Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska według Jarosława Kaczyńskiego
Dziś ukazał się obszerny wywiad z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Rzeczpospolitej. Były Premier mówi o recepcie na poprawę sytuacji gospodarczej kraju, o zmianie konstytucji, o podwyżce płacy minimalnej...

Wszystko pięknie. Idealistyczne hasła, ubrane w populistyczno-przedwyborczą propagandę, kierowaną do na w pół inteligentnych obywateli mentalnie pozostawionych w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej - pełnej układów, służb, "nomenklatury". Dla których obecna RP to kontynuatorka starego sytemu, gdzie małe i średnie przedsiębiorstwa to "przystań dla ludzi starego systemu".

Prezes, mówi o zmianie Konstytucji - zmianie preambuły - dodania wyraźnego i jednoznacznego odwołania do Boga. Moi drodzy... czeka nas wyznaniowe Państwo z Prymasem Tadeuszem Rydzykiem, jedynym słusznym radiem i telewizją. Szkoda, że ta zmiana nijak nie wpłynie na uzdrowienie naszego kraju.
Mówi też o płacach - o tym, że należy je podnieść. O ile rynek sam tego nie zrobi, to odgórnie zostaną podniesione - "karne podatki"? Większego idiotyzmu, Prezes nie mógł chyba wymyślić. Podobne metody już stosowano w czasach gospodarki centralnie planowanej do 1989 roku - chyba się to nie opłacało.
Przedsiębiorcy - to "ludzie starego systemu". Nieuczciwi i żerujący na ludziach.
Wybory - wg. Prezesa, mogą być sfałszowane. Widocznie Prezes osądza obecny rząd, przez pryzmat własnych działań. Kiedy w 2007 roku niechętnie wpuścił do Polski obserwatorów OBWE.
Prezydent Komorowski - wg. Prezesa powinien odejść z polityki. Ciekawe, od człowieka aspirującego do fotela Prezesa RM oczekiwałbym większego szacunku do urzędu Prezydenta.
Kandydat PiS na Prezydenta Warszawy - prof. Gliński.
Kandydat PiS na Prezydenta Polski - prof. Gliński.
Kandydat na kandydata PiS na jakiekolwiek ważne stanowisko - prof. Gliński.
MSW - skostniałe MSW PRL.
Nowy rząd PiS - z Antonim Macierewiczem (na "bardzo wysokim stanowisku" - wicepremier i minister spraw zagranicznych?) oraz zapewne z Panią Fotygą.

Jedno mi się podoba w tym wszystkim.
Na samym początku Prezes zmieniłby Konstytucję i dodał odwołanie do Boga - bardzo dobrze. Bo tej Bożej pomocy chyba będziemy bardzo potrzebowali za ewentualnych ponownych rządów Jarosława Kaczyńskiego....

ps. Założyłem nowy temat, gdyż w temacie "Rząd Tuska" zostałbym skrytykowany przez niektórych, że to nie w temacie Smile
Odpowiedz
Nie odzywał się Kaczyński, notowania rosły (tak jak zresztą przewidywali publicyści), odezwał się zobaczymy co się stanie. Zwolennicy pobudek o szóstej w świetle kamer pewnie zadowoleni.
Dla mnie jeden wielki bełkot człowieka niespełnionego, zawistnego zakompleksionego i szukającego odwetu nawet kosztem deptania godności drugiego..

Dopisze co przeczytałem kilka chwil temu:

Słowa Kaczyńskiego wywołały burzę w sieci

Co cie­ka­we, re­ak­cja Na­łę­cza nie była je­dy­ną. Słowa pre­ze­sa PiS wy­wo­ła­ły burzę w sieci. Naj­pierw słowa pre­ze­sa sko­men­to­wał współ­pra­cu­ją­cy z "Rzecz­po­spo­li­tą" Jacek Ni­zin­kie­wicz, a po chwi­li od­po­wie­dział mu poseł PiS Sta­ni­sław Pięta.

"Pre­zes ma rację, wybór BK (Bro­ni­sła­wa Ko­mo­row­skie­go – red.) to nasza na­ro­do­wa hańba. BK wspie­rał WSI, uwia­ry­gad­niał (pi­sow­nia ory­gi­nal­na – przyp. red.) Ano­di­nę, za­pra­szał gen. Pa­tru­sze­wa z FSB. WSTYD!" – na­pi­sał.

Po chwi­li dodał też, że pre­zy­dent Ko­mo­row­ski, "po­dob­nie jak Kwa­śniew­ski, szko­dzi Pol­sce".

Kiedy dzien­ni­kar­ka Pol­sa­tu Mag­da­le­na Sa­kow­ska zwró­ci­ła mu uwagę, że pre­zy­den­ta Ko­mo­row­skie­go wy­bra­ła więk­szość Po­la­ków, Pięta na­pi­sał: "Po­la­cy to wy­bie­ra­li Ka­czyń­skie­go, na­to­miast sie­ro­ty po PRLu i otu­ma­nie­ni przez WSI24 i GW wy­bra­li jak wy­bra­li Sad".

czyli wiem kim jestem wg PiS
Odpowiedz
Tak mnie też zdziwił ten artykuł i miałem podobne odczucia jak Prober. A tak mu dobrze szło.......
Ale żeby nie było smutno to Tusk też się popisał swoimi planami na przyszłość i obwieszczeniem końca kryzysu.
Tyle, że Premier zagraniem pod publiczkę pewnie sobie podniesie słupki chociaż plecie jak Kaczyński.
Tak czy siak mamy wybór albo Kaczyńskiego z jego bzdurami i Tuska jak zwykle obiecującego że jak znów ich wybierzemy to będzie "super ekstra fajowsko"(bo mowa była o tym ze w 2016r uprości podatki). Mam nadzieję że nikt się nie nabierze na PO PIS SLD PSL i RP. Bo ich już poznaliśmy i z nimi lepiej nie będzie.
Odpowiedz
Zastanawiałem się czy się szczegółowo odnieść do wpisu @Jesiona i wywiadu prezesa Kaczyńskiego, ale na tą chwilę myślę, że nie ma sensu. Wyjaśnię niżej dlaczego.
@Prober, nie pisz chociaż głupot o zwolennikach pobudek o 6 rano! Czyżby CBA w latach 2005-07 Cię prześladowała? Pisz co myślisz, ale nie kombinuj.
O 6 rano wchodzili, wchodzą i wchodzić będą bez względu na to kto rządzi państwem.

Luks napisał(a):Mam nadzieję że nikt się nie nabierze na PO PIS SLD PSL i RP. Bo ich już poznaliśmy i z nimi lepiej nie będzie.
''Trzeba mieć program na wybory i program na rządzenie'' - tym od lat kierują się przewodniczący PO oraz przewodniczący PiS.
Ani jeden ani drugi nie realizuje tego co obiecywał i co mówił przed wyborami. I to co obaj mówią od teraz do wyborów również nie będzie realizowane, podobnie jak wcześniej!

Dzisiaj możemy się oburzać wczorajszymi słowami premiera oraz prezesa Kaczyńskiego, natomiast powinniśmy mieć świadomość, że to jest celowa gra polityczna i walka przed wyborcza powoli się zaczyna.
Czy Wy myślicie, że te kontrowersyjne zdania z ust obu polityków to jest przypadek? To jest jeszcze nic! Sami się o tym przekonacie. Będą padały o wiele gorsze epitety. Obie partie znów jeszcze bardziej podzielą Polaków po czy wybory zostaną rozegrane pomiędzy nimi obiema. Słowa premiera z dzisiaj na przykład - ''Dołożyliśmy udręki przedsiębiorcom,przepraszam,taka jest zazwyczaj rola państwa'' - jakieś zdziwienie?

Dlatego śmieszą mnie dyskusje i kłótnie osób które nie znoszą Kaczyńskiego bądz nie znoszą Tuska, bo ani jedni ani drudzy nie będą obiektywni.
Możemy tutaj ''przekrzykiwać'' się czyja jest większa racja i debatować które słowa są bardziej lub mniej kontrowersyjne i nikczemne - obu politykom na tym zależy, by ten spór na nowo jeszcze bardziej odżył - ale jeśli wierzycie obu Panom to jesteście naiwniakami którzy dają się znowu zapędzić w kozi róg.
Zaczyna się walka na hasła i epitety. Ja nie mam zamiaru brać w niej udziału po którejkolwiek ze stron. Na PO już nie zagłosuję, a na PiS wychodzi na to, że również nie, więc szkoda nerwów. Do 2015r. szukam alternatywy Smile
A Wy Panowie dalej ekscytujcie się bredniami wypowiadanymi przez obu polityków którzy skutecznie nas jako społeczeństwo podzielili. Pozwólcie, że ja się do Was nie przyłączę. Interesują mnie zmiany w Polsce, a obaj Panowie tego nie gwarantują, natomiast są gwarantem jednego - podziału i skłócania społeczeństwa.
Życzę Wam owocnej dyskusji, na pewno dojdziecie do konsensusu, podobnie jak dochodzą od lat politycy obu partii Wink
A na koniec wpisu taki wierszyk z dedykacją pod Waszą dalszą emocjonalną dyskusję:

- "Gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta".
Ta prawda stara jest i oczywista.
Tę drugą prawdę też mi każdy przyzna -
Że nigdy trzecim tym nie jest - ojczyzna. Fragment wiersza "Mixta composita" Mariana Hemara z 1922 roku.
Odpowiedz
Owszem, ale bez kamer wchodząSmile, o klasę wejścia tu wchodzi.

A z klasą to tak jest że można studia skończyć i klasy nie mieć.
Odpowiedz
abcde napisał(a):A Wy Panowie dalej ekscytujcie się bredniami wypowiadanymi przez obu polityków którzy skutecznie nas jako społeczeństwo podzielili.
@abcde, ekscytujesz się tym co mówi Premier Tusk. To pozwól i mnie delektować się idiotyzmem i głupotą Prezesa Kaczyńskiego Smile

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...BoxWiadTxt
A to najnowszy pomysł Prawa i Sprawiedliwości - przezroczyste urny wyborcze. Bo przecież, wszystkie z czterech czekających nas wyborów, mogą być sfałszowane przez Tuska i jego ekipę.
Ciekawe... że pomysł, pojawia się dopiero teraz.
Odpowiedz
Panowie - prawda jest prosta - zarówno Tusk i Kaczyński to największe zło dla naszego kraju. Jeden kradnie z OFE a drugi ma paranoiczne pomysły.
Odpowiedz
Pomysł z przezroczystymi urnami to jakiś ponury żart, na listach wyborczych powinniśmy się jeszcze wyraźnie podpisać , żeby czarno na białym było - sieroty po PRL-u czy prawdziwi Polacy głosowali.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):@abcde, ekscytujesz się tym co mówi Premier Tusk. To pozwól i mnie delektować się idiotyzmem i głupotą Prezesa Kaczyńskiego Smile
@Jesion, absolutnie Ci tego nie odbieram, ale doszedłem do wniosku, że nic nie warte są nasze dyskusję gdyż obu politykom na tym zależy, by nas podzielić, ustawić na pozycjach ZA lub PRZECIW.
Poza tym rozróżniajmy jedną rzecz - dlaczego nie piszesz o ludziach którzy rządzą a skupiasz się na opozycji ?

@Jesion co do pomysłów PiS i PO, powtórzę swoje zdanie - ''Trzeba mieć program na wybory i program na rządzenie''
To jest zdanie oddające rzeczywistość. Jeśli ja lub Ty ''podniecamy'' się obecnymi słowami obu polityków to powinniśmy dać sobie spokój! Ich zachowanie jest celowe, rozumiesz to ? Myślisz, że obaj gadali by coś co może im zaszkodzić? To wszystko jest obmyślone, a my jako społeczeństwo dajemy się w to wciągnąć.

@Jesion, i @Prober (Tobie akurat się dziwię bo gówniarzem nie jesteś), taki artykuł dla Ciebie, zacytuję wstęp tylko a reszta do przeczytania w linku : cyt. ''Nastąpiła otwarcie jesiennego sezonu politycznego i jak zwykle dokonał go J. Kaczyński udzielając wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”. Wywiad trzeba traktować – zgodnie z założeniami wojny informacyjnej która rozgrywa się w Polsce od 2005 roku – jako testowanie sił przeciwnika. Ten kto weźmie na poważnie słowa prezesa PiS dowiedzie tylko, że nie żyje w Polsce, ale na księżycu i nic nie rozumie z otaczającej go wirtualnej rzeczywistości z zapałem tworzonej przez pijarowców PiS i PO.
Artykuł: http://prawica.net/35538
Sorry @Jesion, ale tak Cię właśnie oceniam, sam pisałeś, że polityką się nie interesujesz, więc po co się wypowiadasz jako obserwator? uważam, że masz małą wiedzą na tematy polityczne, a przy tym masz większą w innych tematach.

Panowie, zapomnijcie, że coś zyskamy na krytyce obu polityków. Im na tym zależy, zrozumcie to wreszcie.
Teraz gadają bzdury, ale realizować tego nie będą.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Poza tym rozróżniajmy jedną rzecz - dlaczego nie piszesz o ludziach którzy rządzą a skupiasz się na opozycji ?
Już odpowiadam.
Prawo i Sprawiedliwość od maja, prowadzi w sondażach. Wszystko wskazuje na to, że trend się utrzyma i PiS może wygrać kolejne wybory. Prezes tej partii, Pan Jarosław Kaczyński ma wyraźne aspiracje, żeby być ponownie Prezesem Rady Ministrów.
Jak większości Polakom, zależy mi na dobru mojej Ojczyzny, więc jestem przerażony perspektywą Pana Kaczyńskiego jako Premiera Polski.
Pomijając kwestie programowe - światopoglądowo ta partia i ten Pan cofnęliby nas do średniowiecza, gdzie Kościół był instytucją wszechwładną, in-vitro i aborcja nie istniały, a za homoseksualizm karano.
Poza tym... jeśli ten Pan, podważa autorytet Prezydenta RP, insynuując niejasne powiązania ze służbami specjalnymi Rosji, lub w ogóle jego demokratyczny wybór na urząd Prezydenta RP - to co to za polityk? Mówił o gen. Kozieju, a przecież to w rządzie Kaczyńskiego Koziej był Wiceministrem Obrony Narodowej.

abcde napisał(a):Ten kto weźmie na poważnie słowa prezesa PiS dowiedzie tylko, że nie żyje w Polsce, ale na księżycu i nic nie rozumie z otaczającej go wirtualnej rzeczywistości z zapałem tworzonej przez pijarowców PiS i PO.
Myślę, że to nazbyt daleka interpretacja...
@abcde, uważasz, że Prezes Kaczyński "testował" PO i Tuska, mówiąc o prof. Glińskim jako kandydacie na Prezydenta Warszawy oraz Prezydenta Polski, że żartował mówiąc o Macierewiczu w jego rządzie? Ze zmianą Konstytucji, to też był test?

@abcde, po prostu, nie chce za żadne skarby tego człowieka widzieć u władzy. Mam po uszy martyrologiczno-męczeńskiej wersji historii naszego kraju serwowanej przez PiS, "wyświęcania" Prezydenta Kaczyńskiego na bohatera Solidarności, kwestionowania niezależności i demokratyczności naszego kraju i systemu politycznego.

abcde napisał(a):Sorry @Jesion, ale tak Cię właśnie oceniam, sam pisałeś, że polityką się nie interesujesz, więc po co się wypowiadasz jako obserwator? uważam, że masz małą wiedzą na tematy polityczne, a przy tym masz większą w innych tematach.
Z całym szacunkiem, ale myślę, że mam nie wiele mniejszą wiedzę od Ciebie Smile

ps. abcde, w tym numerze Wprost, jest spory artykuł o Ryszardzie Krauze - niegdyś jednym z najbogatszych Polaków, nazywanym "cesarzem" polskiej gospodarki, nie żałował na sponsorowanie zawodów sportowych, imprez charytatywnych, dofinansowania inwestycji na Pomorzu... Był bliskim znajomym Prezydentów Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego i Premiera Tuska.
Teraz Pan Krauze ma same długi, w największej mierze, to wina nietrafionych odwiertów w Kazachstanie, ale niemałą rolę w jego upadku... odegrał Premier Kaczyński, Minister Ziobro i Szef Kamiński.

@abcde, wracając do tego, że nie piszę o rządzących... bo tu nie ma co pisać.
Rząd, zamiast zając się poważnymi reformami - ubezpieczeń społecznych, emerytur, administracji - rozmontowuje system, który jeszcze na dobre nie zaczął funkcjonować. Zamiast głębokich reform, serwuje doraźne "uzdrawianie" finansów państwa, aby tylko w papierkach się zgadzało. Daje nam wybór - OFE, które teoretycznie da nam wyższą emeryturę, albo ZUS - instytucje, w której pałacach "znikają" pieniądze przyszłych emerytów.
Odpowiedz
Przyjemnie się czyta ten wątek. Zamiast wyzwisk i inwektyw jak ostatnio często bywa na forach mam wymianę opinii i dodatkowo otrzymuję porcję informacji w pigułce.
Tak trzymać....

Zaraz abcde mnie "zbeszta", bo też się nie znam na polityce, a ja wiem na te tematy nawet dużo mniej niż JesionSmile Ale wyrażę swoje przemyślenia.

Odnośnie wyborów i sondaży to jedno mnie nie dziwi. Nie dziwi postępowanie Palikota, Ziobro i innych którzy tworzą swoje formacje. Ludzie mają dość obecnej kliki i tzw betonu więc można dużo ugrać. Niestety i tak będzie powiedzmy 30% dla pisu, 30% dla PO więc nawet jak nowa partia będzie miała większości to będzie duża szansa na bycie w koalicji zwłaszcza że PSLu tez ludzie mają dość.
Osobiście uważam, że Palikot pewnie dlatego tak ciągnie do Millera, mocna partia na lewicy mogła by spokojnie wygrać wybory. Palikot sam jest spalony ale z Millerem dał by radę. Oczywiście nie życzę im wygranej bo na nią nie zasłużyli. Ale plan byłby to dobry gdyby tak rzeczywiście było jak mnie się wydaje.
Smutna sprawa, że na zmiany przy korycie nie ma co liczyć po wyborach, więc jeszcze parę lat będzie jak teraz. Na horyzoncie nikogo nowego nie widać a JKM nie da rady jak zawsze chociaż poparcie pewnie będzie miał rekordowe jak na swoje notowania w historii.

Inna sprawa że w ogóle te sondaże i ciągłe gadki z politykami na ten temat to jakaś paranoja. Rozumiem 3mc przed wyborami ale ciągle? Po ostatnich wyborach minęło może z miesiąc jak zaczęła się nowa kampania. Normalny człowiek ma wrażenie że oni po wyborach rusząją już na nowe wybory. A gdzie praca? Przecież oni biorą kasę za pracę, a nie za wygrywanie wyborów i bycie w rządzie. Media ich jeszcze nakręcają. To jest dopiero granda. Po wyborach rząd zaczyna kombinować jak nie robiąc za wiele ruchów w gospodarce, bo przecież się na tym nie znają przeczekać do końca kadencji. Opozycja (każda opozycja)z kolei rusza na wojnę i gnoi rząd byle, by go tylko zdetronizować a najlepiej gnoić aż do kolejnych wyborów. To jest cała praca posłów, może nie wszystkich bo część na pewno pracuje rzetelnie i dla dobra kraju, ale ja takich nie znam bo o nich w TV nie ma. Ale czasem jakieś nazwisko gdzieś wypływa i wówczas jestem zdziwiony bo nic mi dotąd jego nazwisko mi się nawet nie obiło o uszy i nawet o nim nie słyszałem.

Tyle.
Odpowiedz
Zauważcie , że obie partie i PO i PiS idą na wzajemne zmęczenie przeciwnika. Liczą tak naprawdę na swój żelazny elektorat a także (głownie pan Kaczyński) na jego rozwój. Używa się wszelkich technik socjotechnicznych , począwszy od martyrologii smoleńskiej poprzez oczywiste pomówienia dotyczące prezydenta i to działa , sieje zwątpienie a co gorsze sieje niepokój.

Odbywa się na naszych oczach mentalny IV rozbiór Polski, rozwarstwiający coraz silniej społeczeństwo kategoryzując je wg idiotycznych podziałów na Prawdziwych Polaków i Sieroty po PRL (nie mogę tego przeżyć).

Traktuje się nas jak bezmyślne bydło , które kierowane instynktem samozachowawczym ma w końcowym efekcie pójść za wybranym "ukochanym przywódcą".

Diabeł znaczy Tusk.
Kibol - prawdziwy Polak.
Narodowy faszysta obiekt do naśladowania .

Ja osobiście mam tego serdecznie dość.

Śmieją się z nas w całej Europie. Docinki o blitzkriegu, docinki o Katyniu i tak bez końca

Świadomość , że potrwa to jeszcze 2 lata zwala z nóg.
Odpowiedz
@abcd zgadzam się z Tobą w zupełności . Zarówno Tusk jak i Kaczyński pletą bzdury by ciągle o nich było głośno. Oczywiście "ciemny lud " nakręcany również przez masmedia podnieca sie tymi głupotami . Ale widzę że i Ty dałeś się wpuścić w maliny. Wdajesz sie w dyskusję z Jesionem , który ma za zadanie(partyjne) dyskredytować wypowiedzi Kaczyńskiego , a wychwalać poczynania Tuska. Dziwne że nie wypowiada się na tematy aktualne (OFE , próg zadłużenia ) tylko czepia się bzdurnych wypowiedzi Kaczyńskiego.
Odpowiedz
@kirab, akurat z abcde, dyskusje są bardzo ciekawe i względnie merytoryczne.
Ty niestety, możesz zaoferować swoje zaściankowe, zaszufladkowane myślenie o całym świecie Smile cały czas udowadniając jak jesteś zadufany w swoim egoizmie...
A tak w ogóle, chyba nie doczytałeś mojego postu.

kiarb napisał(a):który ma za zadanie(partyjne) dyskredytować wypowiedzi Kaczyńskiego , a wychwalać poczynania Tuska.
Napisz mi proszę, gdzie "wychwalam poczynania Tuska". Będę wdzięczny Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Prawo i Sprawiedliwość od maja, prowadzi w sondażach. Wszystko wskazuje na to, że trend się utrzyma i PiS może wygrać kolejne wybory. Prezes tej partii, Pan Jarosław Kaczyński ma wyraźne aspiracje, żeby być ponownie Prezesem Rady Ministrów.
@Jesion, ja Cię rozumiem, nie chcesz by ten człowiek był premierem, ale proszę Cię daj się przekonać do jednej rzeczy - to jest celowe działanie! Cały ten wywiad w RP, wszystkie te słowa, to jest dla tzw. twardego elektoratu PiS-u i dla lewicowej strony elektoratu.
Tak jak pisałem, trzeba mieć program na wybory i program na rządzenie. Ostatnie lata pokazały, że to zdanie jest jak najbardziej słuszne!
Jesion napisał(a):@abcde, uważasz, że Prezes Kaczyński "testował" PO i Tuska, mówiąc o prof. Glińskim jako kandydacie na Prezydenta Warszawy oraz Prezydenta Polski, że żartował mówiąc o Macierewiczu w jego rządzie? Ze zmianą Konstytucji, to też był test?
@Jesion, ja nie muszę mieć racji, ale uważam że to gra. I wielu politologów tak ocenia - czytałem opinie.
P.S. Akurat zmiana Konstytucji jest potrzebna. Nie koniecznie w tym punkcie o którym mówi prezes Kaczyński.
Jesion napisał(a):Z całym szacunkiem, ale myślę, że mam nie wiele mniejszą wiedzę od Ciebie Smile
Być może, ale skończyłem min. studia w tym kierunku Smile Choć przyznaję, że na forum staram się nie korzystać ze zdobytej wiedzy a pisać to co po prostu myślę.
P.S. Poza tym Ty piszesz, że się nie interesujesz polityką poza tym forum, a ja interesuję się nią na co dzień.
Jesion napisał(a):ps. abcde, w tym numerze Wprost, jest spory artykuł o Ryszardzie Krauze - niegdyś jednym z najbogatszych Polaków,
Przeczytam. To on klepie biedę?
P.S. Słuchaj, o ile mi wiadomo to ten człowiek zdobył majątek min. z powodu powiązań. bardzo wielu ludzi dzięki zmianie systemu w 89r. zdobywało majątek. rozkradali nasz (społeczeństwa) wypracowany majątek. To nie była często prywatyzacja, a jawne złodziejstwo.
Oczywiście nie mówię o wszystkich!
Jesion napisał(a):@kirab, akurat z abcde, dyskusje są bardzo ciekawe i względnie merytoryczne.
Ja Ci dam względnie Tongue
Wreszcie to dojrzałeś? Posunięcia min. socjotechniczne? Tylko chciałbym skromnie zauważyć, bo chyba nie dostrzegasz - to dotyczy tak PiS-u jak i PO. Obie partie idą na wyniszczenia i na podział społeczeństwa, od lat.
Luks napisał(a):Zaraz abcde mnie "zbeszta", bo też się nie znam na polityce, a ja wiem na te tematy nawet dużo mniej niż JesionSmile Ale wyrażę swoje przemyślenia.
Chłopie, zaraz to ja Ciebie zbesztam! Smile
Każdy może pisać, mnie jedynie irytuje kiedy ktoś ślepo daje się nabierać na te ich sztuczki.
A Twoje opinie sobie akurat bardzo cenię.
Luks napisał(a):Inna sprawa że w ogóle te sondaże i ciągłe gadki z politykami na ten temat to jakaś paranoja. Rozumiem 3mc przed wyborami ale ciągle?
@Luks, po prostu zaczęła się wojna informacyjna, walka na hasła. Tak już to jest, wkurza mnie tylko, że niektórzy dają się na to nabrać. Przecież obu panom na tym zależy, byśmy min. tu na forum się kłócili. Ja do tego się nie przyłączę...
Luks napisał(a):Przecież oni biorą kasę za pracę, a nie za wygrywanie wyborów i bycie w rządzie. Media ich jeszcze nakręcają. To jest dopiero granda. Po wyborach rząd zaczyna kombinować jak nie robiąc za wiele ruchów w gospodarce, bo przecież się na tym nie znają przeczekać do końca kadencji. Opozycja (każda opozycja)z kolei rusza na wojnę i gnoi rząd byle, by go tylko zdetronizować a najlepiej gnoić aż do kolejnych wyborów. To jest cała praca posłów, może nie wszystkich bo część na pewno pracuje rzetelnie i dla dobra kraju, ale ja takich nie znam bo o nich w TV nie ma. Ale czasem jakieś nazwisko gdzieś wypływa i wówczas jestem zdziwiony bo nic mi dotąd jego nazwisko mi się nawet nie obiło o uszy i nawet o nim nie słyszałem.
Tyle.
Jak na gościa który rzekomo się nie zna na polityce to piszesz bardzo trafne opinie Smile

P.S. Tak przy okazji, jeśli ktoś z Was kończył studia dziennikarskie i różne podobne to dajcie znać na PW, mogę pomóc w znalezieniu pracy dladziennikarzy, PR - owców i specjalistów od social media do obsługi prasowej.
Odpowiedz
abcde napisał(a):P.S. Akurat zmiana Konstytucji jest potrzebna. Nie koniecznie w tym punkcie o którym mówi prezes Kaczyński.
Przydałaby się, w tych, które na prawdę by coś zdziałały - miały "moc stwórczą" Big Grin

abcde napisał(a):P.S. Poza tym Ty piszesz, że się nie interesujesz polityką poza tym forum, a ja interesuję się nią na co dzień.
@abcde, nigdzie nie napisałem, że nie interesuje się polityką poza forum. W ogóle jak miałbym nie interesować się polityką, a wypowiadać się na forum?
Napisałem, że styczności - takiej jak np. kirab myśli - nie mam. Bo on uważa mnie co najmniej - za bliskiego współpracownika Premiera Tuska... Rolleyes
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Napisałem, że styczności - takiej jak np. kirab myśli - nie mam. Bo on uważa mnie co najmniej - za bliskiego współpracownika Premiera Tuska...
Wspólpracownik Tuska. Śmiech na sali . Ty jesteś jesteś tylko jak to piszą "lemingiem" , ktory uwierzy w każdą głupotę wypromowaną przez PO. Każdy kto myśli inaczej jest niedouczony. A tak swoją drogą co myslisz o OFE?
Odpowiedz
abcde napisał(a):Panowie, zapomnijcie, że coś zyskamy na krytyce obu polityków. Im na tym zależy, zrozumcie to wreszcie.
Teraz gadają bzdury, ale realizować tego nie będą.
Po raz kolejny muszę się zgodzić.
Jesion napisał(a):swoje zaściankowe, zaszufladkowane myślenie o całym świecie
Buehehehehhehehehheeh, co to znaczy? Już zacząłeś używać lewackiego żargonu?
Jesion napisał(a):za bliskiego współpracownika Premiera Tuska...
BUAHHAHAHAHAHAHAHAHHAAHHA no nie mogę błyskotliwego Uahahahahahahahha

Jesion czym Ty się różnisz od zwykłych giermków, paziów i chłopców na posyłki opłacanych przez różne opcje polityczne mających na celu dyskredytowanie taką czy inną przeciwną niż macierzysta partię?
Fides et ratio
Odpowiedz
Luks napisał(a):Przyjemnie się czyta ten wątek. Zamiast wyzwisk i inwektyw jak ostatnio często bywa na forach mam wymianę opinii i dodatkowo otrzymuję porcję informacji w pigułce.
Tak trzymać....
No to pochwaliłem i ściągnąłem merytorycznych rozmówców...... Ech.

Po co niektórzy się udzielają skoro nie mają nic do powiedzenia po za obrażaniem innych?
Odpowiedz
Oj tam, oj tam Luks, nie oceniaj mnie tak pochopnie. Ja po prostu wiele czytałem o zjawisku "Leming" nigdy nie widziałem, nie spotkałem, jedynie najbardziej mi pasuje do tego pojęcia Jesion i tu moja fascynacja nim jako zjawiskiem. Widzisz, siedzę cicho, czytam, czytam Wasze wypowiedzi, aż tu nagle Jesion coś napisze i ja ze śmiechu nie mogę wytrzymać Big Grin stąd też moja reakcja. Uwierz mi nie jest formą obrażania, jedynie wyrazem niezmiernego rozbawienia.
Fides et ratio
Odpowiedz
Kaczyński ma przynajmniej jakiś program !
Porównajmy efekty rzadów Tuska i Kaczyńskiego dla Poski i przecietnego Polaka....?
Za Kaczyńskiego wzrost gospodarczy i obniżanie podatków.
Jeden rok rzadów Tuska to wzrost zadłużenia Polski o ok 50 mld zł(tyle Gierek zadłuzył za 10 lat a ile zbudował). Starachowice miato tetniące życiem w II RP i w czasach PRL-u - aktualnie miejska wersja PGR-u - efekt rzadów/nierzadów "'elit neoliberalnych" III RP
Czy tak musi być ???
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
[Obrazek: 759px-Tunturisopuli_Lemmus_Lemmus.jpg]

O takie lemingi chodzi ? To jest Leming właściwy.

A wyżej post leminga kontestatora
Odpowiedz
podhalanczyk

Czy tak być musi? Na pewno nie.
Ale nie uważam żeby Kaczyński przyczynił się do jakiegokolwiek wzrostu. Po prosu rządził w tamtych czasach i tak wyszło. Każdy kto nie motał przy gospodarce przez kryzysem mógł się pochwalić wzrostem.
Po za tym Kaczyński nie zadłużał? Owszem zadłużał tylko mniej. Trzeba by się tylko rozeznać na co te pieniądze poszły. Czy zadłużył mniej i budował tyle co PO czy też odpowiednio mniej.

Masz rację Kaczyński ma "jakiś" program, ale niestety program oderwany od rzeczywistości. Tusk też ma program, nawet do realizacji tyle że nie realizuje go.
Zresztą Tusk już ogłosił nowy program, co prawda pod publiczkę zrobiony i pewnie nie będzie zrealizowany ale jest.

Nie wiem tak naprawdę czym się ekscytować i podniecać. Wiemy co zrobiły partie rządzące czyli bardzo niewiele, a jak już coś robiły do nieudanie. Osobiście uważam, że naprawdę nie ma się czegokolwiek spodziewać po PO PiS PSL SP RP. Nie wiem jakie plany ma SLD, ale jeśli nie trafi się nam ktoś nowy rozsądny to nie liczmy na zmiany, po prostu przebumelujemy kolejne lata.
Odpowiedz
killFrenzy napisał(a):Oj tam, oj tam Luks, nie oceniaj mnie tak pochopnie
Napisałeś tu przynajmniej 203 posty i każdy z nich jest na tym samym "wysokim" poziomie.
podhalanczyk napisał(a):Kaczyński ma przynajmniej jakiś program !
I bardzo realny.Smile Najlepsze są wyliczenia ile nas podatników będą kosztowały te obietnice.Smile
Odpowiedz
podhalanczyk napisał(a):Kaczyński ma przynajmniej jakiś program !
Naprawdę ma program, a niby jaki? Mógłbyś wymienić jakieś założenia programu gospodarczego PIS?
podhalanczyk napisał(a):Porównajmy efekty rzadów Tuska i Kaczyńskiego dla Poski i przecietnego Polaka....?
Takie porówanie nie jest dobre z założenia, ponieważ po:
1. Kaczyński rządził przed kryzysem,
2. Tusk rządzi w czasach kryzysu,
3. Nie wiemy jak Kaczyński poradziłby sobie na miejscu Tuska,
4. Nie wiemy jak Tusk poradziłby sobie na miejscu Kaczyńskiego.
Poza tym między Tuskiem i Kaczyńskim nie ma specjalnej różnicy, jeden to socjaldemokrata a drugi narodowy socjalista, socjalista to socjalista nigdy nie będzie miał na celu działań prowadzących do dobrobytu jednostki.
Moim zdaniem, porównać to można co najwyżej % spełnienia obietnic przedwyborczych, chyba na niekorzyść Tuska.
Tak w ogóle to chyba Tusk nie spełnił żadnej?
Oscar napisał(a):Napisałeś tu przynajmniej 203 posty i każdy z nich jest na tym samym "wysokim" poziomie.
Dziękuję za komplement, staram się jak mogę. Oceniasz moje posty w jakich kategoriach?
Fides et ratio
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości