Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25 maja wybory do Parlamentu Europejskiego
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art...F140529110
Zalewski nie wchodzi, Ziobro nie wchodzi, Kurski nie wchodzi, Migalski nie wchodzi, Gowin nie wchodzi, Rostowski nie wchodzi, Kalisz nie wchodzi, Szczuka nie wchodzi, Hartman nie wchodzi, Wojciech Olejniczak nie wchodzi, Joanna Senyszyn nie wchodzi, a Janusz Korwin-Mikke wchodzi!
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
BennyBenassi napisał(a):Zalewski nie wchodzi, Ziobro nie wchodzi, Kurski nie wchodzi, Migalski nie wchodzi, Gowin nie wchodzi, Rostowski nie wchodzi, Kalisz nie wchodzi, Szczuka nie wchodzi, Hartman nie wchodzi, Wojciech Olejniczak nie wchodzi, Joanna Senyszyn nie wchodzi, a Janusz Korwin-Mikke wchodzi!

Jestem niezmiernie zadowolony z takiego obrotu sprawy. Smile Gratulacje dla KNP. Teraz rajd po parlament w 2015.
Fides et ratio
Jesion napisał(a):@abcde, odpowiedziałem ja na Twoje pytanie, odpowiedz Ty na moje.
Co złego widzisz w zakazie produkcji i sprzedawania termometrów rtęciowych na terenie Wspólnoty? oraz...
W czym Ci przeszkadza wycofanie ze sprzedaży zwykłych żarówek?
Krótko bo mnie męczą takie dyskusje, ludzie wolni rozumieją i łapią to w mig.
Bo to ja powinienem mieć możliwość wyboru czy chcę kupić żarówkę rtęciową czy jakąkolwiek inną.
Przez dziesięciolecia nasi dziadkowie, rodzice je używali - BA! nadal są używane. To nie rola urzędnika europejskiego żeby zabraniał mi kupna takiego czy innego termometru. Dlaczego? Bo nabrali łapówek od lobby produkującego w innych technologiach?
Pomyśl @Jesion w końcu do cholery! - jeśli ludziom zabrania się z korzystania z żarówek i termometrów rtęciowych, jeśli mówi się im że ślimak to ryba, a marchewka to owoc, to chyba nie jest to już poważna polityka, a jakaś kraina absurdu.

Poza tym z tymi bananami, marchewkami itp. to doskonały przykład do wymiany zdań jaką prowadziłem z @Markiem Materkiem a która dotyczyła pracy europarlamentarzystów.
Te przykłady jak z bananami czy marchewkami to przykład jak parlamentarzyści bodajże w jednym przypadku z Portugalii i Francji ''przepchnęli'' te durne pomysły żeby wywalczyć większe dopłaty dla rolników ze swoich państw.
Więc @Marku mam nadzieję, że dotarło do Ciebie, że tworzenia prawa dla całej wspólnoty to jedno, ale po to są wybierani europosłowie, żeby każdy z nich dbał przede wszystkim o interesy kraju który reprezentuje, czego przykładem są przepychanie durnych przepisów.
Jesion napisał(a):A pro po, żarówek. W całym kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w naszym mieście, od 10 lat palą się energooszczędne świetlówki, zakaz UE nie był potrzebny. Można powiedzieć, że przykład idzie z samej "góry".
A to żaden przykład. Chodzi o wybór a nie zakaz.

Co do wyborów, wyniki mniej więcej na remis, chyba jednak PiS.
Co się rzuca w oczy to podział na prawicy i mam nadzieję, że niektórzy pójdą po rozum do głowy. Na pewno PiS i PO uderzy mocno w KNP żeby odzyskać głosy prawicowych sympatyków, o ile jest to jeszcze możliwe.
Na pewno też PiS i PO równie mocno zawalczy o lewicowych i zapewne rozpoczną kampanię rozdawnictwa.
Bardzo dużo w Europie weszło partii unio sceptycznych. Mam nadzieję, że zasiedziałe elity polityczne w Europie zrozumieją, że Unia powinna się opierać na rozsądnych wartościach bez dyktowania ludziom odgórnie czym jest marchewka etc.

Nie mam w zwyczaju cieszyć się z czyichkolwiek porażek, ale ta mnie niesamowicie ucieszyła : Sekciarze z partii Palikota dostali sromotne lanie. To najlepsza wiadomość dla mnie osobiście. Liczę na to, że w przyszłych wyborach Polacy wyrzucą tych ludzi poza margines.
Cieszy też fakt, że przy okazji wyborów do PE, w Krakowie mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko organizowaniu Igrzysk.
Teraz powinna prokuratura zająć się poważnie marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
Przepraszam, że post pod postem ale... myślę, że warto pogratulować politykom którzy dostali się do PE z naszego okręgu!
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/art.../140529102

Na ogromny minus frekwencja, szczególnie w naszym województwie.
abcde napisał(a):Przez dziesięciolecia nasi dziadkowie, rodzice je używali - BA! nadal są używane.
@abcde, rozumiem, że Ty nie wybierasz w ogóle żarówek energooszczędnych? Smile

abcde napisał(a):Co do wyborów, wyniki mniej więcej na remis, chyba jednak PiS.
Nie przesądzałbym, zostały największe miasta.
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej wykształceni w dużych miastach głosują na PO. Skoro w nocy przewaga PiS nad PO był 7% to teraz jeszcze wszystko może się odwrócić.

Tak. Wielkie gratulacje należą się Januszowi Korwin-Mikke, bo to chyba największy zwycięzca tych wyborów.
Tylko zastanawiam się nad jednym.
Czy w europarlamencie i polskim wyborcom wystarczy mówienie o "maoiście Barosso", "komuniście van Rompuy'u", gwałtach, prawach wyborczych kobiet i ich mniejszej inteligencji, oraz postulaty zamykania w więzieniu Komisji Europejskiej, czy "zmarnowanych" 900 i 960 miliardach euro (patrz budżet unijny, którego Polska była największym beneficjentem).
Pan Mikke obiecuje, że będzie o nim głośno. Być może.
Tylko czy jego głos będzie traktowany poważnie, czy bardziej jako "polski folklor"? Czy będzie o nim głośno w Europie, jak o Cleo, Donatanie i polskich ubijaczkach masła, a Konczitą Wurst zostanie zupełnie ktoś inny?

abcde napisał(a):Na ogromny minus frekwencja, szczególnie w naszym województwie.
I szczególnie w naszym powiecie - 13%?!

abcde napisał(a):Cieszy też fakt, że przy okazji wyborów do PE, w Krakowie mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko organizowaniu Igrzysk.
Teraz powinna prokuratura zająć się poważnie marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
@abcde, a na podstawie jakiego paragrafu miałaby to robić?
Nie dziwi mnie ta decyzja Krakowian, chociaż sam temu po cichu kibicowałem. Miasto potrzebuje ogromu inwestycji, bo jest od jakiegoś czasu non-stop traktowane jak gorszy brat Warszawy, a igrzyska to wcale nie pilnie potrzebny wydatek. Ale mogłyby się stać bodźcem do przyspieszenia inwestycji w Krakowie.
Tak rozkładało się procentowe poparcie dla kandydatów w Starachowicach.
http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/gminy/view/261101
Jesion napisał(a):@abcde, rozumiem, że Ty nie wybierasz w ogóle żarówek energooszczędnych? Smile
Mam w domu tylko jedną. dosłownie, reszta to zwykłe, jakieś słabe których i tak nie widać. Jakiś staromodny chyba jestem, nie wiem - ale chcę mieć wybór i uważam, że nie to powinno leżeć w kompetencjach UE jakich żarówek czy termometrów mamy używać.
Tylko czemu się dziwić jak tam działają ogromne lobby i gra jest o miliardy euro.
Jesion napisał(a):Tak. Wielkie gratulacje należą się Januszowi Korwin-Mikke, bo to chyba największy zwycięzca tych wyborów.
Tym bardziej biorąc pod uwagę zmasowany atak dziennikarzy, szczególnie tvn. Ja rozumiem, że można kogoś prywatnie nie lubić, nie zgadzać się z tym co mówi i nawet ostro dyskutować, ale żeby dziennikarze zachowywali się tak skandalicznie w swoich opiniach to jest nie dopuszczalne. Oglądałem celowo tvn24 w ostatnim tygodniu, oglądałem wczoraj wieczór wyborczy na kilku stacjach... tvn to pro rządowe medium i na ich pasku. To jest obrzydliwe.
Polsat News za to zupełnie odmiennie!! Nie faworyzowali JKM-a ale i nie tępili.
Jesion napisał(a):Tylko czy jego głos będzie traktowany poważnie, czy bardziej jako "polski folklor"? Czy będzie o nim głośno w Europie,
Nie wiem jak będzie traktowany, ale taki Nigel Farage miał wiele doskonałych wystąpień. Wyniki ugrupowań unio sceptycznych mam nadzieje, będą takim kubłem zimnej wody dla liderów UE, że we wspólnocie są różne głosy.
Jesion napisał(a):@abcde, a na podstawie jakiego paragrafu miałaby to robić?
Nie dziwi mnie ta decyzja Krakowian, chociaż sam temu po cichu kibicowałem. Miasto potrzebuje ogromu inwestycji, bo jest od jakiegoś czasu non-stop traktowane jak gorszy brat Warszawy, a igrzyska to wcale nie pilnie potrzebny wydatek. Ale mogłyby się stać bodźcem do przyspieszenia inwestycji w Krakowie.
http://natemat.pl/92983,niekontrolowane-...a-w-2022-r - musisz już sam doczytać co się z tym dalej dzieje choć mam obawy, że to kolejna afera w której czynny udział brali ludzie PO a która została wyciszona i zostanie zamieciona pod dywan.
Generalnie wydawaniem środków europejskich powinien ktoś się zająć bo są marnotrawione ogromne pieniądze podatników. Tylko trzeba się tym zainteresować.

Co do Krakowa, to nie Igrzyska muszą być ''koniem pociągowym'' rozwoju Krakowa. Lepie się skupmy jako państwo na ciężkiej pracy u podstaw a nie wymyślajmy ekstrawaganckie pomysły o igrzyskach. To taki kolejny pomysł a'la machanie szabelką kim my to nie jesteśmy. Lepiej te pieniądze wydać na obiekty, robić je po cichu bez niepotrzebnego wydawania miliardów w sprawy około igrzyskowe.
W referendum w Krakowie wypowiadano się także na inne tematy jak min. budowa metra.
A to dopiero smaczek Big Grin
http://wyborcza.pl/1,137766,16033759,EUR...Mikke.html
''Wśród kobiet PO zdobyła 35,6 proc. głosów, a PiS - 33,6 proc. Dalej było SLD (9,1 proc.), PSL (6,7 proc.), Nowa Prawica (3,8 proc.), Twój Ruch (3,7 proc.), SP (3,2 proc.), Polska Razem (2,8 proc.) i Ruch Narodowy (1,0 proc.). Pozostałe ugrupowania zdobyły 0,5 proc. głosów kobiet.''
No cóż... tak to jest jak się ma w swoim gronie feministki a nie normalne, rozsądne kobiety które należą do wszystkich innych partii oprócz partii Twój Ruch.

Walczyć (rzekomo) o prawa kobiet - przegrać z Korwinem. Bezcenną minę musi mieć Pani Kazia Szczuka Big Grin
http://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlam...32306.html
Jeśli chodzi o statystyki.
Jakie statystyki? Nie ma tam nic interesującego czego nie wiadomo co najmniej od południa.
To już w wyżej wrzuconym linku z wyborczej znajduje się garść ciekawych statystyk: http://wyborcza.pl/1,137766,16033759,EUR...Mikke.html

A myślę, że i tak dopiero dziś wieczorem można wrzucić takie najbardziej rzetelne.

A tu ciekawe spojrzenie na młode pokolenie uczniów i studentów: http://natemat.pl/103755,50-proc-mlodych...-generacja
A tak głosowała zagranica: http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/gminy/view/149901
abcde napisał(a):Jakie statystyki?
Statystyki dotyczące jak osoby z wykształceniem podstawowym i wyższym głosowały.
abcde napisał(a):Nie ma tam nic interesującego czego nie wiadomo co najmniej od południa.
Drogi Abcde, to forum to nie tylko Ty, i linki nie są wrzucane tylko dla Ciebie, ale dla wszystkich użytkowników zarejestrowanych i osób przeglądających to forum. To ze Ty wiedziałeś o tym od południa, gratuluje, nie wszyscy są wszystkowiedzący jak Ty.
@Oscar, no tak tylko, że nie chodzi o wszystko wiedzącego mnie (według Ciebie, bo ja tak nie uważam) tylko o fakt, że jak się wrzuca i podaje jakieś statystyki to warto to zrobić obiektywnie.
Ja tak postąpiłem wrzucając garść różnych statystyk, Ty typową ''wrzutkę'' żeby pokazać jak to na PiS głosują sami nie wykształceni. W tym PO to opanowaliście manipulacje do wysokiego poziomu, na szczęście dla naiwnych tylko.

No nic, żeby nam się pyskówka znowu nie zrobiła. Po prostu taka prośba: Wiem, że zależy Ci, żeby przedstawiać to w konkretnym świetle i to rozumiem, ale warto wrzucać całą gamę statystyk chyba. Obiektywnych a nie tylko z pro rządowej tv.

To jest obiektywne nawet jak na wyborczą, po prostu garść suchych informacji w szerszym spektrum: http://wyborcza.pl/1,137766,16033759,EUR...Mikke.html
abcde napisał(a):@Oscar, no tak tylko, że nie chodzi o wszystko wiedzącego mnie (według Ciebie, bo ja tak nie uważam) tylko o fakt, że jak się wrzuca i podaje jakieś statystyki to warto to zrobić obiektywnie.
Ja tak postąpiłem wrzucając garść różnych statystyk, Ty typową ''wrzutkę'' żeby pokazać jak to na PiS głosują sami nie wykształceni. W tym PO to opanowaliście manipulacje do wysokiego poziomu, na szczęście dla naiwnych tylko.
Przepraszam ze nie jestem taki obcykany jak Ty i nie wrzuciłem pełnych statystyk, tylko okrojone do 2 faktów. W końcu przecież muszę trafiać na te same artykuły co Ty, muszę czytać to samo co Ty a jeśli nie to jest to "manipulacja PO" Smile
Dodatkowo przepraszam ze nie mam czasu aby czytać cały internet czy aby pisać wielkie i długie wywody i tylko wrzucam link do czegoś co może zaciekawić wiele osób i jednocześnie pozostawiam ich interpretacji faktów. Smile Wiem masz racje wrzucaniem linka dopuściłem się szeroko zakrojonej manipulacji która uczą nas na super tajnych i poufnych szkoleniach Platformy ale dobrze że na straży stoisz Ty! Smile Wielki i niezłomny ABCDE. Smile A teraz za karę ze mnie przyłapałeś idę na rower. Smile Udanego dnia. Smile
Dodaj jeszcze kilka uśmieszków - będziesz wiarygodniejszy i zabawniejszy.
No cóż, pyskówki nie da się uniknąć z Twojej strony. Trudno, przyzwyczaiłem się. Do naginania i wmawiania mi nie moich intencji także.
Pisałem tylko o zwykłej obiektywności, że jeśli się wrzuca jakieś dane to warto przedstawiać je całościowo żeby każdy mógł sobie poczytać.
A skoro - jak piszesz - tak martwisz się o naszych forumowiczów by mieli dostęp do ciekawych danych do własnej interpretacji, tym bardziej warto podać im szersze dane.
No ale dla Ciebie obiektywizm = to się samo co dla Jarka Kuzniara i tvn.
P.S. jak to mówią... nie wykształcenie świadczy o człowieku. Na całe szczęście.

Aha, jakbyś tak wrzucał po godz.18 oficjalne wyniki to postaraj się być ''obcykany jak ja'' i podaj nam całe a nie tylko takie które pokazują rzekomą wyższość Twojej ukochanej partii nad PiS i innymi ''oszołomami'' Wink
Jezu, @abcde, jaki Ty jesteś pretensjonalny w tych swoich wywodach...
Nie wszyscy mają czas żeby non stop siedzieć w statystykach. To co wrzucacie jest na prawde ciekawe i nie wymaga większego komentarza...
Pewnie gdybym napisał, że na PiS głosowały same ''doły'' społeczne, na KNP g.ówniarsto to bym nie był pretensjonalny.
Ja tylko poprosiłem żeby wrzucać całościowe statystyki. W czym problem?
Odnoś się do dyskusji a nie ad personam. Te Twoje wywody też już nazwałem, ale tego nie ciągnę dalej.
Chcąc robić wrzutki jak Oscar można napisać, że PO jest na drugim miejscu, a PiS dziewiąte od końca Wink
Oscar napisał(a):http://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlam...32306.html
No dobrze Oscar, skoro tak działamy.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/art...elska.html
Cyt.''Jak głosował Kraków? W aresztach i zakładach karnych triumfowała Platforma Obywatelska''

Tak ma wyglądać dyskusja? Ehh... Dobrze, nie ma sensu się kopać. Niedługo oficjalne wyniki i statystyki. Z całościowych każdy będzie mógł wysnuć swoje wnioski, obiektywnie i bez sugerowania niczego.
Wracam do domu po krótkiej karze, a tu widzę kolega ABCDE nie przestaje. Smile
abcde napisał(a):Dodaj jeszcze kilka uśmieszków - będziesz wiarygodniejszy i zabawniejszy
To też Ci przeszkadza? Cholera strach cokolwiek zrobić/napisać abyś był zadowolony. Smile
abcde napisał(a):Pisałem tylko o zwykłej obiektywności, że jeśli się wrzuca jakieś dane to warto przedstawiać je całościowo żeby każdy mógł sobie poczytać.
A skoro - jak piszesz - tak martwisz się o naszych forumowiczów by mieli dostęp do ciekawych danych do własnej interpretacji, tym bardziej warto podać im szersze dane.
A Ty nadal nie chcesz widzieć u siebie tego jak postępujesz, wrzuciłem moim zdaniem ciekawe zestawienie a Ty ryczysz i kwiczysz ze to próba manipulacji. I to jest problem, przykro mi że mnie nie pochłaniają tak jak Ciebie wybory do PE, przykro mi że nie jestem taki oczytany w internecie jak Ty i że nie zaprezentowałem całego zestawienia, bo pewnie Cie to zdziwi ale o nim nie wiedziałem. Pewnie gdybym wiedział to bym wrzucił. Ale rzecz jasna Ty oczywiście wietrzysz tu najgorsze z najgorszych. Wydaje mi się ze tu problemem jest to ze mierzysz mnie swoją miarą i na podstawie swoich intencji. A ja po prostu wrzucam artykuł. Przestań tu dopisywać jakiś ideologii bo ich nie ma. Smile
abcde napisał(a):Pewnie gdybym napisał, że na PiS głosowały same ''doły'' społeczne, na KNP g.ówniarsto to bym nie był pretensjonalny.
Widzisz jakie masz dziwnie mylne przekonanie. Gdybyś nie odniósł się do mnie, to pewnie bym nawet nie skomentował.
Wiem wiem, może być to dla Ciebie pewne zaskoczenie, ale już od pewnego czasu staram się jakoś wybitnie nie komentować tego co piszesz. Powiem nawet więcej od pewnego czasu robię proste wrzutki do oceny i tyle. Wiem ze nie jest Ci to na rękę bo lubujesz się w niewyobrażalnie długich konwersacjach i kochasz a nawet uwielbiasz sprzeczki i kłótnie. Ale mi się to znudziło i będziesz musiał zaakceptować to że moja aktywność na forum będzie się ograniczała jedynie do meritum. Smile
abcde napisał(a):No dobrze Oscar, skoro tak działamy.
Rozumiem ze liczysz na jakąś reakcje z mojej strony? No to chyba się przeliczysz.Smile

A propos miałem wrzucić linka, ale cholera nie wiem czy aby abcde o nim już nie czytał. Smile
Nie, nie liczę. Wrzuciłem to jako przykład w odpowiedzi na Twój link.
Upierając się mogę twierdzić, że bandyci głosują na PO a Ty, że nie wykształceni na PiS, tylko po co w taki sposób - jak Ty zaproponowałeś swoim linkiem - dyskutować ?
Ciekawe dlaczego bandyci wybierają PO hmm.

Pozostanę jednak przy zdaniu, że warto poczekać na oficjalne wyniki i statystyki i wtedy będzie można, bez pomocy stronniczych mediów, ocenić sobie.
abcde napisał(a):Pewnie gdybym napisał (...) nie był pretensjonalny.
Nie o to chodzi co piszesz, tylko jak.
Oscar wrzuci linki, to krzyczysz o godzinie 15, że o tym to już wiadomo od południa. Wrzuci kolejne, to krzyczysz, że nie takie statystyki jak potrzeba... i że manipulacje, złe światło itp.
Ja nie pochlebnie kiedyś wyraziłem się o skrajnej prawicy to wręcz zwymiotowałeś na mnie swoimi żalami że jestem lewakiem, i krótko mówiąc mieszam z błotem ludzi inaczej myślących ode mnie. Post był chyba jeden z najdłuższych jakie kiedykolwiek napisałeś, brakowało tylko wyzywania mnie od najgorszych. Później, przepraszałeś; twierdząc, że źle zrozumiałeś.
@abcde, zacznij do tego forum podchodzić mniej nerwowo i emocjonalnie. Bo we mnie, a szczególnie w Oscarze i paru jeszcze pewnie by się tu znalazło, upatrujesz ataku - wręcz - na Twoją osobę.

Możemy zamknąć ten wątek? I założyć nowy? Wyniki wyborów do PE - komentarze, może ucichną zapędy do paplania o niczym i trolowania Smile
abcde napisał(a):Upierając się mogę twierdzić, że bandyci głosują na PO a Ty, że nie wykształceni na PiS, tylko po co w taki sposób - jak Ty zaproponowałeś swoim linkiem - dyskutować ?
Ale możesz upierać się przy czym chcesz. To Twoja sprawa i powiem szczerze ze jest mi to obojętne jakie tezy poruszasz. Smile
Problemem jest to że zacząłeś dopisywać ideologie do czegoś co było wrzuceniem prostej statystyki.
Zmień swoje nastawienie i nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Chociaż jak znam Ciebie, to Ty żyć bez tego nie możesz. Musi być jakiś problem, bo wtedy będziesz mógł nam wszystkim udowodnić że białe nie jest białe, a czarne jest takie jakie Ty chcesz. Wink Tyle z mojej strony bo serio szkoda czasu na takie pierdoły. Wink
Jesion napisał(a):Możemy zamknąć ten wątek? I założyć nowy? Wyniki wyborów do PE - komentarze, może ucichną zapędy do paplania o niczym i trolowania Smile
Mówisz, Masz. Smile
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=86942#p86942

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości