Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2014r
kiarb napisał(a):Oskar rozumem , że masz ambicje coś znaczyć w naszym miescie , ale na Boga nie lansuj tego zera.
Wklejam link do artykułu i kluczowy tekst aby przedstawić postać kandydatek zaprezentowanych w echu. Do Marzeny wrzuciłem link bo artykuł dotyczy głównie czegoś innego ale nadal wyborów prezydenckich.
SebaNS napisał(a):Jeśli mam być szczery
Przeanalizuj wszystkich kandydatów i zagłosuj zgodnie z własnym sumieniem. O to w tym wszystkim chodzi. O podjęcie decyzji kto będzie rządził naszym miastem. To ważne, bo jest niemal 100% prawdopodobieństwo ze osoba która wygra w tych wyborach, wygra i w wyborach za te 6 miesięcy.
Jeśli nie uważasz ze dr hab. Marzena Marczewska jest najlepszym kandydatem to zagłosuj na osobę która Twoim zdaniem będzie najlepsza. Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Niezależnie kto będzie jestem ciekaw co mają kandydaci do zaproponowania.Smile
Cholera, przecież tu chodzi o Starachowice, ja osobiście chce wiedzieć kto co planuje i dlaczego.Smile
Zawsze mają dużo do zaproponowania, a później jakoś nic im z tego nie wychodzi Smile.
Im nie chodzi o Starachowice (bynajmniej do tej pory) tylko o swoją kieszeń. Nie zauważyłem żeby coś zostało zrobione dla miasta, bo sory ale skwerek ludziom nie da pracy i pieniędzy.
offtopic king - OK
Odpowiedz
Masz 100% racje, Starachowice cierpią od dawna z powodu złych decyzji. Dlatego zaproponowaliśmy kandydata z zewnątrz. dr hab. Marzenę Marczewską. Prace ma, zarabia tam więc mam nadzieje ze kieruje się tutaj głownie innymi pobudkami. Smile
Pewnie jako prodziekan i radna sejmiku trochę zarabia.Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Masz 100% racje, Starachowice cierpią od dawna z powodu złych decyzji.

Banał oklepany w polskiej zaściankowej polityce i nie tylko.
Może młody człowieku sprecyzuj te złe decyzje od których tak cierpisz i pokaż te dobre PO innych miastach.
A tak na marginesie dobrze byłoby zapoznać się z ustawą o samorządzie terytorialnym i na czerwono lub w innym kolorze zaznaczyć zadania jakie ma realizować gmina.
Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.
Odpowiedz
Wanacjusz napisał(a):Może młody człowieku sprecyzuj te złe decyzje od których tak cierpisz
Nie wydaje Ci się ze to trochę pytanie nie do mnie w tym temacie? Jasne chcesz to Ci odpowiem, ale chyba tu nie moje poglądy są najważniejsze a kandydatów na prezydenta.
1) Dopłaty do wody, kiedyś byłem za, ale teraz po analizie faktów stwierdziłem ze to są groszowe sprawy i dla biednych którzy tak naprawdę powinni na tym korzystać nic to nie daje
2) Horrendalne dotowanie MZK, system powinien być przekształcony tak aby obciążał jak najmniej Starachowice, rozumiem ze trzeba ich dotować ale brak konkretnych działań ze strony Prezydenta w MZK powoduje to że z naszych pieniędzy dotujemy ogromną ilością pieniędzy firmę która nawet nie stara się sama rozwiązać problemu
3) Niektóre decyzje personalne dotyczące "lukratywnych" stanowisk obsadzane przez "znajomych"
4) Brak konkretnych działań w stronę przetargów ZEC i zakupu węgla
5) Ciągłe remonty u osób które nie płacą za mieszkania komunalne, umażanie im 90% zaległości
6) Zamknięcie programu "naprawmy to"
7) Próba podwyższenia sobie pensji przez prezydenta i nadania 30tyś na reklamę przez radnych (na szczęście to się nie udało)
8) Brak konkretnych działań Prezydenta odnośnie drogi 42 i 747.
9) Brak zagospodarowania starego szpitala
10) W obecnym roku z tego co pamiętam tylko około 2mil zł na inwestycje pochodzące ze źródeł zewnętrznych a większość inwestycji remontowych i inwestycyjnych jest wykonywana ze 100% wkładem miasta. Czyli znikome wykorzystanie środków zewnętrznych
11) Ogólne zagadnienie galerii skałka, tutaj pewnie gdybym poprosił każdego ze sprzedających to by zalał nas informacjami co z tą galerią jest nie tak, ja dodam ze koszty inwestycyjne jak i obecne czynsze i niemal zerowy marketing powodują ze galeria ledwo zipie
12) Akcja zima .... niedofinansowana i bardzo znikome konsekwencje dla firmy która wygrała (wystarczy popatrzeć na ulice)

Tak na szybko wymieniłem Ci 12, bez większego problemu. Można było jeszcze pisać o braku działań w pozyskiwanie inwestorów, lub tego aby inwestowanie w Starachowicach miało sens, czy wcześniejszych lat i sprzedaży zakładów Star. Tyle że to temat rzeka a ja nie startuje na prezydenta. Dlatego też namawiałem Piotrka Babickiego aby zorganizował debatę i aby kandydaci mogli odpowiedzieć na pytania. Smile Z tego co widziałem mają w planach organizacje więc jest szansa ze wszyscy dowiemy się coś więcej na ten temat. Smile
Odpowiedz
@Oscar

A propos tego MZK, w niektórych nie pamiętam teraz jakich miastach polski, przewozy autobusowe są darmowe. Jak to jest, że MZK pożera ogromne pieniądze i dalej upada, a tam przewozy są darmowe?
Odpowiedz
Bo tam jest mądry prezydent i dobra rada miasta nie to co nas. Mogliby również zamiast pompowania kasy w MZK pomóc małym przedsiębiorcą.
Naszym Klubem RTS!!!
Odpowiedz
@Oscar
"Nie wydaje Ci się ze to trochę pytanie nie do mnie w tym temacie?"

Nie a wręcz odwrotnie skoro wcześniej twierdzisz, że:

@Oscar
"Starachowice cierpią od dawna z powodu złych decyzji"

1. dopłaty do wody - gdzie jest zapisane że gmina ma utrzymywać biednych płacąc rachunki za wodę?
2. dotowanie MZK - które miast nie finansuje transportu publicznego ( oprócz tych o których nie wie SebaNas)?
3. obsadzanie stanowisk - każdy z byłych tak robił i dr hab też tak zrobi.
4. przetargi ZEC - pomówienie, masz dowody zgłoś do prokuratury razem MM.
5. remonty, umarzanie czynszów - wcześniej wypominasz że gmina nie płaci rachunków za wodę a teraz masz pretensję że
jednak biednym pomaga?
6. program "naprawmy to" - ale co nie wiem czy ktoś oprócz Ciebie i MM wie o co chodzi?
7. podwyżki płac i reklama radnych - w spółdzielni wanacja prezes i cały zarząd co kwartał ma podwyżkę i jakoś wszyscy są
zadowoleni - oczekujesz powściągliwości władzy spójrz na elity również z PO.
8. brak konkretnych działań droga 42 i 747 - no cóż jednostka zerem jednostka bzdurą, faktycznie powinien z teczką
granatów wykopanych na wykusie okupywać sejm do skutku wtedy byłby Naszym lokalnym bohaterem.
9. brak zagospodarowania starego szpitala - jak co to jest to własność powiatu czyli skarbu państwa i jest to ich problem,
ale jak bardzo Ci na tym budynku zależy i masz pomysł a zapewne masz to go kup i pokaż jaki jesteś wielki. Co nie masz
środków a fundusze unijne MM wie jak takie kredyty załatwić.
10, 11, 12 co środków i możliwości miasta to chciałby abyś zapisał sobie te postulat bo w sytacji wyboru pani dr hab
będziesz musiał zweryfikować swoje cenne uwagi. A tak na marginesie czy kandydatka PO też jest zwolennikiem szklanych domów dla każdego bezczynszowych z rachunkami płaconymi prze gminę

A co do oczekiwanej debaty kandydatów to tylko skromny cytat z twórczości śp. Janka Kaczmark
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle, jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód, który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny. Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach, to w zasadzie pozytywny.

A i jeszcze pomysł radnych z PO typu sajens fikszyn!
http://natemat.pl/56977,darmowa-komunika...w-krakowie
Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean,
Powoli chodzę i rozglądam się,
Kieszenie jak ocean, a ręce mam w kieszeniach,
Dlatego wiem gdzie żyję, dobrze wiem.
Odpowiedz
wanacjusz napisał(a):Nie a wręcz odwrotnie skoro wcześniej twierdzisz, że:
Temat to wybory prezydenckie a nie moje prywatne poglądy. Jeśli chcesz dyskusji stricte na temat moich poglądów to napisz prywatnie. Tak to powinno wyglądać.Smile
wanacjusz napisał(a):1. dopłaty do wody - gdzie jest zapisane że gmina ma utrzymywać biednych płacąc rachunki za wodę?
Miasto w zadaniach ma pomoc społeczną, ale dotowanie wody tak jak pisałem to pomysł niezbyt dobry.
wanacjusz napisał(a):2. dotowanie MZK - które miast nie finansuje transportu publicznego ( oprócz tych o których nie wie SebaNas)?
Raczyłeś sprawdzić ile MZK chce w latach następnych pieniążków z naszego budżetu? Był fajny plan o tym kwoty to nawet łącznie ponad 7mil złotych. Chyba nie tędy droga. Miasto powinno swoją spółkę zmobilizować do pozyskiwania pieniędzy również z innych źródeł.
wanacjusz napisał(a):3. obsadzanie stanowisk - każdy z byłych tak robił i dr hab też tak zrobi.
To ze kazdy z byłych nie oznacza ze każdy będzie.
wanacjusz napisał(a):4. przetargi ZEC - pomówienie, masz dowody zgłoś do prokuratury razem MM.
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,1...era_w.html
wanacjusz napisał(a):5. remonty, umarzanie czynszów - wcześniej wypominasz że gmina nie płaci rachunków za wodę a teraz masz pretensję że jednak biednym pomaga?
Widać nie śledzisz posiedzeń rady miejskiej (ale chyba nawet na forum to klepaliśmy) Jestem przeciw finansowaniu remontów osobą które pobierają pieniążki na czynsz z MOPS'u a potem tego czynszu nie płacą.
wanacjusz napisał(a):6. program "naprawmy to" - ale co nie wiem czy ktoś oprócz Ciebie i MM wie o co chodzi?
Np całe JES które było organizatorem akcji, np osoby które o ile sie nie mylę zgłosiło około 100zgłoszeń i wszyscy fajni na FB projektu i fani strony FB JES, wiesz to że Ty o tym nie wiedziałeś czy nie korzystałeś to nie oznacza ze ktoś z tego nie korzystał.
wanacjusz napisał(a):7. podwyżki płac i reklama radnych - w spółdzielni wanacja prezes i cały zarząd co kwartał ma podwyżkę i jakoś wszyscy są
zadowoleni - oczesujesz powściągliwości władzy spójrz na elity władzy również z PO.
Więc może zrób coś z tym? jesteś członkiem spółdzielni więc znajdź innych członków którzy nie są zadowoleni i coś z tym róbcie.
wanacjusz napisał(a):8. brak konkretnych działań droga 42 i 747 - no cóż jednostka zerem jednostka bzdurą, faktycznie powinien z teczką
granatów wykopanych na wykusie okupywać sejm do skutku wtedy byłby Naszym lokalnym bohaterem.
Tu polecam hasło Lobbing, zgłębić, zapoznać się i ponownie się nad faktem zastanowić. Smile
wanacjusz napisał(a):9. brak zagospodarowania starego szpitala - jak co to jest to własność powiatu czyli skarbu państwa i jest to ich problem,
ale jak bardzo Ci na tym budynku zależy i masz pomysł a zapewne masz to go kup i pokaż jaki jesteś wielki. Co nie masz
środków a fundusze unijne MM wie jak takie kredyty załatwić.
Ale w Tobie ogrom jadu.... Ale muszę Cie zmartwić nikt nie da mi kredytu w wysokości przynajmniej 10mil złotych.
wanacjusz napisał(a):10, 11, 12 co środków i możliwości miasta to chciałby abyś zapisał sobie te postulat bo w sytacji wyboru pani dr hab
będziesz musiał zweryfikować swoje cenne uwagi. A tak na marginesie czy kandydatka PO też jest zwolennikiem szklanych domów dla każdego bezczynszowych z rachunkami płaconymi prze gminę
Było dziś spotkanie, było przyjść i zadać pytanie. Pytałem dziś o pozyskiwanie środków i uzyskałem odpowiedź ze będzie to jeden z priorytetów. Ale jeśli chcesz więcej usłyszeć to przyjdź na spotkanie i porozmawiaj z panią dr hab.

A propos zachęcam do przeczytania. Smile http://nowestarachowice.pl/marzena-marcz...a-mlodych/
Odpowiedz
Oscar .
Ty znowu jakieś bzdety wypisujesz. Przecież droga 42 zależy tylko i wyłącznie od waszej góry partyjnej . Zaden prezydent nie jest w stanie tego załatwić , chyba że zostanie nim Kopaczowa lub inny prominentny dzialacz PO.
Odnośnie dofinansowania do wody to zdaje się , że prezydent był przeciw , a to wasi radni wspólnie z pisem to przeforsowali.
O innych twoich uwagach czy zastrzeżeniach szkoda nawet pisać bo to są tego typu jak radnych pisu i po(gadać żeby wypełnić czas).I ty też tak paplesz paplesz sam nie wiesz o czym.
Odpowiedz
Kiarb, czyli uważasz że jeżeli prezydent nie jest z partii rządzącej to nie nie ma co nawet próbować? niech się podda od razu? Zero lobbingu? zero walki? No proszę Ci zastanów się.
Dofinansowanie do wody to nie jest wymysł z tej kadencji ale o ile pamiętam albo ze wcześniejszej albo jeszcze wcześniejszej. Problemu aby dokładnie to sprawdzić pewnie nie będzie.
A co do reszty, cóż możesz uważać że są to dla Ciebie błahe sprawy, dla mnie nie są. Jeśli uważasz ze mówienie o układzie w mieście jest paplaniem dla paplania czy np problemy z ZEC, cóż masz do tego prawo.
Ale pozwól mi mieć też własne zdanie na ten temat i spokojnie móc je wyrazić.
Odpowiedz
Oscar nie jesteś administratorem a rzecznikiem PO !!!
Odpowiedz
SebaNS napisał(a):A propos tego MZK, w niektórych nie pamiętam teraz jakich miastach polski, przewozy autobusowe są darmowe. Jak to jest, że MZK pożera ogromne pieniądze i dalej upada, a tam przewozy są darmowe?
Kolego sympatyczny, nie ma czegoś takiego jak darmowe.
Za to zawsze zapłacą mieszkańcy.

P.S. Sprywatyzujmy mądrze MZK. Mam dość dopłacania milionów złotych co rok.
Odpowiedz
....popieram i zgadzam się z poprzednikami oboma, czas na "nowe" ale to naprawdę nowe rozdanie lub jak kto woli otwarcie.......czas na zmiany i to dogłębne a nie pudrowanie noska......
blus...
Odpowiedz
@ abcde
Więc wyjaśnij mi jak to działa Wink
Odpowiedz
Dokładnie kolego @Blus. Masz rację, tutaj potrzeba poważnych zmian a nie pudrowania noska.

Czy Pani dr.hab.Marzena Marczewska ma plan dotyczący MZK ? Czy starachowicka PO ma taki plan ?
Przestańmy się oszukiwać, ileż można rokrocznie dopłacać. Budżet nie jest z gumy, te pieniądze można przeznaczyć na coś ważniejszego. MZK można sprywatyzować, niech nas wożą prywaciarze, nie jesteśmy wielkim miastem to powinno się udać.
Miejcie tą odwagę - politycy.
SebaNS napisał(a):@ abcde
Więc wyjaśnij mi jak to działa Wink
Co mam Ci wyjaśnić @Seba? Nie wiesz, że nie ma w życiu nic darmowego? Za wszystko na końcu tak czy tak płacą mieszkańcy, podatnicy.
To tylko wizja miejscowego polityka czy wprowadzi ''darmową'' komunikację, kosztującą miliony.
Te pieniądze można inaczej wykorzystać, z głową.
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
@ abcde

Pytałem z ciekawości, nie musisz się od razu unosić. Chodziło mi jak to działa i jakie są koszta, ale niestety nic konkretnego nie powiedziałeś, więc chyba też nie do końca wiesz Smile
Odpowiedz
@Seba ale przecież ja się nie unoszę?
Czego koszta?
Odpowiedz
roberttof napisał(a):Oscar nie jesteś administratorem a rzecznikiem PO !!!
Smile Robercie, nie jestem rzecznikiem PO. Smile Druga sprawa każdy z moich postów to po prostu moje prywatne zdanie, takie jak Twoje czy kogoś innego. Smile
SebaNS napisał(a):A propos tego MZK, w niektórych nie pamiętam teraz jakich miastach polski, przewozy autobusowe są darmowe. Jak to jest, że MZK pożera ogromne pieniądze i dalej upada, a tam przewozy są darmowe?
Sory seba, gdzieś w natłoku uciekł mi Twój post Smile Już Ci mówię jak to funkcjonuje w Polsce.
Ogólnie system przynajmniej w Polsce wprowadzany jest w mniejszych miastach np w Gostyniu i tam z tego co pisze prasa są 2 linie chyba mają w planach kolejne dwie, więc koszt są niewielkie i w tych przypadkach chyba niema to jakiegoś głębokiego sensu. Smile (my mieliśmy pączki, oni mają przejazdy autobusowe) Chociaż przyznaje ze ja wolałbym autobusy zamiast pączków, bo takie rozwiązanie jest bardziej użyteczne dla mieszkańca.Smile
W większych miastach typu podwarszawskie ząbki gdzie bardzo mało osób ma zameldowanie a sporo więcej mieszka. Ma na celu rozwiązanie tego problemu, bo karty wydawane są dla zameldowanych mieszkańców. I tam za darmo jeżdżą tylko osoby które wylegitymują się specjalną karta.
W trzecim przypadku miast dużych (to głównie poza polską) dotowanie jest albo częściowe (dane godz i dane linie) albo całościowo i ma to głównie na celu odciążenie ruchu samochodowego.
I to pewnie jest dla Ciebie oczywisteSmile Widzę ze Cie interesują cyfry to sięgnijmy może do 2 dokumentów Smile
http://bip.um.starachowice.pl/bip/54_ums...2%20r..pdf
Suma bilansowa na koniec 2013r wynosiła około 14.5mil złotych. Zakładając że przewozy w mieście Starachowice to jeden z głównych dochodów MZK (bo wiadomo świadczą i oni inne usługi) to gdzieś około 12-13mil złotych kosztowałoby miasto wprowadzenie darmowej komunikacji.
Drugim dokumentem będzie:
http://bip.um.starachowice.pl/bip/54_ums...howice.pdf
Z tego dokumentu możemy się dowiedzieć ze w 2013 roku dotacja z budżetu miasta na dopłaty do biletów ulgowych, bezpłatnych i linii nierentowych wyniosła 4mil 680tyś zł.
Czyli jest to jakieś tak na oko około 30% wpływów MZK. Czyli brakuje minimum drugie tyle, ale pewnie i więcej aby wprowadzić bezpłatną komunikacje. I nie wiem czy jest możliwość pozyskania na ten cel środków zewnętrznych, wydaje mi się że nie.
Dodatkowo ostatnio czytałem artykuł ze Polska przygotowuje się do zmiany prawa odnośnie usług komunikacji zbiorowej, w planach mają być one wyłaniane w przetargach więc jest to krok na drodze wprowadzenia konkurencyjności i niszczenia monopolu.
Ale w u nas niema co realnie liczyć na bezpłatną komunikacje, bo budżet jest zapięty co do ostatniej złotówki, w tym roku tak na około środków które można było jakoś rozdysponować na wydatki/inwestycje było gdzież z 1.3 mil złotych (patrze na to co udało się wprowadzić na podstawie konsultacji prezydenta z mieszkańcami w sprawie budżetu)
Odpowiedz
Dostali około 5 mln dotacji, a bilety jak były bardzo drogie tak są. Dobrze, że jest już aura wiosenna i mogę się poruszać rowerem...
Odpowiedz
Seba, od strony 39 drugiego linku są warianty zerknij sobie, w 2020 zgodnie z jednym z wariantów dopłata z naszej kasy będzie wynosić niemal 9mil złotychSmile
Ale dobra kochani, to nie temat o MZK. Smile A o wyborachSmile Więc sory za offtop i wracam do tematu.Smile
Odpowiedz
Wystąpienie kandydata na prezydenta, Pana Andrzeja Prusia z PiS na spotkaniu z twórcą CBA, Mariuszem Kamińskim: https://www.youtube.com/watch?v=lgCIHYfyLN8#t=109
Odpowiedz
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art.../140339589
Gdyby ktoś chciał zadać pytania kandydatom.Smile

https://www.facebook.com/pages/Marzena-Marczewska/
Profil na FB Marzeny Marczewskiej
Odpowiedz
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art...F140409155
Czat echa dnia z Marzeną Marczewską
Odpowiedz
Śledząc wypowiedzi kandydatów dochodzę do wniosku ,że pani Marczewska i pan Kwiecień są przygotowani do kampanii . Pozostali to folklor . Tak naprawdę dla miasta to jest obojętne , kto wygra . Najlepiej by odbyło się to w pierwszej turze . Szkoda pieniędzy na kolejne wybory . Kandydaci nie maja pojęcia o czym mówią . Nie słyszałem żadnych konkretów , typu co zrobić z MZK . Kolejnym problemem jest mieszkalnictwo socjalne i opieka społeczna. Kandydaci nie budujcie nam wiaduktów i nie twórzcie miejsc pracy - obiecując takie rzeczy kłamiecie . W tym kraju prezydent prowincjonalnego miasta ma nim sprawne zarządzać . Tu się nie kreuje a wykonuje . Jeżeli zadbacie o wizerunek miasta inwestorzy przyjdą sami . Spójrzcie na Wrześnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości