Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski
Szanuję wszystkich poglądy także przeciwne wobec moich (warto się wymieniać wtedy na argumenty), jeśli je wymieniają. Ty nie odpowiadasz na pytania po prostu i nie napisałeś jakie to są poglądy konkretnie, w kwestiach gospodarczych, społecznych etc.
I nie napisałeś co Cię trzyma w tej partii oprócz tego, że PO jest niby partią liberalną, co już wyklucza większość specjalistów od polityki w Polsce.

Ok, w kwestii wyjaśnienia... w czym się mylę ? Przecież napisałem Ci, że o PO na szczeblu miasto/powiat tutaj właściwie nie piszę (co mi zarzuciłeś).
Pisałem raz kiedy z Markiem dyskutowałem. I jak pokazał czas, wyrzucili go, tak? A co pisałem, że mu nie pozwolą zmieniać PO od wewnątrz, tak i go ''zniszczą'' ?

Nie zarzucaj mi czegoś czego nie robię tylko krótko acz treściwie w końcu sprecyzuj.
Odpowiedz
Ech w koło Macieju to samo. Będziesz chciał pogadać dzwoń to się umówimy na spotkanie. Smile
Odpowiedz
W Starachowicach jest fajna nowa pizzeria, idzie panowie na nr. 7 i wyjaśnijcie sobie wszystko.
Odpowiedz
I to jest dobry pomysł. Smile
Odpowiedz
Z rozrzewnieniem patrzę na ten wątek – jakoś kiedyś nie do pomyślenia była aż taka krytyka „jaśnie nam panującej” partii . Jakoś dziwnie w lokalnym wydaniu zbiega się to z przejściem p. Marka z PO do PSL. Czy nie jest to aby jak w znanym stwierdzeniu : zamienił stryjek siekierkę na kijek ?

Ale tak właściwie to ja o czym innym chciałem. Uradowany Tusku tak jak wielokrotnie mówił zrealizował swoje plany „aby żyło nam się lepiej” i faktycznie żyje im się lepiej. Na miejscu została p. Kopacz która ma swoje pięć minut. I tak zapowiada się, że przyszły rząd zostanie powołany z osób o co najmniej dwuznacznej moralności. Bo przecież znajdą się tam osoby z wielu afer (także tej ostatniej podsłuchowej), marszałkiem zostanie ten który chce dożynać watahy ( i wreszcie będzie miał ku temu sposobność) a premierem pani która publicznie kłamie w żywe oczy ( wystarczy przypomnieć słowa o metrowym przekopywaniu ziemi jak i wiele innych).

W innym wątku @Oscar wyraził pogląd, że warto pamiętać kto, co i kiedy powiedział. Patrząc na ten „rząd” złożony z kłamców i aferzystów, muszę się z Nim zgodzić.
Odpowiedz
http://natemat.pl/117511,platforma-powol...ewy-kopacz
Odpowiedz
roberttof napisał(a):W Starachowicach jest fajna nowa pizzeria, idzie panowie na nr. 7 i wyjaśnijcie sobie wszystko.
Forum jest od tego by dyskutować, tak @Roberttof? Jeżeli pytam konkretnie a ktoś nie jest w stanie odpowiedzieć szczerze to w jakim celu miałbym się z nim umawiać na pizzę ? Żeby tak samo mi mydlił oczy ?
Tu jest forum dyskusyjne, przyjęto zasadę że na zadane pytanie się odpowiada. Nie każdy ją stosuje, trudno przeżyję.
Odpowiedz
Temu komuś już po prostu nie chce się po raz kolejny pisać i tłumaczyć Ci to samo. Smile Dałem Ci propozycje siądziemy zjemy i pogadamy ale widzę ze masz jakieś obawy przed spotkaniem. No cóż Twój wybór. Smile
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):http://natemat.pl/117511,platforma-powol...ewy-kopacz

Żaden ze mnie fan poprzedniego premiera, ale to wystąpienie to dramat.
Odpowiedz
Kwintesencja Partii Oszustów:

http://www.fakt.pl/polityka/malgorzata-h...89895.html
Odpowiedz
Panowie wy tu nie dyskutujecie krzyczycie na siebie. Dyskusja prowadzi do konsensusu lub przynajmniej próby zrozumienia adwersarza. Wy porostu się kłócicie.
Odpowiedz
Była próba konwersacji, padły np. z mojej strony konkretne pytania które... zostały po prostu bez odpowiedzi. Nie odpowiedziano mi na żadne, w zamian padła zachęta na spotkanie na pizzę.
Ok, spotkanie i rozmowa to jedno, ale mamy forum gdzie czyta nas jednak sporo osób i każdy by widział odpowiedz, niestety kolega @Oscar nie odpowiedział na pytania, tylko odpowiedział że ''nie będzie mi tłumaczył tego samego po raz kolejny''. Zastanawiam się tylko co chciałby mi tłumaczyć bo przecież ja tylko zadałem pytania na które nie odpowiedział, więc kompletnie nie rozumiem. Ale myślę, że inni użytkownicy forum widzą jak wygląda dyskusja czy raczej próby dyskusji z nim i każdy wyciągnie swoje wnioski.
Odpowiedz
abcde napisał(a):@Oscar nie odpowiedział na pytania,
http://st-ce.pl/viewtopic.php?pid=88408#p88408

A co do całej reszty, chłopię w naszych konwersacjach na samym początku już pisałem Ci czemu jestem w PO, dlaczego wstąpiłem do PO itp itd. Nudne jest powtarzanie Ci tego po raz n'ty i zastanów się chłopie ile można?
Może zacznij czytać to co się do Ciebie pisze i co najważniejsze szanować odpowiedzi a nie truć tak długo aż ktoś udzieli Ci odpowiedzi o takiej treści na jaką liczyłeś. Tyle że to nie będzie już prawda, tylko ktoś zrobi to dla świętego spokoju.
A kolejna kwestia, zobacz chce CI wyjaśnić wszystko przy pizzy, pogadać, odpowiedzieć na Twoje pytania i jednocześnie wyprostować wszystko co mogłeś opacznie zrozumieć. Ale Ty nie chcesz, tłumacząc coś tam że forum jest od dyskusji. Chłopie będziesz mógł sobie wszystko spisać na kartkę nawet i przepisać na forum czy opowiedzieć wszystko co Ci powiedziałem. Smile Mi się po prostu już nie chce prowadzić z Tobą tych długaśnych dyskusji jak parę lat temu. Do tego nie mam czasu na prostowanie wszystkiego czego nie zrozumiesz. Mam inne zajęcia, dosyć mocno absorbujące mój czas i nim się poświęcam. A już nie czerpię z tego tak dużej przyjemności jak Ty. Cholera gdybym nie stracił Twojego nr telefonu to sam bym zadzwonił do Ciebie bo przecież sam do wała kiedyś chciałeś się spotkać, to co się stało że teraz nie chcesz?
Odpowiedz
Władza się wyżywi

http://natemat.pl/118131,igor-ostachowic...ic-affairs
Odpowiedz
Rządowy propagandzista dostaje fuchę za 150 tysięcy miesięcznie i idzie "sprawdzić sie w biznesie". Plują nam w twarz, a my mamy udawać, ze to deszcz pada?
volenti non fit iniuria
Odpowiedz
Cytat:
Przyjmiemy wreszcie jawny i otwarty nabór do rad nadzorczych oraz wybór członków zarządu w drodze konkursu, ale po to, by wycofywać państwo z gospodarki, by uczciwi i kompetentni ludzie, a nie Ci z nadania aparatu partyjnego

Tam zaś, gdzie dzisiaj państwo pozostaje właścicielem - szczególnie dotyczy to spółek z udziałem Skarbu Państwa - przyjmiemy wreszcie jawny i otwarty nabór do rad nadzorczych oraz wybór członków zarządu w drodze konkursu, ale po to, by wycofywać państwo z gospodarki, by uczciwi i kompetentni ludzie, a nie z nadania aparatu partyjnego, przygotowali większość tych spółek do możliwie szybkiej prywatyzacji lub przekazania w dyspozycję samorządowi terytorialnemu. (Oklaski) Chcemy w ten sposób zakończyć kilkunastoletni polityczny proceder zawłaszczania tych firm przez aparat biurokratyczny i partyjny każdej władzy, która następowała po sobie.
W ciągu pierwszego półrocza przyjmiemy i ogłosimy czteroletni program prywatyzacji i ustalimy precyzyjnie wykaz spółek, które nie podlegając prywatyzacji, zostaną przekazane samorządowi, a także wykaz tych spółek, które państwo uzna za strategiczne, a więc niepodlegające prywatyzacji.

źródło: Exposé Premiera Donalda Tuska wygłoszone w Sejmie w dniu 23 listopada 2007 roku.
Odpowiedz
Heh, ja sobie ciągle pluję w brodę i wstydzę się, że zaglosowałem na PO w 2007 r. - ale cóż, człowiek był młody i głupi.
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):Władza się wyżywi

http://natemat.pl/118131,igor-ostachowic...ic-affairs
Już, @alwaysdrunk, możesz spać spokojnie... władza, władzę oddała.
http://natemat.pl/118347,premier-kopacz-...-pkn-orlen
Odpowiedz
alwaysdrunk napisał(a):
Cytat:
Przyjmiemy wreszcie jawny i otwarty nabór do rad nadzorczych oraz wybór członków zarządu w drodze konkursu, ale po to, by wycofywać państwo z gospodarki, by uczciwi i kompetentni ludzie, a nie Ci z nadania aparatu partyjnego

Tam zaś, gdzie dzisiaj państwo pozostaje właścicielem - szczególnie dotyczy to spółek z udziałem Skarbu Państwa - przyjmiemy wreszcie jawny i otwarty nabór do rad nadzorczych oraz wybór członków zarządu w drodze konkursu, ale po to, by wycofywać państwo z gospodarki, by uczciwi i kompetentni ludzie, a nie z nadania aparatu partyjnego, przygotowali większość tych spółek do możliwie szybkiej prywatyzacji lub przekazania w dyspozycję samorządowi terytorialnemu. (Oklaski) Chcemy w ten sposób zakończyć kilkunastoletni polityczny proceder zawłaszczania tych firm przez aparat biurokratyczny i partyjny każdej władzy, która następowała po sobie.
W ciągu pierwszego półrocza przyjmiemy i ogłosimy czteroletni program prywatyzacji i ustalimy precyzyjnie wykaz spółek, które nie podlegając prywatyzacji, zostaną przekazane samorządowi, a także wykaz tych spółek, które państwo uzna za strategiczne, a więc niepodlegające prywatyzacji.

źródło: Exposé Premiera Donalda Tuska wygłoszone w Sejmie w dniu 23 listopada 2007 roku.
HA HA HA !!

''by uczciwi i kompetentni ludzie, a nie Ci z nadania aparatu partyjnego'' - kabaret! Robią dokładnie to samo co wszyscy, Partia Oszustów. Trzeba byś ślepym by nie widzieć jak oni działają.
Kiedyś - w ramach samobiczowania się- przeczytałem cały program z lat 2005-07 i wszystkie expose Donalda Tuska. Oszustwa, kłamstwa, obietnice, PR, propaganda z program zrealizowany może w 20-30%.
Helios napisał(a):Heh, ja sobie ciągle pluję w brodę i wstydzę się, że zaglosowałem na PO w 2007 r.
Też mam kaca moralnego i wstydzę się do tego przyznawać, ale tak było że w tamtych latach oddawałem na nich głos kiedy program z lat 2005-07 był na prawdę dobry.
Jesion napisał(a):Już, @alwaysdrunk, możesz spać spokojnie... władza, władzę oddała.
http://natemat.pl/118347,premier-kopacz-...-pkn-orlen
Jakie może spać spokojnie? Może to Ciebie uspokaja.
Ta partia pomimo zapowiedzi, żeruje jeszcze bardziej na państwowych spółkach i pieniądzach polskich podatników.
Kto to widział, żeby dostawać odprawy po 510 tyś. Co z tego, że to zablokowano?! Takich odpraw był mnóstwo, jakim prawem? Do tej pory zarabiali zle? Odprawa, owszem ale za szczególne osiągnięcia i wyniki, i nie w takiej kwocie!
To w kwestii pani minister, a kwestii Pana Ostachowicza - owszem, jeśli człowiek z doświadczeniem managerskim przechodzi do państwowej spółki to niech zarabia tyle samo ile by mógł zarobić na rynku prywatnym, inaczej państwowymi spółkami będą zarządzać ludzie niekompetentni którzy wolą pracować i zarabiać więcej na rynku prywatnym.
Problemem są dwie kwestie według mnie - często do państwowych firm idą znajomi królika o nie zawsze odpowiednich kompetencjach, a druga to wspomniane odprawy, które są skandaliczne. Niech managerowie którzy dobrze zarządzają państwowym biznesem zarabiają dużo i bardzo dużo, w zależności od wyników, ale odprawy w takich kwotach to nie porozumienie.

Czy jak Kowalski będący kierownikiem w firmie X osiągnie jakieś sukcesy zawodowe dla firmy, awansuje lub odejdzie do innej prywatnej firmy to dostanie za to odprawę 400 tyś. lub milion złotych ? Nie, takie skurwys*** jest tylko w państwowych spółkach.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Czy jak Kowalski będący kierownikiem w firmie X osiągnie jakieś sukcesy zawodowe dla firmy, awansuje lub odejdzie do innej prywatnej firmy to dostanie za to odprawę 400 tyś. lub milion złotych ?
Zadałeś pytanie, więc Ci odpowiem. Tak, kontrakty managerskie często zawierają zapis premii w razie odejścia. Jedyna różnica pomiędzy prywatnymi a publicznymi pieniędzmi jest taka że o tych drugich się mówi bo są one z Państwa. Dlatego też budzą takie poruszenie. Jak masz jakiegoś znajomego po MBA to zapytaj. Smile
A i prośba, nie dopisuj do tego wielkiej ideologii i zalewaj stron słowami których czasu nie będę miał nawet przeczytać. Smile Tak jest i tak będzie, niezależnie kto dojdzie do władzy. Smile
Odpowiedz
Oscar napisał(a):Zadałeś pytanie, więc Ci odpowiem. Tak, kontrakty managerskie często zawierają zapis premii w razie odejścia
Nie czytałeś chyba mojego wpisu.
Jeżeli w państwowych spółkach mają pracować managerowie o odpowiednich kwalifikacjach którzy będą mogli pochwalić się sukcesami. Problemem często jest jednak to, że do tych państwowych spółek zatrudniani są znajomi królika, którzy nie zawsze mogą pochwalić się sukcesami, a mimo wszystko otrzymują ogromne premie.
Niech zarabiają i więcej niż w prywatnych firmach, ale zapis powinien być prosty co do odpraw - masz sukces, firma działa lepiej, dostajesz nagrodę w postaci odprawy.
Oscar napisał(a):Jedyna różnica pomiędzy prywatnymi a publicznymi pieniędzmi jest taka że o tych drugich się mówi bo są one z Państwa.
A skąd państwo ma pieniądze? Zarabia na siebie ?
To społeczeństwo Panie drogi utrzymuje państwo i dzięki społeczeństwu także te firmy państwowe istnieją. I te pieniądze powinny być wydawane godnie.
Aha, różnica jest taka, że prywatnych pieniędzy właściciel nie pozwoli roztrwaniać i marnować! a na publicznych żerują wszystkie polityczne szumowiny odkąd pamiętam.
Oscar napisał(a):zalewaj stron słowami których czasu nie będę miał nawet przeczytać. Smile Tak jest i tak będzie, niezależnie kto dojdzie do władzy. Smile
Pozwolisz, że to ja jednak będę decydował ile i jakie posty piszę. Tym bardziej, że nie były one skierowane do Ciebie.
Poza tym post mój był dość krótki, cytowanie zajęło więcej miejsca.
P.S. Tak jest i będzie dopóki u władzy będą ludzie reprezentujący zasady Twoje i tej część PO która prezentuje podobne.
PO zrobiła w państwowych spółkach jeszcze większy galimatias, choć program był inny, ale to już się większość w Polsce przekonała na szczęście Smile

EOT.
Odpowiedz
abcde napisał(a):Jeżeli w państwowych spółkach mają pracować managerowie o odpowiednich kwalifikacjach którzy będą mogli pochwalić się sukcesami. Problemem często jest jednak to, że do tych państwowych spółek zatrudniani są znajomi królika, którzy nie zawsze mogą pochwalić się sukcesami, a mimo wszystko otrzymują ogromne premie.
Problem jest trochę bardziej złożony niż Ty to przedstawiasz. Jeśli chcemy mieć managerów najwyższej klasy to musimy płacić za nich niebotyczne kwoty. Już Ci nawet pisałem o tym jakiś czas temu, ale się powtórzę. Administracja publiczna czy spółki publiczne to w wielu kwestiach wylęgarnia młodych talentów, tam też headhunterzy wyszukują osoby. Dlatego też musisz zreflektować swoje poglądy, nie zawsze spółkę stać na doświadczonego managera, często miejsca dostają mniej doświadczone osoby, z lepszym lub gorszym skutkiem.
abcde napisał(a):Niech zarabiają i więcej niż w prywatnych firmach, ale zapis powinien być prosty co do odpraw - masz sukces, firma działa lepiej, dostajesz nagrodę w postaci odprawy.
Ale jaki to sens, jeśli taki prezes przepracuje nie rok a powiedzmy 5 lat, to jesteśmy na minus.
abcde napisał(a):A skąd państwo ma pieniądze? Zarabia na siebie ?
To społeczeństwo Panie drogi utrzymuje państwo i dzięki społeczeństwu także te firmy państwowe istnieją. I te pieniądze powinny być wydawane godnie.
Aha, różnica jest taka, że prywatnych pieniędzy właściciel nie pozwoli roztrwaniać i marnować! a na publicznych żerują wszystkie polityczne szumowiny odkąd pamiętam.
Serio? cholera nie może być, nie spodziewałem się że odkryjesz tak oczywistą oczywistość. Wink
Dam Ci coś jeszcze do wglądu, zobacz ile to prezesi spółek giełdowych zarabiaja http://biznes.onet.pl/10-najlepiej-zarab...al-galeria Smile
abcde napisał(a):Pozwolisz, że to ja jednak będę decydował ile i jakie posty piszę. Tym bardziej, że nie były one skierowane do Ciebie.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania drogi kolego.Smile Pisałem to w kontekście odpowiedzi na mój post który napisałem. Smile
abcde napisał(a):P.S. Tak jest i będzie dopóki u władzy będą ludzie reprezentujący zasady Twoje i tej część PO która prezentuje podobne
A ludzie Twojego pokroju będą ciągle tylko marudzić. Nic sami nie robią jedynie marudzą i marudzą. Jeśli Ci przeszkadza to jak wyglada świat na około Ciebie to rusz tyłek i rób coś a nie tylko zza komputera wylewasz swoje żale na wszystko co Cie otacza. Nawet moja Matka jest bardziej aktywna społecznie od Ciebie.
abcde napisał(a):EOT.
Już w to wierze, wątpię abyś dotrzymał słowa. Smile Ty za bardzo kochasz ciągłe marudzenie.
Odpowiedz
Masz rację, wyłamię się. Tylko ten jeden raz tutaj, żeby odpowiedzieć Ci na Twoje słowne, głupie i śmieszne zaczepki pewnym cytatem:
''Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych'' - A ja o swoje zdrowie wolę dbać, a, że najbliżej mi do łapania nerwa w dyskusjach z Tobą (dziwne, że wszyscy na około ze sobą rozmawiają tutaj a tylko z Tobą wielu użytkowników ma problemy), to pozwoliłem sobie użyć tego cytatu i nim zakończę.

Oczywiście koniec dyskusji z Tobą, nie w samym temacie.
Odpowiedz
@Jesion albo nie zauważasz problemu albo nie chcesz go zauważać.

Problem jest w moralnym podejściu do władzy . Wasiak przekazała pieniądze nie dlatego, że uznała to za słuszne tylko dlatego, że kazała jej Kopacz. Podobnie wymusiła decyzję na Ostachowiczu. Gdyby nie nacisk opinii publicznej z pewnością oboje nie podjęliby takich decyzji. I wtedy pani premier także nie uznałaby, że są to działania nie moralne !! . I nic by nie zrobiła. Więc nie mamy , niestety , czym się cieszyć. W mojej opinii jest to rząd kłamców, oszustów i osób pozbawionych jakiejkolwiek moralności którzy u władzy nigdy nie powinni się znaleźć.

Pamiętać także należy że tą Partię (Oszustów) budują nie tylko ci „na górze”. Bo przecież parodystycznie to brzmi jak szeregowy członek mówi, że on się nie zgadza z decyzjami swoich partyjnych szefów a jednocześnie wspiera ich swoim członkostwem.

Oczywiście podobną mentalność mają ludzie z PSL którzy określani są często jako „ … z każdym byleby u władzy”. I tą uwagę polecam lokalnym politykom.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=Bj5fz7a-Q9c
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości