Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raport z I kadencji Róży Thun w PE
http://rozathun.pl/pl/aktualnosc/zadania...pe,66.html
Oceńcie sami. Smile
Odpowiedz
biedna Pani europoseł....

Cytat:Podróżnicza mordęga europosłanki PO

Róża Grafin von Thun und Hohenstein zaczęła narzekać na „męczące” podróże samolotem w klasie biznes. Szczęście, że koszty pokrywają podatnicy, bo regulowanie rachunków mogłoby się okazać dla jaśnie pani prawdziwą udręką.

Thun jako europosłanka zarabia 32 tys. zł. Do tego ma zapewnione m.in. darmowe podróże do i z pracy w Brukseli. Jako posłanka PE lata klasą biznes. - Nie mogę sobie wyobrazić, jak fizycznie wyrabiają ci, którzy latają tanimi liniami - żali się w Gazecie Wyborczej.
I jak na córkę hrabianki przystało, Róża Thun nawet na luksusową klasę biznes kręci nosem. - Mogę się w takim samolocie przespać, mam stolik, mam gdzie papiery rozłożyć, przeczytać je. A i tak te podróże są męczące: trzeba bardzo wcześnie wstawać na samolot, często to loty z przesiadką, bo inaczej z Krakowa nie da się dolecieć - żali się europosłanka. A gdy już Róża Thun do Brukseli doleci, też nie ma lekko. - Mój kalendarz jest totalnie wypełniony, nie mam czasu biegać po wyprzedażach. Muszę zapraszać do restauracji europosłów, ekspertów, z którymi chcę przedyskutować sprawę - przyznaje polityk PO.

Głosującym podpowiadamy, by podczas najbliższych wyborów skrócili męki Róży Thun i wybrali komitet, który co najmniej połowę pieniędzy wydartych z gardła europejskiej biurokracji zwróci narodowi w formie pracy społecznej, krzewienia patriotyzmu lub innej postaci pracy organicznej.

http://narodowcy.net/polska/9062-podrozn...oslanki-po
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Odpowiedz
gdzie ten raport bo link nie działa niestety, a z chęcią przeczytam,
Odpowiedz
Strona się zmieniłaSmile Już poprawiam pierwszy post.Smile
Odpowiedz
Spojrzałem ogólnie, pózniej zobaczę całość. Ja powiem tak, śledzę co piszecie o niej i co robi: To pracowita kobieta i dobrze spełnia swoją rolę. Oby więcej takich.
Oczywiście mam inne zdanie o UE ponieważ nie jestem zwolennikiem jej obecnego kształtu, uważam, że UE się nie rozwija tak jakby mogła przez nadmiar nadregulacji i jestem przeciwny tworzenia Stanów Zjednoczonych Europy z jednym rządem, armią itp. Uważam, że UE by się dobrze rozwijać wystarczy ścisła współpraca prawno-gospodarcza na poziomie państw narodowych. Ale jest jak jest, dlatego plus dla pracowitych ludzi.

Inną sprawą która mnie nurtuje w UE to przywileje. Ja tego kompletnie nie rozumiem, Polskie przywileje posłów to wielkie NIC w porównaniu z przywilejami europosłów.
Na przykład:
- Po 5 letniej kadencji bodajże, każdemu europosłowi od 63. roku życia przysługuje emerytura finansowa ze środków Unii Europejskiej, w wysokości sięgającej 3,5% podstawowego wynagrodzenia posła za każdy rok sprawowania mandatu oraz 1/12 tej kwoty za każdy kolejny pełny miesiąc, ale łącznie nie więcej niż 70%. Prawo do takiej emerytury przysługuje niezależnie od innych emerytur.

Można poszukać szczegółowo. Czy to normalne? Naprawdę, ale Europa odchodzi nie raz od rozumu. Mam osobiście nadzieję, że albo dojdą tam do władzy ludzie rozsądni albo w końcu padnie ta struktura i będzie duża współpraca głównie gospodarcza, na wzór pewnych rozwiązań ale z zachowaniem niezależności państw narodowych i bez wspólnej waluty z przymusu.
Odpowiedz
Анти198.5PERFBettAntoпублKonrAzzuSethSPSSBHenKennСокоВиссязыкNarcMoreThisДубиBasuКучеиллюЧетв
RindBordAlicMykeМариMatiфранUltiGeegSchmXIIIДмит(нарBildDinoВулыпроиVirgСараКрасдороenvoKiss
PatrAntoErasОгнеАльеиллюШвецстракармТрусsim-CircDuffШтигElegJennСвйыДжозPapuРотеPushПряннапи
СанкDimaSelaEXILElegкармElegArthPlanCircXVIIБахмкармБулыКулаJeweGeorтяжеSideЗиньSpli243-Эхер
PianВсевБредZoneZoneZoneZoneChetДмитZoneZoneZonediamZoneZoneFeliZoneZoneZoneZoneForsZoneчист
ZoneXVIIкобаoScoKrieБогоBTKAПроиWindMagiКефа2801ПекукаждAugu9018BradVALGAVTOLanzкомпDjVucana
RollкорокисттемаAngeКитаСелиWindBiblTefaправDysoZelmBossPediиздаPhilЛитРИванГребЛитРГолуKeit
MincЛитРШэнлЛевиОктяанглНагоЮровВасиXVIICarrValeВолоспекФирсDeadрукоКожуLeonведуГераЕлисАкиш
БалаТронкомпдоку379-сказWindПавлБагаШеин107xТексокеаBrigистосторRussИллюДмитМоисНикиoScooSco
oScoФролAquaCatyКороавтоScotЖуриБалаJohnПавлИллюPablРубигоро
Odpowiedz
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości