesz regulamin, a inaczej Hubert, może warto porozmawiać i podjąć we dwóch pewne decyzje, żeby potem nie było wątpliwości. Tak na marginesie dodam, że w Polsce obowiązuje prawo, które każdy sędzie (vide administrator) interpretuje prawie tak samo, a jeśli są jakieś nieścisłości to są apelacje. tutaj tego brak, chociaż nie jest wymagane, ale tak jak mówię, że może czas do podjęcia pewnych decyzji w których będziecie zgodni.
Kopex, czyli co jesteś za tym aby dać mu bana?Smile Bo teraz powinienem to zrobić po tym jak CI udowodniłem że już o tym nam pisał. Na forum też masz prawo odwołania od nadanego bana. Pelek już to zrobił (z tego co czytałem to nawet 2 razy)
Wystawianie 10c to zwykłe czepialstwo.

Oscar napisał(a):Propozycje jak rozumiem skierowane są do moderatorów i administratorów
Co nie oznacza, że inni użytkownicy nie mają prawa dodać swojego zdania do dyskusji, co skutecznie uniemożliwiasz, bez żadnego rozsądnego uzasadnienia. Dlaczego niby w sprawie, która ma znaczenie dla wszystkich użytkowników forum ma pisać na PW? I do kogo niby? Do każdego moderatora osobno? Do Huberta?

Oscar napisał(a):Tak dla pewności wyjaśnie, to forum jest do składania skarg. Jest forum organizacyjne do zgłaszania pomysłów, ale w osobnych wątkach do tego.
Zgłosi w osobnym wątku, to znajdziesz inny sposób, by go uwalić.

Oscar napisał(a):Kopex gdyby Pelek chciał rozwiązania problemu to napisałby prywatnie zamiast robić szopki.
Co oczywiście pozwoli innym użytkownikom włączyć się do dyskusji na ten temat.

Pelek: daj sobie spokój, wiesz czemu? Szkoda czasu. Przekonałem się o tym w wątku o MZK, gdzie uznałem, że czas obrać zasadę "nie dyskutuj z ignorantem - sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem". On (Oscar) nawet nie czyta postów na które odpowiada, co widać we wspomnianym wątku o MZK, gdzie choćby zapytałem go o konwerter do bazy pewnego programu CRM, a co on dał w odpowiedzi? Program działający w drugą stronę, który kompletnie nie zadziała dla przypadku opisanego przeze mnie (a przypadek dałem z premedytacją, bo wiem, że nie ma konwertera, tylko co z tego, że ja wiem, jak Oscar potrafi konwerterem A-B przekonwertować bazę w kierunku B-A, pewnie bity od tyłu przepisze :lol: ). Cała jego odpowiedź w wątku MZK ma podobny bełkotliwy charakter, pomijając impertynenckie podejście tego osobnika, 50% tam to ad personam, nikły lub brak związku z cytowanymi fragmentami na które niby próbuje odpowiadać.

Jaki jest sens dyskutowania z osobą, która ani nie wie o czym pisze, ani nawet nie wysila się, żeby dobrze zapoznać się z tym, o czym próbuje pisać? Nie posiada wiedzy i próbuje na szybko w Google znaleźć rozwiązanie, nie sprawdzając, czy ma zastosowanie do wskazanego przypadku, czy nie (żeby to sprawdzić trzeba wiedzę jednak mieć). Mało tego - udowodnisz takiemu jego niewiedzę, to przecież nie przyjmie tego na klatę - dostaniesz BAN-a zasłaniając się punktem regulaminu z tyłka wyjętym, z pominięciem jakichkolwiek ostrzeżeń, który to punkt zresztą spokojnie olewano w przeszłości, ale nie w sytuacji gdy duma wielkiego Pana Administratora ucierpiała. Póki Oscar jest tu adminem to po prostu szkoda czasu na pisanie czegokolwiek na tym forum, gdyż "ja wiem lepiej" przyjdzie i udowodni Wam (siłą), że on ma racje, zawsze, nawet jak nie ma Big Grin Na każdy temat, o drogach, wykopkach, lotach balonowych, origami, etc.

Dziwię się ciężko Hubertowi, że na to patrzy i nie robi nic - admin musi być osobą szanowaną przez użytkowników, bezkonfliktową i nie zaangażowaną emocjonalnie w dyskusje, w których bierze udział. Który z tych warunków spełnia Oscar? No, może jeszcze ktoś jakimś cudem go szanuje (póki mu nie wdepnie na odcisk, kwestia czasu) Big Grin Trafi się taki zgrzyt raz, drugi, trzeci, to sobie ludzie pójdą dyskutować gdzie indziej, bo na siłę nas tu nikt nie trzyma. Ja już więcej udzielać się tu nie zamierzam, Pelek zapewne po którymś BAN-ie z tyłka też sobie odpuści (i tak go podziwiam za cierpliwość).
Wątki które podałeś oczywiście mają ze sobą związek, ale co z tego?! Pierwszy zamknięty, Drugi niby nie, ale Pelek dostał bana, za to co jest powszechnie nagminnie łamane czyli 10c, a skoro uważasz, że temat o naborze moderatorów jest nie do dyskusji, to powinieneś był go zamknąć. Trzeci temat, bo grubszej sprzeczce, z której również nic nie wynikło też został zamknięty. Dwa bany dla Pelka dały mu pewne przemyślenia, które przelał raz, drugi, trzeci na forum, a Ty nadal sobie, więc jak tu w ogóle można o czymkolwiek z Tobą dyskutować? Bo jak tylko jest coś nie po Twojej myśli, albo okaże się, że ktoś cię zagiął, podał kontrargumenty, które są lepsze, jak Ty nagle zasłaniasz się regulaminem i dyskusja zostaje urwana. Czy w szkole, pracy, na ulicy ze znajomymi też tak prowadzisz konwersację? Wspólczuję Ci, kiedy trafisz na kogoś, kto ma lepsze argumenty od Ciebie, a Ty nie możesz nic zrobić, tak jak robisz tutaj.

I na koniec dodam, zacznij czytać ze zrozumieniem co piszę, bo nie miałem na myśli, że masz mu dać bana, tylko to, żebyś swoje zachowanie przedyskutował z Hubertem i żebyście obaj doszli w końcu do porozumienia, kiedy i w jakich sytuacjach stosować ten sposób kary.
Verto napisał(a):Wystawianie 10c to zwykłe czepialstwo.
Oj nie. To raczej powinność kiedy użytkownik Pelek tak rygorystycznie każe przestrzegać regulaminu innym w tym przypadku ja staram się aby on przestrzegał tego regulaminu z takim samym rygorem jakiego oczekuje np ode mnie.
Verto napisał(a):Co nie oznacza, że inni użytkownicy nie mają prawa dodać swojego zdania do dyskusji, co skutecznie uniemożliwiasz, bez żadnego rozsądnego uzasadnienia.
Widać czytanie ze zrozumieniem się kłania. Smile I to bardzo znacząco. Musisz zrozumieć jedną podstawową rzecz. Odpowiednie miejsce jest do dyskutowania, ten dział to dział skarg. A skargi i problemu rozwiązuje się poprzez ich przedstawienie nam. On proponuje jeszcze zmiany, co powinno znaleźć się w osobnym wątku w organizacji. Takie proste a tyle problemów Ci sprawia. Smile
Verto napisał(a):Dlaczego niby w sprawie, która ma znaczenie dla wszystkich użytkowników forum ma pisać na PW? I do kogo niby? Do każdego moderatora osobno? Do Huberta?
Bo ja go o to poprosiłem. A czemu go o to poprosiłem? bo takim sposobem dotrze do odpowiednich osób która podejmuje decyzje. I nie strugaj głupa bo dokładnie wiadomo o kogo chodzi.
Verto napisał(a):Zgłosi w osobnym wątku, to znajdziesz inny sposób, by go uwalić.
Już teraz mogłem dać mu bana.
A tak się składa że Tobie też mogę za konto clon.
Verto napisał(a):Co oczywiście pozwoli innym użytkownikom włączyć się do dyskusji na ten temat.
to Ty chcesz debatować na temat problemu? bić pianę a nie go rozwiązać?Smile No to idź dalej tym tokiem myślenia to skończy się na biciu piany które ucichnie za jakiś czasSmile Nie dotrze w odpowiednie miejsce i nic z tych rozwiązań nie zostanie wprowadzone.Smile Czyli takie bezproduktywne pisane dla pisania. Smile
Verto napisał(a):Cała jego odpowiedź w wątku MZK ma podobny bełkotliwy charakter, pomijając impertynenckie podejście tego osobnika, 50% tam to ad personam, nikły lub brak związku z cytowanymi fragmentami na które niby próbuje odpowiadać.
A to o to chodziSmile o utarcie noska?Smile No cóż to pewnie wynika z moich alergii na brednie.Smile
Verto napisał(a):z pominięciem jakichkolwiek ostrzeżeń,
O takSmile Nie zwracam uwagi na 1-2 posty przed banemSmile
Verto napisał(a):Póki Oscar jest tu adminem to po prostu szkoda czasu na pisanie czegokolwiek na tym forum
Zawsze możesz poprosić o skasowanie konta jeśli nie jest Ci ono potrzebne. Niby obowiązku nie mam ale robię to okazyjnie. Smile
Verto napisał(a):Dziwię się ciężko Hubertowi, że na to patrzy i nie robi nic - admin musi być osobą szanowaną przez użytkowników, bezkonfliktową i nie zaangażowaną emocjonalnie w dyskusje, w których bierze udział. Który z tych warunków spełnia Oscar?
Ja to żadnychSmile Ale Ty spełniasz je wszystkie.Smile Dlatego przecież jest nabór na moderatoraSmile WystartujWink
Kopex napisał(a):Wątki które podałeś oczywiście mają ze sobą związek, ale co z tego?
No jak to co?Smile Wszystko, temat do waszej dyskusji powinien być w osobnym wątku w innym dziale.Smile
Jeśli to jest w dziale skarg, to stosuje to jako skargę i w taki też sposób rozwiązuje
Kopex napisał(a):że temat o naborze moderatorów jest nie do dyskusji, to powinieneś był go zamknąć.
Przeczytałeś ten temat? Napisałem tam aby swoje propozycje wstąpienia do grona moderatorów zamieszczać też tam. Temat miał służyć tylko do tego tak abyście wy użytkownicy mieli wgląd do tego kto jest chętny. A po zakończeniu rekrutacji to przedyskutować. Kopex ja nie zamierzam czytać wszystkich wypowiedzi szukając czy aby ktoś z tych osób chce jednak zostać moderatorem.
Kopex napisał(a):Trzeci temat, bo grubszej sprzeczce, z której również nic nie wynikło też został zamknięty.
Wniosek jakiś tam padł. Ja tamtego tematu nie zamykałem. Pelek też z tego co pamiętam nie chciał abym komentował tego więc zaprzestałem.
Kopex napisał(a):Pelka dały mu pewne przemyślenia, które przelał raz, drugi, trzeci na forum, a Ty nadal sobie, więc jak tu w ogóle można o czymkolwiek z Tobą dyskutować?
Ale o czym wy chcecie dyskutować?Smile On po banie zgłosił skargę. Zrozum Skargę i pomysłami aby to zmienić. Z racji że skarga została przyjęta temat został zamknięty a ja poprosiłem go aby pisał o tym za pomocą prywatnej wiadomości jeśli chce ten problem dalej rozwiązywać. Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.....
Kopex napisał(a):Wspólczuję Ci, kiedy trafisz na kogoś, kto ma lepsze argumenty od Ciebie, a Ty nie możesz nic zrobić, tak jak robisz tutaj.
Też sobie współczujeSmile Okazuje się że wszyscy macie te argumenty lepsze ode mnieSmile
No to tak pozwolę sobie coś zacytować.
Dział skarg:
"Jeżeli masz jakiś problem z forum lub portalem, coś Ci się wyjątkowo nie podoba lub denerwuje, albo dostałeś niezasłużone ostrzeżenie to napisz tutaj o tym. "
i to jest dla nas miejsce gdzie te skargi czytam przyjmuje rozważam zamykam temat. W razie chęci dalszego monitorowania postępu proszę o kontakt za pomocą Prywatnej Wiadomości. Smile
Dział Organizacyjny
"Masz jakiś ciekawy pomysł? Uważasz, że czegoś brakuje forum lub portalowi, albo mogłoby zostać zrobione inaczej, ba lepiej? Napisz, chętnie przedyskutujemy temat, a najciekawsze pomysły zostaną zrealizowane. "
Jak widać tutaj podajecie swoje pomysły. I Pelek raz to zrobił.Smile Napisał na tym forum ale w temacie o naborze na moderatorów przez co został nadany mu ban a w poście dokładnie wyjaśnione aby nie robił mi zbędnej roboty bo temat nie służy do dyskusji a do zgłaszania swojej kandydatury. On nawet dokładnie zdawał sobie sprawę ze jest to offtop.
Kopex napisał(a):I na koniec dodam, zacznij czytać ze zrozumieniem co piszę, bo nie miałem na myśli, że masz mu dać bana, tylko to, żebyś swoje zachowanie przedyskutował z Hubertem i żebyście obaj doszli w końcu do porozumienia, kiedy i w jakich sytuacjach stosować ten sposób kary.
Kopexie Bana za naruszenia regulaminu Pelek dostaje tylko z tego powodu ze wymaga od innych jego bezwzględnego przestrzegania. Małe odejście od tematu kończy się z jego strony wytykaniem innym ze piszą nie na temat. Dlatego pozwoliłem sobie mu udowodnić ze sam to robi wielokrotnie a ja przymykałem na to oko.
Kopex pamiętam jak działałeś z stce.pl (nie mylić z st-ce.pl) i jak Twoi koledzy grozili mi spaleniem domu (na forum) ale ja staram się do tematu podejść obiektywnie.Smile Dasz radę też nie kierować się animozjami i postarać się zrozumieć to co chce Ci przekazać?
No właśnie pamiętasz mnie nadal jak działalem tu czy tam, ale nie potrafisz spojrzeć na mnie z takiej strony, że od tamtego czasu mineło 6 lat, ja byłem gówniarzem, a Ty byłeś w takim wieku jak ja teraz i wiele, ale to na prawdę wiele się pozmieniało. Ja się nie kieruje, żadnymi animozjami, i choć bym chciał Cie zrozumieć to będzie ciężko. Bo skoro uważasz, że temat, źle jest założony (tj zły dział), to przecież masz moc administratora i może upomnieć a dodatkowo przenieść temat tam gdzie powinien się znajdować, a nie dyskutować o tym, czy powinien dostać bana czyt. Pelek), czy może zamknąc temat, jak zrobiłeś to z poprzednim. Czy Tobie też ciężko zrozumieć, że Pelek stara się z wami (administratorami, a bardziej mam na myśli Ciebie) dojść do pewnego consensu, po to też proponuje zmiany i z tąd te wszystkie tematy. Ja to przynajmniej tak to rozumuje, a Ty oczywiście szukasz dziury w całym.

Na koniec dodam, ze koledzy z stce.pl byli takimi kolegami dla mnie jakim Ty jesteś, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie - jakimi?
Kopex napisał(a):to przecież masz moc administratora i może upomnieć a dodatkowo przenieść temat tam gdzie powinien się znajdować,
Jasne że mamSmile Ale tutaj właśnie chodzi kopex o czepianie się Pelka odnośnie łamania przeze mnie regulaminu bo piszę ponoć "Posty nie na temat" także stwierdziłem że zastosuje ten regulamin w postaci która jest tutaj napisana wobec niego. Tak jakby on tego chciał. Smile
Kopex napisał(a):Czy Tobie też ciężko zrozumieć, że Pelek stara się z wami (administratorami, a bardziej mam na myśli Ciebie) dojść do pewnego consensu, po to też proponuje zmiany i z tąd te wszystkie tematy.
Nie widzę z jego strony chęci dojścia do porozumienia. Pisałem wielokrotnie aby zrobił to za pomocą prywatnych wiadomości, ostatnio mi nawet odmówił bo skoro ja piszę publicznie to on też tak będzie robił.
Kopex napisał(a):Na koniec dodam, ze koledzy z stce.pl byli takimi kolegami dla mnie jakim Ty jesteś, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie - jakimi?
Niektóre rzeczy pamiętam. To nie oznacza ze mają dla mnie jakiekolwiek znaczenie.Smile Ale Twoje problemy do mojej osoby sięgają tamtych czasów.Smile Więć ciężko mi wierzyć w Twój obiektywizm.Smile
A co do tematu to też go zamknę. Smile

A jeszcze jedno do Pelka. Twoje propozycje zostały przeze mnie przeczytane. Zostaną rozważone i jeśli któraś mi się spodoba zostanie przesłana do Huberta. Jeśli chcesz możesz rzecz jasna ominąć moją opinie i napisać ją bezpośrednio do Huberta (co jak wiem umiesz uczynić)
Pelek napisał(a):1."... aby moderator nie miał możliwości być jednocześnie dyskutantem oraz oceniającym dyskusję. Jeśli dyskutuje, to niech ocenia tę dyskusję ktoś inny. W przeciwnym razie staje się sędzią we własnej sprawie, a wyroki są łatwe do przewidzenia. "
Ustosunkuje się. Bo jeszcze mi wyskoczysz ze Ci nie odpowiedziałem.
Pomysł o pupe potłuc, po pierwsze chlubisz się w czepianiu mojej osoby. Jest nas 3 z tego aktywnie działam tu tylko ja. Nie widzę możliwości czekania 1-2 dni na nadanie komuś bana kto nie stosuje się do poleceń. Masz prawo się odwołać do tego służy e-mail podany na forum.
Pelek napisał(a):2. "... dodać przycisk np. "zwróć uwagę", który informowałby - bez żadnych konsekwencji - że dyskusja może zmierzać w "dziwnym" kierunku lub przekracza pewne granice.Byłoby to zwrócenie uwagi, że być może potrzebna będzie interwencja (choć nie koniecznie od razu ta z górnej półki) Bo przecież moderator - co było wielokrotnie podkreślane - nie musi czytać wszystkiego. "
Tak na szybko sprawdziłem od ponad półtora-roku nie użyłeś przycisku zgłoś naruszenie regulaminu. Od minimum 2 lat nie pisałeś do mnie wiadomości prywatnej. Więc po cholerę tworzyć kolejny nieaktywny przycisk. Wydaje się być to niepotrzebne są 2 mechanizmy których możesz użyć i tak z nich nie korzystałeś.
Pelek napisał(a):3. dodać do regulaminu pozycję "tematy zakazane" które określałyby jakich tematów nie powinno się poruszać , chodzi np. o "zakaz krytykowania moderatora" - jeśli oczywiście takowe miałoby zaistnieć.
.... I jak to można nie odbierać jak durną prowokacje?
Pelek napisał(a):4. Bardziej jasne zasady przekazywania osobom zbanowanym informacji o ich "przestępstwach". W wątku poniżej zostałem poinformowany, że wszelkie takie informacje powinienem załatwiać na maila (PW) ale to właśnie nie odpowiadanie na tego maila było jednym z moich pytań. I kółko się zamyka. Więc jest to albo zamiatanie pod dywan albo ... nie będę pisał, bo dostanę bana za obrażanie smile.
Ok, następnym razem wpiszę dokładnie o co chodziło. Na e-maila nie dostałeś pewnie odpowiedzi bo możliwe ze ktoś już ma Ciebie dość.
Pelek napisał(a):5. Jasne ostrzeżenia. Zanim ktoś "coś" dostanie z "górnej półki" to może warto (przynajmniej w wielu przypadkach) zwrócić komuś uwagę ? ( vide wątek "nabór na moderatora") . Bo mam wrażenie że jak dotychczas są tylko dwie skrajne opcje : albo nic nie robienie albo ban. ( ponownie vide wątek "nabór na moderatora" gdzie wyraźnie pisałem, cyt. :
Mam Cie ostrzegać? jak Ty nie raczysz stosować się do żadnych poleceń. Wielokrotnie proszony byłeś o powrócenie do tematu i nie raczyłeś wrócić do tematu tylko dalej się kłóciłeś. To z mojej strony tyle także jak widzisz prawdopodobnie zaopiniuję tylko jedno z tego co zaproponowałeś.

Jeśli nie zgadzasz się z tym co napisałem, to użyj opcji Prywatnej Wiadomości. może uda Ci się mnie przekonać. W przeciwnym wypadku jak pisałem pisz bezpośrednio do Huberta.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości