Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezydent Komorowski przeciwko demokracji
Oficjalnie prezydent Komorowski oznajmił, że nie weźmie udziału w referendum o odwołanie Gronkiewicz-Walz. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zasady demokracji ma w ... czterech literach. Nie dziwmy się zatem przy następnych wyborach, że ludzie nie idą głosować _ przecież dla większości są to (i tu cytat pana Prezydenta) "batalie polityczne". To wstyd że Prezydent daje taki przykład.Ale widać demokracja interesuje go tylko wtedy kiedy wygrywa on lub jego patria, a kiedy są szanse na przegraną - spogląda tylko na żyrandol wymyślając niedorzeczne teorie.
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/broni...wicz/cxy31
Odpowiedz
Pomysł referendum jest bezsensowny, szczególnie w tym czasie i oczywistym kontekście politycznym . Popieram p. prezydenta szkoda uczestniczyć w czymś tak żenującym
Odpowiedz
W jednym zgadzam się z Panem Prezydentem, że to sprawa typowo polityczna. PiS i reszta (chyba w myśl, wszyscy przeciw PO - jak kiedyś wszyscy przeciw PiS), chce iść po prostu za ciosem. A, że rządy Pani Prezydent można oceniać różnie, to też fakt więc może im się udać.

Jednak skoro zebrano ponad 200 tyś podpisów mieszkańców to wydaje mi się, że nie powinno lekceważyć tylu osób.
Skoro mamy jako obywatele do tego prawo, to możemy z niego korzystać i choćby to była bardzo polityczna sprawa, to dwie najważniejsze osoby w państwie czyli prezydent i premier, nie powinni zniechęcać obywateli do pójścia na referendum i skorzystania z przysługującego im prawa.
Niestety ale obaj Panowie, mówiąc tak a nie inaczej wpisują się także w ten nurt, czyli wszystko to walka polityczna.
@Prober, różnie to można oceniać, ale pamiętać należy że HGW można dużo zarzucić i nie powinien nikt się dziwić.

P.S. Polecam śledzić po wakacjach sprawę ustawy nad którą pracuje się w Kancelarii Prezydenta a dotyczącej powoływania referendum. Jeden z proponowanych przed wakacjami zapisów to był tzw. krok na przód - niestety drugi z planowanych zapisów to znowu tzw. dwa kroki do tyłu... Dlatego z niecierpliwością czekam na ostateczny tekst proponowanej ustawy. Mam nadzieję, że dzięki niej obywatele będą mieli większy wpływ na władze samorządowe.
Odpowiedz
Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie Smile

PeGe napisał(a):Oznacza to ni mniej ni więcej, że zasady demokracji ma w ... czterech literach
@PeGe, demokracja ma to do siebie, że każdy obywatel może ze swoim prawem wyborczym zrobić co chce i co mu się żywnie podoba. Wybory/referenda nie są przymusowe (co pokazało nasze - o wiele bardziej potrzebne i uzasadnione referendum - od tego warszawskiego), więc to jego decyzja.

Ja również uważam, że referendum w sprawie odwołania Pani Prezydent, jest tylko i wyłącznie zagrywką polityczną. Nie widzę tak poważnych powodów, które byłyby przesłankami do jej odwołania. Jest jeden - Hanna Gronkiewicz-Waltz jest z PO.

abcde napisał(a):@Prober, różnie to można oceniać, ale pamiętać należy że HGW można dużo zarzucić i nie powinien nikt się dziwić.
@abcde, no to możesz napisać co można zarzucić Smile chętnie je poznam.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Oficjalnie prezydent Komorowski oznajmił, że nie weźmie udziału w referendum o odwołanie Gronkiewicz-Walz. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zasady demokracji ma w ... czterech literach. 7
Gdybym ja nie poszedł na rederendum ws. odwołania prezydenta Bernatowicza, to też miałbym gdzieś demokrację? Gdy nie pójdę na wybory, to też?
Odpowiedz
Bardzo niska była również frekwencja w wyborach na szefa PO . Czyżby platforma była nie demokratyczna?
Odpowiedz
Znaczy frekwencja obecnie to około 50 procent. A do zakończenia zostało kilkanaście dni. Więc czy ja wiem czy taka niska.
Odpowiedz
Prober napisał(a):Pomysł referendum jest bezsensowny, szczególnie w tym czasie i oczywistym kontekście politycznym .
Prawie każde tego typu działanie jest działaniem politycznym. Także samo słowo "polityczne" jest też często wykorzystywane przez polityków - tak z jednej jak i z drugiej, trzeciej, czwartej itd. strony. Nasze ostatnie starachowickie referendum też niektórzy określali jako "polityczne".
Karol napisał(a):Gdybym ja nie poszedł na rederendum ws. odwołania prezydenta Bernatowicza, to też miałbym gdzieś demokrację? Gdy nie pójdę na wybory, to też?
Jesion napisał(a):demokracja ma to do siebie, że każdy obywatel może ze swoim prawem wyborczym zrobić co chce i co mu się żywnie podoba.
Panowie, ja Was bardzo lubię Smile bardziej niż Komorowskiego , ale nie porównujcie się z Prezydentem. Gdyby stwierdził, że popiera Gronkiewicz byłaby to jego opinie i jego zdanie. Gdyby stwierdził, że nie podjął jeszcze decyzji albo wymigał się (jak to w zwyczaju) od odpowiedzi . Ale tu jest - podobnie jak u Tuska -zachęcanie do nie pójścia.

roberttof napisał(a):Bardzo niska była również frekwencja w wyborach na szefa PO . Czyżby platforma była nie demokratyczna?
oczywiście . Od samego początku czyli od chwili założenia jej przez osoby związane ze służbami specjalnymi PRL-u.
Jesion napisał(a):Wybory/referenda nie są przymusowe (co pokazało nasze - o wiele bardziej potrzebne i uzasadnione referendum - od tego warszawskiego), więc to jego decyzja.
@Jesion, czy gdzieś mówiłem o przymusowych wyborach ? Ale poczytaj sobie wypowiedzi różnych polityków o frekwencji na jakichkolwiek wyborach - o dziwo wszyscy , od lewa do prawa, mają podobne zdanie.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):@Jesion, czy gdzieś mówiłem o przymusowych wyborach ? Ale poczytaj sobie wypowiedzi różnych polityków o frekwencji na jakichkolwiek wyborach - o dziwo wszyscy , od lewa do prawa, mają podobne zdanie.
@PeGe, dobrze wiesz, że chodziło mi o to, że nie ma przymusu chodzić na wybory/referenda.
Poza tym, całe PO będzie w referendum grało na niską frekwencję. A może Ty znasz powody dla jakich referendum ma zostać przeprowadzone? Smile
Odpowiedz
Karol napisał(a):Gdybym ja nie poszedł na referendum ws. odwołania prezydenta Bernatowicza, to też miałbym gdzieś demokrację? Gdy nie pójdę na wybory, to też?
Bądź uprzejmy nie porównywać potencjalnego kryminalisty z uczciwymi ludźmi. A referendum w sprawie odwołania jego osoby do hucpy wyborczej związanej z referendum w Warszawie.
Takie akcje wypaczają ideę , zniechęcają ludzi do uczestnictwa . Robi się z tego referendum probierz dla badania nastrojów społecznych miesza w głowie opinii publicznej. A z obywateli Warszawy dyspozycyjnych głupków na usługach pożal się boże opozycji.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Ja również uważam, że referendum w sprawie odwołania Pani Prezydent, jest tylko i wyłącznie zagrywką polityczną. Nie widzę tak poważnych powodów, które byłyby przesłankami do jej odwołania. Jest jeden - Hanna Gronkiewicz-Waltz jest z PO.
Tak, to jest polityka. Ale tym samym jest nawoływanie do nie pójścia na referendum.
Czyli co, referendum to szansa dla obywateli do odwołania władzy ale tylko tej złej, za to kiedy chce się odwołać kogoś z PO to referendum to już ''sprawa polityczna'' ?
Jesion napisał(a):@abcde, no to możesz napisać co można zarzucić Smile chętnie je poznam.
Uzdrowienie finansów Warszawy: jest potrojone zadłużenie z 2,2 mld zł do 6 mld zł,
Most Krasińskiego, Most na Zaporze: brak realizacji,
Odchudzenie administracji: jest najwięcej urzędników w historii, HGW zwiększyła zatrudnienie o 35%,
Obniżenie podatków, czynszów dla przesiębiorców: Podwyżki
Tramwaj na Tarchomin: brak realizacji, trawmaj wozi powietrze za 900 tys. zł miesiecznie!
Szpital południowy: brak realizacji.
Optymalizacja rozkładów ZTM: jest likwidacja linii autobusowych,
Budowa żłobków: potrzeba dwa razy więcej miejsc niż jest obecnie!
150 km ścieżek rowerowych: brak realizacji!
Znalezione w internecie, są na to artykuły w prasie. Są także inne przykłady, nie chce mi się i nie mam czasu szukać teraz tego wszystkiego o czym czytałem na przestrzeni 3-4 ostatnich lat.

Oczywiście, jak pisałem z jednej strony to oczywiście sprawa polityczna ale z drugiej można poszukać w internecie szczegółowych danych, gdzie rzeczywiście Pani Prezydent jest co zarzucić.
Karol napisał(a):Gdybym ja nie poszedł na rederendum ws. odwołania prezydenta Bernatowicza, to też miałbym gdzieś demokrację? Gdy nie pójdę na wybory, to też?
To dlaczego większość Polaków narzeka po wyborach a do nich nie chodzi? To samo z referendum?
Cholera to o co tu chodzi, wybory i referenda są do odwoływania złej władzy i wszelkich ''oszołomów'' i do tychże zachęca się społeczeństwo do uczestnictwa, natomiast kiedy chce się odwołać jedynie słuszną władzę z PO to już jest TYLKO i wyłącznie sprawa polityczna.
Społeczeństwo póki co ma taką możliwość i z tego korzysta! rozumiem, że PO trzęsie portkami po przegranej w Opolu i Elblągu ale póki co nic nie jest w stanie zmienić praw Polaków. No chyba, że projekt Prezydenta RP będzie ograniczał odwoływania władzy samorządowej.
Jesion napisał(a):Poza tym, całe PO będzie w referendum grało na niską frekwencję.
Czyli grają kartą polityczną, a obywatelskość z nazwy swojej partii mają gdzieś.
Są obywatelscy wtedy kiedy potrzeba, czyli odwołując tych złych.
Jeśli są tacy obywatelscy jak nazwa sugeruje to dlaczego nie namawiają i nie propagują idei pójścia swoich wyborców na referendum, i głosowanie przeciwko odwołaniu Pani Prezydent?
Odpowiedz
abcde napisał(a):Most Krasińskiego, Most na Zaporze: brak realizacji,
Most Krasińskiego obiecywała Pani Prezydent za czasów pierwszej kadencji, wszystkie plany storpedował ratusz Żoliborza, który nie chce, żeby z ul. Krasińskiego uczynić ulice przelotową. Poza tym, żeby most spełniał swoje funkcje trzeba zbudować ponad 1200 metrową trasę z 500 metrowym wiaduktem nad torami.
Pieniędzy po prostu na to nie ma.
Most na Zaporze - śmiech na sali. Nie wiem czy w ogóle ktoś w Ratuszu myślał nad tym poważnie. Żeby w ogóle zbudować ten most, to trzeba by zbudować kilkanaście kilometrów dróg, żeby do niego dojechać - wg. mnie chyba najmniej potrzebny z planowanych mostów. Poza tym, od kiedy zaczęła się budowa Mostu im. Marii Skłodowskiej Curie (Północnego), to mówiono że kolejnym, będzie już most budowany przez GDDKiA - Most Południowy w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy.
@abcde, z pustego to i Salomon nie naleje.

abcde napisał(a):Tramwaj na Tarchomin: brak realizacji, trawmaj wozi powietrze za 900 tys. zł miesiecznie!
Z tym się zgodzę, ale po części.
Powodem braku realizacji są błędy w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, oraz protesty organizacji ekologicznych i mieszkańców Tarchomina, którzy to zaskarżają decyzje i inwestycja w ogóle nie mogła ruszyć.

abcde napisał(a):Szpital południowy: brak realizacji.
Mój drogi... poczytaj trochę, zanim zaczniesz się zagłębiać w takie rzeczy.
Inwestycje odłożono w czasie, bo nie ma pieniędzy. Okazało się, że działka planowanego szpitala jest roszczeniowa, a poza tym, na niej chciałoby również rozbudować się Centrum Onkologii - z nową izbą przyjęć (obecna przyjmuje 1300 pacjentów dziennie a przewidziana jest na 300).

abcde napisał(a):Optymalizacja rozkładów ZTM: jest likwidacja linii autobusowych,
No błagam.... Ty chyba autobusami po Warszawie nie jeździsz.
Bardzo dobrze, że zlikwidowano część niepotrzebnych linii. Bo były takie, które dublowały metro i linie tramwajowe, a przez większość czasu stały w korkach i generowały jedynie opóźnienia (poczytaj o linii 210 z Ursynowa na Dworzec Centralny, która zatrzymywała się na każdej stacji metra). Przez to - woziły powietrze. Były i takie, które na odcinku 2 kilometrów się pokrywały - jedna jeździ z częstotliwością 6/godzinę, każdy autobus pełny, druga 3/godzinę - w autobusach kilka osób. To chyba normalne, że tą drugą trzeba zlikwidować, a pierwszą puścić częściej?
@abcde, a przeczytałeś o likwidacji... a nie było tam napisane, że niektóre linie zwiększyły częstotliwość kursowania dwukrotnie? Albo że powstały nowe?

abcde napisał(a):150 km ścieżek rowerowych: brak realizacji!
No tutaj fajnie byłoby gdybyś podał źródło.

@abcde, zapomniałeś napisać o Muzeum Sztuki Nowoczesnej - to bym uznał za kompletną porażkę Ratusza.

abcde napisał(a):nie chce mi się i nie mam czasu szukać teraz tego wszystkiego o czym czytałem na przestrzeni 3-4 ostatnich lat.
abcde napisał(a):Uzdrowienie finansów Warszawy: jest potrojone zadłużenie z 2,2 mld zł do 6 mld zł,
@abcde, z całym szacunkiem, ale Ty tyle wiesz o problemach i sytuacji w Warszawie ile ja o krowach pod Bodzentynem.
Z łaski swojej, przeczytaj prosze ile kupiono nowych autobusów, i na ile rozpisano przetargi (soć około 500).
Ile kupiono nowych tramwajów - 160 Swingów Pesy w tym 6 dwukierunkowych.
Ile kupiono pociągów metra - też Ci napiszę: 35 pociągów Siemens za ponad 1 mld złotych.
Ile kupiono pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej - o ile się nie mylę to 27 pociągów Pesa z serii Elf.
Nie można zapomnieć o budowie II linii metra, przebudowie oczyszczalni ścieków, budowie Mostu Skłodowskiej Curie, budowie Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Warszawskiej Pragi, budowie ulic i szkół w najszybciej rosnących rejonach miasta - Błoniach Wilanowskich i Zielonej Białołęce.

@abcde, możesz napisać o czym tam jeszcze czytałeś w ciągu tych 3-4 lat Smile chętnie się zapoznam.
Odpowiedz
Po raz kolejny piszę :
Nie można takiej instytucji jak referendum wykorzystywać do zagrywek politycznych. Myślę , że część z tych którzy pod listami poparcia się podpisali mają już właściwy obraz tj. manipulowania opinii publicznej pod potrzeby określonych sił.
I tak jak kiedyś Kaczyńskiemu poparcie społeczeństwa było potrzebne tylko do załatwienia własnych okrągłostołowych kompleksów ( bo rządzić nie potrafił), tak teraz ten mechanizm użyty jest do sondażu opinii publicznej a także przygotowywania grząskiego gruntu przed kolejnymi wyborami jaśnie panującej PO.
Bo tak naprawdę tym su.. kinsynom wcale nie chodzi o dobro warszawiaków, dobro starachowiczan czy dobro pcimian chodzi o władzę.
Blamaż partii rządzącej poprzez hucpę referendalną to operacja skierowana na konkretny efekt a robi się to rękoma wyborców i to jest najgorsze.
Odpowiedz
@Jesion, za co kupiono te wszystkie autobusy, tramwaje etc. ?
Posłuchaj, ja się szczegółowo nie zagłębiam w problemy stolicy, wiem tyle ile poczytam, ile porozmawiam ze znajomymi mieszkającymi tam i działającymi także w różnych stowarzyszeniach itp.
Piszę po prostu, że o ile samo referendum na rok przed jest sprawą polityczną tak są także zarzuty które obarczają prezydenturę HGW, choćby rozrost administracji.

Sytuacja z prezydentem RP i premierem, oraz słowa nawołujące do nie pójścia jest także typową sprawą polityczną. No bo jak inaczej to nazwać @Jesion ? Skoro są obywatelscy to powinni namawiać wyborców, pokazywać dobre rządy HGW i prosić o pójście na referendum i głos przeciwko odwołania Pani prezydent stolicy. czy nie tak?
A tak w obu przypadkach jest to rozgrywka typowo polityczna, i jeśli myślisz inaczej to chyba jesteś naiwny. Nie tylko ''obóz'' anty HGW i PO robi to w celach rozgrywki politycznej, sposób działania PO, premiera i prezydenta RP jest tym samym.
A najlepiej podsumowującym ten ''spór'' określeniem jest to zdanie cyt.
Prober napisał(a):Bo tak naprawdę tym su.. kinsynom wcale nie chodzi o dobro warszawiaków, dobro starachowiczan czy dobro pcimian chodzi o władzę.
Blamaż partii rządzącej poprzez hucpę referendalną to operacja skierowana na konkretny efekt a robi się to rękoma wyborców i to jest najgorsze.
- i to jest zdanie z którym zgadzam się w 1000%
Chciałbym by pogoniono cały ten PO-PiS.
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Jesion, za co kupiono te wszystkie autobusy, tramwaje etc. ?
Tzn? Że z podatków? czy że z dotacji unijnych?

abcde napisał(a):Posłuchaj, ja się szczegółowo nie zagłębiam w problemy stolicy, wiem tyle ile poczytam, ile porozmawiam ze znajomymi mieszkającymi tam i działającymi także w różnych stowarzyszeniach itp.
Też mieszkam w Warszawie od kilku lat i jakoś jedyne na co mogę narzekać i mieć pretensje do Pani Prezydent to ceny biletów. Z roku na rok rosnące o kilkanaście procent.
Oraz... brud, smród i ubóstwo, śmietnik i "szalet" w samym sercu Stolicy. Patrząc na sylwetę miasta w samym jego środku... myślę, że lepiej byłoby gdyby stolice przenieść do Krakowa.

abcde napisał(a):Sytuacja z prezydentem RP i premierem, oraz słowa nawołujące do nie pójścia jest także typową sprawą polityczną. No bo jak inaczej to nazwać @Jesion ?
Ja to rozumiem. Bo tak jak pomysł odwołania Pani Prezydent jest polityczny - podchwycony przez PiS pomysł burmistrza Guziała który sam zapędził się w swoich ambicjach (strofuje Panią Prezydent, a sam "nie ogarnia co się na jego Ursynowie dzieje). Tak nawoływanie do niepójścia na referendum jest polityczne.
@abcde, ja się z tymi słowami też zgadzam. To tylko i wyłącznie polityka - jedni stołki chcą zgarnąć a drudzy się na nich utrzymać. Z wyborców robi się wyprane intelektualnie bydło którym wmówić można wszystko.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Oficjalnie prezydent Komorowski oznajmił, że nie weźmie udziału w referendum o odwołanie Gronkiewicz-Walz. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zasady demokracji ma w ... czterech literach. Nie dziwmy się zatem przy następnych wyborach, że ludzie nie idą głosować _ przecież dla większości są to (i tu cytat pana Prezydenta) "batalie polityczne". To wstyd że Prezydent daje taki przykład.Ale widać demokracja interesuje go tylko wtedy kiedy wygrywa on lub jego patria, a kiedy są szanse na przegraną - spogląda tylko na żyrandol wymyślając niedorzeczne teorie.
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/broni...wicz/cxy31
Rozumiem. że to "... zupełnie coś innego"... ? (3 lata temu w Łodzi)

1. http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/28918...,id,t.html

2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,title,J...aid=111178
Odpowiedz
No i wychodzi... jak to "zasady demokracji" są interpretowane: Kali ukraść krowę - dobrze, Kaliemu ukraść krowę - źle.

@PeGe, jak teraz zinterpretujesz słowa Prezydenta Komorowskiego?
Odpowiedz
Prober napisał(a):Takie akcje wypaczają ideę , zniechęcają ludzi do uczestnictwa .
Serio? A czym jest namawianie ludzi do brania udziału w referendum? Przecież ma ono na celu usunięcie pani prezydent ze stanowiska. W takim układzie powinien być zakaz wspominania o nim przez polityków czy media, bo niezależnie od sformułowania, zawsze będzie to namawianie do konkretnego zachowania - iść zagłosować aby prezydent wy**ać albo nie iść i ją zostawić. Tak naprawdę to takie robienie wiochy typu referendum jest już wypaczaniem, szczególnie jeśli ludzie podczas następnych wyborów sami wskażą kogo chcą na tym szanownym stołku - wcale nie musi wygrać pani Hania.
Odpowiedz
@Karol, wypaczeniem to jest to, że tak formułujesz wnioski i kompletnie nie rozumiesz idei tzw. demokracji bezpośredniej, skoro nie rozumiesz czym jest referendum, nawet tak upolitycznione tak to obecnie.
A po każdych wyborach pewnie narzekasz, jak większość w społeczeństwie...

@Jesion, tak pytałem z ciekawości bo w sumie skala zakupów nowego taboru jest konkretna.
Co do sylwetki miasta, niestety Warszawa już raczej nie odzyska blasku z przed wojny... ale można zmienić obecny stan rzeczy.

Co do referendum raz jeszcze, wkurza mnie kiedy PiS ''krzyczy'' o nie demokratycznych zachowaniach przedstawicieli PO w kwestii referendum, kiedy w adekwatnych sytuacjach zachowywało się dokładnie to samo.
Do czego dążę... PRZESTAŃCIE drodzy koledzy jeszcze się łudzić, że któraś z obu partii jest w stanie poważnie zmienić Polskę i poważnie traktować swoich wyborców.
Liderom obu partii na niczym tak nie zależy jak na wzajemnej walce politycznej, a w rzeczywistości programowo, obie partie dzieli bardzo, bardzo nie wiele. Obraz jest taki - PiS to rzekoma prawica, choć w rzeczywistości to państwowcy, narodowo-katoliccy socjaldemokraci, a PO - to rzekomi konserwatywni liberałowie, a w rzeczywistości coraz bliżej im do socjaldemokracji. Można się ze mną nie zgodzić, ale po obserwacji sceny politycznej od kilku dobrych lat, jestem przekonany, że obie partii nie wiele różni, a to co sprzedaje nam się przed wyborami to tylko hasła i próba oszukania wyborców poprzez odpowiedni PR, że rzekomo jedni od drugich są o niebo lepsi. BZDURA.
Miłego weekendu Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A może Ty znasz powody dla jakich referendum ma zostać przeprowadzone?
Oczywiście Smile Powinno być przeprowadzone dlatego, że życzy sobie tego blisko ćwierć miliona warszawiaków. I tą wolę trzeba uszanować.
Niektórzy mówią o upolitycznieniu czy "zmanipulowaniu" zwykłych ludzi. Ale jeśli tak to ma być powodem aby referendum się nie odbyło to proponuję unieważnić dwa ostatnie wybory do sejmu które platforma również "upolityczniła" i zmanipulowała zwłaszcza tych młodych.
Prober napisał(a):Myślę , że część z tych którzy pod listami poparcia się podpisali mają już właściwy obraz tj. manipulowania opinii publicznej pod potrzeby określonych sił.
Myślę, że jeśli tak by było to PO wezwałoby do głosowania na HGW a nie sięgało do ostatniego "szańca" jakim jest Komorowski.
GrzesiekM napisał(a):Rozumiem. że to "... zupełnie coś innego"... ? (3 lata temu w Łodzi)
Jesion napisał(a):@PeGe, jak teraz zinterpretujesz słowa Prezydenta Komorowskiego?
Nie jest to "coś" zupełnie innego tylko "ktoś" zupełnie inny. Kiedy do nie głosowania w referendum wzywał Tusk, było to jeszcze zrozumiałe : partyjny kolega, szef PO chce wspomóc partyjną koleżankę członkinie PO. I chociaż nie zgadzam się z tym - można to zrozumieć. Chociaż Tusk oprócz tego jest premierem a ta funkcja w demokratycznym państwie już do czegoś zobowiązuje. Na tym samym poziomie wypowiadał się Kaczyński w Łodzi chociaż był "byłym" premierem. Ale tym razem chodzi o Prezydenta, tego który miał być "...wszystkich Polaków..." . Mogę odszczekać to że Komorowski daje zły przykład i jest przeciwko demokracji. Ale wtedy powiem że jest zwykłym partyjnym aparatczykiem.
Można także zamienić sytuację : dlaczego Komorowski nie zachęcał do nie głosowania w Łodzi ?? - ergo : zwykły partyjny aparatczyk

Kilka postów wyżej namawiałem niektórych aby nie porównywali się do Prezydenta. Dalej do tego namawiam. Smile
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Oczywiście smile Powinno być przeprowadzone dlatego, że życzy sobie tego blisko ćwierć miliona warszawiaków. I tą wolę trzeba uszanować.
Jak również trzeba uszanować głosy warszawiaków, którzy w większości głosowali za HGW w wyborach. Trzeba uszanować również pieniądze, które na tą zabawę zostaną wydane z podatków, a niedługo i tak trzeba będzie przeprowadzać wybory samorządowe. Sens przeprowadzanie takiego referendum w tej chwili jest zerowy a koszty jakieś są.

PeGe napisał(a):Niektórzy mówią o upolitycznieniu czy "zmanipulowaniu" zwykłych ludzi. Ale jeśli tak to ma być powodem aby referendum się nie odbyło to proponuję unieważnić dwa ostatnie wybory do sejmu które platforma również "upolityczniła" i zmanipulowała zwłaszcza tych młodych.
ty chyba nie masz zielonego pojęcia o wolnych, demokratycznych wyborach.

PeGe napisał(a):Myślę, że jeśli tak by było to PO wezwałoby do głosowania na HGW a nie sięgało do ostatniego "szańca" jakim jest Komorowski.
Po co PO ma wzywać do głosowania na HGW jak nie chce referendum? Big Grin - pokazaliby kompletny brak logiki - jak ty w swoim zdaniu łącząc Komorowskiego z brakiem agitacji na HGW.

PeGe napisał(a):ie jest to "coś" zupełnie innego tylko "ktoś" zupełnie inny. Kiedy do nie głosowania w referendum wzywał Tusk, było to jeszcze zrozumiałe : partyjny kolega, szef PO chce wspomóc partyjną koleżankę członkinie PO. I chociaż nie zgadzam się z tym - można to zrozumieć. Chociaż Tusk oprócz tego jest premierem a ta funkcja w demokratycznym państwie już do czegoś zobowiązuje. Na tym samym poziomie wypowiadał się Kaczyński w Łodzi chociaż był "byłym" premierem. Ale tym razem chodzi o Prezydenta, tego który miał być "...wszystkich Polaków..." . Mogę odszczekać to że Komorowski daje zły przykład i jest przeciwko demokracji. Ale wtedy powiem że jest zwykłym partyjnym aparatczykiem.
Można także zamienić sytuację : dlaczego Komorowski nie zachęcał do nie głosowania w Łodzi ?? - ergo : zwykły partyjny aparatczyk
W takim razie aż strach pomyśleć co myślisz o Lechu Kaczyńskim, który nawet nie mówił że chce być prezydentem wszystkich polaków i wyręczał swojego brata w wielu sprawach, którymi ówczesny rząd powinien się zajmować a nie pierdzieć w stołki. L.Kaczyński był wtedy "zagranicznym wysłannikiem" swojego brata, wiec albo defacto prezydent miał wtedy władzę nad sejmem albo rząd jego brata był tak słaby, że bał się ruszyć tyłek za zachodnią granice Polski. I tak i tak nie dobrze i gorzej nigdy nie będzie, no chyba że Jarek wygra następne wybory i z Macierewiczem stworzą kolejną IV RP na grobach smoleńskich.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
abcde napisał(a):Co do sylwetki miasta, niestety Warszawa już raczej nie odzyska blasku z przed wojny... ale można zmienić obecny stan rzeczy.
Ale kto tu mówi o odzyskiwaniu blasku sprzed wojny? Warszawa po wojnie jest kompletnie nowym miastem i tak trzeba je traktować.
Ja - mówiąc o syfie i brudzie w centrum - miałem na myśli hektary ziemi wokół Pałacu Kultury i Nauki, które od lat leżą niezagospodarowane, służą jako sypialnia bezdomnym, parking i teren gdzie można sobie bilboard postawić. A większość kamienic wokół tego terenu i budynków publicznych ( Dworzec Centralny, Novotel, Rotunda, Universal, Domy Towarowe) służą jako wieszaki reklamowe. Ponadto, pieszych spycha tam się do podziemi (pod każdym skrzyżowaniem przejścia z dziesiątkami schodów) i nie dość że tam śmierdzi, to w takie dni jak ostatnio jest gorąco i w ogóle nie da się tam wytzymać.
A te hektary ziemi - to miliardy złotych które leżą, tylko tylko trzeba po nie wyciągnąć rękę.
Tam wstyd kogoś z zagranicy zaprowadzić... Wychodząc ze śmierdzącego Centralnego trafia się na parkingi, śmierdzące podziemne przejścia lub potykasz się o bezdomnego z fioletowym nosem.

PeGe napisał(a):Kilka postów wyżej namawiałem niektórych aby nie porównywali się do Prezydenta. Dalej do tego namawiam. smile
Mam rozumieć... że na lokalnym internetowym forum miasta oddalonego od Warszawy ponad 150 kilometrów, będziesz namawiał do głosowaniu za odwołaniem Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz?

PeGe napisał(a):Oczywiście smile Powinno być przeprowadzone dlatego, że życzy sobie tego blisko ćwierć miliona warszawiaków. I tą wolę trzeba uszanować.
Miasto Stołeczne liczy nieco ponad 1 milion 700 tysięcy ludzi. Ciekawe... gdyby ich zapytać czy chcą wydać miejskie pieniądze na przeprowadzenie referendum na rok przed wyborami - pieniędzy, których brakuje na remonty dróg, ścieżki rowerowe czy przedszkola, żłobki i opiekę zdrowotną.

olek2601 napisał(a):Trzeba uszanować również pieniądze, które na tą zabawę zostaną wydane z podatków, a niedługo i tak trzeba będzie przeprowadzać wybory samorządowe.
No właśnie. Sensu referendum i odwoływania prezydenta miasta na rok przed wyborami nie widzę. Tym bardziej, że racjonalnych powodów nie ma.

olek2601 napisał(a):ty chyba nie masz zielonego pojęcia o wolnych, demokratycznych wyborach.
Dla PeGe, demokratyczne i wolne wybory będą chyba w tedy kiedy wygra opozycja Smile
Odpowiedz
Panowie, przyznam że nie chcę mi się "czepiać" i rozdrabniać Wasze posty na czynniki pierwsze Smile . Dlatego jeszcze raz to ujmę : Prezydent Rzeczpospolitej zamiast stać na straży demokracji, być tym którzy określają "wszystkich polaków", wchodzi do politycznych zagrywek bliskiej sobie partii. Staje się zwykłym partyjnym aparatczykiem.
I tyle. Smile

O sensie, kosztach, ideach itd, itd możemy dyskutować ale w odniesieniu do decyzji Tuska, bo jego decyzję - jak już pisałem wcześniej - jestem w stanie zrozumieć.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Prezydent Rzeczpospolitej zamiast stać na straży demokracji, być tym którzy określają "wszystkich polaków", wchodzi do politycznych zagrywek bliskiej sobie partii. Staje się zwykłym partyjnym aparatczykiem.
Ja to odbieram tak że brak CI argumentów. Cały czas wciskasz nam swoją ideologie. Nie przyjmując argumentów zwrotnych. Nie zakładasz możliwości zmiany własnych poglądów...
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Nie przyjmując argumentów zwrotnych.
najpierw trzeba mieć te argumentu. Bo na razie takie nie padły.
@Oscar - albo nie rozumiesz problemu albo ... nie chcesz zrozumieć problemu. Jeśli ktoś porównuje słowa Komorowskiego do słów Kaczyńskiego to oznacza, że stawiając wypowiedzi obok siebie albo "wywyższa" Kaczyńskiego albo "degraduje" Komorowskiego.
Oscar napisał(a):Nie zakładasz możliwości zmiany własnych poglądów...
liczę na zmianę twoich Smile

polecam
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,158...aid=51119e
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości