Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PO przygotowuje "Prawne uregulowania pomocy braterskiej"!!!
Poczytajcie co nieco na temat tego dokumentu, jego projekt powstał i został wniesiony do sejmu 12 października 2010 roku. Tu metryka dokumentu http://sejmometr.pl/legislacja_projekty_ustaw/1189. Postawił bym pytanie innej natury co do cholery działo się z tym dokumentem przez dwa lata , skoro dopiero teraz na gwałt się go proceduje. Przy okazji @Pelek poczytaj go będziesz wiedział - bez obrazy- o czym piszesz.

Pytasz w jakich sytuacjach ta bratnia pomoc jest potrzebna , ano zwykło się mówić w stanach wyższej konieczności. Takim stanem "wyższej konieczności" było np poszukiwanie karawanu ze zwłokami skradzionego przez polaczków na terenie Niemiec, bo nawet tak prozaiczna sytuacja w której funkcjonariusze Niemieccy poszukiwali go wspólnie z policją Polską wymaga uregulowania prawnego. Dokument opisuje procedury pobytu krótko (do 90 dni) i długo terminowego (powyżej 90 dni)pobytu funkcjonariuszy obcych służ na terenie Polski.

Na Krakowskie Przedmieście nikt ich zapraszał nie będzie, na zloty gwiaździste na Jasnej Górze też nie.
Odpowiedz
Pelek napisał(a):jaka impreza, jaki mecz wymagać może sprowadzenia "bratnich" służb i co te służby mają robić ??
Mecze? Proszę bardzo:
- EURO2012 - wiem, było, ale jest idealnym przykładem gdzie taka ustawa mogłaby się sprawdzić
- rozgrywki Ligi Mistrzów (o takie słyszałem że mamy się ubiegać)
- rozgrywki EURO2020 (o takie też mamy się ubiegać)
- zimowa olimpiada w 2022 roku - kandydatura Krakowa i Zakopanego
- poza tym - jak napisał Prober - ustawa pomoże w sprawach zwykłych przestępstw (kradzieże, rozboje, morderstwa itp.)

Pelek napisał(a):Tak, mnie "bratnie siły" bardzo źle się kojarzą.
No nie dziwię się, bo jak mówiłem, Ty mentalnie żyjesz jeszcze za żelazną kurtyną, w zniewolonym kraju rządzonym przez nie-Polaków. Poza tym - sam sobie wmówiłeś określenie - "bratnie siły" a czy w Ustawie takie sformułowanie zostało użyte?
Odpowiedz
Panowie, nie ma granic, żyjemy w Europie gdzie możemy się przemieszczać bez kontroli na granicach, co także ułatwia życie przestępcom.
Ta ustawa była konieczna. Jedna ustawa, a reguluje kompleksowo to, co do tej pory regulowało się za pomocą innych możliwości (dużo przy tym roboty tylko było i utrudnień).
Argumenty pewnego środowiska o tym, że będzie to wykorzystane przeciwko Polakom to brednie.
Nikt nie będzie wzywał Policji Niemieckiej na Marsz Niepodległości, na mecze polskiej Ekstraklasy, czy na jakiekolwiek mecze ani też na jakiekolwiek manifestacje.
Ustawa reguluje kompleksowo pewne sprawy, ale to nie znaczy, że ot tak po prostu Policjant z Niemiec czy Francji sobie przyjedzie do Polski i będzie tu działał jak nasz.
P.S. Rozumiem wątpliwości o jakich pisze @Pelek, i faktycznie - teoretycznie, w razie wielkich manifestacji jakikolwiek Polski rząd mógłby prosić o pomoc służby niemieckie, ale ten który by to zrobił, skręcił by tylko na siebie bicz i sam pozbawił się władzy. Takiego zachowania w Polsce żadnemu politykowi by nie wybaczono. Musielibyśmy być Republiką Bananową, żeby jakikolwiek rząd wzywał obce służby, by utrzymać się u władzy. To tak jakbyśmy nie mieli swoich, a przecież mamy.
A argumenty o ograniczaniu wolności, itp. itd. to populizm i wykorzystywanie przez polityków młodych, naiwnych ludzi.
Bo tylko ktoś kto nie rozumie potrzeby regulowania tego problemu, za pomocą jednej ustawy, może twierdzić, że oznacza ona od razu zamach na swobody obywatelskie.
Jesion napisał(a):1. Przyjęcie pakietu odbędzie się na drodze ratyfikacji przez Sejm większością głosów, a nie przez podpis Premiera.
2. Rozumiem, że wolałbyś nie tworzenie takiego dokumentu i powtórkę "greckiej kreatywnej księgowości" w innym kraju za kilka lat?
Ad.1 A nie powinno być większością 2/3 w Sejmie ? PiS zgłosić ma to do Trybunału. Czy nie jest tak, że rząd obchodzi w ten sposób Konstytucję w imię przyjęcia Paktu Fiskalnego ? Różni ludzie, różnie się wypowiadają - czasami już ciężko się połapać.
Spójrz choćby na to - http://i49.tinypic.com/25i88lv.jpg
Moim zdaniem sposób przyjęcia Paktu i wypowiedzi premiera o przyjęciu Euro, ma służyć jednemu - ten Pakt ma nas ''pchnąć'' ku przyjęciu Euro. Pan premier nie słucha chyba nawet ekonomistów, że na tą chwilę nie ma takiej potrzeby by tą walutę przyjmować. A Pakt to taki kolejny krok ku temu.
P.S. Właśnie natrafiłem na wyjaśnienia po kolei w kwestii Paktu - http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/6...sluzy.html - @Podhalańczyk, zapoznaj się proszę.
Co czytam, owszem - jest to jakiś sposób oddania kompetencji ( dlatego rozumiem wątpliwości), ale najważniejsze z naszej perspektywy w tym momencie to chyba to - ''Państwa (ale tylko ze strefy euro) muszą stosować się do zaleceń Komisji Europejskiej'' - czyli owszem, Komisja UE będzie miała większą kontrolę nad budżetami narodowymi, ale na tą chwilę tylko państwa eurolandu będą miały obowiązek stosowania się do zaleceń.
Co do samego Paktu, tej kontroli instytucji UE nad budżetami i trochę gospodarką - nie wiem jak to będzie funkcjonowało realnie, czy to tylko ''bat'' na takich jak Włosi czy Grecy, żyjący ponad stan, czy to nie tylko kolejny unijny super program, który w konsekwencji nie będzie prowadził do rozwoju. Coś jak unijny program centralnego sterowania polityką rolną, co jak wiem, prowadzi do wielu absurdów.
Ad.2 Czas pokaże @Jesion, do czego ten Pakt tak na prawdę będzie prowadził i czy skutki zamierzone przed, będą miały pokrycie rzeczywiste.
Bo to o czym pisze @Podhalańczyk wcale nie musi być taką brednią jak myślisz. Okaże się dopiero czemu ten Pakt będzie sprzyjał i czy nie będą to głównie interesy francuskich i niemieckich korporacji bankowych.
Co do kreatywnej księgowości, Polska obecnie nie odstaje w tej materii Wink
Jesion napisał(a):Mamy wolny kraj, można sobie demonstrować co się chce byle nie godzić w wolność i bezpieczeństwo innych. No ale jeśli tam pojawi się broń, wyrywanie chodników i koszy na śmieci czy demolowanie witryn sklepowych to na pewno będzie to zagrażanie...
I już masz odpowiedz, dlaczego niektóre środowiska tak krzyczą o zamachu na wolność. Nie rozumiejąc tak na prawdę, dlaczego zdecydowano się by jedną ustawą regulować wiele ważnych kwestii.
Zabawne przy tym jest myślenie, że ta ustawa ma rzekomo decydować o tym, że na marszach i manifestacjach w Polsce będzie Policja z innych krajów. Nikt na to nie pozwoli to raz, a dwa, ze Polska Policja dość dobrze radzi sobie na tego typu ''imprezach''. Rzekłbym nawet, po jednym z ostatnich dużych marszów, bardzo dobrze co chyba tylko zadziwiło pewne środowiska krzyczące po nim, o prowokacjach, ograniczaniu wolności. Nie, to po prostu działania mające zapobiegać tego typu zachowaniom, jakie podkreśliłem w wypowiedzi @Jesiona. I stąd ten cały krzyk.
Jesion napisał(a):No tak, w latach 2014-2020 będzie to 77 miliardów €. Czyli tyle samo co w latach 2007-2013.
@Jesion, spójrz na to - http://i45.tinypic.com/1fwllx.jpg
Fundusze z UE to zaledwie 3% naszego PKB. Sektor MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa) dostarcza 67% PKB. Więc gdzie tu jest tak na prawdę motor polskiej gospodarki ? Motor, o którego rozwój się nie dba, a to on daje pracę i wzrost gospodarczy.
Polska powinna rozwijać się przede wszystkim w oparciu o własne siły, a nie tylko w oparciu o dotacje, które po pierwsze nie są aż tak znaczące, a po drugie i najważniejsze - one się kończą kiedyś. Pisałem o tym tutaj w innym temacie, przejemy je, wydamy na drogi, mosty i co po 2020r. ? Dotacje, żadne nawet największe, nie dają bogactwa. Dzisiaj są jutro ich nie ma, a problemy zostają. A problemem Polski jest liberalizacja prawa, proste prawo podatkowe - to pomaga w rozwoju, tworzy miejsca pracy. A bogactwo ludzi czy godne życie na jakimś poziomie bierze się właśnie z pracy, a nie z dotacji.
Dlatego, dość ostro napisałem niedawno w innym temacie, że tylko idiota obecnie byłby w stanie zagłosować na PO, bo jak czytam i słyszę, słowa premiera Tuska o tym, że te fundusze i dotacje to będzie motor napędowy naszej gospodarki to się za głowę łapię!
Jeżeli fundamentem rozwoju Polski, gospodarczego są tylko, według premiera, dotacje z UE - to śmiem twierdzić, że bez dalszych zmian, Polska po 2020r. wpadnie dopiero w poważne tarapaty. Teraz nam się kończą fundusze z UE i efekty widać. Efekty braku działań tego rządu - który jak pokazują także ostatnie lata, chwalił się chełpił ''wzrostem gospodarczym''. Dzięki czemu, nie czasem dzięki dotacjom jako tako to wyglądało ? Dotacje się kończą i jaki jest efekt ? To propaganda premiera w tej kwestii, a gdzie realne działania mające na celu pobudzania gospodarki ?
Przemyśl to @Jesion Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):jest to jakiś sposób oddania kompetencji ( dlatego rozumiem wątpliwości), ale najważniejsze z naszej perspektywy w tym momencie to chyba to - ''Państwa (ale tylko ze strefy euro) muszą stosować się do zaleceń Komisji Europejskiej'' -
Zgodnie z naszą Konstytucją art 90"przekazanie części kompetencji" wymaga Ratyfikacji 2/3 głosów.

Dotychczasowa PRAKTYKA pokazuje iż Państwa małe muszą się stosować do wszystkich zaleceń Komisji Europejskiej(oprócz Niemiec, Francji czy Anglii).

"Pakiet fiskalny" ma taki sam cel jak "Pakiet Klimatyczny" - aby biedniejsi i słabsi PŁACILI(za nic) bogatszym i potężniejszym(każdy oszust aby kogoś oskubać musi mu najpierw naobiecywać)!?

Podstawą KAŻDEGO kraju są cztery elementy'
1. innowacyjność(jak pomysłowi są obywatele)
2. warunki administracyjno-prawne (jak urzędy traktują własnych aktywnych obywateli)
3. rynek pracy (jego wielkość i sprawność)
4. wielkość i dynamika rynku

W czasach II RP władza reprezentowała interesy polskiego rynku a w III RP reprezentują interesy niepolskiego rynku pracy i produkcji!
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
Jak skończyła II RP wiemy
Odpowiedz
Prober napisał(a):Przy okazji @Pelek poczytaj go będziesz wiedział - bez obrazy- o czym piszesz.
Masz rację. Przeczytałem. I o ile poprzednio uważałem , że zły jest pośpiech w jaki ustawa ma być wprowadzona, to teraz - po przeczytaniu - moje wątpliwości się powiększyły .
.
Jesion napisał(a):EURO2012 - wiem, było, ale jest idealnym przykładem gdzie taka ustawa mogłaby się sprawdzić
Ale jednocześnie to samo EURO pokazało, że bez tej ustawy też można sobie poradzić. A następny przykład który podajesz dotyczy wydarzeń które nie wiadomo czy się odbędą. Pomoc w przypadkach klęsk żywiołowych (czyli głównie lekarze i strażacy) oraz sprawy terroryzmu trasngranicznego są uregulowane (polecam link który podał Prober). Więc o co chodzi ?? Bo moim zdanie o to aby pod pretekstem porządkowania czy ujednolicania przepisów zabezpieczyć się na wypadek, gdyby komuś się nie podobał "aktualne bezpieczeństwo".
Od pięciu lat nie jest ujednolicone np. prawo geologiczne (dotyczy m.in. łupków) i rządziciele się tym nie przejmują. A tam to dopiero "partyzantka". A jest to o tyle istotne, że powinno stanowić priorytet gospodarczy.
.
abcde napisał(a):Rozumiem wątpliwości o jakich pisze @Pelek, i faktycznie - teoretycznie, w razie wielkich manifestacji jakikolwiek Polski rząd mógłby prosić o pomoc służby niemieckie, ale ten który by to zrobił, skręcił by tylko na siebie bicz i sam pozbawił się władzy. Takiego zachowania w Polsce żadnemu politykowi by nie wybaczono. Musielibyśmy być Republiką Bananową, żeby jakikolwiek rząd wzywał obce służby, by utrzymać się u władzy. To tak jakbyśmy nie mieli swoich, a przecież mamy.
Moje wątpliwości pochodzą stąd, że ponad 30 lat temu też nikt nie wierzył. Ale znalazł się taki bandyta co bardzo chciał "bratniej pomocy" i nawet jak oficjalnie jej nie dostał to i tak strach przed utratą władzy był większy . A potem został Prezydentem.
Pamiętać należy , że tacy bardzo rzadko stają przed sądem. W dzisiejszych czasach także. Jak to mawiają : zwycięzców nikt nie sądzi.
I bardziej chodzi mi nie o władzę w Polsce jako stanowisko premiera, tylko zabezpieczenie interesów np. Unii gdyby sprawy zaczęły przybierać niekorzystny (dla Unii) obrót. A unioentyzjastów co łykają wszystkie zalecenia unijne (bez względu czy są one mądre czy bzdurne) mamy przecież bez liku.
.
Jesion napisał(a):No nie dziwię się, bo jak mówiłem, Ty mentalnie żyjesz jeszcze za żelazną kurtyną, w zniewolonym kraju rządzonym przez nie-Polaków.
Bo chyba w przeciwieństwie do ciebie znam to z autopsji a nie propagandowych artykulików wybiórczej.
.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Bo chyba w przeciwieństwie do ciebie znam to z autopsji a nie propagandowych artykulików wybiórczej.
aaa... to ja już wiem skąd u Ciebie takie poglądy. Uczyłeś się historii z gazet Smile To powiem Ci, że lepiej poczytaj Wikipedię odstawiając Nasz Dziennik i Gazetę Polską, przełącz Radio Maryja na PR1, a Trwam na TVPInfo Smile

@abcde, dziękuję za Twój głos rozsądku.
Ad 1: Też się zastanawiałem nad tą 2/3 głosów, Pani Marszałek Kopacz powiedziała że konstytucjonaliści uznali że wystarczy połowa... więc dlatego jest taki tryb. Ale racjonalnie rzecz biorąc - 2/3 wymaga sią w przypadkach kiedy przenosi się pewne kompetencje organom międzynarodowym - więc ja się pytam: jakie kompetencje przeniesie pakt fiskalny z rządu czy Sejmu na UE?
Co do wprowadzenia euro, ja jak większość z nas jestem na razie sceptyczny, to samo mówił minister Rostowski. @abcde, to że Premier mówi o tym, że powinniśmy przystąpić do strefy euro to nie znaczy, że za dwa, trzy lata znikn
ą nam Piastowie i Jagiellonowie z portfeli. Przecież, żeby wstąpić do strefy musimy spełnić określone kryteria - a nie spełniamy żadnego (może jeszcze tylko inflacyjne), musimy wejść do korytarza ERM2, tego w dwa, trzy czy nawet cztery lata się nie zrobi przy obecnym stanie finansów państwa.
Poza tym, jeśli Premier mówi o euro - ja jestem jak najbardziej za staraniem się spełnić kryteria podstawowe i wejść do mechanizmu redukcji wahań kursowych.
Dania od 14 lat jest w ERM2 - czy przyjęła euro? Nie. Czy Duńczycy mniej boją się wahań korony? Na pewno.
A wiadomo - im mniejsze wahania kursów walut tyb bezpieczniej dla kredytobiorców, eksporterów, importerów - czyli dla całej gospodarki.
@abcde, no chyba przyznasz mi rację?

abcde napisał(a):Pisałem o tym tutaj w innym temacie, przejemy je, wydamy na drogi, mosty i co po 2020r. ? Dotacje, żadne nawet największe, nie dają bogactwa.
Oczywiście. Ale minister Bieńkowska zastrzegła, że resort przewiduje większy nacisk na wydawanie środków na cele rozwojowe i takie które przyczynią się do dużych korzyści w przyszłości.
Ja wierzę w minister Bieńkowską, jak w mało kogo. Ostatnimi czasy pokazała, że wie co robi i po co robi. Podziwiam ją za słowa które powiedziała chyba w Poranku TVN24, że nie jest politykiem, tylko urzędnikiem. Poza tym, miałem przyjemność kilka razy rozmawiać z Panią, która pracuje dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i mówiła trochę o pracy resortu - jak dla mnie, minister Gowin, Mucha mogliby się nauczyć jak twardą ręką kierować resortem, a Pan Grabarczyk to nie byłby godzien nawet sprzątać w MRR.
abcde napisał(a):słyszę, słowa premiera Tuska o tym, że te fundusze i dotacje to będzie motor napędowy naszej gospodarki to się za głowę łapię!
Zależy jak na to patrzeć.
Przecież wszyscy mówiliśmy, że gospodarka zwalnia - bo kończą się fundusze UE. Przecież każda wydana złotówka to zysk dla naszej gospodarki.
Ale jeśli patrzeć na to co te inwestycje przynoszą - jakie realne pieniądze... to niestety, nikłe.
abcde napisał(a):Polska po 2020r. wpadnie dopiero w poważne tarapaty.
Też się tego boję, że uzależnimy się od środków z Unii. A jeśli w latach 2021-2027 dostaniemy połowę tego co teraz - będzie oznaczało to realne wyhamowanie inwestycji. Ja tutaj upatruję szans w Polskich Inwestycjach Rozwojowych.
abcde napisał(a):Przemyśl to @Jesion smile
Nie muszę tu nic przemyślać.
@abcde, zgadzam się z każdym Twoim słowem. Rozsądek przez Ciebie przemawia...
Odpowiedz
Jesion w jego przypadku czasy PRL'u odcisnęły na nim swoje piętno. Ta niechęć do sprawujących władzę tak długo narastała, ze teraz on nie potrafi inaczej myśleć. Nie potrafi się przystosować do faktu że Polska się zmienia to tak trochę jak dać 80letniemu facetowi telefon komórkowy, a on nadal będzie wolał pisać listy.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
Pelek napisał(a):Bo chyba w przeciwieństwie do ciebie znam to z autopsji a nie propagandowych artykulików wybiórczej.
aaa... to ja już wiem skąd u Ciebie takie poglądy. Uczyłeś się historii z gazet
Jesion proponuję ci sprawdzić co oznacza słowo "autopsja".
.
Oscar napisał(a):Nie potrafi się przystosować do faktu że Polska się zmienia to tak trochę jak dać 80letniemu facetowi telefon komórkowy, a on nadal będzie wolał pisać listy.
Jeśli sądzisz, że młody chłopak który umie obsługiwać telefon komórkowy to na pewno "ten myślący" - to się grubo mylisz.
Oscar napisał(a):on nie potrafi inaczej myśleć
Podobnie jak ci którzy brak doświadczenia rekompensują sobie propagandowymi sloganami które chłoną jak gąbka.
Rybak złowił rybkę. Czy jesteś ze złota? - pyta. Nie, ja jestem z PO - odpowiada rybka. A czy spełniasz trzy życzenia? - pyta rybak . Nie - odpowiada rybka - ja tylko obiecuję !
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ad 1: Też się zastanawiałem nad tą 2/3 głosów, Pani Marszałek Kopacz powiedziała że konstytucjonaliści uznali że wystarczy połowa... więc dlatego jest taki tryb. Ale racjonalnie rzecz biorąc - 2/3 wymaga sią w przypadkach kiedy przenosi się pewne kompetencje organom międzynarodowym - więc ja się pytam: jakie kompetencje przeniesie pakt fiskalny z rządu czy Sejmu na UE?
Cóż, nasuwa mi się pytanie jacy to konstytucjonaliści z imienia i nazwiska. Ja, przyznam, nie słyszałem tej opinii więc czekam spokojnie na rozwój sytuacji.
Natomiast co do przenoszenia pewnych kompetencji, to sprawa jest dość prosta - Komisja Europejska i Rada Europejska ma wgląd i zdecydowany wpływ na budżet kraju oraz jego ocenę. Do tej pory stosowano kreatywną księgowość, i oczywiście patrząc na sytuację np.Grecji to rozwiązanie na papierze wygląda mi logicznie.
Tylko jak będzie w rzeczywistości, to już się obawiam. Po wejściu tego Paktu, jak karać taką Grecję czy Hiszpanię za nieprzestrzeganie zasad Paktu Fiskalnego, skoro oba państwa i tak ledwo funkcjonują ?!

Natomiast, jeszcze, co do oddawania samych kompetencji. Chodzi zapewne o Art. 90 Konstytucji - http://tinypic.com/view.php?pic=25i88lv&s=6 - na żółto zaznaczone najważniejsze.
Pakt Fiskalny jest rodzajem umowy międzynarodowej, kompetencją organów władzy państwowej jest ustalanie, realizowanie i przestrzeganie budżetu jako planu finansowego polityki państwa - i tutaj w jakimś stopniu następuje oddanie kompetencji. Oprócz tego po wejściu do eurolandu, organy uprawnione mogą nakładać na nas kary za nie wykonywanie narzuconych przez Pakt i np.jakiegoś urzędnika, poleceń. Wachlarz możliwości wpływania na nasz budżet po wstąpieniu do eurolandu będzie dość duży i tutaj są moje wątpliwości.
Ale to jest tylko moje zdanie, tak na rozumowanie to widzę, patrząc na Art. 90 Konstytucji. Zobaczymy jak wypowiedzą się eksperci w tej sprawie, choć przeczuwam, że (według mnie) cała ta sprawa jest bardziej polityczna i Trybunał po prostu nie będzie władzy robił problemów.
Jesion napisał(a):Dania od 14 lat jest w ERM2 - czy przyjęła euro? Nie. Czy Duńczycy mniej boją się wahań korony? Na pewno.
A wiadomo - im mniejsze wahania kursów walut tyb bezpieczniej dla kredytobiorców, eksporterów, importerów - czyli dla całej gospodarki.
@abcde, no chyba przyznasz mi rację?
Tak, zdecydowanie się zgadzam z Twoim zdaniem.
Rozumiem, że (być może) słowa premiera o Euro, to po prostu pewna gra polityczna, uspokojenie partnerów na Zachodzie, że będziemy chcieli być w tej pierwszej lidzie krajów UE. Z punktu politycznego rozumiem to zachowanie, także pod tym względem, że premier Tusk chce po prostu powoli zacząć Polaków oswajać z tym tematem. Jednak samo przyjęcie Euro, w ciągu najbliższych 4-5 lat uważam, kierując się wypowiedziami różnych ekonomistów, za nie potrzebne.
Jesion napisał(a):Ja wierzę w minister Bieńkowską, jak w mało kogo. Ostatnimi czasy pokazała, że wie co robi i po co robi. Podziwiam ją za słowa które powiedziała chyba w Poranku TVN24, że nie jest politykiem, tylko urzędnikiem.
To jest fakt, minister Bieńkowska nie jest tak medialna jak niektórzy i akurat to bardzo dobrze, bo również uważam, że dobrze wykonuje swoją pracę na stanowisku.
Jesion napisał(a):
abcde napisał(a):Polska po 2020r. wpadnie dopiero w poważne tarapaty.
Też się tego boję, że uzależnimy się od środków z Unii. A jeśli w latach 2021-2027 dostaniemy połowę tego co teraz - będzie oznaczało to realne wyhamowanie inwestycji. Ja tutaj upatruję szans w Polskich Inwestycjach Rozwojowych
To właśnie mam na myśli, bo jak pisałem, dotacje dzisiaj są jutro ich nie ma. Po nich rzecz jasna zostaną jakieś drogi, mosty etc. I podczas ich wykorzystywania wskazniki gospodarcze będą wskazywały na rozwój 2-3 %, może 4% , ale co po tych dotacjach ? Tutaj są moje obawy, a efekty przecież widzieliśmy już w 2012 kiedy nie było już za bardzo czego wydawać. Do 2020r. będzie podobnie, będzie co wydawać, a co po 2020r. ?
Jeżeli jakikolwiek rząd, do tego roku nie zreformuje systemu prawnego pod wieloma względami, systemu podatkowego etc. to ja się szczerze obawiam. Dlatego dotacje dotacjami, fajnie że będą, ale trzeba w Polsce budować swój kapitał. Żeby tak było, żeby powstawały firmy i rozwijały się istniejące potrzebne są zmiany.
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Jeśli sądzisz, że młody chłopak który umie obsługiwać telefon komórkowy to na pewno "ten myślący" - to się grubo mylisz.
@Pelku, każdy myśli... ale nie każdy rozumie Smile Albo nie chce, lub nie potrafi zrozumieć, bo już nie może do niego dotrzeć, że nie jest tak, jak zawsze było...
To tak jak z syndromem tych którzy nie pogodzili się z upadkiem PRL - zawsze będą po nim płakać.

@abcde, w kwestii paktu fiskalnego.
Jasne, z tą 2/3 głosów też bym się zastanawiał czy aby rząd nie obszedł tego przepisu - ale, nie jestem konstytucjonalistą i nie znam szczegółowo tycho kompetencji jakie mielibyśmy przekazać organom międzynarodowym.
Co do kontroli i karania krajów członkowskich - jestem jak najbardziej za. Myślę, że takie rozwiązanie jedynie ukróci samowolę i rozrzutność niektórych rządów i polityków. A tym samym - nie będzie zagrażać powtórkom z Grecji. A co do Hiszpanii - tam kryzys nie jest skutkiem kreatywnej księgowości rządu - ona sama jest ofiarą własnego sukcesu.
W kwestii euro.
Oczywiście, być może jest tak, że Premier (którego słowa są bardziej słyszane w Europie) mówi o euro w Polsce w celu umocnienia naszej pozycji i podkreślenia naszych aspiracji. A z drugiej strony jest Wicepremier ( Big Grin ) Rostowski, który na forum krajowym chłodzi te słowa i mówi, że wejdziemy jak będziemy gotowi - a nie jesteśmy. A w ogóle, powinniśmy się oswajać z euro - bo prędzej czy później pożegnamy złotówkę, ale nie będzie to za dwa, trzy, czy nawet cztery lata. Ale być może - jeśli sytuacja w strefie euro się ustabilizuje - nową perspektywę budżetową 2021-27, będziemy liczyć w €.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):
Pelek napisał(a):Jeśli sądzisz, że młody chłopak który umie obsługiwać telefon komórkowy to na pewno "ten myślący" - to się grubo mylisz.
@Pelku, każdy myśli... ale nie każdy rozumie
No właśnie. SDlatego sowa "ten myślący" umieściłem bardzo wyraźnie w cudzysłowu. Czy rozumiesz co one oznaczają? Bo "myślący" i "myśli" wydają się (przynajmniej jak dla mnie) mieć różne znaczenia. Mam nadzieję, że mówimy o tym samym.
.
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Czy rozumiesz co one oznaczają?
Mam wrażenie ze Ciebie nikt nie rozumie. Kiedy tylko ktoś Ci powali swoim argumentem i nie posiadasz sensownego odzewu zawsze uciekasz się do tych samych gierek.
Do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć. Świat się zmienia z dnia na dzień a Ty dawno za nim nie nadążasz. Twoja "wiedza" już dawno straciła wartość w obecnym świecie. I jedyne co Ci pozostało to ciągłe marudzenie.
Pelek napisał(a):Podobnie jak ci którzy brak doświadczenia rekompensują sobie propagandowymi sloganami które chłoną jak gąbka.
I to mówi facet który co jakiś czas uraczy nas jakimś propagandowym artykułem. Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Mam wrażenie ze Ciebie nikt nie rozumie. Kiedy tylko ktoś Ci powali swoim argumentem
Masło maślane. Jeśli mnie nie rozumie to jak może "powalić mnie swoim argumentem" ?? Przecież nie wie o co mi chodzi bo mnie nie rozumie ?? Big Grin Brak w twoim zdaniu jakiejkolwiek logiki.
.
Oscar napisał(a):zawsze uciekasz się do tych samych gierek.
Jak na razie to ty próbujesz chyba coś ugrać. Twój post kompletnie nie odnosi się do tematu wątku a bardziej konkretnie do mojej osoby. Dlaczego ??
Od razu powiem także dlaczego tak sądzę : na 38 postów w wątku , twoje są dwa. I czego dotyczą ?? Post 33 i 38. - nie ma tam słowa wspominanej ustawie czy pakcie fiskalnym Bardziej interesuje cię chyba mój "psychologiczny portret charakterologiczny" ( :lol::lol: )
Jeśli piszesz to jako "zwykły" forumowicz to jeszcze potrafiłbym to zrozumieć, ale jeśli piszesz jako administrator - to już nie bardzo. Czyżbyś chciał prowokować trzecią już z kolei "wojnę" ???
.
Dlatego BARDZO PROSZĘ !!!! abyś odpowiadając mi na - być może - ten czy jakikolwiek inny post pisał mi ZAWSZE z jakiej pozycji piszesz : forumowicza czy administratora. Żeby nie było że jak "przegrywasz" to nagle z "piszącego" robisz się "wielką władzą" .
Odpowiedz
@Pane Pelku jakieś wielkie kompleksy z Pana wyłażą , pierwszy zauważalny to kompleks władzy. Oskar jak widzę pisze z pozycji Oskara gdyby było inaczej to i ton byłby inny. Co do sedna jego wypowiedzi to zgadzam się co do tego że jest Pan przykładem słownikowego malkontenctwa - trudno tego nie zauważyć. Żeby nie było niedomówień odsyłam do definicji Smile. http://www.slownik-online.pl/kopalinski/...45F9F9.php
Odpowiedz
Pelek napisał(a):Jeśli piszesz to jako "zwykły" forumowicz to jeszcze potrafiłbym to zrozumieć, ale jeśli piszesz jako administrator - to już nie bardzo. Czyżbyś chciał prowokować trzecią już z kolei "wojnę" ???
Dlatego BARDZO PROSZĘ !!!! abyś odpowiadając mi na - być może - ten czy jakikolwiek inny post pisał mi ZAWSZE z jakiej pozycji piszesz : forumowicza czy administratora. Żeby nie było że jak "przegrywasz" to nagle z "piszącego" robisz się "wielką władzą" .
Nie wiem czy śmiać się czy płakać.... :|
@Pelku, nie wiem gdzie widzisz jakąkolwiek prowokacje ze strony Oskara który rzekomo chce jakiejś wojny.
Za dużo naczytałeś, nasłuchałeś i na oglądałeś się "prawdziwie i jedynie polskich mediów" i mówisz ich językiem - podejrzeń, nienawiści i niechęci (ładnie mówiąc).
Budujesz barykady, siadasz w okopach i strzelasz do każdego kto waży się odezwać.

Prober napisał(a):Co do sedna jego wypowiedzi to zgadzam się co do tego że jest Pan przykładem słownikowego malkontenctwa
O to to! Przykład idealny Smile
Odpowiedz
Prober napisał(a):@Pane Pelku jakieś wielkie kompleksy z Pana wyłażą
Masz racje. I chyba dobrym rozwiązaniem będzie jak już przestane go nawracać bo do niego nic nie dociera.
Jesion napisał(a):Budujesz barykady, siadasz w okopach i strzelasz do każdego kto waży się odezwać.
Dokładnie. On jest tak negatywnie do wszystkiego nastawiony. Cóż także z mojej strony pass, bo szkoda aby znowu wam dyskusja się popsuła przez jego kolejne oskarżenia.
Ubi concordia, ibi victoria.
Odpowiedz
Oskar, moje prywatne zdanie jest takie, trzeba dawać odpór takim nonkonformistycznym postawom naszych forumowiczów, malkontenctwu i powszechnej negacji. Także nie jest to prywatna potyczka Twoja i Pana Pelka , ale słuszna krytyka takich postaw. Pan Pelek podjął próbę wyeliminowanie Cię z dyskusji poprzez odniesienie się do Twojej roli na forum. Jeśli się wycofasz punkt dla Pana Pelka .
Odpowiedz
Prober napisał(a):Oskar, moje prywatne zdanie jest takie, trzeba dawać odpór takim nonkonformistycznym postawom naszych forumowiczów, malkontenctwu i powszechnej negacji.
Masz 100% racje. I ciężko się z Toba nie zgodzić.
Prober napisał(a):Także nie jest to prywatna potyczka Twoja i Pana Pelka , ale słuszna krytyka takich postaw.
Znowu masz racje, i znowu się z Toba w pełni zgadzam. Ale w jego przypadku to syzyfowa praca. Czym mocniej go krytykujemy tym on mocniej się broni i co gorsza utwierdza w przekonaniu ze ma racje.
Prober napisał(a):Pan Pelek podjął próbę wyeliminowanie Cię z dyskusji poprzez odniesienie się do Twojej roli na forum.
On już próbował wyeliminować moją funkcje z forum, co spowodowało wręcz odwrotny skutek i wzmocnienie mojej pozycji. Big Grin
Prober napisał(a):Jeśli się wycofasz punkt dla Pana Pelka .
CóżSmile Dam mu i 10 takich punktów. Smile Wydaje mi się że obecnie najlepszym sposobem będzie po prostu ignorowanie tych jego wypocin. Wiem ze serce się kraja czytając to co on pisze, ale jeśli nikt nie będzie zwracał uwagę na jego posty to też on nie będzie mógł leczyć tutaj swoich frustracji i wreszcie przestanie.
Odpowiedz
pogadajcie sobie chłopcy jeszcze troszkę, ponarzekajcie na mnie, ale jak będziesz @Oscar kierował w moją stronę posty to pamiętaj : forumowicz albo administrator. Proszę.
Odpowiedz
СТих224.3PERFBettClifРыбаOZONвремEarlJaloотдеMarrDeko6421ПироTranАртиRondZongРапоповевоскWood
ТаммErleСувоНевеБудепромPhilРодиXVIICredGiovИллювлияBrauSpecUlliПетеПавлComiElbr9020допоBria
StreDaviHonoNintГолиHyjaДениClanXVIIblacviscAcce1026blacразнавгуCartПрокБарыJohnEtniPushGiac
ЭлизПете1964JuniDisnSonyPhilMassРоссWindJuliNinjBaldDreaБалязагаXVIIСидоОганAlaidarkцеркГасп
tapaРютиШестменяJPANИллюБадыVIIIPhotкварМеднКаноSaraLopeDisnReakЛихаEricчелоTrakNBRDДжежПолс
КарбRogeхороML-0HennАГГрBoscToshбеже(ПедPaulКитаМакаDaliPJ17РоссDonaрисуPrinМоскБоличитаAmbi
Галк4402CreaиндииздефигуруссWindCentБелуMonsConnDremSupeChoiGottМедиутопXXIIHideПетрЛитРTwis
КалиЛитРRomaRomaдокуКержхудоПоляSerpДубоХомяДюфрБатаСатиGaliHellEnigофорHellJeniсобыDoubYama
ЖивоКузнкартСальBonuШатаостаFinaсловупраDidiJudyЗебзупраwwwnAlleЧеркавтоЗвавискуHarrML-0ML-0
ML-0MagiдебюФилиRockСказMichЗапаТрусРазмГераПросавтоfirsнепо
Odpowiedz
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości