Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezydent Komorowski przeciwko demokracji
PeGe napisał(a):najpierw trzeba mieć te argumentu. Bo na razie takie nie padły.
Więc albo nie czytasz tego wątku, albo celowo ignorujesz to co zostało napisane.
PeGe napisał(a):@Oscar - albo nie rozumiesz problemu albo ... nie chcesz zrozumieć problemu.
Nie szukam po prostu problemu tam gdzie go niema. I podchodzę do wszystkiego racjonalnie. Polecam.Smile
PeGe napisał(a):liczę na zmianę twoich smile

polecam
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15 … aid=51119e
A Ty tak robisz? widzisz artykuł i jak chorągiewka na wietrze zmieniasz stronę? No to definitywnie się różnimy.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):A Ty tak robisz? widzisz artykuł i jak chorągiewka na wietrze zmieniasz stronę? No to definitywnie się różnimy.
Oj @Oscar, Oscar, z tobą naprawdę nie warto dyskutować. Sprawdź kto założył ten temat - czy w którejkolwiek mojej wypowiedzi jest coś co może sugerować, że zmieniłem swój pogląd
zacytuję
PeGe napisał(a):Mogę odszczekać to że Komorowski daje zły przykład i jest przeciwko demokracji. Ale wtedy powiem że jest zwykłym partyjnym aparatczykiem.
z mojej strony to wszystko. Bez obrazy, ale dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Oj @Oscar, Oscar, z tobą naprawdę nie warto dyskutować. Sprawdź kto założył ten temat - czy w którejkolwiek mojej wypowiedzi jest coś co może sugerować, że zmieniłem swój pogląd
Zachęcam przeczytać całość ze zrozumieniem. Zachęcam też zrozumienie czym jest znak zapytania.
Oscar napisał(a):Nie zakładasz możliwości zmiany własnych poglądów...
Odpowiedz
PeGe napisał(a):Panowie, przyznam że nie chcę mi się "czepiać" i rozdrabniać Wasze posty na czynniki pierwsze smile . Dlatego jeszcze raz to ujmę : Prezydent Rzeczpospolitej zamiast stać na straży demokracji, być tym którzy określają "wszystkich polaków", wchodzi do politycznych zagrywek bliskiej sobie partii. Staje się zwykłym partyjnym aparatczykiem.
I tyle. smile

O sensie, kosztach, ideach itd, itd możemy dyskutować ale w odniesieniu do decyzji Tuska, bo jego decyzję - jak już pisałem wcześniej - jestem w stanie zrozumieć.
Prezydent powiedział że on sam na referendum nie pójdzie, nie wzywał do bojkotu przez innych ludzi. Konstytucja nie narzuca przymusu chodzenia na wybory, to nasz przywilej i każdy może z niego korzystać lub nie. Wiadomym jest że Komorowski popiera PO, wywodzi się z tej partii i bliżej mu do niej niż innych. Prezydent powinien również dbać o dobro Polaków i odmawiając udziału w kosztownej bezsensownej imprezie stricte politycznej może nie chce mieszać się do politycznych przepychanek między PO a opozycją, która widząc spadające sondaże chce wydawać jeszcze więcej pieniędzy podatników na swoją zabawę. No ale oczywiści to ci nie przeszkadza, niech wydają ile chcą, mamy rozrzutność w państwie możemy mieć jeszcze większą.

PeGe napisał(a):polecam
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15 … aid=51119e
Kurcze ktoś założył sobie stronę, pisze co chce a ty od razu to cytujesz, oto trochę tytułów z owej strony:
"Nowa miłość Pawlaka. Polityk znowu zakochany?", "Mafia chciała zabić Aleksandra Kwaśniewskiego!", "Grodzka pachnie piżmem i fiołkami", "Posłanka Wróbel recenzuje erotyczny bestseller!" :lol: itd... jakbym fakt widział, a ty to cytujesz Bardzo mądrze z twojej strony :lol:
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
@olek, co Ty za bzdury piszesz ?
olek2601 napisał(a):Prezydent powinien również dbać o dobro Polaków i odmawiając udziału w kosztownej bezsensownej imprezie stricte politycznej może nie chce mieszać się do politycznych przepychanek między PO a opozycją, która widząc spadające sondaże chce wydawać jeszcze więcej pieniędzy podatników na swoją zabawę.
sondaże spadają ale rządzącym ! PiS ma więcej kresek poparcia niż Platforma ! Na dodatek gdyby Komorowski nie chciał się mieszać to by się nie odzywał. Czy sądzisz, że mówiąc "o swoim" bojkocie referendum będzie ono tańsze choć o złotówkę ??
olek2601 napisał(a):Prezydent powiedział że on sam na referendum nie pójdzie, nie wzywał do bojkotu przez innych ludzi. Konstytucja nie narzuca przymusu chodzenia na wybory, to nasz przywilej i każdy może z niego korzystać lub nie.
@Olek jeśli mówimy o Prezydencie Komorowskim to się z tobą absolutnie nie zgadzam, jeśli mówimy o partyjnym aparatczyku Komorowskim - podzielam twój pogląd. Smile
olek2601 napisał(a):"Nowa miłość Pawlaka. Polityk znowu zakochany?", "Mafia chciała zabić Aleksandra Kwaśniewskiego!", "Grodzka pachnie piżmem i fiołkami", "Posłanka Wróbel recenzuje erotyczny bestseller!"
Ty takie rzeczy czytasz ???
A tak na poważnie : @Olek, czasami nawet najgłupszy idiota powie coś mądrego . Czy dlatego, że głupi to mam to jedno mądre zdanie kwestionować ? Warto patrzeć nie tylko na to KTO mówi, ale także CO mówi. Smile Bo czasem ten najmądrzejszy też głupotę strzeli.
Odpowiedz
PO zaprzęgło młodych do internetowego urabiania "ciemnego ludu". Nic a nic wam to nie pomoże. Zbliża się czas zaplaty za mydlenie oczu.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):"Nowa miłość Pawlaka. Polityk znowu zakochany?", "Mafia chciała zabić Aleksandra Kwaśniewskiego!", "Grodzka pachnie piżmem i fiołkami", "Posłanka Wróbel recenzuje erotyczny bestseller!" lol itd... jakbym fakt widział, a ty to cytujesz Bardzo mądrze z twojej strony lol
Widziałem! Big Grin Reuters może się uczyć!
Artykuły niczym z Życie na gorąco, Chwili dla Ciebie albo innej Rewii... Cóż, jak są czasopisma "dla kobiet" z których robi się puste idiotki, to są i strony dla zainteresowanych polityką... których się karmi takimi newsami, z których nie powiem co się robi Smile

PeGe napisał(a):sondaże spadają ale rządzącym ! PiS ma więcej kresek poparcia niż Platforma ! Na dodatek gdyby Komorowski nie chciał się mieszać to by się nie odzywał. Czy sądzisz, że mówiąc "o swoim" bojkocie referendum będzie ono tańsze choć o złotówkę ??
@PeGe, właśnie to samo napisał Olek, czytaj ze zrozumieniem...
@PeGe, szkoda, że w sprawie naszego - starachowickiego referendum nie byłeś tutaj tak aktywny, jak w sprawie tego warszawskiego. Szkoda, bo nam, było ono milion razy bardziej potrzebne, niż Stolicy.

Warszawie nie jest potrzebna jest taka rewolucja - prawie dwumilionowe, rozgrzebane i pełne problemów miasto straci prezydenta i jego zastępców, radę miasta, a każda z osiemnastu dzielnic straci burmistrza i swoją radę... Ponadto prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz pełni funkcję również prezydenta Eurocities - stowarzyszenia największych europejskich miast i szkoda, że takie wyróżnienie dla Warszawy może przepaść tylko przez polityczne zapędy burmistrza Guziała i PiS.

kiarb napisał(a):Nic a nic wam to nie pomoże. Zbliża się czas zaplaty za mydlenie oczu.
@kirab, to może Ty mi powiesz, za co ma "zapłacić" utratą stanowiska Prezydent Warszawy? PeGe jakoś nie umiał odpowiedzieć na pytanie...
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):politycznych przepychanek między PO a opozycją, która widząc spadające sondaże
Jesion napisał(a):@PeGe, właśnie to samo napisał Olek, czytaj ze zrozumieniem...
@Jesion, według mnie @olek nie napisał precyzyjnie komu te sondaże spadają i można to rozumieć w dwójnasób. Ale przyznam, że jest to sprawa drugorzędna . Bardziej cieszy mnie twoja opinia, że - pomimo różnych słów mamy z @olkiem podobny pogląd na sprawę. Smile Tylko kiedy przyjdą kolejne wybory prezydenckie i będę mówił, że Komorowski to tylko partyjny aparatczyk , to nie mów, że nie szanuję urzędu Prezydenta. Smile
Jesion napisał(a):@PeGe, szkoda, że w sprawie naszego - starachowickiego referendum nie byłeś tutaj tak aktywny, jak w sprawie tego warszawskiego. Szkoda, bo nam, było ono milion razy bardziej potrzebne, niż Stolicy.
Pytanie pierwsze : o które referendum ci chodzi ?
Pytanie drugie : spójrz od kiedy jestem na forum. Smile I -masz rację, że nie na forum - ale jesteś tego pewien ? Smile
Jesion napisał(a):PeGe jakoś nie umiał odpowiedzieć na pytanie...
Na to pytanie odpowiadał ci @abcde, odpowiadałem ci ja. To tylko ty twardo upierasz się ,zgodnie z partyjną linią.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):@Jesion, według mnie @olek nie napisał precyzyjnie komu te sondaże spadają i można to rozumieć w dwójnasób.
Każdy wie komu sondaże spadają i tu jest pies pogrzebany, wcześniej nikt Gronkiewicz Waltz nie chciał odwoływać choć rządziła tak samo. Jak myślisz dlaczego opozycja nagle chce zrobić referendum? Zwęszyła szansę na wybory i z pomocą naszych pieniędzy chce referendum. Szkoda że to wszystko kosztuje kupę kasy, którą można dać na inne, bardziej potrzebne rzeczy. Dlaczego po raz kolejny nasze pieniądze muszą być wydane bezsensownie skoro niedługo będą wybory samorządowe i wtedy można zmienić władzę?

kiarb napisał(a):Olek jeśli mówimy o Prezydencie Komorowskim to się z tobą absolutnie nie zgadzam, jeśli mówimy o partyjnym aparatczyku Komorowskim - podzielam twój pogląd. smile
Widzę że nie przemawiają do ciebie żadne argumenty, więc chociaż napisz dlaczego sądzisz że Komorowski przedkłada dobro PO nad dobro obywateli, ale normalnie po ludzku bez zbędnych frazesów.

PeGe napisał(a):Ty takie rzeczy czytasz ???
A tak na poważnie : @Olek, czasami nawet najgłupszy idiota powie coś mądrego . Czy dlatego, że głupi to mam to jedno mądre zdanie kwestionować ? Warto patrzeć nie tylko na to KTO mówi, ale także CO mówi. smile Bo czasem ten najmądrzejszy też głupotę strzeli.
Serio to nie wiem kto tam pisze te głupoty, tytuły jakbym Fakt i SE widział więc nawet jakby pisał tam sam Mickiewicz to zdania nie zmienię. ,głupota zawsze pozostanie głupotą.

kiarb napisał(a):PO zaprzęgło młodych do internetowego urabiania "ciemnego ludu". Nic a nic wam to nie pomoże. Zbliża się czas zaplaty za mydlenie oczu.
Oj zbliża niestety, znowu będziemy mieć prokuratorskie państwo gdzie afery wyłażą jak grzyby po deszczu. Pozdrawiam wielbiciela Antoniego Macierewicza.
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
młoda gwardia niePOmoże uratować tonący okręt. Ośmieszacie się broniąc prezydenta Komorowskiego. Myslałem że głupszego prezydenta już nie bedziemy mieli , a tu nagle takie kwiatki. Nigdy nie uważałem Prezydenta Komorowskiego za wybitną jednostkę , ale to co ostatnio zaserwował świadczy o jego głębokim partyjniactwie. To jest twardszy beton niż PZPR-owski sekretarz POP.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Widzę że nie przemawiają do ciebie żadne argumenty, więc chociaż napisz dlaczego sądzisz że Komorowski przedkłada dobro PO nad dobro obywateli, ale normalnie po ludzku bez zbędnych frazesów.
@olek, przecież już pisałem : Prezydent powinien stać na straży konstytucji i demokracji a nie straży partyjnych interesów.

olek2601 napisał(a):Oj zbliża niestety, znowu będziemy mieć prokuratorskie państwo gdzie afery wyłażą jak grzyby po deszczu.
Ale przecież nie ma dnia żeby nie było jakiej PeOwskiej afery. Więc co się dziwisz.
Odpowiedz
olek2601 napisał(a):Oj zbliża niestety, znowu będziemy mieć prokuratorskie państwo gdzie afery wyłażą jak grzyby po deszczu. Pozdrawiam wielbiciela Antoniego Macierewicza.
Wiedz o tym że ja tego nazwiska nawet nie wymawiam , gdyż ludźmi chorymi się nie interesuję. Może wreszcie powstanie "panstwo prokuratorskie" jak to ty nazywasz i stanie na wysokości zadania . Bo obecnie nie mamy zadnego panstwa . 15 lat od zabójstwa komendanta głównego policji i sprawa nie wyjaśniona . 3 lata od wypadku w Smoleńsku gdzie zginęła cała elita panstwa i nikt za to nie siedzi. Premier Polskiego Rządu oskarżony o szpiegostwo i nikt nie poszedł siedzieć( ani premier ani oskarżyciel). Nie wspomne o aferze hazardowej czy innych tego typu.
Odpowiedz
PeGe napisał(a):
Jesion napisał(a):@PeGe, szkoda, że w sprawie naszego - starachowickiego referendum nie byłeś tutaj tak aktywny, jak w sprawie tego warszawskiego.
Pytanie pierwsze : o które referendum ci chodzi ?
A ile w ciągu ostatnich 20 lat mieliśmy "nasze - starachowickie referenda?

PeGe napisał(a):Pytanie drugie : spójrz od kiedy jestem na forum. smile I -masz rację, że nie na forum - ale jesteś tego pewien ? smile
Twoje pytanie jest twierdzeniem. Na które sam sobie... odpowiadasz? Smile

@PeGe, chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że w sprawie warszawskiego referendum jesteś tak aktywny... a tyle znasz problemów Warszawy, co ja znam się na sieci wodociągowej w Wagadugu (sprawdź sobie na mapie gdzie to jest).

olek2601 napisał(a):Każdy wie komu sondaże spadają i tu jest pies pogrzebany, wcześniej nikt Gronkiewicz Waltz nie chciał odwoływać choć rządziła tak samo. Jak myślisz dlaczego opozycja nagle chce zrobić referendum? Zwęszyła szansę na wybory i z pomocą naszych pieniędzy chce referendum. Szkoda że to wszystko kosztuje kupę kasy, którą można dać na inne, bardziej potrzebne rzeczy. Dlaczego po raz kolejny nasze pieniądze muszą być wydane bezsensownie skoro niedługo będą wybory samorządowe i wtedy można zmienić władzę?
No właśnie. W pełni się z @Olkiem zgadzam.
Sondaże PO spadają, PiS po wygranych wyborach w Elblągu i Rybniku dostał wiatru w żagle i uwierzył, że jednak coś może.
Szkoda, że ich przedstawienie - odbędzie się kosztem budżetu Miasta Stołecznego, które po referendum straci wszystkie władze tak centralne na Placu Bankowym jak i lokalne - w każdej z 18 dzielnic.

PeGe napisał(a):Na to pytanie odpowiadał ci @abcde, odpowiadałem ci ja.
@PeGe, jasne, odpowiedział tylko szkoda że nie był doinformowany co zrobiono, a to czego nie zrobiono to czemu i jakie były tego przyczyny.
Widzisz... wykręcasz się, dla Ciebie - jak i dla PiS - odwołanie Prezydent Gronkiewicz-Waltz jest spowodowane jedynie nienawiścią i walką polityczną. Ty nie masz żadnych argumentów, żeby poprzeć słuszność takiego referendum.
Głosisz tutaj o Prezydencie Komorowskim który rzekomo łamie demokracje, bo powiedział, że nie pójdzie na referendum. Prezydent jest też politykiem, a referendum - w takim kształcie jakie ma obecnie - jest również czystą grą polityczną. Dla Ciebie to jest łamanie demokracji, dla mnie - polityczna gra w interesie partii z której Prezydent RP się wywodzi.
@PeGe, skoro tak zarzucasz Prezydentowi Rzeczpospolitej łamanie zasad demokracji, to może wyjaśnisz mi czym są stwierdzenia o "prezydencie wybranym przez pomyłkę", lub te w których mowa jest o rządzie i prezydencie których wybrano niedemokratycznie - to wszystko poddawał pod wątpliwość były premier RP. Nie wspominając o "kondominium rosyjsko-niemieckim"... @PeGe, to jest wyraźne kwestionowanie niezależności, niepodległości i państwowości naszego kraju, to Cię nie kuło w oczy? Smile

kiarb napisał(a):Może wreszcie powstanie "panstwo prokuratorskie" jak to ty nazywasz i stanie na wysokości zadania .
Już raz mieliśmy IV RP, "prokuratorskie państwo" oraz prawo i sprawiedliwość w wydaniu PiS - Panów Ziobro w Ministerstwie i Kamińskiego w CBA - chyba nie trzeba nikomu powtarzać... jakimi kompromitacjami się to skończyło.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):jasne, odpowiedział tylko szkoda że nie był doinformowany co zrobiono, a to czego nie zrobiono to czemu i jakie były tego przyczyny.
Ty jesteś o wiele lepiej doinformowany, więc pewnie potwierdzisz, iż zarzuty z aferami - wielomilionowe nagrody dla urzędników, podwyżki podatków i zadłużenie nie są byle czym. noo ale, to nic przecież, ważne że mamy nowe tramwaje i autobusy. a, że na kredyt, a co tam.
P.S. Ja doskonale rozumiem, że referendum na rok przed wyborami to sprawa polityczna, ale HGW jest za co krytykować.
Aha, Panie warszawiaku Smile referendum to nie pomysł PiS.

Lista zasług, znalezione w internetach Big Grin
Uruchomione dwie linie metra!
Z Młocin pod Ratusz-Arsenał i z Politechniki na Kabaty!
Tłumy pasażerów na uroczystym “otwarciu” nowej linii!

Nowe połączenia autobusowe!
Linie zastępcze, przesiadkowe Z1! Czasem stoją trzy, czasem czekamy 15 min, ale są!

Nowe połaczenia tramwajowe!
Niedokończoną trasą na Tarchomin kursuje trawmaj “2”, do którego nikt nie wsiada a jego miesięczny koszt dla miasta to 1mln zł!

Walka z bezrobociem!
Utworzono ponad 2000 miejsc pracy w urzędach dla rodzin i znajomych działaczy PO!

Pozyskiwanie dotacji unijnych!
Dotacje unijne wykorzystywane są tak intensywnie, że zadłużenie miasta wzrosło z 2,2 do 6 mld zł!

Dotowanie kultury!
Wybudowano muzeum Historii Żydów!, “Zainwestowano” 10 mln w niezrealizowany projekt Muzeum Sztuki!

Wspieranie przedsiębiorczości!
Wyrzucono kupców z przejść podzziemnych Dworca Centralnego aby prywatna, czeroosobowa spółka mogła zarabiać z najmu kilka mln zł/miesiąc!
Jesion napisał(a):Już raz mieliśmy IV RP, "prokuratorskie państwo" oraz prawo i sprawiedliwość w wydaniu PiS - Panów Ziobro w Ministerstwie i Kamińskiego w CBA - chyba nie trzeba nikomu powtarzać... jakimi kompromitacjami się to skończyło.
Ojoj w więzieniu siedziałeś wtedy? CBA i Prokuratura Cię ścigały?
Jakimi kompromitacjami? o doktora Ci chodzi? napisz jakimi, proszę.
Ależ musiałeś cierpieć wtedy! podsłuchy, agenci na każdym kroku - szczerze Ci współczuję!
@Jesion, przestań pieprz*** bzdury! To, że media za politykami wtedy opozycji powtarzały te brednie to rozumiem, ale żeby to łykać jak młody pelikan?
Owszem, pewnie politycznie kogoś chcieli przy okazji zniszczyć, nie zaprzeczam, bo PO i PiS w walce politycznej to dno, ale żeby powtarzać dzisiaj o jakimś zamordyzmie, zabawne.
Ja jestem uczciwy, nic mi wtedy nie zrobili. A Ty takie bzdury powtarzasz za politykami jaki to niesamowity zamordyzm panował. Zabawne to jest, tym bardziej, że wtedy może gimnazjum kończyłeś.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@PeGe, chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że w sprawie warszawskiego referendum jesteś tak aktywny... a tyle znasz problemów Warszawy, co ja znam się na sieci wodociągowej w Wagadugu (sprawdź sobie na mapie gdzie to jest).
Jesion, zauważ tylko, że ja zakładając wątek nic nie mówiłem o powodach czy konieczności przeprowadzenia referendum. Choć sam - słysząc narzekania warszawiaków - jestem za referendum, to temat założyłem nie wtedy kiedy o referendum mówili politycy czy nawet Tusk tylko wtedy kiedy w tą "polityczną gierkę" zaangażował się Prezydent.
A teraz fakty : mieszkańcy miasta mają prawo zrobić referendum ? - mają. Czy ktoś ma prawo oceniać czy jest to referendum słuszne czy nie ? - według zasad demokracji, nie bo to obywatele mają wyrazić swój głos. Czy Prezydent ma stać na straży demokracji - tak. Więc Komorowski jest do du.. bo robi za zwykłego partyjnego aparatczyka.
I nie pisz o referendum - pisz o Prezydencie. Czy jest to takie trudne do pojęcia ?
Odpowiedz
abcde napisał(a):Z Młocin pod Ratusz-Arsenał i z Politechniki na Kabaty!
Tłumy pasażerów na uroczystym “otwarciu” nowej linii!
Nowe połączenia autobusowe!
Linie zastępcze, przesiadkowe Z1! Czasem stoją trzy, czasem czekamy 15 min, ale są!
@abcde, przejdziesz sam siebie za chwilę...
Wyłączono odcinek centralny I linii metra dlatego, że jakbyś nie wiedział trwa budowa II linii. Stacja Świętokrzyska na I linii ma być stacją przesiadkową do II linii. Do tego, potrzeba połączyć hole obydwu stacji. Ponadto trzeba za stacją Centrum w kierunku Świętokrzyskiej przełożyć tory tak, aby pociągi z I linii wjeżdżały na drugą bez kolidowania z ruchem.
Podsumowując... jeśli rozebrano tory metra za stacją Centrum, żeby zbudować łącznik to chyba oczywiste, że pociągi nie mogą jeździć.
Komunikacja zastępcza to autobusy linii Z-1 (w szczycie co 5 min), tramwaje 74 i 75 (w szczycie co 5 min). Oczywiście postarałem się o obrazowe udowodnienie moich słów, o tu:
[Obrazek: olvyxv6anav1.jpg]
To rozkład jazdy autobusu linii Z-1, z przystanku Metro Politechnika w stroną Metra Ratusz Arsenał i Metra Marymont.
Częstotliwość kursowania 12 autobusów na godzinę w godzinach szczytu czyli co 5 min (poza szczytem co 7 min), chyba nie jest zła? Smile
link: http://files.tinypic.pl/i/00431/olvyxv6anav1.jpg

abcde napisał(a):Nowe połaczenia tramwajowe!
Niedokończoną trasą na Tarchomin kursuje trawmaj “2”, do którego nikt nie wsiada a jego miesięczny koszt dla miasta to 1mln zł!
Trochę przesadziłeś z tym milionem. Ale ogólnie się zgodzę, tramwaj na Tarchomin to porażka prezydentury, spowodowana kompletnym brakiem konsultacji społecznych i brakiem wyczucia społecznych potrzeb.

abcde napisał(a):Dotowanie kultury!
Wybudowano muzeum Historii Żydów!, “Zainwestowano” 10 mln w niezrealizowany projekt Muzeum Sztuki!
Coś w tym złego? Muzeum Historii Żydów polskich to chyba jeden z najlepiej zapowiadających się obiektów muzealnych w Polsce, a przy tym bardzo potrzebny.
A o jakich 10 milionach mówisz? Na jakie muzeum?

abcde napisał(a):Pozyskiwanie dotacji unijnych!
Dotacje unijne wykorzystywane są tak intensywnie, że zadłużenie miasta wzrosło z 2,2 do 6 mld zł!
Oczywiście. Ale troche z liczbami Ci się pomyliło.
W 2007 roku zadłużenie Warszawy wynosiło 2,9 mld złotych, w 2013 roku to już 5,9 mld złotych - wzrost o 115%. Jasne, Prezydent Warszawy z PO rządzi źle. Dla porównania:
W 2007 roku zasłużenie Radomia wynosiło 78 mln złotych, w 2013 roku to już 410 mln złotych - wzrost o 540%.
No ale Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak z PiS - rządzi dobrze, odwołanie mu się nie należy. Smile
@abcde, pomyśl teraz nad tym, o ile wzrosły dochody Miasta Stołecznego, a ile Radomia mogły - i które miasto jest w lepszej sytuacji ekonomicznej.
Bogata Warszawa, którą stać na janosikowe, na budowę metra za ponad 5 mld złotych, czy Radom który staje się betonową pustynią, którego nie stać nawet na remont drogi na os. Południe (tej na Starachowice).
[/b]

abcde napisał(a):Wspieranie przedsiębiorczości!
Wyrzucono kupców z przejść podzziemnych Dworca Centralnego aby prywatna, czeroosobowa spółka mogła zarabiać z najmu kilka mln zł/miesiąc!
Mój drogi... chyba coś Ci się pomyliło.
Pod Centralnym są nowe boksy, w końcu nie śmierdzi moczem i kebabem. A na najem było więcej chętnych niż boksów.
Pod rondem Al. Jana Pawła/Al. Jerozolimskie niestety nic się nie zmieniło... jest smród, bród, mocz i kebab.
@abcde, jak miałbyś chwilę wolnego to jedź sobie na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Koniecznie odwiedź te przejścia i spróbuj tam napić się kawy, jeśli zapach moczu i kebaba połączonego z zapachem bezdomnych Ci nie przeszkadza, myślę że będziesz zadowolony. Potem koniecznie skorzystaj tam z "toalety".
@abcde, gdzie Ty tam widzisz przedsiębiorczość? Tam każdy idzie najszybciej jak się da, żeby nie udusić się w tym smrodzie, a klienci to tylko zdezorientowani turyści, albo "szara strefa".

@abcde, ciekawe, że nie poruszyłeś jeszcze nigdy kwestii inwestycji, którą obiecała Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2006 roku i do tej pory nie jest zrealizowany. Ugrzązł w papierologii i przepisografii urzędów. I mówiąc o niej miałbyś racje. A poruszasz kwestie autobusu Z-1 i budowę II linii metra....

abcde napisał(a):Jakimi kompromitacjami? o doktora Ci chodzi? napisz jakimi, proszę.
Doktor G, Barbara Blida, Weronika Marczuk-Pazura, Agent Tomek, Beata Sawicka.
Czy któraś ze spraw, nie budziła kontrowersji, i nie miała ciągu dalszego później? Nie twierdzę, że te osoby są w zupełności niewinne, czy też padły ofiarą jakiegoś systemu. Ale metody jakimi postępowano chyba budzą wątpliwości, sam wyrok Sądu to potwierdził.

PeGe napisał(a):I nie pisz o referendum - pisz o Prezydencie. Czy jest to takie trudne do pojęcia ?
hehe... A co to? Cenzura? Prezydent wypowiedział się w sprawie referendum właśnie, to chyba temat tego dotyczy Smile
Odpowiedz
@Jesion zabawnie się czyta Twoją irytację Smile
Przecież wyraznie napisałem - ''Lista zasług, znalezione w internetach big_smile''
To nie moje zarzuty wobec HGW a z internetu, lekko pół śmieszne. traktuję je z dystansem i na drugi raz lepiej tego typu rzeczy nie będę wrzucał.
P.S. skoro panował zamordyzm to dlaczego jeszcze Kaczyński i Kamiński nie stoją przed prokuratorem?
Metody państwowych służb i instytucji w Polsce odkąd pamiętam budziły wątpliwości, nie sądzę by większe w latach 2005-07 jak próbuje się wmawiać naiwniakom.
Odpowiedz
Napiszcie może krótką rozprawę na temat "Demokracja jako narzędzie w rękach partii politycznych" z podtytułem "Czyli jak zrobić w konia rząd używając sił społecznych za pieniądze tegoż rządu".

albo może taką :

"Demokratyczne bojówki opozycji czyli o tym jak tworzy się historia patriotycznych ugrupowań kibicowskich tudzież jedynych prawdziwych Narodowych i Wszechpolskich ugrupowań słusznie myślącej młodzieży " jako oręż w walce o jedynie słuszną narodową niepodległą od Unii Europejskiej Polskę.

Dobrze wam idzie generalnie trzeba tylko podtytytuły dopasować

Szczęka opada tudzież ręce po takich oto enuncjacjach :

Tragedia smoleńska jako przyczynek do utrwalenia wiecznej pamięci o Katyniu,

Cud nad Wisłą jako wynik objawienia Matki Bożej , która bezbożnych ruskich żołdaków wprawiając w osłupienie do odwrotu ich od Warszawy przysposobiła.
Odpowiedz
Nie ma co więcej dyskutować o referendum. sprawa polityczna i kolejna rozgrywka na linii PO-PiS.
Ale takie prawo demokracji, i nie można nikomu zabronić organizacji referendum.
Prober napisał(a):"Demokracja jako narzędzie w rękach partii politycznych" z podtytułem "Czyli jak zrobić w konia rząd używając sił społecznych za pieniądze tegoż rządu".
A za jakież to @Prober pieniądze rządu? Chyba niechcący się zagalopowałeś, bo doskonale pewnie wiesz, że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy, ma za to i operuje pieniędzmi obywateli.
Prober napisał(a):"Demokratyczne bojówki opozycji czyli o tym jak tworzy się historia patriotycznych ugrupowań kibicowskich tudzież jedynych prawdziwych Narodowych i Wszechpolskich ugrupowań słusznie myślącej młodzieży " jako oręż w walce o jedynie słuszną narodową niepodległą od Unii Europejskiej Polskę.
Czytając niektóre pisma, przeglądając internet też czasem odnoszę wrażenie podobne do Twojego powyższego zdania, i przyznaję, że nie podoba mi się kategoryzowanie w ten sposób współobywateli.
Prober napisał(a):Szczęka opada tudzież ręce po takich oto enuncjacjach :

Tragedia smoleńska jako przyczynek do utrwalenia wiecznej pamięci o Katyniu,

Cud nad Wisłą jako wynik objawienia Matki Bożej , która bezbożnych ruskich żołdaków wprawiając w osłupienie do odwrotu ich od Warszawy przysposobiła.
A gdzież to tak wypisują?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A co to? Cenzura? Prezydent wypowiedział się w sprawie referendum właśnie, to chyba temat tego dotyczy
@Jesion, przeczytaj sobie jeszcze raz tytuł wątku. Smile
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Jesion zabawnie się czyta Twoją irytację smile
Ciesze się, że poprawiłem Ci humor.
Tak na poważnie... sam widzisz, te argumenty które Ty przytoczyłeś, to są - najogólniej mówiąc - najpopularniejsze zarzuty wobec Prezydent Warszawy, ale tym samym najmniej istotne. Niektóre tylko z tych argumentów, są godne uwagi, a reszta to zwykłe narzekanie, niedoinformowanie, lub manipulacje.

Jakoś wielcy zwolennicy referendum zapomnieli o dziesiątkach inwestycji (tramwajowych, drogowych) jakie Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała jeszcze za swojej pierwszej kadencji, a które do tej pory nawet nie ruszyły. Bo tego nie widać, bo tutaj opinia publiczna nie widzi i nie czuje różnicy, ale wytykać budowę II linii metra jako porażkę prezydentury, przychodzi łatwo - bo utrudnienia są.

Będę usatysfakcjonowany, jeśli po ewentualnym (tego jej nie życzę) udanym odwołaniu Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wróci do Ratusza z nową funkcją - jako Komisarz Miasta Stołecznego. o! Smile
Już widzę te spazmy histerii polityków przed kamerami, jak to "układ rządzi" Smile

PeGe napisał(a):@Jesion, przeczytaj sobie jeszcze raz tytuł wątku. smile
@PeGe, w tym wątku: http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=79924#p79924 zatytułowanym "Starachowiczanie na spotkaniu z Premierem", dotyczącym spotkania koła Schumana z Premierem, rozmawiasz sobie o służbach specjalnych.
Tematem tego wątku, jest opinia i zachowanie Prezydenta Komorowskiego wobec referendum w Warszawie, ja również moge w tym wątku swoje zdanie powiedzieć Smile
Tym bardziej, że temat jest mi bardzo bliski, a na dobru Warszawy mi zależy tak samo, jak na dobru naszych Starachowic.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@PeGe, w tym wątku: http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=79924#p79924 zatytułowanym "Starachowiczanie na spotkaniu z Premierem", dotyczącym spotkania koła Schumana z Premierem, rozmawiasz sobie o służbach specjalnych.
Ale ja nie robię z tego tematu głównego. Po prostu ktoś zapytał, ktoś odpowiedział, a ja przekazałem.
Ale co do całokształtu - masz rację. Moja wina . Smile
Odpowiedz
сего245.7CHAPPERFIntrToweТинлGustсамоПарьФедоОтечCharWaltWinoзатрEspeDiamB114RichматеклейPrem
6370КравКоваXVIIрабодейсоконсборtATuчитаGramVictHitsаппаVitrFlemДышлЛемеМухиоблаTescMinePrak
пропJuliРевоCotoДыриДюамПиттHoliчитаGerhСтанИллюоргаFourModoElegKoffТрушМИЛЛСЛЕПотдыГайдPush
студмногAdioДеластарнароPerl13,1SonyFredZoneZonePaliПушкФренZoneGyulкаруАльфсереюнкеZoneПетр
РадыZoneАфонSaraDaleVIIIZoneZoneZoneменяБуреМатаFeliAstrDaniЕжовзакаКарнМоскпове2422ZoneAlek
ZoneseemкостTRASElecAnnySamsПроиMikaHarrCarlChicFierChicWoodGreaWoodUltiAlpiMasqКравпсихFLAC
ValiцветфишкбудеZebuискуWINDWindCoreBoomPresHyunRedmсертупакОрлоЛитРЛитРqбгяHannMissKinsШахо
JohnИллюCharPierслов(184однаDaniHonoразнМихаБолдPianArmeOlegСоврJohnTriuмесяПутиАзарPozoполь
ФормВороPhilJohnMarkStanThomГринРивиElviМороDylaYevgавтоrushМанаИллюдетяAdobГамоГолоTRASTRAS
TRASОлькДжейWilhМатюГецоPascЕвдоPULPБороMojoДворРезаSusaTota
Odpowiedz
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości