Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska według Jarosława Kaczyńskiego
killFrenzy napisał(a):Oceniasz moje posty w jakich kategoriach?
Całokształt twórczości. Smile
Odpowiedz
podhalanczyk napisał(a):Za Kaczyńskiego wzrost gospodarczy i obniżanie podatków.
To może napisz co Kaczyński zrobił aby ten wzrost gospodarczy w Polsce był. Jak wypowiadają się ekonomiści, których tak często cytujesz kiedy krytykują politykę gospodarczą Tuska, najlepsze co Kaczyński dla gospodarki zrobił to się do niej nie wtrącał
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
kiarb napisał(a):A tak swoją drogą co myslisz o OFE?
Jakbyś czytał to co piszę. To byś wiedział co myślę. Proste.

kiarb napisał(a):
Jesion napisał(a):Napisałem, że styczności - takiej jak np. kirab myśli - nie mam. Bo on uważa mnie co najmniej - za bliskiego współpracownika Premiera Tuska...
Wspólpracownik Tuska. Śmiech na sali . Ty jesteś jesteś tylko jak to piszą "lemingiem" , ktory uwierzy w każdą głupotę wypromowaną przez PO. Każdy kto myśli inaczej jest niedouczony. A tak swoją drogą co myslisz o OFE?
A kilka postów wcześniej...
kiarb napisał(a):Jesionem , który ma za zadanie(partyjne) dyskredytować wypowiedzi Kaczyńskiego , a wychwalać poczynania Tuska.
hmm... wydawało mi się, że jestem wg. Ciebie "partyjny".
Odpowiedz
Jesion napisał(a):Jakbyś czytał to co piszę. To byś wiedział co myślę. Proste.
Widzisz , merytorycznie nie chcesz lub nie potrafisz dyskutować . Najlepiej wychodzi ci powtarzanie głupot wymyślonych przez komentatorów politycznych , którym obce jest pojecie obiektywizmu. Czepiasz się tego co powiedzial Kaczyński , a nad tym co zrobił Tusk z Rostowskim zaciagasz zasłonę milczenia . Ja nie mam zamiaru komentować zarówno głupich wypowiedzi Kaczynskiego jak i Tuska czy innego polityka , ja wolę oceniać ich czyny.
Odpowiedz
No cóż Kaczyński powiedział co wiedział bowiem dobrze wie , że tacy głupcy jak Ja czy też Ty podyskutują przejdą do porządku dziennego i zapomną.
Tusk i Rostowski mają większy problem , im tego nikt nie zapomni, bo jak nie nos to nogi marzną - kołdra krótka.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):którym obce jest pojecie obiektywizmu
W Twoim wykonaniu brzmi to tak niedorzecznie. Kiedy TY zachowałeś ten obiektywizm? Każda Twoja wypowiedź ma na celu dyskredytowanie wszystkiego co związane z PO.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):Widzisz , merytorycznie nie chcesz lub nie potrafisz dyskutować .
@kirab, trudno jest z Tobą dyskutować, bo zamiast merytorycznej odpowiedzi dostaję od Ciebie jedynie równoważniki zdań mające na celu mnie obrazić i mnie zdyskredytować jako rozmówcę.
Nie przypominam sobie, żebym z Tobą rozmawiał kiedykolwiek na jakikolwiek poważniejszy temat, bo zawsze nazywasz mnie lemingiem nie próbując nawet zawiązać do moich poprzednich wypowiedzi.

kiarb napisał(a):Ja nie mam zamiaru komentować zarówno głupich wypowiedzi Kaczynskiego
Nikt Ci nie karze. Sam pierwszy tutaj się wtrąciłeś nic nie wnosząc do dyskusji.
Nikt nikogo nie przymusza do komentowania słów Kaczyńskiego.
Ja mogę sobie tu komentować, Ty nie musisz. Ja mogę sobie tu brylować w populistyczno-martyrologicznych hasłach Pana Kaczyńskiego i będzie mi z tym bardzo dobrze. Ot taka potrzeba ducha...

kiarb napisał(a):Czepiasz się tego co powiedzial Kaczyński , a nad tym co zrobił Tusk z Rostowskim zaciagasz zasłonę milczenia
To w takim razie czekam, aż w temacie o rządzie "wywołasz mnie do tablicy". Liczę na merytoryczną dyskusje.
Tematów Ci dostatek, mogę Ci podrzucić: OFE i ZUS, 6 latki w szkołach, protesty Solidarności, referendum o odwołanie Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Poseł Gowin, VAT, janosikowe, Syria... (tematy wybrane przypadkowo - żaden spisek - akurat teraz o tym czytałem)

Jeśli nie masz zamiaru tam ze mną rozmawiać....
To proszę, nigdy więcej nie nazywaj mnie lemingiem, "aparatczykiem", "partyjniakiem". Tym samym, w ogóle nie zaczynaj ze mną dyskusji - chyba że na jakiś, na prawdę konkretny temat.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):W Twoim wykonaniu brzmi to tak niedorzecznie. Kiedy TY zachowałeś ten obiektywizm? Każda Twoja wypowiedź ma na celu dyskredytowanie wszystkiego co związane z PO.
Konkretnie w którym miejscu moje wypowiedzi dotyczące PO nie były obiektywne ?
Odpowiedz
kiarb napisał(a):nie były obiektywne
Niegrzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie. Ale jednocześnie zachęcam abyś przeczytał całość ze zrozumieniem.
Twoje wypowiedzi bardzo często są nieobiektywne. I bardzo często też atakują PO.
Ale przykład braku obiektywizmu, proszę Cie bardzo.
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=78207#p78207
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=79842#p79842
Czy na przykład to.
kiarb napisał(a):Jesionem , który ma za zadanie(partyjne) dyskredytować wypowiedzi Kaczyńskiego , a wychwalać poczynania Tuska.
Ale widzisz tak się składa że Jesion członkiem PO nie jest. Jeżeli ktoś broni decyzji rządu, to dla Ciebie i Twojego obiektywizmu jest partyjny.
Nie problem znaleźć takie przykłady w Twoich 76 postach.

Mam jeszcze jedną do Ciebie prośbę. W tym temacie http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=80387#p80387 poprosiłem Cię abyś mi odpowiedział na jedno proste pytanie. Czy możesz to zrobić?
Odpowiedz
Panowie, proponuję zakończenie kierowania do siebie ''Argumentum ad personam''. Czy jesteście w stanie?
Czy kilka powyższych wpisów dotyczy właściwych czyli merytorycznych sporów? Nie sądzę.
Pisałem już to, ale nie wszyscy chyba dali się przekonać (mają prawo) - zaczął się spektakl obietnic, obietnic nie możliwych do spełnienia ale oddziałujących na społeczeństwo.
Znowu nas podzielą po czym rozegrają swój spór przy urnie, a efektem moi drodzy będzie tylko jedno - z tego co mówią teraz i będą mówić do wyborów, nie wiele zostanie spełnionych!
Oni mają ''program'' na czas przed wyborczy - obiecać, niech zaufają i zagłosują a pózniej zapomną, i tak od wielu lat.
Polacy, niestety chyba jeszcze z powodu wpływu poprzedniego systemu, są niby konserwatywni ale uważają, że to państwo powinno im zapewniać większość potrzeb (są na to niedawne badania), a politycy skrupulatnie i z zimną krwią to wykorzystują obiecując rzeczy które na zdrowy rozsądek nie da się wprowadzić.
Stąd moim zdaniem, to nie politycy są idiotami, oni są bardzo wyrafinowani, pracują dla nich specjaliści wiedzący jak sterować emocjami i jak je dawkować w odpowiednim momencie, i jaki przyniesie to skutek - problem jest po stronie społeczeństwa. Brak wiedzy, zainteresowania podstawowymi zagadnieniami, naiwność etc. etc. powoduje, że politycy umiejętnie to wykorzystują. Gdyby Ci którzy biorą udział w wyborach, kierowali się rozumem, pogonili by już dawno panów Tuska, Kaczyńskiego czy Millera. A od zmian w 89r. rządzą te same ''gęby'' czasem się zmieniając.
Dlatego ja kompletnie odcinam się od propozycji głównych partii w Polsce, ponieważ nie mają one rzetelnego programu zmian dla Polski - taki program miało PO w latach 2005-2007. Był to na prawdę świetny program, Polacy ruszyli do urn i wtedy pokazali chęć zmian (po raz pierwszy odkąd pamiętam). Zmienili, ale program nie został zrealizowany.

Dlatego, jako lubiący wypowiadać się w dyskusjach politycznych, proszę Was - chociaż tutaj, na naszym małym lokalnym forum, nie dajmy się skłócić. Jeśli się spieramy to proszę, konkretnie, o ten czy inny problem, nigdy ''ad personam''.
Spierajmy się ale o prawdziwe problemy, na przykład o to, że w Polsce żyje ok.2,5 miliona ludzi poniżej granicy ubóstwa, czyli w skrajnej nędzy! Granica ubóstwa, minimum egzystencji na jedną osobę jest wyznaczony dokładnie na 519zł - proszę pomyśleć ile osób musi żyć poniżej tej granicy. Na rodzinę 4-osobową jest to bodajże ok.1400-1450zł.
To są realne problemy, czy więc którykolwiek z Was słyszał by politycy o tym rozprawiali ??? NIE, premier ogłasza koniec kryzysu! Opozycja niby mówi o takich ludziach, ale nie zawsze mają dobre propozycje.
Wolą bajerować ludzi i obiecywać, a Wy chcecie to kupić? jeśli tak, to dzięki za dyskusję, w takim ''bagienku'' nie chcę brać udziału.
Odpowiedz
Zrobiłem właśnie edycję postów. Jedn post wyżej, ten i Twój @Oscar może usunąć Smile
Odpowiedz
Panowie taka prośba, bo ostatnio mało mam czasu na przeglądanie forum. Jak możecie po prostu takie posty do skasowania zgłaszajcie.Smile Sporo łatwiej będzie je usunąć.Smile
Odpowiedz
@abcde próżny Twój trud. Jestem na forum parę dni i już zauważyłem , że niektórzy nie są w stanie merytorycznie dyskutować . Zresztą wcale im sie nie dziwię , że unikają dyskusji merytorycznej bo nie mają argumentów na obronę swoich idoli. Twoje niedoczekanie by zwolennicy PO zechcieli dyskutować na temat ubóstwa znacznej grupy społeczeństwa , czy tematów typu dziura budżetowa, próg zadłużenia czy OFE ?
Oscar napisał(a):poprosiłem Cię abyś mi odpowiedział na jedno proste pytanie. Czy możesz to zrobić?
Robawiłeś mnie tym powtórnym pytaniem. Odpowiem tak. Załatwiłem niepełnosprawnemu wózek.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):Robawiłeś mnie tym powtórnym pytaniem. Odpowiem tak. Załatwiłem niepełnosprawnemu wózek.
Czyli będąc radnym zrobiłeś tyle ile zwykły człowiek z ulicy?Smile
I ty za to jeszcze pieniądze brałeś?
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Czyli będąc radnym zrobiłeś tyle ile zwykły człowiek z ulicy?
A jednak miałem racje , a Ty mnie zbanowałeś.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):a Ty mnie zbanowałeś.
Mogę zrobić to jeszcze raz jeżeli tak bardzo Ci na tym zależy.

Widzisz jakie to przykre, byłeś radnym, a dziś nawet nie potrafisz pochwalić się działaniami które wykonałeś w trakcie trwania Twojej kadencji.
Z list PiS startowałeś? bo to by pasowało.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Z list PiS startowałeś? bo to by pasowało.
@Oscar, sorry ale to już zapachniało mocno polityczną złośliwością... oceniasz po przynależności partyjnej czy po dokonaniach osoby? Przepraszam, ale widzę że przesiąknąłeś platformianą retoryką, czyli gnoić każdego kto z PiS, bez względu na dokonania lub ich brak.
Nie ma znaczenia z jakiej partii jest samorządowiec. W PiS, PO, SLD, PSL czy jakiejkolwiek innej są samorządowcy (i politycy wyższych szczebli) dobrzy i skuteczni, oraz miernoty polityczne.
Niepotrzebnie dogryzasz...
Wyjaśnijcie sobie może wszystko na PW ?

Panowie, Wasza sprawa, ale zapytam raz jeszcze, możemy dyskutować o problemach dotyczących tego tematu, a nie o Waszych docinkach wzajemnych? Dało by radę?

Proponuję Wam obu, oraz wszystkim czytającym ten wątek, i inne polityczne - http://www.mojeopinie.pl/w_odmetach_mowy...1378761105
Cyt. ''Fora internetowe huczą od nienawistnych komentarzy. Trudno tam znaleźć konstruktywną krytykę, walkę na argumenty, szacunek do przeciwnika, nawet jeśli toczy się fundamentalny spór na dany temat. Zamiast tego setki inwektyw, oszczerstw, niepotrzebnych słów, które ani na trochę nie zbliżają do końca wojny polsko-polskiej''
Może chociaż na starachowickim forum uda się tego uniknąć ?
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Oscar, sorry ale to już zapachniało mocno polityczną złośliwością.
ABCDE, jeżeli nasz kolega startował z PO, to ja z tego miejsca chciałbym wszystkich przeprosić.
Po prostu po zachowaniu wywnioskowałem że mógł być kandydatem PiS. Głównie z tego powodu że dużo krzyczy, a nie potrafi przedstawić realnie swoich dokonań.
abcde napisał(a):Przepraszam, ale widzę że przesiąknąłeś platformianą retoryką, czyli gnoić każdego kto z PiS,
Mam wrażenie że przesadzasz, ale jeżeli tak to wygląda to przepraszam.
Szanuje każdego, niezależnie na jego poglądy czy przynależność partyjna. Ale w tym przypadku jak nic pasuje mi jego zachowanie do retoryki PiS.
Ale, nie wydaje Ci się ze to uczciwe pytanie, aby wiedzieć jaka partia wprowadziła nam do rady takiego człowieka?
I co ten człowiek dla nas zrobił w przeciągu swojej kadencji? W końcu dostawał za to pieniądze, niekoniecznie z moich (bo możliwe ze to było tak dawno że ja jeszcze nie pracowałem) ale np z podatków mojej matki.
abcde napisał(a):Nie ma znaczenia z jakiej partii jest samorządowiec. W PiS, PO, SLD, PSL czy jakiejkolwiek innej są samorządowcy (i politycy wyższych szczebli) dobrzy i skuteczni, oraz miernoty polityczne.
Najgorsze jest to abcde, ze w niektórych przypadkach, nasi lokalni samorządowi politycy przesiąkają polityką z najwyższych półek, która tak naprawdę nas nie dotyczy.
I w tym przypadku coś w tym jest, bo nie widziałem aby krytykował inne działania niż nasze, a czemu tak jest? niechęć? zazdrość? a może fanatyzm polityczny do którego PiS nas przyzwyczaił.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Ale, nie wydaje Ci się ze to uczciwe pytanie, aby wiedzieć jaka partia wprowadziła nam do rady takiego człowieka?
I co ten człowiek dla nas zrobił w przeciągu swojej kadencji?
Tak, samo Twoje pytanie jak najbardziej uczciwe. Skoro krytykuje się (głównie) Marka, to naturalnym wydaje się pytanie - a co Ty zrobiłeś.
Oscar napisał(a):I w tym przypadku coś w tym jest, bo nie widziałem aby krytykował inne działania niż nasze, a czemu tak jest? niechęć? zazdrość?
Nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnio napisałem to użytkownikowi @Kiarb, że krytykuje poczynania Marka tylko z powodu jego przynależności partyjnej. A dla mnie tak to wyglądało.
Dlatego, kolego forumowy @Kiarb czy możemy dyskutować o problemach a nie atakować personalnie, nie znając poczynań drugiej osoby? To pytanie tyczy się też do innych w tym i innych politycznych wątkach, szczególnie dotyczących Starachowic - piszmy o naszych lokalnych sprawach i problemach, ale merytorycznie a nie na zasadzie docinek o przynależności partyjnej. Najbardziej irytuje kiedy ocenia się młodego człowieka przez taki pryzmat, sam się przyznaję, że i mi się kiedyś to zdarzyło wobec innego użytkownika.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):@abcde próżny Twój trud. Jestem na forum parę dni i już zauważyłem , że niektórzy nie są w stanie merytorycznie dyskutować . Zresztą wcale im sie nie dziwię , że unikają dyskusji merytorycznej bo nie mają argumentów na obronę swoich idoli. Twoje niedoczekanie by zwolennicy PO zechcieli dyskutować na temat ubóstwa znacznej grupy społeczeństwa , czy tematów typu dziura budżetowa, próg zadłużenia czy OFE ?
Po raz kolejny zapraszam tu: http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=80551#p80551
@kirab, tam możemy rozmawiać i o OFE i o progu zadłużenia i dziurze budżetowej nawet o progu ubóstwa.
Bo jeśli zamierzasz tak jak do tej pory tylko narzekać, że nie masz z kim porozmawiać... to nie widzę sensu, żebyś był na forum i nadal narzekał...
Tam napisz co chcesz i na pewno ktoś Ci rzeczowo odpowie Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):kiarb napisał:
Robawiłeś mnie tym powtórnym pytaniem. Odpowiem tak. Załatwiłem niepełnosprawnemu wózek.
Czyli będąc radnym zrobiłeś tyle ile zwykły człowiek z ulicy?
Jak to zwykły człowiek? Prawie mogę sie równać z M.Materkiem bo on też u szefowej załatwił wózek dla niepełnosprawnego.
Widzę że masz blade pojęcie o roli radnego . Radny nic nie załatwia tylko działa dla dobra ogółu. Od załatwiania to są lobbyści i łapówkarze.
Odpowiedz
kiarb napisał(a):. Radny nic nie załatwia tylko działa dla dobra ogółu
Oscar napisał(a):Widzisz jakie to przykre, byłeś radnym, a dziś nawet nie potrafisz pochwalić się działaniami które wykonałeś w trakcie trwania Twojej kadencji.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Liczę że napiszesz nam co takiego jako radny dokonałeś. Jeśli możesz to napisz jeszcze z którego okręgu startowałeś i jakiej listy.
kiarb napisał(a):Od załatwiania to są lobbyści i łapówkarze.
To bardzo przykre ze w głowie masz tylko taki smutny obraz. Ale jednak rzeczywistość jest inna, jest wiele osób które robią to bezinteresownie.
Szkoda że Twoja mentalność nie jest w stanie ewoluować do obecnych standardów i zatrzymałeś się myśleniem i przekonaniami w epoce PRL'u. Aby robić coś dla ludzi lub miasta, nie trzeba liczyć na korzyści majątkowe.
Odpowiedz
A propos, to widzieliście?
http://www.youtube.com/watch?v=cf6uykBKNtA
Odpowiedz
Tak, widziałem na tygodniu.
1. Każdy z nas, a przynajmniej duża większość była kiedyś pod wpływem alkoholu, była na imprezie integracyjnej z firmy, na spotkaniach z kolegami/koleżankami. I różne rzeczy działy się na takich spotkaniach. Politycy to także ludzie i w prywatnym czasie mają prawo do takich samych spotkań jak każdy inny Polak.
2. Drugą kwestią jest poziom naszej klasy politycznej. Akurat ten filmik to NIC w porównaniu z historiami o słynnych imprezach polskiego parlamentaryzmu począwszy od lat 90, a szczególnie wtedy. Min. SLD porządnie rządziło, ale i inni. Wywracanie się w restauracjach sejmowych, w holu hotelu etc. etc.
Czy przekroczono jakieś standardy? Politycy innych partii nawet nie ciągną tego tematu, bo sami bawią się tak samo.
Odpowiedz
Prezes Kaczyński siedział cicho... PiS rósł w siłę, wygrywał w sondażach, Prezes się odezwał...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...BoxWiadTxt
PO wyprzedza PiS, czyli powrót do "normalności".

Ale czemu tu się dziwić... Skoro dla Prezesa Najjaśniejszego, w Polsce nie ma demokracji, prezydent jest z przypadku, a decyzje podejmowane w Kancelarii Premiera "nie wiadomo czy są suwerenne":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...BoxWiadTxt
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości