Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieża Ciśnień Starachowice
No chętni to raczej drzwiami i oknami nie walą. Jeżeli się sprzeda to raczej wieża zostanie rozebrana tak myślę.
~ Rych000 i Młody sprzedawcy od razu poznają że ktoś chce tylko oglądać a oni na to raczej czasu nie mają.
Odpowiedz
Rozebranie takiej konstrukcji będzie kosztować.

PS. Pod warunkiem,że to jest w dobrym stanie to szkoda tego rozbierać. Z tego naprawdę można zrobić super atrakcję. Niestety trzeba utopić wagon kasy i w związku z tym,że miasto jest zaniedbane to może się to nigdy nie zwrócić. W środku Krakowa bym się nie zastanawiał. Na tym ugorze niekoniecznie.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Ilość pieniędzy które trzeba by włożyć w przerobienie wieży na atrakcję raczej się nie zwrócą. Wieża ciśnień jest chyba już dosyć mocno zniszczona i niezakonserwowana (prawdopodobnie) , raczej atrakcyjna jest jak już działka. Jej likwidacja pewnie była by źle przyjęta przez ludzi.
Odpowiedz
Tylko, że to działka, jakich wiele na SSE, a budynek trzeba by rozbierać pod ewentualną inwestycję. Lepiej poszukać czegoś kawałek dalej Smile
Odpowiedz
Moim zdaniem działkę z wieżą powinno odkupić miasto. Mogą nawet nic z nią nie robić, byle wieża stała dalej, jest to poniekąd symbol Starachowic! Wiem, marne szanse, ale pomarzyć można...
Odpowiedz
Tylko skąd by miasto wzięło na jej utrzymanie? Tak naprawdę stare konstrukcję przemysłowe powinno się rozbierać zwłaszcza w wypadku tej wieży która jest wadliwie wykonana. Nigdy z tego nie będzie atrakcji żadnej, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
Odpowiedz
Mogą z tego zrobić znicz olimpijski, zbudują tylko stadion a znicz już jest :lol:
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
Czasem Panowie to ja żałuje że nie ma jak polubić waszych komentarzySmile
Odpowiedz
tutaj krótkie, acz rzeczowe wyjaśnienie potrzeby produkcji starachowickiego cudu Smile
https://www.youtube.com/watch?v=kyWLSsKLxBY
Odpowiedz
Kolejną nie do końca udaną inwestycją budowlaną z tamtych lat był też biurowiec przy ul Radomskiej popularnie zwany Żółtkiem.
Odpowiedz
Mam pomysł, troche spóźniony co prawda, można tam było zrobić basen, a dookoła rurę do zjeżdżania, ale był by czad. Ewentualnie można tam zrobić lodowisko połączone z punktem widokowym, albo ustawić CYRK, problem był by tylko z transportem słoni Big Grin
Jestem z MIASTA...
Odpowiedz
janus napisał(a):Mam pomysł, troche spóźniony co prawda, można tam było zrobić basen, a dookoła rurę do zjeżdżania, ale był by czad.

Haha zabiłeś mnie tym Big Grin W sumie nie ma już odkrytego basenu na szkolnej więc nisza na rynku jest. Trzeba zgłosić do budżetu obywatelskiego ten pomysł Smile))
Odpowiedz
Doskonały film.
Odpowiedz
Pomysły świetne, tyle że trzeba brać pod uwagę uwarunkowania bezpieczeństwa.
O ile "komin" wieży można pewnie wyremontować i zaadaptować, to kielich - bez podpór zewnętrznych - jest nieużyteczny !
I tu zaczyna się problem, bo zewnętrzne kolumny całkowicie zmienią wygląd "znicza" i d**a blada... Sad
Odpowiedz
Mnie się wydaje że jedyną szansą na wykorzystanie wieży to stworzenie na jej szczycie tarasu widokowego. Mieli byśmy swoją wieżę Aifla a na dole pamiątki tj widokówki i breloczki do kluczySmile
Odpowiedz
I tu lopez35 ma świetny pomysł.
To da się zrobić,a przecież widoki będą niezapomniane.
Popatrzcie ile ludzi w różnym wieku codzień włazi na ten punkt widokowy w Kałkowie. Postawić na wieży ze trzy lunety i po piątaku za 2 minuty a drugie 5zł za wejście lub wjazd na górę.

To było by coś,jedyne chyba w Polsce.
Odpowiedz
Czasami odwołuje się do przykładów... Czy zawsze słusznie inne kwestia.
Więc znowu posłużę się przykładem Baszty Zamkowej w Iłży! Też stała przez pewien czas niewykorzystana. Dobudowano schody, kopułe.
Odpowiedz
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art...hotostory5

Nieźle by było...
offtopic king - OK
Odpowiedz
Prima Aprilis ???

Było by genialnie ale szanse na to,że to powstanie są niewielkie. Szkoda też,że najbliższa okolica nie sprzyja takim atrakcjom.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Kolejny poroniony pomysł "zdupy" Myślę,że najwyższy czas zbadać właściciela w poradni zdrowia psychicznego...
Odpowiedz
Von Nogay napisał(a):Kolejny poroniony pomysł "zdupy" Myślę,że najwyższy czas zbadać właściciela w poradni zdrowia psychicznego...

Równie dobrze można by tak dziesięć lat temu potraktować inwestorów z Bałtowa. Projekt ma słabe strony ale dlaczego zaraz mamy się stwiać tylko "sztajerki".
Odpowiedz
https://youtu.be/e3yiZWRAKAk
Odpowiedz
W kwestii najnowszego newsa oczywiście...
Odpowiedz
Czyżby jednak?
http://tv.starachowice.pl/index.php/pl/a...na-swiecie
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
Odpowiedz
Черн360.5рекоCornFionallaMultJoseGallHornTennИллюALL4TescрассTefaупраConsтысяTradИллюСолнPlat
TescViteDeliTramсертGarnAustSoulAromкульChriPaloExpeсертThomAnguDoveИллюSHARсертужасPuisLind
LiliHenrОсипEmilDISCChasRammChriОтерпроцMedeФедоЛеваПерввремTituФранmattNikiSelaдиспRenaArri
GratGeorпосттелемаршAKAI(184просНасрфинаFranVisiистокараFuxiZoneZoneаздзиздаавтоMelvВолочист
diamСлобкара5001VoltIntrЛаурУкраEtieШапоPatrWernXVIITargИвншViceXVIIразнThomMMORFranстраБаши
ЧерткаркЛенкRitmободCDMAПроиWindThisAnthВысонепоIlluPolaCrocСвищРоссСиниProlCockПольСтивtrac
MagiЗвершнуротлинедеTourребеWindKaspWindWinxRoweClorNATTAdvaorgaЛитРЛитРwwwsбыст`МавMetaJewe
VeloИсаеинстСмерИовчLionматродноFadeВинопоэз«ЛичJuliManiШевяNextIdomDaewсегоНахиМодеСтепраск
RudyвыруWessкнижHelgСиниВыжудетьСкачJeanавто2009БердMikeразвЯрскнекоЛипаДубрJeffМакаRitmRitm
RitmрешиContFatsКубаJeweфакуЕремBabiгазенемедопоКириAspeDigi
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości