Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski
Panowie, PO cechuje buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. Jeżeli Wy tego nie rozumiecie, trudno, kopać się nie będziemy. Niektórym, jak już pisałem, w gębę można pluć a oni będą mówić, że taki tam deszczyk sobie pada...

@Olek, to nie ślepa narracja a chłodna kalkulacja. Poznałem się na działaniach tych ludzi, interesuje się polityką od lat. Nie kupuję tego typu prowadzenia polityki, polityki ciepłej wody w kranie - byle wygrać wybory.
Byłem wyborcą PO w 2007r. Przejrzałem na oczy po kilku wcześniejszych aferach. To partia interesów, i aż zdumiewające, że pomimo rozlicznych afer na przestrzeni 7 lat wciąż niektórzy mają problem by ze spokojną głową na to spojrzeć.

Zobaczymy co dalej.
P.S. Redaktor Latkowski dwa tygodnie przed opublikowaniem szukał wielokrotnie kontaktu z ministrem Sienkiewiczem. o ten drugi nie chciał się spotkać mimo próśb szefa CBA - poprzez którego redaktor szukał kontaktu.
Więc niech sami mają do siebie pretensje. A, że Ciebie nie dziwi totalne dno obecnej klasy politycznej... każdy kieruje się innymi standardami.
Proponuję jednak skoro już wróciłeś zapoznać się z rozmowami a nie z jakimś skrócikiem w wyborczej.
Politycznie ich to obciąża, ciekawe wątki min. o emeryturach. Ale skoro lubisz być okłamywany i udawać, że jest ok - masz do tego prawo.
Tyle z mojej strony.

EDIT: Kto popełnił przestępstwo? Nagrywający, owsem. Redakcja Wprost? Dziennikarze nie są od tego, żeby służyć władzy. Są od tego, żeby patrzeć im na ręce, podobnie jak społeczeństwo.
Bardzo dobrze, że je wypuścili bo to w interesie państwa, a nie przeciwko niemu jak wmawia nam jedynie słuszna opcja polityczna. To wbrew partii i rządowi a nie wbrew Polsce. Pokazywanie poziomu klasy politycznej jest w naszym interesie.
Swoją drogą logika godna podziwu... jak ujawniono taśmy Beger Tusk dziękował, pożyteczni idioci się cieszyli - jak pokazuje się poziom obecnej klasy rządzącej - atak na państwo, zorganizowana grupa przestępcza.
Cóż, tych pożytecznych ... nie brakuje więc część kupi bajeczkę i zaśpiewa z Donaldem - nic się nie stało Polacy nie się nie stało.
Odpowiedz
Obiło się mnie o uszy , że sprzedaż trefnego towaru to paserstwo, skądinąd karane.
Odpowiedz
Apeluję o ...rozum.

Znowu to samo. Pan premier Tusk dał sobie kilka dni od chwili kiedy wiedział o taśmach do kiedy zaczął zarządzać kryzysem.A jego stanowisko brzmiało :" odwrócić uwagę od treści,zwrócić uwagę na osobę nagrywającą a najlepiej rosjan i próbę obalenia rządu". I od tej chwili wszyscy zależni mówią jednym głosem.

To takie czytelne. Kto się daje na to nabrać ?
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
Antonio napisał(a):Na razie stwierdzam, że Platforma Obywatelska jest najbardziej szkodliwą partią
A ja stwierdzam, że że najbardziej szkodliwe Polsce są te nielegalne nagrania. Nagrania które nie powinny w ogóle powstać nie mówiąc już o ich upublicznieniu.
Nie ma tam mowy o jakikolwiek przestępstwach ściganych prawem.
Są za to prywatne rozmowy ministra spraw zagranicznych Polski, a ich upublicznienie to już nie jest tylko problem Pana Sikorskiego, czy całego rządu, ale problem Państwa, Państwa i jego wiarygodności.

Antonio napisał(a):To Ty , będąc zagorzałym zwolennikiem Platformy znalazłeś się nagle w pewnej pułapce. Ja wciąż mam wybór.
Nie jestem zagorzałym zwolennikiem PO.
Nie znalazłem się w pewnej pułapce.
Po prostu nie krzyczę na ślepo "odwołać rząd", "rozwiązać Parlament", bo to sprawy nie rozwiąże.
Najgorsze co może się teraz stać, to "bezkrólewie" brak ministra MSZ, kiedy na Ukrainie jest wojna, w UE trwają rozmowy o nowych stanowiskach, a Europa stara się jakkolwiek reagować na poczynania Rosji. Z takiego bezkrólewia, najbardziej będą się cieszyli za naszą wschodnią granicą, bo nie będzie silnego polskiego głosu w europejskiej polityce.

abcde napisał(a):@Olek złamano prawo powiadasz?
A nie złamano prawa @abcde publikując te nagrania?
Przecież szef MSW czy MSZ są pod ochroną kontrwywiadowczą. Przedmiot ich rozmowy nie jest czynem przestępczym, korupcyjnym czy jakimkolwiek złamaniem prawa. Język i styl rozmowy... fakt jest rynsztokowy, ale nie to jest najważniejsze.
Upublicznianie nagrań z rozmów ministrów destabilizuje sytuacje polityczną w naszym kraju i praktycznie paraliżuje sprawowanie władzy, do którego ów rząd powołano.
Kodek Karny stanowi jasno:
Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. (...)
§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nagrania są groźbami? Są.
Nagrania są bezprawne? Są.
Rząd, ministrowie i premier są konstytucyjnymi organami Rzeczypospolitej? Są.

abcde napisał(a):Ujawnienie tych taśm to nic innego jak działanie w interesie Polski. Może wreszcie choć część ludzie się ocknie, że to państwo nie zdaje egzaminu.
@abcde, masz rację Państwo w tym zakresie nie zdało egzaminu. Ale to nie powód by już, natychmiast rozpisywać nowe wybory.

abcde napisał(a):anowie, PO cechuje buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. Jeżeli Wy tego nie rozumiecie, trudno, kopać się nie będziemy.
@abcde, a uważasz, że politycy PiS, SP, KNP czy SLD tak ze sobą prywatnie nie rozmawiają?
Polityka to przecież obłuda. Nic innego jak mamienie wyborców idealistycznymi hasłami dla własnego interesu.
Weźmy pana Wipplera (PiS teraz KNP), którym swego czasu się zachwycałeś... niby ekspert, niby rozsądny, a co zrobił na klubowej u. Mazoweckiej?
Weźmy pana Szeligę (SP), niby taki prawy, wierzący i konserwatywny katolik... a na prostytutki chodził.

olek2601 napisał(a):W takim razie dajmy Latkowskiemu medal najlepiej...
Order Orła Białego proponuję. Najwyższej klasy, oczywiście.
Chociaż pierwszy pewnie dostanie Order Zasług dla Ojczyzny FR.

abcde napisał(a):To wbrew partii i rządowi a nie wbrew Polsce. Pokazywanie poziomu klasy politycznej jest w naszym interesie.
Jasne, i z tym się zgadzam, ale nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani.
Czy nie lepiej, zdrowiej dla Państwa byłoby skupić się na odnalezieniu sprawcy nagrań?
Później, głosować nad wotum wotum zaufania/nieufności i wtedy by się okazało, czy rząd ma większość?

A tak a pro po wotum.
Czy przypadkiem jutro nie ma posiedzenia Sejmu i rozpatrzenia wniosku PiS o wotum nieufności? Zgodnie z prawem, powinien być zgłoszony przy tym wniosku kandydat na premiera... ktoś słyszał, kto niby miałby nim być?

A tak w ogóle, do moderatorów:
Nie możemy zamknąć tego wątku i dyskutować w jednym? Czyli tym: http://st-ce.pl/viewtopic.php?id=900&p=65 (Rząd PO-PSL). Ewentualnie przenieść postów stąd, tam?
Bo mowa jest o tym samym w dwóch wątkach.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A nie złamano prawa @abcde publikując te nagrania?
Przecież szef MSW czy MSZ są pod ochroną kontrwywiadowczą. Przedmiot ich rozmowy nie jest czynem przestępczym, korupcyjnym czy jakimkolwiek złamaniem prawa. Język i styl rozmowy... fakt jest rynsztokowy, ale nie to jest najważniejsze.
Upublicznianie nagrań z rozmów ministrów destabilizuje sytuacje polityczną w naszym kraju i praktycznie paraliżuje sprawowanie władzy, do którego ów rząd powołano.
1. Publikując czy nagrywając? To drugie na pewno. Opinia prof. Kruszyńskiego jest jasna, zamieściłem ją tutaj w którejś z wypowiedzi powyżej.
2. No właśnie, są pod ochroną a tak jakby nie byli. Czyli państwo jest słabe, Smoleńsk to obnażył drastycznie i boleśnie - i nadal jest ''burdel''. Więc chyb ktoś politycznie za to ponosi odpowiedzialność, tak ? czy znowu nie ma winnego ?
3. Każde nagrania wprowadzają chaos polityczny, tak było w każdym z krajów. dziennikarze nie są po to by sprzyjać jakimkolwiek rządzącym a są od patrzenia im na ręce.
Jesion napisał(a):Kodek Karny stanowi jasno:
Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. (...)
§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nagrania są groźbami? Są.
Nagrania są bezprawne? Są.
Rząd, ministrowie i premier są konstytucyjnymi organami Rzeczypospolitej? Są.
No @Jesion, Twoja analiza prawna lekko pisząc, naciągana.
1. W jaki sposób są grozbami? Czy ktoś nimi szantażował władze by odsunąć je od władzy? NIC na ten temat na razie nie wiadomo.
2. Nagrania są bez prawne? TAK, są. Karę poniosą nagrywający mam nadzieję.
Jesion napisał(a):@abcde, masz rację Państwo w tym zakresie nie zdało egzaminu. Ale to nie powód by już, natychmiast rozpisywać nowe wybory.
Nie byłem zwolennikiem dymisji, pisałem o poddaniu się pod ocenę wyborców. Ale obecnie też nie do końca optuję za tym pomysłem. Chyba, że kolejne taśmy obnażyły by jakąś korupcję etc.
Jesion napisał(a):@abcde, a uważasz, że politycy PiS, SP, KNP czy SLD tak ze sobą prywatnie nie rozmawiają?
Polityka to przecież obłuda. Nic innego jak mamienie wyborców idealistycznymi hasłami dla własnego interesu.
Weźmy pana Wipplera (PiS teraz KNP), którym swego czasu się zachwycałeś... niby ekspert, niby rozsądny, a co zrobił na klubowej u. Mazoweckiej?
1. Uważam, że polityka jest brudna, ale chyba nie przesłuchałeś wszystkich taśm które wypłynęły. Rozmowy z szefem, niby niezależnego NBP o pomocy by PiS nie wygrało wyborów?
2. Tak, to zrobił poseł Wipler? Widziałeś nagranie? Bo przeczytałeś o tym na Onecie to znaczy, że tak było?
Prokuratura już wiele miesięcy prowadzi to postępowanie, nie udostępniło nagrania mimo próśb posła Wiplera, ani nie jest jak widać w stanie doprowadzić sprawy do końca. A sam Pan poseł zrzekł się immunitetu by sprawę wyjaśnić !
Nadal go szanuję, bo nie jest niby rozsądnym ekspertem. To wartościowy polityk.
Jesion napisał(a):
olek2601 napisał(a):W takim razie dajmy Latkowskiemu medal najlepiej...
Order Orła Białego proponuję. Najwyższej klasy, oczywiście.
Chociaż pierwszy pewnie dostanie Order Zasług dla Ojczyzny FR.
O tak! Panowie chyba zapomnieli o roli mediów?!
Panowie, powtarzam: red.Latkowski szukał kontaktu poprzez szefa CBA Pana Wojtunika, z szefem MSW Sienkiewiczem.
Nawet Wojtunik był u niego osobiście, żeby namówić go do spotkania z red.Latkowski. Pan Latkowski chciał poinformować ministra SW o nagraniach i że jest to sprawa poważna. Pan minister odmówił spotkania.
A redakcja WPROST zrobiła to co do nich należy. Mieli materiały obnażające kuchnie polityczną w Polsce i w interesie Polaków było by to opublikować. Ja im za to jestem wdzięczny. To nie oni nagrywali.
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A tak w ogóle, do moderatorów:
Nie możemy zamknąć tego wątku i dyskutować w jednym? Czyli tym: http://st-ce.pl/viewtopic.php?id=900&p=65 (Rząd PO-PSL). Ewentualnie przenieść postów stąd, tam?

A ja bardzo prosiłbym o niezamykanie wątku - temat rządu PO-PSL może się za chwilę skończyć a zagrożenia ze strony PO będą trwać jeszcze (niestety)długo. To tylko chwilowo jest podobny temat

W innym wątku spytałem się o opinię co sądzą o podsłuchach nasi lokalni działacze PO będący jednocześnie użytkownikami forum. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, ale jeszcze kilka tygodni temu komentowali oni wszystko i wszystkich. No ale wtedy były wybory. A teraz ?? - nic .kompletna cisza. Oczywiście zaraz przeczytam, że nie mają czasu, że są bardzo zajęci, że nie czytają wszystkich postów. Pominę to czy jest to prawda. Ale dlaczego tak bardzo interesuje mnie ich opinia ??

Jesion napisał(a):A ja stwierdzam, że że najbardziej szkodliwe Polsce są te nielegalne nagrania. Nagrania które nie powinny w ogóle powstać nie mówiąc już o ich upublicznieniu. .

Jesion, nie obraź się, że Ciebie akurat wezmę jako przykład, ale jeśli gdziekolwiek będziesz kandydował, to niestety nie licz na mój głos. Dla Ciebie ważniejsza jest partyjna retoryka niż sprawy o których rozmawiali Belka, Sienkiewicz, Sikorski i inni. Nielegalnością zasłaniasz ( bardzo łagodnie to ujmując) amoralność tych panów. Ja nie chciałbym aby ewentualny prezydent Starachowic mówił "Starachowice istnieją tylko teoretycznie". Nie chciałbym, aby jego jedynym celem było trwanie jego partii. To dlatego bardzo chciałbym znać opinię p. Marczewskiej, p. Materka, p. Oscara, p. Klara i innych.

Cokolwiek powiedzą , być może będzie źle. Narażą się albo swoim partyjnym kolegą/przełożonym albo np. forumowiczom. Ale przy ewentualnym wyborze chciałbym wiedzieć, czy jako radni a może nawet prezydent w sytuacjach krytycznych staną po stronie mieszkańców czy swoich partyjnych kolegów funkcjonariuszy. Jeśli teraz będą mieli odwagę to i potem nie stchórzą, tym bardziej, że w ostatnich przedwyborczych ich opiniach słyszałem wiele deklaracji o "dbaniu o interes mieszkańców". Bo nie chciałbym aby trafili się nam tacy lokalni "Belka" z "Sienkiewiczem", którzy co innego mówią (i robią) oficjalnie a co innego "swoim".

Co zaś się tyczy samej nielegalności - pomijając wielką kompromitację służb które nie umiały zapewnić tajności, proponuję wsadzać do pierdla wszystkich nagrywających. W pierwszym rzędzie proponuję wsadzić Adasia Michnika który swoje nagrania ujawnił kilka miesięcy po fakcie , dopiero wtedy kiedy miał w tym określony interes. Wymagało by to chyba także zrehabilitowania Lwa Rywina. To oczywiście traktujcie jako żart. Żart z wsadzaniem , nie z Adasiem.

No i jeszcze jeden argument: jeśli są to ich prywatne rozowy to czemy za kolacyjki płacą jakże nie prywatnymi pieniędzmi. I to naszymi - podatników. r
Odpowiedz
Jesion napisał(a):A tak w ogóle, do moderatorów:

A ja bardzo prosiłbym o niezamykanie wątku - temat rządu PO-PSL może się za chwilę skończyć a zagrożenia ze strony PO będą trwać jeszcze (niestety)długo. To tylko chwilowo jest podobny temat

W innym wątku spytałem się o opinię co sądzą o podsłuchach nasi lokalni działacze PO będący jednocześnie użytkownikami forum. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, ale jeszcze kilka tygodni temu komentowali oni wszystko i wszystkich. No ale wtedy były wybory. A teraz ?? - nic .kompletna cisza. Oczywiście zaraz przeczytam, że nie mają czasu, że są bardzo zajęci, że nie czytają wszystkich postów. Pominę to czy jest to prawda. Ale dlaczego tak bardzo interesuje mnie ich opinia ??

Jesion napisał(a):A ja stwierdzam, że że najbardziej szkodliwe Polsce są te nielegalne nagrania. Nagrania które nie powinny w ogóle powstać nie mówiąc już o ich upublicznieniu. .

Jesion, nie obraź się, że Ciebie akurat wezmę jako przykład, ale jeśli gdziekolwiek będziesz kandydował, to niestety nie licz na mój głos. Dla Ciebie ważniejsza jest partyjna retoryka niż sprawy o których rozmawiali Belka, Sienkiewicz, Sikorski i inni. Nielegalnością zasłaniasz ( bardzo łagodnie to ujmując) amoralność tych panów. Ja nie chciałbym aby ewentualny prezydent Starachowic mówił "Starachowice istnieją tylko teoretycznie". Nie chciałbym, aby jego jedynym celem było trwanie jego partii. To dlatego bardzo chciałbym znać opinię p. Marczewskiej, p. Materka, p. Oscara, p. Klara i innych.

Cokolwiek powiedzą , być może będzie źle. Narażą się albo swoim partyjnym kolegą/przełożonym albo np. forumowiczom. Ale przy ewentualnym wyborze chciałbym wiedzieć, czy jako radni a może nawet prezydent w sytuacjach krytycznych staną po stronie mieszkańców czy swoich partyjnych kolegów funkcjonariuszy. Jeśli teraz będą mieli odwagę to i potem nie stchórzą, tym bardziej, że w ostatnich przedwyborczych ich opiniach słyszałem wiele deklaracji o "dbaniu o interes mieszkańców". Bo nie chciałbym aby trafili się nam tacy lokalni "Belka" z "Sienkiewiczem", którzy co innego mówią (i robią) oficjalnie a co innego "swoim".

Co zaś się tyczy samej nielegalności - pomijając wielką kompromitację służb które nie umiały zapewnić tajności, proponuję wsadzać do pierdla wszystkich nagrywających. W pierwszym rzędzie proponuję wsadzić Adasia Michnika który swoje nagrania ujawnił kilka miesięcy po fakcie , dopiero wtedy kiedy miał w tym określony interes. Wymagało by to chyba także zrehabilitowania Lwa Rywina. To oczywiście traktujcie jako żart. Żart z wsadzaniem , nie z Adasiem.

No i jeszcze jeden argument: jeśli są to ich prywatne rozmowy to czemu za kolacyjki płacą jakże nie prywatnymi pieniędzmi. I to naszymi - podatników. Rachunek Belki poszedł na konto NBP a rachunek Sikorskiego (bagatela 1300 z groszami !!) na MSZ.
Odpowiedz
Antonio idac twoim tokiem myslenia kazda partia jest zagrozeniem dla polski, bo kazda partia jest amoralna manipulujac ludzmi przed wyborami obiecujac gruszki na wierzbie.

Co do legalnosci tych nagran i nawiazania do michnika, nie zastanawiales sie kto mial interes publikowac te tasmy rowniez prawie rok po nagraniach. Jezeli michnik mial interes aby tamte nagrania upublicznic w tamtym czasie to kto mial wlasnie teraz taki ineres?
Nie liczy się, co robisz. Nie liczy się, ile odłożyłeś w banku. Nie liczy się, jak się ubierasz. Nie jesteś pięknym i ulotnym płatkiem śniegu. Zaczyna się od tego, że nie możesz spać. Później czujesz, że masz lufę w ustach
Odpowiedz
Nie będzie PO-PSL pluć nam w twarz !
Nagrania pokazały iż rzadzi nami "sitwa pookrągostołowa" o mafijnej mentalności !
minister Sikorski w jednym ma racje mówiąc iż my jako naród jesteśmy pozbawieni HONORU(gdyby było inaczej juz dawno byśmy "ich" pogonili od "koryta")!
Ostatni czarę goryczy przelała ich "pani minister kultury"(jaki minister taka kultura) przekazując ponad milion zł na anty -chrześciajński tzw spektakl "Golgota piknik"(jakoś nie ma "Holokałstu piknik" czy też "Mahometa piknik"?!

Do członków PO-PSL apeluję ...nie idzcie tą drogą- powstrzymajcie SWOICH przywódców!
Coraz więcej osób ma DOSĆ - ja nie mam ochoty "nadstawiać drugi policzek" !
PO staje się obywatelskie jak kiedyś Milicja Obywatelska!
...aby żyło się lepiej???
Z perspektywy emeryta !
Odpowiedz
http://wyborcza.pl/1,75968,16241266,Siko...html#CukGW
Bardzo podoba mi się ten efekt.Rzeczywiście po tym co zostało ujawnione do teraz do Sikorski może jest w niekomfortowej sytuacji ale wstydzić się nie ma czego. Inaczej niż inni. Mówił prawdę,był lojalny a że rzeczywistość nie jest różowa ? trudno.
Młodzi ludzie, mądrzy, ambitni, uczciwi- zaplanujcie sobie emigrację. W tym kraju prędko nic się nie zmieni!
Odpowiedz
podhalanczyk napisał(a):Ostatni czarę goryczy przelała ich "pani minister kultury"(jaki minister taka kultura) przekazując ponad milion zł na anty -chrześciajński tzw spektakl "Golgota piknik"
Widzę, że wrócił mój ulubiony użytkownik Smile
@podhalańczyk, jak zwykle mijasz się z prawdą...
Po pierwsze, to nie "ponad milion" a równy 1 000 000 złotych.
Po drugie nie na spektakl, ale na cały festiwal Malta Poznań - jedno z najbardziej cenionych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Tu Ci wklejam odpowiedź Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poczytaj sobie:
W odpowiedzi na e-mail z dnia 23 czerwca br., skierowany na ręce Pani Małgorzaty Omilanowskiej – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a dotyczący finansowania projektu „Malta Festival – Poznań”, uprzejmie informuję, że dotacja dla festiwalu przekazywana jest w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie:
Ustawy z dnia 25 października 1991r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r. poz. 406)
Ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2010 r. Nr 80, poz. 526, z późn. zm.)
Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz. 1568, z późn. zm.)
Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540, z późn. zm.)
Jednocześnie pragnę poinformować, że festiwal od wielu lat otrzymuje dotacje w trybie trzyletnim w ramach Programu MKiDN „Wydarzenia artystyczne” priorytet „Teatr i taniec”. W latach 2010-12 i 2013-15 dotacja dla festiwalu wynosi 1 000 000 zł rocznie. Wielkość dotacji jest odzwierciedlaniem wysokiej oceny niezależnych ekspertów biorących udział w selekcji wniosków – w ostatnich latach w toku procedury konkursowej festiwal uzyskuje pierwszą pozycję rankingową.
Z poważaniem
dr Zina Jarmoszuk
Dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa
Odpowiedz
Jak bardzo nie byłbym rozczarowany PO i tym,że nie pchneli gospodarki na właściwe tory to conajmniej jedno muszę im przyznać. Obniżyli koszty kart płatniczych ,których to jestem wielkim zwolennikiem. Od wielu lat każdy olewał ten problem a za PO stało się to faktem.

PS. Jak jeszcze uzdrowią rynek paliwowy to się zapiszę do PO. Ale tego nikomu się nie udało więc to były cud chyba.
Odpowiedz
Właśnie miałem Cie kiedyś pytać, dużo się poprawiło?
Odpowiedz
Wow, platnosci karta uzdrowia Polska gospodarke , fiu fiu Smile

Kod:
Jak jeszcze uzdrowią rynek paliwowy to się zapiszę do PO

a jak stacyjnicy przestana walowac ludzi ja zapisze sie do Kosciola Adwentystow Dnia Siodmego Tongue
Odpowiedz
Star 266 napisał(a):Jak bardzo nie byłbym rozczarowany PO i tym,że nie pchneli gospodarki na właściwe tory to conajmniej jedno muszę im przyznać. Obniżyli koszty kart płatniczych ,których to jestem wielkim zwolennikiem. Od wielu lat każdy olewał ten problem a za PO stało się to faktem.

PS. Jak jeszcze uzdrowią rynek paliwowy to się zapiszę do PO. Ale tego nikomu się nie udało więc to były cud chyba.

Niewiele Ci do szczęścia potrzeba. Smile
Odpowiedz
a ja ich lubię . Szczególnie lubię tego ich koalicjanta. Jak ktoś jest ambitny i chce robić karierę to tylko zapisać się do PSL. PO im daje to co chcą i to na każdym szczeblu rządzenia od sołtysa zaczynając na ministrach kończąc.
Odpowiedz
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mistr...lski/y3blz
Odpowiedz
Rzeczywistość kreowana przez pro rządową Agorę https://www.youtube.com/watch?v=KgvGtGkR0AY

A to realia http://www.youtube.com/watch?v=QV2IsjY7Y-8 Wink
Odpowiedz
[Obrazek: BxRgtXKCEAAgf04.jpg:large]
Odpowiedz
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzego...Id,1498409
Odpowiedz
@Oscar, pytałem się Ciebie o powody przynależności do PO - nie wymieniłeś żadnych,ok.

Natomiast polecam Ci książkę ''Człowiek z Lasu'' Latkowskiego. Ojj sporo tam jest o świętokrzyskiej PO...
Zapoznaj się.
Aha, mam wrażenie że Ty o bardzo wielu rzeczach, układach nie wiesz ?
Odpowiedz
Albo nie chce wiedzieć Wink
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Oscar, pytałem się Ciebie o powody przynależności do PO - nie wymieniłeś żadnych,ok.
A to ciekawe, bo zadałeś pytanie, ja Ci odpisałem i co najciekawsze Ty mi również. A teraz udajesz ze sytuacji nie było?
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=88363#p88363
abcde napisał(a):Aha, mam wrażenie że Ty o bardzo wielu rzeczach, układach nie wiesz ?
Dokładnie takie zdanie mam na temat Twoich wypowiedzi dotyczących polityki w mieście czy nawet w powiatowym PO. Smile Tyle że ja to rozumiem bo w tym nie siedzisz więc Twoje stwierdzenia to czyste przypuszczenia, ewentualnie gdzieś zasłyszane opowieści którym daleko do prawy.
Odpowiedz
Oscar napisał(a):A to ciekawe, bo zadałeś pytanie, ja Ci odpisałem i co najciekawsze Ty mi również. A teraz udajesz ze sytuacji nie było?
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=88363#p88363
Zacytuję Twoją wypowiedz z powyższego linku: ''Nadal wierze że PO jest liberalną partia. Jeśli to zniknie to nic innego w tej partii mnie nie będzie trzymać.'' - To ja Cię poproszę, w jakich aspektach życia gospodarczo-ekonomicznego partia PO prezentuje kurs typowy dla nurtu liberalnego? Obniżają podatki, koszta pracy, tną przywileje górników etc. etc. ?

Bo tak np. tę rzekomo liberalną PO oceniają przedsiębiorcy - http://wgospodarce.pl/informacje/16195-m...ie-pomagal

Pisałem to już nie raz, partia PO odeszła od swoich ideałów i programu który mieli w latach 2005-07. Który to program był na prawdę dobry a i ja sam zagłosowałem wtedy na ludzi PO.
Rzeczywistość okazała się zgoła odmienną a PO skręciła w lewo, a sam (były) premier przyznał jakiś czas temu, że stał się socjaldemokratą.
To niestety fakty a nie jakaś tam opinia użytkownika forum starachowickiego. Wystarczy posłuchać opinii politologów na ten temat.
Dlatego uważam Twoją odpowiedz za żadną, bo nie podałeś powodu. Ja wiem, że przynależność partyjna nie powinna ograniczać, natomiast jestem zdania, że wstępując w szeregi jakiejkolwiek organizacji, otrzymując jej legitymację człowiek utożsamia się z programem, działaniami itp. Dlatego jeśli taka organizacja odchodzi od swoich początkowych założeń, ja bym ją opuścił. Ale Ty kierujesz się sobie znanymi tylko kryteriami, a ja to szanuję więc ok.
Oscar napisał(a):Dokładnie takie zdanie mam na temat Twoich wypowiedzi dotyczących polityki w mieście czy nawet w powiatowym PO. Smile Tyle że ja to rozumiem bo w tym nie siedzisz więc Twoje stwierdzenia to czyste przypuszczenia, ewentualnie gdzieś zasłyszane opowieści którym daleko do prawy.
A widzisz, trafiłeś troszkę kulą w płot bo... bo ja po prostu o działaniach PO w mieście/powiecie właściwie nigdy się nie wypowiadałem poza tym, że kiedy Marka zapytałem dlaczego jest w PO (bo chce ją zmieniać), odpisałem mu kilka miesięcy temu, że mu na to nie pozwolą i zniszczą. I tak się chyba stało ?
O innych działaniach PO w mieście/powiecie się nie wypowiadam bo ''w tym nie siedzę'' a i ludzi z samej PO znam nie wielu.
Pisząc dużo o działaniach PO pisałem li tylko o szczeblu rządowym Smile
Natomiast o tym co się dzieje w administracji samorządowej miasta wiem dość dobrze od znajomych z różnych kręgów politycznych, ale w większości przypadków nigdy nie dzieliłem się tą wiedzą tutaj bo to nie odpowiednie miejsce.
Odpowiedz
Więc jednak Ci odpowiedziałem prawda? Prosiłem Cie też o uszanowanie moich poglądów, nie musisz się z nimi zgadzać, masz do tego prawo. Ale uszanować powinieneś.
abcde napisał(a):A widzisz, trafiłeś troszkę kulą w płot bo... bo ja po prostu o działaniach PO w mieście/powiecie właściwie nigdy się nie wypowiadałem poza tym, że kiedy Marka zapytałem dlaczego jest w PO
I o tym mówię. Smile Kiedy czytam Twoje wypowiedzi na temat spraw lokalnych, to od razu widzę że tego nie czujesz. Odnoszę wrażenie że nawet starasz się idealizować niektóre rzeczy. A realia są zupełnie inne. Ale nauczony latami dyskusji z Tobą po prostu odpuszczam, bo to do niczego nie prowadzi, Ty nie zrozumiesz ze sie mylisz a mi się już nie chce pisać w kółko to samo. Smile
Tak więc EOT. Smile Będziesz chciał pogadać pisz prywatnie lub dzwoń (nr masz) to sie umówimy i pogadamy. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości