Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzeum Orła Białego w Skarzysku
Własnie sie dowiedzialem ze w ubiegla sobote 11 lipca w S-K odbyla sie inscenizacja Bitwy o Skarzysko - czy w ogole ktos w St-cach slyszal o tej imprezie?
Mysle sobie, coz pojade ogladne chociaz eksponaty, pofoce troche zdjec do bloga. Weszedlem na stone muzeum i co czytam - bilet normalny - 6 zl, Wykonywanie zdjęć i filmów bez prawa do publikacji - 5,00 zł. To po ch***rę tam będę jechał, ale myslę dalej - poogladam sobie chociaz zdjecia na ich stronie, wchodze i co czytam - zdjecia beda W K R O T C E !! To ja pie.dziele takie muzeum.

PS> Byl tam ktos w ogole kiedys?jest tam cos w ogole ciekawego do zobaczenia?
Odpowiedz
Ja byłem kilka razy tam, wg mnie dość ciekawe muzeum.
a co myślałeś że za darmo się wchodzi?
w większości muzeum musisz kupić bilet, oraz zapłacić za robienie zdjęć.
Polecam to miejsce na niedzielny wypad Smile
Odpowiedz
Cytat:w większości muzeum musisz kupić bilet, oraz zapłacić za robienie zdjęć.

Tylko w wiekszosci muzeów jak juz place za robienie zdjec to moge z tymi zdjeciami robic co chce, bo sa moje. Dodatkowo brak zdjec na stonie muzeum jest juz dla mnie kompletna porazka. Moze oni tez nie maja prawa do publikacji zdjec, swoich zabytków.
Nie wspomne juz o promocji dosc fajnej imprezy, o ktorej nikt nie slyszal a pewnie by sie z checia wybral.
Odpowiedz
Tak czy siak muzeum godne polecenia,jak masz dobry aparat to foty możesz robić z za płotu i będą twoje i bedziesz mógł publikować ( chyba że sie mylę ?)
Ride for fun
Odpowiedz
Cytat:jak masz dobry aparat to foty możesz robić z za płotu i będą twoje i bedziesz mógł publikować ( chyba że sie mylę ?)
Cytat:Fotografowanie centrów handlowych, supermarketów i innych obiektów

Tutaj warto jeszcze raz przypomnieć, że teren prywatny to jest świętość i jeśli ktoś ogłosi sobie w swoim ogródku, czy na parkingu przed marketem zakaz fotografowania... to niestety nie możesz TAM wejść i robić zdjęć. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli przejdziesz kilka kroków i staniesz na chodniku publicznym... tam możesz spokojnie się rozstawić i fotografować, co tylko jest zgodne z prawem...
nie wczytywalem sie ale cos w tym jest ;-)

Cytat:1.Muzeum w Skarżysku Kamiennej – opłata za fotografowanie (bez prawa do publikacji) – 5,00 zł
2.Muzeum w Bytowie – opłata za filmowanie i foto – 4,50 zł
3.Muzeum Piastów w Lednicy – opłata za fotografowanie ekspozycji (plenery) – 3,00 zł
4.Lednicki Park Krajobrazowy - opłata za fotografowanie ekspozycji – 6,00 zł
5.Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – opłata za fotografowanie – 10,00 zł
6.Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach, Park Etnograficzny w Tokarni - opłata za fotografowanie – 2,00 zł
7.Zamek w Będzinie – opłata za fotografowanie – 10 zł
8.Muzeum Zamkowe w Malborku - „Odpłatność za umożliwienie wykonywania fotografii pamiątkowych (bez statywu, lampy błyskowej i dodatkowego oświetlenia) lub amatorską kamerą video bez prawa publikacji i rozpowszechniania ustala się na 15 PLN. Plakietki upoważniające do wykonywania fotografii pamiątkowych można nabyć w kasie oraz w wyznaczonych punktach na terenie ...”
9.Chełmskie Podziemia Kredowe - „fotografowanie i filmowanie podczas zwiedzania jest dozwolone po uprzednim wykupieniu jednorazowego zezwolenia. Zezwolenie nie daje prawa upowszechniania wykonywanych fotografii i filmów.”

No i na koniec listy dwie perełeczki:
10.Park Narodowy „Ujście Warty” - dzienna opłata za fotografowanie i filmowanie przyrody i obiektów Parku dla celów profesjonalnych i handlowych – 50 zł
11.Muzeum Etnograficzne (niestety nie zdołałem zidentyfikować, o które chodzi) – godzina wywiadu z pracownikiem muzeum 40,00 zł; obiekt muzealny można sfotografować za 50,00 zł;

Swoja droga bylem ostatnio w Krzyztoporze z Para Mloda na sesji. Nie pamietam ale chyba musieli zaplacic 20zl za mozliwosc zrobienia sesji.
AREK-SLUBNE.COM - NOWA JAKOŚĆ WSPOMNIEŃ - FOTOGRAFIA ŚLUBNA | BLOG

MARYSIA.SZARANIEC.org Przekaż 1% swojego podatku Marysi. Ona potrzebuje Twojej pomocy!
Odpowiedz
Cytat:jak masz dobry aparat to foty możesz robić z za płotu i będą twoje i bedziesz mógł publikować ( chyba że sie mylę ?)

uwielbiam ten starachowicki sposob myslenia

Cytat: godzina wywiadu z pracownikiem muzeum 40,00 zł; obiekt muzealny można sfotografować za 50,00 zł;

dobre, bardzo dobre - bo muzea nie sa dla ludzi odwiedzajacych sa dla pracownikow muzeów by mieli gdzie pracowac

Cytat:Swoja droga bylem ostatnio w Krzyztoporze z Para Mloda na sesji. Nie pamietam ale chyba musieli zaplacic 20zl za mozliwosc zrobienia sesji.

a to ciekawe, maja jakis oficjalny cennik na to czy poprostu komus braklo do połówki?
Odpowiedz
Cytat:a to ciekawe, maja jakis oficjalny cennik na to czy poprostu komus braklo do połówki?
hmmm byla chyba informacja w okienku (wywieszona).

Dam kolejny link do artykulu, ktorego nie czytalem jeszcze ale tytul zachecajacy jest Rolleyes
http://prawo.vagla.pl/node/7376

MARYSIA.SZARANIEC.org Przekaż 1% swojego podatku Marysi. Ona potrzebuje Twojej pomocy!
Odpowiedz
Muzeum korozji im. Orła Białego w Skarżysku sądzę, że nie pozwala publikować zdjęć, aby nie było widać jak natura wchłania ich eksponaty.
________m_(o.o)_m___________
Odpowiedz
Cytat:Weszedlem na stone muzeum i co czytam - bilet normalny - 6 zl, Wykonywanie zdjęć i filmów bez prawa do publikacji - 5,00 zł. To po ch***rę tam będę jechał
Pan Artur B. - pracownik Muzeum im. "Orła Białego" odpowiedział na mojego maila z zapytaniem o publikację.
Cytat:przez prawo do publikacji rozumiemy fakt wykorzystania materiałów z naszego Muzeum do celów komercyjnych.
jesli idzie o publikacje na własnych blogach, prywatnych stronach internetowych to nie ma z tym problemu.

Odpowiedz
Cytat:niwdew napisał/a:
jak masz dobry aparat to foty możesz robić z za płotu i będą twoje i bedziesz mógł publikować ( chyba że sie mylę ?)

uwielbiam ten starachowicki sposob myslenia
Możesz rozwinąć?
Ja widzę to tak :
Idę ulicą widzę za ogrodzeniam czołg, robie foto i jest ono moją własnością. Jeśli ktoś zastrzega sobie wszelie prawa do foto tego czołgu to niech to oznaczy (tabliczką np) albo niech schowa czołg (za żywopłotem)
Ride for fun
Odpowiedz
Tłumacz to sobie tak dalej Big Grin Ja idąc ulicą widząc zaparkowany samochód porostu biorę sobie go i jest on moją własnością ... Big Grin

Obejrzyj sobie zdjęcia satelitarne google portu marynarki wojennej na Helu (ciekawe dlaczego są wycięte) przecież port nie jest zasłonięty żywopłotem Big Grin

Co do muzeum to byłem kilka razy nawet fajne ale bał bym się wejść ponownie do tego helikoptera,samolotu czy co to tam było bo już chyba przeżarty przez rdze całkowicie.
Odpowiedz
Cytat:Tłumacz to sobie tak dalej Big Grin Ja idąc ulicą widząc zaparkowany samochód porostu biorę sobie go i jest on moją własnością ... Big Grin

O ile wiem to zabór mienia to co innego niż prawa autorskie do fotografii, jednak nie podważam twej wiedzy, jednocześnie wdzięczny będę za Twe wyjaśnienia, skoro wiesz coś więcej na ten temat.

Cytat:Obejrzyj sobie zdjęcia satelitarne google portu marynarki wojennej na Helu (ciekawe dlaczego są wycięte) przecież port nie jest zasłonięty żywopłotem Big Grin

W takim przypadku również widzę różnicę, nazywają to tajemnicą wojskową ale ekspertem też nie jestem:/
BTW to na wspomniany port marynarki nałożony jest taki sam filtr jak ma przykład na rynek w Wąchocku ( widoczność dla filtra wysokości 2000 stóp),więc ciekawe dlaczego Wąchock też jest wycięty wraz z jego rynkiem? Może wyjaśnisz mi również ten aspekt gdyż jak pisałem znawcom nie jestem a Ty chyba owszemWink
Pozdrawiam
Ride for fun
Odpowiedz
Jak idziesz do kina to możewsz legalnie nagrać film na kamerę, po czym jest on twoja własnością i możesz go legalnie rozprowadzać, podobnie nagrywając program z telewizji ??

Co do Google Maps to nie cała kula ziemska jest tam zobrazowana w zdjęciach dobrej jakości a tylko niektóre jej fragmenty. Cały nasz region Starachowice jak i większość świętokrzyskiego jest w słabej rozdzielczości. Natomiast cały półwysep Helski jest na zdjęciu w dobrej rozdzielczości a sam port został wycięty i nałożony fragment słabej rozdzielczości na którym nie widać szczegółów.
Odpowiedz
Stefan85, mała prośba ode mnie - wiesz coś czego nie wiemy na temat fotografii, robienia zdjęć i prawie do publikacji to napisz a nie wypisujesz jakieś bajki o przywłaszczeniu, Google i piractwie Rolleyes

Odpowiedz
Spoko Big Grin

Ogólni to możesz fotografować wszystko co widzisz znajdując się w miejscu publicznym ulicę, ludzi, samochody, mosty, obiekty wojskowe, instalacje przemysłowe itd. Są natomiast ograniczenia odnośnie publikacji: ochrona wizerunku, prawa autorskie, ale uwiecznić możesz wszystko. Dlatego nie można powiedzieć ze takie zdjęcie jest twoją własnością i możesz robić z nim co chcesz.
Odpowiedz
No i bajera, że się tym wreszcie podzieliłeś ;-) Szkoda tylko, że znowu piszesz ogólnikowo :-(
Mogę uwiecznić ludzi i bez ich zgody mogę te fotografie opublikować ale jeśli fotografia została wykonana w "określonych warunkach przyrody".
Z tego co mi wiadomo kiedyś nie można było fotografować pociągów, terenów PKP itd. Dziś ten zakaz jest chyba zniesiony i do woli można robić zdjęcia oraz je publikować.
Z innymi obiektami może być podobnie.
Prawa autorskie? Mylisz pojęcia - prawa autorskie należą do fotografa i wg naszego prawa są niezbywalne.

Odpowiedz
O.K Blum bo widze ze masz pojęcie, wyjaśnij mi proszę to do czego dąże w prostych słowach. Moge robić i publikowac fotki czołgu z za płotu (zgodnie z prawem) czy nie??
Ride for fun
Odpowiedz
Ja widzę osobiście to tak, ze nie możesz publikować zdjęć za płotu jeśli jest oznaczenie o zakazie fotografowania.
Odpowiedz
Cytat:O.K Blum bo widze ze masz pojęcie, wyjaśnij mi proszę to do czego dąże w prostych słowach. Moge robić i publikowac fotki czołgu z za płotu (zgodnie z prawem) czy nie??
Jakies tam pojecie mam ale na to pytanie Ci nie odpowiem bo nie znam na nie odpowiedzi.

Odpowiedz
возр291.7внимReprОктяправXVIIПлатЧебоlangElieChamSieLDesiLoadФедоИллюSpecJennElizZoneРозиwoon
ПумпТихоLoveJeweKahaOZONXVIIтеатJameАркрWaltДушкPendMichСухоКоноDreaБрокМатвГригRealCaroRETA
языкLoveиллюКолеюстиMiguJoseМонтCircCircFallДимисертЕфреПушкначаКуроВалесовеЕвтуBeniШломМаке
ВыпуконкКозк(197ПрокактёСодеДекаБранколоRichХабименьRacoZoneRickSunsистоСидоЗотоMemoКарлЛазу
ZoneZoneClinUndeZoneXIIIElliIntrBarbTheoТараавтоЛатьФедоZoneZoneDympКорнМацуЗелеZoneунивУвар
BurkхорокозлFlasпотеавтоПроиShinEvolMediсайтSnooT201КитаRenzЗельБашиSTARSTARНОР-монеруссtrac
ValiрамксборпредконсFireбутыБатыwwwlMistWashBorkLehrVeroCindАшмаЛитРвузоКорчРомамедиЛитРGaiu
БасиЛитРЧернРемеXVIIRomaПеппCharКисеThin(перСокоЕмелКостIntrOpenPraiЛукьUnit(ведJacqRussPete
КолпВасиНикоПоляMajoJeweWilhвеерJameавтоавтоСАльWindРоссЛекаГандЖданПисаавтоДрапФормFlasFlas
FlasГришчтенЛихаДружWildвоспЛернпереSpenФормРахмПикуЖукоАнаш
Odpowiedz
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości