Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski
Zdanie to sformułowałem jeszcze przed ostatnią aferą. Uważam, że Platforma jest najbardziej szkodliwą i złą partią jaka tylko istniała w Polsce. Oczywiście sam fakt stwierdzenia tego nic nie zmieni, ale pamiętajmy, że zbliżają się wybory. Mam nadzieję, że wyborcy będą pamiętać o pasożytniczej działalności Platformy Obywatelskiej, a jeśli zapomną ... to będą mogli przeczytać sobie ten post.

Przez lata rządów Platformy nigdy nie było tylu afer które w większości zostały zamiecione pod przysłowiowy dywan , nigdy nie było tylu przekrętów i podejrzeń. Ktoś oczywiście powie, że tylko wyroki sądowe powinny się liczyć, ale słuchając ostatnich podsłuchów widać jak te podejrzenia mogą być realne, tylko ktoś w porę "załatwia" lub "blokuje". Post byłby za długi gdyby wszystko wymienić.

Wybrani mają gdzieś wyborców. Widać to na każdym Platformianym poziomie : widać to było choćby wtedy, kiedy protesty kilku milionów osób lekką ręką wędrowały do kosza. Oczywiście to tylko jeden z przykładów, bo podobnie jest także "na dole" - wystarczy spojrzeć na "nasze" powiatowe PO.

Obłuda, zakłamanie, tylko własny interes - to charakterystyka dużej części Platformersów. Nie znaczy to , że wszyscy są tacy. Ale te wyjątki są tępione i "prostowane" . I dziwić się należy tym uczciwym, co jeszcze w takiej partii robią, czy na prawdę łudzą się, że coś zmienią.

Nie wspomną na razie o oszukiwaniu społeczeństwa, o zakłamywaniu historii, o wykorzystywaniu wszystkiego tylko dla poprawy swojego wizerunku i PR i tak dalej, i tak dalej ....
Odpowiedz
Mam nadzieję, iż Tusk z synkiem i ze swoimi przydupasami skończy w więzieniu (najlepiej jakby skońyczył na krześle elektrycznym ! Jak była afera taśmowa z Beger to rudzielec natychmiast zarządał dymisji rządu, no ale partia oszołomów działa wedle innych, własnych , lepszych standardów.Big Grin
Odpowiedz
To, że PO to partia rozsadzająca Polskę od środka to chyba już nawet osoby związane bardzo z platformą zaczynają widzieć. Tylko powiedzcie lepiej jaka jest alternatywa? Bo chyba nie PiS. Za ich rządów działo się bardzo podobnie.
Odpowiedz
Pamiętajcie, że forum jest prowadzane przez członków PO
Odpowiedz
Przecież struktury PO W Starachowicach są rozwiązane. Forum jest prawie neutralne Smile
http://jakdorobic.com/
Vademecum pomysłów jak osiągać dodatkowe dochody
Odpowiedz
roberttof napisał(a):Pamiętajcie, że forum jest prowadzane przez członków PO
No tak, i będziesz Ty, autor wątku prześladowani.
A za dwa tygodnie wpadną do Was agenci z ABW Big Grin

Antonio napisał(a):Uważam, że Platforma jest najbardziej szkodliwą i złą partią jaka tylko istniała w Polsce.
@Antonio, możesz mi napisać którą partię uważasz za alternatywną?
PiS - jak napisał Peter, za ich rządów było bardzo podobnie. A państwo kompromitowało się na każdym kroku, że nie wspomnę o ostatnich wyrokach sądów, które nie zostawiają suchej nitki na ówczesnych działaniach służb tj. CBA
SLD? Twój Ruch? PSL?
Może Pan Korwin-Mikke? Chociaż on też Tobie nie podpasuje... bo on akurat broni Tuska i uważa, że państwo działa właściwie. Mało tego, przecież zaproponował, żeby wicepremier Bieńkowska zastąpiła Tuska na fotelu premiera, żeby nie robić wyborów.
Więc, kto? Smile
Odpowiedz
Jesion napisał(a):PiS - jak napisał Peter, za ich rządów było bardzo podobnie. A państwo kompromitowało się na każdym kroku, że nie wspomnę o ostatnich wyrokach sądów, które nie zostawiają suchej nitki na ówczesnych działaniach służb tj. CBA
Podaj te przykłady kompromitacji państwa na każdym kroku.
Czy wprowadzono państwo policyjne jak mówiła wtedy opozycja i jej usłużne media które krzyczały o zamordyzmie?
A czy wiesz, że za koalicji PO-PSL jest ponad dwa miliony podsłuchów ? Że nigdy w Polsce nie było tak ogromnej ilości podsłuchów, że nawet wywiad skarbowy ma uprawnienia jak służby specjalne ?

Uważam PO za szkodnika. Założyli ją ludzie związani z obaleniem rządu Olszewskiego, gdzie Tusk i Niesiołowski grali pierwsze role, że przypomnę słynne stwierdzenie ''policzmy głosy''.
To partia interesów, bez żadnych ideałów i pomysłów na Polskę. Partia która nie ma programu, a wygrała dzięki znakomitym posunięciom PR-owym. Na które i ja się nabrałem, ale nie realizują programu więc ich olałem brzydko pisząc.
Poza tym kontrowersyjny jest udział ludzi ze służb specjalnych przy tworzeniu partii. Nawet wokół SLD nie było tylu afer co wokół PO. Większość z nich została zamieciona pod dywan, co na Zachodzie by się nie udało.
Nie wiem jaka jest alternatywa, na pewno KNP. Zdecydowanie. Pomimo kontrowersji w okół prezesa Korwin-Mikke jest tam bardzo dużo interesujących ludzi. Ludzi nie skażonych tamtym systemem, nie będących w żadnych układach politycznych. Jeśli PiS uda się skupić w okół siebie różne środowiska i stworzyć szerszy front prawicowy to być może możliwa jest koalicja PiS-KNP. Choć nie wiem czy Ci drudzy chcieli by w ogóle wchodzić w jakiekolwiek konotacje z PiS-em.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Podaj te przykłady kompromitacji państwa na każdym kroku.
Mogę nazwiskami? Będzie łatwiej... Smile

@abcde, oj wiem... na odcisk Ci nadepnąłem... Sad
Odpowiedz
Nie, nie nacisnąłeś - dlaczego tak sądzisz?
Napisałeś A, proszę napisz B. W jaki to sposób państwo kompromitowało się cyt. ''na każdym kroku'' ? Bądz konsekwentny i posłuż się przykładami. Jeśli tego nie zrobisz, uznajmy to zdanie tylko za Twoją opinię.
Wiem, że kolorowo nie zawsze było, ale może przypomnisz nam wszystkim jaki to zamordyzm panował.
Więcej afer niż za rządów PO na pewno nie było. Poza tym PiS potrafił oddać władzę, przypominam o tym.
P.S. Tak jak pisałem, przypominam że za koalicji PO-PSL wprowadzono ponad 2 miliony podsłuchów. Jesteśmy inwigilowani nie niespotykaną dotąd skalę, a różne instytucje dostały ogromne uprawnienia. To kto wprowadza państwo policyjne?
No ale kiedy dochodzi do zderzenia medialnej propagandy z faktami, wielu już ma trudności z pamięcią...
Odpowiedz
abcde napisał(a):Podaj te przykłady kompromitacji państwa na każdym kroku.
Anna Fotyga - jako minister spraw zagranicznych.
Antoni Macierewicz - jako wiceminister i likwidator WSI.
Mariusz Kamiński - jako "apolityczny" szef CBA.
Doktor "G".
Barbara Blida.
Agent "Tomek" w roli uwodziciela Weroniki Marczuk.

@abcde, oj tak... nacisnąłem. Bo kiedy cokolwiek napiszę o PiS w złym świetle, od razu się burzysz Tongue
Możesz to uznać, za moją opinię a nie powszechną ocenę... ja tak twierdze.

abcde napisał(a):Wiem, że kolorowo nie zawsze było, ale może przypomnisz nam wszystkim jaki to zamordyzm panował.
Nie mówię tu o zamordyzmie, starasz się przekoloryzować moje słowa. Mówię tu o metodach, jakie państwo, jego "apolityczne" służby stosowały do walki... niekoniecznie z przestępstwami.
Przypominasz sobie surowe oceny sądów dotyczące spraw za czasów rządów PiS?
@abcde, żeby nie było... nie twierdzę, że jeśli PiS wygra kolejne wybory... "Słońce nie wstanie" jak to kiedyś napisałeś. Zdaje sobie sprawę, że ta partia drugi raz takich samych błędów by nie popełniła... o ile jest poważna.
Twierdzę tylko, że PiS nie jest żadną alternatywą dla PO. Nie widzę nawet tam wartościowych posłów, czy osób które potencjalnie mogłyby objąć tekę jakiegokolwiek ministra. No może... poza kilkoma pojedynczymi osobami. Po wygranej PiS, mielibyśmy przez pół roku przekopywanie rachunków za wodę mineralną z 2007 roku i doszukiwanie się jak ów zakup został sfinansowany.
Za jedyny plus rządu PiS, uznałbym tylko odejście - od prawie nieograniczonej władzy PO - która ewidentnie się przegrzewa i chyba pomału wypala... na czele z Premierem, który uważa że nie wyklucza wcześniejszych wyborów. A to już jak dla mnie gwóźdź do trumny.
Odpowiedz
roberttof napisał(a):Pamiętajcie, że forum jest prowadzane przez członków PO
To mi humor poprawiłeś Robercie. Smile I co to ma do rzeczy że jest prowadzone przez członka PO? Skasowałem Ci jakiś temat? zamknąłem go bo był krytyczny dla PO? Smile A może ten zamknąłem? Smile
Serio proszę, wyjaśnij mi co toSmile
BennyBenassi napisał(a):Forum jest prawie neutralne
Zawsze było.
Odpowiedz
Dziękuję za Twoją opinię.
Nie nacisnąłeś, zapewniam. Irytuje mnie tylko, że zawsze piszesz o PiS kiedy krytykuje się partię i rządy PO. Tyle.
P.S. Anna Fotyga - porażka, Macierewicz i likwidacja WSI - jedna z najlepszych rzeczy jakie można było zrobić, CBA - to świetny pomysł inną sprawą jest to czy Pan Kamiński był apolityczny, Doktor ''G'' przecież brał łapówy - inna sprawa to sposób w jaki to pokazywano, Pani Blida - nie komentuję bo nie znam sprawy, ale nie ma żadnych spraw w sądzie więc..., Agent Tomek - bez komentarza Wink

Na szczęście to temat o PO a nie PiS. Ja swoje zdanie wyraziłem.

EDIT: Nie uważam, że z powodu przynależności Oscara do PO ludzie zarządzający forum nie dopuszczali słów krytyki wobec PO. Owszem, dużo tutaj informacji z samej PO ale jeśli chodzi o dyskusję nikt nikomu nie zabraniał wyrażania nawet najbardziej krytycznych ocen wobec samej PO.
Odpowiedz
abcde napisał(a):EDIT: Nie uważam, że z powodu przynależności Oscara do PO ludzie zarządzający forum nie dopuszczali słów krytyki wobec PO. Owszem, dużo tutaj informacji z samej PO ale jeśli chodzi o dyskusję nikt nikomu nie zabraniał wyrażania nawet najbardziej krytycznych ocen wobec samej PO.
Dziękuję. WinkTo już nie przeszkadzam, możecie dalej krytykować.Smile
Odpowiedz
Niektórzy mają nieznośne tendencje do robienia z siebie ofiar losu... tzn. "ofiar systemu" i "walczących o wolną Polskę".
Nie pamiętam PRL, ale to chyba jakoś podobnie brzmiało wtedy Wink
Odpowiedz
Nie podoba mi się retoryka ludzi którzy mówią, że trzeba walczyć o wolną Polskę. To chore.
Ale równie mocno nie podoba mi się retoryka ludzi którzy nie popierając PO nazywani są oszołomami etc.

PO jest za co krytykować. Sami są sobie winni, a to i tak cud, że po kilku aferach udało im się do tej pory władzę utrzymać.
Odpowiedz
Oscar jesteś tubą organizacji która kłamie.
Odpowiedz
Robercie miej trochę godności i już przestań wypisywać te dyrdymały.
Co jakiś czas dostaje na e-maila biuletyn PO. Nic z tego co dostałem nie trafiło tu na forum. Ograniczyłem do minimum wypowiadania się w tematach ogólnopolskich związanych z PO, ale Robercie mam swoje zdanie i czasami chce je napisać. Poszanuj to bo oboje mamy identyczne prawa jeśli chodzi o wolność słowa, a zarzucanie komuś ze jest tubą partii jest dosyć niemiłe z Twojej strony. A jeśli chodzi o lokalne news, to jedyne co w nich jest moje to zdjęcia. Nie piszę ich do prasy a tym bardziej nie publikuje ich na portalu bo nawet nie mam takich uprawnień.
Odpowiedz
Bocassa napisał(a):Mam nadzieję, iż Tusk z synkiem i ze swoimi przydupasami skończy w więzieniu (najlepiej jakby skońyczył na krześle elektrycznym ! Jak była afera taśmowa z Beger to rudzielec natychmiast zarządał dymisji rządu, no ale partia oszołomów działa wedle innych, własnych , lepszych standardów.Big Grin

Prokurator generalny wypowiedział się w tym tonie.Kto jak kto ale On raczej się zna na tych sprawach.Niestety nie powiedział dokładnie za co,nie mniej kierunek działań naznaczył:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...tml#CukVid
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Jesion napisał(a):możesz mi napisać którą partię uważasz za alternatywną?

Mam nadzieję, że nie uważasz, że lepszy swój nawet złodziej niż uczciwy ale obcy?
Nie chcę mówić a jakiejkolwiek alternatywnej partii, bo po co ? Na razie stwierdzam, że Platforma Obywatelska jest najbardziej szkodliwą partią , a ostatnie wydarzenia potwierdzają to jednoznacznie. Myślę, że każda inna byłaby lepsza od PO. To Ty , będąc zagorzałym zwolennikiem Platformy znalazłeś się nagle w pewnej pułapce. Ja wciąż mam wybór.

Ten kierunek jest zresztą prowadzony przez część oficjalnej propagandy. Albo straszenie, albo podejrzewanie kto na tym zyska. Ale przecież, gdyby działacze Platformy, członkowie rządu nie powiedzieli tego co powiedzieli problemu by nie było. To chyba powinno przekonać najbardziej zatwardziałych jakie są intencje tych którzy sprawują władze. No chyba, że "szare członki" Platformy są tak samo zakłamani i tak samo skorumpowani jak ich funkcyjni koledzy. A pamiętajmy, że wszyscy politycy mówią , że działają "dla dobra społecznego".

Ale taśmy, taśmami - przecież szkodliwa działalność Platformy Obywatelskiej to nie jest ostatni tydzień czy miesiąc. To kilka/kilkanaście lat. Już przecież samo powstanie partii jest czytelnym sygnałem kto będzie stał w na tylnym fotelu i kierował partią. Platformę zakładały osoby mające ścisłe związki z PRLowskimi służbami specjalnymi, więc nie ma się co dziwić, że Platforma nie daruje Macierewiczowi rozwiązania WSI. I tylko ogromnie rozbudowany (i niestety skuteczny) PR pozwala rządzić Platformie przez tyle lat, zamiatając niewygodne sprawy pod dywan.
Odpowiedz
Czemu mam wrażenie , że czytam wyjątki z Hoffmana, Brudzińskiego i samego Macierewicza.?
Wątek obyczajowy na pewno obrzydliwy. Słownictwo no cóż (w świetle jego użycia ), nie mam kwalifikacji na ministra.
Skądinąd wiadomo że podsłuchiwano wiele osób (wymienia się Górniak, Kwaśniewskiego) - kogo się nie wymienia na razie nie wiemy. Czas pewnie pokaże.

Demokracja inwigilacyjna tak pisze prof. Dudek w swoim komentarzu. Dodam "Rzeczpospolita Kelnerska" czyli wiadomość o niestrawności intelektualnej tak samo ważna jak danie główne. A wszystko jest towar, ten wystawiony na sprzedaż przez nabywcę w określonym celu na tacy pośrednika który wpisuje to w "credo" dziennikarskie.

Zaiste takiego nagromadzenia obłudy z okazji jednej afery dotąd nie było.
Odpowiedz
Prober święte słowa. W całym tym linczowaniu PO ludzie zapomnieli, że złamano prawo, nikt z nas nie chciałby aby jego prywatne rozmowy toczone z przyjaciółmi na różne tematy były publikowane w gazetach czy TV. Z takich rozmów szczególnie po pijaku wynikałoby pewnie że jesteśmy antysemitami, homofobami i czym tam jeszcze, a tak w rzeczywistości nie jest. Zastanawia mnie dlaczego nagrywano (czy upublicznia się) tylko polityków PO. Czy polityków PIS, SLD czy innych są aż tak święci? Komu zależy na tym aby destabilizować sytuacje w Polsce, jaki jest cel upubliczniania takich rozmów?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Polityk nie ma prywatnych rozmów. Piłsudski łajał wszystkich równo, nie robił z siebie człowieka ułożonego. Ci śmieszni politycy pięknie mówią na widoku publicznym a pod kołdra brzydko się bawią. Dno skończone. Kończą jakieś wielkie szkoły a zachowują się jak ja po podstawówce. Kim jest minister, który kłamie społeczeństwo? Kim jest bankowiec, który swój interes przedkłada nad interesem Banku Centralnego? Śmieszne gnoje!
Odpowiedz
@Olek złamano prawo powiadasz? A gdybyś był w posiadaniu takich taśm, wysłał byś do mediów czy udawał, że ''państwo zdaje egzamin'' ?

Te taśmy to nie tylko obnażanie kulis ale także obnażania słabości państwa pod tymi rządami. Nie potrafią uchronić ministrów przed potencjalnie niebezpieczną działalnością, więc o czym mowa.
Widzę, że przyjmujesz narrację PO i odwracanie kota ogonem czyli pomijamy treści rozmów a narzucamy temat o szkodliwej działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Twoja sprawa, udawaj że deszczyk pada.
Ujawnienie tych taśm to nic innego jak działanie w interesie Polski. Może wreszcie choć część ludzie się ocknie, że to państwo nie zdaje egzaminu.
Odpowiedz
Nie przejmuję narracji PO to raczej ty przejmujesz ślepą narracjię przeciwników PO.
Tak jak napisałem przez ponad tydzień nie było mnie w Polsce i nie zaglądałem do internetu. dopiero dzisiaj przeczytałem to: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...T.html#Cuk

... i co wynika do tej pory, gdzie politycy złamali prawo, gdzie robili przekręty, lewe interesy, gdzie korumpowano?,
ja się czegoś takiego tam nie doszukałem. Szczerze to spodziewałem się czegoś właśnie takiego, a tu prywatne rozmowy z bluzgami i trochę prawdy o stosunkach z USA (które de facto przypomniało sobie o Polsce po agresji Rosji na Ukrainę...)

abcde napisał(a):@Olek złamano prawo powiadasz? A gdybyś był w posiadaniu takich taśm, wysłał byś do mediów czy udawał, że ''państwo zdaje egzamin'' ?
abcde, posiadając taki taśmy i wiedząc że pochodzą z nielegalnego podsłuchu na pewno nie wysłałbym ich do mediów, bo wtedy staję się jednym z tych którzy te taśmy rozpowszechniają Smile, pewnie dostała by je z moich rąk prokuratura, ale ja nie jestem dziennikarzem i nie chroni mnie prawo tak jak dziennikarzy. Gdybym był Latkowskim na 100% opublikowałbym je w swojej gazecie dla podniesienia zysków.

abcde napisał(a):Widzę, że przyjmujesz narrację PO i odwracanie kota ogonem czyli pomijamy treści rozmów

a co wynika z treści rozmów? myślisz ze wszyscy polscy politycy pochodzą ze szkółki niedzielnej i nie bluzgają, nie obgadują i nie komentują tego co się wokół nich dzieje.

abcde napisał(a):Ujawnienie tych taśm to nic innego jak działanie w interesie Polski. Może wreszcie choć część ludzie się ocknie, że to państwo nie zdaje egzaminu.

W takim razie dajmy Latkowskiemu medal najlepiej...
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Z przestępstwa uczynić cnotę to jest dopiero kuriozum.

Ów hurtownik który zakupił te nagrania a następnie puścił je wybiórczo (co do tego nie ma wątpliwości ) w eter liczył dokładnie na taki odbiór społeczny jakiego wyraz mamy w obecnej forumowej dyskusji.

A tak na gruncie każdego z nas. Zazwyczaj każdy przełożony dokładnie wie co o nim myśli podwładny. Nie robi z tego problemu dopóki dopóty mu ktoś nie doniesie - czytaj udokumentuje np. nie przedłoży ''taśmy' .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości