Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 maja wybory do Parlamentu Europejskiego
Jak w temacie.
Nie spodziewam się po Polakach dużej frekwencji niestety, podobnie jak po starachowiczanach ale może taki niedługi test pomoże choć kilku osobom w sprecyzowaniu swojego wyboru w odniesieniu do konkretnej partii politycznej.

Dlatego zapraszam do odwiedzenia strony: www.latarnikwyborczy.pl

Choć wiem na kogo oddam głos wyszły mi takie wyniki:
PiS - 83%
PRJG - 79%
RN - 75%
Nowa Prawica - 75%
SP - 65%
PSL - 61%
PO - 56%
SLD - 44%
Twój Ruch - 33%

Być może kogoś z Was zaskoczy swój własny wynik w porównaniu z sympatiami politycznymi wyznawanymi do tej pory Wink
Jeśli chodzi o testy wyborcze to ta strona zdecydowanie lepiej określa preferencje polityczne, padają bardziej konkretne pytania
http://eu2.euvox.eu/pl/

i jeszcze jeden

http://ewybory.eu/test-wyborczy/
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
Widać mało Plaformiany jestem bo w obu przypadkach PO nie było na pierwszej pozycji. A powiedziałbym nawet ze w obu przypadkach pierwsze 3 pozycje były zupełnie inne ;D
Powinniśmy głosować na Nową Prawice aby zobaczyć zmianę poglądów dotyczących UE. Teraz chcą ja zlikwidować a za parę miesięcy będą ja wychwalać. Oczywiście pan Grodzka też powinien się tam znaleźć.
@abcde, lubię takie zabawy Big Grin Zająłeś mi tym połowę pierwszego wolnego wieczoru od tygodnia... dzięki! Tongue

Mnie wyniki wyszły takie. Nie jestem zaskoczony, prawie taki sam ze mnie PiS-owiec jak i Platformers i "lewak" Smile I jak tu pogodzić moje wewnętrzne PiS, PO i SLD? Tongue
SLD - 60%
PO - 58%
PiS - 57%
E+TR - 57%
PRJG - 52%
SP - 50%
RN - 42%
KNP - 37%
PSL - 33%

Zaskoczony jestem z powodu drugiego badania.
E+TR - +50%
SLD - +40%
PO - +33%
PSL - +17%
PRJG - +10%
PiS - +0,4 % (?!) [jestem zaskoczony że aż tak nisko]
KNP - -12%
RN - -17%

Wydaje mi się dość nie miarodajne to drugie badanie bo z PiS akurat w kwestiach gospodarczych w dużej części się zgadzam. Ale plusem jest ten wykaz europejskich partii Big Grin w Niemczech byłbym wyborcą koalicji CDU-CSU/SPD i kanclerz Merkel, w Hiszpanii premiera Zapatero.
ps. @abcde, moher z Ciebie pierwszorzędny Wink

Właśnie, niedługo wybory.
Jak drodzy forumowicze oceniacie występy, popisy i kompromitacje kandydatów? Mam tu na myśli Otylię Jędrzejczak, Macieja Żurawskiego i Tomasza Adamka?
Mnie do gustu przypadł najbardziej ten ostatni. Kompletny brak wiedzy, przygotowania i jakiegokolwiek rozeznania w realiach polityczno-gospodarczych. Mówienie w "wieku techniki" o przemyśle, przemyśle i przemyśle oraz Kościele jako o swoim programie wyborczym chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem Big Grin
Jesion napisał(a):Tomasza Adamka?
Mnie jego wystąpienia nie zaskoczyły. PE dla niego to początek nowej kariery, on nigdy nie ukrywał pociągu do pieniędzy, zawsze sugerował się wyższym zarobkiem a nie możliwością zrobienia show. I tak samo jest w tym przypadku, chociaż oczywiście tutaj o tym tak dobitnie nie mówi. Smile
Ja w jego przypadku nie oczekiwałbym wielkich osiągnięć. Myślę ze z takim nazwiskiem i z 1 miejsca uda mu się dostać do PE, ale to czy się tam odnajdzie to już inna sprawa.

W ogóle to może warto by również omówić listy z naszego regionu.
Jesion napisał(a):ps. @abcde, moher z Ciebie pierwszorzędny Wink
Ten wynik PiS też mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się, że pewne poglądy PiS ma zbieżne z KNP czy PRJG do których mi najbliżej z racji wolnorynkowych poglądów gospodarczych.
Jesion napisał(a):Jak drodzy forumowicze oceniacie występy, popisy i kompromitacje kandydatów? Mam tu na myśli Otylię Jędrzejczak, Macieja Żurawskiego i Tomasza Adamka?
Nie ma co komentować, kampania do PE w wykonaniu większości to folklor. Jak nie celebryci to wszechobecne popisy wokalne kandydatów.
Mnie najbardziej irytują spoty wyborcze ludzi od Palikota. Tak dobitnie idiotycznych wystąpień nie widziałem, jakich oni mają wyborców że im się to podoba, kompletnie nie rozumiem. Jedynie co te spoty mają na celu to rozgłos z powodu pewnych kontrowersji, ale ludzi poważnych to po prostu irytuje i śmieszy. Już pomijam sam fakt, że Palikot to człowiek kompletnie nie wiarygodny i tzw.chorągiewka - raz katolik i prawie patriota, raz wolnorynkowiec a teraz socjalista. Tego człowieka Polacy powinni ''wyautować'' bo jego klub poselski jest chyba najmniej kompetentny w historii naszego Sejmu.
Generalnie współczuję ludziom o lewicowych poglądach. TR to pajacowanie, a SLD to bardziej postkomunistyczna lewica odwołująca się do haniebnej historii i bez pomysłu na przyciągnięcie młodych.
Oscar napisał(a):W ogóle to może warto by również omówić listy z naszego regionu.
Zaczynaj Smile ze swojej strony wieczorem też coś dopiszę.
http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/komisje/view/10
To nasz okrąg.
Tych bardziej znanych nazwisk jest trochę. Jak dziś znajdę coś czasu to można niektóre poruszyć.
Jedno jest pewne, jako województwo mamy spory problem bo większość tych merytorycznych kandydatów pochodzi z Krakowa albo są tzw. spadochroniarzami rzuconymi na odcinek kielecki.
I to mnie troszkę irytuje choć chcę wierzyć, że niektórzy z przyszłych posłów do PE nie zapomną także o świętokrzyskim.

P.S. http://mamprawowiedziec.natemat.pl/10219...aco-zgodni

Polecam także stronę na której możecie sprawdzić swoich kandydatów do PE, ale także posłów z naszego okręgu zasiadających w Sejmie. Jak głosowali, czy byli obecnie na głosowaniach itp. [url]http://mamprawowiedziec.pl/[/url]
abcde napisał(a):Jedno jest pewne, jako województwo mamy spory problem bo większość tych merytorycznych kandydatów pochodzi z Krakowa albo są tzw. spadochroniarzami rzuconymi na odcinek kielecki.
I to mnie troszkę irytuje choć chcę wierzyć, że niektórzy z przyszłych posłów do PE nie zapomną także o świętokrzyskim.

Mamy już pewne doświadczenia za sobą. Można porównać pracę posłów przez minione 5 lat. Posłowie w Parlamencie Europejskim zajmują się tworzeniem prawa. Nie tworzą go dla mieszkańców Świętokrzyskiego tylko wszystkich 28 państw należących do Unii Europejskiej. Byłoby miło gdybyśmy wybierali posłów, którzy chcą i potrafią pracować a nie poprawiają statystyki (ilość wystąpień).
Marek Materek napisał(a):Mamy już pewne doświadczenia za sobą. Można porównać pracę posłów przez minione 5 lat. Posłowie w Parlamencie Europejskim zajmują się tworzeniem prawa. Nie tworzą go dla mieszkańców Świętokrzyskiego tylko wszystkich 28 państw należących do Unii Europejskiej. Byłoby miło gdybyśmy wybierali posłów, którzy chcą i potrafią pracować a nie poprawiają statystyki (ilość wystąpień).
Dobrze powiedziane. Wystarczy porównać działalność Pani Róży Thun i Pana Zbigniewa Ziobry. On - zajęty polityką krajową, swoją partyjką, swoim tyłkiem, statystki poprawia sobie jedynie wystąpieniami w PE. Ona - wielokrotnie nagradzana za swoją pracę na rzecz rynku wewnętrznego, pracowita europosłanka z prawdziwego zdarzenia. Jest jeszcze Pan Legutko - po ostatniej "Kropce nad i" Moniki Olejnik, stracił wszystko w moich oczach. Pani Senyszyn, szczerze mówiąc... nie wiem, nic o niej nie słyszałem, o jej wkładzie we Wspólnotę.
Jednego nie rozumiem, co mają robić w europarlamencie przedstawiciele Ruchu Narodowego? Big Grin
Właśnie to jest zagadka, to tak jakby Jarosław Kaczyński chciał wstąpić do partii Palikota
Marek Materek napisał(a):Mamy już pewne doświadczenia za sobą. Można porównać pracę posłów przez minione 5 lat.
Porównujmy, jestem jak najbardziej ZA!
Marek Materek napisał(a):Posłowie w Parlamencie Europejskim zajmują się tworzeniem prawa. Nie tworzą go dla mieszkańców Świętokrzyskiego tylko wszystkich 28 państw należących do Unii Europejskiej.
Przepraszam, ale jesteś w dużym błędzie według mnie. Warto mieć europosła, posła czy senatora który będzie skupiony przede wszystkim na pracy dla danego regionu.
Czy przejawem tego prawa jest tworzenie prawa szkodliwego dla polskich interesów ?
Co mnie obchodzi roaming skoro za 8 lat Polski przemysł tytoniowy może częściowo paść z powodu idiotyzmu biurokracji brukselskiej która może zakazać produkcję papierosów mentolowych ?
Pojedziesz wtedy Marku na Lubelszczyznę (bo tam jest dużo pracowników tego przemysłu) z Panią europoseł i im powiesz, że polscy europosłowie działają w ich imieniu ? Litości...
Czy Polscy posłowie w PE tak stanowili prawo dla wszystkich 28 państw, że Polskie Stocznie musiały upaść w sytuacji kiedy Stocznie Niemieckie były dotowane przez rząd Pani kanclerz Angeli Merkel? Litości...
Czy polscy europosłowie tak walczyli w obronie Polskich cukrowni, że je zamykano i wyprzedawano a teraz cukier sprowadzamy z Niemiec? Litości...
Czy tak tworzą to prawo Ci nasi europosłowie, że Polskie kopalnie węgla mają się coraz gorzej a węgiel sprowadzamy już z zagranicy ? Czy następnym ''doskonałym'' przykładem tworzenia prawa przez europosłów będzie większościowy upadek Polskich kopalń by moglibyśmy kupować węgiel od Czechów czy Niemców? Litości...
A może tak tworzą to prawo, że nie będziemy mogli wędlin sobie wędzić ? Przeczytaj sobie lepiej to http://www.zostawcie.pl

@Marku to w końcu w czyim interesie mają działać Ci nasi europosłowie? W obronie interesów Polskich czy mają ''tworzyć prawo dla wszystkich 28 państw należących do Unii Europejskiej'' nawet jeśli to prawo uderza w interesy Polski ?
Sprecyzuj może swoje podejście do tematu.Bo fajnie mieć ciepłą posadkę u pani europoseł i chwalić się jej pewnymi dokonaniami (które doceniam), ale może warto wyjść poza błogie uwielbienie, wychylić swój młody nosek i spojrzeć na rzeczywistość z jaką zmagają się Polscy rolnicy, górnicy, stoczniowcy etc. i na to czym interesie jest to tworzenie prawa w Parlamencie Europejskim?
Marek Materek napisał(a):Byłoby miło gdybyśmy wybierali posłów, którzy chcą i potrafią pracować a nie poprawiają statystyki (ilość wystąpień).
Owszem, ale takich którzy chcą i potrafią pracować na rzecz i w interesie przede wszystkim Polskich interesów a nie interesów wszystkich państw Unii Europejskiej!
Bo drogi Marku europosła niemieckiego czy francuskiego nie obchodzi czy w Polsce są stocznie, kopalnie etc. On działa na rzecz przede wszystkim interesu swojego kraju a nie interesu 28 państw Unii Europejskiej.
Tylko za przeproszeniem część durnych Polaków jak zwykle upatruje w UE jakąś wielką wizję i myśli, że Niemcy, Francuzi czy Czesi będą się przejmować co się w Polsce dzieje.
Polski europoseł powinien być od dbania o Polskie interesy przede wszystkim a dopiero na drugim miejscu patrzeć szerzej na 28 państw Unii Europejskiej.

Jeśli Ty tego już teraz nie rozumiesz to nie ma się dziwić, że jest jak jest.
Jesion napisał(a):Jednego nie rozumiem, co mają robić w europarlamencie przedstawiciele Ruchu Narodowego? Big Grin
Zwolennikiem RN nie jestem, ale to samo co europosłowie SLD,PO czy PiS czyli (teoretycznie, bo w rzeczywistości różnie bywa) działać na rzecz obrony Polskich interesów ?!
Czy Unią Europejską ma rządzić tylko monopol biurokracji i lewicy która narzuca całej Europie swoją wizję? Unia Euroepjska może przecież zmieniać swoje podejście, choć wiadomo z jaką wizją była zakładana i jak jest broniona przed zmianami.

Swoją drogą, mam nadzieję, że w Parlamencie Europejskim z całej Europy wejdzie jak najwięcej posłów prawicy.
Prawicy wolnorynkowej w sprawach gospodarczych, której posłowie nie będą zabraniać wędzenia wędlin i nie będą zajmować się tworzeniem idiotycznego prawa o CO2 a w kwestiach światopoglądowych stojąca na stanowisku, że nie mieszamy się do spraw wewnętrznych ludzi i nie narzucająca propagandy poprawności politycznej.
Trzeba zatrzymać zapędy socjalistów, lewicy i tego całego nurtu biurokratycznego który chce tworzyć federację.
@Jesion, Ty sobie lepiej poczytaj o Europie (nie UE) i temu dzięki czemu się rozwijała wiekami, na jakich wartościach budowano potęgę Europy.
Obecna Unia Europejska to w większości zaprzeczenie tego wszystkiego i utopijny projekt na glinianych nogach.
No ale dla wielu ludzi jest to nie do zrozumienia, i nie potrafią zrozumieć. A tu nie trzeba być specem, wystarczy mieć trochę lat na karku, znać trochę historii Europy, historię tworzenia UE i obserwować kierunek ''rozwoju'' struktur UE. A przede wszystkim potrafić samodzielnie myśleć...
abcde napisał(a):A może tak tworzą to prawo, że nie będziemy mogli wędlin sobie wędzić ?
Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=qDbHqEv5feo
Smile
"Wygrajcie wybory to sobie wszystko przegłosujecie" ~Stefan Niesiołowski
@Gallo88, oglądałem. Cejrowski w pewnych momentach trafia w sedno. Zakazywanie termometrów, mentoli, wędzenia, banany a teraz i za cynamon używany w produkcji się biorą - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Urzednic...23115.html
Przecież to jest nienormalne, czy tak ma wyglądać to tworzenie prawa. Unia Europejska musi się zmienić, bez dwóch zdań i mam nadzieję, że częściowo nastąpi to już po 25 maja! Smile

Słuchajcie, w sobotę duża debata w Kielcach. Może ktoś z Was będzie miał okazję: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art.../140429441
Na obrazku lepiej działa na wyobraznie: http://i60.tinypic.com/ea61s4.jpg
Odpowiem jutro w wolnej chwili na Twój post. Napisz proszę na kogo Twoim zdaniem warto głosować w naszym okręgu, który z posłów do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu Twoim zdaniem najlepiej dbał o polskie, regionalne interesy. Proszę wskaż konkretne nazwisko. Krytykować jest bardzo łatwoSmile
Marku, odpowiedz jest krótka... z naszego okręgu warto zagłosować:
- na Panią Różę Thun, Ci którzy zgadzają się z jej wizją Unii Europejskiej i w ramach docenienia pracy jaką wykonuje
- na Adama Bielana, bo to również pracowity człowiek, ale z troszeczkę inną wizją Unii Europejskiej
- na Jarosława Gowina, tutaj chyba nie muszę jakoś specjalnie uzasadniać? człowiek pracowity, który w kilka miesięcy swojego urzędowania jako minister rozpoczął min. deregulację zawodów.

Ja, przyznaję zagłosuję prawdopodobnie na Pana Gowina, ponieważ program europejski partii PRJG jest w miarę zbieżny z moimi poglądami, tak w kwestiach gospodarczych jak i światopoglądowych.

Wiesz Marku, łatwo jest komuś zarzucić krytykę dla krytyki ale może warto spojrzeć na to co napisałem z innej perspektywy niż tej w jakiej obecnie się znajdujesz?
A zaraz dowiem się, że za wiele spraw nie odpowiadają europosłowie bo nie mają siły przebicia w tak małej grupie?
To po co tam być, skoro uchwalają nam nie korzystne prawo? - http://natemat.pl/101945,rzad-stanie-w-o...-tytoniowa
Pojedz i przekonaj stoczniowców dlaczego po np.20 latach pracy w stoczni muszą odejść, proponuje im się kursy na fryzjerów a część polskich stoczni nie można było dotować ''bo prawo europejskie nie pozwala'' w sytuacji kiedy stocznie niemieckie uratowano!
Łatwo zarzucą komuś krytykę dla krytyki jak się nie patrzy na problemy Polski w szerszej perspektywie.

Widzisz Marku, może się ze mną zgodzisz może nie, ale ja właśnie jestem przeciwny takiej wizji Unii Europejskiej.
Dlatego dla mnie osobiście ważne jest, żeby strukturami UE zarządzali ludzie którzy: nie będą zakazywać żarówek, termometrów z rtęcią, użycia cynamonu, nie będą zakazywali produkcji papierosów w imię rzekomej walki o zdrowie Europejczyków etc. etc.
Ta walka o zdrowie to jak walka rządu PO-PSL o większe wpływy do budżetu. Podnoszą akcyzy a wpływy są mniejsze, rozkwita czarny rynek a ludzie tracą pracę. Takiej polityce mówię NIE! dlatego nie mam zamiaru głosować na przedstawicieli PO do PE czy Sejmu/Senatu.
A, który z posłów wybranych w naszym okręgu Twoim zdaniem najlepiej dbał o nasze regionalne interesy w Parlamencie Europejskim?

1. Mam inny pogląd na to jak powinna wyglądać praca: Posła, Senatora, Posła do parlamentu Europejskiego czy radnego. Uważam, że każda z tych osób powinna mieć szerszy ogląd. Tak jak radny nie może patrzeć na miasto tylko i wyłącznie przez pryzmat własnej ulicy tak Poseł nie może patrzeć na sprawy Kraju tylko poprzez pryzmat swojego okręgu wyborczego itd. To moje zdanie.

2. Pytasz czy pojadę na Lubelszczyznę z Panią Poseł do plantatorów tytoniu. Nie musimy jechać na Lubelszczyznę ponieważ Pani Poseł spotykała się i spotyka z plantatorami tytoniu w Małopolsce i Świętokrzyskiem. Pod Krakowem w Biurkowie na ostatnim spotkaniu sala gimnastyczna pękała w szwach. Nie boimy się takich rozmów.

3. Nikt nie zakazuje wędzenia wędlin. Jeśli wprowadzane są regulacje, które mają poprawić jakość żywności, którą spożywamy to nie ma w tym niczego złego. To, że w minionych latach zamiast tradycyjnego wędzenia funduje się nam zwiększoną ilość rakotwórczych substancji jest problemem, nad którym warto się pochylić. Większość wędzarni spełnia normy, które zostały wprowadzone w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego. Część zakładów musi poprawić sposób wyrobu wędlin tak by było mniej substancji rakotwórczych w tym co jemy.

4. Europosłowie mają tworzyć prawo dla obywateli WSZYSTKICH państw Unii Europejskiej. Przypomnę Ci, że to że średnio na 1 euro, które wpłacamy a za to otrzymujemy 3 euro z UE muszą składać się podatnicy wszystkich państw należących do UE. I to posłowie z innych krajów, przyjęli budżet korzystny dla Polski a niekorzystny dla siebie. Więc warto współpracować z europosłami ze wszystkich państw, jeśli chcemy osiągnąć coś więcej a nie kończyć swojej działalności na pokrzykiwaniu o narodowym interesie.

Przy okazji przed chwilą przeczytałem o pojedynku na spoty jedynek PO i PiS w naszym okręgu http://300polityka.pl/news/2014/05/16/za...a-legutki/
Odpowiadam: Róża Thun. Absolutnie nie mam zamiaru deprecjonować osiągnięć Pani europoseł.
Szanuję jej pracę, wiem że się dostanie do PE ponownie a że mam troszkę inną wizję systemu działalności instytucji europejskich więc zagłosuję na Gowina bo liczę, że 25-go maja tego roku do PE dostanie się o wiele więcej zdroworozsądkowej prawicy która będzie walczyć z biurokracją z którą różnie sobie radzono do tej pory.

Ad.1 Ależ oczywiście, należy patrzeć szerzej ale po to wybieramy przedstawicieli z naszych okręgów, żeby priorytetem w jego pracy był ten okręg.

Ad.2 Bardzo mnie to cieszy, że nie unikacie trudnych rozmów.

Ad.3 Ale to nie Unia Europejska jest od tego żeby mi zakazywać zjedzenia wędliny wyrobionej tak czy inaczej, rozumiesz Marku?
Niech mnie przekonują, niech edukują ale nie zakazują. Podobnie wygląda problem (który pominąłeś!) z żarówkami, z termometrami czy z zakazem papierosów mentolowych z którym to zakazem kolejny rządz będzie musiał się zmierzyć by polskie interesy na tym nie straciły.

Ad.4 Marku obrazą dla nas obu byłoby negowanie faktu, że europosłowie tworzą prawo dla wszystkich krajów członkowskich.
Być może nie zrozumiałeś, to oczywiste! Piszę tylko o tym, że najważniejszą kwestią europosła z Polski, Francji czy Niemiec są sprawy Polskie, Niemieckie czy Francuskie, i to jest chyba naturalne bo Polscy europosłowie w najważniejszych sprawach dla Polski głosowali jednomyślnie.
Ja nie piszę, że nie warto współpracować a pokrzykiwać o narodowym interesie. Warto współpracować i pracować z partnerami z innych krajów tak, by dbać o swoje interesy z poszanowanie interesów innych, którzy też dbają o swoje.
Marek Materek napisał(a):Przy okazji przed chwilą przeczytałem o pojedynku na spoty jedynek PO i PiS w naszym okręgu http://300polityka.pl/news/2014/05/16/za...a-legutki/
Generalnie to jedne z najlepszych spotów w porównaniu ze spotami ''jedynki'' z Twojego Ruchu prof.Hartmana i reszty sekty Palikota.
Marek Materek napisał(a):Przy okazji przed chwilą przeczytałem o pojedynku na spoty jedynek PO i PiS w naszym okręgu http://300polityka.pl/news/2014/05/16/za...a-legutki/

żałosne sa te personalne zaczepki Róży Thun w jej spocie
Jak na córkę hrabianki maniery Pani Thun pozostawiają wiele do życzenia, oglądając np ostatnią debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w TVP 1 zachowanie Thun zresztą tak jak i większosci kandydatów było żenujące. Ciągle przerywanie konkurentom, chrząkanie czy głupie docinki nic nie wnoszące do dyskusji...
Właściwie tylko Krzysztof Bosak i Jarosław Gowin nie zachowywali się jak na targu tyko podczas poważnej debaty.

P.S. Jęsli chodzi o Panią Thun to wg mnie wielkim skandalem było ze zabiegała o przyznanie tytułu tytułu doctora honoris causa na UJ komuniscie Baroso, i potem ten wielki płacz w wyborczej ze to skandal ze tak "wybitny człowiek" nie został uhonorowany.
"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. Nienawidzimy kompromisu: jest to nie tylko cechą młodości naszej, ale ducha czasów, w których żyjemy" - Jan Mosdorf
DrHouse napisał(a):żałosne sa te personalne zaczepki Róży Thun w jej spocie
Nie przesadzasz? Zacytuje 2 cytaty Pana Roberta Winnickiego którego tak promowałeś wcześniej
Robert Winnicki napisał(a):Nie będzie żadnego okrągłego stołu, nie będzie porozumienia i nie będzie grubej kreski. Chcemy zbudować siłę, której lewaki, liberałowie, pedały się boją. Chcemy zbudować polską narodową siłę.
Robert Winnicki napisał(a):Dlaczego użyłem słowa „pedały”? Pedałami nazywam aktywistów gejowskich. Rozumiem, że ktoś może mieć skłonności homoseksualne, to jest pewna ułomność, słabość. Ja np. mogę mieć skłonność do kleptomanii, ale z nią walczę. Nie mam pretensji do tych osób, które posiadając homoseksualne skłonności, starają się walczyć z nimi. Ale pedałów-działaczy, którzy dążą do przywilejów dla związków homo i adopcji dzieci, trzeba zwalczać.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Robert_Winnicki#A

Czepiasz się kobiety która odpowiedziała na spot wyborczy w dość humorystyczny sposób a wspierasz homofoba.
DrHouse napisał(a):Właściwie tylko Krzysztof Bosak i Jarosław Gowin nie zachowywali się jak na targu tyko podczas poważnej debaty.
Mówisz o Krzysztofie Bosaku... to ten który pozdrowieniem Hitlera "zamawiał" pięć piw z kolegami?

DrHouse napisał(a):Jęsli chodzi o Panią Thun to wg mnie wielkim skandalem było ze zabiegała o przyznanie tytułu tytułu doctora honoris causa na UJ komuniscie Baroso, i potem ten wielki płacz w wyborczej ze to skandal ze tak "wybitny człowiek" nie został uhonorowany.
Skandalem? Niesmaczne było powiadomienie Pana Barosso, że dostanie tytuł doctora honoris causa UJ, a potem odwołanie tej decyzji, że "no jednak nie".

@DrHouse, "komuniście Barosso"? Pan Barosso to jednak człowiek któremu Polska i Polacy zbytnio solą w oku nie byli, jak u niektórych polityków europejskich. Komisja Europejska pod przewodnictwem Pana Barosso była dość przychylna Polsce. Może dla Ciebie Unią powinni rządzić prawicowcy i konserwatywni tj. układający się z Putinem i postulujący rozbiór Ukrainy Premier Węgier Victor Orban (idol polskiej prawicy, ONR i Ruchu Narodowego), czy antypolsko wypowiadający się Premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Ja, tak jak setki tysięcy Polaków. Wybierzemy 25 maja ludzi odpowiedzialnych i zrównoważonych. Którzy idą do PE nie po to, żeby ten Parlament "podpalać", czy załatwić sobie ciepłą posadkę w znienawidzonej przez siebie UE i dobrą emeryturę, ale tych którzy budować będą wspólną Europę.
Sorry, ten Twój Pan Bosak, wielkich szans nie ma Wink

Oscar napisał(a):Czepiasz się kobiety która odpowiedziała na spot wyborczy w dość humorystyczny sposób a wspierasz homofoba.
@Oscar, homofob, to jeden z najlżejszych zarzutów do tego pana. Jego fobie i urojenia są o wiele bardziej poważne homofobii... Smile
@Jesion, myślałem że Ty trochę spoważniałeś. Widać z tego się nie wyrasta.
Jesion napisał(a):rządzić prawicowcy i konserwatywni tj. układający się z Putinem i postulujący rozbiór Ukrainy Premier Węgier Victor Orban (idol polskiej prawicy, ONR i Ruchu Narodowego), czy antypolsko wypowiadający się Premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Kto z konserwatystów i prawicowców w Polsce chce się układać z Putinem?
Dla kogo z prawicy i konserwatystów w Polsce idolem jest Viktor Orban? Chodzi Ci o PiS? To, że PiS poparło kiedyś model dojścia do władzy i model rządzenia Orbana nie znaczy, że to czyjś idol. Ty przestań nad interpretować pewne fakty i wydarzenia do swoich nieudolnych tez ! Bardzo nie udolnych ! Bo to jego sprawa jak układa sobie politykę z Rosją! Strzelił Europie w kolano, ale nikomu krzywdy nie robi. Mówi to co chcą ludzie słyszeć e konkretnym celu co nie znaczy, że tak postąpi.
Czy premier Wielkiej Brytanii jest antypolski? Kolejny stek kłamstw i bredni z Twojej strony. Za dużo głównych mediów a za mało wiedzy ze świata polityki!
To niech dotrze do Twojej główki, że Cameron w konkretnym celu politycznym zagrał na nucie antyimigracyjnej (tracił i traci poparcie konserwatywnych wyborców na rzecz partii UKiP).

Jesion napisał(a):Ja, tak jak setki tysięcy Polaków. Wybierzemy 25 maja ludzi odpowiedzialnych i zrównoważonych. Którzy idą do PE nie po to, żeby ten Parlament "podpalać", czy załatwić sobie ciepłą posadkę w znienawidzonej przez siebie UE i dobrą emeryturę, ale tych którzy budować będą wspólną Europę.
Cóż za mówiąc brzydko porąbana retoryka.
Sugerujesz oczywiście, że Ty i te setki tysięcy odpowiedzialnych i zrównoważonych Polaków to będą głosować na PO,SLD i Twój Ruch a wszyscy inni są nie odpowiedzialni, nie zrównoważeni i idą dla ciepłej posadki?
Czy Jarosław Gowin jest nie odpowiedzialny? Czy Adam Bielan jest nie odpowiedzialny? Czy Konrad Berkowicz z KNP jest nie zrównoważony?
Sprecyzuj proszę - kto dla Ciebie z kandydatów z naszego okręgu jest nie odpowiedzialny i nie zrównoważony. Proszę zrób to, inaczej jesteś gołosłowny i nie wiarygodny!

A ja powtórzę co już pisałem, oby zdroworozsądkowa prawica i konserwatyści dostali jak najwięcej głosów a może wreszcie Unia pójdzie w rozsądnym kierunku, bez ohydnej biurokracji, narzucania lewicowych rozwiązań innym że niby lepsze, bez zakazywania ludziom jakich termometrów mają używać etc. etc.

Mam pytanie od kiedy Ty jesteś takim specjalistą od polityki, kończyłeś jakieś nauki polityczne w ogóle, socjologię itp. ?
Bo mam wrażenie, że prędzej jakąś gospodarkę przestrzenną. Rozumiem, że możemy mieć zupełnie odmienne poglądy polityczne, ale przestań do cholery używać tej obskurnej retoryki, że Ci co zagłosują na PO,SLD czy Twój Ruch (a tak wynika z tego co piszesz) to ludzie odpowiedzialni i zrównoważeni, a reszta to co... nie normalnie?

A Ty sobie głosuj na tych ''odpowiedzialnych'' którzy tak walczą w imię Twoich interesów, że zajmowali i debatowali o prostowaniu bananów, instrukcji obsługi kaloszy, długości ogórka oraz tym, czy marchewka jest warzywem. Czemu więc mieliby nie zająć się cynamonem.
Unijni urzędnicy wpadli na kolejny absurdalny pomysł, w ramach którego zastanawiają się nad zakazem używania cynamonu. Zawiera on kumarynę, która w nadmiernych ilościach powoduje marskość wątroby. (szkoda że jeszcze nikt im nie podpowiedział że robi to również alkohol).
Jesteś dla tych biurokratów idealnym kandydatem na wyborcę. Płyniesz z nurtem, nie myśląc samodzielnie.
Nie mam ochoty na dyskusję z Tobą. Chyba, że zmienisz tą kłamliwą retorykę i przestaniesz kłamać o prawicowcach/konserwatystach czy o premierze Cameronie.

@Jesion Czy musisz rozpie**** ciekawą dyskusję o wyborach do PE tymi swoim wynurzeniami i narzucaniu innym swojej wizji zgodnie z którą każdy kto zagłosuje jak Ty jest odpowiedzialny i zrównoważony a cała reszta która zagłosuje inaczej to ludzie nie odpowiedzialni i nie zrównoważeni ?!
Jak ja piszę, że chciałbym (słowo klucz!) żeby prawicy było jak najwięcej, konserwatystów jak najwięcej to nie narzucam nikomu innemu swojego poglądu sugerując, że Ty czy inni nie głosujący jak ja to nie odpowiedzialni nie zrównoważeni ludzie !
A Ty co robisz ? Jeszcze podpiera się autorytetem setek tysięcy Polaków - jesteś tak bezczelny w tej swojej małej wiedzy politycznej, że mnie ręce opadają.
Specjalista, cholera od polityki się znalazł... po gospodarce przestrzennej czy innym podobnym.
To tak ja ja bym pisał o architekturze, projektowaniu, budownictwie, medycynie itp.
Przepraszam z góry, że post pod postem ale to w nawiązaniu do skandalicznej tezy kolegi Jesiona, a na tyle ważne, że debata dopiero co się odbyła.

W kwestii debaty kandydatów na szefa Komisji Europejskiej: http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropej...sicie.html

Cytuję: ''"Byłoby nie do pomyślenia, by nowym szefem KE została osoba spoza naszego grona czołowych kandydatów. W przeciwnym razie będzie można zamknąć Parlament Europejski na zawsze.
Kandydat europejskich chadeków Jean-Claude Juncker uznał, że nominowanie kogoś innego na przewodniczącego Komisji byłoby "zaprzeczeniem demokracji"

@Jesion, takiej chcesz UE? Przecież to dokładnie taka sama retoryka jak Twoja! Wszyscy którzy głosują ''jak trzeba'' to demokraci a każdy kto inny to pewnie idiota.
Przecież te słowa to jakiś kompletny skandal!! To ma być ta demokracja? Z tym trzeba skończyć.
Demokracja, czyli jest nas pięciu, więc chyba macie wybór, no nie? Jak wybierzecie kogoś z innego z tych iluś tam milionów obywateli UE, to będzie zaprzeczenie demokracji i w ogóle faszyzm, sraszyzm, zamordyzm, skandalizm i chamstwo, bo nas odciągniecie od koryta.
Po tej debacie jeszcze bardziej liczę na jak największą ilość europosłów prawicowo/konserwatywnych. Żeby zmieniać to bagno.
@abcde, dlaczego DrHouse nie zarzuciłeś "rozwalania wątku"? Smile

abcde napisał(a):Czy premier Wielkiej Brytanii jest antypolski?
@abcde, myślę, że zanim postawisz mi zarzuty o steku kłamstw i bredni, powinieneś uważnie przeczytać moją wypowiedź. Nigdzie nie napisałem, że Premier Cameron jest antypolski.
Jesion napisał(a):czy antypolsko wypowiadający się Premier Wielkiej Brytanii
...napisałem tak Smile

abcde napisał(a):Czy Jarosław Gowin jest nie odpowiedzialny? Czy Adam Bielan jest nie odpowiedzialny? Czy Konrad Berkowicz z KNP jest nie zrównoważony?
A znów czy ja to gdzieś napisałem? Nie. @abcde, dopowiadasz sobie, przypisujesz mnie słowa których nie powiedziałem...
Mówiąc, że wybierzemy odpowiedzialnych i zrównoważonych ludzi, miałem na myśli to, że będziemy wybierać tak PO, PiS, PRJG, E+TR czy PSL i SLD. Bo to ludzie tych partii w większym lub mniejszym stopniu są w jakiś sposób proeuropejscy. Za nierozsądnych uważam np. RN, który sprzeciwia się integracji europejskiej, i stawia postulaty, że jeśli UE nie spełni jakiegoś tam warunku, to my (Polska) UE opuścimy (deklaracja programowa RN).

@abcde, jeśli wyrzuciłeś z siebie wszystkie żale, dziękuje. Przyjąłem do wiadomości.
Chciałem Ci tylko powiedzieć, że kompletnie nie mam nic przeciwko prawicy czy poglądom konserwatywnym, i niech każdy głosuje jak mu się żywnie podoba. Ja - gdybyś nie zauważył - swój poprzedni post skierowałem bezpośrednio do @DrHouse, który wychwalał tam pana Bosaka. Człowieka, który dla mnie osobiście jest orędownikiem poglądów, które są zaprzeczeniem idei Wspólnoty Europejskiej. Skomentowałem tylko to, że Pan Bosak, jak i jego frakcja nie mają większych szans na dostanie się do PE, bo Polacy wolą jednak partie które gwarantują proeuropejski a nie nacjonalistyczny kierunek polskiej polityki.

abcde napisał(a):A Ty co robisz ? Jeszcze podpiera się autorytetem setek tysięcy Polaków - jesteś tak bezczelny w tej swojej małej wiedzy politycznej, że mnie ręce opadają.
Jeśli mogę... przeczytałem dziś, że Jerzy Buzek w 2009 r. zdobył rekordowe 393 tys. głosów - czyli w pojedynkę zapewnił PO przekroczenie progu wyborczego. Jeśli w tym roku będzie podobnie, tak na Pana Buzka, Panią Thun, Pana Legutko zagłosują dziesiątki i setki tysięcy Polaków Wink ot i autorytet setek tysięcy Polaków Wink

abcde napisał(a):Mam pytanie od kiedy Ty jesteś takim specjalistą od polityki, kończyłeś jakieś nauki polityczne w ogóle, socjologię itp. ?
A ja mówię, że jestem specjalistą od polityki? Smile Żeby się tu wypowiadać, trzeba skończyć politologię? Ty skończyłeś? Albo socjologię?

Wracając do meritum wątku.
Bardzo mi się podobają spoty Pana Legutko i Pani Thun. Dodatkowy plus ma Pani Thun, bo ona wymienia projekty przy których osobiście pracowała.

abcde napisał(a):Ale to nie Unia Europejska jest od tego żeby mi zakazywać zjedzenia wędliny wyrobionej tak czy inaczej
@abcde, widzisz? Gdzieś coś przeczytasz, nie doczytasz... a to chodzi tylko o zmniejszenie maksymalnego dopuszczalnego limitu substancji smolistych w wędlinach. I Unia nie zakaże Ci ich jedzenia.
I co? Kto tu jakieś brednie pisze? Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości